PDA

צפייה בגרסה מלאה : חופש במוט הילוכים

rinzai
10-01-05, 21:33
הופיע לי במוט הילוכים חופש יחסית גדול מאוד. ההילוכים עוברים כרגיל, שאני בהילוך שני המוט לא זז ימינה-שמאלה - כמו שהיה תמיד. אבל בשאר ההילוכים, למשל שהרכב משולב בהילוך ראשון, ונוסע... ניתן להזיז הרבה את הידית ימינה שמאלה, בתחושה כאילו של ניוטרל... אני חושש אולי השלב הבא הוא שהידית תהיה מנותקת לגמרי מתיבת ההילוכים... :?:

מישהו נתקל בבעייה דומה? ...בהילוך ראשון ממש יש תנועה ימינה-שמאלה כאילו שאני בניוטרל למרות שההילוך משולב והרכב נוסע.

המהנדס
10-01-05, 21:41
גם אצלי זה ככה ונוסע ... :lol:

rinzai
10-01-05, 22:02
השאלתי את הרכב לחבר לשעה. ואחרי זה הייתה לי תחושה כאילו שמוט הילוכים מכופף ימינה לכיוון מושב הנוסע... שילבתי לראשון ומשכתי את כדור הידית לכיוון מושב הנהג... ואז משהו השתחרר כאילו... עכשיו ההילוכים בדיוק באמצע... כלומר: ראשון- שני יושבים קצת לכיוון מושב הנהג; שלישי-רביעי בדיוק מעל ידית הטרנספט; וחמישי-רוורס עם נטייה למושב הנוסע... אבל החופש המזורגג הזה הופיע פתאום... השאלה אם משהו שם "משוחרר" שלא לצורך? ...עידן זה שגם אצלך זה כך, זה לא אומר שזה תקין :oops: ...יכול להיות שלשנינו יש את אותה הבעייה. אין לך עניין לפתור אותה?

המהנדס
10-01-05, 22:13
לא דראסטי כמו שאתה מתאר.
תפרק את הידית ותבדוק . זה מה שאני הייתי עושה..

yoav
10-01-05, 23:53
גם אצלי זה ככה. ואני משווה את זה לאיביזה של אשתי- שם אין כמעט תזוזה. ברררם: מוט ההילוכים באיביזה קצר מאוד . בסמוראי ארוך.... אולי זה מקור החופש וזה "טבעי"?

gil4
11-01-05, 00:00
תרים את הגומיה בבסיס ידית ההילוכים... ואני מהמר על הבורג מאחורי ידית ההילוכים-מס 6 בתמונה.
אים שם הבעיה ,שלוף את הידית לאט. לפעמים קצה הבורג נשבר,שלא יפול לתוך הגיר.

http://www.geocities.com/aquagil/0900823.gif

boaziko
11-01-05, 00:05
אני לא מאמין שאני אומר את זה אבל אני מסכים עם gil4 :wink: , יש שם בורג עם נטיה להשבר (לי זה קרה כבר פעמיים) תחליף אותו והידית תחזור למצב יציב בתוך הילוך (בהנחה שאין שם בעיה נוספת)

המהנדס
11-01-05, 00:41
השכלתי :wink:

rinzai
11-01-05, 01:57
GIL4 - תשובה עניינית חבל על הזמן. תודות.
עכשיו שאלה: איך אני מבטיח (שבמידה ו) הבורג השבור לא יפול אל תוך הגיר? ואם הוא נופל יש דרך להוציא אותו? או שאני נתקע לבעייה גדולה פי 1000? (אם הוא נופל).

gil4
11-01-05, 16:11
יש מוט גמיש עם מגנט בקצה.לא תהיה שום בעיה להוציא את החלק השבור בעזרתו.
אבל תבדוק קודם את הבורג ותמשיך משם. אני רק מהמר על הבעיה ,יכולות להיות בעיות אחרות.

dizza man
11-01-05, 22:31
גם לי זה קרה אבל אצלי הבורג נגזר לגמרי איך שיצאתי מהבית והידית ברחה לי להילוך 7 !!!
הבורג נפל ונטחן בתוך הגיר אבל לא נגרם נזק.. למזלו של הבורג

צריך להחליף את בורג מס 6 מהשרטוט -אבל תשימו לב כי אני קניתי ממכשירי תנועה בורג והביאו לי בורג בכלל קטן אבל נראה אותו דבר לכן תלך עם דוגמא יש להם בעייה עם המקטים

כדי לבטל את החופש במלואו החלפתי גם 2 קפיצי מירכוז בצדדים של המוט
ואת הבורג של מכשירי תנועה זרקתי לפח ובירכתי אותם באוסף קללות
ואז מצאתי בורג באותה הברגה והשחזתי אותו עד להתאמה מלאה עשיתי לו קונוס יפה כזה עם אבן משחזת שהכנתי מבעוד מועד! אה ואצלי שמתי 2 שייבות גדולות לפני שסגרתי את הידית
כדי לבטל חופשים של למעלה למטה --נראה לי שיש שם איזו גולה או 2 שגם החלפתי על הדרך

הפירוק של הידית ובית הידית ממש קלים חצי שעה עבודה ויש לכם ידית חדשה

עכשיו המוט יציב ובאמצע ומתפקד כמו חדש ללא שום חופש

boaziko
11-01-05, 23:02
אם אתה צריך דוגמא של הבורג למכשירי תנועה אז יש לי את הבורג הקודם שלי (אמנם בשתי חתיכות, אבל בדיוק בשביל המטרה הזאת), אם אתה מהמרכז ואתה לא מוצא דוגמא אתה מוזמן. (אתה מוזמן גם אם אתה לא מהמרכז..)

gil4
11-01-05, 23:10
ישנם שני סוגים 10מ"מ ו 8מ"מ.

rinzai
14-01-05, 22:42
בועזיקו - תודה רבה על נידוב הבורג דוגמה. אני מהמרכז (ת"א) בד"כ. גיל4 אומר שיש 2 סוגים מה שעלול לסבך את העניין... אני מתאר לעצמי בש"גנבי תנועה" יש מספר סידורי וחלק אחד-על-אחד. כלומר, אם אקנה משם: יש לי אחריות על ההתאמה בכל מקרה...

עכשיו - מה הסיפור עם הקפיצים הממרכזים? עם גולות נוספות??? ...אם אני כבר מפרק את הדרעק... הייתי עושה עבודה עד הסוף.

המהנדס
15-01-05, 01:44
תפרק ותראה...לוקח 5 דקות וזה יענה לך על כל השאלות .
גבר כתוצאה מהדיבורים פה פירקתי את שלי ולא מצאתי בכל האלפי ברגים שיש לי בבית בורג מתאים אז פשוט ריתכתי לו שיכבה יפה של חומר השחזתי טוב טוב וזה הרבה יותר טוב מקודם.

סוזי המשתוללת
17-01-05, 13:07
זה בזבוז זמן לחרוט/לרתך לשייף משהו שיש על המדף ועולה כמה שקלים (לא יותר מ10 )
מעבר לכך יש על הידית טבעת אקולון / פלסטיק (תלוי בדגם) שלצערנו באה כחלק מהידית אבל קובעת את הגובה של הידית
לטבעת הזו יש נטייה להאכל / להתפורר ואז צריך בעיקרון להחליף את כל הידית (200 ש"ח)
בחלק מהדגמים האקולון אמור לבוא מלמטה ואז אין בעייה

סוזי המשתוללת
17-01-05, 13:09
את הבורג הנ"ל (מספר 6) תסגרו עם לוקטייט אחרת יש לו נטייה להשתחרר

המהנדס
17-01-05, 16:44
סוזי אתה לא סומך עלי? :lol:
יש משחק שנובע משיפשוף לא רק של הבורג אלה גם של הידית שעולה 200 שקל (בחלק הפנימי של הכדור). עכשיו השאלה אם להוציא 200 שקל או לרתך 2 דקות. :wink:

Aviram
20-01-05, 16:13
אצלי בסמוראי 86 גם יש את החופש הזה ניסיתי לסגור את הבורג או לשים בורג חדש
אך כנראה שההברגה הרוסה. איך אני יכול להוציא את כל החתיכה כדי לעשות הברגה חדשה?

Aviram
20-01-05, 19:47
מישהו יודע?

gil4
24-01-05, 18:45
אבירם-תפתח את ארבעת הברגים שמסביב לבית של מוט ההילוכים.

dizza man
24-01-05, 20:31
כל התושבת של הידית עם כל המנגנון מחוברת עם 4 ברגים לגיר תפרק וקח למישהו שיעשה לך הברזה

אם אני לא טועה 4 ברגים ראש 12 שים בניוטרל ותוציא כדי שלא תסתבך בהתקנה
תקנה גם אטם על הדרך .. או תמרח קצת סיליקון אם האטם במצב טוב

Aviram
29-01-05, 12:39
תודה רבה!!!

combina347
30-01-05, 07:19
במכשירי תנוע מוכרים גומיות של ג'ימיני לידית ההילוכים
אני הרכבתי אותן וזה מבטל המון חופשים מחיר שני הגומיות 20 ש"ח

אך אני לא יודע איזה גומיה או חומר מחבר בין הידית למנוף הם משוחררים אצלי
מה אני יכול לעשות?

-->