PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה ההבדל בין ספיסר מיברזל לבין פוליאוריטן?

Etezpm
14-11-11, 13:58
שלום חברים רציתי לדעת למה חשוב להישתמש בספיסרים פוליאורטנים ולא מיברזל בהגבהה של אותו ?בכמה היזדמניות ניתקלתי בענין הזה ואני רגע לפני הגבהה ברכב שלי וההפרשים במחיר של הספיסרים הוא גדול מאוד. מה זה משנה לקפיץ אם נוגע בו ספיסר מיברזל או מיחומר נעים יותר ויקר יותר , רעש הבטיחו לי שלא יהיה מהברזל. תודה ארז

ישי.פ
14-11-11, 16:02
נראה לי שאתה מתכוון לאלומיניום ולא לברזל.
אם הפרש המחירים גדול (לא ברור לי למה) אז אלומיניום.
הפוליאורטן גמיש יותר ויש לו יכולת ספיגת זעזועים, אבל לספייסר זה ממש כמעט ולא מורגש.
לפעמים יש מצב של חריקות בין האלומיניום למשטח עליו הוא יושב, אבל זה מינורי. בפוליאורטן זה לא קורה.

באיזה רכב מדובר איזה גובהה ספייסר?

Etezpm
14-11-11, 16:26
מדובר בפראדו עם סט של אולדמן שכבר הגביהה את הרכב ב2 אינטש, החלק האחורי של הפראדו יחסית נמוך והרבה פעמים אני משפשף את האחורים בימיוחד שאני נוסע עמוס, אני לא מיתלהב במיוחד להכניס ספיסר כי הסט של אולדמן עובד מאוד יפה אבל אני חיב עוד גובהה אחרי הוספת הספיסר אני אבדוק מה קורה עם אני משחרר את המוט המיצב האחורי אולי זה יפצה על זה ?

ישי.פ
14-11-11, 17:13
מה שאתה מתאר לא נשמעת הדרך הנכונה להגבהה מוצלחת
בעיקר שהבעיה היא בזמן עומס. אני מציע לך לעשות חיפוש פה באתר, יש פה מאגר עצום של מידע בנוגע להגבהות.
על קצה המזלג:
1.אם אתה מוסיף ספייסרים רצוי שתחליף בולמים לארוכים יותר
2. כדאי לבדוק זוויות עבודה של המתלה+זווית עבודה של הדרייבשאפט
3.אם עומס(משקל) הוא הבעיה עדיף להחליף לקפיצים קשיחים יותר או להוסיף קפיץ(יש גם כריות אוויר) במרכז הקפיץ הקיים
4.ספייסר לא יפתור את בעיית המשקל הקפיץ יעבוד בתחום שלא "בריא" לו והוא ישקע

מידבר
14-11-11, 17:34
מדובר בפראדו עם סט של אולדמן שכבר הגביהה את הרכב ב2 אינטש, החלק האחורי של הפראדו יחסית נמוך והרבה פעמים אני משפשף את האחורים בימיוחד שאני נוסע עמוס, אני לא מיתלהב במיוחד להכניס ספיסר כי הסט של אולדמן עובד מאוד יפה אבל אני חיב עוד גובהה אחרי הוספת הספיסר אני אבדוק מה קורה עם אני משחרר את המוט המיצב האחורי אולי זה יפצה על זה ?

הסט הנ'ל אמור להרים את הרכב באותה מידה מלפנים ומאחור. אם זה לא כך יתכן שהאחוריים הורכבו מקדימה וההפך.
בדוק אחריות של המתקין על ההתקנה ושל היבואן על הקפיצים. מרכישה לפני מס' חדשים-היצרן נותן אחריות עד 30 אלף ק'מ.
כמה ק'מ עברת מאז ההתקנה של הסט הנ'ל ? אם נסעת הרבה כשאתה עמוס מאחור יתכן והקבוע של האחוריים השתנה/נשחק.
בהנחה שהקפיצים הורכבו נכון ויש אפשרות כלכלית, יתכן שהתקנה מאחור של שני קפיצים HEAVY DUTY תפתור הענין. עבור סוג זה של קפיצים היצרן נותן אחריות כפולה. בכל מקרה אל תעשה צעד כזה אלא לפחות בליווי מתקין מקצועי (למשל ארז/אוברלנד, צדי/רסטה). לטעמי, משחקים עם ספייסרים או עם המוט המייצב רק יסבכו את המצב.

Etezpm
14-11-11, 20:42
הי הסט הנ׳ל בסדר גמור ומורכב נכון( לא ניראה לי שאפשר להיתבלבל בין הקפיצים האחורים לקדמים כי הם מאוד שונים בפראדו בקפיץ הקידמי גם יושב הבולם) וגם עובד מאוד יפה ( מהלך מיתלה מאוד מאוד יפה) לכן אני הולך ליבדוק האם אני יכול והאם זה כדאי לותר על קצת מהלך מיתלה נגיד שלושה סמ ולהרויח שלושה בגובהה( הרי יש לי נעילה) בלי קשר לזה אני יודע שרק לשטח יש מי שמפרק את המוט המיצב( אשמח לישמוע מניסיון של משהוא שיש לו פירוק מהיר. מה מחליפים לפרפר?) ושזה אמור לתת אפילו עוד מהלך מיתלה ואז חשבתי שהעוד מהלך מיתלה הזה יחזיר לי את השלושה האבודים שהפסדתי לספיסר של הגובהה תודה ארז

Etezpm
14-11-11, 20:55
מה שכן על זווית עבודה נכונה של הדרישאפט זה משהוא שלא חשבתי אליו אבל היא בכל מיקרה היתה מישתנה בכל סוג של הגבהה , מענין באמת אך ירגיש הדרישאפט למרות שבשטח ובהצלבות הוא מגיע לזוויות האלו. מה עושים עם הזוית דרישאפט כל החברה עם הסופות צ׳רוקים וכל השאר שמגבהים באינטשים רבים ? תודה

ישי.פ
14-11-11, 20:57
אם תרכיב ספייסרים עם הבולמים הנוכחיים לא יעזור ניתוק המוט מייצב
המהלך יתקצר בשלושה אינ'טש

מידבר
15-11-11, 06:01
ארז, אתה מנסה ללמוד שחיה בהתכתבות. ממליץ לך לפנות לסדנה מקצועית.
אתה נוגע כאן גם בבטיחות בסיסית (אל תנתק מוט מייצב בכביש !) וגם במכניקה שעשויה להיות מורכבת.

tooshey
15-11-11, 06:32
בפראדו קשה לעשות ניתוק מהיר למייצב האחורי, כי המוט המייצב עצמו מחובר לסרן ולא לשלדה.
בניתוק חיבורי המוט מהשלדה המוט ישאר תלוי מדלדל על הסרן.

כל משחקי ההגבהה ושינוי מהלך מתלה אחורי יובילו אותך לשבירת זרועות רדיוס עליונות.
תחליף לזרועות מחוזקות באורך מתאים או שתחזיק זרועות ספייר כשאתה יוצא לשטח.

בברכה,טושי

lizard
15-11-11, 07:59
סליחה אבל אתה מתכוון לבודי ליפט או לשים ספייסרים מתחת/מעל הקפיצים? אם הראשון, לא יודע אם יש הבדל בין אלומיניום לפואלירטן. אם השני אז נראה לי רק אלומיניום בגלל השחיקה. אולי אפילו ברזל.

-->