PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע מיבוא/אוברול, הגיע רגע האמת...רעיונות, עצות ותמיכה....

itayhi
23-01-05, 21:17
אהלן
אחרי שמשכתי שנתיים ומשהו עם מנוע שמעשן ואוכל שמן, המנוע נותן לי סימנים של
"די, הגזמת. הגיע הזמן" :lol: או במילים אחרות, המנוע מעשן הרבה יותר מפעם, כל הזמן ולא
רק בבלימת מנוע, התיקתוקים כבר הגיעו לרמה בלתי נסבלת והסחיבה...אוי הסחיבה... :roll: .
בקיצור, הפנמתי ואני רוצה לעשות מעשה.

שלוש אפשרויות:
א. מנוע מיבוא/פירוק - קניית מנוע בסדר גודל של מחיר של 3500 ש"ח עם אחריות של 3 חודשים (לרוב) התקנה עצמית ויאללה לטייל...
ב. אוברול - קניית חלפים בסדר גודל של 3000 ש"ח, השבתת הרכב לשבוע בערך לטובת עבודה עצמית (עידן....תכין את המוסך :lol: ) ו.....מקווים לטוב.
ג. החלפת מנוע ל1600 :shock: , רעיון שעלה ולא ממש נשקל עדיין (כפיר...תצפה לטלפון... :wink: אני בטח אצטרך את עזרת החבר שלך ).

יתרונות וחסרונות של כל אחת מהאופציות ידועים לכולנו, אני עדיין רוצה לקבל מכם רעיונות, דיעות, עצות וכו..
בנוסף, כל מי שהחליף מנוע/עשה אוברול נא לרשום פה מחירים, טלפונים ומקומות שבהם ניתן לקנות את החלפים/מנועים
המטרה של הדיון הזה הוא לנסות להוזיל לי (ולכל העתידים לבוא אחרי) את העלות של החלפת/שיפוץ המנוע.
בקיצור, תשפכו את כל מה שיש לכם בנושא...
למי שיש הצעות מעניינות שלא ראויות להירשם כאן, אפשר לתפוס אותי בסלולרי
תודה לעוזרים.

איתי
052-3227000

נמרוד
23-01-05, 21:26
א. מנוע מיבוא/פירוק - קניית מנוע בסדר גודל של מחיר של 3500 ש"ח עם אחריות של 3 חודשים (לרוב) התקנה עצמית ויאללה לטייל...

נקודה חשובה: תבדוק טוב שאתה מקבל אחריות כלשהי כשאתה מרכיב את המנוע! בדרך כלל מי שנותן את האחריות הוא המוסך שמספק לך את המנוע ומרכיב אותו. קשה לי להאמין שמישהו יתן לך אחריות משמעותית על המנוע כשלא ידוע מי מרכיב.

אם מה שאני אומר נכון, אז או שאתה מוותר על אחריות (אפשרות) או שאתה משלם גם עבור עבודה במוסך שנותן לך אחריות על כל העסקה - ואז זה ייצא 3500 + 1000 שקל עבודה להערכתי, שכמעט בוודאות יתגלגל ליותר כי אתה תרצה להחליף גם קלאץ' וגם וגם וגם... מבחינת הסכומים, לדעתי תתכונן להפרד מ6-7K לפחות. אבל אם אתה בוחר במוסך אמין, אז הכסף הזה יקנה לך מנוע כמו חדש ושקט נפשי יחסי.

העניין של קלאץ' + מכלולים נוספים שאתה תחליט להחליף על הדרך נכון בכל מקרה, אז כדאי להכניס את הדברים האלו לחשבון הכספי.

אם אתה בוחר לעשות אוברול, שיהיה בהצלחה - אל תשכח לצלם ולתעד למען כולם!

itayhi
23-01-05, 21:30
נמרוד

הקלאץ שלי בסה"כ "בן" 30K ק"מ, נראה לי שזאת תהיה הוצאה מיותרת כרגע למרות שמורידים מנוע.
את כל המסביב (מחז"שים, גומיות/רצועות למינהן וצינורות) כמובן שאחליף אך אני מקווה מאוד שלא להגיע ל6-7K ש"ח.
במחיר כזה כבר עדיף לעשות אוברול מלא במוסך.

תודה על האיחולים...
איתי

zagi
23-01-05, 22:00
טוב , אז ככה ...אני גם צריך להחליף מנוע ומברורים שעשיתי בשבועיים האחרונים ....
א. מנוע מיבוא \ פירוק 3000 ש"ח של סמוראי אורגינל , מנוע של סוויפט 2000 -2500 ש"ח מתאים אך יש צורך בקצת התאמות ובעיקרון זה אותו מנוע .
ב. אוברול לא כ"כ משתלם , אלה אם כן נעשה בידים אוהבות ומיומנות , וגם זה לא תמיד בטוח .
ג. אני אישית ירדתי מ-1600 , יותר מידי כאב ראש וכמובן לא חוקי בעליל , אבל כמובן שאין מה להשוות .
אני פותח שרשור חדש במדור הכללי " החלפת מנוע " תעקוב .....
שגיא .

המהנדס
23-01-05, 22:28
אתה לא עושה את אותה טעות שלי ועושה אוברול.נקודה.
נמרוד יש לי קצת תמונות...מה זה יעזור ? לעשות אוברול בסמוראי זאת שטות אני לא ממליץ לאף אחד.
אוברול 3500 פלוס בלי אחריות ועם כאב ראש לא קטן (למרות שזה כיף).
ייבוא =אחריות והכל סבבה 1298 עם יחס דחיסה יותר טוב.
אם תרצה להתקין אותו אצלי אין לי בעיה - אני לוקח את הישן (סתם :lol: )
אם תרצה בכל זאת לעשות אוברול אין בעיה גם כן.
רק שזה יהיה אחרי המבחנים.

אתה מוזמן לא רק בשביל מנוע.

GOOD LUCK

שגיא מה נסגר ?

asafk
23-01-05, 22:44
לדעתי- מנוע מיובא, מוזרק. גם אם זה עולה לך קצת יותר (בגלל ההזרקה ובגלל כל מיני דברים מסביב)- זה עדיין רק יום-יומיים עבודה, ואפשר לנסוע לטייל.
לגבי אחריות- תבדוק את המנוע לפני ההתקנה (אפשר לבדוק קומפרסיה במנוע קר גם בלי שהמנוע מניע. אפשר ורצוי להוריד קרטר ולראות מה קורה שם למטה לפני שקונים את המנוע. אפשר ורצוי להוריד מכסה שסתומים ולראות מה קורה שם למעלה- שלושת הבדיקות הללו יתנו לך חיווי די טוב על מצב המנוע).
אל תשכח שאתה עדיין צריך אישור של מוסך על התקנת המנוע בשביל עמדה 1.

אסף.

karnaf
23-01-05, 22:55
אני החלפתי למנוע של סוויפט מיבוא
אין הרבה שינויים שצריך לעשות חוץ מהחלפת גל זיזים כדי שהמפלג יישב במאונך למנוע במקום במאוזן.
על הדרך מחליפים טיימינג ומיסב מותח
אני גם החלפתי את כל מערכת המים וגם מיסב לחץ

תצפה להוצאות נוספות כי אתה אף פעם לא יודע מה תגלה
אם תרצה עזרה או להתייעץ אתה מוזמן גם לבוא לראשון לראות את המנוע
קובי

dizza man
24-01-05, 01:06
אל תשים 1.6 לא כדי לך אותו מחיר רק 20 כ"ס יותר ,אל תעשה את זה זה לא שווה!

אלון_ק
24-01-05, 01:52
עכשיו אני אפתיע... אני עם כפיר. למה לא 1600? הפרשי המחירים זניחים, לא יותר מהמעבר להזרקה וכנראה פחות. אם זה היה קורה לי, אני הייתי עובר. אתה בדיוק בנקודה שבה המעבר משתלם - הנקודה בה המעבר הוא לא הוצאה של 3500 ש"ח לפחות, אלא בה ההוצאה היא ההפרש בין קנית 1.3 חדש (או אוברול, לא חשוב) לבין התאמת 1.6 חדש. ההפרש הזה לא עולה על ה1000 ש"ח, אבל היתרונות... בשביל כזה מחיר, זה כבר שווה. את החסרון האחד אתה מכיר והשיקול אם לעשות את זה או לא צריך להיות שלך ושלך בלבד. דבר עם צחי86, אתה בטח זוכר אותו - בקש ממנו סיבוב. אני מבטיח שזה ייתן פרספקטיבה שונה על המנוע...

אם אתה בוחר מסיבותיך שלך לא לעבור, אז זה תלוי רק בך. אם יש לך את הכסף למנוע מוזרק, כפי שאסף הציע, לך על זה. אין לך? לך על ייבוא רגיל, אלא אם יש לך זמן וכח לאוברול לבד. אני בעד אוברול לבד, אבל זה דורש הרבה זמן וסבלנות וממילא אתה תוציא חלק מהעבודות החוצה, כי אין ברירה.

yoav
24-01-05, 16:32
ושוב אני אשאל כי אף אחד לא עונה לי :evil:
1600 סמ"ק בסמוראי- איך מעבירים את זה טסט? זה חוקי?

gily2k
24-01-05, 18:18
חוקי זה לא!!!!!!!!

זה עובר טסט כמו מכונית הקומבינה מהסרט קומפוט נעליים

k2000
24-01-05, 19:25
אלון, הנסיעה על הרכב של צחי לא תיתן לאיתי שום אידיקציה
יש הבדל גדול בין מנוע 1.6 8 שסתומים קרב'
לבין המנוע של צחי (בלנו הזרקה מחשב)
מה שבאמת ייתן לך אינדיקציה נכונה זה הרכב של חבר של כפיר.

ואת הדעה שלי איתי, אתה כבר מכיר לא??

חגי

dizza man
24-01-05, 20:25
אתה מוזמן לבוא לראות... ודרך אגב ההבדל בין 16v ל8v זה הנשימה בטורים גבוהים

ל16v יש 2 שסתומי פליטה ו2 שסתומי יניקה לכל צילנדר אבל הם קטנטנים ואם תחשב את הקוטר הכולל של השסתומים אז ל16v יש יתרון קטן אבל הקאמשפט שלו הוא זה שנותן את היתרון הגדול

תנו לי חודש ואני מזמין קאמשפט חם לסל"ד גבוה ונכניס איזה וובר כפול של סיקס מוקטן דיזות

ואני מזמין את צחי לדו קרב

כרגע עם 8v סטנדרטי יש כוח מטורף אבל עד ה5 אלף סל"ד לא אפקטיבי למשוך יותר

עוד נקודה .. -יש לי חבר שקנה אלפא 16v שהבעלים שלו הוריד את ההזרקה והרכיב 2 קרב' כפולים וקיבל מדוד עוד 10 כ"ס .. כמובו שהרכב אכל 1:4 אבל זה סיפור אחר!

itayhi
24-01-05, 20:51
כפיר
יש את הטלפון שלי בתחילת הדיון...
עשה טובה ותרים טלפון.
או שתשלח לי את הטלפון שלך בהודעה פרטית.

תודה
איתי

נ.ב. עדיין מפנים...תמשיכו...

yoav
24-01-05, 21:05
לאור מבול הה"פ שקיבלתי וננזפתי על תמימותי ובורותי....- איתי - קח עצה מעולם המוסר והחיים השקטים ולא מעולם המכונאות:
שים 1.3 מוזרק חוקי ותקני, ותהנה ממנו. סמוראי 1300, מוזרק ונעול מאחורה יעבור את מרבית מסלולי הטיול שתרצה, גם אם לא תוכל לטפס על כל קיר או מסלעה שתפגוש בצידי הדרך, או לשייט ב 130 קמ"ש בכביש 6. שעשועי מנוע לא חוקי תשמור לימים בהם תבנה באגי קטן לנסיעות שטח בלבד. אתה נע על הכביש- סע ברכב חוקי. זו עצתי.
תחסכו לי את התגובות הציניות 8)

RoeeSadeh
24-01-05, 21:22
מנוע יבוא של סמוראי 2500 +מע"מ כולם ישמחו שלא תשלם מע"מ
אוברול בוכנות +רינגים 480 +מע"מ
מיסבי טלטל 88+מע"מ
מיסבי קרנק 95 +מע"מ
ספייסרים 55+מע"מ
סט סטמים אוברול 170 +מע"מ
משאבת מים 180 ש"ח
רצועה+מותחן טיימינג110
חריטת בלוק 500 תלוי במצב הבלוק
חריטת קראנק 450 אם צריך?
שיפוץ ראש 200 -600 תלוי במצב

אני מחר סוגר מנוע אחרי אוברול לא מצאתי מנוע יבוא טוב כולם שנת 94 לכל היותר
את החלקים קניתי במורד ברחוב שונצינו ת"א ובאוטו ניסים בסלמה
חייב לציין שכל החלקים מתוצרת יפן וארה"ב לא סין וכו
שורה תחתונה לאחר בדיקה של חודש אוברול

טל לעזרה0577801123 רועי

חנן א.
24-01-05, 22:15
כשאני הייתי בהתלבטויות כאלה אז זה מה שהחלטתי:

לרכב שרציתי להעיף ובאמת לא עניין אותי מה יקרה איתו הלאה? שמתי מנוע מיבוא. המנוע נראה כאילו שלפו אותו מקרקעית ים-המלח...לא משהו שהייתי רוצה ברכב קבוע שלי.

לג'יפ שלי, שמאוד מעניין אותי? אוברול.

ספציפית למנוע הזה? שאני מבין שאתם מדברים על מנוע סוויפט שדורש כל מיני התאמות, גל זיזים, מפלג וכו' ? ועדיין לא דיברנו על הרישוי שלו, ומנסיוני יש התעסקות-לא סוף העולם אבל דורש התעסקות והוצאות, אני אומר שאם כבר אתם עובדים על המנוע, אז כבר תשפצו ותקבלו מנוע משופץ, לא זבל של מישהו אחר.

karnaf
24-01-05, 22:47
אני בניגוד לחנן חושב שמנוע ייבוא עדיף על אוברול
מנסיון עם עשרות מנועים מיבוא לכמעט כל סוגי הרכב הפופולרים אני יכול לומר שהמנועים מיבוא הם במצב טוב מאוד ולפעמים גם במצב מצויין!!
זה שהם חלודה לא אומר שום דבר על המנוע !!!
אם אתה קונה מנוע מיבוא תוריד מכסה שסתומים ותכניס אצבע לפלאנש המים כדי לקבל אינדיקציה על מצבו!!
כמו כן יש אפשרות מאוד מעניינת שאם הייתי חושב עליה הייתי הולך על זה והיא מנוע 1300 של סוופיט gti שבא עם 100 כוח סוס במקור. נדיר למצוא אחד כזה בארץ ובמיוחד לאור העובדה שצריך גם את המחשב וגם לעשות שינויים בצמת חוטים של הרכב. כשיילך לי המנוע זה הפרוייקט שלי!!!!
ברחוב המסגר יש המון מקומות שמייבאים מנועים מחול תעשה שם סיבוב ואיזה סקר מחירים (עדיף שתגיד מזומן ככה תוכל להתמקח הרבה על המחיר הם אוהבים מזומן......)
בהצלחה

המהנדס
24-01-05, 22:54
בתור אחד שעשה לא מזמן אוברול מלא וטוב (עובד ממש טוב)
לא שווה.
פשוט לא . מניסיון.לא למנוע הזה. לא לאוטו הזה.
כל אוטו אחר שעשיתי לו אוברול או אעשה לו (בקרוב לוויליס 48' של אבא שלי מי שרוצה לראות מוזמן) וואללה טוב ובסדר אבל לסוזוקי לא .
רק בגלל המחיר המצחיק של מנוע חדש ועובד- עם קומפרסיה גבוהה ואחריות.
אני חייב לומר שהיו לי מחירים של מוסך על כל החלקים+על החריטות והראש מנוע.ועדיין לא שווה.
כל מי שעשה אוברול לאוטו הזה יסכים איתי (עשה בעבר .לא עושה בהווה).
איתי תסתכל על המנוע אם הוא 1324 פשוט אל תשקיע.קנה חדש יותר.

מצאתי מנוע יבוא טוב כולם שנת 94 לכל היותר

כנראה שלא חיפשת מספיק טוב.

עדיף שנת 94 מייבוא מאשר שנת 88 בכל מצב גם אחרי אוברול.

וחנן:
אני מניח שעשית כמה אוברולים בחיים שלך - אתה יותר מכולם אמור לדעת שיש מספר סופי לאוברולים שאפשר לעשות למנוע .למשל לשלי נשאר רק עוד אחד.לאוטו שאתה מתכנן להחזיק עוד שנים מספר תקנה מנוע שמספר החריטות בו מינימלי ובו תשקיע.

מנוע 1600 זה יופי אבל לא חוקי אתה תקוע עם אוטו שלא תוכל למכור בחיים .אם אני ארצה מנוע גדול יותר אני כנראה אקנה אוטו גדול יותר.
עם מנוע אחר.
כפיר אתה אמרת לי בעצמך שהמנוע הקודם של שגיא לא נפל בהרבה מההיברידי שלך.

איתי היחיד שקלע למה שאתה צריך היה יואב.

itayhi
24-01-05, 22:55
מנוע יבוא של סמוראי 2500 +מע"מ כולם ישמחו שלא תשלם מע"מ

טל לעזרה0577801123 רועי

איפה מצאת מנוע ב2500 ?!?!?! :roll:
בכל מקרה, תצפה לטלפון מחר

תודה

איתי

itayhi
24-01-05, 23:02
איתי תסתכל על המנוע אם הוא 1324 פשוט אל תשקיע.קנה חדש יותר.

.

איך אני אמור לדעת איזה מנוע יש לי? :roll:
רשום ברשיון : "נפח 1298"
מה זה אומר? שהחליפו פעם מנוע ברכב?
אני ממש לא מבין בזה....

איתי היחיד שקלע למה שאתה צריך היה יואב.

מוזרק =מחשב?
או שלא?
מה אומר להוסיף בהנחה שאני קונה מנוע מוזרק?
בקיצור, כשאתם כותבים משהו כזה....תרחיבו
אני ממש לא מבין בזה כלום.

תודה שוב לכולם :)

איתי

המהנדס
24-01-05, 23:07
גם לי רשום 1298 אבל זה לא מה שיש בפנים תסתכל על המנוע ליד המספר מנוע.
מוזרק או לא מוזרק =עניין של כסף כי זה בסך הכל תוספת על מנוע קיים ועובד.אתה יכול לעשות את זה אח"כ .
בקיצור הכוונה שלי = לך על האופציה החוקית במיוחד בגלל שאתה לא מבין כל כך גדול במכונאות.

קנה מייבוא רגיל או מוזרק ותסגור את העניין ואת השרשור .

asafk
25-01-05, 00:02
גם לי רשום 1298 אבל זה לא מה שיש בפנים תסתכל על המנוע ליד המספר מנוע.
.

1324 - אולי סדר הצתה??

אסף.

חנן א.
25-01-05, 00:37
1324 - אולי סדר הצתה??

לא, זה לא סדר הצתה.

בוכנות 1 ו4 נעות במנוע ארבעה צילינדר במקביל: כשאחת למטה, גם השניה, ולכן ההבדל ביניהן במפלג הוא 180 מעלות. כנל 2 ו-3 .
סדר הצתה במנוע ארבעה צילינדרים יהיה 1342 או 1243

itayhi
25-01-05, 00:40
אסף

מדובר על נפח המנוע
המנועים האלו (ככל היודע לי) הגיעו עד שנה מסוימת עם נפח של 1302 סמ"ק ויחס דחיסה מסוים.
משנה מוסימת והלאה הם הגיעו עם נפח של 1298 ויחס דחיסה גבוה יותר (או משהו בסגנון, מה לי
ולמונחים טכניים :roll: )

זה בערך העניין
אני אתן לסושי/דרקסוס/מוהנדס להמשיך ו/או לתקן אותי

איתי

asafk
25-01-05, 00:47
השכלתי. חשבתי לתומי שכל ה1300 של סוזוקי הם באותו נפח. כיוון שלא, יכול להיות שיש יותר בעיה לדעתי להחליף מסוג לסוג (וזה תלוי בבוחן שיהיה ביום האישור בעמדה 1)? כי בכל זאת- שינוי נפח..

אסף.

המהנדס
25-01-05, 17:38
אתם קרועים לגמרי :lol: .
אחד חושב שזה הצתה, שני מתקן אותו בסדר ההצתה, השלישי אומר וצודק שזה נפח מנוע אבל טועה בנפח...
1298סמ"ק : מנוע מתקדם מבחינת יחסי דחיסה (חדש יחסית)
1324סמ"ק : מנוע ישן ובעל הספק יותר נמוך.

לי ברשיון כתוב 1298 ובתכלס 1324 . יעני יש לי מנוע חרא --- אבל אחרי אוברול :lol: .

yoav
25-01-05, 19:12
המהנדס כתב :

אתם קרועים לגמרי .

כאילו דא?!?!? אתה באתר של אנשים שחושבים שלנסוע עם רכב ישן, חלוד וקופצני, ולבלות ימים כלילות ב"עבודה עצמית" מעליו ומתחתיו, ולהוציא סכומי כסף מטורפים על משהו שרק הם באמת נהנים ממנו בבית, ועוד זה נכנס תחת ההגדרה של "תחביב".. :twisted: :twisted:

הנה דוגמא:
אמנם אנחנו שעה מת"א, ואין לאן לצאת בערב ואין מסעדה אחת ראויה לארועים מיוחדים ברדיוס של 100 ק"מ...אבל- לפחות הדרך הביתה מהעבודה נראית ככה (היום 16:10 בדרך הביתה):lol: :lol: :
http://pic.hevre.co.il/Files/970914C21BD445008EFB163A492E88D4/norm_111E3CBB220C441385A26A5CFA265A0F.JP G

dizza man
25-01-05, 21:26
הדרך שלך לעבודה עוד סבבה..

אני על הבוקר עוד לא פתחתי עינים 7 בבוקר אני מוצא את עצמי נלחם בדיונות כדי להגיע לעבודה
אני עובד ליד קניון הזהב בראשל"צ ודרך הדיונות זה 5 דקות במקום 25 דקות בכביש

סמוראי זה לא תחביב זאת התמכרות!

המהנדס
25-01-05, 22:15
כאילו דא?!?!? אתה באתר של אנשים שחושבים שלנסוע עם רכב ישן, חלוד וקופצני, ולבלות ימים כלילות ב"עבודה עצמית" מעליו ומתחתיו, ולהוציא סכומי כסף מטורפים על משהו שרק הם באמת נהנים ממנו בבית, ועוד זה נכנס תחת ההגדרה של "תחביב"..

אני חי את זה מגיל 15 ... רכבים הרבה יותר חלודים וקופצניים מה"חדשים" של החברים פה.

סמוראי זה לא תחביב זאת התמכרות!

גבר כל הג'יפים זה ככה .... הסמוראי לא מיוחד בזה...

אלון_ק
25-01-05, 22:28
תתמקדו בנושא.

סוזי המשתוללת
26-01-05, 22:44
אין בעייה עם המעבר בין המנועים בגלל שינוי הנפח המזערי מכיוון שקד דגם המנוע נשאר דומה b13ga אם אני זוכר נכון
מנוע של ג'ימני אף על פי שמתאים טכנית (שינויים קלים) נושא קוד דגם שונה ולכן לא יתאים

RoeeSadeh
28-01-05, 18:57
למנוע יבוא מאותו נפח אתה לא צריך לגשת למסלול מ"ס1
כל מכון טסטים יעביר מנוע.
בכל זאת עדיף אוברול .
קח בחשבון את הדברים הבאים:
*טיימינג
*משאבת מים
*משאבת שמן
*ומחזרי שמן

itayhi
24-02-05, 13:21
טוב....איך אומרים בערבית:
"כול כלב ביג' יום" :twisted:
הלך.....מת...סופית (כנראה) :evil:

יום שישי שעבר, 19:00 בערב, נוסע להורים, באמצע הדרך מתחיל רעש מכיוון המנוע.
עוצר בצד, המנוע נכבה, לא מוכן להניע יותר
גוררים את הרכב להורים, הלכה משאבת דלק
החלפתי משאבה....מסתבר שזה לא רק המשאבה...
ביום שני הצלחתי להניע אותו, מחזיק טורים רק עם פול גז וכל המים מהרדיאטור יוצאים תוך חצי דקה מהאגזוזו :shock:
כל המים=3-4 ליטר, כמות מטורפת.
לפי דעות מומחים, כנראה שהבעיה היא בסעפת יניקה או בראש המנוע
אבל לדעתי לא שווה להשקיע בזה כסף עכשיו, עדיף כבר להביא מנוע...
בעיקרון כבר מבררים לי על מנוע, ויש גם מי שמצא לי (תודה) אבל עדיין אני מחפש הצעות
זולות כמה שיותר
אז שוב, כל מי שקנה מנוע לאחרונה, נא לציין מיקום קנייה, טלפון ומחיר.
אם אתם לא רוצים לכתוב, אפשר להתקשר אלי.

תודה לכל מי שעזר (סוזי, עידן וכו...)
שוב תודה
איתי
052-3227000

itayhi
28-02-05, 01:52
:roll:

המהנדס
28-02-05, 09:47
יש לי שאלה קטנה.
מנוע של סוויפט שהוא בדגם של סמוראי עד איזה שנתון יוצר ?
מבחינת הכמות יש הרבה יותר סוויפטים מודל חדש מאשר סמוראים ואם אפשר להשיג חדש יותר ובזול יותר אז למה לא של סוויפט ? המודיפיקציות הנדרשות הן לא נוראיות (מקסימום לוקחים את כל הראש קומפלט

karnaf
28-02-05, 14:49
עידן השינויים היחידים בין מנוע סוויפט לסמו הם בגל זיזים בקרטר ובמסננת שמן שנמצאת בתוך הקרטר
זה בדיוק אותו מנוע!!!!!!!!!!!!לא צריך להוריד ראש ולא כלום!!
מי שרוצה לראות מנוע סוויפט בסמו מוזמן להציץ אצלי מתחת למכסה
קובי

RoeeSadeh
01-03-05, 09:22
חשוב מאוד גם גלגל התנופה שונה !!!!!!!!!!!!!!!!!!
שלא תגיע למצב של פרוק שני :cry:

itayhi
29-03-05, 02:19
טוב חבר'ה....
תם ונשלם הסיפור.

ביום חמישי הרכב עלה אחר כבוד על גרר שלקח אותו למוסך.
לראות אותו על הגרר היה כאב לב בל יתואר....הרכב אצלי 3 שנים (עם ביטוח גרירה), מתוכם 2.5 שנים ו35,000 ק"מ עם מנוע "מוספד" שאוכל שמן, דופק ומקרקש.
מכל טיול הוא חזר על 4 גלגלים עם מנוע פועם, אמנם עם קרבורטור/מוט הילוכים/צלב ביד, אבל בנסיעה עד הבית....
אפילו את הכבוד האחרון של להגיע למוסך בכוחות עצמו הוא לא קיבל :twisted:

טוב...אחרי שנקרענו....

היום קיבלתי את הרכב חזרה 8)
איך שהתנעתי חשבתי שהוא כבה שוב...פתאום הוא שקט :P אין תיקתוקים :D אין ריח של שמן :o לא ייאמן!!!!
הדרך הביתה הייתה כיפית מאן כמוה (עד כמה שנסיעה בסמוראי יכולה להחשב "כיפית").

ולכל הפסימיים שביננו...

[quote]מבחינת הסכומים, לדעתי תתכונן להפרד מ6-7K לפחות. !

הסיפור נגמר משמעותית זול יותר :wink:
ולא, לא אצל ערבי/חאפר/מוסך מדרכה וכיוצ"ב.
הרכב תוקן אצל בחור רציני, עם ידי זהב והמון רצון לעזור.

בכל מקרה, תודה לכולם על העצות וההבנה.

מי בא לטייל? :lol:

איתי :P

סוזי המשתוללת
29-03-05, 13:37
וכדי שגם נשכיל אולי תואיל בטובך להרחיב?

itayhi
30-03-05, 02:23
אהלן סוזי

א. אני מרשה לעצמי להודות לך בפני כולם על העזרה הטלפונית שקיבלתי ממך בכל התקופה
האחרונה.
אז תודה. :wink:

ב. אני לא בטוח שהבחור כ"כ רוצה פירסום, גם ככה הוא מפוצץ בעבודה, אבל אני מבטיח לשאול אותו 8)

ג. המחיר שקיבלתי היה מחיר "חבר".
בלי לנקוב בסכומים מדוייקים, פחות מ4K......

אגב, לפי מה שהבנתי ממנו, ויכול מאוד להיות שהבנתי לא נכון, המנועים החדשים של סוויפט (חדשים=מעל שנת 2000) שמגיעים מיבוא הם בעלי קמשאפט זהה לזה שבסמוראי
כך שבפועל לא צריך להחליף קמשאפט.
כפועל יוצא, ההתקנה בסמוראי היא מאוד פשוטה (אין צורך להחליף קמשאפט)
שוב, יכול מאוד להיות שאני טועה!!! גם את זה אני צריך לברר

שוב, תודה לכולם ובמיוחד לסוזי על העזרה
לילה טוב
איתי :P

סוזי המשתוללת
30-03-05, 10:34
אל תחקור ותחפור
השאלה פשוטה
הוחלף מנוע ?
הוחלפו חלקים במנוע הישן ?
התקלה היייתה הרבה יותר פשוטה ואנחנו טעינו ?
רוצים ללמוד
קדימה תכין שיעורים ותחזור עם תשובות
לעזרה שלנו יש מחיר :twisted:

itayhi
30-03-05, 13:13
טוב, טוב...
ההודעה המקורית לא הובנה כראוי (אולי כי אני הטעיתי אתכם :roll: )

כן!!! הוחלף מנוע, למנוע של סוויפט מדגם חדש יחסית.

כנראה שעכשיו הכל ברור יותר.

איתי :oops:

סמוראי 92
30-03-05, 16:38
כמה עלה ?

איפה עשית ?

מה בדיוק הוחלף ? אילו חלקים ?
האם נדרשו התאמות ? אילו וכיצד בוצעו ?

האם המנוע הזה סוחב טוב יותר מהקודם ?
מה מהירות שיוט בכביש מהיר עכשיו ??
מה צריכת דלק נוכחית ?

(שאלת שאלות -אז תיתן גם תשובות- הנושא רלוונטי לכולנו)

אלון_ק
30-03-05, 16:40
סושי, הבחור לא רוצה פרסום לא על זה ולא בכלל, כי אין לו רגע לנשום גם ככה. כשאתה מקצועי, הוגן ולא יקרן זה שכרך - אתה נמנע מפרסום כי אתה מפוצץ בעבודה... זה צריך להספיק לך כדי שתבין מי זה.

אני ליוויתי את המנוע בדרכו האחרונה (וגם סחבתי אותו לאוטו של איתי - אני שם פחית קולה שהבלוק+הראש+קרטר לא שוקלים יותר מ30 קילו, למי שמפחד לעשות לבד בבית כי אין איך להרים). בכל מקרה, העטרה בקצה הקמשאפט (שהיא הסיבה שמחליפים אותו בשאר המנועים) אכן זהה לזו של הסמוראי. משאבת המיים ושאר מירין ברעישין לא, אבל זה שטויות...

לגבי אופי התקלה עצמה, בקרוב נדע בדיוק - אני מתכנן לפשוט על המנוע של איתי. הגיע הזמן ללמוד אותו מבפנים...

סוזי המשתוללת
30-03-05, 23:27
נקסוסל'ה
יש לי במחסן מנוע בחלקים אז למה לך להתלכלך בוא תשב ותסתכל על מה שאתה רוצה -רק תחזיר הכל למקום ובדרך תסדר לי את המחסן (בלי לקחת כלום ) :P
תן לי לנחש מי הבחור שכל כך עמוס הגון וישר
הוא שכן שלך ? :twisted:
פעם היה לו שכל ואז הוא נסע בסמוראי ? :twisted:
היום אין לו שכל והוא נוסע בדיסקו? :twisted:
השם שלו מתחיל בא ? :twisted:

gil4
30-03-05, 23:39
אגב, לפי מה שהבנתי ממנו, ויכול מאוד להיות שהבנתי לא נכון, המנועים החדשים של סוויפט (חדשים=מעל שנת 2000) שמגיעים מיבוא הם בעלי קמשאפט זהה לזה שבסמוראי
כך שבפועל לא צריך להחליף קמשאפט.
כפועל יוצא, ההתקנה בסמוראי היא מאוד פשוטה (אין צורך להחליף קמשאפט)
שוב, יכול מאוד להיות שאני טועה!!! גם את זה אני צריך לברר

:P

gil4
30-03-05, 23:41
המשך הודעה :
מישהו יכול לאמת\להוסיף פרטים???

s_n_p
20-11-06, 00:14
שלום לכולם. אפשר ללמוד הרבה מהשרשור הזה, אבל יש לי עוד כמה שאלות.
יש לי ויטרה 91 8שסתומים קרב. לא שאני הולך לעשות מנוע מחר, אבל בהתחשב בעובדה שאני לא מתכנן להחליף אותה בזמן הקרוב, היתי מעדיף להתכונן מראש. נכון לעכשיו הרכב נוסעה מצויין (יחסית לגילו) אבל לאחרונה צריכת השמן עלתה משמאותית (2000 ק"מ מהטיפול האחרון והמדיד כמעת יבש :( ). אני גם שומע תקתוקים מעצבנים מהמנוע (מאוד מכווה שזה רק שסתומים).

גם אני אומד מול דילמה : אוברול או יבוא. כל הניסיון שלי במכונאות מסתכם באוברול לחיפושית לפני 11 שנים, שזה לא הרבה. מצד שני אני יודעה שקשה להשיג מנוע 8 שסתומים וגם יש סיכוי גדול לאכול אותה אם מנוע כזה. מנוע 16V דורש גם צמה ומחשב, שאני מתאר לעצמי עולים לא זול.
אשמח לקבל כל אינפורמציה מאנשים שבדקו דברים כאלה בעבר.

1 . כמה יכול לעלות מנוע 8V עם ובלי עבודה.

2 . מה הוא מחיר סביר למנוע 16V + צמה + מחשב + עבודה?

3 . האם מנוע בלנו = ויטרה.
אם כן, איזה שינויים צריך לעשות בכדי להרכיב אותו בויטרה, ומה שלא פחות חשוב האם הוא זול יותר?
4. איפה באיזור המרכז כדי לבדוק, יותר נכון האם יש מי שהוא זול ואמין :-D .
תודה מראש .

-->