PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה דיסק 4.5 מומלץ ?

BackDoorMan
06-11-11, 14:56
כנראה שאוותר על תיקון ה ה SKILL עם הקורונה הדפוקה,
בדקתי עכשיו מחיר בחנות ויצא : בוש (כחולה) ומקיטה ב 340 ש"ח לפני מע"מ, היטאצ'י ב 360 ש"ח לפני, ושמתי עין גם על הכלים של DE WALT.
אבל אין לי עדיין מחיר.
קצת גבוה, הייתי מסתדר אם המחיר היה כולל מע"מ, אבל כרגע חשובה לי הבחירה.
איכות הכלי, אמינות לאורך זמן , בטיחות ונוחות שימוש.

בוש, מקיטה, היטאצ'י, דה-וולט.

ישי.פ
06-11-11, 15:29
הבוש והמקיטה מעולות מניסיון.
שתהן יחזיקו לך שנים רבות ללא מאמץ ודרמות
גם המחיר נשמע בסדר.

kobiarava
06-11-11, 16:03
אחרי כמה וכמה כלים שונים שעבדו אצלי עד כלות נשמתם במרוצת השנים, ממרבית היצרנים הרציניים הקיימים, אני בוחר בלי לחשוב פעמיים על הבוש, כחול כמובן. עם זאת, כדי להיות דיפלומטי, כולם טובים ויחזיקו מעמד שנים במידה ולא תתעלל בהם יותר מדי. דא"ג, קורונה שחוקה זו תקלה שלא נתקלתי בה מעולם! בד"כ הם מתים מהעוגן...

קובי

gradar
06-11-11, 16:21
+ 1 לבוש כחול

hogi
06-11-11, 17:13
היה לי בוש שהוצאתי לו את הנשמה מספר שנים והוא מת לאחר עינויים קשים, היה מצויין!
עכשיו אני עם מקיטה בכל החשמליים שלי והם תמיד נפלאים. הדיסק כבר עבר עינויים ועובד מצויין, אבל מההתחלה יש לי תחושה לא ברורה כאילו הוא לא מאוזן ויש לו טיפה ויברציה שלא היכרתי בבוש. זה לא משהו ברמת תקלה לתיקון אלא תחושה של היד [כמו שאנחנו לפעמים מרגישים שמשהו לא בסדר בג'יפ עוד לפני שהתקלה מתגלית, מכירים את התחושה?].

איתמר_DRZ
06-11-11, 17:19
משתמש בדה-וולט כבר כמה שנים, כלי מצוין, קצת יותר יקר(לא זוכר כמה עלה שזה סימן טוב:)) יותר טוב מהמקיטה שהיה רועד ומקרקש.
ד"א, כל שאר הכלים שלי הם מקיטה, והבוש הכחול הוא כמה רמות מתחת למקיטה\דה-וולט

Saar
06-11-11, 17:33
יש לי מקיטה אחרי שהיה לי אסאקי, האסאקי התפגר אחרי חצי שנה, המקיטה כבר חצי שנה ועדיין עובדת :-)

bizon
06-11-11, 18:43
+1 לבוש הכחול כלי מעולה

מור

מויש
06-11-11, 18:52
לדעתי היתרון הקטן של בוש זו הידית משכחת הרעידות , ממש כיף לעבוד עם הכלי כשהידית הזו מחוברת.
שים לב שלאחרונה יש בוש כחול תוצרת סין עם 600W (במקום 780) וללא הידית המשכחת, אני קניתי כזה לאחרונה ככלי נוסף, ב 260 לפני מע"מ,
בנתיים עובד מעולה
תראה שזה לא מה שמבקשים עליו את ה 340

lizard
06-11-11, 21:11
היה לי את כולם כמה וכמה פעמים. כולם טובים בעיניי אבל זה באמת בחירה אישית.
אני אוהב שהמקיטה קטן לכן יותר נוח לתמרון, מצד שני הדה וולט שלי היה 1000W וזה היה מפלצת.
תבדוק בכל מכשיר את צור4ת חיבור הידית המתברגת ואם היא בזווית שנוחה לך, תבדוק איך המגן מחובר. יש לי מכשיר שהמגן מחובר בברגים (3) וזה מתסכל כל פכם לכוון אותו מחדש. במקיטה למשל זה כולה בורג אחד שפותחים עם מברג.
אני אישית קם משקלל מאיפה אני קונה את המכשיר. אני מעדיף לקנות ממכרים וידידים ולא מסתם חנות (אלא אם כן יש הנחה רצינית). חשובה מאוד האחריות.

בסופו של דבר אם אתה לא משתמש בהם באופן אינטסיבי אז שלושתם יחזיקו לך. תבחר את זה שבכי נוח לך לעבוד איתו.

omri_t
06-11-11, 21:58
כולם ממש בסדר, אתה לא מדבר על כלים של שניים באחד בהום-סנטר.

לאורך השנים עברו אצלנו המון כלים מכל הסוגים.
שימשו להשחזה אינטנסיבית בעבודות מסגרות.

היום, בבית אני מחזיק דה-וולט ובוש- שניהם מצויינים.
איכשהו היד תמיד רצה לדה-וולט....

ishc
06-11-11, 23:19
אני יכול לתת חוות דעת שלילית על הבלק אנד דקר. התפגר אחרי חצי שנה בפעם הראשונה שעבד אינטנסיבי. כרגע ממתין למשחזת אחרת מאייס, מקווה שהם יתנו משהו אחר נורמלי.

omri_t
06-11-11, 23:38
אני יכול לתת חוות דעת שלילית על הבלק אנד דקר. התפגר אחרי חצי שנה בפעם הראשונה שעבד אינטנסיבי. כרגע ממתין למשחזת אחרת מאייס, מקווה שהם יתנו משהו אחר נורמלי.

בלק אנד דקר זה המיץ של הזבל. ממש כמו כלים של יונדאי או כל שקר סיני אחר.
שלחתי את אבא שלי להביא כלים של דה וולט בעבר, איכשהו חזר עם מקדחה של בלק אנד דקר, אחרי שימוש קצר מאוד הציר הראשי שלה התעקם....

BeAsT
06-11-11, 23:43
בלק אנד דקר זה המיץ של הזבל. ממש כמו כלים של יונדאי או כל שקר סיני אחר.
שלחתי את אבא שלי להביא כלים של דה וולט בעבר, איכשהו חזר עם מקדחה של בלק אנד דקר, אחרי שימוש קצר מאוד הציר הראשי שלה התעקם....

אין לי אחוזים או משהו כזה בבלק אנד דקר.
יש לנו בבית מקדחה שלהם מחזיקה קרוב ל - 17 שנים בלי להניד עפעף, יכול להיות שזה לפני שעשו כל מיני שינויים באיכויות.

omri_t
07-11-11, 00:10
אין לי אחוזים או משהו כזה בבלק אנד דקר.
יש לנו בבית מקדחה שלהם מחזיקה קרוב ל - 17 שנים בלי להניד עפעף, יכול להיות שזה לפני שעשו כל מיני שינויים באיכויות.

לא עשו שינויים- זה פשוט ייצרן אחר כנראה.... פעם הגיע בטח מארה"ב, היום מגיע מדרום סין....

nir.samo
07-11-11, 00:17
דוולט 900W עלה לי 380 כולל מע״מ
בקשר לבוש, שים לב שעל אלה תוצרת סין כתוב MADE IN PRC וההספק שלו אכן קטן יותר.

hogi
07-11-11, 02:23

בלק אנד דקר היו רוב הכלים שלי לפני כ-20 שנה והם היו מעולים. בשנים האחרונות הם אכן המיץ של הזבל והשירות של אייס הוא עוד יותר זבל. אסור לקנות אצלם כלום, הם פשוט גנבים.

[אגב, תודה על המושבים. מושב הנהג כבר מורכב ומרגיש נפלא!]

zviki
07-11-11, 04:58
יש לי דה-וולט 800 W [הצהובה] גרמניה אמיתית, עברה 7 מדורי גיהנום, מרוב זה שהיא לא רוצה להתקלקל זה כבר מרגיז אותי:)

motorica.net
07-11-11, 07:10
יש לי מקיטה "4.5 הספק 850 או 870 , אצלי כמה שנים טובות ועבדה קשה מאד עד שנקנה משור שורף (חבל שלא קניתי משור סרט).
בעצם גם עכשיו היא עובדת קשה :)

עובדת ללא דופי, חזקה והיתרון הכי משמעותי שלה הוא מימדיה, היא צרה וקטנה ונוחה מאד לעבודה במיוחד במקומות צרים או שדורשים דיוק.
רק בגלל הסיבה הזאת היה לי שווה לבחור בה.

lizard
07-11-11, 08:02
אני לא שולל מיידית את כל היונדאי ושו"ת. הכול תלוי בשימוש.
יש לי פטישון של איזה חברה לא ידועה שקניתי מהום סנטר או משהו דומה ב200 שקל (הבאתי להם מקדחה לא עובדת במקום) לפני שנים רבות. אני משתמש בו יופי והוא עדיין עובד.
אני בטוח שאם אשתמש בו ביום יום ולא אתן למכשיר לנוח ולהתקרר אז הוא ימות מהר אבל לחור וחצי שאני עושה בחודש הוא מספיק.
כשיתקלקל (טפו טפו טפו) אני אקנה מקיטה או משהו כזה כמובן.

BackDoorMan
07-11-11, 08:13
לדעתי היתרון הקטן של בוש זו הידית משכחת הרעידות , ממש כיף לעבוד עם הכלי כשהידית הזו מחוברת.
שים לב שלאחרונה יש בוש כחול תוצרת סין עם 600W (במקום 780) וללא הידית המשכחת, אני קניתי כזה לאחרונה ככלי נוסף, ב 260 לפני מע"מ,
בנתיים עובד מעולה
תראה שזה לא מה שמבקשים עליו את ה 340

הידית משככת הרעידות של בוש ניתנת לרכישה בנפרד, הרכבתי אותה על המשחזת סקיל שהייתה מאוזנת יותר מהבוש, חשבתי אז שמדובר בחברה הולנדית
אז נשארתי איתה, הבוש ויברצה יותר מידי עבורי, המקיטות שיצא לי לעבוד איתן היו זוועתיות, מנוע חזק בטירוף ולא מאוזן מספיק, הזימזומים בידיים הגבילו את משך העבודה.

דוולט 900W עלה לי 380 כולל מע״מ
בקשר לבוש, שים לב שעל אלה תוצרת סין כתוב MADE IN PRC וההספק שלו אכן קטן יותר.

איפה מצאת ב 380 ש"ח ?

kd2
07-11-11, 09:52
בהתחשב בזה שדיסק הוא הכלי הכי מסוכן בסדנא, בחיים לא הייתי קונה פחות מהמותגים המובילים ואני בחיים לא עובד איתם בלי המגן.
כמעט 80 מטר לשניה זה לא צחוק....
מי שמאזור הדרום ודיסקים מהמותגים הנ"ל יקרים לו - אני מוכן להשאיל לו את הדיסק שלי (בוש) + דיסקים של גמל-שריד.

היה לי די-וולט 1000W שהחזיק מעל 10 שנים ורק לאחרונה התפגר, קצת גס... אבל סוס עבודה.
עכשיו הלכתי על בוש בגלל פער קטן במחיר ובגלל שקניתי גם מברגה שלהם על הדרך במחיר טוב מאוד (12V, כחולה + שתי סוללות...550 ש"ח)

motorica.net
07-11-11, 10:14
דיסק מקיטה אכן חזק, אבל לא מווברץ באופן חריג, הוא מאד נוח ואין לי שום בעיה איתו בעבודות ממושכות.
זה בכל זאת דיסק ולא דרמל.

אמנון
07-11-11, 11:19
מברשות פלדה, גם קטנות, הורסות דיסקים בצורה של הרס המיסב העליון וגם שחיקת קורונה.
הסיבה היא כמובן חוסר איזון המברשת. מברשות איכותיות יהרסו פחות את הדיסק מכיוון שהשחיקה עליהן (השערות שיורדות מהן) יותר אחידה.

מצטרף להמלצות על הבוש, כמותג כלי עבודה מקצועיים. בנוסף יש לי בלק אנד דקר (לא כתום אלא ירוק). בן 11 ואחרי התעללות תמידית, גם של מברשת פלדה, עדיין עובד ומאוזן.

יש לי המלצה חמה לכל מי שמחפש דיסק של שמשון הגיבור. מק"ט בוש GWS 14-125 CIE
http://ledico.com/?CategoryID=476&ArticleID=487

52173

חזק בצורה מדמימה, התנעה רכה, עצירת תגובת פתע, ועוד פיצ'רים אבל הכי חשוב - וויסות מהירות אלקטרוני (6 מהירויות).
זה מאפשר עבודה עם כלים שונים כמו ראשי שיוף עם סקוצ' (כאלו של פחחים ומסוגים שונים) ועוד, והופך את הכלי לוורסטילי מאוד.

המחיר - בהתאם. לפי זאפ 870 ש"ח, וכנראה שבחנויות הפיזיות המחיר גבוה יותר.

למי שיש ספק אני לא מקושר לבוש או לדיקו בשום צורה.

BackDoorMan
07-11-11, 11:27
זאת בדיוק היתה הבעיה, השתמשתי במברשת פלדה בגודל בינוני, לא יודע איזה כלי אחר מותאם יותר לעבודה עם מברשת פלדה מבלי שיתפגר.

הסקיל היתה להפתעתי יותר טובה מהבוש מבחינת ויברציות , וזה בהשוואה שנערכה ראש בראש במעבדת התיקונים של לדיקו.

לגבי המקיטה, הנסיון שלי הוא מתחילת שנות ה 90, אבל התגובות של שאר המשתתפים בשרשור בעמוד הקודם, מעידות שהם לא נפטרו לגמרי מבעיות האיזון.

BackDoorMan
07-11-11, 13:29
טוב, הסרטון הזה שיכנע אותי !
יש אותה בהנדינט ב 350 ש"ח, צריך רק למצוא איך יוצרים איתם קשר טלפוני ואיפה הם יושבים.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mhth_v4DmC0#!

nir.samo
07-11-11, 19:38
הידית משככת הרעידות של בוש ניתנת לרכישה בנפרד, הרכבתי אותה על המשחזת סקיל שהייתה מאוזנת יותר מהבוש, חשבתי אז שמדובר בחברה הולנדית
אז נשארתי איתה, הבוש ויברצה יותר מידי עבורי, המקיטות שיצא לי לעבוד איתן היו זוועתיות, מנוע חזק בטירוף ולא מאוזן מספיק, הזימזומים בידיים הגבילו את משך העבודה.

איפה מצאת ב 380 ש"ח ?

בטמבוריה קטנה בתלפיות בירושלים (לא זוכר את שמה) ליד משרד הרישוי הישן לפני חצי שנה.

hogi
07-11-11, 23:15
פעם הבאה אקנה את הצהובה. אני מת על הצבע הזה:cool:

סופת המדבר
08-11-11, 21:02
טוב, הסרטון הזה שיכנע אותי !
יש אותה בהנדינט ב 350 ש"ח, צריך רק למצוא איך יוצרים איתם קשר טלפוני ואיפה הם יושבים.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mhth_v4DmC0#!

מאיזה אזור אתה?

BackDoorMan
08-11-11, 22:03
חולון.

טל חסיד
09-11-11, 21:19
לי יש כבר 10 שנים בוש 5 אינש לדעתי עדיף על 4.5, (לא הדגם של 650 W ) ה1050 W גרמני מקורי חזק מאד מאד עמיד ביותר עבר עבודה קשה מאד אין רעידות נוח מאד ועכשיו עובד הכי קשה בבניין כל הזמן אבק, התקלה היחידה שהיתה איתו עד היום שכבל החשמל נקרע בבסיס המכשיר.
לא זול ביחסית לאחרים בסביבות 800 ש"ח אבל שווה כל שקל.
טל

טל חסיד
09-11-11, 21:25
אני רואה עכשיו את ההודעה של אמנון על ה1400 W זה באמת כלי חזק ביותר ואם המחיר הזה הייתי קונה רק אותו. זה באמת שמשון הגיבור.

טל

-->