PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בהבנת חלקים בקרבורטור ויטרה

mightyaad
13-01-12, 22:10
זאת תמונה של קרבורטור ויטרה סטנדרטי
אני מנסה להבין מה תפקידו של כל מגביר טורים כלומר אם הוא שייך למזגן, הנעת בוקר וכו'.(חצים כתומים אדומים)
מה תפקידם של החיבורים החשמליים (חצים סגולים)
מה תפקידם של השסתומים החד כיווניים (חצים שחורים לבנים)
ותפקידה של הדיאפרגמה שקשורה לצ'וק (חץ ירוק)

ועוד הסברים כללים על הקרבורטור יתקבלו בברכה.

http://img209.imageshack.us/img209/2941/carbside.jpg (http://img209.imageshack.us/img209/2941/carbside.jpg)

צביקה קרבורטור
14-01-12, 00:22
שלום רב !
התמונה שצרפת, היא תמונה של קרבורטור וויטרה, שלא מורכב ברכבך, ולכן לא ניתן להבין מהתמונה דבר, ולא ניתן להדריכך היכן וכיצד נמצא בורג הכוון השולט על מגביר טורים בעת הפעלת מזגן, ומגביר טורים הנכנס לפעולה בעת הפעלת אורות(שני מגבירים שונים, הפועלים והנמצאים כל אחד במיקום אחר.).
מספיק שחמולוג ישראלי, ירכיב אחד מהצנורות וואקום הרבים המורכבים לקרבורטור זה בצורה הפוכה, או אם אחד הצינורות וואקום יהיה קרוע, או מבוטל,] כל המכלול השתבש, ויווצר מצב כמו לדוגמא אצלך, שאחד המגבירים מקבל וואקום קבוע, ובכך כורם להגברת הסלד, שלא לצורך.
לפתור בעיות ולטפל בקרבורטור, ובעיקר באחד המסובכים שקימים, בעזרת הדרכה מרחוק, הוא לעג לרש, ועשית צחוק מהעבודה.
אני מבין ומניח שההמרחק מבית שאן לנתניה, מקשה עליך, ובעיקר שאתה חיל, אך לא ניתן לטפל בקרבורטור בשלט רחוק.
ביקרת אצלי בעבר, ותוכל לשריין זמן , ולבקר שוב, הפעם בתאום טלפוני נסיק מראש, ווללא לחץ של זמן.
בברכה
צביקה

mightyaad
14-01-12, 11:58
למרות שזה רק תמונה אני מאמין שרבים שמבינים בקרבורטור זה יוכלו להגיד למה שייך כל אחד ותפקידם של שאר הדברים.
משם אני מסתדר לבד...

foty
14-01-12, 22:06
אני מחזק את צביקה!
אתה לא יכול לדעת בידיוק איזה קרבורטור יש לך ! איזה צינורות מחוברים אצלך , איזה אלתורים עשו לך...
תעשה לעצמך טובה ותלך לבן אדם שזה המקצוע שלו....!
וכמובן שצביקה הוא אחד המומחים בתחום!

omri_t
14-01-12, 22:50
מצטער חבר'ה, חכמה קטנה מאוד היא לשלוח חבר לרוץ לבעל מקצוע.

איני יודע מהיכן צביקה הבין את שכתב על כל הבעיות, אני לא קראתי את זה כאן בשרשור ולכן לא יודע להתייחס.

לפותח השרשור, חפש והורד את ספר הרכב, בו בד"כ תמצא הסברים מעמיקים יותר.
סביר שגם באינטרנט תוכל למצוא מדריכים לקרבורטור הנ"ל.

כמובן שיש סיכוי שמשהו אצלך יהיה שונה מהמצב בו יצא מהמפעל, אבל יתכן ותוכל להתגבר על כך בעזרת קצת... אה... שכל.. :)

סבלנות, ספרות טכנית, וחוש טכני יכולים לסייע לך לאתר ולפתור לא מעט בעיות.

צביקה קרבורטור
14-01-12, 23:27
עומרי ידידי שלום רב !
כמדומני שאתה מכיר אותי לא מהיום, לא מעכשו, ויודע שאני לא לא נוהג לירות בדרך כלל, מבלי לכוון , ומבלי לצפות במטרה !
הרכב המדובר כבר ביקר אצלי בעבר, לאחר התראה קצרה, ומבלי שהיה לי את הזמן הדרוש לשם טיפול מעמיק, הנדרש בקרבורטור, שמראש הבהרתי לו, שאני לא בקיא בו, לא טיפלתי בעבר, ולא מתכונן גם לטפל בעתיד.
לאחר שהבהרתי לו שאני מוכן רק לטפל ולכוון את הצוק האטומטי בלבד, לכוון CO, לכוון הצתה לתאם מנוע, ולבצע אבחון ראשוני, גיליתי שלא הופתעתי כלל, וצנרת ההוואקום ליחידות השונות מורכבות הפוך, בורג כוון מגבר טורים לא קיים, ומגבר טורים חובר בטעות למגבר אורות שהוא חלקו בעל חיווט חשמלי, וצנרת וואקום גם יחד, שלא מוכרת לי, לא החיווט החשמלי ולא צנרת הוואקום, מכיוון שאין ברשותי את מפת צנרת הוואקום הרבה ללקרבורטור, ומכיוון שאני לא אוהב להתעסק בדבר שלא מוכר לי, ואין לי ידע וניסיון בו, העדפתי להסתפק בכוון הצוק,במגבר טורים מזגן, כוון C0', והתמודדות עם הבעיה העיקרית שהוא הגיע אלי, והיא חוסר סחיבה.
מתברר שמדובר בחייל שגר בעמק בית שאן., שקנה את הוויטרה מבחור מהמרכז, ללא בדיקה לעומק, ורק בנסיעה הביתה, התברר לו שהרכב לא סוחב, וצורך הרבה דלק.
לא הבטחתי לו דבר בטלפון, ורק השתדלתי לעשות את המיטב וזאת עשיתי.
וזאת הסיבה שכל הזמן אני מגיב כאן, כי לרוב אינני מגיב על רכבי וויטארה, שהרבה בעלי מקצוע בצתחום משתדלים לא להתעסק איתו, בגלל חוסר בקיט שיפוץ, מיומנות, ובידע מספיק.
בברכה
צביקה

mightyaad
15-01-12, 00:50
צביקה מה שכתבת אכן נכון...

אני מחפש להבין יותר טוב את הקרבורטור ולדעת לטפל בו לבד מהסיבה הפשוטה שאין אנשים שמתעסקים איתו.
הידע שלי בויטרות הוא טוב וכבר התעסקתי עם הקרבורטור לא מעט ככה שאני יודע מה אני עושה.

אני לא רוצה להישמע בוטה אך אם למישהו אין תגובה עניינית לענות אז שלא יגיב.

8ball
15-01-12, 10:33
יעד. צר לי להרוס לך אבל יצאת בוטה מאוד. ועכשיו לעניין הקרבורטור. רוב הסיכויים שאתה סובל מקרב מיקוני שלא סתם אף אחד לא טורח לטפל בו. מדובר בערמת גאנק שתקועה מעל המנוע שלך ומטרתה היא רק לעצבן אותך. רוצה עצה טובה תעשה הסבה. קרב של סובארו לגאסי 8 שסתומים יתאים פלוס קצת עבודת הסבה מתאימה. אתה מוזמן להתקשר ולהתייעץ. לגבי ההצעות של צביקה. קח אותן בידים פתוחות וחשוב מזה בראש פתוח. בניגוד לשיטה הרווחת בישראל הוא לא נוהג לז*&ן בשכל. 0545333797

-->