PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצה לפרייבט בנוסף לרכב שטח

gavri
11-11-11, 17:25
שלום לכולם,
מחפש פרייבט משפחתי במקביל לרכב שטח

תקציב סביב ה 40 אלף.
מה חשוב לנו..
צריכת דלק - מאוד חשוב לנסיעות שהן לא שטח.
גודל - רכב משפחתי לא גדול במיוחד אבל לא ממשפחת המיני.
אמינות ותחזוקה סבירה..
תא מטען הכרחי, בכל זאת משפחה...

רב תודות

e-sheta
11-11-11, 19:26
המבחר גדול החל ממכוניות אירופאיות ומעבר לרכבים יפניים וגם אמריקאיים כמובן שכולם אטומטיים יכולים לבוא בחשבון לדעתי , מה צריכת הדלק שאתה מעוניין שתהיה לרכב הארופאיות מבחינת צריכת דלק לרכב בין 6-10 שנים על הכביש בין 8 ל 12 מחוץ לעיר החל ממנועים בעליי נפח אני הייתי מחפש רכבים החל ממנוע 1800 באירפאיות והיפניות ובאמריקאיות מנועים גדולים יותר החל מ 3400 .צריך להבחין בין רכבים מיד פרטית לרכבי ליסינג והשכרה אשר מחירם בשוק המשומשות יכול להגיע לעד 30-40 אחוז פחות ממחיר השוק תלוי כמה ידיים החליף הרכב ,בנוסף ברוב הרכבים לאחר 150000 ק"מ צריך לקחת בחשבון ייתכנו בעיות בגיר האוטומטי השקעה לפעמים מאוד יקרה בשיפוץ או החלפה .
רשימת רכבים אירופיים מומלצים מבחינתי : פורד פוקוס דגם 4 דלתות ממדל 2004-5 , רנו מגאן דגם 4 דלתות ממודל 2005 ,סיטרואן סי 5 ממודל 2005
רשימת רכבים יפניים: ניסן אלמרה כימעט ואין מכירות של משומש הרכב טוב למדיי נחשב לאמין , סובארו אימפרזה ממודל 2002 -2005, סוזוקי ליאנה 2004 ומעלה גם רכב אמין ,טויוטה קורולה 2004-06 צריך לשים לב לארץ יצור הרכב {מטורקיה היו בעיות במנועים במודל 2003 ומעלה } מזדה 323 ממודל 2002 ומעלה מזדה 3 2004-6
הונדה סיווק ממודל 2002-06 , מיצובישי לנסר 2004-06
רשימת רכבים אמריקאיים יצרן שברולט אלרו מנוע 3400 מנוע קטן יותר קיים אך שתיין גדול ממודל 2002 עד מודל 2004 ויש כמובן שברולט קוריאה אופטרה 2007-08

מקווה שזה יעזור בהחלטה ...

zviki
11-11-11, 21:07
המבחר גדול החל ממכוניות אירופאיות ומעבר לרכבים יפניים וגם אמריקאיים כמובן שכולם אטומטיים יכולים לבוא בחשבון לדעתי , מה צריכת הדלק שאתה מעוניין שתהיה לרכב הארופאיות מבחינת צריכת דלק לרכב בין 6-10 שנים על הכביש בין 8 ל 12 מחוץ לעיר החל ממנועים בעליי נפח אני הייתי מחפש רכבים החל ממנוע 1800 באירפאיות והיפניות ובאמריקאיות מנועים גדולים יותר החל מ 3400 .צריך להבחין בין רכבים מיד פרטית לרכבי ליסינג והשכרה אשר מחירם בשוק המשומשות יכול להגיע לעד 30-40 אחוז פחות ממחיר השוק תלוי כמה ידיים החליף הרכב ,בנוסף ברוב הרכבים לאחר 150000 ק"מ צריך לקחת בחשבון ייתכנו בעיות בגיר האוטומטי השקעה לפעמים מאוד יקרה בשיפוץ או החלפה .
רשימת רכבים אירופיים מומלצים מבחינתי : פורד פוקוס דגם 4 דלתות ממדל 2004-5 , רנו מגאן דגם 4 דלתות ממודל 2005 ,סיטרואן סי 5 ממודל 2005
רשימת רכבים יפניים: ניסן אלמרה כימעט ואין מכירות של משומש הרכב טוב למדיי נחשב לאמין , סובארו אימפרזה ממודל 2002 -2005, סוזוקי ליאנה 2004 ומעלה גם רכב אמין ,טויוטה קורולה 2004-06 צריך לשים לב לארץ יצור הרכב {מטורקיה היו בעיות במנועים במודל 2003 ומעלה } מזדה 323 ממודל 2002 ומעלה מזדה 3 2004-6
הונדה סיווק ממודל 2002-06 , מיצובישי לנסר 2004-06
רשימת רכבים אמריקאיים יצרן שברולט אלרו מנוע 3400 מנוע קטן יותר קיים אך שתיין גדול ממודל 2002 עד מודל 2004 ויש כמובן שברולט קוריאה אופטרה 2007-08

מקווה שזה יעזור בהחלטה ...

אין הנחתום מעיד על עיסתו, אבל- ברשותי ניסן אלמרה פרפקט שנתון 2004 , מנוע 1800 או ליתר דיוק 1760 סמ"ק. זה רכב שבו הייתה לי את ההנאה לקלף ממנו את כיסויי הניילונים מהמושבים. ארץ יצור אנגליה. "עשיתי " איתו 145000 ק"מ ופרט לסטרטר שהחלפתי לפני שבועיים לא הייתה לי כל תקלה כלום,נאדה. רכב לא יפה, גמלוני משהו, משעמם עד מוות ללא שום אלקטרוניקה מסובכת ומתוסבכת. [ אצלי 5 דלתות- הצ'באק אז קצת יותר סקסית] 115 כ"ס, שתי כריות אוויר בלבד,ABS . אין קונטרול קרוז וסנטה קרוז, אוטו פשוט עם ביצועים נאים. תא מטען מכובד. לא יודע ולא מבין בירידות ערך,סחירות, זיהום סביבה. מניע נוסע ,נוסע ונוסע. 11 ק"מ לליטר לפעמים גם 13- 12 תלוי במשקל הרגל והעצבים. אני ממליץ בחום. לא אחזור על המובן מאליו לפני קנייה- בדיקת היסטוריה ,טיפולים, ידיים , בדיקת מכון, שעבוד וכו'

gavri
11-11-11, 23:09
איש שטח יקר, תודה על הפרוט..
אני מעדיף ללכת על יפני ולו רק בשל המחשבה שהאמינות היא טובה יותר והתחזוקה זולה יותר.
אמריקאי ( אני יודע שאתה אוהב אותם) לא יודע האם הם מספקים את הדרישות ( אמינות תחזוקה וצריכת דלק...)
אירופיים סיטרואן - מפחיד אותי, פוקס אולי ,רנו לא מכיר בכלל..
יפנים - סוסי עבודה..הרבה המלצות על הניסן אלרמה, סוזוקי נראת לי עם תא מטען קטן יחסית מזדה 323 מעניין מזדה 3 פחות
אבדוק נתונים ואביא מתמודדות אחרונות לקו הסיום..
תודה רבה

gavri
11-11-11, 23:10
צביקי מוכר? :)
תודה

zviki
11-11-11, 23:44
צביקי מוכר? :)

תודה

לא מוכר אבל בהחלט חושב על טרייד אין עם ניסן רנו למודל יותר מתקדם משהו כמו 2010 למרות ההפסד הכספי הכרוך בעיסקת טרייד אין. [לחסוך את כל עינויי קניה מכירה בשוק החופשי, אין לי כבר תחת לזה]

klam
12-11-11, 14:19
אלמירה או לנסר יענו למה שאתה מחפש.

Saar
13-11-11, 10:34
אני מעדיף ללכת על יפני ולו רק בשל המחשבה שהאמינות היא טובה יותר והתחזוקה זולה יותר.

גילוי נאות, אף פעם לא היה ברשותי רכב פרטי יפני. (הויטרה נחשבת רכב שטח :) )
ב 15 שנים האחרונות, אני מחזיק/החזקתי רכבים צרפתיים (פז'ו וסיטרואן) כולם ללא יותא מן הכלל, זולים מאוד ביחס ליפנים מאותו המודל, מה שאפשר לי לרכוש רכב חדש יותר.
בדיעבד, כולם ללא יוצא מן הכלל, היו אמינים למדי, הפעם הראשונה שנתקעתי עם ה 307 הייתה לפני חצי שנה בערך, מזרק נסתם (לדעתי עקב לכלוך בדלק, שני הרכבים שלי עשו בעיות באותו השבוע ושניהם תודלקו באותו מקום בהפרש של יום).

אל תמהר לפסול רכבים כמו פוקוס, אתה מקבל רכב ברמה מעל היפניות ובשנתון חדש יותר.
סער
(בעלים בעבר של AX, ZX, קסרה וכעת פיזו 307 מנוע 2000)

דרור ברלי
13-11-11, 11:18
פוקוס דור ראשון (2000-2004). מרווחת, אמינה מאוד. נוחות הנסיעה וההתנהגות בדרגה-שתיים מעל ליפניות. ההיגוי בעשר דרגות מעל ליפניות...
עם 100 כ"ס ממנוע 1600 סמ"ק, הביצועים לא מדהימים, אבל בסך הכל האוטו נוסע בסדר גמור ואין תלונות. אחרי שלמדתי אותה קצת, היא עושה אצלי 11.5-12.5 ק"מ לליטר בממוצע.
אם אתה מצליח למצוא אחת מתוחזקת במצב טוב עם גיר ידני (חסכונית מהאוטומטית באיזה 15-20% לפחות) וגם הביצועים טובים בהרבה - תחטוף!
אם אתה מוצא דגם 2 ליטר מתוחזק במצב טוב - תחטוף! רק קצת פחות חסכוני אולי, אבל הביצועים כבר ממש טובים והאוטו מאוד מאוד מהנה לנהיגה.

אישית אני מאוד אוהב את האופל אסטרה. נדירה יחסית והמחירים נמוכים - רכב איכותי מאוד, נוח, מתנהג נפלא. לא להתפתות ל-1600 עם גיר רובוטי! אופל בעצמם מודים שהגיר הזה הוא כישלון מהדהד. ידניות לא יובאו לישראל עם המנועים ה"משפחתיים" הרגילים, אז הדגם שאתה מחפש הוא ה-1800 עם גיר אוטומטי-הידראולי קונבנציונלי.

רנו מגאן - מאד מרווחת, מאד נוחה, חסכונית יחסית, רמת הבטיחות גבוהה יחסית לקטגוריה והביצועים טובים. בסך הכל תמורה מדהימה למחיר הנמוך, אבל לא בלי סיבה - יש לא מעט בעיות. מצד שני שומעים על מכוניות שטופלו היטב והפגינו אמינות סבירה עד טובה, אז קשה לחרוץ דעה. אם מוצאת חן בעיניך, לא להתפתות למכונית ללא הסטוריית טיפולים מסודרת!

יפניות: אלמרה, אימפרזה. אמינות מאוד מאוד מאוד, לטעמי אלמרה 1800 נוסעת נהדר (שיא מומנט בסל"ד נמוך יחסית). בשתיהן מושב אחורי צפוף.
לאנטיס - אמינה, זריזה, בסך הכל בסדר. אבל נוחות נסיעה מזעזעת וההתנהגות לא מהנה, והמושב אחורי צפוף. בדגם 2 ליטר הביצועים טובים.
קורולה - אל תחפש הנאות וריגושים בקורולה. זה האוטו שחתום על הערך "מצ'עמם" במילון המכוניות... מצד שני, עד 2002 נחשבת לאמינה ביותר, ובאופן מסורתי כל דגמי הקורולה גם הכי חסכונייים מכל המשפחתיות היפניות ואולי גם מכל המשפחתיות 1600 האחרות. אבל... היא מאוד לא נוחה וגם צפופה ביותר, ולא רק מאחור. לאנשים בגובה מעל 1.80 אין מה לחפש באוטו הזה בכלל.
הדגם מייצור טורקי ( החל מ-2003) הרבה יותר מרווח ונוח, סבל מכמה בעיות שלא ממש מסתדרות עם מוניטין האמינות של טויוטה. אותה מכונית אבל מייצור יפני (דגמים מאוחרים יותר) כבר בסדר גמור.

בשורה התחתונה - אם כל מה שאתה מחפש זה אוטו שתמיד יניע, תמיד יקרר ושמירת הערך חשובה לך, כאשר נוחות והתנהגות (ולפעמים גם בטיחות) הם בעדיפות שנייה - קח יפנית בלי להתלבט.
אם גם חשוב לך איך נוסע - בשנים האלה לאירופאיות עדיין יש יתרון. בגלל ששמירת הערך שלהן פחות טובה, אותו סכום כסף יקנה לך רכב משנת ייצור אחת או שתיים גבוהה יותר ממשפחתית יפנית מקבילה. גם זה שיקול חשוב.

gavri
13-11-11, 21:48
טוב תודה רבה לכולם
יש לנו רוב לאלרמה

נחפש אחת טובה.
תודה

zviki
13-11-11, 22:18
אם אתה "הולך עליה" אז עוד כמה פרטים שוליים אבל חשובים מנסיוני איתה:
לא, הפלסטיקים לא מתפרקים, חזקים ויציבים במקומם. גומי האטימה בדלתות אצלי עדיין רענן [טוב אני גם דואג שישאר כזה] כל המפסקים , פקדים מתפקדים כהלכה, אין ג'ינגים על הגג. שום בעיה במנגנוני מראות הצד המתכווננות, אגב - גלגל חלופי יותר צר, במידה שונה [רק לחרום ומהירות שלא עולה על 80 קמ"ש] זה לא דבר נדיר, דש בורד לא פציץ ובכלל- אני מחזיק אצלי עדיין את הפרוספקט שלפני הקניה ואם תרצה אתה יכול לקבל/לצלם אותו ממני. יש שם את כל המפרט הטכני, בהצלחה

gavri
14-11-11, 07:41
זה תאור המחלות הנפוצות? שווה לבדוק את זה גם ברכב שאקח לבדיקה..תודה
תגיד אתה בטוח לא מוכר?
יום טוב

zviki
14-11-11, 14:14
שלום,אני לא מוכר אבל אני מעוניין להחליף לשנתון יותר מתקדם בכמה שנים.אני לא יכול להישאר חצי דקה ללא רכב. הסופה שלי לא זזה מילימטר באמצע השבוע. לכן עיסקת טרייד אין תתאים לי. כדאי לך להגיע למרכז השרות של ניסן רנו בראשל"צ בפעם האחרונה שביקרתי שם [אני לא מעודכן להיום ]ראיתי במגרש החנייה האחורי כמה כלים יד 2 - גם מעיסקות טרייד אין ואשר יכולים לעניין אותך. אגב, לרשימת היתרונות תוסיף- גם אחרי 145000 ק"מ לא נגעתי במזגן, לא הוספת גז ולא בטיח ומקרר אחול.....שלוקי. בעניין מחלות נפוצות- לא נתקלתי איתה בשום מחלה,אולי -אור קצת חיוור בתא הנוסעים, לא מרווחת מי יודע מה, לי זה מתאים, ולא יותר. [זריזה כשד,אצלי אוטומטית]
======================================== ====================
כבוד ההנהלה- העריכה עובדת- דליקטס, שאפו

500 מעפ"ש
14-11-11, 15:58
עוד יתרון של האלמרה - אין חגורת טיימינג, יש שרשרת.
זה אומר שאין החלפה יזומה.

zviki
14-11-11, 16:24
מרוב זה שהיא אמינה, [בכל אופן אצלי]זה כבר מעצבן אותי:)

-->