PDA

צפייה בגרסה מלאה : רצועה שורקת בדיפנדר 90 והמלצות למקום לטסט

nok19023
05-01-12, 19:59
אהלן, יש לי דיפנדר 90 שנת 96 וכמה שאלות:
החלפתי משאבת מים לפני כחודש וחצי במוסך ומאז הרצועה מעט שורקת, לא כל כך הצלחתי להבין מה מקור הבעיה. הדבר היחיד שמצאתי זה חופש(איפה שרואים את היד שלי בתמונה) אבל לא נראה לי שזה קשור בכל מקרה, מה כדאי לבדוק?

שתיים, יש נזילה (בתמונה השנייה מסומן באדום) בחלק שאני לא יודע מהו בצד הימני של המכסה מנוע כאשר עומדים מול הרכב - משהו שאמור להדאיג אותי?

שלוש
אני מתכנן לעשות טסט מחר באזור ירושלים - למישהו יש המלצות על מקום טוב? וממה להיזהר?

ארבע,
יש לי מעל המכסה מנוע כיסוי כזה(שאני מניח נועד למנוע התחממות) שכרגע הוא די קרוע וישן - זה קריטי להשאיר אותו? חשבתי פשוט להוריד אותו שכן הוא רק מעצים את הרעש שהטרקטור הזה עושה :)

תודה סופ"ש נעים !!!

shlomomos1
05-01-12, 21:05
לא מכיר את מכוני הטסט בירושליים, אבל לפני שאתה נרשם תחנה בחוץ, תיכנס ברגל ותוודא שהם יודעים שבדיפנדר (4X4 קבוע) לא בודקים בלמים על מתקן בדיקת הבלמים ולא בודקים זיהום אוויר על עמדת הרצה.

אמיר ב.א
06-01-12, 09:12
החלפתי משאבת מים לפני כחודש וחצי במוסך ומאז הרצועה מעט שורקת, לא כל כך הצלחתי להבין מה מקור הבעיה. הדבר היחיד שמצאתי זה חופש(איפה שרואים את היד שלי בתמונה) אבל לא נראה לי שזה קשור בכל מקרה, מה כדאי לבדוק?

*לרוב הרצועה שורקת בגלל שהיא בסוף ימי חייה - יבשה מידי *

שתיים, יש נזילה (בתמונה השנייה מסומן באדום) בחלק שאני לא יודע מהו בצד הימני של המכסה מנוע כאשר עומדים מול הרכב - משהו שאמור להדאיג אותי?

*ניראה כמו החלק התחתון של מיכל שמן הגה , תנסה לחזק שם את הבנדים ותעקוב אחרי מפלס שמן הגה כח*

ארבע,
יש לי מעל המכסה מנוע כיסוי כזה(שאני מניח נועד למנוע התחממות) שכרגע הוא די קרוע וישן - זה קריטי להשאיר אותו? חשבתי פשוט להוריד אותו שכן הוא רק מעצים את הרעש שהטרקטור הזה עושה

*הכיסוי נועד להגן מרעש ומחום , אפשר להוריד אותו , אבל כניראה יהיה אחרי זה יותר רעש*

torchak
06-01-12, 13:37
א. אני נוסע בלי כיסוי - גם אצלי הוא היה קרוע ומעפן וזרקתי אותו בתקווה לקנות חדש. החלק הזה עולה כמה אלפי שקלים במזרח ובקיצור, אני נוסע בלי. האוטו עושה המון רעש בכל מקרה אבל הכיסוי הזה מפחית את חלקו. אם זה לא מפריע לך מאוד, תשאיר אותו, מה אכפת לך. אם זה קריטי - תוריד ותתרגל לרעש.
ב. החלק שאתה מחזיק ביד זה המדחס של המזגן. יש מצב טוב שכשהמזגן לא בפעולה, הוא חופשי. אתה יכול להפעיל את המזגן כשהרכב לא מונע!!!!. אתה אמור לשמוע נקישה. אחריה הגלגלת הזאת "נתפסת" ולא אמור להיות בה יותר חופש. תבדוק את זה במצב הזה. שוב, לא כשהרכב מונע, חס ולילה אל תנסה לתפוס אותה כשהיא מסתובבת.
ג. לגבי הנזילה - אם הצלחתי להבין נכון (התמונה מסובבת) מדובר כמו שאמיר אמר על מיכל שמן הגה. זה יכול להיות משני מקורות. או מהחיבור של הצינור, הבנדים לא מהודקים מספיק או מהמכסה של השמן, שזה נראה לי יותר הכיוון. תבדוק אם המיכל "משומן" כולו. בפקק המיכל יש טבעת גומי, סוג של אטם. יש סיכוי שהיא התישנה והיא נוזלת. הסיפור הזה עובד בלחץ ואם אין שם איטום טוב, יכול לצאת משם שמן.
ד. לגבי טסט - כמו שהמליצו - חשוב מאוד מאוד שתלך למכון שמודעים לזה שאסור להעלות את הרכב על גלילם (גם זיהום אוויר וגם ברקסים). בכל שאר הדברים שנוגעים לטסט, אני אשאיר את זה לאחרים.

בהצלחה,
נועם.

gp1
06-01-12, 14:44
כיסוי כזה ראיתי אצל ג'קי לא מזמן . המחיר ? כמה מאיות של שקלים . .

nok19023
06-01-12, 16:25
תודה על התגובות :)
אני אבדוק את הפקק, ייתכן שמשם הנזילה, ניקיתי היום את האזור כדי להסתכל בעוד כמה ימים.

לגבי הטסט, הלכתי בסוף לדינמומטר בתלפיות, למרות שהתקשרתי אליהם ושאלתי אם הם יודעים שהוא לא יכול לעלות המתקן הם ענו "כמובן אין בעיה", מאידך כשהגעתי לבוחן הוא התחיל להתווכח "אני יעשה את הבדיקה חלש" ועוד כל מיני שטויות, אז אמרתי לו שיחתום לי על כל נזק שיגרם לאוטו כתוצאה מהבדיקה. מפה זה עבר למנהל, ונגמר בבדיקה בחניון של "תן גז, סע 3 מטרים, תבלום חזק" ועברתי :) איזה כיף

לגבי הרצועה, אני החלפתי גם את הרצועה(יחד עם המשאבת מים) לפני כחודש וחצי, כך שאין סיכוי שהיא שחוקה. יכול להיות משהו עם המותחן?

torchak
06-01-12, 17:54
עד כמה שאני יודע, כשמחליפים רצועהנהוג להחליף מותחן

ddl
06-01-12, 20:08
שלום רב. אם בכל זאת רעש הרצועה ממשיך, תקרא את התגובה האחרונה בשרשור http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=53952
אצלי ככה זה הסתדר בסוף.
shlomomos1 כותב:

לא מכיר את מכוני הטסט בירושליים, אבל לפני שאתה נרשם תחנה בחוץ, תיכנס ברגל ותוודא שהם יודעים שבדיפנדר (4X4 קבוע) לא בודקים בלמים על מתקן בדיקת הבלמים ולא בודקים זיהום אוויר על עמדת הרצה.

למה? מה הסיבה? אשמח ללמוד [בקרוב טסט לדיפנדר], בבקשה, תודה.

shlomomos1
06-01-12, 20:24
ל DDL,

עמדות הבדיקה לבלמים וזיהום אוויר מניעות רק סרן אחד.לכן סיבוב סרן אחד יעמיס את הדיפרנציאל המרכזי ועלול לגרום לשבר או בלאי מואץ. (אם היתה עמדה שמריצה את שני הסרנים ביחד - ע"י שינוי המרחק לפי מרחק הסרנים - לא היתה בעיה) לכן יש הוראה למכוני הרישוי בארץ (שלא כולם מכירים לכן צריך לברר קודם) לא לבדוק כבי 4X4 קבוע. בלמים בודקים כמו שכתב פולח השרשור, וזיהום אוויר ללא עומס - כמו בטרקטור, נותנים פול גז בניוטראל.

אמיר ב.א
06-01-12, 21:39
לגבי הרצועה, אני החלפתי גם את הרצועה(יחד עם המשאבת מים) לפני כחודש וחצי, כך שאין סיכוי שהיא שחוקה. יכול להיות משהו עם המותחן?

חוץ ממה שנאמר , אם השריקה התחילה בדיוק מההחלפה , והרצועה חדשה , יתכן ששמו רצועה לא מתאימה - ארוכה מידי , קצרה מידי , בקיצור לא מתאימה ,
ולכן השריקה.

כמובן יתכן שהלך מיסב כלשהו - מותחן או משהו אחר , אם אין לך ניסיון מקצועי יהיה קשה לך למצוא לבד במה מדובר, יש כמה אופציות,
עדיף לך לחזור למקום שבו בוצעה ההחלפה , מכיוון שיש אחריות ואתה אומר ששמו רצועה חדשה.

ddl
07-01-12, 19:25
תודות

rinzai
02-02-12, 12:41
רצועה "שורקת": לאחר החלפת רצועה (ב-"דרך השטח" תל-אביב) הייתה "שריקה": פתרו לי אותה ע"י התזת ספריי סיליקון בזמן שהמנוע עובד על חלקה הפנימי של הרצועה.. השריקה נפסקה.

אמיר ב.א
02-02-12, 18:06
ספרי סיליקון על הרצועה - זה מעניין,
לרוב השריקה תחזור , כשהסיליקון יתיבש ,
זה לרוב מתאים לרצועה יבשה שזקוקה כבר להחלפה ...
כשהשריקה תחזור - תבדוק את החלק הפנימי של הרצועה - אם יש בו סדקים , הגיע הזמן להחליף.
או שהרצועה לא מתאימה באורך - קצרה מידי או ארוכה מידי ,
או שהשריקה בכלל ממיסב כלשהו...

rinzai
02-02-12, 18:12
ד"א מים על הרצועה גם גורמים לשריקה (אחרי שטיפת מנוע). אם השריקה הייתה ממיסב, אז היא לא הייתה נעלמת בעקבות התזת ספריי הסיליקון. כאמור, השריקה החלה זמן מה לאחר לאחר החלפת רצועה + מותחן, ונשמעת הרבה יותר לאחר שטיפת מנוע.

אמיר ב.א
02-02-12, 18:16
מניסיון שלי בנושא , הייתה אצלי שריקה כזו כאשר שמו רצועה באורך לא מתאים , בגלל שהמותחן היה בקצה גבול המהלך שלו ,
וגם השריקה נעלמה בעזרת ספריי - וחזרה אחרי - עד שהחליפו את הרצועה לגודל מתאים ,
בנוסף הייתה גם פעם שספריי כן גרם לשריקה ממיסב להעלם - כניראה תלוי אם קצת מהספרי שהשפריצו הצליח להכנס למייסב וטיפה לשמן אותו...
בכל מקרה - אם אצלך זה סידר את הבעייה בצורה סופית - גם הולך :)

-->