PDA

צפייה בגרסה מלאה : חומר למחשבה

יורם-דרומי
27-11-11, 19:00
אתמול יצאתי עם קבוצת ג'יפים למעלה ערוד ומעלה רמון
היה איתי בקבוצה ג'ימיני
בכביש אמנם - עגלה - נוסע ככה,,,

בשטח היה דבוק לי מאחור ללא עיכוב מיותר - את כל מעלה רמון טיפס כמו שד

ללא בעיית חום מנוע, מזגן, עלות דלק ועוד,,,,,

סתם חומר למחשבה,,,,,,

eysham
27-11-11, 19:11
יורם, אז למה אתה מחכה...?...???... :)

זה לא חדש שהשדון הזה מפתיע.

יורם-דרומי
27-11-11, 19:17
יורם, אז למה אתה מחכה...?...???... :)

זה לא חדש שהשדון הזה מפתיע.

וואללה - אמנם מגרד באצבעות - אבל לא בוגד,,
אולי בפנסיה ,,,,,,

ori abr
28-11-11, 07:04
יורם

יש לי כמה חברים עם השדון הזה...חיה רעה בשטח אבל הכלים שלהם משופרים צריכת הדלק עומדת בחלקפ על 1:8 אפילו 1:7....

יריב קלר ברוך
28-11-11, 07:14
יורם

יש לי כמה חברים עם השדון הזה...חיה רעה בשטח אבל הכלים שלהם משופרים צריכת הדלק עומדת בחלקפ על 1:8 אפילו 1:7....
וצירוקי וגרנד וסופה משופרים 1:5 אפילו1:4

שגיא S
28-11-11, 08:04
תגובה קטנה..בסוכות עשינו את חוצה ישראל..אני בסמוראי וגימיני אוטומטי עם צמיגי שטח הגבהה קטנה ונעילה אחורית.נסענו עם טרופרים בנזין משופרים וסטנדרטיים, וסופה ולנד קרוזר.אנחנו בסוזוקים הגענו בקטעים מסוימים לצריכה של אחד לחמש, אך הבנזינים הגדולים הגיעו באותו מקטע לצריחת דלקשל ליטר לכל 2-3 קמ...בממוצע אני ממטולה עד נחל צין עשיתי 800-900 שקל דלק, והם כבר הוציאו מעל 2000.אממה - הם יכלו לסחוב מקרר ואנחנו לא ;)

berdi
28-11-11, 21:26
היי!
הייתי בסופ"ש בטיול במכתש הגדול, היה חבר עם גראנד ויטרה 08, עשה הכל כמו הגדולים והצריכה בממוצע 1:8
בכביש עושה 1:10 בדוק, אופציה חסכונית, נאה, קומפקטית, אבל!!!! נהימת המנוע שלנו-אין עליה, והכח שאתה צריך לתת בכל מצב נימצא שם!
ולא משנה כמה תעמיס.
אל נא נישכח מי האבא בבית ומי הילדים.
נתן

השועל
28-11-11, 23:58
יורם - חשבתי וחשבתי ואני מוותר על הרעיון.

ובעניין מעלה רמון, אני לא מבין מה העניין ,אין שם שום דבר מיוחד, קיה סורנטו עברה את המעלה ללא שום בעייה, נדמה לי שהיית איתי בטיול הזה.

Saar
29-11-11, 06:56
יורם,

רכב השטח הראשון שלי היה ויטרה קצרה פתוחה, מודל 89.
השאירה הרבה פיות פעורים בשטח.
אפילו הויטרה הארוכה שהייתה לי, 92, ידנית עם צמיגי 235 לא נשארה מאחור בטיולים.
מצד שני, ללחוץ על ה"גז" ולהרגיש את הדחיפה מאחור, זה אין בסוזוקי...
סער

ori abr
29-11-11, 13:40
אני עם סער ודני...יש לנו במשפחה פראדו ארוך עושה 1:8
הבהמה שלי עושה 1:5-5.5
אני פשוט מת על אותה נהמה שיש שלוחצים על הגז.
הסוזוקים חמודים אבל עם 183 ס"מ שלי ומשהו כמו 100 ק"ג...י
בכל מקרה כבודם במקומם כמו שאומרים...יש להם עבירות מדהימה השאלה בסופו של דבר מה אתה אוהב ועם מה נוח לך...

יורם-דרומי
29-11-11, 21:46
יורם - חשבתי וחשבתי ואני מוותר על הרעיון.

ובעניין מעלה רמון, אני לא מבין מה העניין ,אין שם שום דבר מיוחד, קיה סורנטו עברה את המעלה ללא שום בעייה, נדמה לי שהיית איתי בטיול הזה.

היה גם היה - אבל די זחל,,,חח

oferbr5
02-12-11, 10:18
הי יורם
ג'ימיני שנוסע מאחורי גרנד צ'ירוקי לא צריך לתדלק, חי מהשאריות שנפלטות מהאגזוז של הגרנד, בגלל זה יוצא 1:10 :p
החלום זה רוביקון קצר, המציאות זה סוזוקי ג'ימיני צר :)

sos4u
03-12-11, 11:30
פעם, לפני שנים, באו לרב העיירה כל הגברים ושטחו בפניו את טענותיהם, העני טען שאין פרנסה, החקלאי טען שאין מספיק גשם, המחנך טען שאין מספיק כסף לחינוך וכו=לם הסכימו שאף פעם אין מספיק שקט מהאישה.... העשיר טען שבריאותו רופפת, וכן הלאה. הרב הבטיח להם פתרון. והלך לחשוב.
אחרי שבוע, פרסם, ואמר, יבוא כל בעל משפחה, איש או אישה, יאסוף את צרותיו לתוך צרור, ויבוא אצלי בבית, ביום חמישי אחרי תפילת ערבית ...
באו כולם, עד האחרון, כל אחד וצרורו עימו ...
אמר להם, הניחו את הצרורות במרכז החדר. ניגש כל אחד והניח את צרורו.
עכשו, פנה הרב, ואמר להם, יגש כל אחד לפי סדר, וייקח איזה צרור בעיות שליבו חפץ ... ניגשו כולם ולקחו. כל אחד את צרור הבעיות שנראה לו הקל ביותר. העני לקח את בעיותיו של העשיר, החקלאי לקח את צרורו של המחנך וכן הלאה. וחזרו לביתם.
בעודם יוצאים הודיע הרב, בעוד ארבעה שבועות, ביום חמישי, אחרי תפילת ערבית - נפגשים פה שוב ...
עברו ארבעת השבועות, וביום חמישי אחרי תפילת ערבית , התקבצו כל תושבי הכפר, כל אחד וצרור הבעיות שלקח עימו. ולכולם בקשה אחת מהרב. תן לנו את צרור הבעיות שלנו בחזרה. איתו אנחנו מסתדרים הכי טוב ...

והקשר לשרשור הזה, בחייאאת יורם, מה נפל עליך ? אתה נוסע על רכב מפנק, גדול, עם מנוע מרשים ורעם מדהים, מטפס על כל אבן ושעל, ובור מצוי, בלי לעבור את ה 1600 סל"ד, נהנה מהקלות של הגה כוח ומגיע וחוזר מהשטח כמו מלך, יושב על כורסת עור מפנקת ומלטפת לך את התחת, יכול להדליק מזגן ולשמוע מוזיקה באיכות סבירה, נהנה מיתרונות של גיר אוטומטי ומעצמה של טרקטור, מכיל 4 מבוגרים כולל ציוד ליומיים, נוסע על רכב שיכולת השיפורים שלו היא אין סופית וכמות חלקי החילוף שלו עצומה [ אמנם בארץ רחוקה , אבל למדנו כבר שאפשר לייבא ] ואתה מתלהב מ סמוראי \ ג'ימיני ? [ ומי שמכיר יודע שחלק מחבריי הטובים נוסעים עם סמוראי, ונוסעים איתי באופן קבוע ]

ושלא תבינו, סמוראי \ גימיני, הם פתרון מבריק \ מדהים \ עביר בצורה מדהימה, שמתאים למי שקונה אותם. לא מזלזל , אבל גם אין שום בסיס כל שהוא להשוואה.

אז, יישאר נא כל אחד עם צרור בעיותיו , בידו, ותנו לי לסבול מצריכת דלק של 1:5 , ממותחן רצועת מנוע שמתפרק מדי פעם, מגיר אוטומטי שסובל מעומס ואחת למספר שנים דורש החלפה \ שיפוץ ...ומסרן קדמי דקיק, שבינתיים סוחב גלגלים גדולים ב 30% ממה שתוכנן עבורו ושורד כל עוד לא משתוללים מדי ... אבל בשאר הזמן , אני מרוצה מאד ... .

ושימו לב, מה קורה בכנסי הג'יפולוג, או סתם כשאתם נוסעים בכביש... מי מושך תשומת לב של כל אחד [ גם כאלה שלא מבינים דבר ב 4X4 ] האם זה הסמוראי ? או גרנד צ'רוקי ?
זכור לי מקרה שבו הגיעו אב ובנו הקטן, ילד כבן 5 נוסעים ב FJ חדש לגמרי, לכנס ג'יפולוג, וראו את התערוכה שהעמדנו בכניסה [ בן שמן 2010 , למיטב זכרוני ] ואחרי שבחנו מספר רכבים , אומר הבן לאביו: " אבא, כשאגדל, אני רוצה ג'יפ כזה .." , ומצביע על שיירת הגרנדים ...האב הפתיע אותי בתשובתו, ואמר : " גם אני רוצה ..."

אז, נא לקחת את הדברים בפרופורציה הראויה, לכל סוג של 4X4 יש את יתרונותיו וחסרונותיו, ובטוח שיש רכבי שטח זולים יותר, חסכוניים באחזקה, וכן הלאה, אבל האם הם מספקים את המכלול, שאותו אנחנו מקבלים מ XJ, ZJ, או WJ משופר ?
מי שחושב שכן, שיחליף ...

יורם-דרומי
03-12-11, 18:58
בחייאאת יורם, מה נפל עליך ? אתה נוסע על רכב מפנק, גדול, עם מנוע מרשים ורעם מדהים, מטפס על כל אבן ושעל,

יוסף - רשמתי- חומר למחשבה - והוספתי - לא בוגד,,,,,,,

sos4u
03-12-11, 19:53
רק תראה כמה כתבתי בגללך, כ"כ נבהלתי ... :)

יורם-דרומי
03-12-11, 21:21
אין מצב,,,,,
רק המקרר יתפוש את הספסל האחורי - תא המטען למיכל המים והכיסאות - ואין יותר מקום

-->