PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון תאורטי על רמזור

shahav
30-10-11, 21:34
טוב, אנחנו נוסעים רובנו בכלי כבד לכן צריכת דלק חשובה לנו מאוד, מה גם שחלק די ניכר מרכביי 4x4 לא מיועדים למהיריות גבוהות אלה לשטח, כך שבכביש הרבה מאיתנו ממש זוחלים...
הבעייה שאני מתחבט בה זה "מה לעשות ליפני רמזור?"
טוב, זו שאלה לא מספיק מוגדרת, אז נדגיש שהכוונה היא לחסוך בדלק, כלומר, אך לעבור את הרמזור במקסימום מהירות קינטית? שוב בוא נדייק, הכוונה היא לא ללחוץ על הגז כדאי להשיג מהירות גבוהה, אלה, מתיי וכמה לבלום בכדי לעבור את הרמזור במקסימום חיסכון באנרגייה.

כדי לענות על השאלה צריך להגדיר באופן הסתברותי פעולה של רמזור.
פה אני תקוע. הינה הנסיון שלי למדל רמזור:יש רמזור בסיסי ויש רמזור מורכב שבו עמדים רכבים פרטים.
רמזור "בסיסי" עובד במצב "מעגלי" פשוט עם פרמטרים ידועים של זמן ירוק\אדום, אבל לנו לא ידוע מתיי פעם אחרונה הוא התחלף.
רמזור "מורכב" הוא רמזור פשוט + delay של הרכבים שבו. צריך לזכור שגם רכב פרטי לוקח לו זמן להאיץ...

התעייפתי , אני צריך שמישהו ימשיך מכאן:-) ויגיד לי מה לעשות ברמזור, כלומר מתיי וכמה ליבלום
רבין

אביעד פ.
31-10-11, 00:30
כמה שפחות לבלום. אם אתה מכיר את הרמזור, ואתה יודע שהוא יתחלף בקרוב, סע בימני, תעזוב את הגז ברגע שאתה רואה אותו.

האידיאל שלי לפחות, הוא לא לגעת בברקס, ולהאיץ רק פעם אחת בלבד בכל המחזור של מעבר הרמזור...

בנסיעה צפופה בעיר החוקים משתנים, אבל הכלל ברזל שלי הוא, לא ללחוץ על הברקס, ובטח שלא להגביר גז.

-->