PDA

צפייה בגרסה מלאה : ויטרה נכבית בעליות...משאבת דלק?

mightyaad
18-11-11, 20:48
יש לי ויטרה שנת 92 קרבורטור.
היום טיילתי עם הג'יפ ועליתי עליה והרכב פשוט נכבה באמצע לא ממאמץ אלא פשוט לא הגיע דלק. והוא לא הניע בחזרה עד שהגעתי למישור...
הייתי לפני שבועיים אצל צביקה והוא כיוון לי את הקרבורטור וההצתה ככה שלא נראה לי שזה בעיית קרבורטור.
יש לי הרגשה כאילו המשאבה לא חזקה מספיק...
משום מה היא ממוקמת בתוך המכסה מנוע ולא קרוב למיכל דלק...אולי זה משאבת עזר אני לא יודע.

בכל מקרה אני חושב שזה הכיוון אשמח לקבל את דעתכם בנושא.
איפה אמורה להיות משאבת הדלק בויטרה?

omri_t
18-11-11, 22:18
פילטר דלק הוחלף?

צביקה קרבורטור
19-11-11, 10:14
יעד שלום רב !כפי שהסברתי והבהרתי לך כשהגעת אלי לטיפול, המנוע שברשותך הוא לא המנוע המקורי, אלא מנוע מוזרק לשעבר, שהורכב ברכבך והוסב למנוע קרבורטור על ידי הרכבת סעפת היניקה מהמנוע המקורי, והרכבת משאבת דלק אוניברסלית, בתא המנוע.
אלא מה משאבות אלא בנויות לינוק דלק מהטנק , אך יש להם בעייה לדחוף אותו בקו, מכיוון שהמשאבה נמצאת בתא המנוע, היא מתקשה לספק את הלחץ הדרוש.
ולמרות זאת כל הוויטרות שהגיעו אלי עד היום העיו עם משאבות זהות/ דומות לשלך, ולא התלוננו על בעיה ספציפית.
בכל מקרה לא התלוננת על הבעייה כאשר הגעת אלי, ולכן גם לא בדקתי לעומק לחץ דלק, ומצב נקיון מסנן הדלק.
המלצתי ללכת מהקל לכבד:
לאתר את מיקומו של מסנן הדלק, כפי שרמז עומרי שהוא בעל ויטרה זהה, ולהחליפו במקרה הצורך.
שנית לבדוק את לחץ הדלק בסרק ובעומס.
בברכה
צביקה

ישי.פ
19-11-11, 11:14
צביקה,בעיית הדלק אינה נובעת מהשיפוע התלול ?

צביקה קרבורטור
19-11-11, 11:49
ישי שלום רב !
כל קרבורטור מתוכנן מראש להזרמת דלק תקינה למנוע בכל מצב של שיפוע חד או במורד, וללא בעיית חוסר דלק חלקי או זמני ,במעלה תלול.
תא המצוף בנוע כך שגם בשיפועים חדים נחירי הדלק יקבלו דלק בכל מצב , ותא המצוף בנוי כך שהוא תמיד נמצא מאחור, כלומר שגם במקרה של שיפוע והטייה חדה לא יווצר מחסור בדלק, או עודף דלק אשר יגרום להצפה.
מתי מתחילים הבעיות, כאשר חובבי רכב וחאפרים למינהם מפרקים קרבורטור לשם תחביב או למטרת פרנסה, אך ללא ידע מוקדם כיצד בנוי קרבורטור, ומשנים גובה מצוף, ומקטינים או מגדילים את מפלס הדלק בתא המצוף.
תופעות הלוואי שמתגלות מיד, קרבורטור מציף בסרק או בשפועים חדים בגלל עודף דלק בתא המצוף אשר גולש וחונק את המנוע, או הפוך חוסר דלק במהירות גבוהה במישור במהירות גבוהה או בעליה עם מצערת מלאה הפתוחה לגמרי.

כשלב ראשון יש להתחיל מהקל לכבד, ולא לחפש את המטבע מתחת לפנס.
מכיוון שמדובר בוויטרה, שבה רוב המנועים המקוריים הוחלפו במוזרקים, והוסבו לקרבורטור עם משאבת דלק חשמלית, המשאבות המורכבות בתא הנהג מתחממות למרות שהם הם מורכבות על כנף נוסע אך באזור תא המנוע החם, אך מתקשות לשוב דלק ממרחק גדול מהטנק, ולספק את הדלק בלחץ תקין לקרבורטור.
כל עוד המנוע לא בעומס, לא נוצרת בעייה, רק בשפועים חדים משאבת הדלק מתקשה לספק את הכמות הנדרשת הקרבורטור מתרוקן, המנוע נחנק וכבה.

הפתרון המומלץ הרכבת משאבת דלק חשמלית, סמוך לגלגל אחורי ימני קרוב לטנק הדלק, כמו בסמוראי שמנועו הוחלף, והוסב לקרבורטור עם משאבת דלק חשמלית המורכבת מאחור.
במקרה זה מומלץ להחליף תחילה מסנן דלק, ולאחר מכן לבדוק לחץ דלק.
בברכה
צביקה

mightyaad
19-11-11, 14:20
פילטר דלק אני צריך להחליף אבל אני לא חושב שזה יפתור את העניין לחלוטין.
איך אני יכול לבדוק את לחץ הדלק ולדעת שהוא תקין? ולוודא גם שהמשאבה תקינה?
מה היה קיים לפני המשאבה החשמלית? איך זה עבד במקור?

אני חושב לקחת את המשאבת כמו שצביקה אמר ולמקם אותה קרוב למיכל.

Twist
19-11-11, 16:43
תגידו לא יהיה יותר פשוט להחליף למשאבת דלק שיושבת במיכל?
אצלי יושבת משאבה של בלנו עוד מההסבה וזה אחלה דבר ויש מלא משאבות כאלה מבלנו מפירוק כך שזה גם זול

צביקה קרבורטור
19-11-11, 19:30
תגידו לא יהיה יותר פשוט להחליף למשאבת דלק שיושבת במיכל?
אצלי יושבת משאבה של בלנו עוד מההסבה וזה אחלה דבר ויש מלא משאבות כאלה מבלנו מפירוק כך שזה גם זול
טוויסט שלום רב ! חשבת אולי שהרכב הוא מדגם שבו מיכל הדלק לא מותאם לרכב הזרקה, אלא לקרבורטור, ולכן לא ניתן להרכיב למשאבה טבולה, אלא בהחלפת טנק, וזה לא נכון לעשות, כי משאבה טבולה, הלחץ שלה גדול מאד, ולא מתאים חרכבי קרבורטור.
ומדוע להמציא את הגלגל, שניתן להרכיב את המשאבה סמוך לגלגל אחורי ימני?!
בברכה
צביקה

צביקה קרבורטור
19-11-11, 19:37
פילטר דלק אני צריך להחליף אבל אני לא חושב שזה יפתור את העניין לחלוטין.
איך אני יכול לבדוק את לחץ הדלק ולדעת שהוא תקין? ולוודא גם שהמשאבה תקינה?
מה היה קיים לפני המשאבה החשמלית? איך זה עבד במקור?

אני חושב לקחת את המשאבת כמו שצביקה אמר ולמקם אותה קרוב למיכל.

שלום רב !
תחילה החלף מסנן, ואל תעשה שום צעד אחר לפני זה !
אין לך מושג איזה משמעות יש למסנן דלק סתום !
לאחר החלפת המסנן, נסביר לך כיצד לבדוק לחץ דלק ביתיים פשוטים.
בברכה
צביקה

Twist
20-11-11, 01:29
גם הרכב שלי היה קרבורטור (93) ובמיכל יש סימון של עיגול ואפילו סימון לברגים והמשאבה של הבלנו 99 ששמתי שם מתאימה בדיוק.
לגבי לחץ לא ידעתי שלמשאבה של הזרקה לחץ חזק מדי משביל קרבורטור אבל אני תמיד שמח ללמוד :)
לאיזה משאבה אתה מתכוון, חיצונית כמו של הגרמניות (מרצדס BMW)?

צביקה קרבורטור
20-11-11, 08:12
לא אוניברסלית כמו שקיימת בדגמי סובארו טנדר או מיצובשי L200 .
בברכה
צביקה

mightyaad
20-11-11, 17:26
קניתי היום פילטר חדש ומחר אני ישים אותו...
איך אני יכול לבדוק שהלחץ תקין?

צביקה..איך אני יכול למקם את המשאבה ליד הגלגל מבלי שהיא תיפגע? זה מקום די חשוף.
ומה משפיע על התפוקה של המשאבה? חום, גובה מעל המיכל, אורך צינור וכו'?

tomerbt
26-11-11, 20:43
צביקה אם אתה זוכר הייתה לי אותה בעיה אחרי החלפת מנוע בדיוק כמו שעשו אצל ידידינו פה, אז אני אספר לכם כל מה שעשיתי כדי לפתור את הבעיה שהאוטו היה נכבה בעליות.
התחלתי בהחלפת משאבת דלק לחדשה תואמת סובארו,המשכתי בהוספת שסתום בועות כמו באודי 80 ,לא עזר!!! המשכתי לשיפוץ קרבורטור כולל החלפת כל החלקים שניתן להחליף בו לחדשים,לא עזר!!!!! בסוף פניתי לאגזוז, סעפת הפליטה "החדשה" (ממנוע ההזרקה שהוסב לקרב') התחברה לאגזוז הישן ושם המוסך חסך בהלחמה,מה שיצר בריחת לבריחת העשן משם והורדת הלחץ באגזוז. הלחמנו את החיבור וכל הבעיות הסתדרו. המסקנה הייתה שכל מה שעשיתי לפני האגזוז היה מיותר!!!
ומאז הרכב לא נכבה באף זוית

ohadw50
26-11-11, 21:41
גם לי הייתה בעיה דומה,
יש לי סמוראי 93 עם מנוע מוזרק שעשו לו הסבה לקרבורטור ולכן יש לי משאבת דלק של סובארו,
יש שני סוגים של משאבות ישנה יותר וחדשה יותר ( הישנה יותר טובה אבל קשה להשיג אותה)
המשאבה אצלי הייתה ממוקמת במכסה מנוע וגם לי היו בעיות שהאוטו היה כבה בעליות ,
גיליתי שהמשאבות האלו דוחפות יותר טוב מאשר הם מושכות ולכן כאשר המשאבה יושבת מקדימה היא צריכה להתאמץ יותר בעליות וזה גורם לה להתחממות ,
ולכן העברתי את המשאבה לחלק האחורי של האוטו ליד המיכל דלק וזה פתר את הבעיה,
גם אני ניסיתי לפני להחליף פילטר דלק ללא הצלחה.
תצלם את המשאבה אני אוכל להגיד לך אם זה אותו סוג,

תודה,
אוהד

צביקה קרבורטור
26-11-11, 22:17
ישי שלום רב !
כל קרבורטור מתוכנן מראש להזרמת דלק תקינה למנוע בכל מצב של שיפוע חד או במורד, וללא בעיית חוסר דלק חלקי או זמני ,במעלה תלול.
תא המצוף בנוע כך שגם בשיפועים חדים נחירי הדלק יקבלו דלק בכל מצב , ותא המצוף בנוי כך שהוא תמיד נמצא מאחור, כלומר שגם במקרה של שיפוע והטייה חדה לא יווצר מחסור בדלק, או עודף דלק אשר יגרום להצפה.
מתי מתחילים הבעיות, כאשר חובבי רכב וחאפרים למינהם מפרקים קרבורטור לשם תחביב או למטרת פרנסה, אך ללא ידע מוקדם כיצד בנוי קרבורטור, ומשנים גובה מצוף, ומקטינים או מגדילים את מפלס הדלק בתא המצוף.
תופעות הלוואי שמתגלות מיד, קרבורטור מציף בסרק או בשפועים חדים בגלל עודף דלק בתא המצוף אשר גולש וחונק את המנוע, או הפוך חוסר דלק במהירות גבוהה במישור במהירות גבוהה או בעליה עם מצערת מלאה הפתוחה לגמרי.

כשלב ראשון יש להתחיל מהקל לכבד, ולא לחפש את המטבע מתחת לפנס.
מכיוון שמדובר בוויטרה, שבה רוב המנועים המקוריים הוחלפו במוזרקים, והוסבו לקרבורטור עם משאבת דלק חשמלית, המשאבות המורכבות בתא הנהג מתחממות למרות שהם הם מורכבות על כנף נוסע אך באזור תא המנוע החם, אך מתקשות לשאוב דלק ממרחק גדול מהטנק, ולספק את הדלק בלחץ תקין לקרבורטור.
כל עוד המנוע לא בעומס, לא נוצרת בעייה, רק בשפועים חדים משאבת הדלק מתקשה לספק את הכמות הנדרשת , לכן הקרבורטור מתרוקן, המנוע נחנק וכבה.

הפתרון המומלץ הרכבת משאבת דלק חשמלית, סמוך לגלגל אחורי ימני, קרוב לטנק הדלק, כמו בסמוראי שמנועו הוחלף, והוסב לקרבורטור עם משאבת דלק חשמלית המורכבת מאחור.
במקרה זה מומלץ להחליף תחילה מסנן דלק, ולאחר מכן לבדוק לחץ דלק.
בברכה
צביקה
אוהד ידידי שלום רב !
קרא בבקשה את כל מה שהדגשתי באדום.
בברכה
צביקה

-->