PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיר אוטומט על cj

UNIX
21-01-05, 21:15
תמיד רציתי גיר אוטומט , לא לקפוץ עלי אני רק רציתי ועדיין רוצה אבל זה לא שמחר או שבעוד חצי שנה אני הולך להתקין אחד.
מישהו מכיר פרטים על הסבה כזו? באיזה גיר משתמשים? איך הטרנספר מתחבר?
חשבתי על גיר של ואנדורה 4x4 בגלל שהוא מתחבר להזרקה שלי, אבל מה מורכב על ג'יפים?

shmil
22-01-05, 17:26
כל התאמה שלא תרצה...
http://www.novak-adapt.com/index.htm

UNIX
27-01-05, 09:08
אתר מעניין אבל אני רוצה לשמוע מנסיון של אחרים שעשו הסבות כאלו .
איזה גיר הכי מתאים ? אני מעדיף ליצר מתאם אצל חרט בארץ אבל
מה לגבי היחסי העברה וכו ?

t_uri
27-01-05, 10:26
http://www.joby.se/corvette/mods//2001-0X08_tranny/DSC01612.JPG

TH700R4 זה בדיוק מה שאתה צריך. ניתן למצוא אותו על סוואנות ועל מגוון של רכבים אמריקאים אחרים (כולל רכבי ספורט ו-MUSCLE CARS )

לגיר הזה יש 4 הילוכים והוא ומערכת בקרה הידראולית (יתרון: לא דורש מחשב חיצוני שיתקלקל)
יחס העברה נמוך מאד בראשון 3.06 ו-OVERDRIVE ביחס של 0.7

גיר כזה עולה בין 2500 ש"ח מפירוק ל-4000-4500 ש"ח משופץ. מתאמים יעלו לך עוד 500 דולר.

התקנה לא טרווילית, אבל אם כבר אתה נכנס לזה, אז לך עד הסוף:

http://www.rockcrawler.com/techreports/aa_autoswap_yj/index.asp

חבל לבזבז מילים על TH350 או TH400 בעלי יחסי העברה נמוך של 2.52 ו-2.48 בהתאמה. לשניהם אין הילוך יתר והם לא נחשבים אמינים כמו ה-TH700R4.

אורי טל.

חימושניק
27-01-05, 12:42
אם כבר יש לך מנוע מוזרק, אז למה לא לשקול 4L60-E ממוחשבת ומודרנית שתעבוד בתיאום עם המחשב הקיים שלך.
גם תיבה זו קיימת בסונומות (משנות התשעים).

היתרונות על התיבות המכניות גדולים - בלאי נמוך יותר, צריכת דלק נמוכה יותר, החלפת הילוכים "נכונה" יותר ועוד...
יתרון משמעותי שלה הוא שהיא התיבה הקצרה ביותר האפשרית של GM וגם ה-bell housing מתפרק, כך שקל לייצר לה מתאמים.

shmil
27-01-05, 18:37
מסכים עם אורי, th700r4, הגיר הכי נפוץ, אמין, פשוט, ומכיל כבר את האוברדרייב.....
זה גם התכנון שלי יום אחד....

UNIX
27-01-05, 19:17
המחירים של המתאמים יקרים להחריד וזה עוד רק מה שיודעים עליו , בטוח יש עוד בעיות שמתגלות תוך כדי ההתקנה שמן הסתם ידרשו עוד המון כסף .
אני יותר בונה על אופציה כמו בהזרקה שלי , אם נופל לידים שלי גיר אז שווה להשקיע על מתאמים ומסביב אבל כמובן שלא 500 דולר אלא לבנות משהו בארץ
אצל חרט .
אם יהיו כמה מתאמים אז מן הסתם נוכל להוריד את המחירים אבל איך בכלל ניגשים לזה? , מביאים גיר מנוע וטרנספר לחרט? ועכשיו ברצינות יש מישהו פה שעשה דבר כזה?

Bulldog
27-01-05, 21:16
אורי, לגיר 700 יש משמעותית יותר תקלות מל350 ול400, הוא נוטה לגמור את הדיסקיות של ההילוכים הגבוהים די מהר.
מתאם מגיר 400 לטרנספר דנה 300, ובכלל מתאמים בין גיר לטרנספר זה דבר פשוט יחסית.
למה יחסית, כי עד כמה שידוע לי רק לגיר 400 2X4 יש ציר יציאה ארוך עם שיניים לכל האורך, דבר שמאפשר לקצר אותו למידה הרצויה תוך כדי התחשבות במתאם וכל הנילווים.
מתאם בין המנוע לבל האוזינג זה כבר סלט אחר לגמרי. הגירים האלה מגיעים כשהבל האוזינג יצוק כיחידה אחת עם הבודי של הגיר.
ישנם כמה יחידות בודדות שמתאימות למנוע הטורי, רובן לא יתאימו.
תנסה לחפש מה הגיר שמחובר לפורד אקונוליין מנוע 4.9 ליטר הזרקה.

yoavshefer
27-01-05, 21:33
אם יהיו כמה מתאמים אז מן הסתם נוכל להוריד את המחירים אבל איך בכלל ניגשים לזה? , מביאים גיר מנוע וטרנספר לחרט? ועכשיו ברצינות יש מישהו פה שעשה דבר כזה?
ברוך לי ידוע ש''בלם בנגב'' מבצע דברים דומים. וכן, צריך להביא מנוע וגיר.

asafk
27-01-05, 21:54
איזה גיר יש בלרדו?

אסף.

חימושניק
27-01-05, 22:27
למיטב ידיעתי: Chrysler Torqueflite 999

הנה קישור מ Jeeptech:

http://www.jeeptech.com/wiki/index.php/Transmission/Factory/999

UNIX
28-01-05, 07:20
http://www.novak-adapt.com/images/pics/kit_437amc.jpg
זה המתאם שמצאתי באתר נובק , לפי מה שרשום שם המתאם הזה הוא בין מנוע 258 לתיבות אוטומטיות של g.m , יכול להיות שהמתאם הזה יתאים לכל התיבות?
האלומנים נראה לא מסובך ליצור אבל מה זה בתמונה? גלגל תנופה?

t_uri
28-01-05, 14:14
אורי, לגיר 700 יש משמעותית יותר תקלות מל350 ול400, הוא נוטה לגמור את הדיסקיות של ההילוכים הגבוהים די מהר.

אני לא זכר איפה קראתי שהגיר במקור "מגיע" עם תקלה מסויימת (כנראה שהיה מדובר למעשה בדיסקיות באיכות נמוכה - אבל אני לא זוכר כי זה היה די מזמן). בכתבה ההיא היה כתוב שגירים כאלה ששופצו בד"כ יותר אמינים מהמקוריים כי הקיט שיפוץ מכיל חלפים יותר איכותיים. אני לא זוכר בדיוק אז אולי אני אצליח למצוא את הקישור בימים הקרובים ונראה על מה מדובר.

מעבר לכך. בכל הכתבות שקראתי זה הגיר המועדף ביותר בשבילנו.

אורי טל.

חימושניק
28-01-05, 15:41
Bulldog כתב:

אני לא זכר איפה קראתי שהגיר במקור "מגיע" עם תקלה מסויימת (כנראה שהיה מדובר למעשה בדיסקיות באיכות נמוכה - אבל אני לא זוכר כי זה היה די מזמן). בכתבה ההיא היה כתוב שגירים כאלה ששופצו בד"כ יותר אמינים מהמקוריים כי הקיט שיפוץ מכיל חלפים יותר איכותיים. אני לא זוכר בדיוק אז אולי אני אצליח למצוא את הקישור בימים הקרובים ונראה על מה מדובר.

מעבר לכך. בכל הכתבות שקראתי זה הגיר המועדף ביותר בשבילנו.

אורי טל.

אורי צודק.

הגירים הבעייתיים הם TH700-R4 ו-4L60 (לא 4L60-E) שיוצרו עד שנת 90 (בערך).
הגירים האלו באמת נבנו עם דיסקיות חיכוך "רכות" שאורך חייהן היה קצר.

אני יודע שבסונומה עם מנוע 4.3 ליטר, גיר 4L60-E (ממוחשב) מחזיק כ-200,000 מייל (בערך 320,000 ק"מ) לפני שהוא נזקק לשיפוץ, שזה אורך חיים די טוב לגיר אוטומטי.

Bulldog
29-01-05, 12:40
בשיפוץ גירים אוטומטיים אפשר להתעסק עם הדיסקיות חיכוך ולעשות דברים מדהימים אין ספק.
השאלה היא כמה זה עולה וכמה יעלה לברוך ללמוד את העבודה הזאת בבית.
שיפוץ גיר אוטומט זה לא עניין של מה בכך וזה עוד עלויות.
לא יודע יכול להיות שהגיר הספציפי הזה (700) מתאים יותר ל258 זה כבר משהו אחר.
אבל שוב, שיפוץ טוב לפני.

UNIX
29-01-05, 13:34
אין מצב שאני מנסה דבר כזה אפילו בתקציב שיש לי היום :cry: .
צריך לפחות עשיריה בשביל פרויקט כזה ואז כבר עדיף ללכת על מנוע עם גיר קומפלט מאיזו סונומה , יהיה זול יותר ויעיל יותר .
רק מתאמים יגיעו ל 700 דולר לפני הובלה מיסים וכו', ואיפה שאר ההוצאות ?
אבל אם נופל איזה גיר לידיים וחורטים בארץ מתאמים אז זה מפתה יותר.
אבל אם מישהו ביצע דברים כאלו בעבר אז שיספר \ יתעד כי לעתיד זה בטוח יהיה טוב.

UNIX
29-01-05, 13:47
אין מצב שאני מנסה דבר כזה אפילו בתקציב שיש לי היום :cry: .
צריך לפחות עשיריה בשביל פרויקט כזה ואז כבר עדיף ללכת על מנוע עם גיר קומפלט מאיזו סונומה , יהיה זול יותר ויעיל יותר .
רק מתאמים יגיעו ל 700 דולר לפני הובלה מיסים וכו', ואיפה שאר ההוצאות ?
אבל אם נופל איזה גיר לידיים וחורטים בארץ מתאמים אז זה מפתה יותר.
אבל אם מישהו ביצע דברים כאלו בעבר אז שיספר \ יתעד כי לעתיד זה בטוח יהיה טוב.

שלא יהיו פה אי הבנות התכוונתי שאין לי תקציב ולא שהתקציב גדול ואפילו שהוא גדול אז אני לא מתקרב לזה .(בהדגשה למעלה היה ניסוח שגוי שלי )
sorry

six 4 life
29-01-05, 21:06
מה שאתה לא מבין בכל הסיפור שלייצר מתאמים כאלו אצל חרטים בארץ יעלה לך פי כמה מקיט מוכן מחו"ל, וגם אז- רק אם תביא מנוע וגיר.

קיט מוכן יעלה במחיר שציינת ואולי פחות עם הנחות מאתר כזה או אחר וכו'. הכל טמון בסבלנות החיפוש שלך.

בהצלחה עם החלום להפוך את הג'יפ לגולף מוגבהת :lol:

-ארז 8) -

-->