PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע מעשן בבוקר

itziksamurai1
27-11-11, 18:53
מנוע של סמוראי 95 שעבר אוברול לפני שנתיים... מעשן בבוקר/כשהמנוע קר ...

כשאני מניע בבוקר יוצא עשן לבן ולאחר כמה דקות מפסיק...

כשהמנוע חם לא יוצא בכלל... גם אחרי כמה לחיצות חזקות על הגז על יוצא כלום...

זה יכול להיות או גומיות שסתומים או רינגים... השאלה איך אני מבדיל ...?
לי אישית נשמע יותר הגיוני שזה גומיות שסתומים כי חשבתי שבלילה כשהאוטו עומד יורד שמן מהראש דרך השסתום לצילנדר.. ובבוקר כשאני מניע זה נשרף...
אבל צריך לשמוע עוד רעיונות...

תודה ..

צביקה קרבורטור
27-11-11, 19:51
שלום רב !
הגיוני יותר שמדובר בגומיות שסתומים יבשות !
מה וכמה צריכת השמן ברכב, ואיזה צמיגות שמן אתה משתמש, ומה שם יצרן השמן בו השתמשת לאחרונה?
בברכה
צביקה

tzagi
27-11-11, 20:03
.

זה יכול להיות או גומיות שסתומים או רינגים... השאלה איך אני מבדיל ...?

תודה ..

לפי הפלג
אם הפיח לא אחיד על הפלג . כלומר, יש שינויים בצבע, זה מהאטמים
ההסבר פשוט, השסטום פליטה עובד בחום יותר גבוה משסטום היניקה אז הנזילה תהיה דרכו והשמן שיזרק על הפלג יבוא מכיוון יחיד.

Zuki-Land
27-11-11, 20:34
אהלן .
צריך להבדיל בין עשן משמן מנוע שנשרף ויוצא דרך האגזוז לבין אדים שיוצאים כמה דקות לאחר ההתנעה ובמיוחד בימים קרים אלו..
אם היתה בעיה בגומיות שסתומים העישון היה נמשך רק כמה שניות לאחר ההתנעה ורק לאחר עמידה ממושכת כשהמנוע כבוי
ליאור .

צביקה קרבורטור
27-11-11, 20:57
שלום רב !
לא מהנמנע שזוקי רומז, שאת העשן יש ליחס למזג האוויר הקריר, ולעבוי הנוצר, בגלל גזי פליטה אשר נפלטים מצינור פליטה קר, ורק עם התחממות צינור ודוד הפליטה, טיפות המים שיוצר העבוי, נעלמים לגמרי, עם התחממות צינור הפליטה והעשן נעלם.
זאת הסיבה שכייוונתי בתגובתי הקודמת, צריכת שמן אפשית, מעידה שגומיות השסתומים תקינות והטבעות לא שחוקות .
כל חורף עולות עשרות שאלות בנושא עשן לבן, בכל פורומי הרכב ברשת, ויש להתיחס לעשן כעבוי בגלל הבדלי טמפרטורה של אגזוז קר וגזים חמים.
בברכה
צביקה

tomerbt
28-11-11, 09:25
גם אצלי אותו סיפור, השמן לא יורד והעשן נעלם לאחר מספר דקות כשהאגזוז מתחמם, יש לי את אותה תופעה עכשיו גם בסיטרואן C5 ,בסיטרואן C4 ובויטרה , אז המסקנה שזה רק בגלל הקור. העיקר לבדוק שמן ומים כל בוקר .

itziksamurai1
28-11-11, 12:20
חשבתי על זה גם ...
אני מניע את האוטו בבוקר הוא על 2.5 3 סלד (בעיה אחרת) ויש ענן של הדבר הלבן שיוצא ...

הגיוני שיוצא כל כך הרבה אדים ? כי יוצא מלא

בשמן אני לא רואה ירידה בינתיים כי עשיתי טיפול לפני שבוע ...

השמן הוא 5w40 ליקוי מולי סינטטי מלא .. אני משתמש בו כבר מלא זמן

ישי.פ
28-11-11, 18:50
1. השמן דליל מידי, השמן שמומלץ מתחיל מ-10W
2. הסל"ד שאתה מתאר בבוקר תקין.

נראה לי שאתה מודאג ללא סיבה אמיתית. (אני מכיר את ההרגשה מקרוב) :D

itziksamurai1
29-11-11, 01:04
כמות האדים גדולה מהרגיל לדעתי ... יש ממש ענן ענק כמו של שרפה ...

מאיפה בכלל מגיעים המים ?

צביקה קרבורטור
29-11-11, 07:48
שלום רב !
המים מגיעים כתוצאה מעבוי הנוצר בגלל הבדלי הטמפרטורות של צינור פליטה קר, וגזים חמים, רק כאשר אדי הגזים מצליחים לחמם את צינור הפליטה, לטמפרטורה חמה, והטיפות מתאדים והעשן הלבן והסמיך נעלם.
אם אין מחסור במי קירור, ומפלס השמן יציב, יש להתעלם מכך, התופעה נורמלית, וקיימת באזורים שונים בארץ, בכמות ובחריגות שונה, הכל בהתאם לרמת הטמפרטורה הנמוכה באזור המגורים.
בברכה
צביקה

-->