PDA

צפייה בגרסה מלאה : בידוד אזור הקונסולה ורצפת הרכב מחום - צ'ירוקי XJ 95

JustDoB
22-10-11, 19:54
החום הגבוה מרצפת הרכב בצד הנהג (דווקא שם לא עובר האגזוז...) - וקצת פחות בצד הנוסע - אמנם נורמאלי, ככל שאני מבין, אבל בנסיעות ארוכות בלתי נסבל.
מבקש למקד - החום מגיע בעיקר ליד רגל ימין = מאזור הגיר-טרנספר (פחות מהרצפה עצמה), והרגל הימנית שלי פשוט מתבשלת בנסיעות ארוכות.
חיפשתי ומצאתי רק רעיונות כלליים לפתרון כמו למשל כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=3774&highlight=%E1%E9%E3%E5%E3+%F8%F6%F4%FA) ובעוד כמה שרשורים עקרוניים.
אני מתלבט בין שתי אפשרויות עיקריות :
1. הסרה של שטיח הרכב בין הקונסולה והרצפה (זה די סיפור אצלי ברכב ממש פרווה מודבקת על כל האזור...) והנחה של יריעת בידוד תחתיו לפני החזרתו.
2. הצמדת יריעת חומר מבודד מתחת הרכב בין הגיר לרצפה.
אני יותר נמשך לאופציה השניה, ומדמיין התקנה עצמית של יריעה דומה ליריעות בידוד של גגות רעפים אבל עמידה יותר.
אשמח מאוד לקבל המלצות קונקרטיות לחומר לשתי האפשרויות (שם, איפה קונים, אפילו עלויות אם מדובר בחומר יקר), דוגמאות או קישורים מניסיונכם העשיר וכמובן - דעות והמלצות.
מבטיח לעדכן אחרי ביצוע.
דובי.

Saar
22-10-11, 20:50
אתה בטוח שזה נורמלי?
לא זכור לי חום בלתי נסבל באיזור הרגליים בנסיעה ארוכה.
אם אני זוכר נכון, אמור להיות מגן חום מעל האגזוז, תבדוק האם הוא שלם..
סער

omri_t
22-10-11, 23:33
אין לי צ'רוקי.
בסופה שלי היתה תופעה שהיה משב חום לא מוסבר באזור הרגליים.
הייתי משוכנע שזה מקיר האש.
לא היתה רוח, אלא פשוט תחושה של חום.
באחד הלילות כשנסעתי קלטתי שנכנס חום מכיוון הגרמושקה של ההילוכים והטרנספר.
כמעט לא ניתן להרגיש בזה, ורק כשהיה קריר בחוץ זה הורגש.

ניתן לאטום בקלות ע"י פתיחה והדבקת ספוג מבפנים.

נסה לבחון אם זה המקרה.

בהצלחה!

tomerledani
24-10-11, 05:57
גם לי לא מוכרת תופעה זו בצ'ירוקי, לא חושב שזה נורמאלי!
בדוק את קיר האש, חפש פתחים או חורים, ממליץ להשתמש בפאן לשיער ביון חורף קר!

boaz avrahami
24-10-11, 19:06
לא מכיר צ'ירוקי.
בגרנד צ'ירוקי יצא לי להתעסק עם איטום הנקז של המזגן וזה דרש הרמת הריפודים - בין היתר לבדיקה במהלך הנסיעה.
החום של רצפת קיר האש מתחת לשטיחי הבידוד הוא גבוה מאוד והפתיע אותי - אפשר בקלות לקבל כוויה מהמתכת.
(בגרנד יש גם שטיח עבה וגם מן בידוד של פלסטיק שמתחתיו ספוג)

JustDoB
25-10-11, 23:22
תודה על התגובות,
בכמה וכמה פורומים בחו"ל התופעה מוכרת, לפחות שלושה מוסכניקים אמינים עלי מכירים ומגדירים את התופעה כסבירה בנסיעות ארוכות והכי חשוב - כך או כך זו המציאות וזאת כשהטרנספר הוחלף ותקין, הגיר תקין (טפו טפו...) ואפילו זכה לרדיאטור שמן נפרד משלו ולכן אני רוצה בשלב זה להתמודד עם הקרנת החום.
באתר הזה (http://www.jeep-xj.info/Exterior.htm)לדוגמא (לקראת סוף העמוד), יש שימוש ביריעות בידוד הכוללות אסבסט [ככל הנראה] לעטיפת האגזוז. במקום אחר באתר עסק בבידוד בין הטרנספר לרצפה, לצערי בלי פירוט.
האם בכל זאת מישהו יודע להמליץ קונקרטית על יריעות בידוד בפירוט (סוג מדוייק של חומר, היכן להשיג ועלויות) ?
תודה !

JustDoB
26-10-11, 16:18
היום רכשתי יריעת בידוד, אעדכן אחרי התקנה ונסיעה.

נמרוד
27-10-11, 19:54
אני גם לא מכיר את התופעה שאתה מדבר עליה. ואתה עוד כותב בסתיו, כבר מזמן לא ממש חם בחוץ. משהו לא בסדר - אם החלפת גיר/טרנספר, מאד יכול להיות שאיזשהם שכבות של בידוד שהיו במקור, אינן. נסה להשוות את המראה מתחת לרכב ברכב שלך מול צ'רוקי אחר במצב מקורי (כמו של סער) ואולי תזהה את הבידודים החסרים (שוב, אני מנחש, לא יודע, אבל גם בג'יפ שלי התופעה שאתה מתאר לא מוכרת).

JustDoB
05-11-11, 10:09
תודה,
1. עברתי על קיר האש ולא מצאתי משהו משמעותי, יש נקודות 'מועדות לפורענות' ?
2. באוטומט יש גרמושקה רק לטרנספר (ההילוכים בכבל). אבל החום מגיע מלפנים יותר, החלק שליד רגל ימין באזור השוק מתחמם ראשון.
יש רעיונות ?

-->