PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה שים כש"בן דוד" מתעניין לך ברכב?

זרקו
11-01-12, 21:20
בקרבת הבית עובדים בחודש וחצי האחרון נמרצות על צנרת ביוב.

הבוקר הוצאתי את הסמו וניגש אלי בחור מבני דודנו-

"מוכר?"
- "לא"

-"כמה עולה?
-"לא יודע"

-"בכל מחיר אתה לא מוכר?"
-" לא"

אולי אני פראנואיד אבל,
אוטומטית עלו סרטים בראש-
זהו זה - הלך הרכב...... יעלימו לי את הבייבי השני

הרכב מאובטח עם שרשרת שלצערי לא עבה מספיק (רק 13 ולא 16") - יש למישהו למכור שזרוקה לו בבית??
ובנוסף מהערב חונה אחריו רכב אחר שלי.

היום האוטו כבר לא חונה בבית ואני ספק אם יחנה פה בחודש הקרוב.
מה אתם מציעים?

אני מניח שאם הרכב יוזמן אז הוא ייעלם ביום יומיים שיחזור הביתה.
אין לי אפשרות לחנות אותו בחנייה סגורה.
יש חניה ציבורית ליד העבודה שהיא סגורה פחות או יותר - האם שם זה לא מסוכן יותר? (אפשר לעבוד על האוטו בלילה בלי שמישהו יפריע.

לגדל תנין במושב האחורי?

רעיונות והצעות יתקבלו בברכה!

נמרוד
11-01-12, 21:48
לפני שזה הופך לעוד שרשור הוצאת קיטור פסיכוטי...

מה קרה? כל מה שהשתנה מאתמול להיום זה שיחה שהייתה לך עם בן אדם שגרמה לך לתחושה לא טובה. אם אתה בחורה - לך אם התחושות שלך עד הסוף. אם אתה גבר - תוודא שהביטוח המקיף בתוקף, תוציא מהאוטו דברים יקרים לליבך - מי יודע, אולי איזה דיסק של אבבא שאתה קשור אליו - ותשכח מהעניין. הרי רוב הסיכויים שאין כלום ושום דבר מאחורי התחושה. והסיכוי הקטן שיש - אין לך הרבה מה לעשות בנידון.

reuvenk
11-01-12, 21:52

מה קרה? כל מה שהשתנה מאתמול להיום זה שיחה שהייתה לך עם בן אדם שגרמה לך לתחושה לא טובה. אם אתה בחורה - לך אם התחושות שלך עד הסוף. אם אתה גבר - תוודא שהביטוח המקיף בתוקף, תוציא מהאוטו דברים יקרים לליבך - מי יודע, אולי איזה דיסק של אבבא שאתה קשור אליו - ותשכח מהעניין. הרי רוב הסיכויים שאין כלום ושום דבר מאחורי התחושה. והסיכוי הקטן שיש - אין לך הרבה מה לעשות בנידון.

אני לא מכיר חברת ביטוח שמוכנה לעשות מקיף על סמוראי 87/88, אני אשמח אם מישהו יחדש לי בנושא

sapog
11-01-12, 21:53
תוודא שהביטוח המקיף בתוקף
מדובר על סמוראי 87'.
זו גם הסיבה המוגברת לדאגה (היו מספר גניבות של סמוראי בשנה האחרונה).

זרקו
11-01-12, 21:56
אכן כך- לא נתן לבטח במקיף.
לכן האוטו שכן ניתן חוסם את זה שלא....

לא מחפש להוציא קיטור- ומי שהולך עם התחושה עוד לא נחשב בחורה בעיני.

six 4 life
11-01-12, 21:58
אם זאת לא בעיה לוגיסטית, פשוט תעביר אותו למקום אחר לתקופה (הייתי אומר כמה חודשים אבל היו אומרים שאני מגזים).

זרקו
11-01-12, 22:00
אכן חושב להעביר בטח לזמן שעוד עובדים כאן

dadi
11-01-12, 22:01
אולי תפרק גלגל או שתיים בלילה תשאיר תרכב על בלוקים אם אתה לא נוסע איתו יום יום אני את הסמו שלי מחנה צמוד צמוד לגינה שלי ששם יש לי 2 כלבלבים ״ קטנטנים ״ שמרעישים כשמישו מתקרב בברכה דדי

yes1952
11-01-12, 22:25
נועם
אם עובדים לכם על צנרת הביוב משמע אנו אולי מאוד שכנים
דבר איתי
תוכל להחנות בחניה שלי מתחת לביניין
יוסי

דרור ברלי
11-01-12, 22:48
סנדלים נועם, סנדלים. יחד עם השרשרת שקשורה לעמוד בטון רציני, זה מרתיע.
אם אתה צריך מס' טלפון של מי שמייצר אותם (הוא מכין לפי הזמנה לכל מידת צמיג שקיימת), שלח ה"פ.

הוצאת קיטור? כל מי שמזלזל ב"תחושה" כנראה עוד לא ביקרו אצלו... :(

roi777
12-01-12, 09:56
היי זרקו,
אני מבין לליבך וכמובן שאין להפחית בתחושה האישית ,אני מאמין שכדאי למגן בצורה הטובה ביותר. במקרה הטוב נתקפת פרנואיה ובחור רק החמיא
לרכב (שבבסיסו לא סטנדרטי) ובתרחיש הנורא סומנת! לכן לדעתי עלות מול תועלת שווה למגן בצורה מקסימלית ולהיות מוכן גם לבחור הבא שיסתובב
בשעות לא סבירות בטיוטה קורולה/מזדה 3 סביב חניית ביתך.
בכל אופו מלבד אביזרי המיגון "הסטנדרטים" (כגון: סנדל ,שרשרת,מנעול הגה וברזים סמויים) אני ממליץ לך על מוצר חדש-ישן של איתוראן שפותח במקור
אם אינני טועה לדו-גלגליים ומהווה יחידה עצמאית שאינה מחוברת למקור מתח חיצוני קטנת ממדים (בערך כמו קופסאת סיגריות ) שניתנת להסלקה באיזורים
מגוונים ברכב ,כמובן שזה לא אמור למנוע גניבה אך במידה וקרה תרחיש האימים יש סיכויי גבוה להחזיר עטרה ליושנה.
בכל מקרה למען הסר ספק אינני עובד בחברת איתוראן ואולי אף יש מוצר מקביל לחברות נוספות פשוט מתוקף תפקידי נחשפתי למוצר ויש לי כמה חברים
בעלי אופנועים שרכשו את המוצר.
במידה וזה מעניין אותך תוכל ליצור איתי קשר ואפרט לגבי יתרונות/חסרונות ועלויות.

hadtomer
12-01-12, 10:18
היי נועם. ראשית, אם אתה ממש ממש מפחד- אז תסליק את הרכב. לפני כשנה ניסו לפרוץ גם לי- מאז במשך כמה חודשים הגעתי הביתה, נתתי לאוטו להתקרר שעתיים-ואז ירדתי למטה ולקחתי את פקק הרדיאטור הביתה. מקסימום, במקרה הכי גרוע, הגנב יתקע אחרי 10 דקות נסיעה עם ענן אדים אך הרכב לפחות יישאר בתחומי הקו הירוק, נזק למנוע או לא, אך לפחות יישאר. הסיכוי שלגנב יש מכסה רדיאטור ספייר, או שהוא יכנס לחנות חלפים בארבע בבוקר נמוך למדי. הגנב גם לא ינסה לאלתר איזה פיתרון בצד הכביש, כי זה מאוד מסוכן, הוא יעדיף לנטוש את הרכב. ייתכן בהחלט שבפעם הבאה כבר יבינו את השטיק שלך ויגיעו עם פקק-אך לפחות תדע כבר בניסיון הגניבה הראשון שהסוזוקי שלך נמצא על הכוונת של החלאות ותפעל בהתאם.

מעבר לזה- לא כל אחד שמתעניין באוטו שלך הוא גנב...

שנית- גם לי היו כמה וכמה מקרים של התעניינות ברכב מכיוון בני דודינו היקרים- הפיתרון, כפי שיושם על ידי מספר פעמים, מאוד פשוט - תוך כדי שיחה אתה שולף את הטלפון הסלולארי- ומול עיניו הנדהמות של המתעניין אתה "עושה לו בוק" של כמה וכמה צילומים. כשאני עשיתי את זה אז המתעניין ישר נבהל ושאל למה. ואז הסברתי תמיד שאני צלם חובב ואוהב לצלם אנשים שמתעניינים לי באוטו. זה עובד מצוין.

tomer s
12-01-12, 10:38
תומר ח"ח על רעיון הבוק.

היחידה של איתורן אכן ניתנת להסלקה אבל יש איזורים בארץ שהיא לא קולטת. ותואי קרקע מסויימים.
וחוצמזה אף צבא שבעולם לא יעזור לך להוציא את הרכב מאחורי הקוים..
לצערימנסיון של חבר עם היילקס,
רק שההוא מושבניק עם עבר צבאי וקשרים במקום הנכון באיתורן,הוא מאלה שלא מתרגשים מכאלה שלא עשו ברית,
נכנס עם לנדקרוזר ללא מספרים, עוד 2 חברים מהצבא..
נכנס לרפת, כן לתוך רפת. בתוך מבנה ברפת מכוסה ברשתהסוואה תקנית וצהלית וכמה איסכוריות ההילקס חנה,
ללא סוויץ וללא כננת.
הניעו. ויצאו מהכפר בטיסה בגובה נמוך עד למחסום, במחסום הצבא הבין,
ההילקס הוסלקה חודשיים אצל חבר, תוקנו הנזקים, ונמכרה,
למה? כי אין לו בעיה להתמודד עם הערלים שוב,
אבל מה שהאישה עשתה לו כששמעה על המור"ק שלו....
שום צבא בעולם לא הכין אותו :-)

זרקו,
תיזום שוב היתקלות עם הבן זוז,
תגיד לו וואלה סיבוב אחרון באוטו, היום החבר שלי חזר לארץ ואני עכשיו נוסע לקצרין להחזיר לו את הרכב...
ואתה בנתיים סע לחבר. תסליק את הסמוראי אצלו עד שהביוב והחרא שעובר שם יסתדרו..

lior_b.s
12-01-12, 11:16
מה שלי עולה בראש זה שאם הרכב שלך סומן/הוזמן, אין שום סיבה שאותו "בן דוד" (לא שלי) יבוא לפתח איתך שיחה ולעורר חשד , אלא פשוט יגיע בלילה עם גרר/משאית מנוף ויעלים אותו..הם כבר לא תמיד גונבים בנסיעה ככה שברזים סודיים וכו' לא יעצרו אותם , לא משנה איזה מיגון יהיה לך , גם אם תגדל תנין הם פשוט יאכלו אותו,.. ובבוקר אתה תראה אותו עובד על הביוב ומחייך..
לדעתי סתם שאל כי אולי באמת התעניין..

moshik999
12-01-12, 12:49
אתה מפחד וזה נודף למרחוק
אני הייתי מחנה את הרכב כמה שיותר קרוב לאיפה שהם עובדים
משאיר בו דברים ולא נועל אותו.

או לחילופין גונב להם את הרכב

או חובש כיפה מגדל פיאות ושם סטיקר " נוער הגבעות זה אני" על הרכב.

אסף ב
12-01-12, 14:08
הרעיון של הצילום בהפתעה מצא חן בעיניי... לגבי שאר הדברים,להיות יצירתי כמו שהחברים כאן הציעו משלל רעיונותיהם. היום נראה לי הכי נכון להסליק ברכב משדר שלא תלוי בזרם חיצוני וניתן לאתר אותו ע"י שימוש בלפטופ או סתם סמארט פון,רצוי במקום נידח באוטו מכוסה בברזלים. אני יודע שעושים את זה במשאיות,באופנועים ושאר כלים שקשה לבטח או יקר מידיי...אחרי שרכב נגנב בד"כ עומד לרשותך מספר שעות עד יום לכל היותר לפני שהוא נשחט בצורה בלתי הפיכה או עובר את גבולות המדינה הפורמליים...

אור .ס.
12-01-12, 21:35
חברים, אני יכול להגיד לכם ששום פחד הוא לא סתם.
היום אני עומד בתחנת הדלק סמוך למקום עבודתי, מתדלק את רכבי הפרטי אשר משמש אותי לנסיעות היום יום, ניגש אלי בן דוד של זרקו, ואומר "איפה הג'יפ שלך ?", אני יכול להשבע לכם שבחיים שלי לא ראיתי את הבנאדם הזה קודם לשיחה המדוברת.
כאמור, בן דוד של זרקו, מגיע ופותח איתי שיחה, הבנאדם יודע איזה ג'יפ יש לי ואיפה אני עובד, מעולם לא ראיתי אותו ואני מאוד מקווה שלא אראה אותו שוב, למרות שאני מצטער שלא יצאתי עליו באותו רגע.
חוצזמה, הם כמו ג'וקים ואי אפשר להוציא אותם מהחיים, במחסן סמוך למקום עבודתי עובדים כמה בני דודים, אתמול הגיע אלי חבר עם ג'יפ להעזר בי לתיקון תקלה, ישר קפצו 3 ג'וקים להתעניין באוטו.

מחריד, ואני מצטרף להמלצה שתעביר את הרכב שלך משם.

זרקו
12-01-12, 22:14
תודה על הרעיונות.
ROI777 מולך בפרטי על האיתורן.
תומר- לא יודע למה, אבל את הבן דוד (של מי לכל הרוחות הוא בן דוד?!) צילמתי כשהתקרב לי לאוטו.
דרור- אני כנראה אלך גם על הסנדל שורש שהצעת- אפשר את הטלפון? יש גם שרשרת מאובטחת לסרן ולעמוד הבניין וגם רכב שחוסם את הרכב שקסם לג'אחש ההוא.

בינתיים באדיבות חבר הוא כבר יומיים על הליפט במוסך.

אולי חניון תת קרקעי של בניין ?

samoray1
12-01-12, 22:20
זרקו , זה הייתי אני מחופש......................
סתםםםםםםםםם , נראה לי שתשאיר אצל החבר על הליפט או שפשוא תפרק 2 גלגלים
גם ככה אתה כבר לא בא לטיולים......:-)

asafk
12-01-12, 22:20
לא הבנתי משהו...
במצב השוק של היום... למה לא מכרת..??!!

אסף.

ישי.פ
12-01-12, 22:28
לא כול מי שמתעניין לכם ברכב הוא גנב!!
גם אני מכיר את ההרגשה הזאת מקרוב, כאשר שלושה "בני דודים" (נו.. תחסכו ממני ערבים, זה די ברור למי הכוונה)
עובדי שגריר התענינו ברכב שלי, לאחר שבאו לבדוק את הרכב של החברה לייד הביית.
ישנה סטיגמה חזקה ולפעמים אני מבין למה,אבל העניין שלהם נובע הרבה פעמים מאהבה לתחום ממש כמוכם.
זהירות ונקיטת אמצאי ביטחון זה חשוב אבל לא כול ערבי הוא גנב! למרות שככה הרגילו אותנו מגיל אפס.
אני יודע שאני יוצא מתחסד וגם אני חוטא באותם המחשבות, אבל ברגע שזה נכתב בפורום פומבי זה רע

דרור ברלי
12-01-12, 22:51
ישי, מה שרע זה שגונבים כאן את הרכבים ללא הכרה, והחוק לא מתיר לנו להגן על הרכוש שלנו. וממש לא משנה לי מי הגנב - יהודי או ערבי. המדינה מתירה את רכושך לכל דיכפין - מצד אחד לא מגנה על הרכוש שלך. מצד שני לא מתירה לך להגן עליו בעצמך.
ולכן כל מה שנכתב על בני דודים וכו' אינו מגזענות אלא מתיסכול. זה לא השווי הכספי של המכוניות שנגנבו - ולא רק כאב הלב על רכב שאהבת, כי בכל זאת, ג'יפ זה לא עוד משפחתומטית שיש 100,000 כמוה והיא מבוטחת. זו תחושת חוסר האונים וההשפלה מול החניה הריקה שכל מה שנשאר בה זה כמה שברי זכוכית. זו תחושת ההשפלה בתחנת המשטרה כשאתה מדווח על הגניבה, והשוטר/ת שמולך אדיש ולקוני. עוד גניבת רכב, מה אכפת לו. עוד אחת מכמה עשרות גניבות רכב שהוא ממלא דיווח עליהן בכל יום. ואחר כך כיתות הרגליים בין תחנות המשטרה בדרום, החיפוש במגרשי התפיסות, והתקווה שהולכת ופוחתת למצוא אולי כמה שאריות ממה שהיה פעם הג'יפ האהוב שלך שאולי מונחות שם.

אותם בני דודים רואים את חוסר האונים שלנו, את המדיניות הקוקסינלית, החלשלושה, הנירפית, של רשויות אכיפת החוק, את העונשים המגוחכים שמטילים בתי המשפט, הם גם קוראים בפורומים האלה וצוחקים עלינו. בזים לנו ומזלזלים בנו. וכל זה רק מגביר את המוטיבציה שלהם להמשיך, להעיז יותר.
אני לא אכנס שוב למשנה הסדורה שלי על מה שמדינת חוק היתה צריכה לעשות לפושעים פליליים בכלל ולגנבים בפרט. את הדעות שלי אתה מכיר.

דרור ברלי
12-01-12, 23:30
תודה על הרעיונות.
תומר- לא יודע למה, אבל את הבן דוד (של מי לכל הרוחות הוא בן דוד?!) צילמתי כשהתקרב לי לאוטו.
ואם צילמת, אז מה? חס וחלילה ייגנב האוטו, תביא את התמונה למשטרה ומה יקרה? מאיפה לך שזה דווקא הוא? וחוץ מזה, אתה חושב שיחפשו אותו?.... אל תהיה מצחיק. קוראים לך זרקו, לא הרבובדיה יוסף, ולא פנינה רוזנבלום. את האוטו שלך הם לא יטרחו לחפש.

דרור- אני כנראה אלך גם על הסנדל שורש שהצעת- אפשר את הטלפון? יש גם שרשרת מאובטחת לסרן ולעמוד הבניין וגם רכב שחוסם את הרכב שקסם לג'אחש ההוא.
שלחתי לך בה"פ

בינתיים באדיבות חבר הוא כבר יומיים על הליפט במוסך.

אולי חניון תת קרקעי של בניין ?
חניון תת קרקעי זה נפלא בתנאי שהגנב לא יודע את זה.
אבל ברגע שהגנבים יודעים שהוא חונה בחניון תת קרקעי, כל הסנדלים והשרשרות לא שוים כלום, כי באמצע הלילה הגנבים יכולים להגיע עם ציוד מתאים ולעבוד שם על פריצת הברזלים כולל להרעיש כרצונם במשך דקות ארוכות, ללא שום הפרעה. אף אחד לא ישמע ולא יידע.

אם זה רכב שעומד ימים רבים ללא תנועה, אתה צריך לנעול אותו במקום גלוי ופומבי בשני סנדלים לפחות + שרשרת שקשורה לעמוד מסיבי או עץ מסיבי + פירוק אקראי של אלמנטים ממערכות ההצתה/ניהול המנוע/דלק שלא יאפשרו להניע אותו. וכן - בכל פעם חלק אחר.

ועוד משהו - להעביר את הרכב למקום אחר? ובמקומות אחרים אין "בני דודים" או קולגות יהודים שלהם לאותו מקצוע, שמחפשים מה לגנוב? כמו שאור כתב, הם כבר בכל פינה. כל מה שלא מחובר בריתוך או יצוק בבטון, הם לוקחים. סתם דוגמא? אצלנו ב"חי-בר" דיברו לאחרונה על כנופיה של בדואים מהנגב שגובה פרוטקשן בלי בושה ביפו ובבת-ים... ביפו ובבת-ים, אתם קולטים? שתי ערים שמצטיינות באוכלוסיות עבריינים מקומיות ומקוריות משל עצמן, עם הרבה "כבוד" שבמקומו מונח... מישהו צריך יותר מזה?... אין להם אלוהים לבני דודים, הם לא דופקים חשבון.

...

moshik999
12-01-12, 23:41
ישי, מה שרע זה שגונבים כאן את הרכבים ללא הכרה, והחוק לא מתיר לנו להגן על הרכוש שלנו. וממש לא משנה לי מי הגנב - יהודי או ערבי. המדינה מתירה את רכושך לכל דיכפין - מצד אחד לא מגנה על הרכוש שלך. מצד שני לא מתירה לך להגן עליו בעצמך.
ולכן כל מה שנכתב על בני דודים וכו' אינו מגזענות אלא מתיסכול. זה לא השווי הכספי של המכוניות שנגנבו - ולא רק כאב הלב על רכב שאהבת, כי בכל זאת, ג'יפ זה לא עוד משפחתומטית שיש 100,000 כמוה והיא מבוטחת. זו תחושת חוסר האונים וההשפלה מול החניה הריקה שכל מה שנשאר בה זה כמה שברי זכוכית. זו תחושת ההשפלה בתחנת המשטרה כשאתה מדווח על הגניבה, והשוטר/ת שמולך אדיש ולקוני. עוד גניבת רכב, מה אכפת לו. עוד אחת מכמה עשרות גניבות רכב שהוא ממלא דיווח עליהן בכל יום. ואחר כך כיתות הרגליים בין תחנות המשטרה בדרום, החיפוש במגרשי התפיסות, והתקווה שהולכת ופוחתת למצוא אולי כמה שאריות ממה שהיה פעם הג'יפ האהוב שלך שאולי מונחות שם.

אותם בני דודים רואים את חוסר האונים שלנו, את המדיניות הקוקסינלית, החלשלושה, הנירפית, של רשויות אכיפת החוק, את העונשים המגוחכים שמטילים בתי המשפט, הם גם קוראים בפורומים האלה וצוחקים עלינו. בזים לנו ומזלזלים בנו. וכל זה רק מגביר את המוטיבציה שלהם להמשיך, להעיז יותר.
אני לא אכנס שוב למשנה הסדורה שלי על מה שמדינת חוק היתה צריכה לעשות לפושעים פליליים בכלל ולגנבים בפרט. את הדעות שלי אתה מכיר.

אתה שוב מטיל לחינם את האחריות "עליהם" המדינה המשטרה וכו

אם במקרה תצטרך פעם לעבוד בכפר קאסם אף אחד ברחוב שם לא יחביא את הרכב כי דרור הגיע.
לא כל ערבי הוא גנב אבל כולנו "פחדנים" כל אינסטלטור ערבי ברחוב וכבר עושים במכנסיים. ומה שנשאר לך זה לבוא בטענות למשטרה.
שני ערבים שאלו פה מישהו על הרכב שלו וכבר צריך להחליף לו חיתול.

אתה מתבלבל זה לא בעיה של המשטרה.

GodsFather
13-01-12, 04:44
זו באמת לא הבעיה של המשטרה, גם הם טוענים ככה.

talw
13-01-12, 07:48
כשפעם מזמן תפסתי גנבים,ברוב תומי התקשרתי ל 100 ,ענתה לי מהמוקד שאין לה ניידות בסביבה (עלאק),תוך כדי השיחה הצליחו להימלט שני הבני בליעל,יהודים אגב,מאחיזתו של חבר.
כל שכנועי לגרום למוקדנית לרשום את מספר הרכב של הגנבים עלו בתוהו,אמרה לי תבוא תגיש תלונה ,תבוא תגיש תלונה...

אז מה מושיק,אתה אומר בואו נקח את החוק לידיים,האחריות היא עלינו, מה ?

רגע,למה רק את החוק,בואו גם נשפוט את החשודים תוך כדי.
המשטרה והשילטון יודו לנו על כך,בייחוד השופט שייפסוק את דינך, מה?
הכל קישקוש חוץ משוש

ישי.פ
13-01-12, 09:05
דרור; ידעתי שאתה תגיב:) אני מסכים איתך לגבי רשויות החוק הרופסות!
אני גם קורבן של אותם רשויות ושל המשטרה, שלא עשתה כלום כאשר פרצו לי לבית ולרכב פעמיים!!
אני מבין את גודל העלבון והכאב.
אבל שים לב, התסכול שלך גורם לזה שכאשר אתה רואה בן עדה מסויים הוא גנב.
אולי סטטיסטית באיזורים מסויימים זה נכון, הרי מה יש להם להפסיד?
ובכל זאת אנו צרכים להיזהר מגזענות! שאנו בעצמנו גם סובלים ממנה.

zviki
13-01-12, 09:31
המאה ה-21 שנת 2012 , שיא הטכנולוגיה ועוד לא המציאו את התשובה האולטימטיבית כנגד גנבי הרכב. פוטנציאל השוק אדיר, לא פחות ואולי אפילו יותר מתרופות חיוניות. עדיין קושרים רכבים באמצעים מכנים פרימיטיבים,לעצים , עמודי חניה, מנעולים, סנדלים. [דבר -שלי לפעמים מוציא את החשק להתחיל עם הטקס המעייף ומוותר על נסיעה דחופה וחיונית,.מזמין מונית ] .כל האמצעים האלקטרונים הקיימים-קודנים, אזעקות, אימובילייזרים, מערכת איתור- פשוט התגלו כבדיחות גרועות. אני לא תמים ויודע שלכל אמצעי יש גם את האנטי שלו. אבל דחילק- האדם נחת כבר בירח לפני עשרות שנים, כל הלווינים בחלל מצלמים לי את הקרחת,מה שאני כותב עכשיו ניתן לקרוא בכפר סיני נידח, המציאו אפילו מעודדי זיקפה, רובוטים שפותחים לך את רוכסן ה"חנות" בכדי לקצר את זמן ההשתנה, דלתות נפתחות במבט עיניים ואני יענק'ל ממלבס צריך לחזור לשרשרת הפרימיטיבית אבל "הישנה והטובה", מתסכל [אותי בכל אופן] כפי שציינתי בהתחלה- לכל אמצעי וודאי ימצאו את האנטי שלו, משחקי חתול ועכבר. מי ישלים את הגרוש ללירה? איך שזה נראה עכשיו- לא בעתיד הקרוב, או לעולם לא

riko
13-01-12, 09:42
המאה ה-21 שנת 2012 , שיא הטכנולוגיה ועוד לא המציאו את התשובה האולטימטיבית כנגד גנבי הרכב. פוטנציאל השוק אדיר, לא פחות ואולי אפילו יותר מתרופות חיוניות. עדיין קושרים רכבים באמצעים מכנים פרימיטיבים,לעצים , עמודי חניה, מנעולים, סנדלים. [דבר -שלי לפעמים מוציא את החשק להתחיל עם הטקס המעייף ומוותר על נסיעה דחופה וחיונית,.מזמין מונית ] .כל האמצעים האלקטרונים הקיימים-קודנים, אזעקות, אימובילייזרים, מערכת איתור- פשוט התגלו כבדיחות גרועות. אני לא תמים ויודע שלכל אמצעי יש גם את האנטי שלו. אבל דחילק- האדם נחת כבר בירח לפני עשרות שנים, כל הלווינים בחלל מצלמים לי את הקרחת,מה שאני כותב עכשיו ניתן לקרוא בכפר סיני נידח, המציאו אפילו מעודדי זיקפה, רובוטים שפותחים לך את רוכסן ה"חנות" בכדי לקצר את זמן ההשתנה, דלתות נפתחות במבט עיניים ואני יענק'ל ממלבס צריך לחזור לשרשרת הפרימיטיבית אבל "הישנה והטובה", מתסכל [אותי בכל אופן] כפי שציינתי בהתחלה- לכל אמצעי וודאי ימצאו את האנטי שלו, משחקי חתול ועכבר. מי ישלים את הגרוש ללירה.

לדעתי זה אותם החברות שמפתחות מוצר , הם הם שמשווקות את הדרך לעקוף אותו - כסף אחי , זה מה שמדבר .

zviki
13-01-12, 09:55
ואתה חושב שלא חשבתי על 220 ? אם לא הייתי חושש מאיזה עובר אורח תמים שיפגע [למרות שחיצונית הרכב מבודד]הייתי עושה את זה כבר מזמן, אבל גם את זה לנתק לוקח 17 שניות,

GodsFather
13-01-12, 10:01
לדעתי זה אותם החברות שמפתחות מוצר , הם הם שמשווקות את הדרך לעקוף אותו - כסף אחי , זה מה שמדבר .

חצי נכון - זה פשוט המתקינים של המוצרים שהם גם הגנבים או החברים של הגנבים, אז הם מלמדים אותם איך לנתק ולהתמודד עם כל מוצר.

zviki
13-01-12, 10:16
לא נולדתי אתמול, בעיית המתקינים המלשינים [לא כולם, לא בהכללות]ידועה ועובדה קיימת. איפה החכם שיצור מערכת שקוד הפיצוח האחרון לא יהיה מוכר למתקין, אישונים, טביעת אצבע, קול אופייני, ביו מטרי, אנא עארף . אבל גם זה ינוטרל. לכן אני חוזר לשאלת הנחיתה על הירח.

moshik999
13-01-12, 10:42
כשפעם מזמן תפסתי גנבים,ברוב תומי התקשרתי ל 100 ,ענתה לי מהמוקד שאין לה ניידות בסביבה (עלאק),תוך כדי השיחה הצליחו להימלט שני הבני בליעל,יהודים אגב,מאחיזתו של חבר.
כל שכנועי לגרום למוקדנית לרשום את מספר הרכב של הגנבים עלו בתוהו,אמרה לי תבוא תגיש תלונה ,תבוא תגיש תלונה...

אז מה מושיק,אתה אומר בואו נקח את החוק לידיים,האחריות היא עלינו, מה ?

רגע,למה רק את החוק,בואו גם נשפוט את החשודים תוך כדי.
המשטרה והשילטון יודו לנו על כך,בייחוד השופט שייפסוק את דינך, מה?
הכל קישקוש חוץ משוש

הטענה הגורפת שהמדינה והמשטרה הם גוף רופס שלא עושה כלום היא מקוממת וכפויית טובה

תבדוק לעומק למה שני אינסטלטורים ערבים ברחוב מעבירים אותכם על דעתכם עד כדי לפרק גלגל
לפני שהולכים לישון.

זה הכל קשור למנטליות האישית בו אתם חיים ולהשפעה העצומה שיש לתקשורת על תפישת המציאות שלכם.

איפה שיש פחד יש ארועים לפחד יש ריח שגנבים מרגישים בו בטוחים. ואף משטרה לא תעזור פה.

אני גר בבית פרטי במקום יחסית מרכזי , בבית שלי אין תריסים ומעולם לא היו מפתחות לדלתות או נעילות לחלונות
את הרכבים שלי אני לא נועל ובוודאי לא עושה ביטוח מקיף. (אם אתה מעוניין אתה מוזמן לבדוק) ובשנה האחרונה גם אין לי כלב.
מעולם לא נתקלתי בארוע גניבה או נסיון גניבה.
גנבים הם השפל של השפל הם הפחדנים האולטימטיביים הם יתקרבו רק למקמות שבהם הם מרגישים בטוחים יחסית.

יש אווירה של פחד והתגוננות וחוסר אונים שהוא כולו מושפע מזה שלקבוצה מסויימת מאד חשוב
שתפחד אולי על הגל הזה הקבוצה הזו תוכל להגיע לשלטון.

תנסה לגבש דעה על פי החוויות שלך בלבד ואם קרה לך מקרה מסויים תבדוק אם הוא קשור יותר
לאירוע סטטיסטי סביר וולא ישר להאשים את כולם .

תקח את הבדואים כדוגמא : אני מניח שהם לא שמים מנעולים על הרכב שלהם ולא פלדלת באהל אעפ"י שאותה משטרה "רופסת" לא מגינה עליהם.

GodsFather
13-01-12, 10:46
מה שלא שלהם לא מעניין אותם, אז למה שישימו מנעולים ? ואם יגנבו להם אז הם יגנבו בחזרה...

המשטרה אומרת לך בפירוש - אנחנו לא נעזור לך, אם אתה נכנס "לשם", אתה לבדך. זה מנסיון אישי.

riko
13-01-12, 10:57
לפני חודש היינו בטיול בבקעה , שישי שבת טיול עם מסלולים מדהימים , בלילה ישנו בתוך ישוב בחצר האחורית של איזה בית .
ואני בזמן השינה חושב , איך קבינימט הגענו למצב שכל הישובים שלנו מגודרים בגדרות , עשרות כלבים נובחים כל הלילה , ובישובים מסביב הכל פתוח ואין גדרות ואין כלבים .
והכי מצחיק לחשוב שאנחנו החזקים והשולטים . הנשק והתעוזה , האומץ והאחדות הם מנת חלקם . אנחנו פעם בתחילת הדרך והמדינה היינו ככה , היום פחדנים עם הזנב בין הרגליים . "תג מחיר " , אולי מצליח לאזן את התמונה העגומה .למרות שזה לא הפתרון שאני דוגל בו !

GodsFather
13-01-12, 11:02
גם אני חטאתי בהסתת הנושא, אבל בוא ננסה רגע לחזור להצעות פרקטיות עבור ידידנו נועם/זרקו על איך הוא יכול לשמור על הרכב שלו. את הגלישה לפסים הפוליטיים והמחאות נשאיר לאלף השרשורים האחרים שיש לנו בנושא, טוב ?

moshik999
13-01-12, 11:31
גם אני חטאתי בהסתת הנושא, אבל בוא ננסה רגע לחזור להצעות פרקטיות עבור ידידנו נועם/זרקו על איך הוא יכול לשמור על הרכב שלו. את הגלישה לפסים הפוליטיים והמחאות נשאיר לאלף השרשורים האחרים שיש לנו בנושא, טוב ?

זרקו לא שאל איך להגן על הרכב שלו
הוא שאל שאלה שהיא פוליטית /סטריאוטיפית : אם שני ערבים מתעניינים ברכב שלי, האם עלי לדאוג?

zviki
13-01-12, 11:32
אין מבחינתי כל הבדל בין גנב ערבי [נקרא לילד בשמו] נוצרי, יהודי. עכ"ומ. מבחינתי כשהרכב נגנב- הכאבים הם אותם הכאבים ולא משנה לי בכלל איפה מתפלל הגנב. מאידך- קשה להתעלם מהעובדה שגנב ערבי מיהודי רואה בגנבה סוג מסויים של מצוות "איטבח אל יהוד", אינטיפדה קרה,רגש פטריוטי, שליחות, בתמיכה מוצהרת של הממסד הערבי.
======================================== ======================================== ===========
קוריוז: לפני כמה עשורים ברמלה, נהג מונית סבל מגנבות חוזרות ונשנות של המרצדסים שלו. לא עזרו כל האמצעים שכנגד. יום אחד הניח על משטח המושב מתחת לריפוד- משטח עץ משופד במסמרים. בבוקר נכנס למרצדס והכל מלא דם. לא גנבו לו אותה אבל למחרת שרפו אותה.

דרור ברלי
13-01-12, 14:12
הטענה הגורפת שהמדינה והמשטרה הם גוף רופס שלא עושה כלום היא מקוממת וכפויית טובה

תבדוק לעומק למה שני אינסטלטורים ערבים ברחוב מעבירים אותכם על דעתכם עד כדי לפרק גלגל
לפני שהולכים לישון.

זה הכל קשור למנטליות האישית בו אתם חיים ולהשפעה העצומה שיש לתקשורת על תפישת המציאות שלכם.

איפה שיש פחד יש ארועים לפחד יש ריח שגנבים מרגישים בו בטוחים. ואף משטרה לא תעזור פה.

אני גר בבית פרטי במקום יחסית מרכזי , בבית שלי אין תריסים ומעולם לא היו מפתחות לדלתות או נעילות לחלונות
את הרכבים שלי אני לא נועל ובוודאי לא עושה ביטוח מקיף. (אם אתה מעוניין אתה מוזמן לבדוק) ובשנה האחרונה גם אין לי כלב.
מעולם לא נתקלתי בארוע גניבה או נסיון גניבה.
גנבים הם השפל של השפל הם הפחדנים האולטימטיביים הם יתקרבו רק למקמות שבהם הם מרגישים בטוחים יחסית.

יש אווירה של פחד והתגוננות וחוסר אונים שהוא כולו מושפע מזה שלקבוצה מסויימת מאד חשוב
שתפחד אולי על הגל הזה הקבוצה הזו תוכל להגיע לשלטון.

תנסה לגבש דעה על פי החוויות שלך בלבד ואם קרה לך מקרה מסויים תבדוק אם הוא קשור יותר
לאירוע סטטיסטי סביר וולא ישר להאשים את כולם .

תקח את הבדואים כדוגמא : אני מניח שהם לא שמים מנעולים על הרכב שלהם ולא פלדלת באהל אעפ"י שאותה משטרה "רופסת" לא מגינה עליהם.

הו, הנה התעורר הסניגור התורן של הרשויות.

אל תיעלב, אבל אתה חי בסרט משל עצמך, עם בית פתוח, מכוניות לא נעולות עם מפתח בסוויץ', בלי כלב ובלי אזעקה ובלי מנעולים... אולי אתה כזה גדול ומפחיד שהגנבים פשוט חוששים להסתובב ברדיוס של 100 מטר ממך.

במדינת ישראל נגנבים 35,000 כלי רכב שנה. כמעט 100 מכוניות ביום בממוצע. זה לא נתון שאני המצאתי. כל סוכן ביטוח יאשר לך את המספר הזה. אתה שומע אדון מושיק מהמאדים? בשנה אחת. אבל אם אצלך עדיין לא גנבו, אז סימן שאין גנבות ואין גנבים. הכל הנמצאה של דרור.

למה באים בטענות למשטרה? כי היא לא מנסה אפילו למצוא מאית מהמכוניות האלה. רק אם אתה סלבריטאי או פוליטיקאי או קצין בכיר וגנבו לך את הרכב, המשטרה תעשה הכל כדי למצוא אותו וגם תמצא. גם זו טענה שמבוססת על עובדות. את היגואר של פנינה רוזנבלום מצאו 20 דקות אחרי שנגנבה. את הב.מ.וו של הרבובדיה החזירו מטול-כרם אחרי שהפכו את העולם והפעילו דרגים בכירים מול הרש"פ. רק את האוטו של מושיק לעולם לא יחזירו ולא יחפשו. אה סליחה - למושיק לא גונבים מכוניות. סימן שאין גניבות בעולם בכלל. הכל המצאה של דרור.

ולמה באים בטענות לבתי המשפט? כי גנבי רכב שנתפסים משוחררים במקום. גם זו עובדה. תשאל כל שוטר. למה להחזיק בנאדם במעצר אם שופט ישחרר אותו למחרת? אח שלי שעובד כשומר שדות באיזור רמות מנשה, בנימינה והסביבה, יכול לספר לך על גנב רכב מאיזור ואדי ערה שנתפס פעמיים באותו לילה. פעם ראשונה נתפס, הביאו אותו לתחנת עירון, נפתח לו עדו תיק (בנוסף על עשרות שכבר יש לו) והוא שוחרר, כמה שעות אחד כך גנב עוד מכונית ונתפס שוב, ושוב לתחנת עירון. השוטרים התפוצצו מצחוק ממנו ופתחו עוד תיק. בבוקר הוא שוב שוחרר... אז למי לבוא בטענות אדון מושיק שחי על כוכב צדק?... למשטרה? לבתי המשפט? למדינה? למי בדיוק?... הרי אם בעלי המכוניות היו תופסים אותו ודופקים לו מכות, הם אלה שהיו נעצרים עד תום ההליכים. אותם לא היו משחררים. גם אלה עובדות? מה פתאום, הכל המצאה של דרור.

הבדואים לא צריכים לנעול את הפחון, זה נכון. אבל כשהם צריכים מכונית, הם גונבים אותה אצל היהודים. או שקונים מכונית אחת חוקית וגונבים עוד עשר מאותו סוג, שנוסעות כולן על המספר והרשיונות של המכונית החוקית. וברור שהם גם לא צריכים את המשטרה שתגן עליהם. המשטרה ממילא מפחדת להיכנס לישובים שלהם... ואתה שואל איך הם יכולים להתגונן? אהא... אצלם יש נשק בכמויות, והם לא יהססו להשתמש בו, כי הם יודעים שהמדינה הזו כבר ויתרה גם על הדרום ואף שוטר לא יעז להיכנס לישוב שרשמית בכלל לא קיים ושחיים בו מאות אנשים ללא תעודות זהות וללא מעמד חוקי בכלל, שמתפרנסים מגניבות רכב ומהברחות של סמים, אמל"ח וזונות... ויש עשרות רבות של ישובים בדואיים כאלה ברחבי הנגב. ובגלל שאתה מסונוור מרוב שכל כך טוב לך במדינה הנפלאה הזו (שיהיה לבריאות), אז אולי גם את כל זה לא ידעת = אז כמובן שגם זה לא נכון ולא קיים במציאות ומצוץ מהאצבע הקטנה שלי.

ואחר כך אתה מתפלא שבנאדם רואה שני בני מיעוטים שמתעניינים באוטו שלו, ומסיק מזה את המסקנות הנכונות - שהאוטו על הכוונת?
סתם שתהיה מעודכן. אצלי כבר פרצו לבית לפני חמש שנים, וגם גנבו ג'יפ אחד לפני שנתיים וחצי. חודשיים אחר כך רכשתי ג'יפ אחר. אני מלביש אותו בסנדלים ובשרשראות כל הזמן. אתה חושב שאחרי שבוע לא הגיעו ה"תצפיתנים" - שלושה בני דודים צעירים במיצובישי סופר לנסר לבנה עם חלונות כהים, כדי לבדוק את הסחורה החדשה?... שכן בא להודיע לי שהם מרחרחים סביב האוטו, והם ברחו כשראו אותי מגיע עם גרזן. עברו שנה ומשהו של שקט, ולפני ארבעה חודשים בערך ניסו לפרוץ את אחד הסנדלים ולא הצליחו. הם בכל פינה מושיק, והם יודעים על כל ג'יפ שמסתובב, ומחכים לרגע הנכון לקחת אותו.
מבחינתך ברור שגם כל זה מהדמיון הפורה שלי - כי במדינת מושיק אין פשיעה - זהו גן עדן שבו הממשלה, המשטרה ובתי המשפט מנהלים את העניינים בתבונה ובגבורה...

זהו. אם תרצה לדעת עוד ולשם שינו ילהתייחס ברצינות, יש כאן בפורום הזה מספיק סיפורי גניבות שבכולם מככבים הבני דודים שלנו שעושים מה שהם רוצים פשוט כי "מדינת החוק" הפכה את החוק לצחוק. שבת שלום לך.

moshik999
13-01-12, 14:35
הו, הנה התעורר הסניגור התורן של הרשויות.

אל תיעלב, אבל אתה חי בסרט משל עצמך, עם בית פתוח, מכוניות לא נעולות עם מפתח בסוויץ', בלי כלב ובלי אזעקה ובלי מנעולים... אולי אתה כזה גדול ומפחיד שהגנבים פשוט חוששים להסתובב ברדיוס של 100 מטר ממך.

במדינת ישראל נגנבים 35,000 כלי רכב שנה. כמעט 100 מכוניות ביום בממוצע. זה לא נתון שאני המצאתי. כל סוכן ביטוח יאשר לך את המספר הזה. אתה שומע אדון מושיק מהמאדים? בשנה אחת. אבל אם אצלך עדיין לא גנבו, אז סימן שאין גנבות ואין גנבים. הכל הנמצאה של דרור.

למה באים בטענות למשטרה? כי היא לא מנסה אפילו למצוא מאית מהמכוניות האלה. רק אם אתה סלבריטאי או פוליטיקאי או קצין בכיר וגנבו לך את הרכב, המשטרה תעשה הכל כדי למצוא אותו וגם תמצא. גם זו טענה שמבוססת על עובדות. את היגואר של פנינה רוזנבלום מצאו 20 דקות אחרי שנגנבה. את הב.מ.וו של הרבובדיה החזירו מטול-כרם אחרי שהפכו את העולם והפעילו דרגים בכירים מול הרש"פ. רק את האוטו של מושיק לעולם לא יחזירו ולא יחפשו. אה סליחה - למושיק לא גונבים מכוניות. סימן שאין גניבות בעולם בכלל. הכל המצאה של דרור.

ולמה באים בטענות לבתי המשפט? כי גנבי רכב שנתפסים משוחררים במקום. גם זו עובדה. תשאל כל שוטר. למה להחזיק בנאדם במעצר אם שופט ישחרר אותו למחרת? אח שלי שעובד כשומר שדות באיזור רמות מנשה, בנימינה והסביבה, יכול לספר לך על גנב רכב מאיזור ואדי ערה שנתפס פעמיים באותו לילה. פעם ראשונה נתפס, הביאו אותו לתחנת עירון, נפתח לו עדו תיק (בנוסף על עשרות שכבר יש לו) והוא שוחרר, כמה שעות אחד כך גנב עוד מכונית ונתפס שוב, ושוב לתחנת עירון. השוטרים התפוצצו מצחוק ממנו ופתחו עוד תיק. בבוקר הוא שוב שוחרר... אז למי לבוא בטענות אדון מושיק שחי על כוכב צדק?... למשטרה? לבתי המשפט? למדינה? למי בדיוק?... הרי אם בעלי המכוניות היו תופסים אותו ודופקים לו מכות, הם אלה שהיו נעצרים עד תום ההליכים. אותם לא היו משחררים. גם אלה עובדות? מה פתאום, הכל המצאה של דרור.

הבדואים לא צריכים לנעול את הפחון, זה נכון. אבל כשהם צריכים מכונית, הם גונבים אותה אצל היהודים. או שקונים מכונית אחת חוקית וגונבים עוד עשר מאותו סוג, שנוסעות כולן על המספר והרשיונות של המכונית החוקית. וברור שהם גם לא צריכים את המשטרה שתגן עליהם. המשטרה ממילא מפחדת להיכנס לישובים שלהם... ואתה שואל איך הם יכולים להתגונן? אהא... אצלם יש נשק בכמויות, והם לא יהססו להשתמש בו, כי הם יודעים שהמדינה הזו כבר ויתרה גם על הדרום ואף שוטר לא יעז להיכנס לישוב שרשמית בכלל לא קיים ושחיים בו מאות אנשים ללא תעודות זהות וללא מעמד חוקי בכלל, שמתפרנסים מגניבות רכב ומהברחות של סמים, אמל"ח וזונות... ויש עשרות רבות של ישובים בדואיים כאלה ברחבי הנגב. ובגלל שאתה מסונוור מרוב שכל כך טוב לך במדינה הנפלאה הזו (שיהיה לבריאות), אז אולי גם את כל זה לא ידעת = אז כמובן שגם זה לא נכון ולא קיים במציאות ומצוץ מהאצבע הקטנה שלי.

ואחר כך אתה מתפלא שבנאדם רואה שני בני מיעוטים שמתעניינים באוטו שלו, ומסיק מזה את המסקנות הנכונות - שהאוטו על הכוונת?
סתם שתהיה מעודכן. אצלי כבר פרצו לבית לפני חמש שנים, וגם גנבו ג'יפ אחד לפני שנתיים וחצי. חודשיים אחר כך רכשתי ג'יפ אחר. אני מלביש אותו בסנדלים ובשרשראות כל הזמן. אתה חושב שאחרי שבוע לא הגיעו ה"תצפיתנים" - שלושה בני דודים צעירים במיצובישי סופר לנסר לבנה עם חלונות כהים, כדי לבדוק את הסחורה החדשה?... שכן בא להודיע לי שהם מרחרחים סביב האוטו, והם ברחו כשראו אותי מגיע עם גרזן. עברו שנה ומשהו של שקט, ולפני ארבעה חודשים בערך ניסו לפרוץ את אחד הסנדלים ולא הצליחו. הם בכל פינה מושיק, והם יודעים על כל ג'יפ שמסתובב, ומחכים לרגע הנכון לקחת אותו.
מבחינתך ברור שגם כל זה מהדמיון הפורה שלי - כי במדינת מושיק אין פשיעה - זהו גן עדן שבו הממשלה, המשטרה ובתי המשפט מנהלים את העניינים בתבונה ובגבורה...

זהו. אם תרצה לדעת עוד ולשם שינו ילהתייחס ברצינות, יש כאן בפורום הזה מספיק סיפורי גניבות שבכולם מככבים הבני דודים שלנו שעושים מה שהם רוצים פשוט כי "מדינת החוק" הפכה את החוק לצחוק. שבת שלום לך.

אני מסכים אתך בדבר אחד למדינה מאד כדאי כלכלית שגונבים רכב :

נניח לצורך העניין ש 60% מהרכבים הגנובים הם חדשים או קרובים לחדשים
ומבוטחים בביטוח מקיף (הנחה סבירה ואפילו שמרנית)

זה אומר ש 21000 יקבלו פרמית ביטוח ממצועת של כ 90000 ש"ח כל אחד מחברת הביטוח
בכסף הזה הם ילכו לרכוש רכב חדש בסך ממצוע של כ 100000 ש"ח

וישלמו מעמ ומכס בערך של כ 40000 ש"ח לכל רכב.

סה"כ תשלומי המיסים כתוצאה מגניבת הרכב הם סך של 840,000,000 ש"ח

לא לא טעיתי באפסים זה בערך מה שקופת האוצר מרויחה מגניבות רכב בשנה אחת שמונה מאות וארבעים מיליון ש"ח

לא אמרתי שאין גניבות רק אמרתי שפחד זה המתכון הבטוח לגניבות.
חוסר פחד זה לא חוסר אחריות תנסה אני יודע שזה נשמע הזוי אבל אצלי זה עובד ואני לא ממציא כלום.

ישי.פ
13-01-12, 16:14
המאה ה-21 שנת 2012 , שיא הטכנולוגיה ועוד לא המציאו את התשובה האולטימטיבית כנגד גנבי הרכב. פוטנציאל השוק אדיר, לא פחות ואולי אפילו יותר מתרופות חיוניות. עדיין קושרים רכבים באמצעים מכנים פרימיטיבים,לעצים , עמודי חניה, מנעולים, סנדלים. [דבר -שלי לפעמים מוציא את החשק להתחיל עם הטקס המעייף ומוותר על נסיעה דחופה וחיונית,.מזמין מונית ] .כל האמצעים האלקטרונים הקיימים-קודנים, אזעקות, אימובילייזרים, מערכת איתור- פשוט התגלו כבדיחות גרועות. אני לא תמים ויודע שלכל אמצעי יש גם את האנטי שלו. אבל דחילק- האדם נחת כבר בירח לפני עשרות שנים, כל הלווינים בחלל מצלמים לי את הקרחת,מה שאני כותב עכשיו ניתן לקרוא בכפר סיני נידח, המציאו אפילו מעודדי זיקפה, רובוטים שפותחים לך את רוכסן ה"חנות" בכדי לקצר את זמן ההשתנה, דלתות נפתחות במבט עיניים ואני יענק'ל ממלבס צריך לחזור לשרשרת הפרימיטיבית אבל "הישנה והטובה", מתסכל [אותי בכל אופן] כפי שציינתי בהתחלה- לכל אמצעי וודאי ימצאו את האנטי שלו, משחקי חתול ועכבר. מי ישלים את הגרוש ללירה? איך שזה נראה עכשיו- לא בעתיד הקרוב, או לעולם לא
נו באמת.. טכנולוגיה לא חסרה, אבל היא עולה הרבה כסף!! לפחות זאת שבאמת תגן על הרכב שלך.
ידוע בעיקר בתחום האבטחה, שכול דבר ניתן לפרוץ. השאלה כמה זמן זה יקח והאם זה כדאי?!
שרשראות כבדות וסנדלים למיניהם ניתן לפרוץ, אבל זה לא יהיה שווה לגנבים.
יש שאומרים שהמיגון הכי טוב הוא להחנות את הרכב ליד רכב אחר ששווה יותר(קל) לפרוץ אותו ;)

GodsFather
13-01-12, 16:24
הטכנולוגיה הכי טובה היא להכיר את האנשים שהגנבים מפחדים מהם. לפעמים זה ראש חמולה או ראש כנופיה/משפחה ולפעמים זה חבר של חבר. ואז מרימים טלפון והכל בסדר. בשביל להכיר כאלה אנשים צריך לרדת לפסים שלא לכולם זה מתאים.

zviki
13-01-12, 18:32
נו באמת.. טכנולוגיה לא חסרה, אבל היא עולה הרבה כסף!! לפחות זאת שבאמת תגן על הרכב שלך.
ידוע בעיקר בתחום האבטחה, שכול דבר ניתן לפרוץ. השאלה כמה זמן זה יקח והאם זה כדאי?!
שרשראות כבדות וסנדלים למיניהם ניתן לפרוץ, אבל זה לא יהיה שווה לגנבים.
יש שאומרים שהמיגון הכי טוב הוא להחנות את הרכב ליד רכב אחר ששווה יותר(קל) לפרוץ אותו ;)

כן, זו תאוריה נכונה והגיונית, אבל לא תובסת במקרה של גניפת הסופה :(

רון נחמן
13-01-12, 20:26

מאוחר מדיי.

וזרקו, לדעתי הפתרון הוא בעיקר בברזלים. הרבה ברזלים. תחסום את הרכב עם הרכב השני, תקשור כל מה שאפשר, שים מנעול הגה, נתק דרייבשאפט במהלך השבוע (כולה 4 ברגים וחצי ממנו בחוץ! וברכב שלך לא צריך ליפט...) ועוד ועוד, כיד הדימיון. ואל תפרט כאן.

תדאג שיהיה מספיק קשה לקחת אותו, בשביל שהם יעברו לרכב הבא.
שכאמור גם הוא שלך. אבל אל תהיה קטנוני.

RONI
13-01-12, 20:47
מי גונב סמו? מי גונב סיקסים?
תפסיקו עם הפאראנויה מבן דוד נחמד שיצא מהאתר[הארון]?![מישמע על איתורן לסמו?שגם הוא כיסוי ביטוחי מיותר .]
תשאיר אותו כמה שיותר קרוב אליך.ככה תהיה לך "שליטה" טובה יותר ולא תנדוד בין ביתך למקום החדש ששם הוא נמצא!
שרשרת לא עוזרת! אפילו לא עיכוב! במיוחד עם משקל קל כמו הסמו...
תדאג לנטרל מערכות מכניות כמה שניתן במיגבלות ההיתניידות שלך.יש המון רעיונות.
קח וואליום ולך לישון טוב ,קר ורטוב בחוץ [זה בדיוק הזמן שלהם..]

GodsFather
14-01-12, 03:40
רוני, אתה מחוץ ללופ כנראה , אבל גונבים סמוראים וויטרות על ימין ועל שמאל.

תקרא קצת בפורום של סוזוקי, בחודשים האחרונים גנבו כמה וכמה, חלקם אפילו לא הצדיקו את הגניבה מבחינת שיפורים ואו מצב חיצוני.

lior_b.s
14-01-12, 13:56
זה לא עוד שרשור הוצאת קיטור... זה הפרק הבא של תיקים באפילה.
שמע זרקו, תפרק את המנוע כל פעם שאתה עולה הבייתה ותרתך את כל הבודי לעמוד חשמל, רצוי כזה עם טרנספורמטור עליו..בבוקר תחזיר הכל ותיסע..
איזה פרנואידים אנשים .. מה קרה?.
בנאדם שאל אם אתה מוכר, אז????
בגלל שהוא ערבי אז הוא מתכנן לגנוב לך את האוטו?
כתבת בעצמך שהם עובדים על קו ביוב מול הבית מזה זמן מה, אם היה רוצה לגנוב הוא רואה כל יום את האוטו, מה יש לו לשאול אותך אם אתה מוכר?
לדעתי סתם נלחצת, והחבר'ה פה קצת הוסיפו שמן למדורה וזה בלשון המעטה..
תתפלאו אבל גם ערבים נוסעים בשטח, והרבה יותר מרובנו כאן, והם נוסעים הכל דבר שיש לו גלגלים, טרקטורונים, סיקסים, פיאסטות שהפכו לבאגי, סוסים וכל מה שיכול לזוז קצת בבוץ...
ולא, לא הכל גנוב, אני זוכר שבת לפני שנתיים בנחל ציפורי, "פשיטה" של 3 טנדרים של מג"ב/סיור כפרי באיזור הבור שהיה שם היו כמה עשרות כלים, אף אחד לא ניסה לברוח.. לכולם ללא יוצא מן הכלל היו רשיונות ואפילו בתוקף!.
כן יש גניבות ולצערינו כל יום, אבל לא כל מי ששואל אם אתם מוכרים רוצה לבוא אח"כ לגנוב..אותי שואלים בעיקר בני דודים אם אחת מ-3 הניבות שמול הבית שלי למכירה, וגם כשהיה לי בלייזר היו מנסים לשכנע אותי למכור אז??
לא חששתי לרגע שיבואו בערב לקחת את הבלייזר, בטח שלא ניבה ומעולם לא חשבתי לפרק משהו כשאני עוזב את הרכב..לפרק דרייבשפט?? אולי תחנה את הרכב על ליפט ותנתק את החשמל יותר אפקטיבי.. מי באמת מפרק דרייבשפט כדי למנוע גניבה..
אם באמת ירצו לגנוב אף אחד לא יבוא להודיע לכם ולשאול אתכם , פשוט יגנבו ולא תעזור שום שרשרת , שום סנדל ושום עמוד..
יש יותר סיכויים שיגנבו לכם את הרכב כשאתם יוצאים לבלות, או סתם קופצים לחבר או במקרה שאתם משאירים אותו בחניון כלשהו (רכבת וכו')..

אז אולי לא כדאי לסוע באוטו בכלל, אולי לא שווה להחזיק ג'יפ אם כל הזמן צריך לחשוש מגניבות...סעו לטייל רצוי במקום עם הרבה בוץ, יש סיכוי שתתקלו בהרבה בני דודים שמטיילים בג'יפים מושקעים לא פחות משלכם..

גנבים לא מודיעים לפני שהם באים!!!

זרקו
14-01-12, 17:50
ליאור תודה.
ובכלל - למה להחזיק אוטו עם סיכוי לגניבה?
אז אולי הוא באמת תמים ורצה רק לקנות את האוטו. אם כי אני מסופק בזה.

שרשור הוצאת קיטור? אם כן אז כנראה שיש קיטור להוציא.

לא. אני לא רוצה לפרק מנוע וגם לא חלק אחר.
לא. אני לא חושב שצריך לקשור את האוטו בקומה שלישית.

אבל, אני ממש לא רוצה לפתוח שרשור נוסף " סמו נגנב, מי ראה?"
כל מי שגנבו לו משהו או פרצו לו הביתה מכיר את תחושת העלבון וחוסר האונים המתלווה אליה.

רבאק! התחביב שלנו גניב, בפעם הבאה עיצובים בפלסטלינה- את זה כבר לא יגנבו.
אז אין ברירה וצריך לחשוב יצירתי.

תודה חברים, החכמתי ברעיונות ותודה למי שפנה אלי בפרטי.

רון נחמן
14-01-12, 18:12
ליאור תודה.

כל מי שגנבו לו משהו או פרצו לו הביתה מכיר את תחושת העלבון וחוסר האונים המתלווה אליה.

לא גניב?!? הרבה יותר גניב מרכב.
התחביב הבא - נדל"ן! ונראה אותם בורחים עם זה לשטחים.

ishc
14-01-12, 18:35
אני מת על הפורום הזה, אתם חבורה של מטורפים!!!

moshik999
14-01-12, 19:31
ליאור תודה.

תשקיע בהגנה ושדרוג של מערכת היחסים שלך עם הקרובים שלך (משפחה. חברים. שכנים )
זה אף אחד לא יוכל לגנוב לך לעולם. והקשרים שבנית ילוו אותך כל החיים שלך גם כשלא יהיה לך כלום.

גניבת רכב זה עניין סטטיסטי הרבה שליטה אין לך על זה ,אבל ככל שלא תשתתף במשחק הזה
ככה הסטטיסטיקה תפעל לטובתך.

בכל חברה בה יש אי שוויון חריג בהכנסות או ברמת החיים תמיד יהיו אנשים שפלים שינסו לגשר על הפער באמצעים נבזיים כמו גניבה.
הכי קל זה לבוא בטענות למשטרה או למדינה שלא עושה מספיק ,בשוליים זה נכון אפשר לעשות יותר אבל לא שם הפתרון.

רק למדינה מאוחדת יש אפשרות ליצור עוצמה מרתיעה.

פחד הוא המניע העיקרי שעובד באופן גורף ויציב על כולם ולכן כל מי שצריך למכור לך משהו ,לשלוט בך או להשפיע על תפישת המציאות שלך(תקשורת)

ירצה שהפחד יהיה מניע עיקרי בחיים שלך..

foty
15-01-12, 12:01
ראיתי פתרון מעניין לפני כמה שנים...

http://www.a-gates.co.il/134310/%D7%A2%D7%9E%D7%95%D7%93-%D7%97%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%94-%D7%94%D7%99%D7%93%D7%A8%D7%90%D7%95%D7% 9C%D7%99

GodsFather
15-01-12, 15:56
שילמדו עברית קודם ואח"כ ישווקו עמודים הידראולים.

אגב, גם אותם אפשר לנטרל צ'יקצ'ק.

ברזלים מרעישים ורק ברזלים מרעישים. (או כמו שאמרתי קודם - להסתחבק עם מישהו מהצד השני).

foty
15-01-12, 17:08
ברור שגם אותם אפשר לנטרל ,
אבל העמודים האלה הם כח הרתעה נאה מאוד!
רוב הבני *@#$$# לא ינסו אפילו!

הפיתרון הכי טוב שיש ,
לשים את הרכב במקום שאתה יודע שתמיד יש שם שומר ! (לא חניונים)

ישי.פ
15-01-12, 21:47
שומר..:D:D
השומר מדי פעם לא ממש בצד שלך.. אם אתה מבין;)

-->