PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסבת אופי לדיפנדר יוצא מגב

whisky
12-12-11, 18:48
וואוו,

כבר כמה שנים שאני רוצה להרים לשנות לבחור את הצורה, לסדר לו את הפרצוף, להביא אותו למראה אנושי, להראות לו שהוא השתחרר מהשירות שלו בכבוד ואחרי הלימודים, עבודה מועדפת... הוא זכאי להיות אזרח מהשורה.

כן, כן הדיפנדר שלי כבר חמש שנים לובש מדים למרות שהוא כבר משוחרר, פשוט כי לא היה לי כוח. חצי ירוק מגעיל וחצי לבן משעמם, עדיין עם המספר על הגג.

אז זהו אחרי התייעצות לא קצרה (כלומר אחרי שביטלתי את דעותיהם של כמה עשרות ג'יפאים, חברים, מכרים, בני משפחה והחלטתי מה שבא לי) הוחלט על הצבע LRC 761, צבע מסעות G4 של לנדרובר, או בקיצור אחרי כל המבוכה - כתום!

אז שאתמול עברתי בחנות בשם TOPCOLOR בת"א (פרטים ומחירים אני לא מתבייש בזה, בה"פ זה לא עמוד פרסומת), רכשתי; פיסטולט, צבע, פריימר, מרק ומקשה, ניירות מים, מסכה, חליפת צבעים (כי זה מגניב), ערכת פיבר גלס (כמות החורים היא נדיבה מאוד), מסיר שומנים ומטלית ששכחתי את שמה שמוציאה אבק ומונעת חשמל סטטי.

היום, עבדתי שעות בלהוריד את הצבע הירוק המזעזע כדי להגיע ללבן המשעמם שמתחתיו, מחר נמשיך את זה ונעשה תיקוני פח ומחרתיים על פי התוכנית אני צובע.

זוהי התוכנית. הכל פתוח לשינויים. תמונות אני אנסה להעלות בהמשך כשאני אזכור לצלם.

התוכנית בגדול היא כמו שאמרנו להחליף את הצבע, להתקין אלומניום מרוג 3מ"מ + 1 בכנפיים העליונות מקדימה ובכנפיים מאחורה, להתקין שני פנסי ערפל שיושבים לי במחסן כבר שנתיים מחכים להתקנה, לבנות מגנון לגלגל ספייר (חבל לעקם מחדש דלת שיושרה, לא?) ולהתקדם משם. בסוף הרכב צריך להיות כתום צהוב ובעל מראה של בן 13 עם אופי של בן 5, בערך כמוני (הייתי מת).

עידכונים לפי ההתפתחיות ולפי הזמן שישאר לי.

whisky

omri_t
12-12-11, 19:19
צלם, תעשה מדריך.
יותר מידי זמן שאנחנו רואים פחות מידי עבודה עצמית על הג'יפים.

סחטין מראש על העבודה.

ולדעתי זה אחלה צבע!!!

גגון שחור ואתה באמת בג'ונגל...

whisky
12-12-11, 20:01
תאמת,

חשבתי לעשות מדריך, אבל כבר יש מדריך מעולה לצביעת דיפנדר בארכיון האתר, שאני אפילו משתמש בו לצביעה שלי. אולי אני אוסיף כמה נקודות, אבל מדריך שלם זה קצת מיותר.

תמונות, ברגע שאזכר, מחר על הבוקר אני מבטיח לצלם, להעלות בלילה ולישון אח"כ.

whisky

Tourist
12-12-11, 20:08
תותח.
אבל שיהיה ברור - אם אתה לא מצלם אתה מפוטר !

תוכל לתת קישור למדריך הקיים בארכיון ? *עידכון - מצאתי

landY
12-12-11, 21:13
עברתי את העניין הזה, את הצביעה לא עשיתי לבד בסוף אבל כמה עצות:
אל תתעצל, פרק את כל הגומיות מהרכב. תוריד מכסה מנוע.
אם יש לך כח- פרק את הדלתות החוצה, וצבע אותן גם מבפנים.

landY
12-12-11, 21:25
ועוד משהו-
אם אתה יורד לאלומיניום מתחת לצבע הלבן, אתה חייב פריימר מיוחד לאלומיניום.

asafk
12-12-11, 22:17
ובהמשך לזה - פרק הכל!
כנפיים (את החלק החיצוני), גריל, פגוש, כמובן את כל הפלסטיקים, פנסים, מראות.

אסף.

GodsFather
13-12-11, 05:13
קבל ח"ח על הרצון.

מחכים לעדכונים ותמונות!

whisky
13-12-11, 17:43
שלום לכולם,

עדכונים ותשובות;

אני מתכוון להגיע הכי רחוק שאני רוצה להשקיע, מה הכוונה? אני אוריד את כל הפנסים, מראות, דלתות... אבל לא מוריד שמשות וגומיות לשמשות, לא בגלל עצלנות אלא כי במצב הגומיות זה ידרוש ממני השקעה ברכישה של גומיות חדשות אחרי שאוריד אותן.

דלתות אני מוריד אבל צובע רק מבחוץ משתי סיבות: 1. נראה לי יותר אסטטי לבן בפנים מאשר כתום. 2. כל החלק הפנימי יעבור שידרוג בעתיד הקרוב והלבן מתאים לי לשאר התוכניות לדעתי, מקסימום נוריד ונצבע גם את החלק הפנימי בכתום.

הפרויקט לוקח הרבה יותר זמן ממה שחשבתי, במקור התכנון היה אתמול להוריד צבע, היום להוריד צבע ומדבקות וליישם מרק פחחים ופיברגלס כהכנה לצביעה, מחר לצבוע.

תוכניות לחוד ומציאות לחוד, הסרת הצבע לוקחת הרבה יותר זמן ממה שחשבתי, אבל גרוע יותר המדבקות לא יוצאות. היום השכן שלי הצטרף אלי לעזרה ובמשך שעתיים רק הוריד את המדבקות מהגג (המספר המחורבן של הבעלים הקודם), אתם מבינים את הרעיון, אני מוריד את כל המדבקות מהרכב אבל כמו שתראו בתמונות זה פרויקט בפני עצמו.

אז הנה שלוש תמונות של המצב הנוכחי; בראשונה אפשר לראות את הסיפור של להוריד את המדבקות, גם לי זה נראה פשוט, שני סכינים יפניים גריידר אחד וניסיון להוריד עם המלטשת, וזה לוקח המון זמן. הכי קשה היה בגג אבל גם להוריד את המדבקות של הTD5 לקח הרבה יותר זמן ממה שחשבתי. קיצור מבאס...

תהנו,

ועכשיו לבעיה, בגלל שהצביעה נדחית ממחר ככל הנראה ל26 לדצמבר אז מחר אני אעדכן אבל אח"כ יהיו עשרה ימים ללא עידכונים, אל תתבאסו לי, אני באמת מצטער.

whisky

לא מצליח להעלות את התמונות, ננסה שוב בהודעה הבאה

whisky
13-12-11, 18:00
53619
זה צד שמאל, לקראת סיום

53620

זה כדי שתבינו מה זה אומר להוריד מדבקה
53621
זה צד ימין, לקראת סיום, נסיים מחר.... אינשאללה.

אחרי שנסיים את השלב הזה, נתחיל את הפחחות, לאחר מכן (אחרי חנוכה) הרכב יגיע לחניון שבו אני צובע את הרכב שם יש לי חדר סגור עם אור מים וחשמל שאני צריך, שם נפרק את הדלתות, את הפנסים... ונסיים את הורדת הצבע הירוק ננקה אותו (ננסה לזכור לצלם) ונתחיל לצבוע את הרכב.

whisky

zagi
13-12-11, 19:43
בהצלחה בפרוייקט , מדבקות מורידים עם אדים/מים חמים .

ושוב אי אפשר לראות את התמונות .

עידו לוריה
13-12-11, 23:15
יש חומר להורדת מדבקות נמכר בדרך כלל בטמבוריות .
עידו
נ.ב את התמנות לא רואים .

whisky
25-12-11, 00:42
וואו חברים,

אז ככה אומנם עדכון בן 12 יום אבל עדיין עדכון. לא סיימתי להוריד את כל הצבע, אלא ביום רביעי לפני הטיסה, מה שאומר שאת הפחחות אני דוחה ל26 לחודש, ההעדפה שלי שהעבודה תצא טובה יחסית על פני המהירות, וגם ככה בשלב הזה אני נטול עבודה, אז אני מנצל את הימים האלו... לסקי באיטליה. איזה מסכן אני....

כמות הדיפנדרים כאן היא בלתי נסבלת, כל רגע אחד הילדים אומר לי "אבא הנה אוטו כמו שלך..." ואני רוצה למות, סתם אני מגזים אני נהנה לגמרי, אבל מת לחזור לפרויקט שלי.

עדכון נוסף: התחלתי לעבוד עם מסיר צבע של טמבור, ביישום עדין עם מכחול של צבעי גואש, ניתן להוציא את הצבע העליון הירוק ללא הלבן, אלא שזה לא נטול טעויות קטנות שאותן אצטרף לתקן בסוף עם פריימר לאלומיניום, אבל בגלל כמות העבודה זה היה שווה את זה.

שוב, יישום עדין, להתנסות לאט לאט ואפשר להגיע לתוצאות טובות של הסרת שכבה עליונה בלבד. אלא המסקנות בינתיים.

אז המשך העדכונים עם החזרה לעבודה על הפרויקט.

whisky

whisky
31-12-11, 01:54
אהלן,עדכון קצר, אחרי שבועיים של חוסר התקדמות אני שמח לבשר על התקדמות קטנה: הרכב הוסע למקום בו אני מתכוון לעשות את עבודות הפחחות והצביעה. נו נקודת אור קטנה בשבועיים של חושך, אני מקווה לסיים עד יום שלישי וצריך עזרה בהדרכה להעלאת תמונות.מי שיכול שישלח לי בהודעה פרטית את הדרך להעלות ואני אעלה.

עידו לוריה
31-12-11, 15:30
בבקשה

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=53860&highlight=%E4%F2%EC%E0%FA+%FA%EE%E5%F0%E 5%FA

ועוד אחד :http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=61424&highlight=%E4%F2%EC%E0%FA+%FA%EE%E5%F0%E 5%FA

חיפוש פשוט באתר:p;) יותר מדי וויסקי:rolleyes:

עידו

(http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=53860&highlight=%E4%F2%EC%E0%FA+%FA%EE%E5%F0%E 5%FA)

whisky
01-01-12, 00:36
עידו,

אז זהו שזה בדיוק מה שעשיתי וזה לא הצליח, הקטנתי את התמונות ועדיין לא מצליח, הקטנתי שוב, וזה הראה לי מעין ספריה של ניהול התמונות המועלות, וזה עדיין לא מצליח.

ננסה שנית מחר, אולי יום חדש ייתן לו קצת אוויר בבייטים החופשיים שלו

whisky

shay_love_off_road
01-01-12, 06:57
מה עם תמונות וויסקי? בהחלט נשמע פרוייקט מעניין!

בהצלחה!

whisky
03-01-12, 13:45
טוב, אז תמונות אני לא מצליח להעלות, אם מישהו רוצה אני מוכן לשלוח לו אותם למייל שיעלה אותם, אני התייאשתי.

לגבי עדכונים ועצות:
כל הדלתות מפורקות הגומיות ירדו, הרכב שופשף לאללה, אתמול ניקיתי אותו בפעם הראשונה, מחר (היום אני מחכה לטכנאי מזגן בבית) הרכב יעבור שפשוף אחרון נוסף ואז ניקיון, סיום עבודת הפחחות והמרק פחחים. והתוכנית היא ביום חמישי (אם לא יהיו עוד תקלות) לצבוע.

ועכשיו לשלב העצה:
נשארו לי כמה ברגים שפשוט לא יוצאים, ניסיתי עם שמן, ניסיתי בכוח, כל מה שנשאר לי הוא לנסר אותם, השאלה היא האם יש פתרונות אחרים? הברגים המדוברים חלקים בעייתי לניסור, ברגים של המנורות רברס וערפל שלא יוצאים והם מחוברים בצד השני למנורות, כך שניסור שלהם יהווה בעיה בהרכבה מחדש. אז אני מעדיף לקבל עצות לפני פתרון הניסור.

whisky

עידו לוריה
03-01-12, 16:28
וויסקי עם תרצה השמח לעלות את התמונות שלח לי את המייל שלך ב.פ .

עידו

whisky
04-01-12, 20:41
חברים שלום,

עדכונים, דבר ראשון תמונות נשלחו הרגע לעידו, שיעלה אותן לשרשור, תודה רבה על העזרה.

דבר שני: עדכונים אמיתיים: הרכב שופשף כולו בנייר מים, אח"כ עבר ניקיון ראשוני, ואז שמתי פיבר למילוי החורים של האנטנות של מג"ב ועבודה עם מרק פחחים, לצערי הייתי חייב לסיים היום מוקדם (שוב עוד בלת"מ) והרכב נאטם עם ניירות על החלונות, מחר נתחיל לאטום את הפתחים של הדלתות, נעשה מרק פחחים פעם שניה לתיקונים ונשפשף שוב, לאחר מכן ניקיון יסודי פעם נוספת וצבע.

האמת היא שהייתי בטוח שאני מסיים עד ל3/1/2012 אבל עיכובים דביליים כמו לחכות לטכנאי המזגן, לאסוף ילדים, להגיע לפגישה.... דפקו לי את הלו"ז של השבוע, ונטו עבודה על הרכב הייתה אולי 10 שעות השבוע. בגלל שמחר גם יהיה יום קצר אני מקווה לסיים ביום ראשון או שני.

עדכונים נוספים מחר בערב.

ליל מנוחה.

whisky

עידו לוריה
04-01-12, 21:03
אני מעלה את התמונות בשביל וויסקי .
לשם הסדר אני יוסיף את ההסבר שקיבלתי .

עידו

מצורפות התמונות - הראשונות אלו שבחניה החיצונית, הן לאחר שפשוף ראשוני.

התמונות השניות הן בחדר שבו אני אבצע את הצביעה: במהלך שלבים שונים:

כרגע השלב בו הרכב נמצא הוא התחלת איטום הרכב לאחר ניקיון ראשון ועבודת מרק פחחים ושפשוף, מחר נעשה עוד קצת פחחות ונתחיל עם יישום פריימר ולאחר מכן ניקיון נוסף ו.... צביעה.
5434354344543455434654347

5434954350543515434854352

עידו לוריה
04-01-12, 21:12
מוסיף תמונות אחרונות

עידו

התמונה הראשונה היא הדגמה של יישום הצבע של מג"ב מעל המדבקות ומעל הכל, מה שאני מנסה להימנע ממנו, לכן הורדו כל המדבקות שקיבלו אופי של חלק מהצבע כולו, מה שגרם לעבודה עשקנית כמו שתיארתי בפורום.

התמונה השניה היא למעשה התמונה האחרונה שצילמתי היום בסוף העבודה.

5435354354

asafk
04-01-12, 23:03
סגירת חורים - למה פיבר? כיוון שמדובר באלומיניום, לדעתי יותר נכון לסגור את החורים עם אלומיניום. קל לעבד אלומיניום וקל לחבר אותו בריתוך או בהדבקה. לא ככה?

אסף.

whisky
05-01-12, 05:55
הסיבה היחידה שמפיבר היא שזה הדבר היחיד שחשבתי עליו, לא בדקתי יתרון או חסרון של חומרים אחרים, מאוד יכול להיות שאתה צודק.*

rlzel
05-01-12, 11:24
אם אתה כבר בעניין של להשקיע מומלץ להתאמץ עוד קצת ולהוריד את כל החלונות והשימשה הקדמית.
הראל

שלמי
05-01-12, 16:33
[QUOTE=whisky;424611]כמות הדיפנדרים כאן היא בלתי נסבלת, כל רגע אחד הילדים אומר לי "אבא הנה אוטו כמו שלך..."
/QUOTE]

וויסקי אני מזהה בעיה קשה בחינוך המוטורי של הילדים שלך, מה זה המשפט הזה "אוטו כמו שלך".
אצלי מי שלא מזהה את הדגם ותת-הדגם יורד מיד מהג'יפ וממשיך ברגל.
המינימום זה "אבא הנה דיפנדר 110". פחות מזה זה תקלה.
אחלה פרוייקט, תהנה.
אני מקווה מתישהו לעשות פרוייקט דומה ל 75, עד אז נישאר עם החורי אנטנות...

shachar
05-01-12, 19:28
שלמי,
גם החינוך שלך פגום.

אצלי אומרים הנה 110.
מתקבלות גם הגדרות כמו "קצר" ל 90 או "ארוך" ל 130 :rolleyes:

whisky
06-01-12, 23:51
אתם כמובן צודקים, צריך לעבוד כל החינוך המוטורי שלהם. בקשר להורדת החלונות. אני מסכים גם כן אבל מבחינת מוטיבציה ועלויות זה לא על הפרק בפעם הזאת.

whisky
10-01-12, 09:25
אהלן כולם,

עדכונים אחרונים, לא הרבה אבל זה מה שיש;

עברתי אתמול עם צבע יסוד על החלק האחורי התחתון של הרכב, היום אשלים את הצבע יסוד, מחר צבע:):)

זהו.

המלצות לבאים אחרי:
1. אם הייתי עושה את העבודה מחדש הייתי מוריד את כל הצבע גם הלבן שלמטה ועושה יסוד להכל וזהו, זה היה חוסך הרבה עבודה מתישה של לדאוג לשמור על הצבע הלבן, עבודה עם נייר ליטוש חזק יותר פעם אחת ולא עבודה עם ניירות ליטוש עדינים לאט לאט.
2. ישנם ברגים עם אום מוחזק בפלסטיק (מנורת רברס ומנורת ערפל וידיות לדלתות) שהאום בגלל הזמן קיבל חופש ואי אפשר להוציא את הבורג כמו שצריך, לנסר, ולהתקין בורג חדש עם שייבה במקום התעסקות של שעות שהתעסקתי.

whisky

whisky
11-01-12, 23:19
טוב חברים נגמר עידן הירוק לבן והתחיל עידן הכתום שחור. שלחתי את התמונות לעידו שיעלה אותם בוודאי בקרוב הרכב כרגע כתום לאחר שלוש שכבות, מחר הרכבה ומתי שהוא שבוע הבא פח מרוג במשולשים העליונים ומאחורה, צביעה של הג׳נטים, פגושים אלומיניום, קנט תחתון מתחת לדלתות בשחור ונגמרה העבודה.

whisky
12-01-12, 20:30
אהלן לכל העוקבים המעטים שלי,

אז ככה, הרכב נצבע עד אתמול ב21:30 בערב, הבוקר התחלתי להרכיב. ואז......

פירקתי את הדלתות והצירים שלהן ולא השגחתי כמו שצריך על המיקום שלהן ביחס לרישום שלי של מקום ההוצאה שלהן. ומסתבר שיש שישה סוגים שונים של צירים!

מאחורי כל ציר נמצא מספר BEF020 או BEF 030 והשאלה היא לאן הולך כל ציר, מלבד הספרות האלו יש עוד ספרות לא ברורות, חיפושים נרחבים באינטרנט של אישתי כדי לעזור לי, נסיעה שלי למוסך נירגד בירושלים (שרק הטעה אותי, כי הרכב שהיה שם היה ממוגן והצירים היו מורכבים בו הפוך), עבר דיפנדר לידי הסתכלתי והצלחתי. אז למען הדורות הבאים:

הכיוון של הצירים הוא בחתך צידי צר למעלה ועבה למטה, מי שיפרק או מנסה להרכיב כבר יבין.
הציר הקדמי העליון הוא כמובן עם שני החורים למראה.
שני הצירים הדומים של כל צד (BEF020, או BEF 030 ) הם התחתונים והם זהים אחד לשני.
הציר האחורי העליון הוא מה שנשאר לכם ביד.

כדי להקל עליכם עוד יותר, סדר הברגים, חיבור למרכב בלבד, החיבור לדלת הוא זהה):
ציר עליון קדמי (כל צד) ברגים קצרים.
ציר תחתון קדמי (כל צד) ברגים קצרים.
ציר אחורי עליון (כל צד) בורג ארוך.
ציר אחורי תחתון (כל צד) הבורג הארוך ביותר.

בהצלחה לכל המפרקים.

תמונות בקרוב על ידי עידו.

מחר הרכב יורכב סופית ויהיו תמונות נוספות.

whisky

whisky
12-01-12, 20:41
ניסיתי לשרטט כמיטב כשרוני, הלא משהו, מצורף שרטוט של חתך צד להרכבת צירים לדיפנדר.

אם אני אצליח להעלות קובץ, כי עד היום לא כל כך הצלחתי, אם לא אעביר לעידו. 54843

asafk
12-01-12, 20:51
אם אתה כבר כאן - נסה להשיג ברגים של TD5. הם טורקס ולא פיליפס כמו בישנים יותר. הרבה יותר קל להדק ולשחרר אותם בלי להרוס את הראש. (על טורקס אפשר להפעיל מומנט הרבה יותר גדול).
אם תצליח למצוא ברגי טורקס נירוסטה - הכי טוב (בחנויות האנגליות של הלנדרוברים מוכרים קיט ברגי נירוסטה לדיפנדר בתור "שיפור"). אגב, את החלון הקדמי מחברים שלושה ברגי M8X40 או M8X50, אני לא זוכר את האורך, אותם חשוב מאוד להחליף לברגי נירוסטה (יש בכל חנות אספקה טכנית רצינית). אחרת הם מחלידים למוות בתוך הבלוק אלומיניום שמחזיק את החלון, ויותר גרוע גורמים לחלודה בקיר האש.

אסף.

whisky
12-01-12, 21:22
אסף תודה,

הברגים הקיימים הם של TD5, הבנתי שהיום יש ברגים חדשים מסגסוגת חדשה שמחלידים פחות. בהזדמנות אחליף את הקיימים, החלודה עליהם סופנית. לגבי הבורג שמחזיק את חלון הקידמי, המצב שם סביר למעט בורג אחד שהחלודה שלו עיכלה חלק מהאלומיניום באמת. גם הם יוחלפו בהזדמנות הקרובה.

whisky

עידו לוריה
12-01-12, 21:57
כמיטב המסורת וויסקי העביר אלי תמונות ואני מעלה אותן .

עידו

ההסבר של וויסקי לתמונות : " התמונות הן לאחר שכבה שלישית, התמונה האחרונה היא לאחר התחלת הרכבה. מחר אני מסיים להרכיב. "

5484554846548475484854844

itay
13-01-12, 09:35
יצא יפייפה!

איתי.

disckobi
13-01-12, 11:24
אהלן לכל העוקבים המעטים שלי,

אז ככה, הרכב נצבע עד אתמול ב21:30 בערב, הבוקר התחלתי להרכיב. ואז......

פירקתי את הדלתות והצירים שלהן ולא השגחתי כמו שצריך על המיקום שלהן ביחס לרישום שלי של מקום ההוצאה שלהן. ומסתבר שיש שישה סוגים שונים של צירים!

מאחורי כל ציר נמצא מספר BEF020 או BEF 030 והשאלה היא לאן הולך כל ציר, מלבד הספרות האלו יש עוד ספרות לא ברורות, חיפושים נרחבים באינטרנט של אישתי כדי לעזור לי, נסיעה שלי למוסך נירגד בירושלים (שרק הטעה אותי, כי הרכב שהיה שם היה ממוגן והצירים היו מורכבים בו הפוך), עבר דיפנדר לידי הסתכלתי והצלחתי. אז למען הדורות הבאים:

הכיוון של הצירים הוא בחתך צידי צר למעלה ועבה למטה, מי שיפרק או מנסה להרכיב כבר יבין.
הציר הקדמי העליון הוא כמובן עם שני החורים למראה.
שני הצירים הדומים של כל צד (BEF020, או BEF 030 ) הם התחתונים והם זהים אחד לשני.
הציר האחורי העליון הוא מה שנשאר לכם ביד.

כדי להקל עליכם עוד יותר, סדר הברגים, חיבור למרכב בלבד, החיבור לדלת הוא זהה):
ציר עליון קדמי (כל צד) ברגים קצרים.
ציר תחתון קדמי (כל צד) ברגים קצרים.
ציר אחורי עליון (כל צד) בורג ארוך.
ציר אחורי תחתון (כל צד) הבורג הארוך ביותר.

בהצלחה לכל המפרקים.

תמונות בקרוב על ידי עידו.

מחר הרכב יורכב סופית ויהיו תמונות נוספות.

whisky

WHISKY, יש לך הרבה עוקבים, זה שלא מגיבים אינו אומר שלא קוראים את השרשור,
אז........

תמשיך לעדכן, אנחנו קוראים ונהנים,
בסוף נחלק ציון :)

שמוליקו
13-01-12, 12:18
תענוג לעניים:)
ממש יפה, מסקרן לראות אותו מוכן

whisky
13-01-12, 13:12
חברים,מתקשר ללב שלכם, תבכו בשבילי, הצלחתי לתקוע דיפנדר בחדר סגור בלי הצלבות ובלי שיפועים.המצבר מת, עליו השלום השם ירחם עליו וישלח אותו לאלף עזאזל, יקבור אותו באש הגיהנום יצלה אותו בכבשני השטן.... התמונה ברורה לכם. מה שמעצבן זה שאי אפשר להכניס עוד רכב פנימה ולהניע עם כבלים, אז בדחיפה של שעה וחצי בערך הרכב יצא, אבל לא הורדתי מספיק אוויר, אז נשרט הצבע בגג. בקיצור יום מעצבן. הבשורה החיובית היא שעוד חמש דקות אישתי כאן עם מתבר חדש, נניע ננפח גלגלים, וניקח אותו הביתה. מחר נתקן את הצבע בגג ונסיים להלביש אותו ויש לי רכב, איך נגדיר את זה? קצת שונה... שבת שלום לכולכם, whisky

המשוטט
13-01-12, 15:02
כל הכבוד על העבודה

תהנה ממנו

shay_love_off_road
14-01-12, 02:26
וויסקי, באמת עבודה יפה! אני מת על הצבע של הG4

http://1.bp.blogspot.com/_BtFedOspKh4/TDke4F3ttjI/AAAAAAAAEoQ/zKAzPMKq30M/s1600/Land+Rover+Defender+110+%28G4%29+%282%29 .jpg

אגב, צבעת אותו כ"כ יפה, לא תחליף חזית לחזית כזאת:http://en.landrover-club.net/graphics/gallery/full/8_08defsvx.jpg

itay-rover
14-01-12, 09:42
חברים,מתקשר ללב שלכם, תבכו בשבילי, הצלחתי לתקוע דיפנדר בחדר סגור בלי הצלבות ובלי שיפועים.המצבר מת, עליו השלום השם ירחם עליו וישלח אותו לאלף עזאזל, יקבור אותו באש הגיהנום יצלה אותו בכבשני השטן.... התמונה ברורה לכם. מה שמעצבן זה שאי אפשר להכניס עוד רכב פנימה ולהניע עם כבלים, אז בדחיפה של שעה וחצי בערך הרכב יצא, אבל לא הורדתי מספיק אוויר, אז נשרט הצבע בגג. בקיצור יום מעצבן. הבשורה החיובית היא שעוד חמש דקות אישתי כאן עם מתבר חדש, נניע ננפח גלגלים, וניקח אותו הביתה. מחר נתקן את הצבע בגג ונסיים להלביש אותו ויש לי רכב, איך נגדיר את זה? קצת שונה... שבת שלום לכולכם, whisky

תגיד תודה רבה שהלך המצבר!!!
אם היית מצליח להניע,תחשוב מה היה קורה לו היית יוצא בנסיעה! מקום של כבוד בשרשור האידיוטים....

בכל מקרה,
פרוייקט יפה מאוד וכל הכבוד על העבודה והתוצאה!!!

איתי.

whisky
14-01-12, 13:01
שי שלום,

תודה על המחמאות, אני לא מתכוון להחליף את החזית, החזית החדשה הזו נראית לי מודרנית מדי לדיפנדר. אני הולך קצת לשדרג את הקיימת: להחליף חלקים מנורות ולהוסיף אלומיניום מרוג מושחר מעל לכנפיים, אבל זהו בערך, בנוסף אני עובד על להשיג חלקים לשנורקל מבניה עצמית, ואלומיניום מרוג לכנפים אחוריות, קיצור הרכב הולך להיות כתום שחור מגניב.

יריב

omri_t
14-01-12, 13:24
צבע יפה, עבודה יפה- סחטיין!!!
איזה הבדל מול החצי-חצי של מגב... לא להאמין.

shay_love_off_road
14-01-12, 15:53
אתה יכול למצוא באינטרנט סט מנורות לד לדיפנדר, לדעתי זה יפה!

whisky
14-01-12, 15:57
שי תודה,

בדקתי עכשיו על מה אתה מדבר, נראה יפה, ראיתי במחירים שלא רלוונטיים כרגע, אבל אני אעקוב בebay.

אגב מה היתרון של נורות לד לרכב, הרי ההשפעה של זה על החשמל היא מינימאלית, קצת אולי אורך החיים של הנורה, אבל יתרונות נוספים, מישהו יודע?

whisky

shay_love_off_road
14-01-12, 16:19
לד הרבה יותר חזק מהלוגן, עוצמה של 5 וואט לד שווה ל50 וואט הלוגן מבחינת כמות האור
נורת לד היא נורה בעלת אורך חיים גדול מהלוגן משמעותית,

הינה כמה תמונות לשם ההשוואה:
http://adalit.es/img/Noticias/LEDvsHalogena/foto1.jpg
http://www.cleanmpg.com/photos/data/523/2010_Prius_LED_vs_Halogen_Collage.jpg
http://www.solidlights.co.uk/features/10w-20pc-over-halogen-1103-480.jpg

http://www.cleanmpg.com/photos/data/2/Lexus_HS250h_-_Halogen_vs_LED_Collage.jpg

שים לב לעוצמה והבהירות של הלד אל מול ההלוגן, ושים לב שהלד יותר ממוקד מההלוגן,
אבל זה כבר תלוי בעדשה של הפנס, - בכל אופן, כשיהיה לי תקציב למותרות אעשה לד ברכב שלי
(כמובן אחרי צמיגים, הגבהות, פחחות, וריפוד)

yes1952
14-01-12, 18:09
וויסקי אתה מוזמן לכוס יריב
תמונות מדהימות
יוסי

shachar
14-01-12, 22:44
מה היתרון של נורות לד לרכב, הרי ההשפעה של זה על החשמל היא מינימאלית, קצת אולי אורך החיים של הנורה, אבל יתרונות נוספים, מישהו יודע?
whisky

לד הרבה יותר חזק מהלוגן, עוצמה של 5 וואט לד שווה ל50 וואט הלוגן מבחינת כמות האור
נורת לד היא נורה בעלת אורך חיים גדול מהלוגן משמעותית, שים לב לעוצמה והבהירות של הלד אל מול ההלוגן, ושים לב שהלד יותר ממוקד מההלוגן,

בלדים הזולים לא תקבל עוצמה טובה, שים לב להבדל בין נורות שמדברים עליהם בוואט לבין כאלו שמדברים על מספר נורות.
הסוג השני יהיה הזול...
גם המיקוד תלוי במבנה של הנורה , אלו עם ה 734 לדים יהיו מפוזרים יותר.

מעבר לעוצמה או אורך חיים, יש השפעה גם על צריכת הזרם, נמוכה יותר בלד. פחות זרם עדיף למערכת החשמל.
נורות ברקס מלד לא ימיסו לעולם את הפלסטיק החיצוני שאתם יכול למצוא אותו מעוות בלא מעט רכבים מכיוון שהוא צפוף וקטן יחסית.

whisky
17-01-12, 15:30
טוב חברים,

זהו סיימתי להרכיב, זה כלל עבודה נחמדה של התאמת כל בורג למקום שלו, אבל הסתדרתי.

בגלל שהידיות החיצוניות כנראה שלא נגעו בהן מאז שהורכבו, הברגים האומים הפנימיים שלהן השתחררו, הדבקתי אומים חדשים עם אפוקסילינה וזה עובד כמו שעון שיווצרי. לגבי הצירים של הדלתות, נשארו לי שני ברגים ואומים שאכלה אותם החלודה, הם יוחלפו בימים הקרובים, אבל זה לא מונע מהרכב לעבוד כמו שצריך מבחינת הדלתות.

המשך הפרויקט הוא:
1. חיתוך והשחרה של אלומיניום מרוג, אני מקווה עד סופ"ש או עד סופ"ש הבא.
2. בניית שנורקל בניה עצמית.
3. בניית מנגנון לגלגל אחורי.

התמונות הן לאחר הרכבה, את הכנפיים חיברתי בעזרת ניטים ראש גדול 16X5, כיוון שעל קליפיסים מפלסטיק רצו מחירים מופקעים ובחלק אחר של החנויות באזור ירושלים פשוטו לא היה, או שרצו דוגמא... קיצור, 7 ש"ח פתר את הבעיה - 70 ניטים.

מקווה להצליח להעלות את התמונות, אם לא עדו היקר, שמגיע לו שפו ענקי גם על העזרה לי, אבל בעיקר על היותו איש מעשה מדהים על הרכב שהגיע מקום ראשון שתי קטגוריות בדאקר, כל הכבוד והמון תודה על העזרה.

יריב whisky שמרון

Tourist
17-01-12, 15:48
מהמם !!!

אתה חייב להעלות תמונות סופיות !
(לא אמרת שהגג יהיה שחור ?)

whisky
17-01-12, 17:38
551105511155112

שמוליקו
17-01-12, 17:39
הלינקים לא תקינים

shachar
17-01-12, 17:42
תנסה לפתוח גלריה ולהעלות אליה את התמונות

אחר כך רק "תשתול" את הלינק של כל תמונה בטקסט

whisky
17-01-12, 17:45
ממש מתוסכל מההעלאת התמונות, אבל אני מצליח לפתוח את הלינקים משני מחשבים שונים ומהאיפון אז אני כבר לא יודע איפה הבעיה.אני אשלח שוב לעדו שיעלה בשבילי

עידו לוריה
17-01-12, 18:57
יריב תודה על המחמאות .
אני מחכה לתמונות במייל :)

עידו

whisky
17-01-12, 22:11
הנה הגלריה של שלוש התמונות האחרונות, אם זה ילך אני אמשיך לצרף לכאן תמונות כשאתקדם בשלבים השונים.

http://www.jeepolog.com/forums/album.php?albumid=537
(http://www.jeepolog.com/forums/album.php?albumid=537)
whisky

עידו לוריה
17-01-12, 22:18
תמונות רבותי

עידו

נ.ב יריב שכחת לטשטש את המספר אז הגדלתי ראש ;) חוץ מזה יצא יפה מאוד .

551225512355124

Tourist
17-01-12, 22:23
55125עם הכתום שלך והצהוב שלי אנחנו יכולים להיות אטרקציה בכבישים....

שמוליקו
18-01-12, 07:52
אכן נראה מדהים.

שגיא S
18-01-12, 10:38
נראה מצוין!!!

יצא יפה מאוד..!!

whisky
18-01-12, 19:49
אהלן,

אני נשאר דווקא בשרשור הזה ולא עובר לאחר, למרות שהבעיה לא קשורה:

איך לעזאזל מוסיפים תמונות להודעה?

ניסתי דרך imageshak, ניסיתי להקטין תמונות, ניסיתי לכווץ, ניסיתי אתרים אחרים, ניסיתי גלריות. לא הולך.

עכשיו אני לא אידיוט מושלם, ופעם הייתי מצליח להעלות תמונות לפורום, היום פשוט לא הולך, אני מקבל כל הזמן הודעה invalid url, התמונות בהעלה דרך המחשב לא מתקבלות כשהן גדולות, לא נראות על ידי הגולשים כשהן קטנות, עברתי על שרשורים קודמים שמדריכים איך להעלות תמונות, פשוט לא עובד לי, ואני רואה שאני לא היחיד.

צריך הסבר כמו של ילד בן שנתיים:

באתר XXX בראוזר תבחר תמונה, תלחץ כאן, יופיעו לך שלושה קישורים תבחר את השני.... כמו אידיוט, והאמת היא שזה פעם ראשונה בחיי שהרגשתי כל כך אידיוט בהעלאת תמונות באינטרנט אי פעם.

בבקשה, הסברים מלאים, קצרים וחסרים לא יתקבלו בברכה (כתיבה של תסכול רב לאחר ימים ושבועות שאני מנסה להעלות תמונות לשרשור הזה הגיעו לרתיחה).

whisky

עידו לוריה
18-01-12, 20:43
אהלן יריב ,

תעלה את התמונות לא דרך imageshak אלה דרך כפתור "קבצים מצורפים" (הסמל שלו זה אטב משרדי) , כאשר אתה לוחץ עליו נפתח חלון , בחלון הזה בצד שמאל למעלה יש כפתור בשם " +Add Files " תלחץ עליו נפתח עוד חלון בשם "העלאת קובץ ממחשב אישי" , בחלון זה יש כפתור במרכז למטה בשם
" בחירת קבצים " תלחץ עליו נפתח חלון חדש שבו תבחר מהיכן במחשב אתה רוצה לעלות את התמונות למשל my documents/my pictures , תבחר את התמונות הרצויות ואז אן יופיעו בחלון "העלאת קובץ ממחשב אישי" , בחלון זה כרגע יש כפתורים נוספים במרכז למטה אחד "בחירת קבצים" שני "upload files" ושלישי "clear list" תלחץ על "upload files" התמונה/ת יופיעו בחלון הראשון בחלקו התחתון השמאלי ישנם שני כפתורים תלחץ על הימני בשם "insert inline" התמונות יעלו לתוך חלון הכתיבה היכן שהסמן שלך היה לאחרונה .
דבל קליק (שמאלי ) עם העכבר על התמונה נפתח חלון של "image settings" כאן תוכל להגדיל את התמונה וכו' .
דרך הגב חשוב לא לנסות לעלות תמונות מעל 800 פיקסל , אני משתמש בפיקסה להקטין אותן לפני שאני מעלה אותן .
בהצלחה .

עידו

shay_love_off_road
23-01-12, 07:22
יש לך את ישראפ להוספת תמונות, אתה מעלה את התמונה לאתר,
http://www.israup.net/
אחרי שהוא העלה את התמונות אתה מעתיק את הכתובת מ-"קישור ישיר"
פותח בכרטיסיה חדשה, ופשוט גורר את התמונה עם העכבר לתיבת הטקסט
בג'יפולוג, - העלאה פשוטה, וגם לא הרבה זמן,

הינה דוגמא:

הכתובת של התמונה שהעלתי הייתה הכתובת הזאת:
http://www.israup.net/images/1075bba851d32ec3e0b99cbfb1412065.jpg
את הכתובת הזאת קיבלתי מ"ישראפ" לאחר שהעלתי את התמונה,
נכנסתי לקישור, ופשוט גררתי אותה עם העכבר לכאן,

http://www.israup.net/images/1075bba851d32ec3e0b99cbfb1412065.jpg

בהצלחה וויסקי

whisky
23-01-12, 09:32
שי מי ניצח?

לדעתי הסובארו...:rolleyes:

whisky

shay_love_off_road
24-01-12, 01:24
מה שהסובארו 86 הזאת עברה שום רכב של הגרילה הקולומביאנית/טאליבן/המהפכה הלובית לא עבר,

יש לאבא שלי סעיף נפשי עליה, הוא פשוט חולה על האוטו!
אני לפני שמצאתי את הבהמה שלי רציתי להסב את הסובארו הזאת ל4X4
את המכה בפגוש אני עשיתי - אבא שלי לא רצה לדבר איתי שבוע בגלל זה!

GodsFather
24-01-12, 04:47
זה די מסביר כמה דברים... ;)

ishc
24-01-12, 09:46
55125עם הכתום שלך והצהוב שלי אנחנו יכולים להיות אטרקציה בכבישים....

אתם קצת מזכירים לי נשכחות מילדותי בשנות השמונים:
http://www.google.co.il/search?hl=iw&client=safari&gl=il&biw=320&bih=416&tbm=isch&sa=1&q=g1+sideswipe+and+sunstreaker+together&oq=g1+sideswipe+and+sunstreaker+together&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=87999l92323l0l93142l9l9l0l0l0l0l3 68l1262l2-1.3l4l0#i=64

shay_love_off_road
24-01-12, 23:25
מה מסביר מה? מי נגד מי ולמה?

Tourist
25-01-12, 11:58
טוב, צחקנו ונהננו... עכשיו קצת רצינות:
רוצים תמונות

amirsegal
14-02-12, 17:59
וויסקי, כל הכבוד, שאפו על הפרוייקט - יצא מדהים

whisky
24-05-12, 12:59
ואוו העידכון האחרון היה ממש מזמן, פשוט נגמר לי הזמן לשיפצורים האחרונים.

אבל עדכון משמעותי: אחת הבעיות מהן סובלים הדיפנדרים, בעיה שמעטים מודעים אליה עד שמורידים את הדלתות בפעם הראשונה, היא שהאומים והטפסים של האומים שמחזיקים את הצירים של הדלתות הקידמיות בדיפנדר מחלידים, וכשאני אומר מחלידים אני מתכוון לזה שהברגים 3/4 נאכלו על ידי חלודה.

ישנו סט של בריטפרט britpart שכולל את כל הברגים שצריך והאומים שצריך וכן את הטפסים מספרו 1133 וקניתי אותו דרך ג'קי (כמובן) המחיר ממש לא בשמיים, שווה כל שקל.

עידכון הבא, כשיהיה על מה לעדכן.

haimon
26-02-20, 19:33
ואוו העידכון האחרון היה ממש מזמן, פשוט נגמר לי הזמן לשיפצורים האחרונים.

אבל עדכון משמעותי: אחת הבעיות מהן סובלים הדיפנדרים, בעיה שמעטים מודעים אליה עד שמורידים את הדלתות בפעם הראשונה, היא שהאומים והטפסים של האומים שמחזיקים את הצירים של הדלתות הקידמיות בדיפנדר מחלידים, וכשאני אומר מחלידים אני מתכוון לזה שהברגים 3/4 נאכלו על ידי חלודה.

ישנו סט של בריטפרט britpart שכולל את כל הברגים שצריך והאומים שצריך וכן את הטפסים מספרו 1133 וקניתי אותו דרך ג'קי (כמובן) המחיר ממש לא בשמיים, שווה כל שקל.

עידכון הבא, כשיהיה על מה לעדכן.מוכר למישהו??

7 שנים אחרי הצבע הראשון, עבר סיבוב שני אצלי.. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200226/9a33adcff7e5c421f86d467bf7ba31a3.jpg

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

asafk
26-02-20, 19:38
נראה מצויין!

אסף.

nirs
26-02-20, 19:56
הדיפנדרים (של הגולשים כאן) לא מתים (ויש סיבה טובה), הם רק מחליפים ידיים...

Sent from my iPhone using Tapatalk

ohadw50
26-02-20, 20:33
חיים מזל שיש לך חברים טובים שגרמו לך לקנות דיפנדר [emoji1787][emoji6]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

haimon
26-02-20, 21:32
חיים מזל שיש לך חברים טובים שגרמו לך לקנות דיפנדר [emoji1787][emoji6]

Sent from my SM-G930F using Tapatalkחברים.... פ'סדר

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

-->