PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיפור עם אזהרה

ybaggs
18-12-11, 19:51
ראשית אני רוצה לציין שמטרת הסיפור היא לא לפגוע אישית במוסך אלא להזהיר אתכם – הג'יפאים.
לפני כשנתיים עשיתי אוברול כולל למנוע סוזוקי 1300 לסמוראי שלי.
הטיפול נעשה אצל ארז מ"טופ גיר" רעננה על סך – 7000 ₪, מחיר גבוה ולכן קיוותי שיעמוד בציפיות.
את ארז לא הכרתי לפני אלא רק מהסיפורים באתרים השונים. כשנפגשנו הוא לא היה נחמד והתייחס בצורה מבזה אבל בגלל שהמוסך עצמו נראה כמו מעבדה חשבתי שאת העבודה הוא יודע לעשות.
לאחר חצי שנה התחילה נזילה של טיפה סטטית מהמחזיר שמן האחורי, מחלה ידועה בקרב הסמוראים ולכן לא ייחסתי לזה חשיבות. יש לציין, כי המנוע קיבל רדיאטור וקרבורטור חדש ועבר את כל הטיפולים הנדרשים בזמן.
כעבור שנה וחצי (40,000 ק"מ) ,להפתעתי, הנזילה מהמחזיר שמן האחורי החמירה ובנוסף הרגשתי שהאוטו לא "סוחב".
ניגשתי למוסך מוכר בקרב הסמוראים והוא קבע כי המנוע מנפח.
במהלך השנתיים האחרונות ,חשוב לציין, כי לא עשיתי טיפולים נוספים לאוטו במוסך של ארז אלא במוסך אחר.
מכיוון שאצלו עשיתי את האוברול חזרתי אליו לבירור הבעיה. כאשר אני יודע שהאחריות פג תקופה.
הגעתי לארז והוא צחק ואמר "אין בעיה, המנוע שלך עדיין בתול והנזילה מהגומיית מכסה שסתומים".
כשאמרתי שאני חושב שהמנוע מנפח הוא פתח את המכסה של הרדיאטור ואמר "אם המנוע היה מנפח המים היו יוצאים החוצה". שטות מוחלטת.
עוד באותו היום החלפתי אצלו אטם ושילמתי מחיר מופקע של 200 ₪ , ציינתי בפניו שזה המחזיר שמן אחורי והוא בתגובה אמר שזו המשאבת דלק.
ביררתי שוב במקום נוסף ושוב ציינו בפני שהמנוע מאבד שמן עקב לחצים ואוברול לא תקין. כשאמרתי זאת לארז הוא אמר "שכל מי שחושב שהמנוע לא תקין יכול ללקק לו את הביצים". הוא התעקש שאני אחליף את המשאבת דלק וזה יפתור את הבעיה ובנוסף אמר שאין לו אחת כזאת ושאני אחפש באינטרנט (?!)

כרגע אני מחליף למנוע חדש עם הרבה כאב וחור בכיס, האמנתי בארז למרות הסיפורים אני מקווה שאתם לא תעשו את הטעות כמוני .

cj 64
18-12-11, 20:10
קשה להאמין?????
אני מכיר את ארז בתור בחור כארז!!

אייל שמואל
18-12-11, 20:29
לפני שאתה נופל שוב ועוד שנתיים תרשום כאן את אותו שרשור סע למורי לבדוק ולקבל יעוץ

המלצה חמה מלקוח מרוצה

motorica.net
18-12-11, 20:45
הזה המנוע עבר לא מעט ואין לדעת איזה טראומות המנוע ספג בידיעה או שלא בידיעה (התחממות,חוסר שמן וכו,)
קשה לבוא בטענות לבעל מקצוע אחרי שנתיים במיוחד שהרכב לא טופל לאחר מכן אצלו.

את ארז אני מכיר אישית , מעטים המכונאים שיודעים לעבוד כמוהו ושמחזיקים ציוד טכני כמו שלו שיש במוסך.
נכון, הוא קצר בסבלנות אבל איש מקצע מעולה.

נמרוד
18-12-11, 20:54
לקשור נזק עכשווי לשיפוץ שבוצע לפני שנתיים לא סביר. האחריות המקובלת בענף למנועים משומשים או לשיפוץ היא 3 חודשים או 5,000 קילומטרים. אתה מדבר על שנתיים ו40,000 קילומטר - הרבה, הרבה מעבר למקובל.

שנופון
18-12-11, 22:23
מנסיון בזמן האחרון ארז עומד מאחורי העבודה שביצע

elro
18-12-11, 23:05
לקשור נזק עכשווי לשיפוץ שבוצע לפני שנתיים לא סביר. האחריות המקובלת בענף למנועים משומשים או לשיפוץ היא 3 חודשים או 5,000 קילומטרים. אתה מדבר על שנתיים ו40,000 קילומטר - הרבה, הרבה מעבר למקובל.

גם אני חושב כך.

בכל מקרה, לא הייתי רוצה לשמוע תגובות כאלה מנותן שירות בהנחה שמה שכתבת מדויק.

motorica.net
19-12-11, 18:24
ארז סנטו הגיב בפירוט למקרה בג'יפטריפ והתגובה שלו ראויה להמצא גם בשירשור הזה, כדאי גם לשמוע את הצד השני.

**************************************** **************************************** **************************************** ****************

אני אחרוג מהרגלי ואשיב לאדון יותם המהולל היות וזמני די יקר : אם אתה משמיץ אדם ,
לפחות תמסור פרטים נכונים ! ולא מה שמתאים לך . מעבר לכך אני לא זקוק לקליינטורה של אנשים שכמוך , אליי מגיעים אחרי שכל מבני הדבר מרימים ידיים .
לא אדבר בשבחי , ואת הסמורי והסוזוקי אני עושה בשם האהבה ולא בשם הכסף ! ובוא נדבר על מעט עבדות :
25 מנועי סמורי שנסגרו בידיי שלי . אפס אכילת שמן או איבוד מים !
4 מנועי ויטרה 8 שסתומים , + 7 מנועי ויטרה 16 שסתומים , רוב המנועים כבר עובדים מעל 5 שנים אפס תקלות !
מר יותם הנכבד, להגיד ש 7000 שקל זה הרבה על מנוע אוברול הכולל: בוכנות יפניות ,מיסבי ראשי , טלטל יפני . חריטת בלוק + גל ארכובה + שטח בלוק ראש מנוע משופץ כולל גומיות שסתומים ואטם ראש מקורי כולל מש' מים סט טימיינג מלא כולל מ. שמן מקורים צינור מש' מים מקורי (רק זה בחברה 300 שקל ) פרוק והרכבה מהרכב ועוד הרבה . מה שיותר מרגיז בסיפור שאני אמור להתמודד עם נער מבחינתי שחושב שהוא וחבריו או יועצי אחיתופל למיניהם זורקים באויר סיסמאות, אנשים שלא מבינים מה זה מנוע ומערכותיו, אינם יודעים להחזיק קלייבר או לתת לי מידה ממיקרומטר ולא אמשיך מעל במה זו. אני מזמין כל בעל מקצוע שהוא טוען שהוא בעל מקצוע להתמודדות ברמה טכנית או מקצועית ולא אספסוף שעובד במוסך המדרכה רואה כי טוב למחרת משכיר תעודה פותח מוסך ונהיה ה"גורו" של החברה .
מר יותם הגיע למוסך בפעם הראשונה עם אביו והתלננו שביצעתי אוברול והמנוע מאבד שמן.
בבדיקה ראשונית אובחן אטם מכסה שסתומים מזיע ומש' דלק (מכנית ) מטפטפת כמו ברז מקו ניקוז השמן שלה.
אמרתי למר יותם הנכבד כי יש להחליף אטם מכסה שסתומים + מש' דלק לבצע שטיפה ואני
בספק אם מ.שמן המנוע האחורי מרטיב(למרות שעברו שנתים +) אדון יותם טען כי על פי סקרים וממה שבדק המנוע מנפח ולכן יש נזילות שמן אמרתי לו שאני מוכן להתחייב על החלפת מ.שמן מנוע אחורי ללא חיוב אם אני לא צודק מר יותם בחר להחליף את אטם מכסה השסתומים ונעלם ולהלן העבדות :
מאז האוברול מר יותם לא ביקר אפילו פעם אחת במוסך איני יכול להיות אחראי לגבי טיב החלפים או הרמה המקצועית בה טופל הרכב .
המנוע אינו שורף שמן, לא קיים לחץ עוקה ואינו מייצר לחץ למע' הקרור !
שהבחנתי בזיופי מנוע קטנים שנבעו מסט חוטי הצתה גמור, גם אז סירב מר יותם להאמין
כנראה יקירי שנפלת בחלקו של עוד גורו של סמורים שניפח לך את המוח ובשל חוסר המקצועיות שלך דוחף לך מנוע . מצד שני אתה בוחר לסלף עובדות ומשתמש בגיפטריפ כבמה לתיסכול שלך ומשמיץ בעל מקצוע הייתי שמח להרכיב את המנוע שהחלפת בסמורי אחר ולתת לך בראש .
לסיום היות ויש לי דברים יותר חשובים לעשות, חבל שאתר ברמה שלכם מאפשר לכול ילד עם חלב על השפתיים להשמיץ בעלי מקצוע ובמקום לסגור גיריים אוטומטים אני נאלץ להגיב כי זה
מקומם !
לגבי הליקוק ביצים אני עדיין מזמין את כל מביני האינטרנט ללקק כי מאסתי בטימטום של "המומחים למניהם " ולכול המאיימים שלא ייכנסו למוסך טופ - גיר אני זקוק לכם כמו שאני זקוק לעוד כמה שערות בחור של התחת צר לי על הבטוי כי באמת מאסתי בחכמולוגים שמסתתרים אחרי המקלדת .
זו גם הפעם האחרונה והיחידה שאגיב בפורומים הנ"ל יש אנשים שלא שווים בזבוז זמן .

שגיא S
19-12-11, 18:47
כן..זה נשמע כמו ארז ;)

benza
19-12-11, 20:15
ארז בעל מקצוע לעניין, לא היתה פעם אחת שלא התקשרתי אליו ולא קיבלתי מענה לשאלות שלי גם אם בסוף עשיתי את העבודה לבד, תמיד עזר לי וייעץ לעניין.

סולי
19-12-11, 20:58
עם כל הכבוד למר ארז וזמנו היקר, (כמובן מוקירים אותך על תרומתך לקהילת הסמוראים שאותה את אוהב וממנה אתה לא מתפרנס, בשם האהבה כן?)
שלא יכנס לפורומים ברשת ולא יטרח להגיב.
אף אם לא בגדר אחריות וגם אם הלקוח אינו צודק.. הוא שם אצלך 7000זוזים.
מגיע לו כוס קפה ונימוק ראוי... ולא ליקוקי ביצים.

אני עומד בפני החלפת מנוע בסמוראי שלי, לטופ גיר אני לא אכנס... רק בגלל תודעת השירות.

asafk
19-12-11, 21:12
ראשית, אם ארז רוצה להגיב כאן - הוא מוזמן. אם הוא חושב שזה בזבוז זמן - אל תטרחו להגיב בשמו.

מעשית, 40 אלף קילומטר ושנתיים הם הרבה מאוד זמן.
הרבה יותר ממה שמישהו ייתן אחריות על אוברול.
אסור לשכוח שגם מנוע אחרי אוברול הוא לא מנוע חדש, ואחרי זמן כזה וקילומטרז' כזה - אי אפשר כבר לדעת מה קשור למה. יכול להיות שהמנוע באמת לא מנפח.
תבדוק - לחץ עוקה, קומפרסיה (חם וקר) ובריחת קומפרסיה.
חוות דעת של "מישהו" מוכר בקרב הסמוראים או לא, שלא מגובה במספרים "קשים", חבל שתסתמך עליה כשאתה מוציא עוד ערמה של כסף, כי אולי היא לא מספיק מבוססת.

אסף.

BackDoorMan
19-12-11, 21:14
ה 7000 זוזים שהוא "שם" לא הלכו לקופת צדקה, עבודה וחלפים שווי ערך לכסף אתה יודע.
עלות חלקים+ עלות עבודה של אוברול ב 7000 ש"ח כולל פירוק והרכבה...מחיר סביר ביותר.

sos4u
19-12-11, 21:19
כל בעל מקצוע, שמכבד את עצמו ושיש לו שם שבנה במשך שנים יתעצבן, וייצא מגידרו כשמשמיצים את עבודתו, תחת הכותרת "אני רוצה לציין שמטרת הסיפור היא לא לפגוע אישית במוסך אלא להזהיר אתכם – הג'יפאים", שנכתבה כדי לתת נופך יותר "אמיתי", לסיפור.

אני יכול לספר ממקור ראשון, שפגשתי את עבודתו המקצועית של ארז , ולא רק על סמוראי / ויטארה / גימיני. והתוצאה - ללא דופי. כנ"ל המחיר שדרש, שהיה סביר ואולי נמוך ממחיר השוק. [ ובהחלט ממחירים שבקשו במקומות אחרים]

לגבי תגובותיו, אכן מן הראוי היה להשתמש בלשון נקיה, אבל חטא מי שהביא את הציטוט בכך שציטט רק את תגובתו של ארז, שהגיב בדבריו על מה שנאמר בשרשור. ןחטא עוד יותר מי שהשמיץ ללא הצדקה.

ולגופו של עניין, עם כל הכבוד לפותח השרשור, בחייאת רבאק, נסעת עם מנוע 40,000 ק"מ, טיפלת, אלוהים יודע איפה, [ אם בכלל ] עברו שנתיים. מה אתה מצפה ? שארז ייקח אחריות על מה ?

כהמלצה גורפת, וממה שאני רואה / שומע במקרים רבים, הזיגזוג בין המוסכים, עושה רק רע לרכבים ולנהגים. מצאו לכם בית, ותשארו איתו.

ולמגיב מעליי, ראיתי בחיי מוסכים רבים שבהם, מלקקים ללקוח את התחת ומצד שני מנגבים לו את תכולת הכיס... אז אני מציע לך, לא להגרר אחרי "המלצה " כזו או אחרת של לקוח שעל פניו טענותיו, גם אם ויש בהן מן האמת, מופרכות.

ישי.פ
19-12-11, 21:42
אני גם "קפצתי לביקור" אצל ארז שיתן מבט על הויטרה, כי היה רעש שלא מצא חן בעני מכיוון המנוע.
אני יכול להגיד שהוא אחד המוסכניקים היותר עניניים, והשירות שלו היה מצויין!!

לפותח השירשור:
ביקורת כלפי נותני שירות היא דבר חיובי! אבל אתה גם צריך ביקורת כלפי עצמך, לא יתכן שתתלונן על משהו שבוצע לפני כל-כך הרבה זמן
שכבר לא בתחום אחריות נותן השירות.
זה כן בגדר השמצה!

סולי
19-12-11, 21:51
אויש אסף, באמת שלא נכנסתי לנושא הטכני ויש לכך סיבה,
ברור לכולם שהמנוע לא באחריות... ושקשה יהיה לעשות פה משפט מי אחראי ומה אחראי לתקלות של הבחור, אבל זה לא מעניין ממש...

לא הגבתי תגובה המתייחסת לטיב עבודתו של ארז, וזה גם לא הנושא, מבחינתי!
היחס נשמע מזלזל, ללקוח שעשה שיפוץ מנוע.. והרבה ממכם גם טענתם כאן שהטון ואופן ההתבטאות מתאימות לארז.
מבחינתי אלו "מספרים קשים" אסף.

למען הגילוי הנאות, ארז גם לי ייעץ מספר פעמים בטלפון ולמרות שנשמע מקצועי היה חסר סבלנות (אין מה לשפוט אותו על כך, נשמע שהוא עסוק מאוד ואני עוד קול מציק בטלפון).

backdoorman,
לי 7000ש"ח נשמע על הצד היקר של הסקאלה, כשבמקביל חסר עשה אובראול לרכב זהה במחיר נמוך בהרבה.. (אל תיכנס איתי לטיב ולמקוריות החלקפים כי אני לא יודע)
העובדה שנעשה אובראול מלא והרכב נוסע טוב, ... ולקוח שהשכיב ערמה כזאת של כסף, לפעמים חצי או שליש מערך הרכב יאה שיקבל הסבר ולא יילך יחפש אוזן קשבת בפורומים., זה גם כשלון של בעל מקצוע, ואני רואה בזה , שוב, תודעת שירות נמוכה.
בחייאת רבאק, מדובר פה על בעלי סמוראים...תפרנים בד"כ, לא רנגלרים ושות'..

וגם ליוסי,
אם כל הכבוד , כל בעל מקצוע ינסה לנגב לך את תכולת הכיס.. אף אחד לא עובד חינם וכולם מנסים להרוויח כמה שיותר.. לגיטימי.
אז תודה להצעה שלך, אני נשאר בשלי, תודעת שירות היא דבר מבחינתי גם כשאני חוזר אחרי שנתיים אם טענות לכאורה מופרכות, מינימום של יחס לאדם שניגבת לו תכולת הכיס שנה אשתקד, תודעת שירות זה דבר מינימלי מבחינתי.
מה אתם טורחים כל כך לגונן על בעל מקצוע?! זה מקומם ומחשיד!
זו במה פתוחה גם לבעלי המקצוע... (שלהזכירכם זלזל בכל כותבי הפורומים, שלדעתי מחלקם הוא מתפרנס, נהייתם סנגורים?!? אז מה עם יש לו ידיים זהב והוא מקצוען?!
הוא התייחס לא יפה ללקוח, זה בסדר?! זה מותר?! אתם יורים לעצמכם ברגל לדעתי. גם אם הוא סגר 100 מנועים שנוסעים כבר 100 שנה~~ הוא בנאדם ובני אדם עושים טעויות, קורה, לוקחים אחריות, הוא בחר לפסול ולזלזל בקהילה , חובבת, אוהבת, לומדת ... ואתם אני אשתמש במילים שלו "מלקקים לו את הביצים")
אני לא שמעתי פה מילים רעות על מורי, רמי, זוקילנד.... ואני בטוח שלא כל אחד יש כמה טעויות בשרוול! דבר טבעי כאמור, בני אדם.
יש פה תחושה של צידוק וכאילו אתם עכשיו אחראים על התדמית של המוסך או אופן היחס שלו ללקוחות.

נ.ב, זאת השמצה שאני אומר שאתם מלקקי ביצים? P:
אשמח אם לא יצנזרו , זו הלצה.. , ובכלל זה לא אני אמרתי, זה ארז אמר.

benza
19-12-11, 22:11
אני בטוח שאם יכנס לפה מישהו וישמיץ את ליאור/מורי/רמי וכו' יהיו ערימות של פירגון לחבר'ה האלה בלי קשר אם הם צדקו או לא במקרה הספציפי שעליו ידובר.

העניין הוא שכמו שאתה אומר בטוח שלמישהו יש בטן מלאה עליהם כי הם בני אדם והם טעו אבל אותו מישהו לא ליכלך ככה בשני פורומים שונים

אנשים לא לוקחים בחשבון שהמידע הזה לא נקבר ונעלם אלא עולה בקלות בחיפוש קטן בגוגל וזה כבר פוגע, אז לי חשוב לפרגן לבעל מקצוע שעזר ועוזר לי גם אם יש לו דם חם ודיבור לא הכי נקי לפעמים...

ואם תקרא שוב תבין שהוא לא מזלזל בקהילה אלא באלה שייעצו לפותח השירשור וצידדו בטענות שלו שהאוברול לא היה תקין...

סולי
19-12-11, 22:32
טוב לי כלקוח/גולש לדעת שיש כאן אוכלסיה סובלנית\ רחמנית\ מתחשבת ותומכת בבעלי העסקים והאינטרסים.
אותי זה כבר לא מעניין, לשם אני כבר לא אכנס. המינוס מבחינתי לא בתגובת הלקוח אלא עצם כך שהגיע לשפוך את ליבו בדפי האינטרנט כמפלט.
שוב, אחרי ששילם 7000זוזים ובעל העסק לא היה אוזן קשבת מספיק.
זאת זכותי, או שגם על זה מישהו רוצה לערער?!

דעתי שלא רק האתר ג'יפולוג הפך למסחרי, אלא גם פורום סוזוקי בפרט רוחש מסחריות וכבר לא מקור לידע טכני מקצועי לשימוש ולטובת החובבים..
מקור שיווק לבעלי מקצוע בתחום, בתור הפורום התפרן ביותר.. תמצאו פה הכי פחות המלצות לעבודה עצמית והכי הרבה המלצות על בעלי מקצוע.
(ואולי זו גם לא אחריות המוסכניקים.. אלא אשמת הקהילה שנותנת לכך יד.. ואולי כולנו נהיינו עצלנים פשוט?! לא יודע כבר, הקאתי)

נו טויב, זה כבר נושא אחר.

benza
19-12-11, 22:40
טוב לי כלקוח/גולש לדעת שיש כאן אוכלסיה סובלנית\ רחמנית\ מתחשבת ותומכת בבעלי העסקים והאינטרסים.
אותי זה כבר לא מעניין, לשם אני כבר לא אכנס. המינוס מבחינתי לא בתגובת הלקוח אלא עצם כך שהגיע לשפוך את ליבו בדפי האינטרנט כמפלט.
שוב, אחרי ששילם 7000זוזים ובעל העסק לא היה אוזן קשבת מספיק.
זאת זכותי, או שגם על זה מישהו רוצה לערער?!

דעתי שלא רק האתר ג'יפולוג הפך למסחרי, אלא גם פורום סוזוקי בפרט רוחש מסחריות וכבר לא מקור לידע טכני מקצועי לשימוש ולטובת החובבים..
מקור שיווק לבעלי מקצוע בתחום, בתור הפורום התפרן ביותר.. תמצאו פה הכי פחות המלצות לעבודה עצמית והכי הרבה המלצות על בעלי מקצוע.
(ואולי זו גם לא אחריות המוסכניקים.. אלא אשמת הקהילה שנותנת לכך יד.. ואולי כולנו נהיינו עצלנים פשוט?! לא יודע כבר, הקאתי)

נו טויב, זה כבר נושא אחר.

זכותך המלאה ועל זה אין ויכוח :-)

לגבי יתר הדברים, אל תשכח שהקהילה הזו גדלה משמעותית ולא כל אחד יכול לתחזק/לבנות/לתקן לבד מכל מיני סיבות, נכון שפעם זה היה אחרת אבל היום זה קצת לא אחראי להציע לכל אחד לבצע דברים בעצמו, אז האופציה הבאה היא להמליץ על מי שכן יכול לעשות את זה וגם עושה את בכיף כי הוא מכיר את האנשים שמפרגנים לו...

BackDoorMan
19-12-11, 23:05
ברור לכולם שהמנוע לא באחריות... ושקשה יהיה לעשות פה משפט מי אחראי ומה אחראי לתקלות של הבחור, אבל זה לא מעניין ממש...

היחס נשמע מזלזל, ללקוח שעשה שיפוץ מנוע.. והרבה ממכם גם טענתם כאן שהטון ואופן ההתבטאות מתאימות לארז.

למען הגילוי הנאות, ארז גם לי ייעץ מספר פעמים בטלפון ולמרות שנשמע מקצועי היה חסר סבלנות (אין מה לשפוט אותו על כך, נשמע שהוא עסוק מאוד ואני עוד קול מציק בטלפון).

backdoorman,
לי 7000ש"ח נשמע על הצד היקר של הסקאלה, כשבמקביל חסר עשה אובראול לרכב זהה במחיר נמוך בהרבה.. (אל תיכנס איתי לטיב ולמקוריות החלקפים כי אני לא יודע)
העובדה שנעשה אובראול מלא והרכב נוסע טוב, ... ולקוח שהשכיב ערמה כזאת של כסף, לפעמים חצי או שליש מערך הרכב יאה שיקבל הסבר ולא יילך יחפש אוזן קשבת בפורומים., זה גם כשלון של בעל מקצוע, ואני רואה בזה , שוב, תודעת שירות נמוכה.
בחייאת רבאק, מדובר פה על בעלי סמוראים...תפרנים בד"כ, לא רנגלרים ושות'..

וגם ליוסי,
אם כל הכבוד , כל בעל מקצוע ינסה לנגב לך את תכולת הכיס.. אף אחד לא עובד חינם וכולם מנסים להרוויח כמה שיותר.. לגיטימי.
אז תודה להצעה שלך, אני נשאר בשלי, תודעת שירות היא דבר מבחינתי גם כשאני חוזר אחרי שנתיים אם טענות לכאורה מופרכות, מינימום של יחס לאדם שניגבת לו תכולת הכיס שנה אשתקד, תודעת שירות זה דבר מינימלי מבחינתי.
מה אתם טורחים כל כך לגונן על בעל מקצוע?! זה מקומם ומחשיד!
זו במה פתוחה גם לבעלי המקצוע... (שלהזכירכם זלזל בכל כותבי הפורומים, שלדעתי מחלקם הוא מתפרנס, נהייתם סנגורים?!? אז מה עם יש לו ידיים זהב והוא מקצוען?!
הוא התייחס לא יפה ללקוח, זה בסדר?! זה מותר?! אתם יורים לעצמכם ברגל לדעתי. גם אם הוא סגר 100 מנועים שנוסעים כבר 100 שנה~~ הוא בנאדם ובני אדם עושים טעויות, קורה, לוקחים אחריות, הוא בחר לפסול ולזלזל בקהילה , חובבת, אוהבת, לומדת ... ואתם אני אשתמש במילים שלו "מלקקים לו את הביצים")
אני לא שמעתי פה מילים רעות על מורי, רמי, זוקילנד.... ואני בטוח שלא כל אחד יש כמה טעויות בשרוול! דבר טבעי כאמור, בני אדם.
יש פה תחושה של צידוק וכאילו אתם עכשיו אחראים על התדמית של המוסך או אופן היחס שלו ללקוחות.

אין לי מושג מי זה הארז הזה, פעם ראשונה שאני שומע עליו, גם אין לי סוזוקי ויכול מאוד להיות שאם יהיה לי ואצטרך בעתיד לשירותי מוסך, הוא לא יהיה הראשון בתור
ולו רק בגלל הטון המתנשא והמזלזל שהוא בחר לפנות אל כולם.

מכיר את המוסכניקים האלו שכל הערה מצד לקוח יודע דבר או שניים נתקל בתשובה "מה שאתה יודע כבר הספקתי לשכוח" גם אם לא טרחו אפילו להקשיב לנאמר.
אנחנו בעידן אחר, בעלי מקצוע מתנשאים הם דינוזוארים, וייכחדו כמותם.

עם כל זאת, כשאתה כותב "שם אצלו 7000 זוזים" זה נשמע כאילו הוא עשה לו טובה, מוסך זה לא "יד שרה" ואתה כנראה לא מבין שעלות חלפים חדשים גם אם מדובר ברכב פשוט וישן יקרה בד"כ כמו חלפים מקבילים של רכב חדש.

sos4u
19-12-11, 23:12
ברור לכולם שהמנוע לא באחריות... ושקשה יהיה לעשות פה משפט מי אחראי ומה אחראי לתקלות של הבחור, אבל זה לא מעניין ממש... - זה דווקא מאד מעניין, בא אדם משליך בוץ על בעל מקצוע, שהדעות חלוקות לגביו, [ במינימום- כי עובדה שי פה לא מעט שמצדדים לזכותו ] , ולא חשוב אם זה נכון או לא ?! מעל דפי האתר ? זה חשוב מאד, כי מה שנשאר בסוף, זה רק מה שכתוב פה ...

היחס נשמע מזלזל, ללקוח שעשה שיפוץ מנוע.. והרבה ממכם גם טענתם כאן שהטון ואופן ההתבטאות מתאימות לארז. - שים לב מה כתבת " היחס נשמע מזלזל" - אתה לא יודע, לא שמעת איך פנה אותו לקוח, ואיזה טענות השמיע .. וכבר פסקת לרעתו, למה? כי פעם אחת נשמע לך חסר סבלנות, בשיחה טלפונית ?!

backdoorman,
לי 7000ש"ח נשמע על הצד היקר של הסקאלה, כשבמקביל חסר עשה אובראול לרכב זהה במחיר נמוך בהרבה.. (אל תיכנס איתי לטיב ולמקוריות החלקפים כי אני לא יודע) - חכמה קטנה מאד, להשוות תפוחים לאגסים, מאד מקובלת במדינת היהודים. אבל למי חשובות העובדות ?!
בחייאת רבאק, מדובר פה על בעלי סמוראים...תפרנים בד"כ, לא רנגלרים ושות'.. - תסלח לי, על מה שאכתוב, אבל, [ ואני מתאים את עצמי למה שכתבת ] ארז הוא לא מוסד צדקה למסכנים. וגם בעלי סוזוקים תפרנים כדבריך, אם ורוצים לקבל שרות, שישלמו. אין כסף? סע בפונטו, לא בסמוראי.

וגם ליוסי,
אם כל הכבוד , כל בעל מקצוע ינסה לנגב לך את תכולת הכיס.. אף אחד לא עובד חינם וכולם מנסים להרוויח כמה שיותר.. לגיטימי. - זה ממש לא לגיטימי שינסו להרוויח "כמה שיותר". זה לגיטימי שירוויחו כמקובל. ותתפלא, יש כאלה. והם לא מעטים. הבעיה היא אותם לקוחות שבאים וחושבים שהכל מגיע לי, ואני צריך לקבל הכל בחינם וצריך גם ייעוץ על איך לעבוד בבית ... וזה מאד לא לגיטימי שלקוח שבא עם טענות מופרכות ודורש אחריות והשתתפות בתקלה שנתיים ו 40K ק"מ אחרי אוברול. ואח"כ עוד יש לו החוצפה לבוא ולירוק פה באתר כאילו שמישהו חייב לו משהו.

מה אתם טורחים כל כך לגונן על בעל מקצוע?! זה מקומם ומחשיד! - תגיד לי רק מי אתה חושב שאתה ? אתה בא לפה, ומטיל רפש לא רק בבעלי המקצוע, אלא בציבור שלם של נהגים, ומטיילים, שאנחנו "מגנים" על בעל מקצוע "מטעמים מסחריים" ? במה זה מחשיד בדיוק ? בקשר מסחרי עם ארז? האם אתה מאשים אותי בזה שאכתוב שקרים עבורו תמורת טובות הנאה ? - ולמה לדעתך הבמה צריכה להיות רק של המתלונן ולא של בעל המקצוע ? כי הוא מרוויח מזה כסף? אהה... אז הוא טוב לייעוץ חינם, בטלפון ע"ח זמנו ששוה כסף, אבל הוא לא יכול להתגונן פה באתר, כי זה אתר מקצועי?!

אני מציע לך לקחת את דבריך בחזרה. הם ממש לא במקום.

כתבתי, שהיה צריך להשתמש בלשון נקיה, ואני באמת מאמין בזה, יחד עם זה, לא אני ולא אתה שמענו את אופן הפניה של הלקוח. ואתה יודע מה , הלקוח לא תמיד צודק. אבל הוא תמיד צועק ... אתה יכול וזו זכותך, להגיע למוסך שבו מדברים יפה ללקוחות, אתה גם יכול להתלונן על בעל מקצוע, בגלל כל בעיה שהיא, אבל לא ייתכן שמישהו יבוא ויעלה טענה, כלפי מוסך [כשלדבריו, אחרי 40K ק"מ ] כאשר אין בסיס לטענתו. יפרסם את הדברים ולא יצפה לשמוע את דעותינו האחרות על אותו מוסך. וההשמצה אינה בכינוי מלקקי ביצים, על זה הייתי עובר לסדר היום, אבל עם ההשמצה שאני כותב תגובה רק בגלל קשר כזה או אחר עם ארז, [ או עם כל מוסך אחר ] - אינה מתקבלת על הדעת.
ואגב, לפי חוק לשון הרע החדש, גם אתה וגם פותח השרשור צפויים לתביעת דיבה ללא הוכחת נזק עד 300,000 ש"ח. וייקשה עליכם מאד, להוכיח שהדברים שכתבתם - נכונים.

....

tomig
19-12-11, 23:15
צר לי לשמוע כאלה השמצות פה בפורום על בעל עסק כמו ארז שעזר לי רבות גם כשהייתי מטפל אצלו וגם שעברתי למוסך אחר מסיבות שלא קשורות אליו או לטיב השרות כי תמיד הוא קיבל אותי בזרועות פתוחות ,אני יכול להעיד עליו שהוא מכונאי מקצועי מאוד ובהחלט יודע מה שהוא עושה!

Ranster
20-12-11, 01:13
חברה, אני מאחל לכולנו להתקל בבעלי מקצוע ברמה של ארז סנטו.
כמות ידע עצומה, ירידה לפרטים, כלים שנדיר לראות במוסכים אחרים שלא נמצאים תחת הגדרה של סדנא פלצנית הם רק חלק מהדברים שמאפיינים את הבעל מקצוע הבאמת נדיר הזה.

אורי, ההפסד כולו שלך והייתי נמנע מלהגיב אם הייתי במקומך לאור העובדה שאתה אפילו לא מכיר את האדם אישית והלך הדברים.
אם אני הייתי במקומו של ארז ולאור כמות הטלפונים שהוא מקבל מקשקשנים בצד השני שלמעט מלזמזם באוזן לא עושים כלום מעבר, בכלל לא הייתי טורח לענות.
מעל לכל, ארז נחשב לאחד המקומות המובילים בארץ בשיפוץ גירים אוטומטיים והוא ממש לא צריך את "קהילת סוזוקי"" בשביל להתפרנס. אתה לא עושה לו טובה, להיפך :)
כל בעל מקצוע אחר יכול רק לקנא בכמות הרכבים שעוברים תחתיו בכל יום.

ראוי לציין שאני לא חבר של ארז אבל מכיר אותו אישית בתור בעל מקצוע לתחום.

sos4u- מילים כדורבנות!

אור .ס.
20-12-11, 12:52
חברים, אני יודע שכיף לבוא ולקבל שירות וכוס קפה וליקוק ביצים וכדומה, אבל אני יודע עוד יותר שקשה למצוא בעלי מקצוע ישרים, בעלי מקצוע שיודעים לעבוד.
אין לי כל היכרות עם ארז ברמה האישית וגם לא כלקוח (אני לא גר באיזור השרון בכלל ובקושי נכנס למוסכים), אבל אני יכול להגיד לכם שזה בהחלט מקומם כשבנאדם נכנס למכונאי ואומר לו מה לעשות או לא לעשות, דמיינו לכם מצב בו אתם ניגשים לרופא "שלום, יש לי דלקת באוזן תביא בבקשה מרשם לאוטידין", מישהו פעם עשה או חשב לעשות מעשה כזה ? אתם ניגשים לרופא כמו כלבים, יושבים על הכסא תוך הושטת כ.חבר קופ"ח ומלינים על כאב באוזן, תוך שאתם מצפים לאבחנתו המלומדת, אז למה שתיכנסו למוסך ותגידו לו מה לעשות ?

לזכותו של ארז יאמר, שיש לי מכר ששיפצ אצלו גיר בגרנד שירוקי 5200, המכר חזר אל ארז בערך 3 או 4 פעמים לאחר התיקון, וארז תמיד עמד מאחורי האחריות שלו (שאף אחד לא יקפוץ למסקנות על העבודה של ארז, היה מדובר פעמיים בתקלה שלא קשורה לשיפוץ הגיר, פעם שלישית הלך הגיר וארז טען שהוא תקין, פעם רביעית הוא שיפץ שוב את הגיר, כמו כן יש לציין כי גיר של גרנד ידוע לשמצה ויש המון בעלי מקצוע שלא נוגעים בגיר הזה, ואז כמו שארז אמר כולם באים לבכות אצלו, אמת ויציב).

מעבר לזה, אספר לכם מקרה נוסף:
חבר טוב, בעל פראדו 2001, סבל מתופעת חוסר סחיבה ברכב, ממש חוסר סחיבה, ברמה שאפילו סוזוקי אלטו ורודה של ילדה בת 2 עם קוקיות הייתה עוקפת אותו (הפראדו לא רכב פראייר, בכ"ז 163 כוח ט.ד), ניגשנו למוסכים, בערך 10 במספר, האבחנות שימו לב טוב:
האינטרקולר סתום והלך הטורבו
הלך הטורבו
הלך המנוע
הלך לך שסתום (לא זוכר את שמו, שסתום פלסטיק קטן לבן חיצוני בעלות שקלים בודדים, מערכת הוואקום)
אתה צריך להחליף מנוע וטורבו
הגיר לא בסדר
המזרקים לא בסדר

אם היינו מחליפים את כל החלקים האמורים (כאמור, כל מוסך אבחן משהו אחר) האוטו בטוח היה חוזר לחיות.
אני החלטתי שלא יכול להיות מצב כזה שצריכים להשקיע ברכב מעל 30 אלף שח במכה אחת וכ"כ הרבה חלקים לא בסדר.

כמו כן, ידעתי לאורך כל הדרך כי האינטרקולר סתום, אבל שתקתי ונתתי לאנשים להעריך ולנסות.
בסוף האוטו הגיע למוסך בראשון, שיש לי היכרות עם הבעלים שלו (שכנים לעסקים) ואין לי היכרות עם העבודה או האבחון
שתפתי אותו בעניין, הוא אמר "תביא את האוטו אני אבדוק, אם לא תרצו לתקן יהיה 300 שח בדיקה", הנ"ל אבחן את התקלה בתור אינטרקולר סתום בלבד, לטענתו טורבו תקין והכל תקין, לי אישית זה היה מאוד נוח והגיוני, אישרנו לו לתקן את הרכב, דברי הבעלים לאחר התיקון "האוטו נוסע עכשיו טוב יותר מאשר נסע כשרכשתי אותו".
זה רק סיפור קטן כדי להסביר התנהגותו של ארז, כמי שעבד שנים במוסך ויודע כמה זה חרא לתת שירות לאנשים.

Jacob80
20-12-11, 13:42
אם כולם כל כך מגוננים על ארז אז כנראה הוא יודע דבר או שניים..

אבל ההיכרות שלי איתו היא שהבאתי אליו לפני כמה שנים גראנד צ'ירוקי עם בעיה בגיר כשכל פעם שמטפסים בזווית חדה ההילוך היה מחליק.
ניגשתי אליו ומהרגע הראשון הבן אדם גורם לך להרגיש כאילו הוא סוג של עילוי שבאמת מקדיש זמן לזוטות כמוני וכמו התקלה שלי ברכב, בכל מקרה, לאחר בדיקה שעשה כולל נסיעת מבחן חזר אלי ואמר לי בפשטות "צריך לשפץ גיר, הגיר הזה גמור", כמובן שבקשה למידע נוסף מהגאון מוילנה זכתה לסירוב באי-נימוס אופייני.

בכל מקרה, הבעיה בגיר היתה שרק היה חסר שמן והמדיד פשוט הטעה והראה כאילו יש מספיק.
המשכתי לנסוע על האוטו עוד שנתיים ללא כל בעיה בגיר.

אומרים שאין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני, והרושם הראשוני שארז עשה עלי הוא שצריך מהר להוריד אותו מהעץ שהוא נמצא עליו.

קובי

סולי
20-12-11, 19:26
אז אולי באמת עדיף שאמנע מלהגיב.
נהייה פה מצב סטנדרטי בפורום.

נמרוד
20-12-11, 22:16
אורי, מה אתה מתרגש? מזה שיש בעל מקצוע שנוי במחלוקת? מזה שאנשים חושבים שונה אחד מהשני, או ממך? תמיד היה ככה ותמיד יהיה...

sos4u
21-12-11, 08:52
מזה שיש בעל מקצוע שנוי במחלוקת? מזה שאנשים חושבים שונה אחד מהשני, או ממך? תמיד היה ככה ותמיד יהיה...

וחשוב מאד שיהיה ...

Chili Pepper
21-12-11, 19:17
אני מסכים עם רוב מה שE-pitam כתב.

בעל מקצוע מבחינתי הוא מעבר לידע מכני. מבחינתי, מקצועיות היא גם יחס אישי, ועבודה מול לקוחות.
לא רוצה שילקק לי תביצים, אבל גם שלא יגיד לי שאני יכול ללקק לו.

מעבר לזה אני חושב שאין צורך להתווכח יותר מדי..
זכותו של פותח השרשור לכתוב את שכתב בדיוק כפי שזכותם של האחרים לכתוב על חווית שירות טובה שחוו אצל ארז.

Tourist
21-12-11, 19:56
אולי נחליט כולנו שלא חוזרים שוב פעם שחור על גבי אינטרנט על התבטאותו -לכאורה- של ארז ?
זה כתוב פה כ"כ הרבה פעמים וזה מגעיל.
בואו נקרא לזה ההתבטאות ​מעתה...

-->