PDA

צפייה בגרסה מלאה : רשימת חלקים הנכללים תחת "שחרור מהיר" במכס..

השועל
06-11-11, 14:31
שלום חברים,

תמיד אנחנו חושבים מה לעשות, ומגרדים בראש לא פעם.. כשנתקלים בדילמה האם להזמין מחו"ל חלקים או פשוט להתייאש ולקנות בארץ בהון תועפות, תחושת הפראייריות תמיד מהדהדת אצלנו בראש ותחושת טרטור וחוסר שוויון ושלא לדבר על פיזור המחמאות מפה ועד דמשק.. בעיקר על משרד התחבורה והמכס אצלנו בארץ.

אז ככה, אם אתם מכירים את התחושה אז השרשור הזה יעשה לכם קצת יותר טוב, אם לא אז הרווחתם ביושר את מה שרובנו הגדול סבל ממנו בשנים האחרונות.

מה אם אני אגיד לכם שאפשר לייבא חלקים מחו"ל מבלי להיכנס לתזזית ולתחושת ויברטור שממתין בקוצר רוח לחלקים ומחזיק את כל האצבעות שיש לו שלא יטרטרו אותו במכס ויריצו אותו לכל מיני משרדים וכתובות בכדי להשיג אישור כזה או אחר לשחרור החבילה שכל כך חיכינו לה גם ככה.

אז יש איזה סוג כל שהוא של התייעלות אם אפשר לקרוא לזה ככה. המכס בשיתוף אם משרד התחבורה והחוק החדש לייבוא חלקים תחליפיים (ייבוא מקביל) עשו קצת שכל ושיפרו את תהליך הקבלה והשחרור של החבילות (לא של הכל) במכס.
הם המציאו מסמך חדש שנקרא שחרור מהיר לייבוא אישי שבו ניתן להשתמש בו גם לחלקי רכב שאינם נופלים תחת המושג חלק בטיחותי והדבר מקל מאוד במיוחד על אלה שקונים רק בחו"ל.

אפשר לומר היום שהתהליך אומנם עדיין חדש אבל עובד לא רע בינתיים (בהתחשב בשעתיים נוכחות במכס לעומת יום שלם +טרטור+עמלה על אחסנה+ פיזור מחמאות על הפקיד\ה).

אז אפשר גם אחרת? כן.

לטובת כלל הקניינים מחו"ל (יבואנים אישיים :) אם תרצו) להלן רשימת החלקים\מוצרי התעבורה שיותרו לשחרור מהיר ללא אישור משרד התחבורה\אישור הייבואן של הרכב או אחר.. כפי שמצויין בנספח מספר 1 שיצא ב 29 למאי 2011.

מה מותר לייבא ללא חשש, הרשימה תעודכן מעת לעת ע"י המכס :

1. סמלים לרכב
2. פסי קישוט
3. כיסוי לרכב
4. כיסוי למושבי הרכב
5.כיסוי לגלגל ההגה (בד\עור)
6. כיסוי לגלגל רזרבי
7. שטיחים לרכב
8. חלקי פלסטיק לאופנוע
9. מגיני רוח
10. אטמים
11.ספויילרים ללא פנס בלימה.
12. תותבי גומי ומתכת (בושינגים, Super flex וכיוצא בזה.. )
13. מגבים + זרועות מגב
14. תושבות מנוע ותיבת הילוכים גומי\מתכת
15. מנעולים וידיות לדלתות
16. אלטרנטורים
17. מתנעים (סטרטרים למנוע)
18. מדחסים, מייבשים למזגן (A\C)
19. מצתים, חוטי הצתה וסלילי הצתה (פלגים, קויל, חוטי פלגים)
20. רצועות לסוגיהן
21. מיסבים (אין צורך לפרט נכון..)
22. מחזירי שמן
23. מגיני אבק
24. מתגים לחלונות
25. מפסקים לבקרת אוויר
26. מצנן מים (רדיאטור)
27. מיכל עיבוי
28. צינורות מים
29. ברגים ואומים לסוגיהן
30. מסנן שמן, אוויר ודלק
31. טסות לגלגל (כיסוי גלגל מפלסטיק)
32. מגן שמש
33. מאפרה
34. מחזיקי כוסות
35. מצת לסיגריות
36. צירים לדלתות
37. גומיות לחלון

כפי שהבנתם, יש עדיין הרבה דברים שהיינו רוצים שיהיו ברשימה הזו, אבל צעד צעד.. גם זה משהו, יש פה כמה דברים שעד לא מכבר היו בגדר אקסיומה במכס.
אני יודע גם לומר שיש איזשהוא תהליך להביא נציג משרד התחבורה שיהיה כמה ימים בשבוע במכס לאישור חלקים בטיחותיים, שמצד אחד אחלה ומצד שני יכול לגרום גם לבעיות, אבל עוד מוקדם לדבר על זה..

אז לידיעתכם, הנספח נמצא במכס וכמו כן גם אצלי אם כי אני לא מצליח להעלות אותו לאתר, אנסה שוב מאוחר יותר..

השועל
06-11-11, 14:39
טוב, נראה לי שהנספח עלה, לפחות מהמחשב שלי אפשר לפתוח, תעדכנו אם זה נפתח גם אצלכם או לא..

dadi
06-11-11, 18:16
הנספח נפתח תודה

השועל
06-11-11, 18:23
יופי תודה.

אז נשאר רק לגזור ולשמור.

moriseven
06-11-11, 18:36
הכל טוב ויפה, אמנם ישנה רשימה, אבל היא כוללת מידי ולא פרטנית במקרה של מוצרים שנכנסים תחת אחת הקטגוריות, אתה צריך ממש להתווכח עם המוכס שזה תחת הקטגוריה. יותר מזה, הנציג של משרד התחבורה שיושב כביכול במכס ופותח חבילות שנוגעות לרכב ונותן את האישור הראשוני, או שהוא לא מקצועי בעליל או שהוא חסר שיניים . הסיפורים שקיימים ברשת על אילו חלקים מבקשים אישור למרות "ההתקדמות " כביכול.

דוגמאות

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=402664

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=401175

השועל
06-11-11, 18:56
מוריס, אנחנו ״עם״ כזה..

מנסים לבדוק את הגבולות גזרה כל הזמן, לא האגזוז ולא ידית האיתות מופיעים פה ברשימה כמו שאתה מבין.
לפעמים סייג לשתיקה חכמה במיוחד כשאתה מגיע למכס, אתה בסה״כ עוד אחד בתור מבחינתו שעכשיו ישכנע אותו שזה לא בטיחותי.

וכפי שכבר ציינתי, זה עובד טוב לא מצויין, אבל הרבה יותר טוב ממה שהיה עד כה.

בכל אופן מנסיוני, כל המשלוחים מגיעים עם הטופס ההוא זה שדורש אישורים. אין מה להתרגש, בהגיעך למכס החלף את המסמך בנכון ״שחרור מהיר״ וזה יפתור לך את העניין. כמובן שיש גם יוצאים מהכלל, כמו ויכוח מיותר עם המעריך במכס.

אני אעלה בהזדמנות את שני המסמכים הקיימים.

השועל
06-11-11, 18:58
מוריס - סייג לחכמה שתיקה הכוונה לאותם האנשים המגיעים למכס לא אלייך.
אתה בסדר אתה.. :)

moriseven
06-11-11, 19:09
אגזוז מילא, אבל תסכים איתי שידית איתות או יותר מזה, תריסים למזגן זה כבר מוגזם.

moriseven
06-11-11, 19:17
אין אפשרות עריכה אפילו אחרי כמה שניות?!

דני, העניין הוא שאני ישבתי עם מנהל המכס, אחרי איזה מקרה הזוי שהיה, והוא טען שבאמת קיים נציג מקצועי של משרד התחבורה שמאשר אישור ראשוני את החבילה, שבתוך האישור הראשוני הזה נכללות החבילות שברשימה.
עכשיו, הוא טען שוב ושוב שהוא בנאדם מהתחום(ממשרד התחבורה), מקצועי שלא קשור למכס, אבל תסכים איתי שלאור שני המקרים ששמתי בשרשורים, זה לא מראה שהוא מקצועי בכלל, כי אם כן, הוא היה צריך לאשר אותם ולא לשלוח אותם להביא אישור.

אתה צודק שכל זה לא נוגע לאיש המכס עצמו, אותו אני לא צריך לשכנע, כי הוא גם לא מבין בזה.
אבל תסכים איתי, שזה גם לא אמור להיות אם קיים שם נציג של משרד התחבורה.

השועל
06-11-11, 19:51
מוריס הכל יכול להיות.. אני מסכים איתך, התהליך לא הרמטי לחלוטין, תמיד יש עיזים שמתמקדות בעדר..

לפני כשנתיים עמד לפניי בחור שקנה פס קישוט לרכב שעלה 30 דולר ,מכס הוא שילם 280 שח בגלל שזה נופל תחת רכיב תחבורתי והאמת כי הוא גם צעק על הפקידה והחמיא לה מאוד.. בגלל השטות הזאת.

מיד אחריו אני עומד בתור לא מדבר מעבר למה ששואלים אותי ומקבל אישור על משלוח שעלה הרבה הרבה יותר ובעלות מיסים שווה לבחור שהיה לפניי.. מפעל הפיס כבר אמרנו. אין לי הסבר הגיוני אבל זה היה לפני זה.. אם הזמן זה ישתפר אני מאוד מקווה בשביל כולנו ולמען התחרות במחירים של הארץ.

לעומת זאת לא מזמן חברי הטוב הזמין 4 קפיצים קטנים של נעילה אוטומטית , הם בגודל של קפיץ עט. הם עולים כ10$ הוא שילם כ1000שח עבור כל מה שמסביב כולל אחסנה ליום, אתה יודע לוקח זמן עד שמשיגים את האישור המיוחל.. ולזה אני קורא אי צדק, לעומת זאת בתהליך החדש יש סיכוי להימנע לפחות בחלק מהמקרים לפחות לחלקנו זה חוסך כמה שקלים..

בקיצור הכל יכול לקרות, עדיין ראיתי מספר אנשים משחררים ללא כל בעיה את מה שהזמינו.

השועל
06-11-11, 19:53
שמתמקדות= שמתמרדות

סורי - אין עריכה

moriseven
06-11-11, 20:35
זה מה שעוד יותר מעצבן, שגם הפרוצדורה של האישור לוקחת יותר מידי זמן ממה שאמור להיות אפילו במשטר פקידים.
אני בדיוק מחכה לחלק שהגיע דרך פדקס והיה צריך אישור של משרד התחבורה, מחכה כבר 3 שבועות, תשאל למה? כי למרות שהגשתי את כל המסמכים בדלפק במשרד התחבורה ( כי המסכן לא יכול לקבל אותנו פיזית, זה יותר מידי עבודה) והמתנתי שבוע בסבלנות, בסופו של דבר היא פקעה, אז ניסיתי להשיג אותם בטלפון (אחד הדברים הקשים שעשיתי בחיים שלי, אבל בסופו של דבר הצלחתי) וענתה לי דווקא בחורה נחמדה שלאחר בירור איתה, הגענו למסקנה שהם איבדו את הטפסים בדרך מהדלפק לשולחן של ראובן ברדה (איש החוק כדבריו היחיד שמאשר!) אז שלחתי לה במייל, וידאתי שהגיע אליה וביקשתי ממנה שתרשום שישאירו את זה בדלפק ואני כבר יבוא לקחת כי חבל על הימי אחסנה שאני משלם, אמרה לי, צ'טערת את זה תבקש מראובן, הטלפון שלו זה כך וכך. רק מה? או שהב& ז^נה מדבר כל היום או שאיך שהוא מגיע למשרד הוא משאיר את השפורפרת על פתוחה על השולחן. אני בוחר באופציה ב'. בקיצור, מחכה עוד שבוע בסבלנות וכלום לא מגיע בדואר, מתקשר שנית, שוב עונה אותה נחמדה, טוענת שרשום לה שזה אושר ונשלח ביום שלישי שעבר.
אני אומר, אם כל הכבוד ,גם אם הצבי של הדואר מביא את זה בעצמו זה כבר היה צריך להיות פה.

יש הרגשה כאילו, בכוונה הם לוקחים את הזמן שלהם רק כדי שאנחנו נתייאש, ואני אומר זין!! נתייאש!
אני אייאש אותם קודם, בפקסים מיילים ומה לא. באחד השרשורים ששמתי מקארספורום, מישהו שם פקס של תלונות הציבור במשרד התחבורה.
תתחילו להפציץ אותם.

השועל
06-11-11, 21:21
מוריס אני מבין לליבך, זה המצב בתקווה שישתפר.

הרשימה למעלה מתייחסת לאותם חלקים או רכיבים אם תרצה שלא דורשים את האישור הזה.
אם זה ברשימה אז השחרור המהיר תופס אם זה לא שם, השחרור פחות מהיר ונעים.

אני מאוד מקווה שיהיה שיפור גן בזה, אבל אני לא נציג של המכס ולכן לא נותר לי מאשר לחכות יחד עם כולם לשיפור השירות.

אין כמו הדודה מאמריקה אבל גם הדודה כבר לא עומדת בקצב שלי לפחות..

השועל
06-11-11, 21:23
גן=גם

asafk
06-11-11, 21:53
הבעיה היא שעד לא מזמן המפקח של משרד התחבורה היה ממיין ומה שלא בטיחותי - שוחרר בהליך המהיר.
עכשיו יש לו רשימה. רשימה זה אומר אין שיקול דעת. ראש קטן. אז מה שלא ברשימה - דורש אישור, גם אם זה לא בטיחותי.
לא תמיד צריך לשפר.

אסף.

Saar
06-11-11, 22:11
לא תמיד צריך לשפר.

אסף.

כואב כמה שזה נכון בארצנו...

השועל
06-11-11, 22:57
אסף לא הבנתי אותך.

המצב הוא נתון, מה אתה מנסה להגיד?
אני מאוד מקווה שהנספח הזה יעזור לרוב הגדול פה בפורום (ובגיפולוג בכלל) שקונה בחו״ל, אני עוד לא נתקלתי ברשימות כאלה עד היום.
לפחות עכשיו אני יכול להזמין חלקים בשקט. והלוואי שהרשימה הייתה ארוכה יותר..

אז בקיצור, לא הבנתי את ההערה שלך..

דרור ברלי
06-11-11, 23:12
מה לא הבנת דני?...

בוא אני ארענן לך כמה דברים:
הנימה החיובית עד עולצת של ההודעה שלך מעלה קצת תהיות.
בוא'נה בנאדם, משרד התחבורע ממש לא רוצה בטובתך! הוא אף פעם לא רצה בטובתך! הוא רואה בך אויב.
קודם כל כי אתה נוהג, משמע אתה אשם בתאונות.
שנית - יש לך ג'יפ - משמע אתה עבריין.
שלישית - אתה מטפל בג'יפ הזה לבד ומייבא בעצמך כל מיני חלקים - משמע אתה לא קונה בארץ ולא משלם פערי תיווך מטורפים שקופת האוצר נהנית מהם. משמע - אתה גורם לירידה בהכנסות המדינה.
השתכנעת שאתה - כן אתה, דני ברלב המכונה "השועל" - וגם אסף קציר המכונה "ASAFK" וגם אני, דרור ברלי המכונה "דרור ברלי", ועוד רבים כמונו שמעיזים מדי פעם להזמין כל מיני דברים מחו"ל, (כי שם זה עולה בין רבע לעשירית מהמחירים כאן, וגם כי שם אפשר להשיג וכאן לא) אנחנו בעצם אויבים של מדינת ישראל?

במשרד התחבורע, כמו בכל יתר משרדי הממשלה, יושבים כל מיני פקידונים. רבים מהם אנשים קטנים ורעים תרתי משמע, שהדבר הראשון שהם חושבים עליו כשהם מגיעים לעבודה, זה רק איך להדק את הפיקוח עליך האזרח, עוד יותר ועוד יותר. להיכנס לך לתוך החיים, לחטט בהם עמוק יותר ועמוק יותר. אילו רק יכלו, הם היו מחברים לך מד זרימת אוויר לנחיריים ומחייבים אותך בתועפות על כל סמ"ק של חמצן שנשמת. אתה חושב שזה מצחיק? עוד בימי חייך תראה את זה קורה...
אם אתה חושב שמישהו מהמנוולים שם עושה לך טובה ומתחשב בך כשהוא מאפשר לך "שחרור מהיר" מהמכס של טאסות לגלגל, מגיני בוץ, רצועת מנוע, סט שטיחונים או סמל להדבקה על הגריל, שיבושם לך.

כל עוד היה ל"מומחה" ממשרד התחבורע איזה שהוא שיקול דעת, תמיד היה קיים הסיכוי שאם אשתו נתנה לו בלילה, הוא קם בבוקר על צד ימין וכולו חיוכים, ואז הוא היה משחרר ביתר קלות כל מיני חלקים ומתייחס קצת יותר יפה לאותם אזרחים שמשלמים את משכורתו ומדי פעם נזקקים לשירותיו. היום כשיש לו רשימה שאין ברורה ממנה של "מה מותר" (כי אם היתה רשימה של "מה אסור", זה היה בעובי של כל כרכי האנציקלופדיה העברית גם יחד, מונחים זה על גבי זה), כבר אין לו יותר שיקול דעת. יש כאלה שיגידו שזה טוב - שאם בדיוק להיפך, והוא קם על צד שמאל וממש לא בא לו לשחרר כלום לאף אחד, אז עכשיו אין לו ברירה והוא מוכרח... טוב נו. גם זו דרך להסתכל על החיים.

אז בהצלחה עם הטאסות...

asafk
06-11-11, 23:41
לא בדיוק לזה התכוונתי, דרור.
קודם, היית חייב אישור לחלקים בטיחותיים - בלמים, הגה, מתלים, תאורה. כל השאר שוחרר. זה היה מצויין.
עכשיו צריך אישור לכל מה שלא ברשימה. לובר של המזגן? לא ברשימה? צריך אישור. שקע מצית? לא ברשימה? צריך אישור.
והדברים האלו נלמדו בדרך הקשה בשבועות האחרונים מאז הופצה הרשימה.

אסף.

sos4u
06-11-11, 23:50
אפשר להפסיק פה ?!

אתם רק גורמים נזק. לנו.
לא לאף אחד אחר.
ברור לי שחלקכם לא מבינים על מה אני מדבר, וטוב שכך.
אבל לטובת כולנו, אני מציע לנעול פה את השרשור הזה.
תמשיכו במילים, בטלפון, במפגש, אבל, לא כאן .

דרור ברלי
07-11-11, 00:07
לא בדיוק לזה התכוונתי, דרור.
קודם, היית חייב אישור לחלקים בטיחותיים - בלמים, הגה, מתלים, תאורה. כל השאר שוחרר. זה היה מצויין.
עכשיו צריך אישור לכל מה שלא ברשימה. לובר של המזגן? לא ברשימה? צריך אישור. שקע מצית? לא ברשימה? צריך אישור.
והדברים האלו נלמדו בדרך הקשה בשבועות האחרונים מאז הופצה הרשימה.

אסף.

שום דבר לא היה מצוין שם אף פעם. אסף, גם אתה יודע את זה טוב מאוד.
לפני ימי הרשימה, הם עבדו ב"שיטת מצליח". והרבה יותר מדי פעמים הצליח להם.
אם בנאדם שילם 1000 שקל מכס כדי לשחרר ארבעה קפיצונים של לוקרייט ששוים 10 דולר במקרה היקר, ואני מאמין שהוא לא היחיד שהם זימברו, וזה סימן ששיטת מצליח אכן הצליחה.

אז לפני ימי הרשימה לא בדיוק היה טוב. למען האמת - היה אפילו די רע.
ועכשיו זה לא פחות רע, אולי אפילו יותר - כי כל מה שלא מוגדר במדויק כ"מותר" - הרי שזה אסור. אפילו אם זה תריס למזגן, שקע למצית או ג'ולה לידית הילוכים.

העיקר שאפשר להביא טאסות.

השועל
07-11-11, 08:29
דרור תשלוט בעצמך אני לא אגיב במקלדת בגלל האימפוליסביות והחוסר טאקט שלך, תרגיע אחי.
כולנו מבינים שיש בעייה. אף אחד לא הצדיק את כל מה שקורה שם. בסה״כ שמנו את הדברים על השולחן שיהיה יותר קל להבין מה קורה שם ואיך להתנהל מולם.

אתה מכוון את האנרגיות שלך לכיוון הלא נכון..

השועל
07-11-11, 10:24
להלן טופס מספר 1 -
טופס לאישור ייבוא אישי לצריכה עצמית חלקי חילוף ומכללים לרכב.

אני יעלה גם את הטופס השני של "שחרור מהיר" שיהיה פה, מאוחר יותר.

oren61
07-11-11, 10:51
הזמנתי חלקים לטרופר (ציריות).
הגיעו לארץ עם פדקס אחרי שבוע.
תוך יומיים היה לי טופס חתום של משרד התחבורה (קשרים)
בינתיים מעל שבוע תקוע במכס , הודיעו לי שהחבילה ממתינה לבדיקה פיזית., מתי זה יהיה אף אחד לא יודע.

המכס זה כמה עשרות שקלים , מס הקניה הוא היקר יותר ואכשיו מי יודע כמה אני אשלם על האחסנה עד לבדיקה והשיחרור
ולזה יש להוסיף את התשלום לפדקס בעבור הטיפול.

zviki
07-11-11, 11:24
כל מי שכתב כאן צודק מבחינתו. היחס שאתה מקבל במדינה ממוסדות השלטון הוא יחס לנתין ולא לאזרח. זה לא מתחיל מלמעלה, כל מלצר האמור לשרת שולחן עם 5 אורחים רואה בהם 5 אויבים -הנה עכשיו יבואו הטענות והטרטורים, תקראי לבעל המקום, אין בצל בסלט. קחו בחשבון -אנחנו מדינה בתגבשותה למרות 63 שנות ההרצה. המכס רואה בך אויב, ביטוח לאומי רואה בך חמסן, מס הכנסה רואה בך את הברון מינכאוזן, רשימה חלקית בהחלט.אין תודעת שרות אמיתית, אין לנו - בעלי הרכבים מכל הסוגים לוביסטים. ויטמין P עובד שעות נוספות והכי גרוע- מנהלי אגפים הם אנשי מפלגה שלטת טובים. פס קישוט מבחינתם זה צינורות בלמים. מה עושים עם אנשים שיש להם רכבי שרד ולא נוסעים עם 2 אוטובוסים לכנסת? לא יודעים את מחיר הלחם.כרגע נראה לי שאפשר רק לקטר ולהרביץ איזה טיול טוב לטובת התסכול. [אולי ביבי צודק בכלל בעניין ההפרטות? מי יודע?] או שמא בכלל- אנחנו עם חרא בניגוד לחינוך שקיבלנו- עם סגולה.

דרור ברלי
07-11-11, 15:53
דרור תשלוט בעצמך אני לא אגיב במקלדת בגלל האימפוליסביות והחוסר טאקט שלך, תרגיע אחי.
כולנו מבינים שיש בעייה. אף אחד לא הצדיק את כל מה שקורה שם. בסה״כ שמנו את הדברים על השולחן שיהיה יותר קל להבין מה קורה שם ואיך להתנהל מולם.

אתה מכוון את האנרגיות שלך לכיוון הלא נכון..

דני יקירי, אני רגוע. תמיד הייתי. אין לי גם ספק בכנות הכוונות הטובות שלך.
אבל מהרגע שהפכת את העניין לדיון פומבי ברשת, אתה מוכרח לדעת לקבל כל מיני דעות. גם כאלה שאתה לא אוהב לשמוע.

אימפולסיביות? יכול להיות. אבל נער הייתי וגם זקנתי, מאוד קשה היום לשכנע אותי שזרזיף השתן הקבוע שיורד עלינו בקשת מכיוון משרד התחבורע, זה גשמי-ברכה.
שם אין כוונות טובות ואף פעם לא היו ולצערי גם לא יהיו. המטרה היחידה שלהם זה הגברת והידוק הפיקוח. במקרה הזה, לא לאפשר לאף נתין להביא בעצמו חלקים שמעבר לקוסמטיקה. למה? אין צורך להרחיב. האמתלה הרשמית תמיד תהיה "בטיחות", "ביטחון" ושאר הטיות של השורש ב.ט.ח - אלה תמיד היו נשק יום הדין שהממסד של רפובליקת הבננות המופרעת/מעורערת הזו משתמש בו כדי להצדיק את ההתעללות שלו בנתינים.

אתה יכול לקרוא לזה איך שתרצה, אבל כל זה מגיע ממקום הרבה יותר עמוק. זה חלק מהשיטה הבולשביקית שבה הכל כאן מתנהל.

ג'ו מסביר את זה טוב לפחות כמוני אבל הרבה יותר קצר.

מאיר רוטברג
07-11-11, 16:28
מה לא הבנת דני?...

בוא אני ארענן לך כמה דברים:
הנימה החיובית עד עולצת של ההודעה שלך מעלה קצת תהיות.
בוא'נה בנאדם, משרד התחבורע ממש לא רוצה בטובתך! הוא אף פעם לא רצה בטובתך! הוא רואה בך אויב.
קודם כל כי אתה נוהג, משמע אתה אשם בתאונות.
שנית - יש לך ג'יפ - משמע אתה עבריין.
שלישית - אתה מטפל בג'יפ הזה לבד ומייבא בעצמך כל מיני חלקים - משמע אתה לא קונה בארץ ולא משלם פערי תיווך מטורפים שקופת האוצר נהנית מהם. משמע - אתה גורם לירידה בהכנסות המדינה.
השתכנעת שאתה - כן אתה, דני ברלב המכונה "השועל" - וגם אסף קציר המכונה "ASAFK" וגם אני, דרור ברלי המכונה "דרור ברלי", ועוד רבים כמונו שמעיזים מדי פעם להזמין כל מיני דברים מחו"ל, (כי שם זה עולה בין רבע לעשירית מהמחירים כאן, וגם כי שם אפשר להשיג וכאן לא) אנחנו בעצם אויבים של מדינת ישראל?

במשרד התחבורע, כמו בכל יתר משרדי הממשלה, יושבים כל מיני פקידונים. רבים מהם אנשים קטנים ורעים תרתי משמע, שהדבר הראשון שהם חושבים עליו כשהם מגיעים לעבודה, זה רק איך להדק את הפיקוח עליך האזרח, עוד יותר ועוד יותר. להיכנס לך לתוך החיים, לחטט בהם עמוק יותר ועמוק יותר. אילו רק יכלו, הם היו מחברים לך מד זרימת אוויר לנחיריים ומחייבים אותך בתועפות על כל סמ"ק של חמצן שנשמת. אתה חושב שזה מצחיק? עוד בימי חייך תראה את זה קורה...
אם אתה חושב שמישהו מהמנוולים שם עושה לך טובה ומתחשב בך כשהוא מאפשר לך "שחרור מהיר" מהמכס של טאסות לגלגל, מגיני בוץ, רצועת מנוע, סט שטיחונים או סמל להדבקה על הגריל, שיבושם לך.

כל עוד היה ל"מומחה" ממשרד התחבורע איזה שהוא שיקול דעת, תמיד היה קיים הסיכוי שאם אשתו נתנה לו בלילה, הוא קם בבוקר על צד ימין וכולו חיוכים, ואז הוא היה משחרר ביתר קלות כל מיני חלקים ומתייחס קצת יותר יפה לאותם אזרחים שמשלמים את משכורתו ומדי פעם נזקקים לשירותיו. היום כשיש לו רשימה שאין ברורה ממנה של "מה מותר" (כי אם היתה רשימה של "מה אסור", זה היה בעובי של כל כרכי האנציקלופדיה העברית גם יחד, מונחים זה על גבי זה), כבר אין לו יותר שיקול דעת. יש כאלה שיגידו שזה טוב - שאם בדיוק להיפך, והוא קם על צד שמאל וממש לא בא לו לשחרר כלום לאף אחד, אז עכשיו אין לו ברירה והוא מוכרח... טוב נו. גם זו דרך להסתכל על החיים.

אז בהצלחה עם הטאסות...

באמשלך לא הזכרת את היחפ"צ

השועל
07-11-11, 17:17
דרור חמוד - אני מקבל את ההתנצלות שלך.

יאללה חאלס, ביאסתם את הישבן האשכנזי שלי.. אני פותח אוהל !

boaz avrahami
08-11-11, 06:04
דני אתה מוזמן...
בית השר נמצא כמה בתים ממני... מנהלות עלי.

baga
08-11-11, 08:00
האבסורד המטורף בו נולדנו ואישית פה גם הייתי רוצה לסיים.
הבורג חוקי והאום לא.
שייבה לשיקול המוכס.......... שייבה קפיץ ואום נעילה עצמית ,אסור !
ומדברים על תקנונים ,ושואפים למודל האירופי/האמריקאי :))))))))))
למכירה אזרח :) בלי רשיונות :)
יאללה דפני ליף

lizard
08-11-11, 08:16
בגלל כל מה שנכתב פה אני משתמש בUSHOPS. נכון זה עולה יותר ולפעמים הרבה יותר (סט שיפוץ לT150 שעלה 105 דולר עלה לי הסוף כמעט 200 דולר (990 דולר רק מיסים ומשלוח) אבל אני מאמין ב90% שלא יעשו לי את הבעיות שאתם מתארים וזה מגיע לי עד הבית.
תוך חודשים אוכל לומר לכם אם משהו השתנה בגלל הרשימה הזו, החלקים בדרך.

השועל
13-11-11, 16:48
עדכון חוויה :

היום שיחררתי סט בושינגים פוליארטן קומפלט לרכב של רוביקון + רוביקון אקספרס superflex
סט מיסב מלא.
לקח לי 25 דק' כל הסיפור כולל עמידה בתור. אז מבחינתי, זה פתר לי את כל הכאבי ראש.

התהליך עובד מהר, זה מה שאני יכול לומר. (זה המשלוח השני שאני משחרר החודש ללא שום בעיה).

תחסכו את הוויכוח.

moriseven
13-11-11, 19:09
פוקס של מתחילים! תתחיל להביא דברים בכמות שאני מביא ותראה איך אתה מסומן אצלם.

השועל
13-11-11, 20:07
נכון מאוד מוריס. אני פוקסיונר כבר 11 שנים..

asafk
13-11-11, 20:58
אני חייב לומר שלאחרונה (מאז הנוהל החדש שמה שלא בטיחותי לא צריך אישור) מה שצריך להשתחרר משתחרר, גם אצלי. אבל זו בדיוק הסיבה בגינה אני חושש... ככה לפחות מספר לי זה שהביא לובר למזגן. ויש עוד דוגמה אחת מהזמן האחרון כאן בפורום.

אסף.

boaz avrahami
14-11-11, 01:23
לא כל מה שצריך להשתחרר אכן משתחרר אבל למזלנו גם להיפך ועם הזמן לומדים את הקומבינות.
אני כמעט תמיד משלם את מלוא המכס ולא אוהב לרמות אבל השיטה מכריחה אותי.

אפרופו, השבוע קיבלתי הביתה זימון עם טופס של משרד התחבורה לשחרר מנגנון נעילת דלתות חשמלי לרכב.
מזל שבביקור הקודם במכס הגדלתי ראש ושחררתי אותו לפני שהניירת בכלל נשלחה אלי.
וזה בכלל אמור להשתחרר לפי הרשימה, לא?

דרור ברלי
17-11-11, 15:22
בבקשה. במקום שיטת מצליח, קיבלתם את זה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=60910

אז דרייבשאפט זה חלק בטיחותי או לא?
מה זה חשוב בכלל בטיחותי או לא. פעם הגדירו מה "בטיחותי" ומה לא.
הם "עושים לכם טובה" ומגדירים במדויק מה מותר להביא, ואם זה לא נמצא ברשימת הטאסות, פסי הקישוט, הגומיות, בובות הכלבים עם הראש המתנדנד והסמלים... אז זה אסור.
עכשיו לך תחפש את הפקידון ההוא במשרד התחבורע שבכלל אי אפשר לדבר איתו בטלפון (רמז דק: בטפסים שצריך למלא כדי לקבל אישור, יש מספר טלפון. הוא שגוי. מי אמר "בכוונה?"...) ושגם בכלל לא מקבל קהל - כדי שיטרטר אותך תמורת האישור.
ועכשיו אני שואל - הזמן שלכם, העצבים, לא שוים יותר ממה שחסכתם כשייבאתם לבד?.....

לא נותר לי אלא לאחל לכל אחד ואחד מהפקידונים הרעים שעובדים במשרד הממשלתי הרקוב והמיותר הזה, טרטורים דומים כשיצטרכו לקבל תרופות עבור הילדים שלהם.

shahav
17-11-11, 17:27
בבקשה. במקום שיטת מצליח, קיבלתם את ....
לא נותר לי אלא לאחל לכל אחד ואחד מהפקידונים הרעים שעובדים במשרד הממשלתי הרקוב והמיותר הזה, טרטורים דומים כשיצטרכו לקבל תרופות עבור הילדים שלהם.

דרור, אני בהחלט מבין את העצבים שלך על הפקידים, אבל ניראה לי שזה כבר יותר מידיי, אתה מזיק לעצמך עם הנרווים, טוב להתעצבן כדי לתקן עולם, אבל לא מדי...

רבין

דרור ברלי
17-11-11, 18:54
בוא'נה רבין, אני בכלל לא מתעצבן. למען האמת אני די משועשע.

ואני אסביר לך למה: אני מזמין מחו"ל רק משהו שבאמת אי אפשר להשיג כאן, או שאף אחד לא יכול לעשות לי מערוף ולהביא עבורי במזוודה. לא חתיכת ברזל או פנס או כל חלק אחר שאולי עולה שם חצי או רבע מחיר, אבל עם כל הטרטורים והמכס והריצות והטפסים, גורם לי לבזבז זמן יקר, וגם עצבים אמיתיים. ובסוף אני אגלה שאולי חסכתי כמה שקלים, אבל התעצבנתי וקיללתי... בשביל מה זה טוב?...

אני מניח שכשיהיה לי רכב אספנות או משהו דומה, ואני אזדקק הרבה יותר לרכישת חלקים בחו"ל, אני אתעצבן באמת. עד אז אני רק משועשע.

....אבל האיחולים שלי לפקידי משרד התחבורע הם באמת מכל הלב ומגיעים להם בזכות.

boaz avrahami
20-11-11, 01:50
ראשית, מספרי הטלפון נכונים וברדה ופקידותיו עונים גם מעבר לשעות הרשומות בטופס.
עונים בעצבים בדרך כלל אבל עונים.

לגבי הרשימה ובכלל איך השלטון מקבל החלטות בישראל:

הבסיס הוא השיטה הסוביטית מול האמריקאית.

באמריקאית: הכול מותר אלא אם רשום שאסור.
בסוביטית: הכול אסור אלא אם רשום במפורש שמותר.

כידוע, מוסדות המדינה קמו על בסיס התרבות הסוביטית/סוציאליסטית.
עכשיו אם תנתחו את כל החוקים וההחלטות השילטוניות תבינו הכול יותר טוב.
ואם עד היום לא הבנתם זה כי בטעות חשבתם בהגיון כמו בשיטה האמריקאית...

שבוע טוב
בועז

moriseven
20-11-11, 06:23
הפקידות עונות, ברדה בחיים לא ענה לי! כי כל הזמן תפוס אצלו! וזה מנסיונות של 3 שבועות, יום יום לפחות פעם בשעה.
מישהו רוצה לחשב את סיכויי ההצלחה להשיג אותו?

boaz avrahami
20-11-11, 07:23
תמלא לי לוטו כי בשלוש פעמים שהייתי זקןק להם בחצי שנה האחרונה , פעמיים הוא ענה ופעם אחת פקידה.
השקעתי כ 10 דקות של חיוגים כל פעם.

הם הופכים להיות עצבניים ומגעילים בטלפון.

moriseven
20-11-11, 08:42
פעם הבאה שאני צריך להשיג אותם, אני מתקשר אליך ;)

-->