PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעיונות להוסיף עוד טיפה של כוח לרכב,,,,)לנד קרוזר120

עידן מרציאנו
07-01-12, 01:20
שלום רב,
יאני לא מתגורר כרגע בישראל, ויש לי טיוטה לנד קרוזר פארדו שנת 2006 עם מנוע 3 ליטר אטמוספרי שעבר הסבה ממשאבת סולר אלקטרונית למשאבה מכאנית , כמובן שעל הדרך בוטלו חלק גדול מהחיישנים האלקטרונים שקשורים לניהול הזרקה (מנוע L5 למי שמכיר) ,
משקל הרכב עובר בקלות את 2 טון ולהערכתי לרכב אין אפילו 100 כ"ס והרכב פשוט לא זז (גם עם משאבה אלקטרונית הוא לא היה להיט) והרגשה היא כמו הילוקס דגם ראשון עם מנוע אטמטספרי עם עוד איזה טון בארגז.
עד עכשיו הוצאתי כל דבר לא הכרחי מהאוטו (בערך 200 קילו), הורדתי את הדריישפט הקידמי (כל הנסיעות שלי בכביש ושיש צורך אני מחזיר אותו),
ראוי לציין שמצב המנוע טוב מאוד ואין לי שום בעיה להכפיל את צריכת הדלק ומערכת ההינע (סרנים,טרנפר, גיר) ברכב זהה למערכת הינע שמוכרים על הפראדו בישראל (למעלה מכפול כוח סוס) ,
ככה שאין שום בעיה להוסיף עוד כמה סוסים על הרכב.

רציתי לשאול אם למישהו יש איזה שהוא רעיון איך להוסיף עוד קצת כוח למנוע העייף ?????

tzagi
07-01-12, 03:37
בלי להוסיף טורבו, אין הרבה מה לעשות, נסה להעשיר את המשאבה ו-או להקדים אותה, אבל ....לא הרבה, אחרת אתה עלול לקבל רימון יד.
בכול מקרה, תתחיל מבדיקת טיימינג ותוודא שהמשאבה מכוונת נכון.

ניצן40
07-01-12, 08:48
לפי מיטב המידע שברשותי במשאבה מכאנית של טיוטה יש מספר מצבים מתוכננים מראש(מכוון בד"כ) על חסכון בסולר ומכאן יוצא מנוע עצל(צריך מכונאי שמכיר היטב את המערכת כדי לשנות) אבל המנוע לדעתי ימשיך לא לסחוב הוא פשוט קטן על הרכב(גם אני כרגע לא בארץ וכאן הטנדרים(הילקס וויגו דור א) נוסעים עם מנוע כזה וגם הם לא אריות והרכב הרבה יותר קל)
מה עם להחליף למנוע גדול(בהספק הבסיסי שלו)?

יניב גולן
07-01-12, 11:39
התופעה הזו מוכרת, בחו"ל הקרוזרים נמכרים עם המון דגמים שלא מגיעים לארץ, וזאת משיקולי עלות. לחלקם מנועים קטנים כאלו. אני מכיר אחד כזה שמגיע מירדן וגם הוא התלונן על הסחיבה של הרכב, המכונאי שבדק אותו התפלא לראות את המנוע האטמוספרי שהיה לו ברכב.

בסופו של דבר הותקן לו מנוע של פרדו, אני לא סגור על איזה דגם למיטב זכרוני ה- 125 כ"ס.

קח זאת בחשבון,
בהצלחה

עידן מרציאנו
10-01-12, 20:04
שאלה נוספת באותו הקשר,
מהבית פיטר אויר יוצא צינור 3 צול לכיון הסעפת (נראה לא מקורי ) ולמעשה חוצה את כל המנוע מימין לשמאל ,
איפה שהוא בדרך הצינור מצתמצם ל2 צול או צול וחצי ( דווקא הצינור הזה נראה מקורי ,והוא מדלג מעל הראש מנוע לכיון הסעפת),
שם הוא "גודל" חזרה ל3 צול בערך ושובר ב90 מעלות מטה לכיוון הסעפת.
השאלה שלי אם שווא להתחיל להתעסק עם ההחלפה של הצינור הדק (לא פשוט בכלל לייצר צינור פחוס עם זויות כאלו ועם מחברים כאלו)
ואם זה בכלל ישנה משהו בהספק.

בכל מקרה אין לי מספיק ידע,אמצעים,כלים להתחיל להתאים טורבו למנוע העתיק הזה(אם הייתי בישראל או בדינה נורמאלית סביר להניח שזה מה שהייתי עושה.
בכל מקרה תודה על התייחסות

עידן,,,

ד ו ר ו ן
10-01-12, 22:51
אם זה נראה כמו סידור מקורי, הרעיון מאחורי זה הוא ליצור האצה של האוויר בכניסה לסעפת.

-->