PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק לעזרה בפתיחת בורג

טלטולי
21-10-11, 13:14
הסיפור הוא כזה יש לי שני פסי אורך לגגון מובנים עים הרכב לאחרונה שמתי לב שיש חלודה מיתחת לאחד החיבורים לגג [הצבע היתנפח ויש מיתחתיו חלודה] בניסיון ליפתוח את הברגים של פסי האורך ניגזרו שניהם [חלודים לגמרי] יש למישהו רעיון איך אני שולף אותם החוצה?[בלי קידוחים מיותרים בגג] ובמקביל מה הדרך הנכונה לטפל בחלודה שיש על הגג? :confused:

zviki
21-10-11, 14:47
איני יודע מה קוטרם של הברגים,יש לי סט "ברגים שמאליים". בורג שמאלי הוא בורג ספירלי עם כיוון הברגה הפוך מהסטנדרט, קודחים חור בבורג התקוע מכניסים את השמאלי בסיבוב סגירה עד שנתפס חזק[ אחרי שהיזלפת חומר מסיר חלודה מסוג זז קל ודומיו, תתחיל כבר] ומסובבים לכוון פתיחה,אם יש צורך דופקים את הבורג השמאלי לחור שנוצר עם פטיש, צריך פה קצת ניסיון, ההצלחה לא מובטחת ב- % 100, תלוי בחוזק התקיעה אבל זה האמצעי הנפוץ ביותר. [אי אפשר לחמם עם מבער במקרה שלך]יש עוד שיטה של "המסגרים הזקנים " לחור שקדחת בתקוע דופקים פצירה ללא ידית יש שם קונוס מפלדה שנתפס בדפנות החור ומסבבים לפתיחה, לא מומלץ במצבך. מוזמן לקבל את הסט בהשאלה 052-2866694 , צביקה

רון נחמן
21-10-11, 15:28
יש גם תרסיס מיוחד שמקפיא את הבורג, ככה הוא גם מתקשח וגם מתכווץ והחליצה נוחה. כמובן שהדבר אפשרי רק אם יש איפה לתפוס את הבורג - אם לא, האופציה הזו לא מתאימה.
אם יש חלודה בסביבה, אני הייתי קודח החוצה את הבורג, מטפל בחלודה ואח"כ דואג להברגה חדשה - או ע"י אנקר-נאט (כמו ניט גדול עם הברגה פנימית) או ע"י ריתוך אום, או ע"י הברזה מחודשת של החורים הקודמים, במידה מעט גדולה יותר (נניח מ"מ יותר)

בהצלחה

zviki
21-10-11, 15:36
ברור ששיטת ריתוך אום לקצה הבורג היא מצויינת, אבל יש לנו פה עסק עם גג של רכב, תהייה שם סבטוחה נוראית,בניגוד למשל לבורג תקוע בבלוק

טלטולי
21-10-11, 15:45
תודה רבה לעונים עד כה בנתיים ריססתי כמות יפה של ספריי שיחרור ברגים וכמו שאסף אומר "עושים קפה ויושבים לחשוב" עדיין אף אחד לא היתייחס לחלודה מה לעשות לשים ממיר חלודה? אים כן מה מומלץ? לשייף את הצבע ? לחפור פנימה לחלודה?

zviki
21-10-11, 16:06
אם זה בגג כמו שאתה אומר והרכב לא מרצדס או אאודי תעבור על הקטע החלוד עם דיסק + מברשת פלדה מסתובבת עד לשכבה הבריאה. ומייד בצבע יסוד מתכתי כמה שדרוש [זה מחליד מייד שוב] שלב ב- ניתן להשיג שפופרות צבע לרכב בכל הגוונים בכל חנויות האוטו דיפו, הום סנטר וכו. המתן ליבוש נאות בין השכבות לפי ההוראות

-->