PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולם אחורי ימני שבור

יורם-דרומי
26-11-11, 19:43
היום בטיול למעלה ערוד ומעלה רמון נשבר לי הבולם האחורי ימני.
בתחילה שמעתי רעשים של מתכת מקישה - בדקתי עם לום את כל הזרועות והתושבות - הכל היה במקומו כולל הבולם - בדיעבד מסתבר שהבולם נאכל מבפנים ולכן לא יכולתי להבחין בשבר- גם לא נזל שמן.
המשכתי לנסוע (לא הייתה ברירה אחרת- באמצע המסלול)
במעלה רמון - הבולם נתפס ונשבר בחיבור לאוזן העליונה - כמובן שכל השמן נשפך והבולם - נכנס לקטגוריית ז"ל.

הבולם הוחלף לפני בדיוק שנה - נשבר לי הקודם במעלה חמרן - שאגב החזיק ברכב הזה 6 שנים
הגיוני שבולם חדש בגיל שנה יתכלה מהר ?

יורם

eysham
26-11-11, 20:50
יורם,

שאלה של טירון... אבל בדקת שהבאמפסטופים שלך מספיק ארוכים?

איזה סוג בולם זה היה? מונו?

יורם-דרומי
26-11-11, 21:53
לא ביצעתי בדיקה לגבי הבאמפסטופ

מדובר בבולם מונוטיוב תוצרת פרוקומפב

grand
27-11-11, 09:05
מוזר באמת..
לכאורה 2 תקלות שונות, כשל פנימי ולאחריו שבר באוזן העליונה,
יורם יתכן שהבולם חטף מכה בצד?
בולם מונוטיוב כמו ה MX6 דק מטיבעו ויותר פגיע למכות.

eysham
27-11-11, 10:58
רמי, למה 2 תקלות שונות?

אם הבמפסטופ קצר מידי, ובסגירת מתלה הבולם חטף בומבה רצינית, או לחילופין מכה מהצד שגרמה לעיקום, פירקה את הבפנוכו ובהמשך נסיעה - כשהבולם בעצם חצי נעול - תלשה את האוזן. נראה לי הגיוני...

איל

grand
27-11-11, 11:34
רמי, למה 2 תקלות שונות?

אם הבמפסטופ קצר מידי, ובסגירת מתלה הבולם חטף בומבה רצינית, או לחילופין מכה מהצד שגרמה לעיקום, פירקה את הבפנוכו ובהמשך נסיעה - כשהבולם בעצם חצי נעול - תלשה את האוזן. נראה לי הגיוני...

איל

זה בדיוק כל הענין.
רק בולם עקום יכול להוביל לתלישת אוזן בסגירת מהלך, כי בסגירה אין לחץ תלישה על העין העליונה, רק בפתיחה, תקן אותי אם אני טועה..
חוץ מזה.. אני "קצת" מכיר את הרכב של יורם.. להזכירך..
אין בעיה שם של במפ-סטופ בסגירה, יש קצת חוסר בבולם דווקא בפתיחה, של 1 או 2 ס"מ. עם מוטות מייצבים מחוברים מאחור ה ZJ לא מגיע לבמפ. אם פירקו אותם זה כבר סיפור אחר.

עוד דבר ששוה בדיקה, האם הבולם שהוחלף לפני שנה זהה לבולם שהיה מבחינת מידה?

יורם-דרומי
27-11-11, 18:54
אהלן רמי ואייל,

ראשית הבולמים לפני שנה (כל הארבעה) הוחלפו לאותו הסוג - מונוטיוב 6-MX של פרוקומפב

בדיוק שנה מהשבר הקודם של בולם שהחזיק משהו כמו 6 שנים
סביר להניח ששני אירועים התרחשו:
האחד - נכנסתי למהמורה שהייתה אחרי עיקול בשביל בקצה עלייה - כך שלא יכולתי לראות אותה - הגלגל האחורי נכנס לתוכה ובעת היציאה ממנה - התחפרתי
השני - הקפיץ כבר החל לשקוע - עובדה שהכריחה אותי להתקין הגבהת אוקולון כדי לאזן את הג'יפ משקיעה אחורה.

במקרה הזה בסבירות גבוהה שהבולם חטף מכות במעברים קשים והחלה גסיסתו

אהה,,, - אגב - זוג קפיצים יוחלף מאחור.
יורם

יורם-דרומי
03-12-11, 13:02
עדכון מהתנור

לא הקפיצים הינם בעיית הבולם השבור - לאחר בדיקה נוספת וחומר לחשיבה בקול רם עם חברי הפורום - מסתבר שהבמפסטופים מאחור - אינם -סביר שנשרו להם באחד מהטיולים ולא הבחנתי בזאת (רשלנות)

בקיצור - עכשיו למלאכה - למצוא 2 יחידות כנ"ל ולהתקין

sos4u
03-12-11, 13:50
דבר עם ארז, הוא פירק ZJ לא מזמן.

-->