PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי פה מבין בדודי-שמש ?

BackDoorMan
03-12-11, 14:07
יש בבית דוד עם קולט אחד שבתקופה הזו לא מספיק, המים החמים נגמרים באמצע, בעלת הדירה טוענת שככה זה ואילו השכן שגם מצויד במערכת עם קולט אחד בלבד טוען שאין בעיה וזה מספיק לו ולמשפחתו.
איך אפשר לבדוק ולטפל ללא נר נשמה ?

razzamataz
03-12-11, 14:25
קודם כל חורף ויש הרבה פחות שמש, בקיץ הדוד שמש עבד בסדר
דבר שני, במידה והדוד והקולט של השכן באותה מידה, אז מי יותר זקן?
דבר שלישי יש מצב הקולט שלך מלא אבנית או הציפוי השחור מבפנים כבר התקלף\התפורר

גם כן, אתה בטוח שהשכן לא משתמש בחשמל? או שהמשפחה שלו סיבירית ורגילה להתקלח במים קרים
כי לשם השוואה אצלי בקיץ אי אפשר לעבור בברז את מצב האמצע (מים רותחים) אבל עכשיו אני כבר מדליק דוד כל ערב אחרת יש לי מים ל 10 דקות

BackDoorMan
03-12-11, 15:09
הדוד והקולט נקנו עם כניסתי לבית, לפני 4 שנים.
בקיץ אין בעיה.
לא יודע אם אבנית הספיקה להצטבר בזמן הזה, אבל אם כן, איך בודקים ?

razzamataz
03-12-11, 18:51
4 שנים זה מספיק לאבנית ותלוי במקור המים שלכם, מה מצב הקומקום בבית?

את הצנרת של הקולט אי אפשר לבדוק, הכל שם מולחם, אולי תוכל לבדוק את הכניסה ויציאה ולראות כמה משקעים יש על הפתחים, וגם קצת להזרים מים מהפתח העליון שהתחתון פתוח ולהוציא קצת לכלוך החוצה
דבר נוסף שכדי לבדוק זה אם זכוכית הקולט נקייה כך שהיא קולטת שמש ביעילות ולא מלאה אבק

לטיפול סופי (שאני הייתי אמור לעשות היום) זה פתיחת הפלאנג בדוד ושטיפה של כל הלכלוך מבפנים ובמיוחד את האבנית שמצטברת על גוף החימום ובתוך המאיץ(=צינור פלסטיק) שחלק מהמושבניקים פה מעיפים כדי למנוע מקום לאבנית לשבת ולחסום את החימום החשמלי
ככה גם נפח הדוד גודל (הוצאתי פעם יותר מדלי אבנית) , העברת החום משתפרת, וחימום חשמלי עובד יותר מהר

רק תזכור לנתק חשמל ולהזהר על הגוף חימום
אהה ואם אתה רוצה שקט להרבה שנים, תתקין פילטר סיפולוס שמונע מהאבנית להתיישב על הכניסה לדוד או לקולט (אבל רק במידה ואין חולי דיאליזה חס וחלילה בבית)

BackDoorMan
03-12-11, 19:22
זהו שאני לא משתמש בקומקום חשמלי, וגם לא משתמש במים מהברז, רק במים מינרלים (קפה, תה, בישולים).
הטעם של המים בחולון נוראי (בירושלים היה למים דווקא טעם טוב כשגרתי שם).
המים הולכים או לפינג'אן נירוסטה או לסיר (גם מנירוסטה).

אני מניח שהגשם שהיה לא מזמן שטף כבר את הקולטים, אבל אציץ בזכוכית מחר.
את השטיפה וריקון הדוד עשיתי לפני כשנתיים.

לגבי האזהרה: אז מאחר שחטפתי פעם מכת חשמל בדיוק מהסיבה הזאת אני כבר מודע (סמכתי בטעות על מנהל העבודה האלכוהליסט שינתק את החשמל )

מה זה הפילטר עם השם של מחלת מין ? לינק יש ? מחירים ?

ש01
03-12-11, 19:37
לגבי הפילטר - הום סנטר ושאר החברה מוכרים פילטר של עמיעד, אם אינני טועה עלה לי לפני מס' חודשים כחצי אלפיה, האבנית מהקומקום אכן נעלמה כלא היתה.
לגבי הדוד - אני נוהג לנקות אחת לשנתיים. הוצאת צינור הפלסטיק הקטינה את האבנית (בוץ) בדוד. לפני כן היה כדלי בוץ כל שנתיים וכיום - חצי כמות (מעניין מה יהיה בפעם הבאה לאחר הוספת הפילטר...).
כדאי גם לנקות את הצנרת של הקולט - לפתוח את היציאה לכוון הדוד ולהזרים מים. תופתע לראות מה יוצא.
אצלי הדוד עם קולט אחד, כבר 15 שנה. רק לשם הבטחון, בחורף אני מוסיף מספר קטעים של חימום חשמלי ( שעות אחה"צ ועוד שעה בלילה) - נשלט ע"י שעון חשמל.
אין בעיות מים חמים.

razzamataz
03-12-11, 20:26
חחח אכן שם של מחלת מין
הפילטר בנוי מבית שמכיל גולות שקופות של חומר הנקרא סיליפוס
הגולות הם נתרן שמתחבר לקלציום ומונע מהאבנית להתגבש במערכת המים
מדי פעם צריך להחליף את הסיליפוס שעולה כ 75 שח לק"ג אבל מדובר על זמני פעולה ארוכים (חצי שנה ויותר)
אצל ההורים שלי היה צריך לנקות קומקום כל חצי שנה, ועכישו הוא נקי מעל שנתיים!!!
הפילטר לא מומלץ לחולי כליות מאחר והוא מעלה את הנתרן במים, אבל זה רק במקרה שאתה מחובר לברז ושותה המון

תרשום בגוגל פילטר סיליפוס ויעלו לך המון תוצאות, לא חייבים עמיעד והכל ניתן להרכבה בקלות, בין אם רק על הדוד או קו המים הראשי של הבית,
אבל קודם כל תבדוק שאכן אבנית היא הבעייה

רז

BackDoorMan
03-12-11, 22:19
יש ב- 165 ש"ח את הפילטר סיליפוס הזה (http://www.hop-sale.com/80481/%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%9A-%D7%9C%D7%93%D7%95%D7%93--%D7%A1%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%A4%D7%95%D7% A1) לדוד, שווה משהו ?
http://www.hop-sale.com/image/users/80481/ftp/my_files/מרכח סיליפוס לדוד.jpg

itayhi
03-12-11, 23:11
מאהב של נשים נשואות שיוצא מהכניסה האחורית יקר :)

כבר סיכמנו שהדרישות שלך יחסית גבוהות, לא?
אנחנו בתחילת דצמבר חביבי

כל מה שהחבר'ה פה אמרו נכון, אני אשתדל לסכם לך את הכל.

קולט אחד בהנחה שהוא קולט נחושת - (ההבדלים מהברזל מאוד ברורים. למי שמכיר מספיק מבט חטוף כדי לדעת) הוא די והותר לדוד סטנדרטי של 150 ליטר בעונה הנכונה. כנ"ל לגבי 2 קולטי ברזל.
בספטמבר השנה למרות שהיה "קריר" יחסית לשנים האחרונות כבר ב11 בבוקר היו לי מים רותחים למקלחת.
בסופו של עניין זה מושפע יותר מזוית השמש ופחות מהטמפ' החיצונית (בחורף גם עננים נכנסים למשוואה).
ההשפעה של הטמפ' החיצונית משפיעה יותר בעניין של טמפ' המים שנכנסת לדוד ולאינטרפוץ/ברז/יציאת מים.
אם ליטר מים בטמפ' של 60 מעלות מחמם ליטר מטמפ' של 20 ל40 מעלות אז נצטרך 2 ליטר כשטמפ' המים הנכנסים יהיה 10 מעלות... (הפיסיקה לא בהכרח נכונה, העיקרון הוא החשוב! ).
אגב טמפ' חיצונית. בחורף מתקלחים יותר זמן ובטמפ' מים גבוהה יותר פשוט כי קר מחוץ למקלחון/אמבטיה.
וכמובן שיש את האפקט האנושי, אשתי למשל מתקלחת במים שהטמפ' שלהם יכולה לייצר חשמל :mad: (הוא לא עצבני, חם לו. והאמת שלייצר קיטור וממנו חשמל בזמן המקלחות של האשה זה רעיון לא רע.... ) אבא שלי מתקלח בזרזיף חמים גם באמצע החורף.

אם הקולט מברזל, תדרוש שבעלי הבית יתקינו אחד נוסף!

בקיצור, תעשה אחד ועוד אחד ועוד אחד ותגיע לזה ש4-5 חודשים בשנה שצריך להפעיל דוד לחצי שעה עד שעה ביום לשני אנשים וגם זה בהנחה והמערכת תקינה.ולא מלאה באבן. (והנה הגענו לנושא השניה. אבן.
כמות האבנית בדוד היא מאוד תלוית איזור מגורים אבל בסופו של דבר קיימת כמעט בכל מקום (אולי חוץ מקרית אונו ששם המים נהדרים).
בדוד עומד התופעה חמורה יותר כי גוף החימום נמצא במקום הכי נמוך והאבנית מכסה אותו מההתחלה.
מאיץ חום (שרוול הפלסטיק שדובר עליו כאן) מחריף את התופעה אבל בלי המאיץ היא גם קיימת וחימום המים לוקח הרבה יותר זמן פר מקלחת.
דודים שוכבים לא מאוד רלוונטים כי כבר כמעט ואין כאלו.
כשהמאיץ מלא באבן, גם אם גוף החימום עדיין לא מקצר, החום בקושי מגיע אל המים כי האבן עוטפת את כל/רוב גוף החימום והחימום לוקח הרבה יותר זמן.
במקרה הזה כדאילפרק את הפלאנץ', לנקות את הדוד (בדר"כ רוב האבנית יוצאת עם המים שנשפכים החוצה) להתקין גוף חימום חדש ולסגור את העסק.
מנסיוני לא משתלם לשחק ואני זורק את הפלאנץ' הישן קומפלט ומתקין חדש.
למרות הפשטות של העניין, חוק החשמל קובע שחיבור הדוד יעשה ע"י חשמלאי בעל רשיון מתאים בלבד.

מנסיוני המועט (אני מתקן דודים עם אבא מאז גיל 12) הפילטרים המגנטיים, מחוברי החשמל ו/או העצמאיים שווים לת*ת.
פילטר מרככי מים למינהם בהחלט עוזרים אבל אני באופן אישי מעדיף שלא להכניס מלחים מיותרים למים שיש סיכוי שיכנסו לגוף של אחד מדיירי הבית או החצר. גם אם הפילטר מותקן צמוד לדוד (ואתה תעלה כל כמה חודשים לדוד כדי להחליף גולות?) לא מובטח שזה לא יגיע לפה ויבלע (כמו בזמן צחצוח שיניים)
אבל היי! מה אתה מקשיב לי, אני הזוי שגר באוהל, נוסע בסונומה ומגדל עיזים :cool:

אתה מוזמן בשמחה לשאול שאלות.

איתי

razzamataz
04-12-11, 00:14
הפילטר שצירפת בתמונה אכן מספק, המחיר של עמיעד קצת מוגזם אבל איכות הפלסטיק אצלהם היא טובה ויש גם ברז תחתון לריקון מים, אבל בעיניי אלו שטויות.
לגבי התשובה של איתי, אכן בספטמבר עדיין היו מים חמים אבל השמש של נובמבר זה כבר אחרת
לגבי חתיכות סיליפוס במים, אני לא נתקלתי בזה (זה חומר שמתמוסס לאט לאט), צריך להחליף רק כל חצי שנה ואפשר להתקין רק על קו המים שהולך לקולט, אבל...
יש בונוס בהתקנה על הקו הראשי...המים של מכונת הכביסה והמייבש נעשים הרבה יותר רכים כך שגם הכביסה וגם הכלים יוצאים יותר טוב, ולא מצטברת אבנית במכונה
לשיקולך
רז.

meir alony
04-12-11, 08:18
כולם דיברו על שטיפת וניקוי הדוד אך לא דיברו על שטיפת הקולט (פנימית), ניקוי הדוד מאבנית עוזר לחימום ע"י החשמל אך שטיפת הקולטים שצריך לעשות כל שנה מסייעת לחימום ע"י השמש, השטיפה מתבצעת ע"י פירוק הפקקים שבצידי הקולט והזרמת מים החוצה עם כל הבוץ והג'יפה שהצברו בפנים.
קודם פותחים את התחתונים ונותנים למים לזרום החוצה עד שיוצאים מים נקיים אפשר לדפוק קלות עם ידית הפטיש, חוזרים על הפעולה בפקקים העליונים, גם את הצינור היוצא מהקולט לכיוון הדוד כדאי לפרק ולשטוף.
חשוב : אם החיבורים חלודים לא לגעת כי החיבור יכול להישבר.

-->