PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב משייט לאחר התעסקות עם הגבהה

Jacob80
03-12-11, 15:47
שלום,

ברכב שלי מסוג wj יש קיט הגבהה של איירון רוק 4״, הקיט בן ארבע שנים ומכיוון שהרכב היה נראה לי קצת נמוך הנחתי שהיתה שקיעה מסויימת בקפיצים במשך הזמן מאז ההתקנה ולכן הכנסתי ספייסרים של 3/4 אינץ לכל ארבעת הקפיצים, על פניו תוספת חסרת משמעות, אבל, מאז ההתקנה הרכב מרגיש לא יציב בכלל ותחושה שהוא משייט ומאד לא מדוייק בכביש.

מה לדעתכם יכולה להיות
הבעיה?

חשבתי אולי צריך לכוון מחדש את הפנהרד הקדמי כי אולי הסרן זז קלות
חשבתי אולי להאריך את זרועות מוט המייצב במעט, למרות שלא ברור איך זה יכול לגרום לחוסר יציבות..
וחשבתי גם אולי זה פשוט גבוה מדי בשביל שמוטות הרדיוס המקוריים יסתדרו עם זה.

עצות וכיוונים לבדיקה יתקבלו בברכה,
תודה
קובי

alal
03-12-11, 17:13
כיוון פרונט מלא מחדש , כולל סגירה של התכנסות גלגלים יותר ממה שמומלץ במקור.

נמרוד - מערד
03-12-11, 17:30
קובי
זרועות הרדיוס קצרות מידי זה גורם לסיבוב הסרן, ולשינוי בזוית קדם האופן, זה גורם לרכב לשייט על הכביש.
נמרוד

grand
03-12-11, 18:02
4" של IRO מקביל ל 3" ברוביקון ל ZJ, הוא בפועל לא נותן יותר מ 3.5" אמיתיים. אל תתרגש, הרכב שלך לא שקע.
אתה על הגבול כמו שנמרוד אמר של הזרועות הקצרות, תוריד את הספייסרים.

sos4u
03-12-11, 18:04
סליחה על השאלה, אבל,
הרכב היה בגובה מסויים, ושקע.
הספייסר החזיר אותו למקום, למה השתנתה הזוית של הסרן ??

לא שאני חושב שאין צורך בכיוון פרונט, זה הדבר הראשון שהייתי בודק, אבל, למה ?
ההסבר שניתן פה איךשהוא לא מסתדר לי.

אא"כ ועשית כיוון פרונט כשהרכב היה נמוך ...

eysham
03-12-11, 19:19
קובי,

WELCOME TO THE CLUB
יש גבול דק שגורם להיגוי להתחרפן,

הייתי שם. 1:1 מה שאתה מתאר.

עשיתי כיוון פרונט, כיוונתי פנהרד וחידשתי לו את הבושינגים, ואפילו החלפתי תפוחי הגה - את כולם...
כל זה עזר קצת, אבל BMW סידרה 5 זה לא.
המסקנה הייתה שפשוט עברתי את הגבול לזרועות הרדיוס המקוריות.

היה רגע שהתכוונתי כבר לחפש ולהתקין זרועות מתכווננות, ואיכשהו התרגלתי למצב (הגברת יותר נכון) ועזבתי את זה.
עכשיו אחרי שהסט התיישב קצת, ההיגוי סביל, אבל עדיין רחוק ממושלם.

איל

JustDoB
03-12-11, 19:21
על שקע או לא קשה לי לומר,
אבל על שיוט - ככל שאני מבין, וזה גם היה אצלי, כשהזרועות קצרות ומוסיפים ספייסר הסרן מצוי בהנמכה, כאילו הסרן מסתכל למטה מהרצוי,
ואז זוית ההתכנסות של הגלגלים הקדמיים (הם הרי מיושרים כך שאינם מקבילים לחלוטין אלא טיפה פנימה זה אל זה כדי לייצר אחיזה טובה יותר) משתנה. הארכת הזרועות התחתונות לפחות (או גם וגם) מחזירה את זוית הסרן למקום. לי זה עזר מאוד.

Jacob80
04-12-11, 08:37
קצת מאכזב אותי, אבל לפי התגובות של בעלי הניסיון אני פשוט אוריד את הספייסרים.

איל, תפנה חזרה את המקום על המדף :)

תודה למגיבים

Jacob80
04-12-11, 08:43
שאלה נוספת באותו עניין:

אני מניח שהאמור לעיל מתייחס לזרועות הרדיוס של הסרן הקדמי? כלומר ניתן יהיה להשאיר את הספייסרים בסרן האחורי?

eysham
04-12-11, 09:21
קובי,

לא הייתי ממהר להוריד. מתרגלים לזה.
לגבי הקדמי/אחורי, הרכב היה עקום (כמו שלי) שדורש יישור? או שאתה רק רוצה למקסם את ההגבהה?

איל

grand
04-12-11, 09:58
הגבול הוא 3.5" , לא יותר, לזרועות מקוריות.
כל הקיטים שמעל 4" ל WJ כבר באים עם זרועות אחרות.
ב IRO אכן החלק האחורי מגיע קצת נמוך מהחלק הקידמי, אתא יכול לאזן קצת ב"עדינות" עם ספייסר של 1 ס"מ לא יותר...

JustDoB
04-12-11, 20:45
קצת מאכזב אותי, אבל לפי התגובות של בעלי הניסיון אני פשוט אוריד את הספייסרים. איל, תפנה חזרה את המקום על המדף :)תודה למגיבים
אם זה כמו ב XJ - שים לב שהזרועות התחתונות מחוברות בתושבת לגוף בחור אובאלי שמאפשר הזזה קדימה.
תנסה להזיז עד הסוף קדימה ולשתול דיסקית או אום כספייסר בין התושבת לזרוע, אפילו רק כדי לראות אם זה משיג את האפקט שרצית. אם כן - לפחות תדע שזה העניין ואגב - אם זה חזק - פתרת את הבעיה.

אייל67
04-12-11, 21:10
זה לא כמו ב- XJ ואפילו לא כמו ב- ZJ:
החורים אינם אובליים ולא ניתן לכוון איתם כלום.

קובי, אני מבין שאת הספייסרים מאחור אתה רוצה להשאיר כדי לדאוג שהג'יפ ימצא בירידה מתמדת ... :)
טוב, אז לצערי זה לא עובד ככה ...

אייל

zik5
05-12-11, 06:58
מעניין שבקיט שהתקנתי (4") מוחלפות הזרועות תחתונות אבל בהוראות יש לכוונם בדיוק למידה של הזרועות המקוריות...

-->