PDA

צפייה בגרסה מלאה : משמעויות מעבר לג'אנט 7 במקום 6 - צ'ירוקי XJ 95

JustDoB
08-11-11, 20:17
אני עם צמיגי 31 10.5 R15 על ג'אנט 6.
מה המשמעויות של מעבר ל-7 (אני מכוון לאופסט 0) בנסיעת כביש מבחינת :
אחיזת כביש ?
יציבות ?
שחיקה ?
צריכת דלק ?
תודה !

JustDoB
08-11-11, 21:08
סליחה טעות - מעבר מ-7 ל- 8...

נמרוד
08-11-11, 22:59
המשמעויות, אם ישנן, קטנות. קצת יותר רוחב לצמיג ולג׳יפ, ואפשר לאמר גם טיפה פחות בקוטר. בשמונה יש לך מבחר הרבה יותר גדול של ג׳אנטים, עיצובים, חומרים, מחירים, חדש ומשומש. שבע זה פשוט המידה המקורית שבאה עם רוב הג׳יפים בשנים ההן, כמובן עם צמיגים קטנים יותר (לרוב 225 בצ׳רוקי).

לך על זה בלי חשש אם מצאת את סט החישוקים שעושים לך את זה.

השועל
09-11-11, 10:28
אני ממליץ לך לא לשים אופסט 0, אתה כבר תראה בעצמך כשתרכיב על הרכב.
מומלץ לשים אופסט שלילי בין 10-30 אבל לא מעבר..

JustDoB
09-11-11, 16:54
אני ממליץ לך לא לשים אופסט 0, אתה כבר תראה בעצמך כשתרכיב על הרכב.
מומלץ לשים אופסט שלילי בין 10-30 אבל לא מעבר..
אהלן, תודה. למה, בגלל הבליטה החוצה ? אם אני מבין נכון אופסט 0 משמעותו שאין הכבדה נוספת על המיסבים ומנגד יוצא קצת החוצה באינץ' ומרוויח קצת יותר יציבות, לא ?

השועל
10-11-11, 02:07
בדיוק הפוך. אם יש לך 31״ גלגל אזי באופסט 0 הגלגל יהיה בפנים וסביר מאוד להניח שהצמיג יגע לך בדופן הפנימי של תא הגלגל בסיבוב הגה מלא ימינה או שמאלה.
אופסט שלילי יפתור לך את זה.

JustDoB
10-11-11, 20:39
תודה. אבל בשורה התחתונה, שים בצד עיצוב וכד', מכל הדעות אני למד שאין צורך לטרוח להחליף במיוחד כי השינוי מינורי לאחזית כביש וליציבות - נכון ?

נמרוד
10-11-11, 21:09
נכון, לא יהיה שינוי מהותי. פקח עין, אם נופל לך ליד סט ג'אנטים יפים משומשים של סופה, אז תקנה, לפעמים מוצאים סטים נהדרים של חישוקי ברזל בפחות מ100 שקלים לאחד.

דרור ברלי
10-11-11, 21:23
אני עברתי מחישוק 7 ל-8 עם אופסט רק בגלל דבר אחד - שפ"צים.

הסופה שלי גבוהה יחסית, ובטיולים אני לאחרונה גם מעמיס ציוד על הגג. עם חישוק 7 ללא אופסט האוטו היה צר וגבוה ופשוט מפחיד בשפ"צים. הפחד הזה לא היה סתם ולא בדמיון - האוטו היה מחליק הצידה. אני זוכר טוב מאוד שבאותם שפ"צים ממש - הסופה הקודמת, שהיתה סגורה וכבדה יותר ובאותו גובה, על אותם קפיצים, על חישוקי 8 עם אופסט, אפילו לא מיצמצה. אחרי כמה "כמעטים" מצמררים, החלטתי שדי. עד כאן. מצאתי סט 8' עם אופסט, ומאז החיים יפים.

בכביש אין שום הבדל, אבל בשטח ובמיוחד בשפ"צים, יש שינוי והוא מהותי. האוטו מרגיש יציב יותר ומשרה יותר בטחון. אין לי כלים מדעיים למדוד את זה, אבל התחושה שונה.

למי שמעוניין בסט חישוקי 7 ברזל מקוריים של Jeep, יפהפיים במצב כמו חדש, הם למכירה.

-->