PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש המלצה לנוזל קירור

500 מעפ"ש
20-10-11, 19:34
שלום,

אני מחפש המלצה לנוזל קירור "Heavy Duty" ליונדאי גאלופר.
לא מדובר ברכב שלי, אבל זהה לשלי - עלינו היום את העליה מצומת נבות לצומת יזרעאל עם 4 נוסעים ועגלה עמוסה בציוד והרכב מאד לא אהב את זה (ללא מזגן).
הרכב מתוחזק טוב ויש לו מנוע מאגנום "חדש" וגיר אוטומטי.
קראתי איפשהו שיש נוזלי קירור של כלים כבדים שמומלץ לשים (?)
גם אם לא נגיע לתוצאה מושלמת, אנחנו מחפשים לשפר את המצב.
אשמח לשמוע.
תודה.

raanan
20-10-11, 20:27
שלום,

אני מחפש המלצה לנוזל קירור "Heavy Duty" ליונדאי גאלופר.
לא מדובר ברכב שלי, אבל זהה לשלי - עלינו היום את העליה מצומת נבות לצומת יזרעאל עם 4 נוסעים ועגלה עמוסה בציוד והרכב מאד לא אהב את זה (ללא מזגן).
הרכב מתוחזק טוב ויש לו מנוע מאגנום "חדש" וגיר אוטומטי.
קראתי איפשהו שיש נוזלי קירור של כלים כבדים שמומלץ לשים (?)
גם אם לא נגיע לתוצאה מושלמת, אנחנו מחפשים לשפר את המצב.
אשמח לשמוע.
תודה.

צר לי לאכזב אותך ! אבל,
אף נוזל קירור לא יפתור לך בעיית התחממות מובנת.

תתחיל מזה שתוסיף קולר לגיר האוטומטי. ממליץ שתקרא את זה :
http://www.isuzu.org.il/isuzu/index.php?showtopic=9457

במידה וכבר מותקן קולר מתאים,
החל בבדיקות לאיתור בעיית התחממות :
ניקוי חיצוני לרדיאטור
ניקוי רדיאטור
בדיקת הפן קלאץ

בעצם, לאיזה ערך חום מנוע הגעת ?
אם הגעת במאמץ קיצוני ל 3/4 ואפילו כמעט לקו האדום, אך בעצירה תוך כמה דקות הטמפ' חזרה למצב הרגיל, אז אין בעיה ! זה מצב טבעי.
אם ממש אתה מתעקש לשפר את מע' הקירור, תחליף לרדיאטור HD שניים או שלוש שורות (אם קיים).

לגבי השאלה המקורית שלך (נוזל הקירור), המלצה שלי על ולווליין באותו צבע שיש לך עכשיו.
אין לך צורך בנוזל הייברדי יקר מאוד . אם אתה מעוניין תקרא את ההתפלספות הזאת בנושא נוזל קירור :
http://www.isuzu.org.il/isuzu/index.php?showtopic=9603

בהצלחה
רענן

500 מעפ"ש
20-10-11, 23:13
תודה, רענן.

בדגם הזה מותקן קולר גיר מקורי.
הטמפרטורה היתה מעל ל 4\3, וטיפסה כמעט לקו האדום, אז הגיעה סוף העליה והטמפרטורה ירדה מהר מאד עם צבירת המהירות (הנהג בחר שלא לעצור, כי היה בסוף העליה).
העומס היה די כבד (עגלה מלאה ציוד קמפינג ומזון של 9 נפשות) , 4 נוסעים ובגאז' מלא.
אותו הרכב עשה איתנו מסלול בנגב עם 4 נוסעים וציוד ולא התחמם, בשיא הקיץ.
הרכב שלי, מאותו מודל ואותו מנוע עשה טיולי קיץ בנגב עם 6 נפשות וציוד ולא הניד עפעף.
הרכב מקורר בנוזל "סופרמרקט" וחשבתי שאם יעבור לנוזל איכותי יותר, יעילות מערכת הקירור תשתפר במשהו.

שוב תודה.

BeAsT
20-10-11, 23:40
אני משתמש בפרסטון הירוק שמגיע במיכל צהוב בן **** של נוזל קירור.

יש מצב שהוא יישפר במעט את העניין היות ונק' הרתיחה שלו גבוהה משל מים / נוזל זבל אחר,

יזיק זה בטוח לא, בשביל 50 ש"ח אני הייתי שם בלי להסס, בהצלחה!

omri_t
21-10-11, 00:58
אני משתמש בפרסטון הירוק שמגיע במיכל צהוב בן **** של נוזל קירור.

יש מצב שהוא יישפר במעט את העניין היות ונק' הרתיחה שלו גבוהה משל מים / נוזל זבל אחר,

יזיק זה בטוח לא, בשביל 50 ש"ח אני הייתי שם בלי להסס, בהצלחה!

צר לי, אבל אתה מדבר שטויות.
א. נוזל הקירור של פרסטון הוא נוזל קירור פשוט. ואינו בעל תכונות ייחודיות כלשהן בהשוואה לנוזלי קירור איכותיים.
ב. נוזל הקירור לא יכול "לשפר" את הקירור ברכב, ואינו יכול לגרום לרכב להתחמם פחות.

raanan
21-10-11, 08:48
תודה, רענן.

בדגם הזה מותקן קולר גיר מקורי.
.

אתה מתכוון "לחליל" שבתוך (תחתית) רדיאטור המנוע ? אם כן,
זה לא מספיק לארצנו "החמימה" ....

בכול מקרה, ההבדלים בין נוזלי הקירור הוא בתרכובת הכימית למניעת קורוזיה בחלקי המנוע וכן במרכיבים המשמנים וממיסים לכלוך.
בקיצור, החלפת נוזל קירור (אפילו לאיכותי ביותר) בלבד, היא רק קוסמטיקה ולא תשפר את המצב.

רענן

mik_l86
21-10-11, 09:34
שרשור מעולה שקראתי בזמנו כאן באתר,
מסביר את כל העניין ולא על רגל אחת
http://www.jeepolog.com/forums/printthread.php?t=3722

BeAsT
21-10-11, 09:40
צר לי, אבל אתה מדבר שטויות.
א. נוזל הקירור של פרסטון הוא נוזל קירור פשוט. ואינו בעל תכונות ייחודיות כלשהן בהשוואה לנוזלי קירור איכותיים.
ב. נוזל הקירור לא יכול "לשפר" את הקירור ברכב, ואינו יכול לגרום לרכב להתחמם פחות.

א. אתה יכול להמליץ על נוזל קירור אחר איכותי יותר?

ב. הכוונה לשיפור היא בעובדה שבמידה והרכב יגיע למצב שהמים חמים מאוד (במאמץ), מי ברז יהפכו לאדים מהר יותר ממים שיש בהם תוספים שמתאדים בטמפרטורה גבוהה ואז עדיין יש נוזל שזורם במערכת וממשיך לקרר את המנוע, במקום שכל המים יעברו למיכל עיבוי עד שהוא יעלה על גדותיו וישפוך החוצה את כל העודפים ואז צריך לעצור ולחכות שיתקרר ולהוסיף מים.

ברור שאם יש בעיה מכנית ברכב (טרמוסטט / פקק דפוק / רדיאטור סתום וכו' וכו') הנוזל לא "יעלים" את הבעיה.

אצלי ברכב שקניתי אותו, נסעתי על מי ברז במשך שבוע עד היישור קו, נקרע לי הצינור שיוצא מהתרמוסטט ויצאו ממנו אדים בלחץ, ממש קיטור,
קרה לי אותו דבר לאחר שנה עם צינור אחר אלא שהפעם הייתי עם הנוזל הירוק של פרסטון, הפעם לא יצא קיטור אלא הנוזל פשוט השפריץ החוצה.

raanan
21-10-11, 10:05
א. אתה יכול להמליץ על נוזל קירור אחר איכותי יותר?

המלצה שלי על ולווליין באותו צבע שיש לך עכשיו.
אין לך צורך בנוזל הייברדי יקר מאוד.

כול נוזל קירור שהוא בעל תוספת גליקול, טמפ' הרתיחה שלא גבוהה יותר ממים.
כמובן שטמפרטורת הקיפאון שלו נמוכה יותר ממים.

רענן

500 מעפ"ש
21-10-11, 10:57
אתה מתכוון "לחליל" שבתוך (תחתית) רדיאטור המנוע ? אם כן,
זה לא מספיק לארצנו "החמימה" ....

בכול מקרה, ההבדלים בין נוזלי הקירור הוא בתרכובת הכימית למניעת קורוזיה בחלקי המנוע וכן במרכיבים המשמנים וממיסים לכלוך.
בקיצור, החלפת נוזל קירור (אפילו לאיכותי ביותר) בלבד, היא רק קוסמטיקה ולא תשפר את המצב.

רענן

תודה רבה.
הקולר הוא דמוי רדיאטור שמותקן לצד הרדיאטור של הרכב.

raanan
21-10-11, 11:09
תודה רבה.
הקולר הוא דמוי רדיאטור שמותקן לצד הרדיאטור של הרכב.

אתה בטוח ?
ממליץ שתבדוק שוב, נדמה לי שבפאג'רו הוא שייך לקרור שמן המנוע.

רענן

500 מעפ"ש
21-10-11, 15:37
אתה בטוח ?
ממליץ שתבדוק שוב, נדמה לי שבפאג'רו הוא שייך לקרור שמן המנוע.

רענן

אתה כנראה צודק.
מחפש ספר רכב לגאלופר...

mik_l86
21-10-11, 19:43
הסיבה האולי חשובה ביותר להכנסת נוזל קירור איכותי למערכת היא שמירה עליה, ראשי אלומיניום מקבלים קורוזיה מהר מאוד ומשם הדרך לשיפוץ ראש קצרה ביותר, אין שום סיבה להתקמצן להוציא גם 130 שקל על נוזל איכותי (אצלי נכנס רק G12 של WV בפרייבטים) העלות של הנוזל מול הנזק המצטבר בלעדיו היא כעין וכאפס. ממליץ שוב לקרוא את השרשור המעולה שצרפתי מקודם, כל שאר הדיון אחריו יהפך למיותר.

500 מעפ"ש
21-10-11, 20:02
תודה רבה

רגב1971
21-10-11, 22:29
במערכת מים סגורה עולה טמפ' הרתיחה של המים בגלל הלחץ במערכת ולא ביגלל תוסף כזה או אחר( בואקום מים מיתאדים גם ב10 מעלות)
עם פותחים פקק או ניקרע צינור מקבלים מיד קיטור כי הלחץ יורד ללחץ אטמ' לכן לא פותחים מיכסה רדיאטור כשהמנוע רותח
עם פתחתה יש לך שתיי בעיות אחת "מאורר לא עובד ",והשנייה כל המים בחוץ
התוספים מיועדים לעבודה בטמפ' שונות ועומסים שונים לכן תוספים איכותיים בדרך כלל מוליכי חום טובים יותר ומיכלים חומרים לשמירה על המערכת נקייה
רענן צודק במה שכתב בתגובתו הרישונה
במידה ואתה מחליף נוזל קרור באחד אחר תרוקן קודם את המערכת לחלוטין בכדאי לימנוע תגובות כימיות בין נוזלי הקרור(על תיסמוך על הצבע)

500 מעפ"ש
21-10-11, 22:40
תודה רבה

tallevi
21-10-11, 23:04
במערכת מים סגורה עולה טמפ' הרתיחה של המים בגלל הלחץ במערכת ולא ביגלל תוסף כזה או אחר( בואקום מים מיתאדים גם ב10 מעלות)

לא מדויק,
האתילן גליקול שבנוזל קירור מעלה את טמפ' הרתיחה (וגם מוריד את טמפ' הקיפאון).
ביחס של 50\50 תעלה טמפ' הרתיחה בשש מעלות בקירוב, וביחס של 70\30 תעלה טמפ' הרתיחה ב-13 מעלות בקירוב.
בזכות הלחץ של המערכת (בסביבות 1 בר) טמפ' הרתיחה עולה ב-25 מעלות.

טל.

רגב1971
21-10-11, 23:24
1 אני מקבל את התיקון
2 לצורכינו זה לא משנה טמפ' העבודה של הרכבים נעה בין 90 ל 110 מעלות (+-)תלוי בסוג רכב לכן גם עם נוזל הקרור ירתך ב150מעלות עדיין
זה לא פותר את בעיית ההיתחממות מכיוון שנוזל קרור מתאים אמור להיתמודד בלי בעייה עם תנאים אלו

ofiredri
22-10-11, 08:06
ולשאלתך המקורית, Valvoline Zerex G-05 נחשב לאחד מנוזלי הקירור הטובים ביותר בשוק.
ניתן להשיג אצל משווקי Valvoline השונים, וממליץ לך לבדוק מראש כי לא כל אחד מחזיק אותו במלאי.

hadtomer
22-10-11, 09:23
יש לי שאלת תם- בסופו של דבר- האם הפרסטון- שדי נפוץ בהרבה רכבים הוא בכלל נוזל טוב? האם יש לנו בכלל פרמטרים לבדיקה אם מדובר בנוזל טוב??? עזבו רגע הסברים על תכולת אתיל גליקול, ברור שהם חשובים, אבל השאלה היא האם מישהו הוריד ראש אחרי שנים של שימוש בפרסטון וגילה נזק?.

אני שואל בגלל שבסופו של דבר, מדובר פשוט במוצר מאוד מאוד נפוץ שמשווק בכל חנויות האביזרים בתור "הכי טוב שיש לנו!! ! זה אמריקאי!!!!!לא צריך לערבב את זה עם כלום, סע לשלום". זה גם מה שלי יש ברכב- ואני תוהה האם עשיתי טעות ששמתי אותו. אני מדגיש- הדרישות שלי, כמו של רוב מי שאני מכיר -הן מאוד פשוטות- שהמנוע לא ישבר, שהאוטו לא יתחמם...וזהו.

raanan
22-10-11, 09:47
ולשאלתך המקורית, Valvoline Zerex G-05 נחשב לאחד מנוזלי הקירור הטובים ביותר בשוק.

נוזל איכותי ומצויין ! אבל,
אין לו צורך בגאלופר (חבל על הכסף. זה כמו להחליף לשמן מנוע מובייל 1) .
במידה ועד עכשיו היה לו נוזל בצבע ירוק, ולוולין זרקס 50/50 בנוסחה הוותיקה (נוזל בצבע ירוק) יהיה בחירה איכותית ומצויינת.

רענן

raanan
22-10-11, 09:58
יש לי שאלת תם- בסופו של דבר- האם הפרסטון- שדי נפוץ בהרבה רכבים הוא בכלל נוזל טוב? האם יש לנו בכלל פרמטרים לבדיקה אם מדובר בנוזל טוב??? עזבו רגע הסברים על תכולת אתיל גליקול, ברור שהם חשובים, אבל השאלה היא האם מישהו הוריד ראש אחרי שנים של שימוש בפרסטון וגילה נזק?.

אני שואל בגלל שבסופו של דבר, מדובר פשוט במוצר מאוד מאוד נפוץ שמשווק בכל חנויות האביזרים בתור "הכי טוב שיש לנו!! ! זה אמריקאי!!!!!לא צריך לערבב את זה עם כלום, סע לשלום". זה גם מה שלי יש ברכב- ואני תוהה האם עשיתי טעות ששמתי אותו. אני מדגיש- הדרישות שלי, כמו של רוב מי שאני מכיר -הן מאוד פשוטות- שהמנוע לא ישבר, שהאוטו לא יתחמם...וזהו.

לפני שבועיים ביצעתי טיימינג כולל החלפת משאבת מים לטרופר בנזין.
המשאבה יצאה כחדשה ללא סימני "אכילה" על המדחף.
בנוסף, לא ראיתי כול סימני קורוזיה בפלאנג'ים שמחברים את צינורות הגומי.

מרבית הקמ' (100 אלף) הרכב נסע על נוזלים עלומי שם ופירטסון בצבע הירוק.
מקווה שזה עונה על שאלתך.

רענן
נ.ב - עכשיו החלטתי "לפנק" את הטרופר עם נוזל קירור איכותי,
התחבטתי ואפילו התייעצתי עם היבואן (באימייל) ועל הדרך גיליתי שהם גם לא מבינים הרבה (תקרא השרשור וסופו) :
http://www.isuzu.org.il/isuzu/index.php?showtopic=9603
לבסוף החלטתי למלא מהנוסחה הוותיקה והמנצחת , ולווליין זרקס 50/50 :
http://www.valvoline.co.il/ZEREXOriginalGreen5050

ofiredri
22-10-11, 10:12
הדרישות שלי קצת מעבר למה שציינת ...
חשוב שהמנוע לא יתחמם וכו'.
מי שבתוכנית שלו להחזיק את הרכב ולשמור על אמינות לאורך זמן, צריך לחשוב על נוזלים שישמרו על חלקי המנוע והמערכת מסביב, ובמקרה שלנו - רדיאטור, משאבת מים,
צנרת, טרמוסטט ועוד. אני מאמין שפרסטון נוזל טוב ושלא עשית טעות, אבל ישנם נוזלים טובים יותר, שמעבר ללשמור על טמפרטורת מנוע נכונה, גם שומרת על שאר חלקי המערכת מפני בלאי בצורה מקסימלית. הנוזלים הטובים נמדדים גם באורך חייהם ובתכיפות ההחלפה.

תקביל את מה שכתבתי לשמן מנוע ולאיכותו. שמן סינטטי מלא, תפקידו לשמור על המנוע ולשמור על בלאי מינימלי ואורך חיים גבוה. לדוגמא - רכבי פנאי שעושים קילומטראג' שנתי נמוך יכולים בקלות להשתמש בסינטטי מלא ולהחליף שמן כל שנה להבדיל משמנים רגילים שלא מאפשרים שימוש מסוג זה.

raanan
22-10-11, 11:03
צר לי ידידי אבל חולק עליך.
שמן סינטטי מלא ואיכותי כגון מובייל 1 , חובה למנועים עתירי הספק ומוגדשים.
לגאלופר ושאר רכבים בסגנון, תורם רק לרווחי היצרן והיבואן.

בזמנו הייתי פריק של "הכי טוב", פלאגים ניצוץ משולש אירודיום וכבלים מיוחדים פינקתי את הויטארה,
אבל בפועל לא הוספתי להספק כוח של לטאה נוספת ...

בקיצור, אין טעם להשקיע כסף בשמנים/נוזלים איכותיים שמעבר (ובאופן קיצוני) למפרט שהיצרן הגדיר .
אגב, לעיתים מעבר לשמן סינטטי מלא, "פותח תיבת פנודרה" ומתחילה נזילת שמן ממחזרי שמן.

רענן

ofiredri
22-10-11, 11:46
לא דיברתי על פלאגים, משמע לא רלוונטי. ומי דיבר כאן על העלאת הספק ? לא פותח השרשור ולא אני אז בבקשה ממך אל תערבב.
שמנים סינטטיים תמיד עדיפים על רגילים, גם לרכבים סנדטרטיים. ומי דיבר על מובייל 1 ?

מדובר נטו על נוזלים איכותיים שתפקידם למנוע בלאי. ואם אתה חושב שזה לא שווה את ההשקעה, אל תשקיע, זכותך.

raanan
22-10-11, 11:59
ומי דיבר כאן על העלאת הספק ?

מדובר נטו על נוזלים איכותיים שתפקידם למנוע בלאי

אם תחזור לתחילת השרשור ותקרא מה הבעיה, הפתרון שהבחור חשב לקבל עם נוזל איכותי,
תבין את האנלוגיה לשמן מנוע.

וליתר בטחון, אל תחשוב שתכניס את הנוזל הכי איכותי (ויקר כמובן) למע' הקרור תשמור מפני בלאי.
לעיתים ההפך הנכון !
מפרט נוזל הקרור חייב להיות מתאים לדרישות יצרן הרכב ! (אחרת היו מייצרים רק פראפלו G12 )
נוזל איכותי לרכב אחד לא בהכרח תואם לרכב אחר. אפילו עלול לגרום לנזקים.

רענן

ofiredri
22-10-11, 12:29
במקרה של נוזל קירור אתה טועה ומטעה. ונוזלי קירור איכותיים לא יקרים ביחס לנזק שנוזלי קירור לא איכותיים עלולים לגרום.

BackDoorMan
22-10-11, 13:12
נוזל הקירור המקרר ביותר עבור מערכת נתונה הוא מים מזוקקים, המים מקררים יותר מנוזל קירור מהול, אבל בהרכב של 100% המשאבת מים תפגע מחוסר הסיכה,
בהרכב עם רוב למים המשאבה תחיה יותר בגלל הצמיגות הנמוכה יותר והעומס הקליל יותר עקב כך.
אנטי פריז די מיותר בישראל, ואפשר להסתפק במהילה ביחס של 75% מזוקקים AF לשימון ותוסף, במקום תוסף יקר אפשר להשתמש בנוזל ניקוי למדיח כלים המכיל אותם חומרים פעילי שטח.

עד כאן להרכב נתון, הבעיה שג'יפ נע בשטח במהירויות נמוכות והמערכות האקטיביות אמורות לעבוד כדי לפצות על מהירות האויר הנמוכה בכניסה,
זה תלוי ברמת תכנון המערכת המקורי ואם הוא נועד לתת פתרון בתנאי קצה, אם לא אפשר להתעסק עם שיפורים יקרים של מערכת הקירור ,
לדוגמה אחת המכוניות הידועות לסבול מבעיות התחממות היתה הרנו 5GT טורבו ז"ל בארץ פתרו את הבעיה ע"י החלפת לרדיאטור של לנצ'יה תמא.

raanan
22-10-11, 13:24
נוזלי קירור איכותיים לא יקרים ביחס לנזק שנוזלי קירור לא איכותיים עלולים לגרום.

על המשפט הזה אנחנו תמימי דעים ! אבל,
חבל שעל התוספת שלי אין הסכמה .
"נוזל הקרור (האיכותי) חייב לעמוד במפרט והגדרות יצרן הרכב "

לך ה G05 מתאים ומצויין לרנג'לר שלך ! אבל,
הוא לא מתאים ולא שווה לפרארי אנזו שלי ...

לבחור עם הגאלופר דווקא הולווליין לרכבים אסתיים מתאים יותר (חבל רק שהיבואן לא מבין במפרטים).
ויכול להסתפק בבחירה מצויינת ומספקת בולווליין "האורגנלי" (הירוק) בנוסחת ה- 50/50

אשמח אם תעלה את הדיון לרמה טכנית כגון :
איזה סוגים יש ? (היברדיים מלא, היברדיים משולבים באורגני, אורגניים מלא)
מה מותר לשלב עם מה ?
אחוז סליקטים ודגרנטים ומה עדיף למיקס של בלוק ברזל וראש אלומניום ?

בקיצור, שנפסיק לדבר בסיסמאות של "איכותי" וההיפך שלו.

רענן

ofiredri
22-10-11, 13:27
עוד הטעיה מיותרת ...
אמנם מכנים את הנוזל אנטי-פריז, אבל אחת מתכונותיו הבולטות היא טמפרטורת רתיחה גבוהה, שמאוד נדרשת בישראל הרותחת ...

moshik999
22-10-11, 13:30
אני בעד רכישה של תרכיז שמוהלים אותו במים רגילים ביחס משתנה בהתאם לטמפרטורה החיצונית הנמוכה ביותר החזויה.

תרכיז מקורי של במוו (1.5 ליטר)עולה כ 60 ש"ח (4.5 ליטר אחרי הערבוב עם המים) טוב גם לראשי אלומיניום וגם ראשיים רגילים.

היתרון של תרכיז שאם חסר קצת מים אין בעיה להוסיף מים רגילים.

raanan
22-10-11, 13:35
נוזל הקירור המקרר ביותר עבור מערכת נתונה הוא מים מזוקקים, המים מקררים יותר מנוזל קירור מהול, אבל בהרכב של 100% המשאבת מים תפגע מחוסר הסיכה,
בהרכב עם רוב למים המשאבה תחיה יותר בגלל הצמיגות הנמוכה יותר והעומס הקליל יותר עקב כך.
אנטי פריז די מיותר בישראל, ואפשר להסתפק במהילה ביחס של 75% מזוקקים AF לשימון ותוסף, במקום תוסף יקר אפשר להשתמש בנוזל ניקוי למדיח כלים המכיל אותם חומרים פעילי שטח.

עד כאן להרכב נתון, הבעיה שג'יפ נע בשטח במהירויות נמוכות והמערכות האקטיביות אמורות לעבוד כדי לפצות על מהירות האויר הנמוכה בכניסה,
זה תלוי ברמת תכנון המערכת המקורי ואם הוא נועד לתת פתרון בתנאי קצה, אם לא אפשר להתעסק עם שיפורים יקרים של מערכת הקירור ,
לדוגמה אחת המכוניות הידועות לסבול מבעיות התחממות היתה הרנו 5GT טורבו ז"ל בארץ פתרו את הבעיה ע"י החלפת לרדיאטור של לנצ'יה תמא.

חבר, חבל שאתה טועה ומטעה !

מים מזוקקים הרסניים ויצרים קורוזיה במהירות בגלל תהליך יוניזציה שנגרם !

כן צריך את הגליקול להעלאת נקודת הרתיחה ! (פחות חשוב הורדת נקודת הקיפאון)

ואם אתה רוצה להיות יצרן ביתי לנוזל קירור,
תשתמש במיים "מרוככים" שעברו פילטרזציה באקווריום עם פחם + תרכיז גליקול.
כמובן שנוזל קרור זה יהיה באיכות נמוכה יותר מכול מה שתרכוש באוטו דיפו ...

רענן
נ.ב- זהו זה אני מתחיל להתייאש ומרגיש שאני כותב בפורום הג'יפים המתחרה ...

BackDoorMan
22-10-11, 13:37
מאוד נדרש זה לא להגיע מראש לטמפרטורת רתיחה ואת זה מקבלים מנוזל עם קיבולת חום גבוהה יותר.

חומר לקריאה
ו (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=387389&highlight=distilled#post387389)ציטוט רלוונטי

CivicNos, sorry buddy, these are all solutions that we use in race cars, where cooling is one of the most important things there are.

Ready made liquid is a 50 / 50 mix of water and coolant, which is mostly Glycol.
Glycol is important for the cooling system because it provides lubrication to the all the rubber parts as well as the pump, but in reality your car is losing some of it's cooing capacity because Glycol doesn't cool as well as plain water.
What you can do to improve the cooling capacity of your car is to bring the ratio to 75% water and 25% coolant (ready made coolant), which brings the actual ratio of the water / coolant to to 87.5% water and 12.5% Glycol, it is safe for your motor, for the pump, for all the rubber parts and your car will run much cooler.

To further enhance the cooling abilities of your motor, you can add coolant additives, I'm not sure what products are on sale in israel or not, popular products here in the US are RedLine water wetter and Royal Purple purple ice, these product were made to break the surface tension, and the effective parts of them are pretty much the same as in dish washing soap, than the soap is diluted with water and sold to you in a nice bottle.... you can go ahead and buy those or add 2-3 drops of dish washing soap to your radiator and get the same exact thing.

All advices are tried and true in my own race car, I run the same exact mixture that I'm talking about for the past 100k KM, and have an actual water temperture gauge that I added to monitor the actual temperture, in average your motor is going to run 10-15C degrees cooler with the mixture I have versus normal 50/50 mix... big difference in terms of racing.

raanan
22-10-11, 13:48
מאוד נדרש זה לא להגיע מראש לטמפרטורת רתיחה ואת זה מקבלים מנוזל עם קיבולת חום גבוהה יותר.

חומר לקריאה
ו (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=387389&highlight=distilled#post387389)ציטוט רלוונטי

CivicNos, sorry buddy, these are all solutions that we use in race cars, where cooling is one of the most important things there are.

Ready made liquid is a 50 / 50 mix of water and coolant, which is mostly Glycol.
Glycol is important for the cooling system because it provides lubrication to the all the rubber parts as well as the pump, but in reality your car is losing some of it's cooing capacity because Glycol doesn't cool as well as plain water.
What you can do to improve the cooling capacity of your car is to bring the ratio to 75% water and 25% coolant (ready made coolant), which brings the actual ratio of the water / coolant to to 87.5% water and 12.5% Glycol, it is safe for your motor, for the pump, for all the rubber parts and your car will run much cooler.

To further enhance the cooling abilities of your motor, you can add coolant additives, I'm not sure what products are on sale in israel or not, popular products here in the US are RedLine water wetter and Royal Purple purple ice, these product were made to break the surface tension, and the effective parts of them are pretty much the same as in dish washing soap, than the soap is diluted with water and sold to you in a nice bottle.... you can go ahead and buy those or add 2-3 drops of dish washing soap to your radiator and get the same exact thing.

All advices are tried and true in my own race car, I run the same exact mixture that I'm talking about for the past 100k KM, and have an actual water temperture gauge that I added to monitor the actual temperture, in average your motor is going to run 10-15C degrees cooler with the mixture I have versus normal 50/50 mix... big difference in terms of racing.

התחלת להביא לנו ציטוטים של בולשיט באנגלית של איזה קשקשן בפורום מחו"ל ?
זה שזה כתוב באנגלית זה לא מעיד על ידע או חוכמה !

חוץ מזה, כנראה שמהנדסי כימייה בולווליין ועוד חברות רציניות צריכים לדאוג לפרנסתם לאור החוכמה שנשפכת בפורומים ...
(בפרט בקארספורום הישראלי)

בהצלחה בכול המיקסים של מים, סבון, וגליקול שתמלא לרכבך.
רענן

BackDoorMan
22-10-11, 13:57
השתמשתי אישית במים מזוקקים בלי בעיה,
הציטוט שייך לחבר פורום לא פעיל בשם מוטי אלמגור בפאזה הקודמת שלו ב CF.
יש פה ציטוטים מאוסף מקורות מכובדים (http://www.nichols.nu/tip514.htm)אחרים אם זה לא מספק אותך, בקיצור מדובר באגדה אורבנית.

לדוגמא:
From an article by Gregory T. Fieldson B.S., PhD in Chemistry:
Should I use tap water or distilled water?
I recommend distilled water. If you have exceptionally soft water it would be acceptable, as well. Basically, the engine metals are going to corrode to some extent no matter what water you use, and hard water will encourage the resulting metal salts to precipitate.

raanan
22-10-11, 14:01
השתמשתי אישית במים מזוקקים בלי בעיה,
.

שוב, בהצלחה בכול המיקסים של מים, סבון, וגליקול שתמלא לרכבך.
רענן

motorica.net
22-10-11, 14:26
לכל חברה יש את הנוזל קירור האיכותי שלה.
לפיג'ו./סיטרואן יש את הטכניק, סמיך ושמנוני ואם זה טוב ליציקות אלומיניום של הצרפתים זה יהיה מעולה בכל אוטו.
גם לבמוו נוזל איכותי וגם של קונצרן VAG G12 (היום כבר ++) נחשב לטוב.

omri_t
22-10-11, 19:08
אני בעד רכישה של תרכיז שמוהלים אותו במים רגילים ביחס משתנה בהתאם לטמפרטורה החיצונית הנמוכה ביותר החזויה.

תרכיז מקורי של במוו (1.5 ליטר)עולה כ 60 ש"ח (4.5 ליטר אחרי הערבוב עם המים) טוב גם לראשי אלומיניום וגם ראשיים רגילים.

היתרון של תרכיז שאם חסר קצת מים אין בעיה להוסיף מים רגילים.

יש חסרון אחד לתרכיזים- שהמים שאתה מוסיף הם בעלי הרכב "מעט שונה" מזה שהייצרן מכיר.
המים בארץ קשים בהשוואה למים בחלק מאירופה.
וכאן אנחנו נכנסים לברדאק אין סופי של רמת PH וכו'.
יש כאלו שטוענים שיש להוסיף מים מזוקקים יש כאלו שמי מזגן ויש אסכולות שלמות ודיונים אינסופיים.
G12 של VAG מגיע במקור כתרכיז, והוא ללא ספק מצויין.
בעלי מקצוע מעדיפים לקנות אותו מהול "מוכן" לשימוש ולא להסתבך.

ולגבי עלויות, ע"פ הוראות הייצרן נוזלי קירור מובילים דורשים החלפה כל כמה שנים, זה בניגוד לשמן למשל.
מכאן שהשקעה בנוזל קירור "יקר" מתפזרת על הרבה ק"מ וזמן.

רגב1971
22-10-11, 20:41
אנשים לאן הגעתם כולה אוטו היתחמם בעליה
גם עם תעלו את נקודת הרתיחה ל9000מעלות ותכניסו נוזל קרור של נאסא למנוע זה לא ישנה כלום עם מערכת הקרור לא תקינה
וגם עם היא תקינה. מקסימום תשפרו את מוליכות החום וגם זה שולי כי שטח פיזור החום של המצנן מוגבל
טמפ' העבודה של ההרכב הזה היא מקסימום 110 מעלות עם לא פחות (מים רגילים רותחים סביב 125מעלות בגלל הלחץ במערכת)
וכל מעלה מעל לכך מגדילה את הסיכוי לנזק בלתי הפיך
תוספים מיוחדים למיניהם מיועדים לתנאי עבודה קשים וגם מערכת הקרור באותו כלי רכב מותאמת לכך, שאר התוספים יקרים או זולים
עושים כמעט את אותה עבודה מכיוון שכולנו נוסעים 99% מהזמן בתנאים נורמלים.
לגבי תרכיזים יש עליהם הוראות איך כמה ועם מה לדלל יותר מידי או מעט מידי איכות הפעולה של המוצר ניפגעת
למיטב ידעתי וניסיוני לא בטוח שנוזל קרור של חברה אחת יתקבל באהבה אצל רכב מחברה אחרת
לכן עם יש לכם יונדאי תמלאו נוזל קרור של יונדאי בניסאן של נסאן וכו' . תחליפו כשצריך להחליף הכי פשוט והכי מתאים לרכב שלכם
עם אתם רוצים לשפר את מערכת הקרור תפרידו מערכות גיר ומנוע ותגדילו את הרדיאטור תוסיפו מאורר ועל תישכחו ליבדוק את כיוון עבודה שלו

mik_l86
23-10-11, 02:25
לרגב, הדיון המקורי דיי מיצא את עצמו, וסטה לכיוונים אחרים קצת, לדעתי הפתרון הטוב ביותר הוא לקנות תרכיז של החברה או איכותי אחר (אני מעדיף שוב את ה G12) ולמהול אותו עפ"י ההוראות (בד"כ כמו שנאמר 50/50) במים רכים ואם אין אפשרות להכין אז מסוננים, היה שרשור נהדר על הנושא הזה, חבל שאף אחד לא טרח לקרוא אותו, (אולי חוץ מרענן...)

-->