PDA

צפייה בגרסה מלאה : יתרונות בבולם הגה כפול ?

JustDoB
22-11-11, 23:39
מאז המעבר ל 31" + ההגבהה האוטו לא פעם נסחף ימינה/שמאלה, נודד... לא מצב קיצוני אבל מחייב היגוי מתמיד, כמו יאכטה...
נתקלתי בפיתרון הזה : קיט בולם הגה כפול (http://www.ebay.com/itm/1984-2001-Jeep-Cherokee-XJ-Dual-Steering-Stabilizer-Kit-/130605654435?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&fits=Model%3ACherokee&vxp=mtr&hash=item1e68b421a3#ht_2069wt_825) , אני מבין למה בולם כפול משפיע על בלימת סטייה פתאומית, אבל לא בטוח שאני מבין למה בעצם בולם כפול משפיע על 'סחיפה' ? אשמח ללמוד, ומה דעתכם על הפתרון של הקיט הזה ?
תודה ! דובי.

omri_t
22-11-11, 23:58
לפני שאתה רץ להתקין את הדבר הזה, כתבת שעשית הגבהה- שוה לבדוק לעומק אם לא נעשתה טעות כלשהי שגרמה לאותו שיוט עליו אתה מדבר.
יתכן ושינוי לא נכון של הגיאומטריה גורר תחושה של שיוט- אם תסביר מה עשו בדיוק או תיגש לבעל מקצוע רציני תוכל לפסול את ההשערה.

ניר ל
23-11-11, 07:37
תוספת בולם לא תשפיע על השיוט שאתה מדבר עליו. כשאתה מסובב את הסרן , אתה משפיע לרעה על חלק מזוויות ההיגוי, בנוסף נוצר לעיתים יותר חופש בין הסרן לשלדה והכי משפיע הוא שינוי גיאומטריית מוטות ההיגוי שמדגיש את תופעת הבאמפ- סטיר , כלומר היגוי לא רצוני כתוצאה מהתנודות האנכיות של הסרן.*

moriseven
23-11-11, 08:48
מה שאתה צריך זה בולג'ינטים אקצנטרים כדי להחזיר את הזויות למצב הנכון.
אם אתה מחפש בעל מקצוע שיעשה את זה, אני מכיר רק אחד שעושה את זה. הוא גם עלה על הבעיות האלו שנוצרו ב - JK אחרי ההגבהות והוא פותר אותם למוסך מורשה של קרייזלר נשר שמתקין את ההגבהות ל - JK.
קוראים למקום איציק פרונטים הוא יושב בשכונת מונטיפיורי בתל אביב רחוב גרשון 31
מספר טלפון 050-6658414 או 03-5625511 הבנאדם מקצועי ואיש שטח שנים בתחום.

sos4u
23-11-11, 12:15
הבעיה שלך, לא רק שלך ... התופעה מכונה " הגה סיקס" ויסלחו לי רוכבי ה CJ, אבל, זה עוד מימי הצבא ...
היא דומה גם ב ZJ, WJ עם הגבהה קצת מעבר ל 3.5"

הפתרון בא בהחלפת מכלולי ההגה למשהו קצת יותר פשוט ויציב.
וישנם שניים כאלה שאני יכול להמליץ עליהם, אחד באופן אישי.

פתרון א' מבית currie enterprises (http://www.currieenterprises.com/cestore/product.aspx?id=1219)- הותקן לראשונה בזמנו ע"י יואב הייטוי,

פתרון ב' מבית ORO U-turn (http://www.offroadonly.com/products/new/u-turn/), מותקן אצלי ואצל עוד מספר ZJ, קצת יותר קיצוני. מתאים גם לכל משפחת ה JEEP, לדורותם, xj,zj,wj,cj, yj, tj
אבל פותר את הבעיה באופן מוחלט. לאחרונה הם שדרגו את המערכת שלהם, בהתאם לשינוי שאני בצעתי [ הגדלת התפוחים, למשהו מאסיבי יותר ] ואכן זה מאריך את ה MTBF של התפוחים, לפחות עכשו ל פי 2 ... נראה כמה יחזיקו...

בהצלחה !

eysham
23-11-11, 15:50
יוסי,

ב-WJ מערכת ההיגוי שונה לגמרי מב-ZJ
אין מוט "Y" (מפגר) אלא TIEROD מלא מצד לצד כמו שנותנים בקיט, מה שעושה אותו מיותר.

תפוחים גדולים זה תמיד טוב, בלי קשר... (למרות שלדעת מומחים זה דווקא מקטין את ה-MTBF כתוצאה מהגדלת החשק... :mad: )

איל

JustDoB
23-11-11, 17:41
תודה, חיזקתם את ההערכה שלי.
אחרי ההגבהה (אוקולונים וקפיצים) הוספתי תושבת למוט פנהרד, השיוט השתפר אבל רק חלקית.
הארכתי את מוטות הרדיוס התחתונים על ידי הוספת ספייסר בתושבות שלהם וביצעתי יישור פרונט ומאז השיפור מאוד משמעותי.
הייתי סקרן כי זה מה שהמפרסם מתייחס אליו במוצר - a dual stabilizer can be a huge help in improving steering control and preventing road wander...
תודות.

sos4u
23-11-11, 19:30
יוסי,

ב-WJ מערכת ההיגוי שונה לגמרי מב-ZJ
אין מוט "Y" (מפגר) אלא TIEROD מלא מצד לצד כמו שנותנים בקיט, מה שעושה אותו מיותר.

תפוחים גדולים זה תמיד טוב, בלי קשר... (למרות שלדעת מומחים זה דווקא מקטין את ה-MTBF כתוצאה מהגדלת החשק... :mad: )

איל

חזרת מאוסטרליה והתחלת להתחכם ?!
החשק לא תמיד בא מהתפוחים... לעיתים זה מהאשכוליות \ תפוזים \ לימונים [ מחק את המיותר ... ]

zivviz
23-11-11, 19:32
דובי , אני מבין שכבר לא תמכור את הצירוקי שלך...:rolleyes:

זיו

-->