PDA

צפייה בגרסה מלאה : התופעה - הסמו לא עובר 80 קמ"ש ורעש המנוע שונה.

שעיה כליף
22-01-05, 09:35
הנושא מנסה לתאר את סימני התופעה החדשה, בד"כ אפשר להגיע עם הכלי שלי ל 100-110 קמ"ש, פתאום, ללא אזהרה מוקדמת אני מוגבל במהירות.
בטורים נמוכים המנוע עובד יפה ועגול, בנסיעה מהירה יש לי תחושה של מין רעש של טרקטור קצת וכאילו שמיציתי את המהירות למרות שאני בסביבות ה 80 קמ"ש.

יש לכם רעיונות ?

חנן א.
22-01-05, 10:40
אחד משני קידומי ההצתה שבק? משקולות תפוסות מחלודה? צינור וואקום יצא ממקומו? דיאפרגמה קרועה?

צ'וק סגור? (קורה לפעמים בסמוראי שהמעברי המים בצ'וק נסתמים ואז הוא תקוע במצב סגור)

המהנדס
22-01-05, 13:28
*יצא לך אחד מחוטי ההצתה ואתה נוסע על 3 צילינדרים (השערה בלבד אבל הכי סביר)

*עוד משהו יכול ליהיות פלאג מלוכלך- תבדוק את הכיוון הזה ע"י פירוק וניקוי פלאגים (10 דקות)

*משאבת תאוצה בקרבורטור (זה לא ממש בטוח)

*אם הוא גם מגמגם יכול ליהיות סתימת דלק.

*מישהו הגביל לך את הדוושה (האישה אולי? )

*אוויר בגלגלים ?

הכי פשוט לבדוק מערכת מערכת מההצתה עד לקרבורטור ולפסול אחד אחד.

חנן א.
22-01-05, 13:53

המנוע לא היה עובד טוב גם בטורים נמוכים.

*עוד משהו יכול ליהיות פלאג מלוכלך- תבדוק את הכיוון הזה ע"י פירוק וניקוי פלאגים (10 דקות)

המנוע לא היה עובד טוב גם בטורים נמוכים

זה בא לידי ביטוי רק בשתי שניות הראשונות של ההאצה, אם ממשיכים ללחוץ על המצערת המנוע היה אמור להאיץ ל100 בלי קשר למשאבת תאוצה.

בהחלט יתכן.

*מישהו הגביל לך את הדוושה (האישה אולי? )

בהחלט יתכן מבחינת הגבלת המהירות, מן הסתם שטיחון הגומי ולא האישה, אבל זה לא גורם לרעש של טרקטור.

*אוויר בגלגלים ?

נשמע לי פחות סביר, ובטח לא גורם לרעש של טרקטור.

הכי פשוט לבדוק מערכת מערכת מההצתה עד לקרבורטור ולפסול אחד אחד.

א. זה לא הכי פשוט.
ב. מן הסתם הוא מחפש את התקלות שיותר סביר שיביאו לסימפטומים הנ"ל ולא לרוץ מההתחלה על כל מרכיבי מערכות ההצתה והדלק.

t_uri
22-01-05, 13:55

בטורים נמוכים המנוע עובד יפה ועגול...

אם היתה בעיה בכבל הצתה או בפלאג, היו בעיות גם בטורים נמוכים ובעיקר בטורים נמוכים.

משאבת תאוצה עובדת כשאתה לוחץ על הדוושה ורק אז. כשהדוושה לא נלחצת וקבועה המשאבה לא עושה כלום. לכן אין קשר בין חוסר כוח בנסיעה מהירה (במהירות קבועה) למשאבת תאוצה.

באמת יכול להיות סתימת דלק. תבדוק פילטרים ותחליף אם הם סתומים. כדאי אתתחיל משם.

אורי טל.

בוזי
22-01-05, 14:10
תתחיל מהשטיחון.

המהנדס
22-01-05, 14:56
אני מדבר על סמך ניסיון שלי (בקשר לשלושה צילינדרים)
אם הטורים סרק מעל 1100 סל"ד קשה לקבוע אם הוא עובד עגול או לא - זה הצליח לבלבל גם אותי. פעמיים .
לא עולה כסף לבדוק. :lol:

המהנדס
22-01-05, 16:19
עוד שתי אפשרויות לבדיקה (אני ממשיך לירות באוויר אבל אולי אני גם אפגע):

1) פילטר אוויר סתום

2) מחשב הזרקה השתגע (אם אני זוכר נכון יש לך הזרקה)

:roll: :roll:

yoav
22-01-05, 16:58
בהמשך לשרשור הלינץ' שעושים לי.... לך למוסך! :twisted: :twisted: :twisted:

שעיה כליף
22-01-05, 18:21
לפי ניתוח הדברים שלי הכי סביר הוא שפלאג אחד עושה בעיות ואם לא היה יורד היום גשם הייתי מתחיל משם, לאחר קריאת השרשור של דיזה לגבי האגזוז אני חושד שאולי הוא סתום (האגזוז) רק שאין לי דרך לבדוק ואין לי ידע להחליט שזה זה.
* השטיחון לא שם.
* פילטר אוויר - נראה נקי.
* יש לי קרבורטור.
* לא נשמע כמו סתימת דלק, הוא עובד יפה ולא עושה בעיות בהנעה. הוא בכלל עובד יפה זה מה שתמוה, שוב יש לי תחושה שכשאני ממצה את המהירות הוא קצת כמו טרקטור.
* לגבי קידומי ההצתה - לא יודע, איך להתחיל ?.
* משקולות ? איפה ? מה זה ?
* צ'וק סגור ? אם מחר יהיה ערב ללא גשם אני אבדוק שם.

בקיצור - עידן מתי אתה יכול להציץ אני רוצה להזמין אותי אליך.. אתה יכול מתי שהוא השבוע ?

חנן א.
22-01-05, 18:30
לגבי קידומי הצתה: אם תרים מכסה מפלג , תוציא את הצינור שמגיע מהמפלג אל המאייד, ותתן בתוכו וואקום עם הפה, אתה אמור לראות את כל המשטח שעליו יושב הפיקאפ המגנטי בתוך המפלג, זז קדימה ואחורה כשאתה נותן וואקום ומשחרר. אתה גם אמור להיות מסוגל לתת ואקום, לסתום את קצה הצינור עם הלשון, ושהוואקום לא ישתחרר עצמאית.

לגבי המשקולות הצנטריפוגליות, הן מתחת למשטח המדובר. יתכן שהן תפוסות מחלודה או משהו בסגנון, או שציר הסביבון תפוס על גבי הציר שמגיע מגל הזיזים.

הכול בהנחה שיש לך בסמוראי את שני קידומי ההצתה האלה, אני לא זוכר.

סוזי המשתוללת
22-01-05, 19:05
אם יש לך קרבורטור אז יכול להיות שאתה עובד רק על חצי ממנו משום שהיחידה השנייה נפתחת על ידי יחידת ואקום שמקבלת ואקום מהסעפת ונפתחת רק מנקודה מסויימת בדוושה (הגבלה מיכנית על ידי מנופים )
תבדוק גם דבר טריוויאלי כמו פילטר דלק שליד המיכל
תבדוק שלא נסעת עם הנדברקס משוך :P

yoav
22-01-05, 19:30
שיה - תבדוק את הספידומטר עם חבר שנוסע לפניך/אחריך ותוודא שהוא מראה מהירות נכונה.
בטיול גמדים הקודם שלי עשה בעיות (הראה 135 קמ"ש על 2500 סל"ד כשכל הרכבים על הכביש עוקפים אותי... :shock: ). אצלי זה הסתדר לבד עד סוף הטיול (כנראה הקפיצות...)

המהנדס
22-01-05, 19:38
תבדוק שלא נסעת עם הנדברקס משוך
או בLOW :lol:

שיה יום שלישי מבחן לא יכול עד אז.
המשך השבוע סבבה אתה יכול לבוא עד 6:30 בערב (עבודה בערב)

בדיקות שהייתי עושה:

אם זה בעיית הצתה:
בודק ניצוץ לפני פלאגים ואחרי פלאגים (יענו עם הפלאג על החוט - ניצוץ לגוף)
מנקה פלאגים (אחרי בדיקת המצאות שמן/פיח)
מחליף חוטי הצתה לאחרים ובודק איתם כנ"ל לגבי פלאגים.

אם זה בעיית דלק :
שם את היד על פתח הקרב' ונותן פול גז לשירור המעברים הסתומים (עבד כל כך הרבה פעמים...לא רק בסמוראי)
לוקח משאבת אופניים/קומפרסור ונותן לחץ לכיוון המיכל דלק לפתוח לו ת'צ'אקרות (בהנחה שהחלפת כבר מסננים) - לא לצחוק נעשה בעבר לאחר שכבר השתגעתי.
בודק תקינות משאבת דלק.

אתם יכולים לצחוק אבל היתה לי אותה בעיה לפני שבועיים החלפתי פלאג וזה הסתדר. ולא לא היה שינוי בטורים סרק.

המהנדס
22-01-05, 19:41
בהמשך לשרשור הלינץ' שעושים לי.... לך למוסך!
אל תתחיל :twisted:

שעיה כליף
22-01-05, 20:54
נו מה ?! הרי בהתחלה רציתי את המספר של יורם ורק אחרי שיואב חטף :twisted: חשבתי שכדאי לנסות - האמת עושה רושם שעם כל הידע שיש כאן בטח אפתור את הבעיה. :D

עידן - אני אהיה איתך בקשר לקראת יום ד' ונמצא זמן שיתאים, אני בטח לא אתאפק ואבדוק עד אז (תלוי במז האוויר) את מה שהומלץ כאן. :D :D תודה לכולם ואם יש עוד רעיונות למישהו אני כאן.

dizza man
22-01-05, 22:22
רעש בסל"ד גבוה מהמנוע +המנוע לא סוחב(בהנחה שהכל מסביב תקין) =טלטלים דופקים
=הלך המנוע=פנה לאחד מיבואני המנועים וקנה לך 1.6 !

מניסיון במנוע שהיה דופק הסחיבה בטורים הגבוהים ירדה מאוד והמנוע לא עבר את ה4000
סל"ד אבל יציב בסרק

אפרופו מנוע דופק .. שגיא מה נסגר עם המנוע שלך ?? השגת משהו ?

המהנדס
23-01-05, 00:07
שיה כפיר צוחק.המנוע שלך בסדר. אל תדאג נסגור לך את הפינה הזו.

UNIX
23-01-05, 00:16
תבדוק שהמכסה מפלג שלך תקין ולא סדוק, שבור , נמס וכו'.

shawa
23-01-05, 01:04
תבדוק בסרק אם הרכב מגיב יפה למצערת פתוחה או שהוא מקרטע...
במידה והוא מקרטע תנסה לבצע ניקוי קרבורטור ע"י סתימת הפתח היניקה שלו תוך כדי פתיחת מצערת ואז שיחרור הסתימה. חזור על הפעולה מס' פעמים זה אמור לעזור..
שחף

שעיה כליף
23-01-05, 17:20
שיה כפיר צוחק.המנוע שלך בסדר. אל תדאג נסגור לך את הפינה הזו.

טוב אני בונה עליך :D

מכסה מפלג תקין.
בסרק הוא מגיב יפה.

עידן בהצלחה במבחן - (משהו שאני יכול לעזור ? ) ואני על סיכות. :twisted:

dizza man
23-01-05, 17:28
עידן אני מקווה בשבילך שהמנוע שלו לא דופק .. מעניין כמה פעמים תצטרך לפתוח ולסגור עד שהכל יהיה בסדר??? :twisted:
אני שמעתי 4!
:twisted:

שיה ..יהיה בסדר רק תגיד לי אם בסל"ד גבוה בניוטרל יש דפיקות קטנטנות? ותנסה להאזין לחלק התחתון של המנוע

פתחת כבר פלאגים? תגיד לי איזה צבע היה לפלאגים שפתחת אותם ,והאם היה עליהם פיח
אם אתה יכול לצלם זה יהיה עוד יותר טוב

צבע תקין של פלאגים שעובדים טוב עם תערובת טובה זה צבע חלודה

yoav
23-01-05, 17:30
שיה- כשאתם נפגשים לתקן- נא לקרוא לד"ר. אני רוצה ללמוד! 8)

שעיה כליף
23-01-05, 19:03
יואב, סגרנו אין בעיה - הזדמנות לבדיקה שגרתית תביא סטטוסקופ :twisted:

כפיר - הרכב למעשה עומד כל השבוע ואני מניע נוסע רק בשישי שבת, ככה זה, דתי.
באמצע השבוע אני מגיע בשעות הערב המאוחרות והחניה שלי לא מקורה ככה שאני לא בדיוק יכול להתעסק עם הנ"ל.
אבל בהזדמנות הראשונה של מזגאוויריפה אני בודק או שאהיה אצל עידן, מה שיהיה קודם.
:D

שעיה כליף
26-01-05, 19:33
אחרי סיבוב עם עידן ונסיונות שונים (שלו) מסקנתו כמעט סופית - קרבורטור. :evil:

כל מה שהמלצתם נבדק ונמצא תקין, כנראה שהדיזה שאמורה להכנס לעבודה בטורים הגבוהים לא עושה את זה, יהיה ניקוי ועד אז הכלי לא יעבור 80 בחניה, בדרך עוד אפשר להחזיק לעידן אצבעות שלא יהיה מועד ב :evil: ושיתפנה בקרוב :( להרביץ פרק בהלכות קרבורטורים.

על הדרך מסתבר גם שהגיע זמן הצלבים - בהנעה האחורית זה על הגבול ובקדמית עבר את הגבול.

הלכה השבת.

המהנדס
26-01-05, 19:46
גבר אל תיהיה כזה מבואס :D

סיכום הבדיקה:

רעידות במהירות גבוהה = צלב אחורי מתנדנד + אין גריז בכלל בסליפ יוק.
אוטו עובר את השמונים אבל ממש לאט = דיזה משנית/משאבת תאוצה בקרבורטור כתוצאה של ליכלוך שנכנס מהפתח- שאמור לסתום אותו מן גומי בצורת אקורדיון שכבר לא קיים.
או לכלוך ממסנן דלק שלא ידוע שהוחלף (בעלים קודמים של האוטו).

חוץ מזה אוטו ממש תקין וכיף לנהיגה, מנוע חזק מאוד.

נ.ב.

תתחיל לחפש וולבו כדי לפרק ממנו כיסאות. :lol:

שעיה כליף
26-01-05, 19:53
נ.ב.

תתחיל לחפש וולבו כדי לפרק ממנו כיסאות. :lol:

כבר אמרתי לאישתי שאחרי כל כך הרבה שנים איתה אני כבר זכאי לוולבו :lol:

שעיה כליף
28-01-05, 18:31
לגבי קידומי הצתה: אם תרים מכסה מפלג , תוציא את הצינור שמגיע מהמפלג אל המאייד, ותתן בתוכו וואקום עם הפה, אתה אמור לראות את כל המשטח שעליו יושב הפיקאפ המגנטי בתוך המפלג, זז קדימה ואחורה כשאתה נותן וואקום ומשחרר. אתה גם אמור להיות מסוגל לתת ואקום, לסתום את קצה הצינור עם הלשון, ושהוואקום לא ישתחרר עצמאית.

חנן צדקת בכיוון :D פשוט הדפסתי את דף השרשור פתחתי מכסה מנוע ועברתי על הדברים.
כנראה שזיהיתי את הבעיה ופתרתי אותה חלקית (בנתיים) , בבדיקה הסתבר שהמשטח שיושב על הלאגר היה תפוס ולא זז קדימה עם היניקה, וזה כנראה לגרם לדיאפרגמה להקרע.
פרקתי את המפלג לגורמים (בעזרתו המלומדת של היינס - הספר), ניקיתי ושימנתי והכל עובד בפנים בצורה חלקה, יניקה גורמת ל "פיקאפ" לזוז חופשי, רק שהדיאפרגמה לא מחזיקה וואקום ואני חייב להחליף אותה, במהלך השבוע אקנה חדשה. :D
שוב תודה חנן :D
ותודה לעידן שתמיד זמין להתייעציות דחופות :D

חנן א.
28-01-05, 22:33
סבאבה. לבריאות :D

itaysamurai
08-02-05, 23:19
ובאמת הבעיה היתה בחוטי ההצתה, לכן אני תומך במהנדס....
בדיוק כמו שהוא אומר- שמתי את היד על היציאות של החוטים, קיבלתי זרם,
החלפתי חוטים ונגמר הסיפור.
גם אצלי- סמוך ל-90 קמ"ש הוא היה נחנק, אבל בטורים נמוכים לא היו גימגומים.

שעיה כליף
10-02-05, 19:10
הבעיה אצלי היתה כמו שציינתי במפלג, הדיאפרגמה לא עבדה לכן לא היה קידום הצתה והסמו לא פיתח מהירות :twisted: הדיאפרגמה הוחלפה והבעיה נפתרה :D
בכלל ממליץ להכניס את הדיאפרגמה לרשימת הפרטים לבדיקה שיגרתית, כבר נתקלתי בסמוראים שהדיאפרגמה לא החזיקה וואקום והם ניסו לחפות על החסר בקידום ההצתה - בכיוון הצתה.

המהנדס
10-02-05, 20:55
כמו אצלי :twisted:
אני צריך דיסט' חדש בגללך :lol:

שעיה כליף
13-06-05, 13:40
אני מעלה את השרשור מהאוב = הבעיה ממשיכה.

התופעה, הכלי לא מפתח מהירות למרות שהכל לכאורה תקין, אחת המסקנות שהגענו אליה תוך כדי התהוות הבעיה - " המהנדס " ואני - שזה קורה כשהמנוע חם. רק כשהמנוע חם, או לאחר מאמץ.

זה הגיוני ?
אנחנו מפספסים משהו?

יש לכם רעיונות חדשים? להזכירכם - הוחלפה דיאפרגמה לא תקינה לדיס', מה יכול עוד להיות ?

שעיה כליף
14-06-05, 18:45
מחוסר התגובות אני משער ש.. או שלא הסברתי טוב.
באופן סדיר וקבוע אני מגיע ל 100-110 ולפעמים יותר, שמתי לב כי לאחר שאני יוצא מ4X4 בד"כ כאילו שמתחילה הגבלת מהירות, הכלי יוצא מהנעה קדמית - בדוק!, לכאורה הכל תקין.
הנחנו שזה נובע מהתחממות - יכול להיות שקידום ההצתה מתחמם ולא מתפקד ?
יכול להיות שקורה משהו בקרב' כשהו מתחמם ? או שמשהו אחר ?
האם יש למישהו רעיון בנדון ?

שמוליקו
16-06-05, 16:23
שמתי לב כי לאחר שאני יוצא מ4X4 בד"כ כאילו שמתחילה

יכול להיות שההגבלה היא לא במנוע.
אולי הלוקרים ????
אם אתה לא משחרר אותם הפרונט אקס מסתובב יחד עם הגלגלים (לפחות לפי מיטב הבנתי)
אם הוא לא מאוזן - במהירות גבוהה הוא יכניס רעידות ורעשים.
זו יריה באפלה תנסה - אין מה להפסיד.

jzuk
16-06-05, 20:17
אופציה נוספת לבדיקה מניסיוני האישי אחרי שנה של החלפות ושינויים. אגזוז סתום. אצלי פשוט החלפתי בלי לבדוק והבעיה נפתרה, אחרי זה חתכתי את הדוד וראיתי שהוא מלא ב-CRAP.
בתופעה היתה זהה. לפעמים הוא היה סבבה. במהיריות נמוכות וטורים נמוכים הוא בכלל נסע מושלם אבל במהירויות גבוהות ולחיצה עד הסוף על דוושת הדלק הוא פשוט נתקע, למרות שלפעמים נסע יפה מאוד.
אני לא אומר לך לרוץ להחליף. זה יקר. פשוט נתתי לך עוד אופציה.

-->