PDA

צפייה בגרסה מלאה : BMW X5

שמעון2
08-11-11, 22:35
האם מישהו יודע האם ניתן להגביה BMW X5 ? ,לשפר אותו לשטח, ומי יכול לעשות זאת? אשמח לקבל תשובות. תודה שמעון

tzagi
09-11-11, 05:03
מה המטרה? להפוך אותו לרכב שטח?

שמעון2
09-11-11, 10:10
מה המטרה? להפוך אותו לרכב שטח?
המטרה לשלב אותו כביש אם שטח . תודה שמעון

יריב קלר ברוך
09-11-11, 11:29
יש קיטים מבוססי כריות אויר במידה ואתה מעוניין צור קשר בפרטי

דרור ברלי
09-11-11, 11:34
לא יודע אם אפשרי, אבל לבטח לא מומלץ.
להנבתי ומנסיוני ובעיקר לטעמי האישי - ב.מ.וו עושים את המכוניות הטובות בעולם. אבל... הכל שם מהונדס לעומק ומאד מדוייק ומיועד לעשות משהו מסוים. כן, אפשר לשדרג יכולות בכביש, אבל האוטו הזה מלכתחילה לא באמת מיועד לעשות שטח, אז לא מומלץ לאנוס אותו.
זה פשוט לא רכב שטח. הפלטפורמה היא של מכונית כביש מהירה (סדרה 5), כלומר אובר-אנג'ינירינג ללא יכולת אמיתית לשינויים/התערבות חיצונית מבלי לגרום נזקים מצטברים, מתלים עם מהלך מאד קצר, והמון אלקטרוניקה שמנטרת כל בורג באוטו. לא יודע אם ועד כמה הוא מסוגל להתמודד עם שינוי מוחשי בקוטר צמיג למשל, אם זה לא משגע את מחשב הרכב.

אפשר לאנוס אותו לנסוע בשטח קל-בינוני עם הרבה מאד זהירות, אבל הרכב מאד לא אוהב את זה, וגם דואג ליידע אותך כל הזמן באמצעות שלל נורות אזהרה מהבהבות.
אני יודע כי ניסיתי ולא מעט - מבחינת יכולת התמודדות שלו עם שבילים משובשים וכו' הוא מסוגל להפתיע לטובה ולעלות בכל מיני מקומות שכלים מסוגו לעתים חסרי אונים מולם, אבל מהר מאוד ברור לך שהאוטו ממש לא חש בטוב. נורות אזהרה משתוללות, רעידות, הגיר מתחיל לתפקד "מוזר". האלקטרוניקה משתגעת וקורים שם דברים לא טובים.

וזה לפני נזקים פיזיים מסלעים וכו' - נסיעות שטח תכופות יביאו לבלאי עצום ולהוצאות על תיקונים בקני מידה מבהילים. ואני לא מדבר על צמיגי חתך היפר-נמוך ספורטיביים במידות גדולות שנקרעים ועלות יחידה אחת שלהם מתקרבת/משתווה לעלות סט צמיגים קומפלט עבור ג'יפ נורמלי.

זו חתיכת מכונית כביש מדהימה, כמו כל ב.מ.וו. למי שיכול לחיות עם התדמית הבעייתית הנלווית למי שמחזיק אוטו כזה בישראל (אבל לא רק)... אבל כרכב שטח? רד מזה ומהר. לטובת חשבון העו"ש שלך.

שגיא S
09-11-11, 11:42
אני מסכים עם דרור...
הרכב לא מיועד אפילו בקצת לשטח.

חוץ ממה שדרור העלה, יש לרובם(לא רוצה להכליל את כולם) צמיגי כביש בעלי חתך נמוך, שגם גורמים לחוסר נוחות בשטח, וגם בעלי
פוטנציאל גבוה יותר לפנצ'רים.

כמו כן מכלולים רגישים מאוד, לא רק לאבנים, אלא לכל לכלוך וטיפה של מים שיכולה לשגע את המחשבים ולהשבית את האוטו, גם אם זה בשביל קל יחסית.
תוסיף על כל אלו את העובדה שאף אחד לא ירצה לשרוט את האוטו וישמור עליו כל כך, שרוב המסלול אתה תסתכל למטה ותצא מהאוטו להזיז אבנים/ענפים יותר מאשר
תהנה מהנוף ומהאווירה.

בכסף שיעלה לך להכין אותו לשטח עדיף לך לקנות סמוראי...או להסתפק בשבילי קק"ל של פרייבטים..

ishc
09-11-11, 13:41
וואו... שגיא הרגת אותי!!! להגיד לבן אדם שרגיל לx5 ביום יום לעבור לסמוראי. עדיף לו כרכרה עם סוס ;)

Tom Bril
09-11-11, 21:55
http://www.youtube.com/watch?v=7RCcSaRyALQ

X5 T2 אפשר לומר....

Gilad
10-11-11, 17:23
יש שדרוג פשוט מאד - תעבור לריינג' :)

שמעון2
10-11-11, 17:42
יש שדרוג פשוט מאד - תעבור לריינג' :)
זה לא אותה רמה :rolleyes:
בכל אופן לפי התגובות כנראה שהבחור ירד מזה.תודה שמעון

sgill
10-11-11, 19:05
שחו לי לא מזמן YOUTUBE של כמה בדואים עולים את המרזבה עם X5 מספר ישראלי (אולי גנוב), לא מצליח למצוא את הלינק.

דרור ברלי
10-11-11, 21:04
בדואים זה לא נחשב.
הם יעלו שם גם עם סובארו ליאונה.

כדי ש-X5 יפגין ביצועי עבירות, הוא צריך להיות מצויד בשיפור האולטימטיבי: להיות שייך למישהו אחר.

אני עליתי עם X5 את מעלה הר טורען עד הסוף (למי שמכיר, המעלה ארוך ותלול וקצת דרדרתי ומחולק למקטעים בין שבילים שחוצים אותו לרוחב. הקטע השלישי קשה! ול-X5 אין LOW אבל יש לו 50++ קג"מ... ) עם הרבה הכוונה מבחוץ וזהירות לא לקרוע צמיגים. כשהגענו למעלה כל הדשבורד נדלק והבהב כמו דיסקוטק והאוטו הרגיש והגיב מוזר מאוד, כאילו הוא רוצה לעצור ולמות בשקט, אבל הוא עדיין נוסע איכשהו רק כי אני מכריח אותו.
קרטענו לרחבה של מגדל התצפית של קק"ל. הסתכלתי למטה על הגחון, הוא לא קיבל מכות ולא נראו נזקים חיצוניים, אבל ההשערה שלי היתה שהגיר התחמם או משהו דומה. מה עושים במקרה הזה? קודם כל קפה. קפה הולך מצוין עם הנוף הלא נורמלי של עמק בית נטופה...
בזמן שהגזייה עבדה, דוממתי ונתתי לו "לנוח" חצי שעה. שתינו קפה, עישנו סיגריה, התפעלנו מהנוף, ואחר כך הוא הניע ונסע כרגיל כלומר מעולה ומדהים, אבל לך תדע מה היה שם ומה ההשלכות של מאמץ כזה לאורך חיי הרכב. תצוגת התכלית שהכלי נתן היתה מרשימה בעליל יחסית למכוניות מהסגנון הזה, אבל לעולם-לעולם-לעולם לא הייתי עושה תרגיל כזה עם X5 משלי.

רון נחמן
10-11-11, 23:04
ועדיין, יצא לי להתקין כמה מגני גחון למי שאוהב לתת בגז בשבילים (עם X5, כן?!?), אבל רוצה דאגה אחת פחות...

סופת המדבר
20-11-11, 00:23
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/226573_220866524591960_150332954978651_9 88212_540824_n.jpg

orendavidovich
20-11-11, 18:47
ערב טוב לכולם
בדיוק נתקלתי בסרטון והייתי בשוק.
כואב הלב על המכונה.
http://www.youtube.com/watch?v=_4PR_4EmCvM&feature=related (http://www.youtube.com/watch?v=_4PR_4EmCvM&feature=related)

אפרים
20-11-11, 20:05
יד ראשונה מרופא.

sgill
20-11-11, 20:10
זה הסרט שהתכוונתי אליו...

IlanHadar
20-11-11, 20:29
אלה בחורים מנצרת. אני לא חושב שעשו את זה מרוע או בכוונת נזק. כלי הרכב האחרים בשיירה הם רציניים. בטח חבר חושב יש לו ג'יפ אמר יאללה נצטרף ואתה איך זה "יהיה בסדר".

גם אני ראיתי פעם טוארג במדרגת נקרות וזה היה די מצער.

לפחות זה ה X5 סולר בסרט...

sgill
20-11-11, 21:07
אלי הצטרפו פעם קאיין S טורבו ומרצדס ML500 חדשות לנחל צין. לשניהם יש כפתור שמגביה את הרכב ב- 8 ס"מ. אין הילוך כח (אבל כח לא חסר) הבעיה היא הצמיגים
315/45 במרצדס ו - 335/35 בפורשה. חתך נמוך מאוד ולא מתאים לשטח.
בסופו של יום שניהם עברו את המסלול בשלום, באחד הרכבים היתה נהגת :D

דרור ברלי
20-11-11, 21:31
לדור הראשון של הקאיין, זה מ-2002 ועד 2010 - יש הילוך כוח. אפילו מאוד קצר... והוא אוטו שאיך לומר, מסוגל לעשות הרבה יותר ממה שחושבים. גם ובעיקר בשטח. המגבלה היא כאמור - הצמיגים בלבד והמכות שיחטוף בגחון מדי פעם.

במרצדס ML דור ראשון של אמצע שנות ה-90 עד תחילת שנות ה-2000, יש הילוך כוח בסטנדרט.
בדור השני הילוך כוח הוא לא סטנדרט, אלא חלק מ"חבילת שטח".

אלה לא מפלצות סלעים, הם לא מיועדים לחיות במדבר, אבל הם נפלאים בשבילים ומכשולים מזדמנים הם עוברים יפה מאוד.
מסלולים כמו נקרות וצין לא יהוו שום בעייה, למעט כמובן רגישות הצמיגים.
אז מקפידים לא להוציא אוויר ופשוט נזהרים, ואז אין בעיות מיוחדות.

מי שנטרפה עליו דעתו וממש מוכרח לעשות שטח עם מכוניות כאלה, רוכש סט צמיגים נוסף. ג'נט מעט יותר קטן - 17 או 18, עם צמיגי AT בחתך "גבוה" (גבוה בסטנדרטים של אוטובאן, כלומר 65 או 60 או 55...).

sgill
20-11-11, 21:41
שתי המכונית היו 2010 (הטיול היה ב - 2010)
מקווה שהצלחתי להעלות תמונות52578.05257952580
בעל הקאיין גולש כאן לפעמים אז אני לא מעלה תמונות שלו, ירצה, יעלה לבד;)

-->