PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך יודעים אם ל- WJ ספציפי יש QD2 או QT2?

sgill
22-10-11, 22:22
מדובר ב- WJ לימיטד שנת 2004.

- האם זה משנה אם הוא נקנה בארץ או הגיע ביבוא אישי?
- איך ניתן לבדוק איזה מהמערכות יש לו? (כמובן שעדיף QD2)

תודה

Jacob80
23-10-11, 12:32
זה אמנם לא הכי מדעי אבל על הקונסולה של ההילוכים, בפנים הרכב, יש כיתוב בולט שאומר : Quadra Drive או Quadra Trac
לגבי QD2 - זה יש רק ב WK.

sgill
23-10-11, 15:09
כלומר ב- WJ (עד 2004) יש רק QD ולא QD2?

אם הרכב נקנה בארץ, האם היבואן ידע איזה מערכת יש רק בהסתכלות במפרט במחשב לפי מספר הרכב? או שהוא צריך להתחבר לרכב בשביל זה?
ובנוסף: האם נכון להגיד ש- QD2 (גם QD?) חוסך קניית נעילות ו - QT עדיין מצריך נעילות בשביל עבירות משופרת?

תודה

Jacob80
23-10-11, 15:35
כלומר ב- WJ (עד 2004) יש רק QD ולא QD2? נכון

אם הרכב נקנה בארץ, האם היבואן ידע איזה מערכת יש רק בהסתכלות במפרט במחשב לפי מספר הרכב? אני מניח שכן
או שהוא צריך להתחבר לרכב בשביל זה?
ובנוסף: האם נכון להגיד ש- QD2 (גם QD?) חוסך קניית נעילות ו - QT עדיין מצריך נעילות בשביל עבירות משופרת?
QT הוא ללא נעילות בכלל, רק עם מוגבל החלקה מאחור
QD הוא עם נעילות ורילוק קדימה + אחורה על בסיס לחץ הידראולי. מערכת קצת בעייתית כיוון שכבר לא עובדת ברב ה WJ ובאלה שהיא עדיין עובדת היא לא מתפקדת (ומעולם לא תיפקדה) כמו נעילה 100%. אבל אם קולטים איך זה עובד ונוהגים בהתאם אז אפשר להוציא מהנעילות האלה ביצועים לא רעים. (תתייחס לזה כ 70% נעילה..)
QD2 נעילות קדימה + אחורה. אני לא כל כך סגור באיזו טכנולוגיה משתמשים שם אבל מנסיון - זו ממש נעילה של 100% ועובדת מצויין. הבעיה זה שהיא מגיעה ברכב בעייתי לשטח (WK) בשל גובהו והעובדה שאין לו סרן קדמי ומכאן יש בעיה בהגבהה נורמלית ובטיחותית (עד כמה שהגבהה יכולה להיות בטיחותית..)

תודה

תשובות בציטוט

sgill
23-10-11, 17:39
,תודה על ההבהרה,

הסרן החי הוא בדיוק הסיבה שבגללה אני מחפש WJ ולא WK מה גם שלמיטב ידיעתי יש לפחות עו ד2 בעיות רלוונטיות ב- WK:

1. הצמיגים המאושרים ל - WJ גדולים יותר מה - WK
2. יש ל - WK הגבהות היום של 2-2.5 אינטש בעוד ל - WJ יש 4, 4.5 ו, 6 אינטש (אם נתעלם רגע מהחוק)

בנוגע ל- WK, האם אלו שנקנו בארץ מדגם לימיטד הם תמיד עם QD2?
פשוט אין כח להתעסק עם ARB, כל פעם בעיה אחרת: קומפרסור, צינורות, ננעל / לא ננעל וגם העלויות של קרןוב ל- 20 אלף ש"ח לנעול קדחמה ואחורה.

שוב תודה

IlanHadar
23-10-11, 17:53
קצת סדר בעניין:
מערכות ההנעה ב WJ:
QT1 - אין הילוך נמוך, דיפרנציאל מרכזי מחלק כוח לפי צורך קדימה ואחורה.
QT2 - יש הילוך נמוך, דיפרנציאל מרכזי מחלק כוח קדימה ואחורה לפי צורך, פיקוד הידראולי, הילוך נמוך נעילת דיפ' מרכזי, מקדימה ומאחורה דיפ' פתוחים.
QD - יש הילוך נמוך, דיפרנציאל מרכזי מחלק כוח קדימה ואחורה לפי צורך, הילוך נמוך נעילת דיפ' מרכזי, מקדימה ומאחורה דיפ' מסוג Vari-lok - לא נעילה מליאה אבל כן יעיל בהעברת מומנט לצד בעל אחיזה.

מערכות ההנעה ב WK
QT1 - אין הילוך נמוך, דיפרנציאל מרכזי מחלק כוח לפי צורך קדימה ואחורה, פיקוד אלקטרוני.
QT2 - יש הילוך נמוך, דיפרנציאל מרכזי מחלק כוח קדימה ואחורה לפי צורך, פיקוד אלקטרוני. הילוך נמוך נעילת דיפ' מרכזי, מקדימה ומאחורה דיפ' פתוחים, אבל יש בקרת משיכה TCS (לא לבלבל עם ESP) שמדמה דיפ' מוגבל החלקה קדימה ואחורה. מניסיוני יעיל ביותר בשטח.
QD2 - יש הילוך נמוך, דיפרנציאל מרכזי מחלק כוח קדימה ואחורה לפי צורך, הילוך נמוך נעילת דיפ' מרכזי, מקדימה ומאחורה דיפ' מסוג ESLD - אמור להיות נעילה מליאה יעיל מאוד בהעברת מומנט לצד בעל אחיזה.

ב WK זיהוי בין QD2 ל QT2:
1. אם QD2 אמור להיות כתוב מתחת לידית ההילוכים.
2. דיפ' אחורי בעל 12 ברגים ב QD2 ועשרה ברגים ב QT2.
3. צמות חשמל לדיפרנציאלים קדימה ואחורה ב QD2.

מסכים עם מה שאמר קודמי ב WK במצב סטנדרטי זה לא רכב שטח, יש למגן, לפרק חצאית קדמית, להגביה ולהתקין אוזני גרירה (זו רשימת מינימום).

השיפורים לרכבים קיימים בהתאם לגודל הכיס, מהגבהות (יש גם 7.5") נעילות למינהן, מיגונים, שיפורי מנוע ועוד ועוד. הבעיה היחידה בארצנו זה הצמיגים שאי אפשר להגדיל.

sgill
23-10-11, 18:44
שלום אילן,

תודה על ההבהרות (כבר התכתבנו פעם בנושא).
האם ה- QD ב- WJ באמת נחותה משמעותית מה- QD2 ב- WK?
לענין הגבהות: בחיפוש רגיל, EBAY, RUBICON EXPRESS, IRON ROCK, ROCK KRAWLER, אין הגבהות מעל 2.5 אינטש ל- WK. יתכן שבסדנאות פרטיות יש.
ל- WJ לעומת זאת יש ה-כ-ל.

ולענין הצמיגים, חבר העלה לי רעיון שאני בודק. להביא מארה"ב WK בן שנה, להחיליף לו שם את הצמיגים ולשנות ב - TITLE עוד בארה"ב לגודל החדש והגדול.
אז נכון שזה לא יתאים לאוטודטה בארץ, אבל אפשר לטעון שזו מהדורה מיוחדת ועם האדם הנכון שיעביר את הרכב בעמדה מספר-1 במשרד הרישוי, זה עשוי לעבוד. (אני לא הטיפוס של סיכונים וכדומה אז כרגע זה בבדיקה תאורטית בלבד).

לפני שבוע נמכר ביד-2 WJ מדגם OVERLAND, לצערי הפסדתי אותו כי הייתי בחו"ל. אני מניח שאין כמעט כאלו בארץ.

אשמח לתגובות.
שי

IlanHadar
23-10-11, 21:06
שי,

ה QD ב WJ ו WK די דומים בביצועים. ב WK ה QT2 בעל יכולות גבוהות הרבה יותר, מהמקביל ב WJ, בגלל ה TCS. אבל שוב אין בעיה להתקין נעילות ב WJ.

אני לא חושב שה QD צריך להיות המניע העיקרי שלך בחיפוש הרכב, ברגע שיש לרכב הילוך נמוך, אפשרויות השיפור הן כל כך רבות שלא תהיה לך בעיה להפוך אותו בעתיד למכונת עבירות. כרגע הרכב שלי עם ה QT2 והשיפורים עובר בכל מקום שאני מטייל בו ללא דרמה ובצורה מעוררת כבוד.
לעניין הגבהות- עד 4" יש ל WK על המדף, ראה:
http://www.jeepsunlimited.com/forums/showthread.php?t=485214

http://www.jeepsunlimited.com/forums/showthread.php?t=417543

א (http://www.jeepsunlimited.com/forums/showthread.php?t=485214)ני לא מומחה במצב היבוא האישי היום. אבל אני כן מכיר מישהו שהביא האמר H2 משופרת בשווי של יותר מהרכב שכולל צמיגים גדולים בהרבה מהמותר בארץ ללא בעיה בשיטה שאתה מתאר.

ה WJ הוא רכב בעל יכולת ויש לי כבוד רב אליו, אבל זכור שאתה נכנס להרפתקה של רכב לפחות בן 7 (עוד אמריקאי), יש צרות וצריך סבלנות לעניין כזה, לי זה פחות מתאים.

בסוף תמצא מה שאתה מחפש תעדכן איך מתקדם.

sgill
24-10-11, 10:01
תודה אילן,

אני מבין ומקבל את ההערות שלך.

אם אלך לכיוון של WJ, אני יתחשב בגילו ומצבו ולפי זה יחליט מה יהיה הרכב השני במשפחה.
אם ה- WK יבחר, אני מניח שהוא יהיה רכב עיקרי ואני יחליף את הפרייבט הנוכחי למשהו אחר.

מכיוון שאני לא "ג'יפלס" כרגע, אני עם פאג'רו קצר משודרג (שעומד כל השבוע ומש/מש רק לטיולים), מצד אחד אני לא בלחץ למצוא רכב כי אני לא מושבת מטיולים. מצד שני, אחרי 4 שנים עם הפאג'רו אני רוצה לתת קצת נחת בנסיעות אל ולדרום לאישה ולילדים. (אבל יהיה לי קשה לוותר על רמת העבירות של הפאג'רו) ולכן כל השאלות על המערכות והנעילות בגראנד).

עוד שאלה אחת בבקשה:

האם חשוב לקנות רכב שבמקור נקנה בארץ או שרכב שהגיע ביבוא אישי זה אותו דבר? (הבנתי שביבוא אישי יש בלי סוף אופציות אבל לפעמים אפילו דגם לימיטד יכול להגיע בלי אופציות שיש בארץ.

שי

Jacob80
24-10-11, 10:29
שי שלום,

אני מכיר את דגמי הגראנדים השונים מקרוב ומנסיון אישי.
גראנד, באופן כללי הוא שילוב מצויין של רכב נוח ומפנק בכביש וגם בעל עבירות מדהימה בשטח (בליגה שונה לגמרי מפאג'רו ושאר הג'יפים היפניים).
גראנד ZJ שיוצר בין השנים 1993 עד 1998 הוא הטוב מכולם בשטח. אין לו נעילות אבל עם קיט טוב (4 אינץ לפחות), ניתוק מייצבים וגלגלי 31 אינץ אתה תוכל לעבור ה-כ-ל. כמובן שאפשר להוסיף גם נעילות אבל זה ממש, ממש לא הכרחי. בכביש הוא נוח, מרווח ומפנק והחסרון היחידי שלו הוא שהדגם החדש ביותר כבר עוד מעט בן 14..
גראנד WJ שיוצר בין השנים 1999 עד 2004 הוא טוב פחות בשטח (לאחר השיפורים) מהדגם שהחליף אבל קצת יותר נוח בכביש (למרות שהוא קצת יותר קטן מבפנים).
הוא מגיע אמנם עם נעילות ורילוק וגם קיטים לא רעים (אצלי מורכב 4" של איירון רוק) אבל בשטח הוא מרגיש יותר עדין מה ZJ. בכל מקרה, WJ משופר קלות (קיט הגבהה, ניתוק מייצבים) יעבור בקלות היכן שרב היפניים נעצרים.
גראנד WK אמנם מגיע עם נעילות אבל הוא העדין מכולם לשטח (למרות שלא נסעתי על כזה עם הגבהות) ולדעתי הוא הכי פחות מפנק. המושבים שלו קשים ו"אירופאים" משהו, דיפוני הפלסטיק זולים ופשוטים והוא מרגיש קטן וצפוף לעומת הדגמים הקודמים. לדעתי רכב כזה שיהיה משופר לשטח ויסע בשטחים קשים יתחיל לקרקש במהרה.
אבל יכול להיות שאני טועה כי עדיין אין מספיק WK שנכנסים לשטח.

קובי

sgill
24-10-11, 14:44
תודה יעקוב ואילן,

(מהמודעה הראשונה אתמול ועד לזאת, הספקתי להיות בארץ, לעבור בהונג-קונג ולנחות לפני שעה במנילה - הכל עבודה לצערי).

בכל מקרה, תודה על העצות. מספר הערות:

1. ZJ לא בא בחשבון מפאת גילו, גם WJ אני מחפש רק מהשנתון האחרון 2004.
2. הפאג'רו לא נעצר לי מעולם בשום שביל סטנדרטי או מעלה מטיול (עשוש, ורדית, זרון, בוקר, צין, לזר, וכל מה שבינהם. כנ"ל המעלות והמשלטים באזור לטרון בית שמש). אני לא מחפש לשבור את הרכב אבל מעלה שנמצא על הדרך של הטיול שתכננתי אני יעבור.
3. הבעיה העיקרית של הפאג'רו (דיזל 2500) בתחום השטח היא כח. לא בשטח טכני או מעלות אלא בדיונות.
4. בעיה נוספת היא הנוחות בנסיעה יומיומית ובנסיעה ל' ואל השטח. ובגלל שהרכב קצר גם חסר מקום והוא צפוף (בעיקר בטיולים של יומיים)
5. את סעיפים 3 ו'4 אני מקווה לפתור עם הגראנד אבל להתפשר כמה שפחות על עבירות. בגלל עלות הרכב ועלויות אחזקה הוא יתפקד כרכב שני ולא שלישי שעומד כל השבוע כמו הפאג'רו.

תודה
שי

gmb
24-10-11, 16:42
אני מקווה שאוכל להאיר קצת את פניך

גראנד WK, מוגבה 2.5"
עם QD2, מדמה נעילות בצורה מלאה... נוכחתי לדעת כבר בכמה טיולים, פלוס הראתי לכל מסוקסי הסיקסים והסופות הצלבות יפות, שנעמדתי בהן, התחלתי נסיעה והרכב תיפקד ממש כאילו היה נעול כפול... ובעברי כבר עברתי על סופה נעולה קדימה/אחורה וסיקס נעול קדימה/אחורה עם צמיגי 33...
הגראנד נוח הרבה יותר, מפנק הרבה יותר...
לא הכי מרווח, לא הכי מפואר...
עם ההגבהה המזערית ששמתי עשיתי בחג את מעלה עשוש עם בניה קלה במדרגה הראשונה הגדולה, הייתי ממשיך לעוד מעלות אבל הייתי צריך לחזור לתינוקת בת החודשיים שחיכתה לנו בבית אצל חמתי.... הקבוצה שטיילתי איתה התפלאה לטובה מיכולות הגראנד ומצורת העבודה שלו בעליות השונות שעשינו... אפילו עם ההגבהה הנ"ל הרכב הרגיש מספק לעבור את מרבית העליות בארץ.. אבל בכל זאת, זה לא משהו שאני אישית הייתי עושה בלב שקט... לך תכניס רכב שכזה להצלבות מטורפות שיכולות לדפוק לך את הרכב...
אין לי מיגונים, אני לא חכם כמו ILANHADAR... אולי אעשה בעתיד אם אראה צורך לזה.. אבל אני כן מתכנן להגדיל צמיגים מה שיתן לי מרווח נוסף ועבירות משודרגת... צמיגים כבר השגתי, עכשיו אני מחפש ג'אנטים בגודל 16" שיתאימו לי...

לטעמי, הרכב יכול לשמש גם כרכב ראשון לשימוש יומיומי וגם כרכב טיולים... אולי לא טוב לטיולים כמו ה WJ, אבל מה לעשות, לא רציתי רכב ישן מדי...

רמי

IlanHadar
24-10-11, 20:12
האם חשוב לקנות רכב שבמקור נקנה בארץ או שרכב שהגיע ביבוא אישי זה אותו דבר? (הבנתי שביבוא אישי יש בלי סוף אופציות אבל לפעמים אפילו דגם לימיטד יכול להגיע בלי אופציות שיש בארץ.

שי

לשאלתך:
אכן ה WK שהגיעו לארץ היו כולם בצורה זהה. לא היה ניתן לבחור את תצורת הרכב, נקבעה ע"י היבואן. אני חושב שבשנים הראשונות הביאו QD2 אחרי זה QT2 בדגמי הלימיטד. אפשר לזהות את הרכבים שהובאו ביבוא יבואן לפי שני פנסי ערפל הקיימים בפגוש האחורי, פנסים שאין ביבוא האישי (אין פנס ערפל אחורי ברכב).

ביבוא אישי זה הרבה יותר מורכב, יש רכבים לימיטד ללא הילוך נמוך (זה לא דגם רגיל) יש כאלה עם וו גרירה (אופציה), מערכות סאונד עם מסכי DVD מאחורה (אופציה), ג'נטים 18 שלא הובאו ביבוא הסדיר ועוד ועוד. שמעתי במוסך גם עם מישהו שרכש גרנד ונפל על רכב 2x4. יש לבדוק טוב טוב את מקוריות הרכב והדגם של היבוא האישי. חלק מהמידע קיים ב VIN של הרכב, להלן הקוד איך לפענח:
http://www.wkjeeps.com/wk_vin.htm#DECODE
(http://www.wkjeeps.com/wk_vin.htm#DECODE)
בספרה ה 6 של ה VIN צריך להיות 5, זה סימון ללימיטד.

שאתה בודק רכב ביבוא אישי אפשר לנסות לזהות את האופציות שהוספו / נגרעו מהרכב לפי הקטלוגים כאן:
http://www.wkjeeps.com/wk_brochures.htm

ר (http://www.wkjeeps.com/wk_brochures.htm)מי - נראה לי שאנחנו היחידים שמטיילים עם WK...

Jacob80
24-10-11, 21:32
אם בכל זאת חפצה נפשך ב wk. אני יכול להמליץ לך לקנות את של אחותי.. היא החליטה למכור שבוע שעבר את ה wk שלה עם מנוע המי ו 75 אלף ק״מ. לרכב יש חבילת שטח וגרירה מהיצרן trail rated. כמובן שגם low ונעילות. צור קשר בפרטי אם מעניין אותך

sgill
25-10-11, 02:25
אפרופו HEMI,

ראיתי שה - HEMI 5.7 נמכרים בלא הרבה יותר מה - 4.7 אבל יש להם (לפחות לחלקם) FLEXI FUEL, מה זה? זה חוסך דלק?
איזה יתרונות יש ל - WK HEMI על הלימיטד?

האם כל ה - HEMI הם יבוא אישי? מה שאומר שצריך לבדוק כל אחד ספציפית בנוגע לאופציות שהגיעו איתו.
ואז יש גם את ה- SRT8 אבל זה כבר רכב ספורט ולא שטח :-)

תודה

grand
25-10-11, 07:34
דגמי ה HEMI הם בד"כ גרסת OVERLAND, מה שאומר QD2.
אם אתה רוצה WK ויש לך OVERLAND ביד? ועוד במחיר לימיטד 4.7, קח מהר בלי לחשוב פעמיים.
רק קח בחשבון שחלקים למנוע יהיו יותר קשים להשגה. תחזוקה יותר יקרה, פלאגים מיוחדים, פילטרים,
אבל מצד שני.. WTF
.. וואו איזה מנוע.
לא מתאים לכל אחד, אישית אני יודע שאם הייתי מחפש WK זה היה הדגם.

IlanHadar
25-10-11, 19:56
קצת סדר בנושא המנועים:
מנוע ה 4.7 זהו מנוע ה Flexifuel, גם אם כתוב על הרכב מאחורה או לא. הכוונה למנוע שיודע לעבוד על E85 אתנול, (כן יש יותר מדי תירס בארה"ב). יש גם לזכור שבארה"ב בנזין רגיל זה אוקטן 87 שגם את זה אין למנוע בעיה לשתות.

מנוע ה 5.7 הוא בעל מערכת MDS, מנוע נפח משתנה, הכוונה שכאשר לא צריך הרבה כוח אז 4 בוכנות מפסיקות לעבוד ומקבלים מנוע 4 בוכנות במקום 8. המערכת בנויה על מערכת לחץ השמן, בעזרתה משתקים את השסתומים ל 4 בוכנות וכך מכבים אותן.

בשני המנועים יש 16 מצתים, 8 מהם מיוחדים, עלות ההחלפה שלהם לא זולה, מזל שצריך להחליף בהרבה מאוד ק"מ. המנועים דורשים: סוגי מצתים מיוחדים, שמן מאוד מסוים (בעיקר מנוע ה 5.7 - אחרת מערכת השסתומים לא תעבוד) ונוזל קירור אורגני בלבד (האדום היקר).

tsvikac
25-10-11, 23:04
רמי תרשה לי לחלוק
מי יודע לטפל בארץ ב-HEMI האם יובא ע"י היבואן באופן סדיר \ חלקים \ מחשב
רמי מצטער למען הביטחון והכיס
הייתי הולך על 4.7 המשופר 305 כ"ס משנת 2008 ומעלה
ולא מסתכן עם ה- HEMI שנכון הוא בהמה אמיתית.

grand
26-10-11, 07:40
צביק'לה.

אין ספק שמבחינת ההיגיון הבריא 4.7 משנת 2008 עדיף.

אני אישית, אם נופל לי ליד HEMI במחיר טוב, פותח רחב את הזרועות ולוקח אותו מבלי להסס שניה.
ומדוע?
כי לאחר כל כך המון שנים עם הרכבים הללו הסיכוי שילך מנוע (בנזין) סתם ככה ברכב בן 3-4 שנים הוא קטן.
מי לכל הרוחות הולך לרכוש חלקים יקרים מהיבואן? למרות שהיבואן מחויב עפ"י חוק לספק חלקים גם לדגם הזה.
ושנינו יודעים שיותר פשוט לטפל ולמצוא חלקים למנוע HEMI מאשר למנוע מרצדס דיזל. אז במיקרה הגרוע מזמינים מארה"ב חלקים.

שוב..לא מתאים לכל אחד, לי כן.
מעבר לעובדה שהוא בנוי יותר טוב לשטח,( QD2 נעילות אמיתיות אמרנו לא?), יש לו מנוע... וחתיכת מנוע, אחד ה V8 הטובים והמהנים שהיו בהיסטוריה המוטורית.

sgill
26-10-11, 11:41
עכשיו אני כבר באמת לא יודע מה להחליט ..
אי אפשר למצוא WK לימיטד 4.7 עם QD2?
האם כל ההמי הם QD2?
נכתב למעלה בשרשור שכל ההמי הם OVERLAND. האם זה נכון?
ואם כן, מה זה נותן חוץ מ - QD2? מיגונים מקוריים? וו גרירה? אפשרות לצמיגים יותר גדולים?
תודה

IlanHadar
26-10-11, 20:16
כמו שכתבנו בשרשור אחר בעבר רוב רכבי הלימיטד שיובאו ביבוא אישי באו עם QTII יש כאלה גם בלי שלא ברור לי בדיוק אם זה רק סמל מאחורה של לימיטד או משהו אחר.
רכבים שנמכרו בארץ ע"י היבואן היו עם QD2, אבל רוב הרכבים שהביא היבואן היו 3.0 דיזל כך שאני לא בדיוק יודע מה יש.

דגמי ה Overland יכלו לבוא עם שני מנועים - או ה 5.7 או ה 3.0 דיזל. דגם האוברלנד מצוייד גם ב: גלגלים 18" כסטנדרט (מכה) ה 17" אופציה, ריפוד חום ברכב במקום השחור של הלימיטד (מדהים, זו גם הדרך הטובה ביותר לדעת שזה אוברלנד ולא לימיטד עם מדבקה), מיגון גחון, ווי גרירה, יכולת גרירה מוגברת ואורות HID.

שלא כמו שכתוב למעלה יש גם לימיטד עם 5.7 זה אופציה בדגם.

אני לא ראיתי אוברלנד למכירה, אם היה שחיפשתי רכב במצב טוב ובמחיר מתאים לא הייתי חושב פעמיים ולוקח.

בדגם החדש WK2 האוברלנד לא מיובא ביבוא סדיר, הזמנה מיוחדת, לוקח 6 חודשים לקבל, אני יודע על אחד שכבר מסתובב בארץ ועוד אחד בדרך. אולי יום אחד יהיה לי כזה.

sgill
27-10-11, 05:47
איזה מזל שבנקוק מוצפת והקולגות שלי לא הגיעו למשרד - יש לי קצת זמן לשוטט בפורומים וללמוד. אגב, כאן ההילקס שולט בשטח, כמעט ואין אמריקאיות.

בכל מקרה, תודה אילן על האינפורמציה, אני כל פעם מופתע לטובה מכמות הידע שמסתובבת בפורום.

כרגע, נראה לי שאני בכיוון של WK שנקנה בארץ עם QD2. אם יהיה WJ 2004 מאוד אטרקטיבי ושמור אני אשקול, כנ"ל אם יהיה WK HEMI במחיר טוב.

וקצת סטיה מהנושא: מה הסיפור של הקומנדר המכוער? איך הוא יחסית לגראנד בשטח? גם ממנו יש גירסאות 3.7 ו' 4.7 אבל מאותו שנתון של הגראנד הוא נמכר ב -30 אלף ש"ח פחות.

איך אומרים פה - SAWADI KAP...

תודה

IlanHadar
27-10-11, 20:27
הקומנדר זה בדיוק אותם מכלולים ומערכות כמו הWK רק שבע מקומות. על כיעור משלמים פחות :rolleyes: כל מה שנכתב על ה WK תקף על הגרנד.

sgill
28-10-11, 06:52
לדעתי אם אני מביא כיעור כזה הביתה, אשתי זורקת אותי עם הרכב :D

בוקר בבנגקוק, אני מסתכל למטה מהחלון של החדר במלון ועדיין יבש. אתמול ראש העיר אמר שהבוקר כל חלקי העיר יהיו מוצפים. עד עכשיו החזיקו את המים בפרברים, אבל גובה המים שם עלה במידה כזאת שבלילה אמרו שחייבים לפתוח את הסכרים מסביב למרכז העיר כדי לשחרר לחץ. בכל מקרה זאת גם הדרך בשביל המים להתנקז לים (חבל שלא ישר לכינרת).

כולם עורמים שקי חול ומחכים למים (נראה יותר כמו שדה קרב עם שקי החול), צרפתי תמונות.516495165051651

היום הכריזו על שבתון אז אני הולך לבקר בחנות הזו (אם הדרך לא מוצפת): http://www.vvp4x4.com/index_eng.php

מקווה שלא שיעמממתי אתכם,

סופשבוע נעים,

שי

sgill
04-11-11, 17:34
שוב שלום,<o:p></o:p>
ביום רביעי חזרתי מחו"ל ואת חמישי הצלחתי "למשוך" בעבודה, היום כבר הלכתי לראות רכבים.<o:p></o:p>
הספקתי לראות שני WK 2008 מיבוא בלי QD2 והמי אחד 2007 עם QD2 והכיתוב TRAIL RATED על הכנף (יש לזה משמעות?).<o:p></o:p>
ככה אני רואה את ההמי (השאלות בפנים ואשמח להערות):<o:p></o:p>
יתרונות:<o:p></o:p>
1. QD2
2. מאובזר מלא – הכל חשמלי, עור, גג, מולטימדיה וכל הפינוקים האמריקאים.
3. מנוע חזק (למרות שה WK מ- 2008 רחוק ממנו רק 30 סוסים)
4. מערכת שיודעת לעבוד עם 4 בוכנות בלבד כשלא צריך את כל השמונה (כמו שאילן כתב) המערכת אמורה לחסוך דלק, האמנם? המוכר אומר שהרכב עושה 1:5 וגם כאן כנראה הגזים לטובת המכירה. אז איפה החיסכון? האם יש נתוני אמינות של המערכת הזאת? (תחסכו את הקריאה של פורומים בחו"ל). האם יודעים לטפל בה בארץ?
חסרונות:<o:p></o:p>
1. צריכת דלק. כמה צורך 4.7?
2. באותו מחיר אני מפסיד שנה בקניית המי (2007 לעומת 2008)
3. האם באמת יודעים לטפל ברכב בארץ
4. שוק כרכב משומש. לדעתי יותר קשה למכור בגלל המנוע המפלצתי. אולי כשהמחיר ירד ל- 30-40 אלף והרכב יהיה בן 13 זה לא ישנה.
5. יש לרכב 2 פלאגים לכל בוכנה (גם זה כבר נכתב בשרשור), אני מניח שזה מייקר טיפולים. אבל כל כמה זמן מחליפים פלאגים?
האמת שאם אני יעשה טבלת אקסל פשוטה וישווה עלויות אחזקה לשלוש שנים של ההמי לעומת הלימיטד ויראה שההפרש הוא מאות בודדות של שקלים בחודש, לדעתי ההמי הוא בחירה מעניינת. (בהנחה שלא נפלתי על רכב שהוא "לימון").<o:p></o:p>
נ.ב – ראיתי שהתמונות שצרפתי מה "אין הצפות" בבנגקוק לא נפתחות, מה עשיתי לא נכון? יש גם תמונות מהמשך הנסיעה בווייטנאם.<o:p></o:p>
תודה ושבת שלום.

IlanHadar
04-11-11, 18:18
שי,

אני נהנה מחוויית הקניה שלך, מזכירה לי את שלי, למרות ששלי הסתיימה מהר, מצאתי את הבהמה בזריזות.

אענה רק שלוש שאלות, ניתן גם לאחרים:
לגברת שלי יש רגל לא קלה על הגז, רק השבוע הבהילה אותי שאמרה לי שנדלקה מנורה כתומה לרגע, הלכתי לבדוק מה התכוונה, מסתמן שה ESP אומר לה להאט..., בנסיעה שלה עירונית הרכב עושה פחות מאחד ל 5, אני מאזן בבינעירוני בטיולים. אם נדייק אז המחשב אומר 19.8 ליטר ל 100 ק"מ. צריכת הדלק במנועים תהיה די זהה להערכתי.

פלאגים מומלץ להחליף ב 90K ק"מ. אבל ראיתי בפורומים בחו"ל שבדרך כלל המנוע מתחיל לגמגם ואז הם מחליפים, לא תמיד בקשר למועד הרצוי. כנראה גם בגלל שהעניין לא צפוי להיות זול. (אין לי מושג עדיין לגבי העלות).

כיתוב ה Trail Rated ניתן לכל Jeep שלפי קריטריונים שקבעה חברת ג'יפ הם באמת לשטח. זה אומר מתאימים לשבילי הנגב שלנו גם במצב סטנדרטי. (ראה חתימה שלי)

shahav
14-02-13, 14:30
חידה: התחדשתי ב WJ CRD. היום יניב שם לב שיש חופש בדרייבשאפט הקידמי. לכן הוא פורק לצורך שיפוץ.
ועכש החידה, למה הרכב יכול ליסוע 2x4? מה גורם לדיפ לינעול??? מיותר לציין שהרכב ב משולב ב high 4x4

תודה רבין

קצת סדר בעניין:
מערכות ההנעה ב WJ:
QT1 - אין הילוך נמוך, דיפרנציאל מרכזי מחלק כוח לפי צורך קדימה ואחורה.
QT2 - יש הילוך נמוך, דיפרנציאל מרכזי מחלק כוח קדימה ואחורה לפי צורך, פיקוד הידראולי, הילוך נמוך נעילת דיפ' מרכזי, מקדימה ומאחורה דיפ' פתוחים.
QD - יש הילוך נמוך, דיפרנציאל מרכזי מחלק כוח קדימה ואחורה לפי צורך, הילוך נמוך נעילת דיפ' מרכזי, מקדימה ומאחורה דיפ' מסוג Vari-lok - לא נעילה מליאה אבל כן יעיל בהעברת מומנט לצד בעל אחיזה.

מערכות ההנעה ב WK
QT1 - אין הילוך נמוך, דיפרנציאל מרכזי מחלק כוח לפי צורך קדימה ואחורה, פיקוד אלקטרוני.
QT2 - יש הילוך נמוך, דיפרנציאל מרכזי מחלק כוח קדימה ואחורה לפי צורך, פיקוד אלקטרוני. הילוך נמוך נעילת דיפ' מרכזי, מקדימה ומאחורה דיפ' פתוחים, אבל יש בקרת משיכה TCS (לא לבלבל עם ESP) שמדמה דיפ' מוגבל החלקה קדימה ואחורה. מניסיוני יעיל ביותר בשטח.
QD2 - יש הילוך נמוך, דיפרנציאל מרכזי מחלק כוח קדימה ואחורה לפי צורך, הילוך נמוך נעילת דיפ' מרכזי, מקדימה ומאחורה דיפ' מסוג ESLD - אמור להיות נעילה מליאה יעיל מאוד בהעברת מומנט לצד בעל אחיזה.

ב WK זיהוי בין QD2 ל QT2:
1. אם QD2 אמור להיות כתוב מתחת לידית ההילוכים.
2. דיפ' אחורי בעל 12 ברגים ב QD2 ועשרה ברגים ב QT2.
3. צמות חשמל לדיפרנציאלים קדימה ואחורה ב QD2.

מסכים עם מה שאמר קודמי ב WK במצב סטנדרטי זה לא רכב שטח, יש למגן, לפרק חצאית קדמית, להגביה ולהתקין אוזני גרירה (זו רשימת מינימום).

השיפורים לרכבים קיימים בהתאם לגודל הכיס, מהגבהות (יש גם 7.5") נעילות למינהן, מיגונים, שיפורי מנוע ועוד ועוד. הבעיה היחידה בארצנו זה הצמיגים שאי אפשר להגדיל.

zik5
14-02-13, 18:33
למישהוא יש קישור לקיט שיפוץ ורילוק
בכל חיפושי ברשת לא מצאתי משהוא מתאים.
נ.ב הדסקיות של טראק לוק לא זהות.

zik5
14-02-13, 18:39
ברכב הזה הנעה אחורית היא זאת שפועלת כל הזמן. הקדמית נכנסת רק באובדן אחיזה של האחורית.
אני חושב שבגלל פירוק הדרישפט החיבור בצד הטרנספר מסתובב באותה מהירות של האחורי בגלל שאין עליו עומס בכלל.
ולכן אין הפרש מהירות בין הצירים.

klam
14-02-13, 18:57
הרכב הוא 4X4 קבוע. כשהדרייבשאפט הקדמי מנותק הוא פשוט נוסע ב 2X4, והחיבור מסתובב "על ריק".

נמרוד - מערד
14-02-13, 20:22
נחדד את דברי זיו, כשהעומס נמוך מקדימה הטרנספר מעביר עד 50% מהכוח קדימה, כך שהגלגלים האחוריים מקבלים רק 50%, ובחלוקה נורמלית זה 80\20 כשהכל מחובר.
נמרוד

shahav
14-02-13, 21:05
מה זאת אומרת 50% או 20%קדימה? איזה דיפ מרכזי יש שם? פתוח? וארילוק? מוגבל החלקה ?פתוח בעל יכולת לפצל מומנט? איזה דיפ מרכזי זה? הוא כניראה בעל יכולת נעילה מלאה או אך שהחברה פה אומרים 50% 50%
לדעתי זה דיפ "פתוח פשוט" שניתן לנעילה חשמלית כי הרכב מוצהר ל 4x4 על כביש, ואין לוקרים, כלומר המיכלול הקידמי תמיד מסתובב - אין פה שיקולים של לחסוך באנרגייה או בלאי בלנתק את הציר הקידמי.

אז איזה דיפ מרכזי יש ב CRD שהובא באופן סדיר על ידי היבואן?

רבין

shahav
14-02-13, 22:08
הרכב הוא 4X4 קבוע. כשהדרייבשאפט הקדמי מנותק הוא פשוט נוסע ב 2X4, והחיבור מסתובב "על ריק".

כלומר אין ביכלל דיפ מרכזי? רק קלאץ חשמלי שמחבר\מנתק את הציר הקידמי???

zik5
15-02-13, 05:21
לא.יש מנגנון דומה לורילוק שכשיש הפרש מהירויות בין הצירים נוצר לחץ שמן שנועל לכוון הנעה קידמית
בllow הוא נעול כל הזמן

shahav
15-02-13, 07:02
אז אני יכול לסוע ללא הדראיבשאפט הקידמי *בביטחה* או שהדבר עלול להזיק למנגנון של הנעילה המרכזית?

רוכברודאו
15-02-13, 09:38
יכול בבטחה. רק אל תעשה טיולי שטח במצב הזה....
אני נסעתי כך שבוע ומכיר צישהוא שנסע חודשיים בלי.

כל עוד אתה על הכביש לא קורה כלום

וכן. לצערנו מכלולי ההנעה הקדמיים מחוברים כל הזמן ללא יכולת לנתקם בטרנספר 247j- זה מה שיש לך ברכב

-->