PDA

צפייה בגרסה מלאה : רוביקון/רנגלר - ללא תקלות ?

udi500
09-10-11, 22:58
משיטוט באתרי ג׳יפאים בארה״ב עולה שממוצע ציון לרנגלר/רוביקון בקטגורית אמינות הינו כ- 5 מתוך 10 לג׳יפים חדשים.
האם יש מצב לג׳יפ משומש בן 3-4 מתוחזק היטב כרכב שני בבית - להתניע וליסוע ולא לבלות מתחתיו יותר ממעליו ?

hogi
10-10-11, 00:05
הסקרים האלה שווים לת... ותלויים בעיתון המפרסם אותם וכמה קרייזלר השקיעו בפירסומת באותו עיתון באותה שנה.
הרנגלר הוא כלי מצויין ויש לו גם מחלות קבועות, כמו לכל כלי רכב.

כרכב שני למשפחה בן 3-4 שנים [אחחחחח, חלום חיי... אני מה שנקרא 'מדבר מפוזיציה' רק שאין לי לחלום הזה שותפה...] הוא יכול להיות נפלא או סיוט מתמשך -
תלוי ב -
א. מה הציפיות שלך/שלה ממנו. גם הסופה הקשישה שלי היא 'אוטו שני בבית' ואני נוסע איתה יותר מאשר נמצא מתחתיה [בכלל, אני לא כל -כך אוהב את התנוחה הזאת:p], אבל אני לא מצפה שהיא תהיה הרכב המפנק של הבית. תגדיר לעצמך מה אתה מצפה מהרנגלר.
ב. תלוי ברכב הספציפי שמצאת - האם זה רכב שכבר חרשו לו את 'האימ...אימא שלו' בכל בולדר אפשרי בארץ, או רכב ששידרגו [למעשה שינמכו, אבל לא חשוב] אותו עד אובדן צלם הנדסי או שמצאת "לא ראה שטח בכלל" - רכב בתולה שנסע מהבית בצהלה לקניון המקורה ברמת אביב ובחזרה כאשר ה-"נהגת יחידה" שלו לא הייתה בחו"ל או כאשר הנהג של אבא עם האוודי היה עסוק.

udi500
10-10-11, 15:15
כשגרנו בארה"ב נסענו כבר על כזה זוגתי ואני, ואם הוא אוטומט (אז היה ידני) אין לה שום בעיה איתו.
כיום לזוגה (זוגתי) יש יפני 4X4 שמזה 6 שנים הוא בסגנון מניעים נוסעים ופעם בשנה מוסך לטיפול שוטף.
האם יש מצב שרנגלר/רוביקון עם טיפול נכון יהיה כמו היפני ?

דרור ברלי
10-10-11, 15:54
כעיקרון, לא ידוע על בעיות מכניות כרוניות ברנגלר/רוביקון.
פה ושם שומעים על סרנים שנשברים (בעיקר קדמיים - כל בית הסרן, בעיקר הצינורות שנשברים), כנראה בגלל איכות חומרים נמוכה. אבל זה קורה בעיקר בכלים משופרים מאוד, עם צמיגים 35 ומעלה, שעושים באופן קבוע שטח טכני בדרגת אקסטרים++ שהפלסטיק היפני שלך רק יריח ומיד ישמיד את עצמו במקום. יש גם לזה פתרונות מוכחים בצורת חיזוקים לבית הסרן. עוד הבנתי, ברמת שמועה בלבד - ובעלי רוביקון יתקנו אותי אם טעיתי - שהנעילות הנשלטות המקוריות ברוביקון הן לא להיט בלשון המעטה, ושבכל מקרה של תקלה/בעיה בנעילה זה סרט לא קטן - וכבר עדיפה כל נעילת אפטרמרקט כמו ARB או דומותיה שלפחות יש לה יבואן מסודר וחלקים זמינים.

"לשכב מתחת לרנגלר"? זה נכון אולי לרנגלר YJ או לסופה, שהם כלים מאוד פשוטים מכנית, בטכנולוגיה של לפני 20 שנה. (ולכן גם מאוד-מאוד אמינים וקלים/זולים לתחזוקה. גם ובעיקר תחזוקה עצמית), מתחת ל-JK אתה כבר לא שוכב כי רוב הסיכויים שלא תדע מה בדיוק לעשות שם.

סקרי אמינות ושביעות רצון כוללים בתוכם גם התייחסות לאיכות גימור, לשירות וכיו"ב.

הרנגלר ההוא בסה"כ רכב די ספרטני עם גימור די בסיסי (הרבה פח צבוע, פנלים מפלסטיק פשוט וזול יחסית). הוא בפירוש לא בנוי ברמת האיכות המקובלת בכלים יפניים וגם לא מתיימר להיות כזה. יש לו כל מיני בעיות קלות בכל מה שקשור לגג הפריק (חדירת מים, קליטת וצבירת חום בתא הנוסעים וכו') וכמו כל אוטו אמריקאי, לא הייתי פוסל היתכנות של בעיות חשמל קלות כעבור כמה שנים. תוסיף לזה את היכולת המוכחת לנסוע ולעבור במקומות קשים מאוד (ששום SUV יפני במחירו של הרנגלר, לפחות לא סטנדרטי, לא מסוגל לעשות בשלום) ואת העומסים המצטברים והנזקים שעלולים לקרות בעקבות שימוש שכזה.

אם מדובר בכלי שמור ומטופל שלא נשחט, אז בשימוש יומיומי רגיל לא צפויות לך בעיות מיוחדות. ברור שאשתך תרגיש שהרכב הרבה פחות מפנק, זה נכון.
מצד שני, זה לא מרגיש "ג'יפ צבאי" כמו סופה או דיפנדר, מדוגמים ומשודרגים ככל שיהיו - הרנגלר באמת מספיק מתורבת ונוח ביומיום לפי כל קנה מידה. חוץ מזה שמקדם הפוזה וה"סקסאפיל" שלו מאוד משמעותי, הרבה יותר מאשר כל SUV יפני שכבר יש לכולם ורואים אותם בכל פינה ולכן הם כבר לא "מיוחדים מספיק". להרבה נשים זה ממש חשוב...

udi500
11-10-11, 21:38
תודה על ההתייחסות, למרות הציניות המופגנת כלפי רכב יפני .... למרות זאת, עד היום היפאני הביא אותנו בשקט, בבטחה וגם לאט (חייב לציין שעם עבודות מע״צ לא מועטות) לכל מחוז חפצי מוביל בד״כ טור שכולל כאלו שאינם מבני מינו....
חזרה לנושא דיוננו, נכנסתי ללא מעט פורומים בעיקר בארה״ב ושם יחד עם האהבה שאיננה משתמעת לשתי פנים לרנגלר/רוביקון בעלי הג׳יפים מפרטים שלל תקלות שונות ומשונות המעלות הרהור שני בליבי בנושא רכישת הג׳יפ.
כמו כן נתקלתי בארץ במספר בעלי רכבים שרכבם עדיין באחריות שגם הם חוו תקלות - החל מבעיות שוליות ועד החלפת מנוע לאחר 60 אלף ק״מ.
מאחר וניסיוני איננו גדול ולחוות דיעה על רכב לא ניתן מהיכרות עם מספר מועט של רכבים, אני עדיין מתלבט האם הבעיה היא תחזוקה לקויה או בעיות ספציפיות לרנגלרים/רוביקונים ?*

YNV
11-10-11, 23:31
אני לא יכול להגיד בלב שלם שהרנגלר הוא רכב "להניע ולנסוע".
האשמה לכך נובעת בעיקר מהרצון של קרייזלר לחסוך עד כמה שניתן בעלויות - כולל עלויות שכרם של החבר'ה במחלקת הרכבה.
דוגמא חמה מהימים האחרונים - הסטרטר פצח בשביתה איטלקית.
כל הפיקוד של הנעילות/מוט מייצב/ אלחוש בקרת יציבות עובד לסירוגין.
המנוע החשמלי של ניתוק המוט מייצב התפגר כבר ממזמן.

הרכב שלי משנת 2007 - גמע בקושי 40K ק"מ.
להגיד שזה מעיב על חווית ההחזקה של הרכב הזה? אשתי לא סובלת אותו. אני נהנה מכל רגע. מישהו אמר לנד רובר?

יניב

pini123
12-10-11, 08:53
כשגרנו בארה"ב נסענו כבר על כזה זוגתי ואני, ואם הוא אוטומט (אז היה ידני) אין לה שום בעיה איתו.
כיום לזוגה (זוגתי) יש יפני 4X4 שמזה 6 שנים הוא בסגנון מניעים נוסעים ופעם בשנה מוסך לטיפול שוטף.
האם יש מצב שרנגלר/רוביקון עם טיפול נכון יהיה כמו היפני ?

אם תשתמש בו רק בכביש ובשבילים-אמור לתפקד כמו היפני שלך.
מאידך אם תתמיד בנסיעה בעבירות קשה-היפני ימות.הגיפ יעבור.
אני נוסע על צמיגי שטח גדולים בעבירות קשה ובאינטנסיביות של יותר מפעם בשבוע,
לא נתקלתי בבעיות שדרור ברלי הזכיר ( 2 רנגלרים מאז 2007) . לא בסרנים ולא בנעילות המקוריות .
הבעייתיות של הרנגלר נמצאת במישור של האלקטרוניקה, כמו מערכת ניתוק המוט המייצב, כמו בנסיעות בתוך מים וכו-אז הבחור נזכר שבקרת האיכות של האמריקאים שווה לתחת.
יש כמובן פיתרונות ותחליפי " אפטרמרקט" שפותרים את מירב הבעיות.כמו מעבר לקיט ניתוק ידני של המוט המייצב שגם מגדיל את הפתיחה בכ20% ועוד.

hogi
12-10-11, 22:36
אודי,

אני משער שקיבלת תשובות אבל למה בכלל עלתה השאלה -
אם היפני שלך עושה את העבודה, שימשיך לעשות אותה,
אם להחליף לחדש יותר - קח שוב יפני שיעשה את העבודה.
אבל אם אתה רוצה משהו 'אמיתי' - בין אם זה לפוזה ובין אם זה לחיי שטח קשוחים וארוכים יותר - אז צריך לשלם את המחיר.

יש דמיון גדול בין הרנגלר [וג'פים 'אמיתיים' בכלל] לבין הארלי דוידסון -
שניהם לא זולים ביחס ליפנים,
לשניהם יש עוצמה וכוח כמו שרק בארה"ב יודעים ואוהבים לעשות,
בשניהם אתה לא רק נוסע אלא מנהל איתם מערכת יחסים של אהבה-שנאה, ביפני אתה רק נוסע ולא מתקשר רגשית.
לשניהם יש הרבה חיקויי אורז שאמנם שקטים יותר, אמינים יותר [בטווח הקצר], מלאי פלסטיקים יותר אבל לא מספקים את הסחורה עד הסוף.
בשניהם אפשר להתעלל ובכל זאת הם יחיו הרבה מעבר למקבילים מלוכסני העיניים.
לשניהם יש כמות אינסופית של 'אפטרמרקט' וזמינות שיכולה לשמור עליהם בחיים גם עוד 30 שנה וגם מאפשרת לך לעשות להם תהליך של 'פרסונליזציה' ולא רק להחליף ג'נטים וכיסוי מושבים.

אני לא מכיר הרבה רוכבי 'קאסטום' אורז בכלל, אבל אלה שאני כן מכיר מחליפים אותם כל שנתיים [ורובם חולמים על הרלי...]. רוב ההרליסטים שאני מכיר חיים עם הכלי שלהם שנים ארוכות. [אני עם הוגי כבר 15 שנה!].
אני יכול להצהיר בזאת שאם ה-'זוגה' הייתה מסכימה, הייתי ממשכן את הבית וקונה רנגלר בן 2-3 וחי איתו הרבה שנים [למרות שהייתי מעדיף סופה 3], אבל יש כאן וטו מוחלט על 'עוד צעצועים' ולכן כשניפטר סוף סוף מהרכב שלה, יחליף אותו סוברו פורסטר משומש ואם אני אהיה ממש יצירתי בהסברים שלי ובנחמדות הזוגית ושטיפת המוח שאני מפעיל מזה חצי שנה - אז אולי היא תשתכנע שזה יהיה ג'יפ ליברטי משומש [וגם כאן כבר יש פסק הלכה שנאמר במילים ברורות ובנחרצות - "אבל בתנאי שאתה לא 'תשפר' אותו. נקודה"].

עכשיו, כשאני מסתכל על החתימה שלך - ברור לי מה אתה רוצה וצריך לקנות, אם זה היה תלוי רק בך ולכן שאלת האמינות של הרנגלר היא שולית!

ofiredri
13-10-11, 00:09
לא מוחלט למחלת הנעילות שברלי ציין(ץ).
מדובר בנעילות האמינות ביותר שראיתי עד כה. 0 תקלות מ 2003.

udi500
15-10-11, 23:57
ל - hogi
צדקת באופן מוחלט גם בניתוח האירוע וגם במסקנה !!!!!
השוני היחידי בין ניתוח האירוע לאירוע עצמו הוא שבעולם אידיאלי (מבחינה פיזיקלית) בו אין כח חיכוך היו צרכים להיות לי גם הארלי וגם רנגלר ....
הבעיה היא שבעולם שאיננו אידיאלי, דהיינו בעולם שלנו יש כל מיני כוחות פיזיקליים משונים (כמו החתול של שרדינגר) שמשבשים את מהלך החיים התקין, ואחד הכוחות הפיזקליים שאינם שנויים במחלוקת הוא "הזוגה" - אשר למרות ניסיונות רבים במעבדות משוכללות ברחבי העולם לא נמצא להן הסבר מדעי או משוואה מתמטית הנותנת פיתרון חד ערכי לתופעה או יכולה לחזות התנהגות עתידית.
כיוון שכך, צריך למצוא את הדבר הקרוב ביותר לדבר האמיתי שיתן גם פתרון ל- "התנע וסע" , ל"חזור הביתה ללא תקלות" וגם לנפש.
מאחר והיפני שלי (בפועל - רשום רק על שמה של הזוגה) חי איתנו כמעט עשור, וכל רכב עד שהופך לרכב קלאסי יש לו תקופת ג'אנק לא קטנה, אני אכן כפי שציינת מחפש את "הדבר האמיתי" והקרוב ביותר שמצאתי עד עתה שעונה לשני העולמות גם יחד הוא הרנגלר או הרוביקון.
מאחר ואני מכיר בכוחות ה"חיכוך" בעולם - רציתי לדעת עד להיכן הם מגיעים, ואיזו הלוואה לקחת לצורכי ה"שוטף" של מר רנגלר/רוביקון וכמה פעמים בשנה נחליף רכים והיא תיקח את הרכב שלי ואני אקח את הרכב שלה למוסך.
יתכן ואני משלה את עצמי, ולכל רנגלר/רוביקון מסומנים בכוכבים מספר ביקורים ידוע במוסך ולי במקביל מספר ביקורים ידוע מראש אצל מנהל הבנק, ולמען שלום בית נמשיך לחיות עם "אוכל האורז" שלנו, אבל יתכן שלא - ואת התשובה הזו אני עדיין מחפש.

mush4x4
16-10-11, 01:06
קח בחשבון כמו שרבים מאלה שהביעו את דעתם כאן ומתיימרים להבין בג'יפים שלא משנה כמה הרכב המדובר רוביקון/רנגלר יהיה רווי בתקלות, הם מתים עליו. בשבילם כפי שהם מודים זה רכב" סוף הדרך", לא משנה אם מתקלקל כל פעם שאמור לנסוע, לא משנה אם יתקע בשטח במקום הכי לא נוח, לא משנה עד כמה יהיה לא נוח ולא פונקציונלי, העיקר שיש לו "פוזה". העיקר שיהיה לו שנורקל (סמל לאיבר רציני), לא משנה שרוביקון סטנדרטי לא עביר מלנדקרוזר סטנדרטי, לא משנה שכל פעם שתצטרך להפעיל נעילה לא בטוח שתופעל, לא משנה שנעילה אפטר מרקט נשלת כמו ARB תעלה לך 11000 ש"ח, לא משנה שבכביש לא נוסע יותר מ-140קמ"ש, לא משנה שבקייץ למרות המזגן יצאו לך אדים מקרקפת, העיקר שאתה יכול לפרק את הגג והדפנות ושיראו אותך ברוביקון. בשביל זה יש כאלה שמוכנים לשלם, למכור את הבית, האישה וזה מהווה חלום רטוב או פנטזיה שאולי יגשימו פעם. לטעמי דעתם לא אובייקטיבית ושיפוטם לקוי מאוד, לא מהימן, מבוסס על דעות קדומות ולא רציני, בודאי שלא הייתי מתחשב, שיקוליהם לא רלוונטיים למרבית האנשים גם גיפאים וגם חובבי רכב בכלל, למרות שחלק מהאנשים פה מוכרים ונחשבים ברי סמכא.
כדי להפוך את הרוביקון הטנדרטי למפלצת אקסטרים כפי שנאמר לעיל, תצטרך להוסיף לפחות 60,000 ש"ח על מחיר הקניה שלו. נכון ששום רכב יפני לא יוכל לו. אזי תוכל באמת לנצלו ולטייל בכל מסלולי האקסטרים בארץ, אם לא תמצא תמיד תוכל להטיס את הגיפ למוהאב בארה"ב......
לסיכום: מבחינתי- אין ספק שהרוביקון/רנגלר יפה ונאה יותר מכל הרכבים היפניים. מעבר לכך לא בטוח שאמין יותר, עביר יותר או שימושי יותר ובוודאי לא נוח יותר.

מידבר
16-10-11, 04:12
האשמה לכך נובעת בעיקר מהרצון של קרייזלר לחסוך עד כמה שניתן בעלויות - כולל עלויות שכרם של החבר'ה במחלקת הרכבה.

להגיד שזה מעיב על חווית ההחזקה של הרכב הזה? אשתי לא סובלת אותו. אני נהנה מכל רגע. מישהו אמר לנד רובר?

יניב
ואני חושב שזו בושה וחרפה. חברה שמייצרת מוצרים כאלה היא חברה ללא כבוד עצמי. האמריקאים מוכרים לנו זבל אבל עם פוזה. גיפ אמיתי=זבל אמריקאי.

מידבר
16-10-11, 04:30
אודי,

אני משער שקיבלת תשובות אבל למה בכלל עלתה השאלה -
אם היפני שלך עושה את העבודה, שימשיך לעשות אותה,
אם להחליף לחדש יותר - קח שוב יפני שיעשה את העבודה.
אבל אם אתה רוצה משהו 'אמיתי' - בין אם זה לפוזה ובין אם זה לחיי שטח קשוחים וארוכים יותר - אז צריך לשלם את המחיר.

יש דמיון גדול בין הרנגלר [וג'פים 'אמיתיים' בכלל] לבין הארלי דוידסון -
שניהם לא זולים ביחס ליפנים,
לשניהם יש עוצמה וכוח כמו שרק בארה"ב יודעים ואוהבים לעשות,
בשניהם אתה לא רק נוסע אלא מנהל איתם מערכת יחסים של אהבה-שנאה, ביפני אתה רק נוסע ולא מתקשר רגשית.
לשניהם יש הרבה חיקויי אורז שאמנם שקטים יותר, אמינים יותר [בטווח הקצר], מלאי פלסטיקים יותר אבל לא מספקים את הסחורה עד הסוף.
בשניהם אפשר להתעלל ובכל זאת הם יחיו הרבה מעבר למקבילים מלוכסני העיניים.
לשניהם יש כמות אינסופית של 'אפטרמרקט' וזמינות שיכולה לשמור עליהם בחיים גם עוד 30 שנה וגם מאפשרת לך לעשות להם תהליך של 'פרסונליזציה' ולא רק להחליף ג'נטים וכיסוי מושבים.

אני לא מכיר הרבה רוכבי 'קאסטום' אורז בכלל, אבל אלה שאני כן מכיר מחליפים אותם כל שנתיים [ורובם חולמים על הרלי...]. רוב ההרליסטים שאני מכיר חיים עם הכלי שלהם שנים ארוכות. [אני עם הוגי כבר 15 שנה!].
אני יכול להצהיר בזאת שאם ה-'זוגה' הייתה מסכימה, הייתי ממשכן את הבית וקונה רנגלר בן 2-3 וחי איתו הרבה שנים [למרות שהייתי מעדיף סופה 3], אבל יש כאן וטו מוחלט על 'עוד צעצועים' ולכן כשניפטר סוף סוף מהרכב שלה, יחליף אותו סוברו פורסטר משומש ואם אני אהיה ממש יצירתי בהסברים שלי ובנחמדות הזוגית ושטיפת המוח שאני מפעיל מזה חצי שנה - אז אולי היא תשתכנע שזה יהיה ג'יפ ליברטי משומש [וגם כאן כבר יש פסק הלכה שנאמר במילים ברורות ובנחרצות - "אבל בתנאי שאתה לא 'תשפר' אותו. נקודה"].

עכשיו, כשאני מסתכל על החתימה שלך - ברור לי מה אתה רוצה וצריך לקנות, אם זה היה תלוי רק בך ולכן שאלת האמינות של הרנגלר היא שולית!
"ביפני אתה רק נוסע"-דווקא אני הצלחתי להקשר לבהמה שלי. לא היה קל אבל דבר דומה היה עם ההילקס 98 שהיה לי ויש המון בעלי היילקסים שקשורים לגמלים שלהם בעבותות של אהבה.
"אפטר מרקט"-לכל סוגי ל'ק+הילקסים+פטרולים ועוד ועוד יש שוק שיפורים נרחב.
"חיקויי אורז"-למה להתנשא ? היפנים, הקוריאנים ו"עמי אורז" אחרים הינן אומות מפוארות שהגיעו ועדיין מגיעות להשגים מרשימים. כנראה יש כמה דברים באורז שכדאי גם לנו לאמץ.

האמריקאים בנסיגה קשה והדבר מתבטא גם בתחום הרכב. הסינים וההודים, אורז וקארי לשיטתך, עומדים לעקוף אותם בלי להניד עפעף ובוודאי עדיפים על דאבל ציז בורגר.
פוזה ? גם את זה הסינים ילמדו לייצר.

dingo1st
16-10-11, 06:23
לגיסי יש רגנלר ספורט... והלך לו מחשב ראשי אחרי 8K ק"מ...
חוץ מזה.. לא אהבתי....

דרור ברלי
16-10-11, 10:15
קח בחשבון כמו שרבים מאלה שהביעו את דעתם כאן ומתיימרים להבין בג'יפים שלא משנה כמה הרכב המדובר רוביקון/רנגלר יהיה רווי בתקלות, הם מתים עליו. בשבילם כפי שהם מודים זה רכב" סוף הדרך", לא משנה אם מתקלקל כל פעם שאמור לנסוע, לא משנה אם יתקע בשטח במקום הכי לא נוח, לא משנה עד כמה יהיה לא נוח ולא פונקציונלי, העיקר שיש לו "פוזה". העיקר שיהיה לו שנורקל (סמל לאיבר רציני), לא משנה שרוביקון סטנדרטי לא עביר מלנדקרוזר סטנדרטי, לא משנה שכל פעם שתצטרך להפעיל נעילה לא בטוח שתופעל, לא משנה שנעילה אפטר מרקט נשלת כמו ARB תעלה לך 11000 ש"ח, לא משנה שבכביש לא נוסע יותר מ-140קמ"ש, לא משנה שבקייץ למרות המזגן יצאו לך אדים מקרקפת, העיקר שאתה יכול לפרק את הגג והדפנות ושיראו אותך ברוביקון. בשביל זה יש כאלה שמוכנים לשלם, למכור את הבית, האישה וזה מהווה חלום רטוב או פנטזיה שאולי יגשימו פעם. לטעמי דעתם לא אובייקטיבית ושיפוטם לקוי מאוד, לא מהימן, מבוסס על דעות קדומות ולא רציני, בודאי שלא הייתי מתחשב, שיקוליהם לא רלוונטיים למרבית האנשים גם גיפאים וגם חובבי רכב בכלל, למרות שחלק מהאנשים פה מוכרים ונחשבים ברי סמכא.
כדי להפוך את הרוביקון הטנדרטי למפלצת אקסטרים כפי שנאמר לעיל, תצטרך להוסיף לפחות 60,000 ש"ח על מחיר הקניה שלו. נכון ששום רכב יפני לא יוכל לו. אזי תוכל באמת לנצלו ולטייל בכל מסלולי האקסטרים בארץ, אם לא תמצא תמיד תוכל להטיס את הגיפ למוהאב בארה"ב......
לסיכום: מבחינתי- אין ספק שהרוביקון/רנגלר יפה ונאה יותר מכל הרכבים היפניים. מעבר לכך לא בטוח שאמין יותר, עביר יותר או שימושי יותר ובוודאי לא נוח יותר.

בלי לעורר ויכוח, הלכת על דרך ההגזמה. בפראות. מי שיקרא יחשוב שהרנגלר זה נבלה שמתפרקת כבר בדרך מהבונדד ללקוח, ושבכל בוקר לא תדע אם יתניע או לא.

mush4x4
16-10-11, 12:54
בלי לעורר ויכוח, הלכת על דרך ההגזמה. בפראות. מי שיקרא יחשוב שהרנגלר זה נבלה שמתפרקת כבר בדרך מהבונדד ללקוח, ושבכל בוקר לא תדע אם יתניע או לא.
חס וחלילה הרנגלר/רוביקון אינו נבלה מתפרקת, בטח לא בשנתונים האחרונים המיובאים לארץ, אין לי ספק שאמינותם שווה לאמינות כל רכב אמריקאי אחר באופן כללי. יכול להיות שלאמר שאמינות רכב יפני היא טובה יותר מזה של רכב אמריקאי (בכללי), זו גם דיעה קדומה. אבל אין לי ספק שרנגלר בן 3-4 שנסע לא מעט בשטח, יסבול מהרבה יותר תקלות מ- suv יפני שנסע פה ושם בשטח (למרות שרוביקון הוא יעודי לשטח ו- SUV פחות) .
ההגיון שלי אומר (יתכן והוא עקום או מכליל) שאם אני הייתי קונה רנגלר/רוביקון חדש, הייתי חורש איתו בשטח הרבה יותר מאשר עם SUV יפני, הייתי מעז לבצע מסלולים הרבה יותר מאתגרים, ונותן לו בשטח, מכיוון שרוביקון הוא יעודי לכך, אם הייתי משקיע כסף בכזה, הרי כדי להנות ממנו באספקט הזה. זה לא אומר שאין כאלה רוביקונים הנוסעים לסופרמרקט וחזרה ומצטלמים על יד הבית, מקסימום שבילי קק"ל, אבל אני חושב שאלה די מעטים.
בקיצור ולענין, רכב כזה שטחן שטח, במשך 3-4 שנים סביר שיסבול מלא מעט תקלות, רכב כזה שנסע מעט בשטח כנראה יסבול מהרבה פחות תקלות. צריך לזכור מה שנאמר כבר לעיל שלמרות שבצורתו החיצונית הרנגלר/רוביקון דומה לסיקס או סופה, לתקן אותם לא תמיד פשוט, קל וזול כמו את אלה.

דרור ברלי
16-10-11, 13:36
ניסית לתקן SUV יפני?... לא שצריך לתקן בתדירו תגבוהה, אבל תרשה לי לגלות לך - גם הם מתקלקלים לפעמים.

אם הרכב נרכש רק ל"שימושי זוגה" כאשר השיקול העיקרי הוא "לשבת גבוה", והשימוש העיקרי הוא לעשות פוזות על מדרכות של בתי קפה, להביא ילדים מהגן ולנסוע לסופרמרקט, אני מרשה לעצמי לנחש בביטחון רב שהרנגלר/רוביקון לא יהיה הרבה פחות אמין אם בכלל, מכל SUV יפני.
אם הרכב נרכש כדי לעשות שטח קשה ועבירות אקסטרים כל היום - ברור שיהיו נזקים ותיקונים לרוב. ולא חשוב באיזה רכב.
בשורה התחתונה - אני מבטיח לך שבאותם תנאי נהיגה/שימוש בדיוק, אמינות הרנגלר/רוביקון לא תיפול בהרבה מזו של SUV יפני.

וכן - איכות הגימור של SUV יפני כמו לנדקרוזר, פאג'רו, פת'פיינדר וכו', גבוהה יותר מזו שברנגלר. איכות החומרים, ההרכבה, הדיפונים, חומרי הבידוד, השקט בנסיעה וכו', גבוהה יותר. הם גם מרווחים ונוחים יותר מין הסתם, תא המטען שלהם גדול ונוח יותר. הם פחו תספרטניים ויותר מפנקים. אין כאן ויכוח.

ההבדל הוא בתכנון הבסיסי - כל אלה רכבי כביש-שטח רב שימושיים - הם לא רעים עד טובים בכביש ומשיגים ממוצע נסבל עד סביר בשטח. הרנגלר/רוביקון הוא רכב שטח כמעט טהור. הוא נסבל עד סביר בכביש, ומרגיש נפלא בשטח. זה ההבדל הגדול. כן, יש מצב שרנגלר סטנדרטי לא הרבה יותר עביר בלנדקרוזר סטנדרטי, אבל ההבדל הוא בתחושה - שניהם יעברו, הרנגלר יעבור יותר בקלות ועם פחות נזקים. על רוביקון אני כבר לא מדבר. באמת שאין מה להשוות...

גם על מחירי קניה לא דיברתי, אבל רנגלר רגיל עולה כ-100K פחות מלנדקרוזר. רוביקון יעלה 50-60K פחות.

ולסיום - משהו שאי אפשר למדוד בכסף, בסקר אמינות או אפילו במיקרוסקופ - הרנגלר ובייחוד הרוביקון - הוא רכב נחשק. יש בו משהו שמדבר ללב ולבטן. משהו שמייצר ויברציות ופירפורים ו"עושה את זה" לג'יפאים, ולא רק להם - גם להרבה עכברי עיר מובהקים שרוצים להידמות להם. "להיראות כמו".
ועם כל הכבוד וההערכה לאיכויות ההנדסה והייצור וכמובן לאמינות של היפנים, "נחשק" זה משהו שעדיין קשה לומר על מרבית כלי הרכב מתוצרת יפן, למעט כמה מכוניות כביש ספורטיביות למהדרין...

מידבר
16-10-11, 15:14
ניסית לתקן SUV יפני?... לא שצריך לתקן בתדירו תגבוהה, אבל תרשה לי לגלות לך - גם הם מתקלקלים לפעמים.

אם הרכב נרכש רק ל"שימושי זוגה" כאשר השיקול העיקרי הוא "לשבת גבוה", והשימוש העיקרי הוא לעשות פוזות על מדרכות של בתי קפה, להביא ילדים מהגן ולנסוע לסופרמרקט, אני מרשה לעצמי לנחש בביטחון רב שהרנגלר/רוביקון לא יהיה הרבה פחות אמין אם בכלל, מכל SUV יפני.
אם הרכב נרכש כדי לעשות שטח קשה ועבירות אקסטרים כל היום - ברור שיהיו נזקים ותיקונים לרוב. ולא חשוב באיזה רכב.
בשורה התחתונה - אני מבטיח לך שבאותם תנאי נהיגה/שימוש בדיוק, אמינות הרנגלר/רוביקון לא תיפול בהרבה מזו של SUV יפני.

וכן - איכות הגימור של SUV יפני כמו לנדקרוזר, פאג'רו, פת'פיינדר וכו', גבוהה יותר מזו שברנגלר. איכות החומרים, ההרכבה, הדיפונים, חומרי הבידוד, השקט בנסיעה וכו', גבוהה יותר. הם גם מרווחים ונוחים יותר מין הסתם, תא המטען שלהם גדול ונוח יותר. הם פחו תספרטניים ויותר מפנקים. אין כאן ויכוח.

ההבדל הוא בתכנון הבסיסי - כל אלה רכבי כביש-שטח רב שימושיים - הם לא רעים עד טובים בכביש ומשיגים ממוצע נסבל עד סביר בשטח. הרנגלר/רוביקון הוא רכב שטח כמעט טהור. הוא נסבל עד סביר בכביש, ומרגיש נפלא בשטח. זה ההבדל הגדול. כן, יש מצב שרנגלר סטנדרטי לא הרבה יותר עביר בלנדקרוזר סטנדרטי, אבל ההבדל הוא בתחושה - שניהם יעברו, הרנגלר יעבור יותר בקלות ועם פחות נזקים. על רוביקון אני כבר לא מדבר. באמת שאין מה להשוות...

גם על מחירי קניה לא דיברתי, אבל רנגלר רגיל עולה כ-100K פחות מלנדקרוזר. רוביקון יעלה 50-60K פחות.

ולסיום - משהו שאי אפשר למדוד בכסף, בסקר אמינות או אפילו במיקרוסקופ - הרנגלר ובייחוד הרוביקון - הוא רכב נחשק. יש בו משהו שמדבר ללב ולבטן. משהו שמייצר ויברציות ופירפורים ו"עושה את זה" לג'יפאים, ולא רק להם - גם להרבה עכברי עיר מובהקים שרוצים להידמות להם. "להיראות כמו".
ועם כל הכבוד וההערכה לאיכויות ההנדסה והייצור וכמובן לאמינות של היפנים, "נחשק" זה משהו שעדיין קשה לומר על מרבית כלי הרכב מתוצרת יפן, למעט כמה מכוניות כביש ספורטיביות למהדרין...
"נחשק"-דווקא אני נתקלתי בלא מעט שחושקים בל'ק 80 או 78 או דגמים אסיתיים אחרים.

דרור ברלי
16-10-11, 16:42
אני מכיר גם מי שחושק בקורולה. אשכרה.
יודע במה אני חושק? ב-FJ40. אני יכול להמשיך לחשוק, למרו תשזה רכב אספנות - תיאורטית אין בעיה למצוא אחד ולהביא.

80 ו-78 ו-76 חדשים אין כאן וגם לא יהיה. עד שהם יהיו "אספנות" ואפשר יהיה להביא אותם, ייקח עוד יותר מדי שנים.

רוביקון יש חדש מהניילון. עם אחריות.
ולמי שנרתע מהתעסקות עם הטיפוסים המפוקפקים של היבוא האישי - עוד מעט גם מיובא רשמית ע"י מכשירי תנועה.

mush4x4
16-10-11, 16:55
"נחשק"? למה? האם עולה כל כך יקר שלא ניתן להגיע אליו? עולה כמו לנקרוזר או פג'רו או פתפיינדר?
האם זה רכב כל כך נדיר שלא ניתן להשיגו? בקלות אפשר לקנות רוביקון והרבה סוכנויות יבוא אישי ייבאו לך אותו לארץ ברמות שיפורים שונות ומגוונות, רק תשלם. לא חסר, לא צרין לחכות חודשים רבים, זמין ומיידי. כנס ליד 2 תמצא שם לפחות 20 רוביקונים ממודלים 2010, 2011 למכירה, ה"נחשקים" הללו לא נחטפים, למה?
לנדקרוזר 80, 75, 73 ואפילו FJ אלה נדירים בארצינו. על אלה אני יכול להבין "נחשק".
מה נשאר? למה בכל זאת "נחשק" (ואני מסכים שיש משהו בהגדרה זו)?כפי שציינתי קודם לדעתי הסיבה לכך היא צורתו המסוקסת של הרוביקון, המשדרת חוסן ועוצמה ומראהו הנאה (כנראה תכונה חשובה מאוד). רק מה כנראה שערכו של זה, לא שווה את מחירו בעיני מרבית הקונים ג'יפים .
לגבי הערתך שישרוד יותר מכל SUV יפני, בתנאי שטח ועבירות קשים, אינני מתיימר להבין יותר , אך מהיכרותי הדלה הייתי אומר שניסאן פטרול, למרות היותו SUV, ניתן לשפרו ברמות של רוביקון, בנוי בצורה חסינה לא פחות מרוביקון ואולי אף יותר. מסוגל לעבירויות (לאחר שיפורים) לא פחות מרוביקון , אמין יותר (למעט בעיות מנוע בדגמים הישנים יותר), ובעיני למרות היותו יפני זה "נחשק" למשל.

דרור ברלי
16-10-11, 17:26
"נחשק" לאו דווקא = "נדיר".
גם פיאט 127 כבר נדירה. פשוט אין יותר - זה הופך אותה לנחשקת? אתה מכיר מישהו שחולם לשים יד על אחת? ודוגמה מעולם השטח - אופל פרונטרה למשל. מלכתחילה לא היה הצלחה שיווקית מדהימה. כבר קשה למצוא כאלה - מכיר מישהו שחושק בדבר הזה?
אוטו נחשק לא מוכרח להיות כזה שצריך לגרד פינות אפלות וחצרות אחוריות כדי למצוא אותו. צריך שיהיה בו את אותו "משהו" חמקמק שאי אפשר להגדיר בדיוק. רנגלר הוא נחשק. דיפנדר הוא נחשק. פג'רו על כל איכויותיו המוכחות, ממש לא נחשק. לדעתי, כן?

נכון, לאחרונה יש המון רוביקונים וזה מצוין. יותר מזה - זה נפלא. הם לא נחטפים כי עדיין לא מדובר ברכב עממי זול. הם עדין קצת יקרים, וגם כי הם מיבוא אישי, עם כל בעיות אישורי השירות והאחריות וההתאמות הקטנות. יש אנשים שלא מתאים להם כל ההתרוצצות הזו. יש גם בעיית תדמית מפוקפקת של חלק מסוכנויות היבוא האישי - אני למשל, לא משתגע על הטיפוסים שמתעסקים בענף הזה. אבל בקרוב מתחיל גם יבוא מסודר, וככל שההיצע יגדל, כך המחיר יירד. יהיה קל יותר לשים יד על החלום...

למעט המנוע, ניסאן פטרול בנוי טוב יותר מכל אוטו אחר שאני מכיר, כולל טויוטה.
זה באמת רכב מרשים, לשימושים מסויימים. ויודע מה? עוד מעט באמת יהיה נחשק, כי בגלל שהוא נמכר כאן כל כך טוב והיה כזה להיט, הוא כבר לא מיובא... הדור הבא שלו התלפלף עד כדי כך שהוא יגרום לך להתגעגע מאוד לדורות הקודמים, הישנים והמסוקסים והטובים, למרות כל בעיות המנוע שלהם (אגב, היצרן עצמו מודה ב"כשל תכנוני" במנוע הזה, מה שלא מפריע לו לא להכיר באחריות אפילו שניה אחת או חצי סנטימטר מעבר למה שהוא התחייב במעמד רכישת הרכב. ללא ספק "אמינות יפנית" במיטבה - מנוע חדש לפטרול, כזה שנופח נשמתו לאחר שנסע בסה"כ בין 100K ל-200K ק"מ, יכול לעלות לך כמו רנגלר TJ יד שנייה קומפלט - לפני התמקחויות ופנייה נרגשת לרחמי מנהלי מחלקת השירות של היבואן ואם זה לא עוזר אז גם לעיתונות ולפורומים ... אז בחייך, בבקשה לא לדבר על אמינות...).

מידבר
16-10-11, 18:20
דרור ידידי, מה פתאום נדיר. התכוונתי לנחשק.
פרסם מודעה ביד 2 על פיאט 127 (נדיר) ובמקביל גם על ל'ק 80 (נדיר ונחשק) ותראה מה קורה. התנפלות רבתי. לא, לא על הפיאט.
לגבי הפטרול-התכוונתי ל4.2 ליטר :p אמין אמין תאמין.
באופן כללי, זה שהפטרול לא היה להיט מכירות בארץ זה עוד לפני שהתחילו הבעיות עם המנוע. לעניות דעתי הסיבה העיקרית היא שבהמות מסוג פטרול/ל'ק 100+105 פחות חביבות על הנהג הישראלי. להתרשמותי הישראלי הממוצע (לא ברלי עם 188 ס'מ) מתחבר יותר לרכבים בסדר גודל של פראדו או ל'ק 78/80.

על הדרך אשאל מה הFFF סיבה שהיבואנים לא מביאים את הדגמים האלה ? למה לא מביאים ל'ק 80 או 78 ? היילקס סרף (אח, כמה יפים הדגמים החדשים), פטרול 4.2. האם יתאפשר יבוא כלים אלה בעתיד מארה'ב ?

ד'א-לגבי הרנגלר/רוביקון, מי שמוכן לשים את מיטב כספו על רכב עם גג דולף, בבקשה.

דרור ברלי
16-10-11, 21:52
דרור ידידי, מה פתאום נדיר. התכוונתי לנחשק.
פרסם מודעה ביד 2 על פיאט 127 (נדיר) ובמקביל גם על ל'ק 80 (נדיר ונחשק) ותראה מה קורה. התנפלות רבתי. לא, לא על הפיאט.

הכל תלוי במחיר, ידידי .בעלי ל"ק 80, בדרך כלל אוטו בן 15-17-20 שנה, נוטים להיות מאוד גרידיים ולתמחר אותו בדרך כלל בשש ספרות.
אז מי יתנפל? לא יודע. יכול מאוד להיות שיימצא הפראייר שיתנפל. אתה יודע, לכל סיר יש מכסה. גם לסיר שבור יש מכסה עקום תואם... ולא שמדובר בנבלה, נהפוך הוא - זה רכב אגדה. אבל מה? כבר זקן, יש מצב שכבר קצת עייף, ובאמת נדיר כאן. אוטו בן 20, עם בעיה קשה של חלפים זמינים, שעל כל שטות אתה צריך לפשפש ב-EBAY ולהמתין שיגיע ובתקווה שבמכס/משרד התחבורע לא יתפסו את החלק ותצטרך לבקר אצל אדון ברדה מדי חודש בחודשו...
אני לא מחפש "אגדות מוטוריות" ומשתדל "לחשוק" במכוניות שיהיו מציאותיות עבורי. כדי שהאוטו ישרת אותי ולא אני אשרת אותו, אני חושב שצריך להתאים את החלום שלי למקום בו אני חי. אם הייתי חי באוסטרליה למשל, ברור שהיה לי פטרול או ל"ק 80. ואם הייתי חי בסיביר למשל, יש מצב שהייתי נוסע ב-UAZ, כי זה מה שיש שם ואפשר לחיות איתו שם. אבל לנסות לאנוס את עצמך לחיות ביומיום עם אגדות מוטוריות נדירות דווקא כאן, זה מתכון לייסורים ולבלבולי מוח. זו רק דעתי כמובן.

לגבי הפטרול-התכוונתי ל4.2 ליטר :p אמין אמין תאמין.

יכול להיות שאמין. סבבי בבי. יש כזה בארץ? לא. אולי בודדים. חלקים יש?...... ראה תשובתי לפיסקה הקודמת.

באופן כללי, זה שהפטרול לא היה להיט מכירות בארץ זה עוד לפני שהתחילו הבעיות עם המנוע. לעניות דעתי הסיבה העיקרית היא שבהמות מסוג פטרול/ל'ק 100+105 פחות חביבות על הנהג הישראלי. להתרשמותי הישראלי הממוצע (לא ברלי עם 188 ס'מ) מתחבר יותר לרכבים בסדר גודל של פראדו או ל'ק 78/80.

לא קשור לגודל. רק למחיר. כשהיה יבוא של פטרול, הוא עלה 420K שקל, מול כלים בסדר גודל של פראדו/פאג'רו שעלו 250-300K. בא הישראלי שיש לו את הכסף, עכבר שטח הוא ממש לא, מחפש אוטו יקר עם הרבה פוזה, ועושה חשבון - במחיר כזה, למה לנסוע בניסאן? ניסע בב.מ.וו או בטוארג... בישראל המחיר מול תדמית המותג, מדבר חזק. ואחר כך הגיעו בעיות המנוע, המחיר של משומשים נפל חזק. אנשים פחדו לקנות אותו ובצדק - מי רוצה לריב עם מחלקת השירות של קרסו כשמנוע חדש עולה איזה 70K שקל ומנוע מייבוא/פירוק שלך תדע כמה יחיה עולה מעל 20K?... בעקבות זה נוצר לו שם רע והמכירות של חדשים ירדו מאוד, עד שנפסק היבוא.

על הדרך אשאל מה הFFF סיבה שהיבואנים לא מביאים את הדגמים האלה ? למה לא מביאים ל'ק 80 או 78 ? היילקס סרף (אח, כמה יפים הדגמים החדשים), פטרול 4.2. האם יתאפשר יבוא כלים אלה בעתיד מארה'ב ?

לסיבה קוראים "תקינה אירופית". לנדקרוזר סדרה 70 הביאו רק בשנת 98'. מ-99' ואילך הוא כבר לא עמד בתקינה אירופית, בעיקר בגלל זיהום אוויר. גם פטרול 4.2 נופל בגלל הסיפור הזה. בישראל עובדים לפי תקינה אירופית, וזו הסיבה שלא רואים כאן את הלנדקרוזר האמיתי (73/75/76/78) ולא רק אותו אלא עוד הרבה דגמי מכוניות שוות. לפעמים הדבר היחיד שמונע את היבוא זה בסך הכל פנסי חזית בתקן אמריקאי שלא עומדים בתקינה אירופית (ראה כל מיני דגמי אמריקאיות).
לגבי ל"ק 80 - כבר מזמן לא מיוצר, לא? או שמייצרים עדיין בונצואלה או בברזיל?... (ויש גם איזה חיקוי סיני שנראה אחד לאחד...)
סדרה 100 - כבר הוחלף ב-200, לא? וואחד לוויתן. באמת מרשים, אבל כבר לא בהמת שטח כמו פעם. הביאו אותו, היה יקר, מכרו מעט והפסיקו לייבא.

ד'א-לגבי הרנגלר/רוביקון, מי שמוכן לשים את מיטב כספו על רכב עם גג דולף, בבקשה.

אף אחד לא אמר שזה רכב מושלם. יש לו, בוא ונקרא לזה "מוזרויות". אולי כי אני רגיל לסופה, אז הגג הפריק הדולף של הרנגלר קצת מצחיק אותי ולא יותר... בכל מקרה, לא מדובר במקלחת בתוך האוטו.
כעיקרון - כל עוד לא פירקת את משטחי הגג, לא צפויות דליפות. הבעיה מתחילה לאחר הפירוק. הרכבת את הגג בחזרה, נראה לך בסדר, אבל מסתבר שמספיק שנוצר רווח זעיר באח תהפינות שלא נאטם כמו שצריך, ואז טיפות חודרות לתוכו אם נכנסים למכונת שטיפה למשל. יש לזה פתרונות, ולדעתי שווה בשביל חוויית הנסיעה עם גג פתוח.
גג דולף זו לא בעיית אמינות. זה לא משהו שמונע ממנו להניע ולהגיע. זה לא משהו שתוקע אותו בטיול. זו בעיית איכות גימור. חוץ מזה אל תשכח שהוא מסופק ללקוח עם שני גגות - קשיח פריק וברזנט - איזה עוד אוטו מציע את זה?....

אם כבר דברים שמעצבנים אותי ברנגלר? המוט המייצב המתנתק שמועד לתקלות וצריכת דלק מזעזעת....

udi500
16-10-11, 21:52
עולה הרושם שמרבית הכותבים כאן צ׳ודקים, לפחות מנקודת ראותם שזה דבר לא פחות ערך.
מבדיקה מקבילה שעשיתי בפורומים בארה״ב של טויוטות, עולה הרושם שיש תקלות לכל כלי אך מהשואת הפורומים של ג׳יפ לטויוטה עולה הרושם שמוצרי ג׳יפ למיניהם בעלי תקלות סידרתיות רבות יותר אך בשונה מפורומי טויוטה בעלי הג׳יפים (רוביקון/רנגלר) לאחר שפירטו את שלל התקלות מוסיפים את הנקודה של ״למרות זאת, לא הייתי מחליף אותו״. אני, את המשפט הזה מיעטתי לראות בפורומי טויוטות.
המסקנה מכאן שהרוביקון/רנגלר נתפס להערכתי ע״י בעליו כסוס וסוס הרי לא מחליפים כל כך מהר, אבל הטויוטה נתפשת כ״ג׳יפ״ - שאותו ניתן להחליף... (-:
למרות זאת, נותרתי בתהייתי שכן כשהיינו צעירים היה לנו המון זמן ומעט כסף ואילו היום התרבה הכסף אולם הזמן פחת פלאים.
מאחר והזמן הוא מצרך יקר מציאות, במצב היומיומי שלי הרכב צריך לשרת את ״הזוגה״ ולא אני את הרכב - לכן השאלה האם קיים רביקון/רנגלר שימלא אחר משאלת הלב של ״התנע וסע״ מדי בוקר, גם קיץ גם חורף חוזרת. וזאת כנראה שאלה טובה.....

*

דרור ברלי
16-10-11, 23:02
בחייך.
הסופה הזקנה שלי, פאקינג נבלה בת 16 עם 283,000 ק"מ, והיא מניעה כל בוקר בנגיעה ונוסעת כמו פנתר ומגיעה לכל מקום שאני רוצה, יו ניים איט, וגם חוזרת משם בנסיעה. טפו-טפו... ככה זה כבר שנתיים וחודש ו-40,000 ק"מ. וכן - לפני חודש היא הניעה קשה כי מצבר בן חמש סוף סוף נגמר... וזה יכול לקרות לך גם בלנדקרוזר ובפג'רו.
ולפני זה סופה אחרת עשתה בדיוק את זה (והרבה יותר מזה), 10 שנים ברציפות. וזה סופה - לא לנדקרוזר ולא רנגלר. סתם סופה... ישראלית, חלודה, לא בדיוק סמל ומופת לאיכות הגימור ואיכות החיים.

ואתה - אתה מודאג מהאמינות של רנגלר חדש?.... הצחקת אותי.
אם ה"זוגה" שלך מסתדרת עם נהיגה ושימושיות ותחושה כללית של רנגלר? זכית. לך על זה בלי להסס ובלי לפחד.

ארז
16-10-11, 23:18
כמי ששמכיר כמה עשרות רכבים כאלו בצורה אינטימית ועמוקה, הרוביקון הוא כייף לא נורמאלי, הוא סקסי במיוחד והייתי מאוד שמח לאחד כזה בחנייה, אבל הוא בפרוש לא רכב אמין אפילו רחוק מזה, יש לכך הרבה מאוד דוגמאות על מכלול גדול ורחב של מכלולי הרכב, איכות החומרים או ההרכבה שלו, יש לו יתרונות רבים אבל אמינות ואיכות הם לא אחת מהם...

אגב, רנגלר רוביקון ארוך בעל גודל צמיגים סטנדרטים או קרוב לכך הוא גם לא בעל עבירות יוצאת דופן(בניגוד לדגם הקודם TJׂ), הרבה מאוד רכבים הם בעלי עבירות דומה או טובה יותר (בעיקר בגלל זווית מרכב מזעזעות (עם הדגש על הבטן).

ארז
16-10-11, 23:28
נ.ב דרור אני מבין שאתה משווה את הפטרול לרכבים אחרים מתוך היכרות מעמיקה איתו ועם שאר הרכבים או שאולי על סמך שמעות ושיחות מדורה...כי אני מציע שתחפור קצת בנושא, אתה תופתע(לא שלרגע אני מנסה להגיד משהו רע על הפטרול, ההפך, הייתי הרבה יותר שמח שהוא יהיה בחנייה שלי ולא רוביקון)

דרור ברלי
16-10-11, 23:48
אני מכיר מכוניות חדשות. עד כמה שאפשר להתרשם מאיכות ברכב חדש, וכן, מסתבר שאפשר.
אני מכיר פרסומים מחו"ל על בעיית מנוע הטורבו-דיזל 3 ליטר ארבעה צילינדר בפטרול. זה לא בעיה שמיוחדת רק לנו, מסתבר. חוץ מהמנוע זה אוטו שחבל על הזמן. אף אחד לא מתכחש לזה.
מה הקשר ומה השוואה בינו לבין רנגלר - נבצר מבינתי. חדש מול חדש, (אילו היה מיובא) הוא עולה פי 2 מרנגלר.

כשאתה אומר "רכב לא אמין" למה אתה מתכוון? כי יש כאן בנאדם שמתלבט אם אוטו חדש מהניילון שעולה רבע מיליון שקל יניע לו בכל בוקר או לא...

מידבר
17-10-11, 04:56
כשאתה אומר "רכב לא אמין" למה אתה מתכוון? כי יש כאן בנאדם שמתלבט אם אוטו חדש מהניילון שעולה רבע מיליון שקל יניע לו בכל בוקר או לא...
השאלה אינה "האם כאשר האוטו חדש הוא יניע בבוקר" אלא האם אחרי חצי שנה/שנה האוטו עדיין יהיה בבחינת "הנע וסע". מסר בעל רנגלר את רשמיו, פרש ארז התרשמותו המקצועית המבוססת ונראה שאפשר לסכם-אמינות אינה מתכונותיו הבולטות של רנגלר/רוביקון.

ארז
17-10-11, 08:20
נתחיל מהפטרול הנהדר שהוא לא חלק בכלל מהשיחה הזו ואם מישהו ירצה ארחיב בנושא...
לפטרול חוץ מבעיית המנוע הענקית(שדי נרגע מאז 2008 אבל עדיין לפעמיים מופיעה) יש עוד רשימה לא קטנה בכלל של בעיות קבועות וסידרתיות, לא שלי אישית זה מוריד מהזיקפה שיש לי על הרכב הזה...אבל הם קיימות...

הרוביקון גם כחדש מהקופסא הוא לא רכב אמין, הוא הרבה דברים ,אבל מאוד רחוק מההגדרה של אמינות, אפילו על ידי כאלו שהגיעו מפחי זבל לא קטנים(ל"ר למשל), רשימת הבעיות שלו מאוד ארוכה וכמו שכתבתי איכות החומרים וההרכבה שלו לא עומדות בסטנדרטים מודרנים, אם אתה מתעקש אין בעיה לפרט יותר לעומק....

אתה צריך לזכור שבעיות שלך נראות קטנות וקטנוניות למישהו שמחזיק את הרכב יום, יום וקנה אותו ב200K++ זה רחוק מלהיות משהו קטן, אלא הפרעה של ממש בחיי המשפחה ובזמן הפנוי, אם זאת כל מי שאני מכיר עם הרכב הזה( וזה הרבה מאוד), מאוהב בו לחלוטין( וזו לא איזה שהי אינדיקציה על כלום-ראה דיפנדר) ומשקיע עליו בלי הפסקה...

דרור ברלי
17-10-11, 09:45
ועדיין אתם מדברים בסיסמאות ובנפנופי ידיים.
או.קי. האוטו לא אמין. אבל תפרט ארז, תפרט. מה זה "לא אמין" עד כדי פגיעה בחיי המשפחה והזמן הפנוי, האם באמת לא מניע ונוסע בבוקר אחרי חצי שנה/שנה, והאם רנגלר/רוביקון שעבר שיפורים ושינויים מכאן ועד הודעה חדשה ושכל סופ"ש מפרקים לו את הצורה במסלולי עבירות אקסטרים, עדיין יכול להיחשב כמדד כלשהו ל"אמינות".

אין ויכוח ואין ספק בכל מה שנוגע לאיכות ההרכבה הנמוכה של ה-JK, לבעיות ידועות כמו חדירת טיפות מים דרך הגג הפריק בזמן שהאוטו נכנס למכונת שטיפה, או הבעיה הידועה במנגנון הניתוק החשמלי של מוט מייצב קדמי. השאלה היא מה עוד - איזה עוד בעיות כרוניות שאתם טוענים שאתם מכירים, כאלה שמשביתות רכב חדש או בן חצי שנה/שנה ומעלות אותו על גרר ומאפסנות אותו בתדירו תגבוהה במוסכים - בנוסח לנדרובר למשל, ושולחות את ה"זוגה" של פותח השרשור לנסוע לעבודה במוניות ולכן גם מעלות לה את הסעיף ובצדק - ולא סתם לנפנף בידיים "לא אמין".

4ראנר
17-10-11, 13:49
ועדיין אתם מדברים בסיסמאות ובנפנופי ידיים.
או.קי. האוטו לא אמין. אבל תפרט ארז, תפרט. מה זה "לא אמין" עד כדי פגיעה בחיי המשפחה והזמן הפנוי, האם באמת לא מניע ונוסע בבוקר אחרי חצי שנה/שנה, והאם רנגלר/רוביקון שעבר שיפורים ושינויים מכאן ועד הודעה חדשה ושכל סופ"ש מפרקים לו את הצורה במסלולי עבירות אקסטרים, עדיין יכול להיחשב כמדד כלשהו ל"אמינות".

אין ויכוח ואין ספק בכל מה שנוגע לאיכות ההרכבה הנמוכה של ה-JK, לבעיות ידועות כמו חדירת טיפות מים דרך הגג הפריק בזמן שהאוטו נכנס למכונת שטיפה, או הבעיה הידועה במנגנון הניתוק החשמלי של מוט מייצב קדמי. השאלה היא מה עוד - איזה עוד בעיות כרוניות שאתם טוענים שאתם מכירים, כאלה שמשביתות רכב חדש או בן חצי שנה/שנה ומעלות אותו על גרר ומאפסנות אותו בתדירו תגבוהה במוסכים - בנוסח לנדרובר למשל, ושולחות את ה"זוגה" של פותח השרשור לנסוע לעבודה במוניות ולכן גם מעלות לה את הסעיף ובצדק - ולא סתם לנפנף בידיים "לא אמין".

++1

מידבר
17-10-11, 15:14

יניב

והמביא דבר בשם אומרו כאילו הביא גאולה לעולם.
נתקלת פעם בסיטואציה שאתה על הקשקש בבוקר והופ @#$ לא מניע ? איזה בעסה, רכב חדש ! (זה השלב שהזוגה צועקת בטלפון "תחזיר לי את הFFF מאזדה") קרה לך בשטח שסוף סוף גמרת לקפל את המאהל, העמסת הכל ו @#$ לא מניע ? יאללה ילדים שבו בצד בזמן שאבא הופך את הסטרטר לקסילופון ? מה השטויות האלה ? הגיע הזמן לנתץ את הקונספציה ולפקוח את העיניים. זבל אמריקאי כבר אמרנו ?

דרור ברלי
17-10-11, 15:36
והמביא דבר בשם אומרו כאילו הביא גאולה לעולם.
נתקלת פעם בסיטואציה שאתה על הקשקש בבוקר והופ @#$ לא מניע ? איזה בעסה, רכב חדש ! (זה השלב שהזוגה צועקת בטלפון "תחזיר לי את הFFF מאזדה") קרה לך בשטח שסוף סוף גמרת לקפל את המאהל, העמסת הכל ו @#$ לא מניע ? יאללה ילדים שבו בצד בזמן שאבא הופך את הסטרטר לקסילופון ? מה השטויות האלה ? הגיע הזמן לנתץ את הקונספציה ולפקוח את העיניים. זבל אמריקאי כבר אמרנו ?

"אשתי לא סובלת אותו. אני נהנה מכל רגע..."

עכשיו תנתח את זה לחלקים:

"אשתי לא סובלת אותו" - שמעת אודי? לא להתקרב! תישאר עם היפני.
"אני נהנה מכל רגע" - מה אתה אומר על זה אודי? זרוק ת'יפני, רוץ וקנה רנגלר!

nir.samo
17-10-11, 16:41
אם אתה מתעקש אין בעיה לפרט יותר לעומק....

פרט אם לא אכפת לך, זה באמת מעניין.

מידבר
17-10-11, 17:24
"אשתי לא סובלת אותו. אני נהנה מכל רגע..."

עכשיו תנתח את זה לחלקים:

גיסנו, הפכת לעו"ד או שאתה מתאמן לפסיכומטרי (שני שליליים במשפט שווה חיובי אחד) ? תסתכל על המהות
אותי היה הורג אם הכלה החדשה והיפה שהבאתי הביתה במיטב זוזי לא היתה מסכימה לי על הבוקר או לא משלבת/מנתקת לי כשאני ממש צריך אבל יש כאלה שאוהבים את ה"טיזינג" הזה. סבבה, מדינה חופשית.

YNV
17-10-11, 18:22

הבחור שאל אם האוטו אמין. בסך הכל עניתי לו את האמת.
כל מה שניסיתי לרמוז לו בעדינות - שהוא פשוט לא שואל את השאלות הנכונות.

udi500
17-10-11, 19:07
האם יש מצב לג׳יפ משומש בן 3-4 מתוחזק היטב כרכב שני בבית - להתניע וליסוע ולא לבלות מתחתיו יותר ממעליו ?

צר לי אם אני לא שואל את השאלות הנכונות, אבל עם קצת עזרה מחברים הכל יסתדר....
לא שאלתי על ג׳יפ חדש, שאלתי על משומש בן שנתיים שלוש אולי ארבע, שיהיה רכב שני בבית (אין מסעות עבירות באמצע השבוע מלבד טיפוס ה״זוגה״ על מדרכה אימתנית בעיר או מסעות אקסטרים לסופר) אבל יש טיולים לסופ״שים. כשסוף סוף מגיע הסופ״ש רוצה להעמיס ולטייל ולא להעמיס ולא לטייל ועוד יותר גרוע מכך, לא לעבור את האינקוויזיציה הספרדית בבוקר כשהילדים מאחרים לבי״ס כאשר לא מניע/נכנס גשם/נוזל שמן וכד׳ ואז אני ״בג׳יפ שלה ומונו בחוץ בשחור ולבן ....ואת רואה שחבל לך על הזמן ...״ - כנראה טיפקס שרו על רנגלר/רוביקון ואני לא ידעתי ...
לפני כעשר שנים עברתי סיבוב דומה עם ג׳יפ מאובזר ומשופר להפליא, אבל לפני הרכישה התייעצתי עם ד״ר ג׳יפ ועם אחרים האם ניתן לשפצר ג׳יפ משומש בן 4 כאשר ״הכסף איננו מגבלה״ (הוא כן מגבלה אבל לצורך הדיון הוא לא) כך שלשלוש השנים הבאות יהיה ״הנע וסע״. התשובה שקיבלתי היתה חד משמעית והלכתי על יפני (אמנם אוכל אורז, אבל גם סושי זה לא רע) שמפיק את הסחורה לא רע אולם לא ירדתי מהרעיון, פשוט עליתי עם הדרישות.
אין לי בעיה עם טיפול ויש לי את מרבית הציוד הדרוש, פשוט אין לי את הזמן .....
*

ofiredri
17-10-11, 20:21
udi500, הצץ אצלי בחתימה, ולא בשניים הקופצים ;-)

הג'יפ אצלי חדש מ 2003, עובד, לועס סלעים בכיף לפחות פעם בשבועיים. לעולם, אבל לעולם (טפו טפו) לא סירב להתניע בבוקר או עשה פרצופים.
אצלך, ממה שאני מבין, צפויים לו חיים קלים יותר. נוסעים איתי לא מעט JK Rubicon משופצרים וגם הם נאמנים לבעליהם.

בקיצור, אתה במקום בטוח ! ומי שחושב אחרת, שידווח על בעיות אמינות ספציפיות. למיטב זכרוני דעתי אין כאילו למעט בעיות שלא קשורות לעצם היותו ממותג JEEP כגון מצבר, מצמד, וכו'...

tzagi
18-10-11, 03:43
דרור,
ה"מילה" שחיפשת זה "ז'ה נה סה קואה"
לצערינו, לרוב המוחלט של הקונים זה מתורגם כ"פוזה" ולא בחובה במישמע המסורתי, אדם קונה מוצר X כאבזר אופנתי שמיועד לשדר לציבור מסביבו מסר מסויים

מבחינת אמינות,
יש כן פער ,מממ גלובלי מסויים
ושימו לב למה שאופיר כותב (if I f'ed up your name AGAIN......sorry)
רכבים אמריקאיים (ולא משנה איזה מותג, שברולט, ג'יפ, טויוטה או קיאה) ניבנים לשוק האמריקאי ולקליינט האמריקאי
הקליינט הממוצא רוצה ככה:
רכב שהוא לא יצתרך להכניס למוסך למשך זמן הבעלות ולא משנה לאיזה סיבה, כמו כן הוא לא מחפש לשלם למוסך באותו זמן בעלות
כמובן, הוא לא רוצה לטפל ברכב חוץ מהחלפות שמן פה ושם.....
בניגוד לאיך זה היה פעם וכמו שקיים בארץ הקויידש, אין טיפולים, אין, וזה לפי הוראות היצרן.
כבר מעל ל10 שנים ה"טיון אפ" הראשון לא מגיע עד ל160000 קמ, כמו כן, מומלץ לא להחליף שמן גיר בכלל, ואין פקק ריקון, אין פילטר ואין קרטר שאפשר להוריד
פשוט אין, כול הרכב בנוי כמו מצית ביק, תשתמש וזרוק.
מבחינה סטטיסטית, הלקוח הממוצע קונה רכב חדש כול 5 שנים, או 160000 ק'מ, ולכן הרכב מתוכנן בדיוק ככה, אין כול סיבה הגיונית להשקיע בחומרים שיחזיקו יותר מזה.
יש כול סיכה הגיונית להשקיע ולוודא שלא יהיהצורך באחריות שהיא מינימום 36 חודש או 36,000 מייל על דברים מסויימים, 7 שנים על כול מה שקשור לזיהום אויר,
אבל זה לא אוניברסלי,
יש יצרנים שנותנים אחריות ל100000 מייל, כמו כן יצרנים שונים מספקים הכול, כולל החלפת שמן במחיר הרכב.
אז מה המסקנות,
רכב אמריקאי זה דבר מאד מאד אמין, טווח חיי האמינות בנוי להחזיק לזמן מוגבל (הלקוח יד שניה לא מעניין)
דוגמה בפועל להמחשה:
ב2001 קניתי דודג' 2500 דיזל חדש, מאז ועד היום היתה לו (אך ורק)תקלה קטנה בחיישן טמפרטורה של המצבר ב2003 וכוסה ע'י האחריות
חוץ מזה, העגלה לא ראתה מוסך לעולם, ההוצאה היחידית(חוץ מהחלפת שמן) שהיה לי ב10 שנים האחרונות היו ככה
מצברים ב וצמיגים ב2009
פילטר אויר ב2010(כשהיה חדש החלפתי לפילטר פתוח של קטרפילר, טוב כמעט לנצח (אצלי לפחות).
החלפתי פילטר דלק 3-4 פעמים
זהו בערך,
בעיות:
פלסטיק
הדאש נראה כאילו דפקו אותו עם פטיש, שבור לחתיכות ומקרטע בצורה איומה. זהו.
כול השאר במצב מעולה, מכנית הוא מושלם, לא שורף טיפת שמן והעישונים הם תודות לEDGE BOX בלבד

חשוב לציין, שלעגלה יש רק 65000 מייל ומשמשת לגרירה בלבד, הנגרר הוא 5 מטר ובדרך כלל מוטען בעגלות שונות במשקל מעל לטון וחצי.

udi500
27-11-11, 22:45
סקר קצר ולא מחייב ולחלוטין לא מייצג מבחינה סטטיסטית - קצת חומר למחשבה:
מוסך מורשה ג׳יפ בו ביקרתי פעמיים בחודש האחרון, מלא בג׳יפאים עם די הרבה רנגלרים, ומתוך 17 שאיתם דיברתי:
1 - עדיין באחריות, סדרת תקלות עומד לפי החלפת מנוע.
5 - ללא כל תקלות, מחליפים שמן ונוסעים.
4 - תקלות מעצבנות שלא צריכות להיות - סטרטר, אלטרנטור, צנרות שונות וכד׳ מצריכות ביקור במוסך.
כל השאר - גם כן תקלות מעצבנות, לא מצריכות ביקור מיוחד במוסך - פלסטיקה, מגעים, אביזרים חשמליים.
היתרון הכי גדול - כולם מתים על הכלים שלהם, כמו בעלי הארלי או כמו הכתובת שהיתה במטוסי הדקוטה - ״את מטוס הדקוטה הזה יחליף רק מטוס דקוטה אחר...״

hogi
28-11-11, 18:42
כולם 'מתים' על הרנגלר שלהם! אבל לא עשית סקר אצל נשותיהם...

אתה ממשיך 'לנבור' בזה. כלומר מבחינתך התשובה ברורה... אתה רק מחפש אישור לתחושות שלך.

בתחילת השרשור ניסינו להבין את הדבר החמקמק הזה של הנחשקות ברכב.
המושג החמקמק הזה הוא מה שהיום קוראים במילה המגעילה בעיניי - מותג. משהו שצלח את הרגעיות ומצליח להשאר בתודעה שלנו יותר משתי דקות. כמובן שיש מדע שלם של מיתוג אבל בסופו של יום זה אומר שמוצר מסויים היה/הינו טוב יותר מהדומה לו או מהחיקוי שלו.
יש משהו משותף לשלושת 'הנחשקים' שהזכרנו - הרנגלר, הדיפנדר וההרלי - כולם הם מותגי על [ובכולם החברות ניסו למנף את המיתוג הזה עד בלי די לדגמים אחרים]. המיתוג הזה נובע מכך שלשלושתם יש היסטוריה ארוכה מאוד ולמרות השינויים הגדולים בטכנולוגיה במהלך 70 השנה האחרונות הם שמרו על דמיון מסויים לדגם האב המייסד שלהם תוך כדי עדכונים לא גדולים, חיצונית [תהליך הפיכת ההרלי שלי לטריביוט להרלי 48 והתהליך של עכשיו - הפיכת הסופה שלי לסופה-וויליס מראה לי עד כמה דומים בני הדורות השונים].
אולי הדמיון הזה משחק תפקיד בתודעה שלנו - ההרלי שהיה למישהו בשכונה כשהיינו ילדים, הג'יפ שאבא הביא מהצבא או הדיפנדר שראינו בסרטים כובש את אפריקה. שלושתם היו אגדה חיה עוד בזמן חיי הדור המייסד.
ואולי הדמיון הזה נותן לנו תחושה של המשכיות ויציבות בעולם שכולו חידושים, שינויים ושידרוגים בלתי פוסקים. אני בטוח שכאן באתר אני אמצא עוד אנשים שחולקים אתי את הכעס על זה שכל כלי החשמל הביתיים הפכו להיות חד פעמיים ומתכלים ושכבר לא כדאי לתקן כלום. אני נטרף מזה.
פעם היה עולם שבו כל מקרר היה 'פריג'ידר' גם אם הוא היה אמקור 10 אח"כ כל מחשב היה IBM.
אנחנו עדיין בעולם שבו כולם קוראים ל-SUV שלהם ג'יפ גם אם הוא 'שורף אורז [הגדרה אמריקאית, רד-נקית משהו, לא המצאה שלי].
אנחנו עדיין חיים בעולם שבו זבי חוטם 'מבינים באופנועים' שולפים מצלמה לצלם את ההרלי שלי ברמזור או על המדרכה ומצרפים שאלה 'זה הרלי אמיתי?'

אז יכול להיות שרכבים אחרים טובים, יפים ואמינים יותר אבל רק הרלי זה הרלי אמיתי, ורק CJ, YJ TJ JK הם ג'יפים אמיתיים [ותסלח לי זוגתי שהליברטי-צ'ירוקי שלה הוא מותג של חברת ג'יפ אבל הוא לא "הג'יפ"]. כן, וגם הבריטי המטפטף ההוא, שכחתי לרגע איך קוראים לו:confused:, אההה, כן, דיפנדר :).

אז תשכנע את זוגתך ללכת על 'המותג'...

zviki
28-11-11, 22:33
חוגי שמוגי בוגי :)לייק ענק

ארז
30-11-11, 10:03
אממ...בוא נראה, רשימה קצרה רק מזכרון...

כמו שנאמר כאן כבר סטרטרים ואלטרנטורים חופשי...
פלסטיקים מקרקשים ומתנתקים ממקומם...
ידית של הLOW מתנתקת! ממקומה כשרוצים להעביר לLOW
מוט מיצב חשמלי לא מתפקד
סרנים קדמיים מתעקמים( ברגיל בכל מידת צמיג, ברוביקון אני לפחות שמעתי וראיתי רק במידות של 35" ומעלה)
הגגות נסדקים!
נזילות מים מהגג! (כן דרור גם כשהגג לעולם לא נפתח ,אבל גם אם הוא נפתח זה יעודו אני מזכיר לך...)
נזילות מים מהחלון הקדמי...
נזילות מים מהמרזבים סביב החלון של הדלת...
בעיות חשמל..
(תנו לי כמה דקות אני אזכר בעוד...)

אם רוצים להבין את סדר הגודל של תקלות בכלי הזה מספיק להכנס לפורומים בחו"ל ולראות את כמות מוצרי האפטר מרקט שמשפרים את מכלולי הרכב( לא מדובר על שיפורים כמו מערכות מתלים וכו'), הרכב היחידי שמזכיר את הרנגלר בכמות החלפים שאפשר וצריך להחליף בו בכדי להגיע לשקט נפשי זה הדיפנדר.

אגב 2 הכלים האלו, הרנגלר והדיפנדר אומנם לא אמינים אבל הם בהחלט אהובים וכייפים בצורה שבעלי רכבים אחרים פשוט לא יבינו את זה לעולם.

nirs
30-11-11, 10:22
.

אגב 2 הכלים האלו, הרנגלר והדיפנדר אומנם לא אמינים אבל הם בהחלט אהובים וכייפים בצורה שבעלי רכבים אחרים פשוט לא יבינו את זה לעולם.

ניתן ואפשר להגיע לרמת אמינות טובה.
לגבי השאר, מסכים עם כל מילה.

riko
30-11-11, 13:19
כולם 'מתים' על הרנגלר שלהם! אבל לא עשית סקר אצל נשותיהם...

אתה ממשיך 'לנבור' בזה. כלומר מבחינתך התשובה ברורה... אתה רק מחפש אישור לתחושות שלך.

בתחילת השרשור ניסינו להבין את הדבר החמקמק הזה של הנחשקות ברכב.
המושג החמקמק הזה הוא מה שהיום קוראים במילה המגעילה בעיניי - מותג. משהו שצלח את הרגעיות ומצליח להשאר בתודעה שלנו יותר משתי דקות. כמובן שיש מדע שלם של מיתוג אבל בסופו של יום זה אומר שמוצר מסויים היה/הינו טוב יותר מהדומה לו או מהחיקוי שלו.
יש משהו משותף לשלושת 'הנחשקים' שהזכרנו - הרנגלר, הדיפנדר וההרלי - כולם הם מותגי על [ובכולם החברות ניסו למנף את המיתוג הזה עד בלי די לדגמים אחרים]. המיתוג הזה נובע מכך שלשלושתם יש היסטוריה ארוכה מאוד ולמרות השינויים הגדולים בטכנולוגיה במהלך 70 השנה האחרונות הם שמרו על דמיון מסויים לדגם האב המייסד שלהם תוך כדי עדכונים לא גדולים, חיצונית [תהליך הפיכת ההרלי שלי לטריביוט להרלי 48 והתהליך של עכשיו - הפיכת הסופה שלי לסופה-וויליס מראה לי עד כמה דומים בני הדורות השונים].
אולי הדמיון הזה משחק תפקיד בתודעה שלנו - ההרלי שהיה למישהו בשכונה כשהיינו ילדים, הג'יפ שאבא הביא מהצבא או הדיפנדר שראינו בסרטים כובש את אפריקה. שלושתם היו אגדה חיה עוד בזמן חיי הדור המייסד.
ואולי הדמיון הזה נותן לנו תחושה של המשכיות ויציבות בעולם שכולו חידושים, שינויים ושידרוגים בלתי פוסקים. אני בטוח שכאן באתר אני אמצא עוד אנשים שחולקים אתי את הכעס על זה שכל כלי החשמל הביתיים הפכו להיות חד פעמיים ומתכלים ושכבר לא כדאי לתקן כלום. אני נטרף מזה.
פעם היה עולם שבו כל מקרר היה 'פריג'ידר' גם אם הוא היה אמקור 10 אח"כ כל מחשב היה IBM.
אנחנו עדיין בעולם שבו כולם קוראים ל-SUV שלהם ג'יפ גם אם הוא 'שורף אורז [הגדרה אמריקאית, רד-נקית משהו, לא המצאה שלי].
אנחנו עדיין חיים בעולם שבו זבי חוטם 'מבינים באופנועים' שולפים מצלמה לצלם את ההרלי שלי ברמזור או על המדרכה ומצרפים שאלה 'זה הרלי אמיתי?'

אז יכול להיות שרכבים אחרים טובים, יפים ואמינים יותר אבל רק הרלי זה הרלי אמיתי, ורק CJ, YJ TJ JK הם ג'יפים אמיתיים [ותסלח לי זוגתי שהליברטי-צ'ירוקי שלה הוא מותג של חברת ג'יפ אבל הוא לא "הג'יפ"]. כן, וגם הבריטי המטפטף ההוא, שכחתי לרגע איך קוראים לו:confused:, אההה, כן, דיפנדר :).

אז תשכנע את זוגתך ללכת על 'המותג'...

+1 :)

מאיר רוטברג
30-11-11, 16:26
שמעתי, אמרו לי, ההוא והיא. לי היה אחד 85000 ק״מ לא נזילות לא חלונות לא גומיות לא אלטרנטור לא כלום ממש כלום. תפוח הגה אחרי 70 אלף ועוד ממש שטויות כך שבאמת אין לי מושג על זה.

דרור ברלי
30-11-11, 17:09
אממ...בוא נראה, רשימה קצרה רק מזכרון...

כמו שנאמר כאן כבר סטרטרים ואלטרנטורים חופשי...
פלסטיקים מקרקשים ומתנתקים ממקומם...
ידית של הLOW מתנתקת! ממקומה כשרוצים להעביר לLOW
מוט מיצב חשמלי לא מתפקד
סרנים קדמיים מתעקמים( ברגיל בכל מידת צמיג, ברוביקון אני לפחות שמעתי וראיתי רק במידות של 35" ומעלה)
הגגות נסדקים!
נזילות מים מהגג! (כן דרור גם כשהגג לעולם לא נפתח ,אבל גם אם הוא נפתח זה יעודו אני מזכיר לך...)
נזילות מים מהחלון הקדמי...
נזילות מים מהמרזבים סביב החלון של הדלת...
בעיות חשמל..
(תנו לי כמה דקות אני אזכר בעוד...)

כשידית הטרנספר התנתקה לנו מהמקום לפני כמעט שלוש שנים בסופה 3 חדשה עם כמה עשרות ק"מ על השעון, צחקנו על תע"ר (הכל בגלל בטחונית מפלסטיק שנשברת ונופלת. חלק קטן ופשוט שבטחעולה שני גרוש, וכל מוסך מורשה של קרייזלר/ג'יפ עם קצת ראש גדול יכול לפתור את זה אחת ולתמיד).
אחר כך, שהפעלנו מגבים ושפריצרים באותה סופה, כדי לנקות את החלון הקדמי ומי הסבון חדרו והרטיבו את הדשבורד, שוב צחקנו על תע"ר.
מסתבר שכל תחלואי הסופות זה משהו מובנה עוד מהרנגלר...

אם רוצים להבין את סדר הגודל של תקלות בכלי הזה מספיק להכנס לפורומים בחו"ל ולראות את כמות מוצרי האפטר מרקט שמשפרים את מכלולי הרכב( לא מדובר על שיפורים כמו מערכות מתלים וכו'), הרכב היחידי שמזכיר את הרנגלר בכמות החלפים שאפשר וצריך להחליף בו בכדי להגיע לשקט נפשי זה הדיפנדר.

שמת לב מה אמרת? ואני לא אזכיר לך איך במשך שנים נאמת לנו כמה הדיפנדר רכב אמין....

בכל מקרה, הזכרת בנשימה אחת שני כלים שאולי לא מושלמים, אבל מיתולוגיים. ונחשקים.
מה שלעולם אי אפשר להגיד על שום SUV יפני מודרני ו/או על כל מכונית רגילה אחרת. ולא שבאף מכונית אין פה ושם כל מיני פאולים מעצבנים...

אני זוכר איך כשההורים שלי קיבלו בזמנו (1995) מהעבודה רנו 19 חדשה - אז זה היה אוטו מרשים ומרווח ונוח ונסע נהדר ואפילו היה אמין מאוד (ידני) והכל, וכבר באחת הנסיעות הראשונות שלי איתו לירושלים, בכל פניה ימינה טיפטפו לי מים קפואים מהמזגן ישר על הרגליים. כן, היתהאחריות. פירקו ותיקנו, ושוב נזל. ושוב פירקו ותיקנו. ושוב נזל. בסוף נמאס לבלות בכל פעם חצי יום במוסך המרכזי של קרסו בגלל זה, והתחלנו להתעלם, עד שהתחיל ריח מעופש מהשטיח בצד הנהג שתמיד היה רטוב, ונעלם רק כשהשטיח היה מתייבש בחורף כשלא מפעילים מזגן. עם תחילת עונת המזגנים, השטיח חזר להיות רטוב...

היום בבוקר, בקורולה 2010 של חברה, אוטו חדש לגמרי עם כלום ק"מ, תא הכפפות התחתון שחוץ מספר הרכב ושקית סוכריות אין בו שום דבר, כבר רוקד כמו משוגע, לא נסגר כמו שצריך ואפילו יצא מהמקום. ואלה רק דוגמאות בודדות. יש עוד המון.

אז כל עוד רכב שנותן כל כך הרבה כיף ונכון, אולי יש לו פה ושם כל מיני פאולים קטנים אבל עדיין לא נתקע, לא מסרב להניע, לא בוגד בך תרתי משמע ומקלקל לך טיולים או גורם לך לאחר לעבודה, באמת אין לי בעיה איתו. וצריך לנסוע כמה ימים ברנגלר, לחוות את היכולות ולהבין את הקסם שלו, כדי להבין שכל השטויות האלה בטלות בשישים לעומת הכיף שהוא נותן.

כל זה לא אומר שמישהו אחר יהיה מוכן לסבול חדירת טיפות מים באוטו חדש של רבע מיליון שקל. אם אשתו של פותח השרשור מלכתחילה לא רוצה את הרנגלר, הרי שכל שטות תגרום לה לקטר. יודע מה באמת מפריע לי למשל ברנגלר?.... (חוץ ממנוע ה-V6 היוצא והגיר האוטומטי המיושן והמסרס ויחסי ההעברה הלא מתאימים...)? שמראות הצד לא מתכווננות מבפנים. אפילו בסופה 92' כבר היו מראות צד מתכווננות מתוך הרכב.

אגב 2 הכלים האלו, הרנגלר והדיפנדר אומנם לא אמינים אבל הם בהחלט אהובים וכייפים בצורה שבעלי רכבים אחרים פשוט לא יבינו את זה לעולם....

מאיר רוטברג
30-11-11, 17:47
אין נשים לא יפות יש גברים שלא שותים מספיק. וזה אומר הכל דרור

דרור ברלי
30-11-11, 17:53
בדיוק.
עכשיו אני מרים לחייך כוס לא קטנה של LAPHROAIG 10.
עוד כמה דקות העינים יהיו אדומות, והעולם יהיה ורדרד ויפה יותר, דיפנדר של מג"ב ידמה בעיני לפרארי 458 איטליה - וכל הנשים, כולל השכנה הכונפה מקומה שלישית, יהפכו להיות כוסיות.

מאיר רוטברג
30-11-11, 18:11
חבר כלבבי. גם התקלות עוברות ביעף. רכב סטנדרטי נשאר תקין. תגביה תשפצר תגדיל צמיגים תוסיף משקלים תוסיף כננות מקרר חשמל ואז תתפלא שיש תקלות

landY
30-11-11, 18:50
באיזשהו מקום אני מרחם על אלו שכל החיים שלהם מתבזבזים ברכבים אמינים.

nirs
30-11-11, 21:02
באיזשהו מקום אני מרחם על אלו שכל החיים שלהם מתבזבזים ברכבים אמינים.

I'll drink to that...

hogi
30-11-11, 23:34
תגדירו לי אמינות.
גם למלכת האמינות - טויוטה היו בשנתיים האחרונות כמה וכמה קריאות רשמיות לתיקון במספר דגמים.
גם מכוניות על בווריות מעצבנות כאשר מחשבי ניהול פותחים חלונות בנסיעה בשלג וכו'.
מנוע טרנו כבר אמרנו
מנוע ניסן פטרול
אזעקות וחיישנים תקולים בהרלים החדשים
וכו' וכו'.

אפשר לפתוח 'נעוץ' תחת השם 'מחלות ידועות' לכל דגם ודגם.

על כל קריאה לתיקון והודאה של היצרן שהוא 'פיקשש', יש עשרות תקלות ו-'מחלות' אופייניות לדגם כזה או אחר שהיצרן מתכחש להן ובפורומים אתה רואה שהן חוזרות שוב ושוב, ובעיקר בתחומי התקלות הקשורות בחשמל, אלקטרוניקה ומחשבים המנהלים [או מתקשים לנהל] את כל המערכות המורכבות היום.

איך בכלל אפשר להשתמש בביטוי 'אמינות' בתרבות של 'השתמש וזרוק', חד פעמי, שדרוג, שדרג, שודרג, משודרג, אשדרג, תשדרג.

אז תנו גם לי כוסית של יין ותשנמכו אותי :mad:

tzagi
01-12-11, 01:01
כמו שכתבתי בעבר, כתר האמינות נרכש בכבוד,
אבל,
המודלים הרלוונטיים הוסרו מפס היצור בערך בשנות 1995-2000
מאז ועד היום, לא משנה אם זה אמריקאי או יפני,
כמו שסבתא שלי זל היתה אומרת: אזעלבא דרעק.

zviki
02-12-11, 20:07
אין נשים לא יפות יש גברים שלא שותים מספיק. וזה אומר הכל דרור
טוב , הגיע הזמן שאודה ולא אבוש בחוסר האינטליגנציה שלי. לא מצליח לפתור את המשוואה.
"אין נשים לא יפות, יש גברים שלא שותים מספיק"
האם הכוונה לכך שצריך לשתות הרבה בכדי לגלות את כיעורן של נשים מסויימות?
האם יש כאן התרסה כנגד הביטוי - אין נשים מכוערות, יש נשים שלא יודעות להתלבש?
האם שתייה מרובה חושפת את את יופיין של נשים מכוערות?
האם שתייה מועטה גורמת לכך שנשים יפות נראות מכוערות?
יופי וכיעור, מהו המודל?
האם שתייה מרובה היא כלי מדוייק לשפוט את - "על טעם וריח אין ..............
האם המשפט " הבל היופי ושקר החן" הוא אמת , עלה תאנה לנשים מכוערות?
האם כותב הסיסמה טרם כתיבתה חשב בצורה מקצועית אובייקטיבית גרידא?

אנא האירו את עיניי המכוערות, אני לא צוחק בחיי

mugi8675
03-12-11, 20:56
אין נשים לא יפות...
אדם אחד נכנס לפאב, מתיישב ליד הדלפק ומבקש כוס בירה, אחרי שגומר אותה מוציא את תמונת אשתו מהכיס, מסתכל עליה ומבקש עוד כוס בירה
והוא חוזר על עצמו ומוציא כול פעם שגומר את כוס הבירה את תמונת אשתו מתבונן בה ומבקש עוד כוס בירה, אחרי הכוס הרביעית המוזג שראה את מעשיו המגוחכים של האיש, ניגש ושאל אותו להסבר, האיש ענה לו: זאת תמונת אשתי ועד שהיא לא תיראה נחמדה לעיניי אני לא הולך הביתה
עכשיו בא החלק הנחמד של הסיפור. הקלק על
>Click Here

יצחק
(http://img.thesun.co.uk/multimedia/archive/00622/beer_goggles_622180a.swf)

-->