PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילות לסובארו

r.subaru
09-01-05, 23:11
שלום,
ברשותי סובארו סטיישן DL 4X4, נכון לעכשיו היא ממשיכה להפתיע אותי ביכולות, אבל יש דבר אחד שמפריע לי ולעוד כמה חבר'ה שמחזיקים רכב כזה והיא שאין נעילות!!! אם מישהו יודע/שמע/מכיר אם קימות נעילות או אפילו דיפרנציאל מוגבל החלקה שיגיד לי בבקשה... :cry:
(אין דיפרנציאל מרכזי)

r.subaru
11-01-05, 00:00
בהמשך לשאלה הקודמת
תהיתי אולי אפשר להחליף את הדיפרנציאל האחורי (המקורי הוא בעל מתלים עצמאים) לסרן חי שקיימות בשבילו נעילות. ככה אני אוכל להרויח גם נעילות וגם בעתיד אני אוכל לשחק יותר עם מהלך המתלים מה שמגביל אותי עם הציריות הקיימות.

חנן א.
11-01-05, 00:08
לפני שניכנס לכל האלמנטים האחרים של הפרויקט המוטרף שאתה מדבר עליו, קח בחשבון שגובה של ביצה (לפחות 25 ס"מ) של סרן, פלוס המרווח מתחתיה (22 ס"מ עם גלגלים 31 אינטש! ) פלוס המרווח ( 20 ס"מ) מעל הסרן בשביל שהוא גם יוכל לעבוד (מהלך מתלה לסגירה) , זה משהו כמו, בהערכה גסה, 70 ס"מ .

עכשיו, יש מצב שגובה המרכב שלך מעל הביצה יהיה 70 ס"מ, בלי שהרכב יראה מגוחך ובלי שכל שוטר שני בכביש יכניס אותך לכלא? סובארו סטיישן זה רכב שלא טבעי לו גובה כזה.

r.subaru
11-01-05, 00:48
מה לגבי שימוש בסרן בעל ביצה יותר קטנה? הרי הרכב שלי הרבה יותר קל זה לא שאומר שאני יכול לשים סרן יותר חלש?

חנן א.
11-01-05, 01:11
זה נכון. גם ככה אני לא חושב שתמצא סרן שגובה הביצה שלו הוא הרבה הרבה פחות מ25 ס"מ .

asafk
11-01-05, 01:28
אולי תרתך את הדיפ' האחורי?

אסף.

r.subaru
11-01-05, 02:01
אי אפשר לרתך את הדיפרנציאל כי אין נועלי טבורים הציריות מחוברות כל הזמן גם ב2X4.

r.subaru
11-01-05, 02:04
לגבי מהלך מתלה לסגירה אצלי הוא מאוד קטן פחות מ10 ס"מ (עדיין הרכב הוא פרייבט)

גיא
11-01-05, 11:22
כל הפתרונות לשאלות שלך,

תחפש בחור בשם ארז גרינברג.
אבוקורל בג'יפטריפ.

הוא מכיר כל בורג באוטו הזה ויש לו חלק מהדברים שאתה שואל.

אם זכור לי נכון אז יש גם נעילות נישלטות ( בטח באוסטרליה .. )

DoRoN
11-01-05, 11:39
אם כבר אוסטרליה....
הנה קישור לפורום סובארו אוסטרלי, לשרשור שעוסק בשאלה שלך:

http://www.subaclub.com/subaforum/viewtopic.php?t=74&sid=f1d89cc336529bbe8 bd9ade67e1eabfc

שים לב לתגובה של Clintsc9.

דורון

חנן א.
11-01-05, 13:32
אי אפשר לרתך את הדיפרנציאל כי אין נועלי טבורים הציריות מחוברות כל הזמן גם ב2X4.

בצע חיפוש על "ספול" ו"נעילת זיקה" . ניתן לנסוע בכביש עם דיפרנציאל אחורי נעול, ויש כמה חברים בפורום שאכן נוסעים כך.

גיא
11-01-05, 15:16
ונישאלת השאלה האם הציריות של סובארו יעמדו בזה ?
ובכל זאת, זה רכב כביש .. לא ניראה לי נבון לבצע שם כזה דבר.

r.subaru
11-01-05, 22:23
ריתוך לא נשמע לי:
א. כמו שגיא אמר, הציריות.
ב. עקב היותי שומר שבת יוצא לי לרדת מעט מאוד לשטח (יחסית) אז זה לא שווה לי.

בכל אופן תודה חבר'ה אני אמשיך לחפש, בינתיים קצת ברקס במקום נעילות.

סוזי המשתוללת
25-04-05, 10:42
יש דיפרנציאל מוגבל החלקה אפילו מקורי
דבר עם יובל מלמד 0505210634
במיקרה השבוע יצא לי לנסןע על סופה שהותקנה בה נעילה אבל ההרכבה היית לא נכונה וגרמה למצב של סרן נעול כל הזמן (ספול / ריתוך)
מה אגיד לכם
איום ונורא
כל סיבוב הכי קטן הרכב מיילל כמו חתול שחוט וזה במהירות של 0 קמ"ש על כביש יבש
כל מי שבסביבה מסתכל
אני נשאר עם לוקרייט (שמורכב נכון :twisted: )

itayhi
25-04-05, 17:48
אני לא מבין גדול אבל, בקש לתגובה של חנן:

לפני שניכנס לכל האלמנטים האחרים של הפרויקט המוטרף שאתה מדבר עליו, קח בחשבון שגובה של ביצה (לפחות 25 ס"מ) של סרן, פלוס המרווח מתחתיה (22 ס"מ עם גלגלים 31 אינטש! ) פלוס המרווח ( 20 ס"מ) מעל הסרן בשביל שהוא גם יוכל לעבוד (מהלך מתלה לסגירה) , זה משהו כמו, בהערכה גסה, 70 ס"מ .

עכשיו, יש מצב שגובה המרכב שלך מעל הביצה יהיה 70 ס"מ, בלי שהרכב יראה מגוחך ובלי שכל שוטר שני בכביש יכניס אותך לכלא? סובארו סטיישן זה רכב שלא טבעי לו גובה כזה.

זרוקה לי בחצר וולוו 245 סטיישן, סרן אחורי של דנה (30? :roll: )
גובה המרכב מעל לביצה הוא ממש לא 70 ס"מ, הרכב הוא פריוובט לכל דבר.
בכלל, יש כמה סוגי רכבים שנים שיש להם סרן חי מאחור (טנדר פיג'ו, אמריקאיות למינהן וכו...), אז למה לא לסובארו?
נכון, צריך לחשוב על ההלכות החוקיות של זה, אבל מבחינה מעשית לדעתי זה אפשרי

חנן, אף אחד לא דיבר על צמיג 31 לסובארו.
הוא מדבר על גלגל סטנדרטי (197/75/15 או פחות מזה.) אני לא רואה סיבה למה אי אפשר להשתיל שם סרן.
שוב, אני לא ממש מבין בזה, אבל עובדה שכבר יש כאלו..

איתי

גיא
26-04-05, 09:55
איתי,

ומה עם יחסי העברה בק/פ ?

itayhi
26-04-05, 11:25
גיא,

חנן לא דיבר על בעיית יחסי העברה, הוא דיבר על בעיית גובה אז נתתי לו דוגמא של רכבים
שכבר מותקן בהם סרן מאחור.
אין לי מושג מהם יחסי ההעברה בסובארו, גם לא בכל אחד מסרני דנה.
אני משער שזה דבר שניתן לפתור.
איך? לא יודע...תשאל את מי שיש לו סובארו :lol:

איתי

r.subaru
01-05-05, 21:53
שלום לכולם,
ראשית נחמד לראות שהתייחסו להודעה שלי גם לאחר זמן לא מועט והעלו אותה למעלה...
שנית האם פרוייקט כזה אפשרי בכלל? מה גם שאני לא יכול להשבית את האוטו ליותר מידי זמן.
וגם בעיית החוקיות אני צריך להעביר אותה טסט, חוץ מזה שאני בטראומה כי תפסו אותי לפני שבועיים ניידת של בוחני תנועה יצאתי מהם בקושי.

MAZDA 4X4
06-05-05, 14:46
וגם בעיית החוקיות אני צריך להעביר אותה טסט, חוץ מזה שאני בטראומה כי תפסו אותי לפני שבועיים ניידת של בוחני תנועה יצאתי מהם בקושי.

מה יש לך באוטו שהם נטפלו אליו? שיפרתה\הוספתה משהו?

יום טוב.
אלכס.

r.subaru
07-05-05, 23:47
לא משהו מיוחד, רק הגבהות, מזל שלא הייתי עם הגלגלים 14' (ברשיון 13') פחדתי שהוא יראה את ההגבהות אבל בסוף הוא אמר לי להוריד את החלונות השחורים ושיש חופש בהגה והחתים אותי על התחייבות לסדר את זה תוך 7 ימים.

mchazani
24-05-05, 23:25
יש low לרכב?

r.subaru
31-05-05, 04:08
אכן כן, יש LOW.

-->