PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית התנעה בסיקס

six 4 life
22-01-05, 21:21
לאחר חיפוש וסריקת שירשורים על בעיות הנעה כגון
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=2524&highlight=%F1%E8%F8 %E8%F8
לא מצאתי תשובה לבעיה שלי.

הבעיה:
אתמול בלילה סיבבתי סוויץ נתתי סטרטר, סיבוב אחד וזהו. לא מסתובב יותר. והמצב הוא שכאשר מנסים לתת סטרטר- נשמעת נקישה והסטרטר לא מסתובב.

-היום ניסיתי להניע את הג'יפ עם כבלים - כלום. אותה נקישה.

-ניסיתי את מה שאביגדור הציע בשירשור הנ"ל- חיברתי כבל בין הפלוס מהמצבר לרגל הסולונואיד שיוצאת לסטרטר- על מנת לעקוף את הסולונואיד. כלום. אותה נקישה נשמעת.

יש לציין שאת הסטרטר פתחתי לפני שבוע וחצי והחלפתי בו בנדיקס.

בקצרה- פתחתי אותו שוב היום.
לא מצאתי שום תקלה שנראית לעין. מצב כל הרכיבים בו טוב ושום דבר לא "תופס" אותו ומונע מבעדו להסתובב.

ניקיתי כמה שאפשר, מרחתי שכבה דקיקה של גריז על צלעות העוגן (החלק שבא במגע עם המנוף של הבנדיקס), ניקיתי ניקיתי ניקיתי, והרכבתי חזרה.

כעת אני יוצא להרכיב אותו על הג'יפ ולקוות לטוב.

שאלתי אליכם-
אם המצב נשאר אותו דבר- נשמעת נקישה מהסרטר והוא לא מסתובב,
מה הבעיה?
כי אני לא רוצה להכניס אותו לשיפוץ ללא כל סיבה במידה והבעיה בסולונואיד לדוגמה.

מה דעתכם?

תודה,

-ארז 8) -

UNIX
22-01-05, 23:59
נו ילחוץ מה הולך , מסתובב או לא?

six 4 life
23-01-05, 00:18
טוב אחרי ההרכבה הג'יפ מניע הסטרטר חי בועט ומסובב.

אבל עדין מסקרן אותי מה היתה הבעיה. רטיבות אולי?

בכל אופן פתחתי, ניקיתי, הרכבתי תסטרטר בהפוגה של הגשם ב11 וחצי בלילה :twisted: (ככה אני אם אני נתפס על משהו לא יעזור בית דין), ו-וואלה עובד:)

-ארז 8) -

UNIX
23-01-05, 00:24
רשמתי לך בפרטי אבל אני רושם גם פה שזה יהיה רשום וכולם יוכלו לקרוא את זה .
זה רק מהמים והרבה מים כנראה , אצלי היה צינור שירד מהתעלה של האיורור ישר על הסטרטר ופשוט ממלא אותו במים , תבדוק שלך אין צינור כזה מעל הסטרטר .
במצב שהסטרטר רטוב כדאי להניע בדחיפה ולתת למנוע להתחמם , הסטרטר יתייבש ויעבוד כמו גדול .

ערן המסוקס
23-01-05, 07:31
אני מאמין שזאת היתה רק בעיית מגעים. או פלוס לסטרטר, או מינוס לגוף (לכלוך בין גוף הסטרטר לבל האוזינג), או לכלוך על מגעי חשמל פנימיים וכו'..
מקווה שלא ניקית את הסטרטר עם חומר כלשהו חוץ ממים וסבון.

eran4x4
23-01-05, 09:36
מה מצב המגעים של הזרם הגבוה בתוך הסולונויד?
האם החלפתה אותם?
האם יש שם מדרגה?

אם השאלה לא ברורה ננסה להסביר:
לסולונויד יש שני תפקידים, אחד לדחוף את הבנדיקס קדימה והשני לחבר זרם גבוה למנוע הסטרטר, בזמן "מתן" סטרטר הפיקוד (החוט הדק שמתחבר לסולונויד) מועבר לסולונויד, הסולונויד נמשך\נסגר ואמור לסגור מעגל חשמלי שיעביר זרם של עשרות אמפרים למנוע הסטרטר, מגע לא טוב במעברי הזרם הגבוה יגרום לתופעה שאתה מתאר.

מדרגות במגעים שהסולונויד אמור לסגור יכולים לגרום לכך שרק צד אחד יגע.

http://specialtauto.com/delorean-parts/images/starter-solenoid-bad.jpg

בחלק מהסטרטרים המגע שנע ומחבר בין כניסת הזרם הגבוה ליציאה הוא דיסקה עגולה ולא פס כמו בתמונה הנ"ל.

לפרטים ותמונות נוספות כולל הוראות שיפוץ, תעבור על הקישור הזה
http://www.sherco-auto.com/contacts.htm

six 4 life
23-01-05, 12:45
טוב כנראה שהסיפור לא נגמר שם... :(

היום בנסיון להניע- אותו סיפור כמו בשישי בלילה. סיבוב מנוע אחד, וזהו. נקישה.
כשאני נותן סטרטר- נקישה.

אני כבר לא יודע מה לעשות עם זה.
ההגיון הבריא אומר לי שאם הסטרטר אתמול הניע בלי בעיה, וכמה פעמים- הוא בסדר מכנית.

השאלה מה זה יכול להיות??? :shock:
שוב פעם הג'יפ עומד ושוב פעם נוסעים באוטובוס לעבודה...

-ארז 8) -

ערן המסוקס
23-01-05, 13:08
מגעים!
פרק נעלי כבל מהמצבר. נקה היטב קוטבי מצבר ונעלי כבל. הרכב.
בדוק לכל אורך הפלוס מהמצבר לסולנואיד, מגעי סולנואיד מתח גבוה והלאה עד לחיבור הפלוס על המצבר.
יתכן שפשוט מקצר לך הסטרטר...
ייתכן שהפחמים גמורים.

AvigdorAharon
23-01-05, 14:57
אני הייתי מוסיף גם בדיקה למצבר.
כמה זמן חיכית מהרגע שחיברת את הכבלים ועד לרגע ההתנעה? אם המצבר ריק, אזי חובה לחכות דקה או שתיים מרגע החיבור של הכבלים (מהרכב השני) ועד לרגע נסיון ההתנעה.
מגעים כמובן יכולים גם להשפיע.
לא כל כך מהר הייתי רץ לפרק את הסטרטר.

אביגדור

six 4 life
23-01-05, 21:19
אביגדור המצבר בן פחות משנה ועבר בדיקה האמת לפני חודש כי הייתי אצל הפנצ'רמעכר שלי שמתעסק גם עם מצברים, אז על הדרך בדק לי. המצבר מצויין.

מחר בתקווה שלא יהיה גשם ובלאגן, אבדוק את כל המגעים ואגרזם כמעה
(גיליתי תחביב חדש- לגרז כמעט הכל. גריז זה טובבב )

תודה, דיווחים בקרוב.

-ארז -

yanivcj
24-01-05, 11:38
בניגוד לדעה הקיימת, סטרטר זה לא רק בנדיקס.
יכול להיות שהסטרטר שלך כבר חלש, ושההעוגן שחוק או שהליפוף לא תקין (של הסליל), זה שהבנדיקס נראה טוב, לא אומר כלום.
אם העוגן מקצר למשל (בתוכו), יכול להיות שפעם קודמת שניקית אותו פתרת זמנית את בעית הקצר (אולי). אם הליפוף של הסליל כבר עשה את שלו, אז צריך להחליף סליל או ללפף מחדש.
דבר נוסף, אם נתת + ישירות לסטרטר והיתה את אותה הנקישה ולא הניע, יש להניח (יש להניח כי לא ראיתי ולא בדקתי) שהסולונואיד תקין.
בקיצור: לפי איך שזה נשמע לי, זה בעיה בסטרטר בתנאי שבאמת המינוסים והחיבורים של נעלי הכבל תקינים וללא קורוזיה.
תעשה בדיקה פשוטה, תבקש ממשהו שיש לו SIX לבוא אליך, פרקו את הסטרטר שלו, תרכיבו אצליך ותבדוק, הפוף לא הייתי ממליץ, כי אם הסטרטר שלך מקצר או מושך יותר מדי זרם והירכבתם אותו בSIX השני, הוא יכול להרוס את הסולונואיד.
יניב.

חנן א.
24-01-05, 11:42
יש לי סטרטר ספייר בג'יפ. אתה מוזמן לקחת לניסויים.

six 4 life
24-01-05, 21:11
תודה לכל מי שהגיב.

יניב,
ברור שהבנדיקס זה לא כל הסטרטר. ברור שגם הועגן יכול להיהרס וברור והפחמים יכולים להיהרס ועוד כהנה וכהנה. אבל יש בעיה. הסטרטר בן פחות משנה. והוא נראה מצויין כל כל החלקים שלו+ הניע מצויין אחרי הפירוק והניקוי שלו, ואז שוב היתה את אותה בעיה.

אי לכך-
היום פירקתי את כל מגעי החשמל החשמל מהמצבר עד לסטרטר,
שייפתי עם נייר מים ניקיתי והברקתי את כל רגלי הסולונואיד+נעלי הכבלים המגיעים אליו, את המגעים בינו לבין נעלי הכבל, את נעל הפלוס לסטרטר ואת האום שהוא בא במגע איתו, היה לכלוך וקצת קורוזיה.
מרחתי שכבה דקה של גריז על כל חלק ששייפתי ואמור לבוא במגע עם אחר (נו טוב, הסטיה החדשה :twisted: ), נתתי סטרטר, והופ- הג'יפ קם לתחיה אחרי תנומה של יומיים וחצי. תקין כאילו הסטרטר בן יומו.
והנעתי אחרי כמה שעות שוב. עובד. הפעם הבעיה נפתרה מהשורש.

אז שוב, תודה לכל המגיבים ועל העיצות.

ובסיקס כמו בסיקס, הבעיות באות בשרשרת.
אחרי שהג'יפ הניע ועובד, מסתבר שכבל הגז סיים את חייו. עוד מאה שקל כדי שהג'יפ ימשיך לנסוע.
נו טוב. חצי נחמה. העיקר נפתרה בעיית ההנעה.

תודה!:)

-ארז 8) -

yanivcj
25-01-05, 08:29
קודם כל אני שמח בשבילך שזה לא שיפוץ מחדש.
וכמו שאמרתי למעלה היה לי נראה לי כמו סטרטר בתנאי שהכבלים תקינים והמגעים ללא קורוזיה ונקיים.
יניב.

-->