PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית חשמל מוזרה בפורד פוקוס 2002

דרור ברלי
15-11-11, 11:57
בשבוע האחרון האוטו הזה, שעד כה לא סבל מאף תקלה בעשר שנות חייו, קיבל קריזה. קריזה חשמלית, ובחשמל אין לי מושג....

זה התחיל מנעילה מרכזית שהשתגעה: אין ברכב הזה אימובילייזר או קודנית. יש אזעקה שאמורה גם לפתוחאת הדלתות ושלא תמיד פועלת למרות שהחלפתי סוללה בשלט, ופשוט אני כבר לא משתמש בה. את הדלת אני פותח עם מפתח. לאחרונה פתיחת דלת הנהג לפעמים לא פותחת את שאר הדלתות, ולפעמים כן. כאשר הן לא נפתחות, זה קורה תוך כדי נסיעה - שומעים את המנעולים נפתחים.

לפני כמה ימים האוטו סירב להניע. מכניסים מפתח לסוויץ', מנסים להניע וכלום לא קורה, דממה, ואחרי שניה-שתיים מניע כרגיל. יומיים אחר כך, הרכב עמד במשך יומיים ללא תזוזה וכבר סירב להניע בכלל. הנעתי אותו עם כבלים מהג'יפ, ושמתי לב שהמצבר מאוד ישן, בן 5.

בדקנו טעינה אצל חשמלאי והיא תקינה לגמרי, אבל המצבר שכאמור עתיק-יומין, התגלה איך לא, כגמור. לא סתם עייף - אלא כמעט מת. כמובן שהחלפתי למצבר חדש. שלום ל-500 שקל...

לאחר החלפת המצבר, ההתנעה חזרה להיות תקינה, אבל החלונות פתחו בשביתה איטלקית - לא עולים בלחיצה אחת כמו מקודם.

והבוקר - לאחר יומיים בהם האוטו עמד, שוב עברו שנייה-שתיים מסיבוב המפתח ועד להתנעה, שכמובן היתה חלקה ומהירה - סטרטר עצבני, מניע בנגיעה. בכל הזמן הזה האוטו באמת נוסע מצוין (למרות גילו המתקדם, אולי כי הק"מ מאוד נמוך - 89,000 והוא מטופל בזמן, אבל זה לא קשור).

לי כאמור אין מושג ירוק בחשמל, אבל יש לי תחושה שכל התקלות הללו קשורות איכשהו זו לזו. כיוונים לבדיקה לפני שחשמלאים פושטים לי את העור?...

dingo1st
15-11-11, 12:17
לדעתי כדי לעשות איפוס למחשב ע"י ניתוק המצבר קצת...
ואז לראות אם הבעיות חוזרות..
ואם כן לראות עם סורק תקלות אם יש תקלות ולאפס אותן ..
אולי בגלל המצבר העייף היתה קריאה לא נכונה ממתח לא יציב...

דרור ברלי
15-11-11, 12:31
איפוס למחשב = ניתוק המצבר לרבע שעה-חצי שעה, כמו בסופה?...
להזכיר: לא נדלקות נורות תקלה בנסיעה. האוטו נוסע ומגיב מעולה. צריכת דלק טובה יחסית לפוקוס דור ראשון (ממוצע בנהיגה מעורבת 11.5-12.5 ק"מ לליטר) . כל התקלות הן סביב אבזרים כמו חלונות, נעילה מרכזית, וכמובן - מה שבאמת מפריע - זמן התגובה החריג בין סיבוב המפתח בסוויץ' לתחילת פעולת הסטרטר.

נימי
15-11-11, 17:24
תן לי לנחש, שהחליפו מצבר לא דעגו לחבר סוללה 12 וולט קטנה בימקומו ליפני הניתוק עד אחרי החיבור של המצבר החדש

בגדול אתה צריך "ללמד" את החלונות שלחיצה אחת מרימה אותם עד הסוף
אם אני זוכר נכון, בפורד שהיה לי (לא פוקוס) זה היה מהמתגים של החלונות בדלת של הנהג (עם סויטץ פתוח כמובן) היה צירך לילחוץ על כל אחד עד הסוף (לא חצי לחיצה) למספר שניות, פעם לפתיחה ופעם לסגירה, אחרי זה הזיכרון חזר עליהם
תיבדוק בספר רכב עם יש לך אולי התהליך קצת שונה אבל בגדול זה הכיוון, ללמד אותם מחדש :)

דרור ברלי
15-11-11, 21:00
תן לי לנחש, שהחליפו מצבר לא דעגו לחבר סוללה 12 וולט קטנה בימקומו ליפני הניתוק עד אחרי החיבור של המצבר החדש

ניחשת נכון. אני החלפתי. הוצאתי את הישן, הכנסתי את החדש. מתוך הרגל, כמו בג'יפ.

בגדול אתה צריך "ללמד" את החלונות שלחיצה אחת מרימה אותם עד הסוף
אם אני זוכר נכון, בפורד שהיה לי (לא פוקוס) זה היה מהמתגים של החלונות בדלת של הנהג (עם סויטץ פתוח כמובן) היה צירך לילחוץ על כל אחד עד הסוף (לא חצי לחיצה) למספר שניות, פעם לפתיחה ופעם לסגירה, אחרי זה הזיכרון חזר עליהם

תיבדוק בספר רכב עם יש לך אולי התהליך קצת שונה אבל בגדול זה הכיוון, ללמד אותם מחדש :)

מעשה שטן - אבל הכיוון שהעלית עבד!!! העליתי את החלון בלחיצה רצופה עד שנסגר והמשכתי ללחוץ עוד שניה שתיים. נשמע קליק מהחלון, ואחר כך הוא כבר עלה כתקנו - בלחיצה אחת. כך גם בשלושת החלונות האחרים. אשכרה כמו להכניס תחנה ברדיו לזיכרון. טוב נו, למדנו משהו.

ספר רכב? לך תמצא את הספר הזה... צריך לפשפש במגירות אצל אמא.
בינתיים, הערב האוטו גם הניע מצוין, אבל זה לא מייצג כי הוא נח רק כמה שעות... והנעילה המרכזית עדיין תקולה. נמשיך לעקוב ולעדכן. ...

nir.samo
15-11-11, 22:02
מותר לנתק את המצבר בפוקוס.
יכול להיות שהחלונות יסתדרו עם הזמן זה בגלל האיפוס.
יש לי היינס אם אתה צריך לסרוק איזה עמוד.

דרור ברלי
15-11-11, 22:14
כאמור - החלונות הסתדרו.

הנעילה המרכזית מציקה - זה בכלל אבזר מקורי מהיצרן במודלים האלה? כי אני ממש לא זוכר (הרכב נרכש חדש עם 0 ק"מ מליסינג של איזה אוטו-סנטר/קאר-סנטר/אוטו-דיל או השד יודע איך קראו לחברה ההיא לפני 10 שנים... והוא ברמת הגימור הבסיסית שהיתה בליסינג של אז - אוטומטי, 2 כריות אויר, הגה כוח, מזגן מכני, 4 חלונות חשמליים ומראות חשמליות וזהו. הגיע בלי רדיו אפילו. אזעקה ורדיו הותקנו אצל מתקין אבזרים חיצוני )

אבל מה שהכי מציק זה הדיליי הזה שבין סיבוב הסוויץ' להתנעה בפועל.

איציק - 4X6ZH
16-11-11, 09:01
כל כך הרבה אפשריות לתקלה המוכרת הזאת
שהיא בסה"כ שילוב של מחלות זקנה ( קורזיה בחיבורים )
מחלות של צעירים ( מיכלולי בקרה ממוחשבים ) כמו חלונות במקרה שלך .
מחלות של גיל ( מצבר זקן )
מחלות של בלאי ( במפסק הראשי ) המפתחות שמתננדים על צרור כבד .
בלאי \ ליכלוך פנימי בתושבת הפחמים על עוגן הסטרטר
והכל מתחיל לחגוג כאשר הטמפרטורה יורדת ( כמו בשבוע האחרון )
בקיצור קצת נקיון
הרבה צומת לב לחיבורים
בסוף זה מסתדר

איציק

פהושם
16-11-11, 10:10
באופן אישי, הייתי מנחש שמדובר בשלוש תקלות נפרדות:
1) חלונות החשמל שכחו איך עובד האוטומט (תקלה שבינתיים סודרה).
2) הנעילה המרכזית שכחה שהיא אמורה לעבוד
3) הסטרטר צריך שניה להתאפס על עצמו בבוקר.

מצאתי לא מעט שישורים אודות הנעילה המרכזית הכושלת של הפוקוס.
הייתי מתחיל עם זה: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=110007

כ (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=110007)מו כן, אני מצטרף בחום להמלצה לאפס את מחשב הרכב באמצעות ניתוק של המצבר לכחצי שעה. (כמובן שאחר כך, שוב תצטרך לכוון את התחנות ברדיו ובחלונות חשמל).

נימי
16-11-11, 10:15
הנעילה המרכזית מציקה - זה בכלל אבזר מקורי מהיצרן במודלים האלה?
כן
.
פוקוס 2002 באבזור הבסיסי שלו בדיגמי הליסינג היה עם 4 חלונות חשמל, נעילה מרכזית מראות עם כיוון חשמלי, ועוד

Saar
17-11-11, 15:38
אין לי מושג לגבי החלונות והנעילה אבל לגבי הסטרטר....
האם יכול להיות שיש לך בעיה בחיווט והסטרטר צריך ריליי?
שווה לנסות להרכיב ריליי ולא רק לשם הבדיקה. לדעתי תגלה שיש לך בעיה שם.
סער

-->