PDA

צפייה בגרסה מלאה : ARB התפרקה לחתיכות ולא בפעם הראשונה

יריב קלר ברוך
31-01-12, 14:15
היי אתמול יצאתי לאימון עם הרכב לקראת ליגת העבירות בקיצור לא לחצתי את הרכב חזק !
כי יש אימון בשבת לאחר זמן קצר הסרן האחורי נישאר נעול ולא השתחרר בבדיקה היום פורק הסרן והפינים של הסטליטים שבורים ועוד כמה דברים .
בבדיקה כמה עולים החלפים לתיקון העלתה שזה עולה מעל 2500 ש"ח + מע"מ לא כולל עבודה שאני מרכיב לבד ובנוסף איין את החלפים בארץ!
ממתין לקבלת החלטות לגבי תיקון הסרן .
כרגע אני חושב לא לתקן את הנעילה
1 גם בגלל בעיית זמינות חלפים
2 גם בגלל שזו לא הנעילה הפעם הראשונה שאני רואה את אותה תוצאה ב ARB
3 עלות מוגזמת של חלפים
קבלו תמונות של השברים

בקיצור דיכאון

שחר דורון
31-01-12, 15:25
איזה סרן?
איזה צמיגים?
כוח מנוע?

יריב קלר ברוך
31-01-12, 18:38
דנה 44
צמיג 33
רכב במשקל 1200 קילו
420 HP

שחר דורון
31-01-12, 18:55
אני חושב שהנעילות של ARB הוכיחו את עצמן כחזקות ואמינות במשך הרבה שנים.
וזה ברור שהרכב שלך רחוק מלהיות סטנדרטי או רק "משופר". - אפילו עם משקל עצמי נמוך עד חשוד :p
סתם סקרנות - באיזה שמן אתה משתמש?

raanan
31-01-12, 18:59
ARB אורגינל ? (לא זיוף ולא חיקוי ? )
האם אתה חייב נעילה נשלטת ? אם לא, אז תנסה נעילה של דטריוט. או,
תתקין את הבולסטר (הרי אתה מתקין רשמי שלהם) ותוכל לעדכן אותנו לעמידות הנעילה.

רענן

רון נחמן
31-01-12, 22:07
אני חושב שהנעילות של ARB הוכיחו את עצמן כחזקות ואמינות במשך הרבה שנים.
וזה ברור שהרכב שלך רחוק מלהיות סטנדרטי או רק "משופר". - אפילו עם משקל עצמי נמוך עד חשוד :p
סתם סקרנות - באיזה שמן אתה משתמש?

גם מצטרף למה ששחר כתב,
וגם מוסיף -

כל כך הרבה כח, לרכב שבעיקר מטייל/מתחרה -
למה לא לשים spool או פשוט נעילת זיקה?

יריב קלר ברוך
31-01-12, 23:03
חברים גם אצל לקוחות שלי עם סופה סטנדרט עם צמיג 33 בנעילות ARB היו שברים זהים וגם בנעילה הקדמית שלי נגזרו בעבר הברגים של הנעילה
ולגבי בולסטר אחרי התקנה של מספר רב של נעילות בעיקר אצל נהגים בעלי רגל ימנית כבדה לא ניגרם שום נזק עד היום .
מה ששונה בנעילות ARB אורגינל שנשברו כבר כמה ולא רק אצלי בגיפ !
ולכן לאחר מחשבה הוחלט להרכיב מוצר שעדיין לא כשל תחת לחץ פיזי מתון אצלנו בסדנה ולהרכיב נעילה של בולסטר !
מה גם שהספק והיצרן של נעילות בולסטר נותן אחריות שנתיים על המוצר !
בקיצור שי אני ממתין מחר לנעילה חדשה :)

snirjeepdreamer
01-02-12, 00:48
היי יריב,
קודם כל אני שמח לשמוע שלא קרה לך שום דבר חלילה כאשר הנעילה כשלה.
אני מניח שייתכן ואם היה קורה המקרה בתנאים אחרים היה הדבר יכול להוביל לתוצאות אחרות פחות סימפטיות.

השאלות שלי 1. האם ARB לא נותנים אחריות ? ואם כן לכמה זמן ?
2. אני יכול להבין מדוע מתקינים נעילה נשלטת בסרן קדמי, אבל למה להתקין נעילה נשלטת בסרן האחורי ?
בסרן האחורי הנעילה כמעט ולא מורגשת ורק נותנת תחושה של תוספת כוח (שלא בדומה לסרן הקדמי בו יש השפעה משמעותית על ההיגוי)
כאשר אני שומע על אנשים שמתקינים נעילות נשלטות בסרנים אחוריים אני תמיד שואל עצמי למה אדם ישים פי 2 כסף רק בשביל
האפשרות לשליטה או השם (ARB) ?? (בלי כמובן מצבי קיצון שנותנים כדוגמאות)
למה נעילה איכותית כמו פאוורטרקס נו סליפ לא מספיקה ?

אשמח לתשובה מקצועית

יריב קלר ברוך
01-02-12, 07:33
ARB לא נותנים אחריות דקה על שבר האחריות רק עם יש פגם בנעילה = איין אחריות
נעילה נשלטת בסרן האחורי כי איין צורך שהרכב היה נעול כל הזמן
ובמידה ואני שם קבועה אז אצלי ברכב רק דיטרוייט = נכון להיום הנעילה החזקה מכאני מכולם

יעקב נירלט
01-02-12, 07:36
הסגנון שלך מזלזל באינטלגנציה של חברי האתר.
אתה מנסה לפרסם יבואן אחד על חשבון השני.
ARB הוכיחו את איכותם לאורך שנים ארוכות, ונחשבים מובילים בתחומם בכל העולם. גם הם כמובן לא חפים מתקלות.
אין לי שום דבר נגד בולסטר, שי פלג בחור נהדר ואתה גורם לו נזק עם הסגנון שלך.
אני בטוח אחשוב פעמיים לפני שאקנה נעילה של בולסטר, וגם אם אקנה ואתקין אז לא אצלך.

חברים גם אצל לקוחות שלי עם סופה סטנדרט עם צמיג 33 בנעילות ARB היו שברים זהים וגם בנעילה הקדמית שלי נגזרו בעבר הברגים של הנעילה
ולגבי בולסטר אחרי התקנה של מספר רב של נעילות בעיקר אצל נהגים בעלי רגל ימנית כבדה לא ניגרם שום נזק עד היום .
מה ששונה בנעילות ARB אורגינל שנשברו כבר כמה ולא רק אצלי בגיפ !
ולכן לאחר מחשבה הוחלט להרכיב מוצר שעדיין לא כשל תחת לחץ פיזי מתון אצלנו בסדנה ולהרכיב נעילה של בולסטר !
מה גם שהספק והיצרן של נעילות בולסטר נותן אחריות שנתיים על המוצר !
בקיצור שי אני ממתין מחר לנעילה חדשה :)

יריב קלר ברוך
01-02-12, 16:09
***הערת מערכת: אין צורך לצעוק (אותיות גדולות, הדגשה, סימני קריאה)

ניר הנכבד וחברי האתר אצלי ברכב הורכב לפני שנתיים שתי נעילות ARB לדנה 44 מתוך אמונה שאלו הנעילות הטובות שיש ורצון לקבל שקט נפשי!
אני לא רציתי שישברו לי הנעילות ולכן רכשתי ARB מוצר שאותי באופן אישי אכזב פעמיים !
אני קודם כל בן אדם וגיפאי ובסוף הרשימה בעל סדנה כשאני רוכש מוצר כאדם אני רוצה אמינות אחריות וזמינות חלפים ועוד משהו חשוב שרות!
אני פתחתי את השרשור עקב זה שאצלי ברכב נשברו שתי הנעילות בראשונה הברגים שנועלים את הקייס וזה לאחר חצי שנה ובשני ראיתם מה נישבר .
למרות הכול רציתי לתקן את הנעילה אבל איין חלפים בארץ ויש אימון בשבת והמחיר גם לא הגיוני 2500 ש"ח + מע"מ
לא היה ברור לי שאני ירכיב נעילה של בולסטר אבל בשקלול מהיר שרות ואחריות ומחיר = מוצר מנצח מבחינתי כי עבודה לא עולה לי ויש לי אחריות של שנתיים על המוצר גם על שבר!
העובדה שלא נישברה נעילת בולסטיר בסדנה מחזקת את הבחירה למרות שהורכבו רבות .
אבל 4 נעילות ARB שבורות 2 דנה 44 2 דנה 30 נותנת תחושה של גם מוצר מצוין יכול להישבר .
אבל עם המוצר מצוין למה איין אחריות או חלפים במחיר סביר !
לידע כללי עם היה נעילה של דיטרוייט זמינה עם אחריות במחיר זהה סביר שבסרן האחורי ההיתי מרכיב דיטרוייט !
לסיכום אני מקווה שהדברים הובהרו ואני שמח ובטוח שבחרתי נכון כי שנמסרה לי הנעילה ע"י שי נאמר לי ניראה בשבת באימון לליגה איך הנעילה עובדת תחת לחץ וכן יש לי אחריות לשנתיים גם על שבר !
שי תודה על השרות המהיר

itayt
01-02-12, 17:05
לי אישית אין בעיה לשמוע מבעל סדנה המלצה אשר גובתה בעובדות, לגבי מוצר כל שהוא. לגבי המוצר, לי היתה נעילת ARB שעבדה מעולה, אני כן יודע שהיו בעיות איתה לאחר תקופה כולל בעיות זמינות חלפים לבחור שקנה ממני את הרכב עם הנעילה. זו לא פעם ראשונה שחיקוי של מוצר עולה על המקור, אני לא יודע אם זה המקרה אבל זה יתכן. בנוסף, לפי מה שאני שומע כאן לפחות, היבואן של בולסטר הרבה יותר מחובר לעולם רכבי השטח והשיפורים מאשר היבואן של ARB שלא ממש שם עלינו כי יש לו עסקים אחרים. לגבי היתרונות של התקנה נשלטת מאחור, היו על זה הרבה דיונים פה בפורום והרבה דעות (כמספר היהודים פה...), לי אישית היתה נעילת no slip על סופה ארוכה, והחלפתי אותה ל ARB כי הנעילה הפריעה לי בנסיעה בכביש, אני יודע שיש כאלה שזה לא מפריע להם, אבל אי אפשר להגיד משפט כמו "כאשר אני שומע על אנשים שמתקינים נעילות נשלטות בסרנים אחוריים אני תמיד שואל עצמי למה אדם ישים פי 2 כסף רק בשביל
האפשרות לשליטה או השם (ARB) ?? ", זה פשוט לא נכון.

six 4 life
01-02-12, 17:23
הבעיה היחידה של ARB בארץ ישראל היא הדילר שלה (היבואן) שלא רואה ממטר אף אחד בכל הקשור לנעילות האלו, האחריות עליהן, ובעיקר מחזיק בשירות לקוחות מתחת לכל ביקורת עד לא קיים כלל. אותו יבואן לאט לאט הורס את השם של ARB בשוק בארץ, במיוחד בשנתיים האחרונות שיש שחקן חדש בשוק (בולסטר) שמלווה את המוצר ועומד מאחוריו בכל הקשור לאחריות ותמיכה טכנית.
אני יותר מבטוח שעם יבואן ראוי, או בכל ארץ אחרת עם יבואן שמכבד את עצמו, בעיות כאלו היו זוכות לטיפול מידי לשביעות רצונו של הלקוח עם ובלי קשר לעובדה שמדובר בחברת ARB.
באשר לבולסטר ובלי להכנס לעניין המוצר שהוכיח או לא הוכיח את עצמו, על דבר אחד אי אפשר להתווכח והוא שירות הלקוחות המצויין שלהם ומתן מענה לבעיות במוצר (אם יש) בצורה מיידית.

יונתןמצפה
01-02-12, 17:34
דובר כאן על השירות של היבואן של ARB.
אם אני לא טועה, ARB זה גם הבית של אולדמן... וגם אותו יבואן...
גם במוצרים ההם השירות לא שונה!
חבל.

zviki
01-02-12, 18:16
לא נכנס לויכוח של מה יותר טוב מבין 2 החברות. האמת- אין לי גם מושג -קטונטי. ולמען ההגינות- אצלי מותקנות ARB ומעולם לא נזקקתי לשרותיהם- מעשית או רק לקבלת מידע טלפוני. כך שאין בדברים הר"מ העדפה למי מבין שתיהן.
כן רציתי לומר משהו על השרות של בולסטר בנושא קבלת מידע.
היום צילצלתי לבולסטר בעניין רכישת מקרר לרכב,דיברתי עם שולי,שוחחנו כמה דקות. לא הרגשתי בשיחה שום קטע של חוסר סבלנות , [ואני יודע לשאול]שיחה נינוחה ואדיבה ,הוצפתי במידע שלא התעניינתי לגביו כלל. כולל סיכום דברים ב- ה"פ . זה לא אומר שאני עדיין ארכוש את המקרר, נראה עוד,תלוי בסעיף תקציבי.
אני גם לא צוציק כבר ויודע שהספק תמיד רוצה למכור ויעשה הכל למטרה זו, בכל אופן - בולסטר השאירו לי את ההרגשה הטובה מאד.

וכמובן שאין לי שום קשר אליהם.

סופת המדבר
01-02-12, 20:41
סתם ככה מהסתכלות בין התגובות
ראיתי שהנעילה אצל יריב הותקנה בדנה 44 שלפי ניחוש זה סרן קידמי לא?
(לא מאמין שסרן 44 עם צמיגים 33 ו420 HP ישרוד מאחורה) או שאני טועה...

יריב קלר ברוך
01-02-12, 20:54
אני עם דנה 44 קדימה אחורה אבל הרכב קל מאוד והמכלולים שורדים +-

mush4x4
01-02-12, 21:22
הסגנון שלך מזלזל באינטלגנציה של חברי האתר.
אתה מנסה לפרסם יבואן אחד על חשבון השני.
ARB הוכיחו את איכותם לאורך שנים ארוכות, ונחשבים מובילים בתחומם בכל העולם. גם הם כמובן לא חפים מתקלות.
אין לי שום דבר נגד בולסטר, שי פלג בחור נהדר ואתה גורם לו נזק עם הסגנון שלך.
אני בטוח אחשוב פעמיים לפני שאקנה נעילה של בולסטר, וגם אם אקנה ואתקין אז לא אצלך.

מסכים איתך בהחלט!!!
לנעילות ARB יש את המוניטין בכל העולם, לא רק כאן בארץ ולא רק אצל מתקין זה או אחר.
הנסיון עם נעילות בולסטר הוא כנראה טוב בארצינו , עדין לא מספיק לרכוש אמון ודרוש עוד זמן רב לנסיון.
בודאי כשמדובר במוצר סיני לא זול בהרבה מ"המותג בעל המוניטין."
אין ספק ששי פלג מוסיף הרבה קרדיט לנעילות בולסטר, לא בטוח שזה בגלל איכות המוצר (לי ברור לפחות שיש פה איכות של יבואן - שי פלג).
האם יתכן שההתקנה של הנעילות ARB שנשברו לא היתה טובה? לא, לא, בודאי שלא, הרי מדובר במתקין מוכר, בעל מוניטין. כלל לא בא בחשבון.......

JAK60
02-02-12, 00:08
***הערת מערכת: אין צורך לצעוק (אותיות גדולות, הדגשה, סימני קריאה)

ניר הנכבד וחברי האתר אצלי ברכב הורכב לפני שנתיים שתי נעילות ARB לדנה 44 מתוך אמונה שאלו הנעילות הטובות שיש ורצון לקבל שקט נפשי!
אני לא רציתי שישברו לי הנעילות ולכן רכשתי ARB מוצר שאותי באופן אישי אכזב פעמיים !
אני קודם כל בן אדם וגיפאי ובסוף הרשימה בעל סדנה כשאני רוכש מוצר כאדם אני רוצה אמינות אחריות וזמינות חלפים ועוד משהו חשוב שרות!
אני פתחתי את השרשור עקב זה שאצלי ברכב נשברו שתי הנעילות בראשונה הברגים שנועלים את הקייס וזה לאחר חצי שנה ובשני ראיתם מה נישבר .
למרות הכול רציתי לתקן את הנעילה אבל איין חלפים בארץ ויש אימון בשבת והמחיר גם לא הגיוני 2500 ש"ח + מע"מ
לא היה ברור לי שאני ירכיב נעילה של בולסטר אבל בשקלול מהיר שרות ואחריות ומחיר = מוצר מנצח מבחינתי כי עבודה לא עולה לי ויש לי אחריות של שנתיים על המוצר גם על שבר!
העובדה שלא נישברה נעילת בולסטיר בסדנה מחזקת את הבחירה למרות שהורכבו רבות .
אבל 4 נעילות ARB שבורות 2 דנה 44 2 דנה 30 נותנת תחושה של גם מוצר מצוין יכול להישבר .
אבל עם המוצר מצוין למה איין אחריות או חלפים במחיר סביר !
לידע כללי עם היה נעילה של דיטרוייט זמינה עם אחריות במחיר זהה סביר שבסרן האחורי ההיתי מרכיב דיטרוייט !
לסיכום אני מקווה שהדברים הובהרו ואני שמח ובטוח שבחרתי נכון כי שנמסרה לי הנעילה ע"י שי נאמר לי ניראה בשבת באימון לליגה איך הנעילה עובדת תחת לחץ וכן יש לי אחריות לשנתיים גם על שבר !
שי תודה על השרות המהיר
מענין -נעילות ARB רצות בארץ שנים רבות ורובם מרוצים עד מרוצים מאוד. עד שקם יריב רבנו ונותן בנו חוכמה ,ומסביר שאם לנו אין בעיות זה לא סימן שהנעילה טובה אלה זה ענין של מזל
כי אצלו עובדה הכל נשבר
השאלה העקרית הנשאלת למה רק אצלו יש כל כך הרבה שבר???

riko
02-02-12, 00:42
על פי עשרות סירטונים של מפלצות עבירות בארה"ב , ה- 420 סוסים שיש אצל יריב לא נחשבים לקצה היכולת של הנעילה בעולם הגדול . מסתבר שהנעילה כן אמורה להחזיק איזה רמת התעללות מסויימת , בוידאו של ARB הם מראים את ההבדל בינהם לבין חיקויי סיני זהה לחלוטין ושם הם מביאים את הנעילה לרמת שבר על מיתקן עומסים , שמנחית על מכלולי הנעילה טונות של פיתולים וכוחות צידיים , והם מתרברבים שהנעילה שלהם חזקה עד בלי דיי ! , העיניין הוא שבהרבה אתרים בחו"ל כמו "הפירטים" וכמו JEEPFOURM , בהם הרבה חברה מתלוננים על הרבה תקלות בנעילות כמו איבוד אוויר , על שמן מתפס לקומפרסור , על גומיות אטימה שלא עושות את העבודה ועוד ועוד .
כשהם פונים לחברת ARB או לנציגים מטעמם ,הם מקבלים תשובות סתומות שאין בהם שום תחושת פיתרון או הבנת הבעייה , לאורך שרשורים שלמים יש תחושה שהאנשים פשוט מיואשים ברמה שלא ניתן להתעלם ממנה , אבל שם לפחות תמיד יש נציג מהחברה שמנסה להרגיע וכל הזמן מבטיח ש-ARB בדרך לפיתרון המיוחל , של כמה בעיות כרוניות בנעילה "הטובה בעולם" . מה שאני מנסה להגיד זה שאין בעיה שבמוצר מסויים יהיו תקלות, זה מובן ומקובל כשזה ברמת הסבירות , על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על נעילות שעובדות תחת רגל כבדה והרבה סוסים מתפרצים , אממה אני כלקוח רוצה חלפים זמינים , אוזן קשבת , ולא לקחת משכנתא על חתיכת פלסטיק שנשברה לי ואני צריך לשלם עליה מאות שקלים .(לדעתי זו כוונתו של המשורר ) מקווה שהיבואן יתייחס לנאמר לעיל

rantop
02-02-12, 01:24
אני מצטרף לחוות הדעת המצויינות על תודעת השירות של בולסטר.
התקנתי לא מזמן נעילה שלהם, והייתה בעיה בקומפרסור, לאחר טלפונים עם שיחות נעימות , רגועות ואדיבות,
הגיע נציג של בולסטר עד למקום העבודה שלי והביא לי קומפסור חדש ליד.
סוף סוף מוצר עם שירות ואחריות נורמלים בארצינו.
פשוט תענוג.

יריב קלר ברוך
02-02-12, 07:11
מענין -נעילות ARB רצות בארץ שנים רבות ורובם מרוצים עד מרוצים מאוד. עד שקם יריב רבנו ונותן בנו חוכמה ,ומסביר שאם לנו אין בעיות זה לא סימן שהנעילה טובה אלה זה ענין של מזל
כי אצלו עובדה הכל נשבר
השאלה העקרית הנשאלת למה רק אצלו יש כל כך הרבה שבר???
אצלי יש שברים ולא שבר אני שברתי כל דבר ברכב טרנספרים ציריות גירים ומנוע אני נוהג קיצוני והרכב גם משתתף באירועים מוטוריים .
התלונה העיקרית עלות החלפים השרות {יש יבואן איין חלפים}ועלות החלפים
אני לא התלוננתי על טרנספר דנה 300 שנישבר או על קורונה פיניון למרות שדנה 300 נחשב בילתי שביר !
הנעילה הקידמית שלי נגזרו הברגים של הקייס חצי שנה לאחר ההרכבה ואיין קשר למי הרכיב כי לא נוגעים בזה בהרכבה! וגם לא היה אחריות או ברגים אצל היבואן

liron_al
02-02-12, 08:15
מפתיע...
אני דווקא קיבלי שירות מצויין מהנפלד (יבואן ARB) כאשר הפרוסוסטט בקומפרסור שבק.
הרמתי טלפון, תיארתי את הבעיה, ועל הדרך ביקשתי גוז'ונים של הלוקרים שנפלו עקב סגירה במומט נמוך מהנדרש (קורה...)
תוך 4 ימים קיבלתי במעטפה פרסוסטט וגוז'ונים חדשים ללא תשלום. אני קורא לזה שירות טוב.

הבהרה: הנעילה נקנתה בחול ולא נדרשתי להציג שום הוכחה לקניה, כמו כן ללוקרים.
אין לי שום קשר להנפלד, למרות שרוב השיפורים (נעילה, בולמים וקפיצים, לוקרים) הם מתוצרת שהם מיבאים...

חשוב לציין שגם אני נדנדתי לשי לא מעט ואכן ההקשבה והיעוץ שלו נהדרים!!

יעקב נירלט
02-02-12, 09:19
אצלי יש שברים ולא שבר אני שברתי כל דבר ברכב טרנספרים ציריות גירים ומנוע אני נוהג קיצוני והרכב גם משתתף באירועים מוטוריים .
התלונה העיקרית עלות החלפים השרות {יש יבואן איין חלפים}ועלות החלפים
אני לא התלוננתי על טרנספר דנה 300 שנישבר או על קורונה פיניון למרות שדנה 300 נחשב בילתי שביר !
הנעילה הקידמית שלי נגזרו הברגים של הקייס חצי שנה לאחר ההרכבה ואיין קשר למי הרכיב כי לא נוגעים בזה בהרכבה! וגם לא היה אחריות או ברגים אצל היבואן

קלר.
ברור לי שאתה בכלל לא מבין במה מדובר.
אתה צריך SPOOL על דנה 60 כי נראה ש ARB קטן עליך. אתה "נהג קיצוני". יאללה בסדר.
אם אתה נוהג כמו שאתה כותב, אז אתה לא נהג טוב, אתה נהג תיאטרלי. לא צריך להדגיש כל משפט ולשנות צבעים בפונט כדי שאנשים ישמעו אותך.
אתה עושה לשי שירות דוב. אני במקומו הייתי מבקש ממך להוריד הילוך בכל מה שקשור לטקטיקות שיווק ופרסום של בולסטר.

יריב קלר ברוך
02-02-12, 09:59
יעקוב מה אתה רוצה מחיי שי מפרסם את עצמו לא צריך אותי .
ואני לא מעוניין לעבור לדנה 60 שהיה יום טוב.
ואני לא ישבתי בכל השיעורים בכיתה .

yes1952
02-02-12, 11:33
בוקר טוב למתווכחים
ראשית אציין שאין לי נעילות בכלל ואני משתדל לא ליפול לבור שאחרים יודעים לצאת ממנו
אלא מאי?אני זוכר כילד שאבא שלי הביא לי מהונג קונג ריו טרנזיסטור קטן בגודל של חצי חפיסת סיגריות וסוללה פשוטה של אחד וחצי וולט
כל החברים לי בפנימיה ומעבר לקנאה שלהם אמרו-זה יפני זה לא שווה כלום-זה היה בתחילת שנות השישים והוא עדין עובד-
גם הכלים הסיניים כולל הרכבים שלהם התחילו להיות שווי ערך לתוצרת גרמנית שוודית או פינית-יצרני הפלדה הטובים בעולם היו יפנים וכן חרשי הברזל הסינים-
אל תזלזלו בהם בצהובים הממזרים הללו הם יכבשו בסוף את העולם-ואנחנו נאכל רק אורז וג'וקים
יוסי

lizard
02-02-12, 11:43
הם לא צריכים לכבוש. הם כבר כבשו.
ב2002 הייתי קדאט על אוניית קונטיינרים של צים. מארה"ב לסין האונייה הייתה מלאה בקונטיינרים ריקים. מסין לארה"ב הגענו למקסימום משקל המותר. מה שהאמריקאים עשו ב3 ימים הסינים עשו ב8 שעות.

yes1952
02-02-12, 11:52
Lizard
אתה בודאי יודע שהקשר לים זה קשר גורדי!!!
יוסי

יריב קלר ברוך
02-02-12, 12:00
מפתיע...
אני דווקא קיבלי שירות מצויין מהנפלד (יבואן ARB) כאשר הפרוסוסטט בקומפרסור שבק.
הרמתי טלפון, תיארתי את הבעיה, ועל הדרך ביקשתי גוז'ונים של הלוקרים שנפלו עקב סגירה במומט נמוך מהנדרש (קורה...)
תוך 4 ימים קיבלתי במעטפה פרסוסטט וגוז'ונים חדשים ללא תשלום. אני קורא לזה שירות טוב.

הבהרה: הנעילה נקנתה בחול ולא נדרשתי להציג שום הוכחה לקניה, כמו כן ללוקרים.
אין לי שום קשר להנפלד, למרות שרוב השיפורים (נעילה, בולמים וקפיצים, לוקרים) הם מתוצרת שהם מיבאים...

חשוב לציין שגם אני נדנדתי לשי לא מעט ואכן ההקשבה והיעוץ שלו נהדרים!!
כל הכבוד שרות למופת.
אצלי הכננת בתיקון כבר מעל ארבעה חודשים בהנפלד וביום שביקשתי חלפים לנעילה שאלתי מה עם הכננת נאמר לי אני אבדוק אותה תזכיר לי מה הבעייה ?
ממש אחלה
וגם לגומיות לנעילה ברכב אחר שלי אני ממתין חודשיים

Bernard
02-02-12, 12:09
...
אל תזלזלו בהם בצהובים הממזרים הללו הם יכבשו בסוף את העולם-ואנחנו נאכל רק אורז וג'וקים
יוסי

בלי לזלזל בותק על פני הכדור שלנו, כפי ששם המשתמש מרמז - תתעורר.
הם כבר כבשו. תבדוק בצלחת...

שמעון2
02-02-12, 13:51
כל הכבוד שרות למופת.
אצלי הכננת בתיקון כבר מעל ארבעה חודשים בהנפלד וביום שביקשתי חלפים לנעילה שאלתי מה עם הכננת נאמר לי אני אבדוק אותה תזכיר לי מה הבעייה ?
ממש אחלה
וגם לגומיות לנעילה ברכב אחר שלי אני ממתין חודשיים
מה אם ניצן ואורטל אותי שרתו די טוב

yes1952
02-02-12, 14:34
ברנרד
אצלי בצלחת יש כבש מאוסטרליה
או אווז מהונגריה
או חומוס שאני מכין
חיפשתי אולי בג'מוס יש צלחת סינית
לא מצאתי:)
יוסי

Bernard
02-02-12, 15:38
ברנרד
אצלי בצלחת יש כבש מאוסטרליה
או אווז מהונגריה
או חומוס שאני מכין
חיפשתי אולי בג'מוס יש צלחת סינית
לא מצאתי:)
יוסי

יוסי, חביבי.
וויחיאת ראבק. אל תהיה נאיבי.
רק נדמה לך שזה מה שיש לך בצלחת.
אם היית בודק את החותמת על הכבש/אווז/שקית החומוס בדקדקנות, היית רואה את הכיתוב made in china, ובכלל, בטח מדובר בתחליף/חיקוי של בשר/חומוס שעשה, במקרה הטוב, סיבוב "הלבנה" באיזורים הרלוונטיים (אוסטרליה, איטליה, אבו גוש)...:)

שחר דורון
02-02-12, 20:37
לדעתי זה ה "דיפ-לוקר" המוצלח ביותר.
55577

יריב קלר ברוך
02-02-12, 20:51
מה לגבי שרות למנעול מי היבואן?

שחר דורון
02-02-12, 21:00
תלוי מי המתקין... :p

יעקב נירלט
02-02-12, 21:23
יעקוב מה אתה רוצה מחיי שי מפרסם את עצמו לא צריך אותי .
ואני לא מעוניין לעבור לדנה 60 שהיה יום טוב.
ואני לא ישבתי בכל השיעורים בכיתה .

יריב היקר.
כבעל עסק אני יודע שעל מנת לקדם את המוצר שלך אתה צריך להשקיע הרבה מאוד ממון ומאמצים. מה שנקרא לירוק דם.
לא אתי ולא יפה לזרוק רפש על מוצר מתחרה כדי לשכנע את הלקוח שהמוצר שאתה מוכר טוב יותר.
זה גם לא נכון שיווקית, מכיוון שבהמשך הדרך זה חוזר אליך כבומרנג.
הנפלד זו חברה ותיקה ומכובדת אשר מייבאת לישראל מוצרים ומותגים מהשורה הראשונה כבר 30 שנה.
בטוח שגם היצרנים ( ARB WARN OME ) וגם היבואן (הנפלד) לא חפים מטעויות ושגיאות. הן מקצועיות ( תקלות ופגמים במוצר) והן בתחום השרות ללקוח.
בכך הם אינם שונים מכל חברה או עסק אחר.
בקיצור מי שבא על חמור למרוץ סוסים מוטב לו שינער בשקט. (אפילו אם יש לו ז..ן יותר גדול).

יעקב נירלט
02-02-12, 21:30
לדעתי זה ה "דיפ-לוקר" המוצלח ביותר.
55577

היתה לי פעם נעילה כזאת. סתם זבל של נעילה. נשברה לי במעלה חתחתים... וגם השרות היה חרא. :D
שחר קבל חח.

יריב קלר ברוך
03-02-12, 01:12
יריב היקר.
כבעל עסק אני יודע שעל מנת לקדם את המוצר שלך אתה צריך להשקיע הרבה מאוד ממון ומאמצים. מה שנקרא לירוק דם.
לא אתי ולא יפה לזרוק רפש על מוצר מתחרה כדי לשכנע את הלקוח שהמוצר שאתה מוכר טוב יותר.
זה גם לא נכון שיווקית, מכיוון שבהמשך הדרך זה חוזר אליך כבומרנג.
הנפלד זו חברה ותיקה ומכובדת אשר מייבאת לישראל מוצרים ומותגים מהשורה הראשונה כבר 30 שנה.
בטוח שגם היצרנים ( ARB WARN OME ) וגם היבואן (הנפלד) לא חפים מטעויות ושגיאות. הן מקצועיות ( תקלות ופגמים במוצר) והן בתחום השרות ללקוח.
בכך הם אינם שונים מכל חברה או עסק אחר.
בקיצור מי שבא על חמור למרוץ סוסים מוטב לו שינער בשקט. (אפילו אם יש לו ז..ן יותר גדול).
צר לי כי אתה חושב שזה הכיוון כי אני גם ספק של הנפלד ובסבן שלי היו מורכבות 2 ARB בטנדר סיירה שלי מורכבות 2 ARB בסופה שלי מורכבת נעילה אחורית ARB /
הרכב היחיד שלי שהרכבתי לפני כשנה וחצי בולסטר זה הצירוקי ולא משיכול של כסף אלה מרצון לבדוק את המוצר על עצמי ואצלי וגם אצל לקוחות שלי המוצר עובד טוב .
ויכול להיות שגם בולסטר היתה נישברת אצלי בסבן אבל אחריות כולל שבר לשנתיים גם לרכב כמו שלי חותם את הסיפור וגם השרות המצוין והמידי של שי.
וכל הרכבים שלי לא של העסק אז הבעייה אישית נטו וללא קשר לפרסום
האים אתה חושב שהמוניטין שנעילת ARB לא נישברת נכון ?
אני ממש לא חושב כך
אני חושב ש ARB נעילה מצוינת אבל חוסר בחלפים והעדר אחריות מראה שהמלך ערום .
אני רכשתי ניסן גוק לאשתי ואני סובל מבעיית שרות ואחריות אז שיתפתי את זה בפורום אחר קבל

לאחרונה רכשתי לאשתי ניסן גוק ויש לי מעט בעיות עם הרכב ועם השרות של החברה רציתי לדעת עם רק אני במצב זה או שיש עוד אנשים במצב דומה?
אצלי הבעיה בחגורות בטיחות וברעש קל מהמנוע.
ובעיה גדולה עם השרות!
הרכב עם 8000 ק"מ
שאני לא בטוח אני בודק שואל ולא מציין עובדות סתם אולי בניסן מדובר על מצב בודד ?
אצלי ברכב אחד נשברו שתי הנעילות אולי הרכב חזק ואני משתולל אולי?

savyon
03-02-12, 02:47
יריב,
קח שתי דקות לקרא, אח"כ עוד חמש דקות לחשוב ואתה לא חייב להגיב, זהו חומר למחשבה.

אני אציג בפניך איך הגולשים רואים את התמונה כרגע:
יריב קלר ברוך, בעל סדנת אורן מערכות, מצד אחד "מלכלך" על יבואן, הנפלד שמו, שמבחינת רוב הגולשים ברור כי זהו אחד היבואנים הוותיקים בשוק, המייבא מוצרים בעלי ערך נכסי גדול מאוד (רובם מכירים את השמות שלהם, את הצבעים שלהם, את הלוגו שלהם, רובם חושבים לגביהם אותו הדבר הן מבחינת האיכות והן מבחינת השירות, כשתשאל ג'יפאי על נעילה, כנראה שהשם הראשון שיעלה לו לראש זה ARB) ומצד שני משבח יבואן אחר.
היבואן האחר, בולסטר שמו שמייבא סחורה מסין הינו חדש יחסית בשוק, לסחורה של בולסטר וגם לחברה עצמה אין את המוניטין שיש להנפלד, אפילו להיפך, כיבואן חדש יחסית המייבא סחורה מסין יש לו אפילו קושי לייצר את המוניטין, בשל סיבות הנ"ל.

עכשיו תחשוב, איך זה נראה כלפי הגולשים?
אולי ליריב יש חשבון פתוח עם הנפלד והוא מחליט להתנקם בו?
אולי יריב לא התקין טוב והנפלד לא נותן אחריות אז יריב מכפיש?
למה יריב עושה את זה מעל גבי הפורום ולא פונה ישירות לאריק / ניצן / אורטל מחברת הנפלד?
אולי שי מחברת בולסטר הציע ליריב, מעבר להיותו מתקין ומשווק גם להפוך למפרסם שלו?
ואם תחשוב רגע בבהירות, תבין שיש עוד הרבה שאלות שגולשים שואלים את עצמם לאור דבריך.

מחר יכנס אליך לקוח ותציע לו נעילה של ARB כי לבולסטר אין זמין במלאי או כי אין לו עדיין בכלל, מה הלקוח יגיד? הרי אתמול אמרת שהנעילות נשברות והיום אתה מציע לי אחת כזו, מה אתה עובד עלי?
או לחילופין, לקוח יכנס לסדנא אחרת שתציע לו ARB ואז הלקוח יגיד שיריב אמר שאלו נעילות שנשברות, שאין חלפים, שמחירי החלפים הם שחיטה וכו'.

אתה לא חייב להגיב,
תן לאשכול לשקוע במעמקי הפורום, נראה לי כי זה הדבר הנכון לעשות.

גילוי נאות:
אין לי כל עניין עם יבואן זה או אחר ולא באתי להגן על אף אחד מהם (אף על פי שאחד מהם מפרסם באתר...).
את שי פלג, הבעלים של חברת בולסטר אני מכיר מצויין, אפילו עבדתי תחתיו תקופה מסויימת כאשר הוא היה מנהל עבודה בסדנא שעבדתי, אני יודע כי שי משקיע הרבה משאבים בשיפור / פיתוח ובקרת איכות קפדנית מאוד למוצרים שהוא מייבא וכן במתן שירות.
אין בדברי מעלה כל הבעת דיעה לגבי איכות מוצריו או שירותו.

סביון עזר (אדם פרטי)

ערן המסוקס
03-02-12, 07:54
מה קרה לכם? הוא מוציא קיטור (ואני יכול להבין אותו) על מוצר שאין לו תמיכה כמו שצריך. וזה הכל.

יריב רשם שהוא התקשר ליבואן לגבי מספר מוצרים וכמה פעמים, ותמיד היבואן ניער אותו והתעלם ממנו.

היום האינטרנט הוא הכלי הכי יעיל וחזק לצרכן! כנראה שזאת הדרך הטובה ביותר להזיז עניינים.

tzagi
03-02-12, 08:49
יריב,
אני בטוח שאתה יודע שאני לא כותב בלי סיבה.
אם תקרא את כול השרשור מההתחלה בלי להתייחס לשמות הכותבים תגלה שכול הסיפור מריח מפרסומת.
אני לא אומר שזאת היתה הכוונה, אבל לאדם מהשורה זה נראה בדיוק ככה (אני לא מכיר את סביון אבל יש לבחור ראש לא רע בכלל, כן זה מחמאה)
אני יכול להסכים איתך על הרבה, לרוב היבואנים הישראלים אין שמץ של מושג מה זה שרות לקוחות, גם לא לARB, בכלל, מחיר החלפים שלהם אסטרונומי אבל לא יוצא מהכלל בתעשיה, בדרך כלל הרבה יותר משתלם לקנות נעילה חדשה מלהחליף את החלק שנכשל, תאמין לי שאתה לא הראשון עם הבעיה הזאת.
שלחתי יותר מנעילה אחת לארץ הקודש בחלקים בדיוק למטרות האלה-כי זה יותר זול ככה.
מצד שני, כול דבר ובמיוחד "נעילה" ניתן לשבירה ולא צריך להתאמץ, רק צריך לעשות את הצעד הנכון (או הלא נכון) בזמן הנכון(או הלא נכון)
אז שברת ARB, אתה לא הראשון ובטח לא האחרון שעשה את זה.

tal-jk
03-02-12, 12:45
יריב ,מתוך התעניינות נטו (אתה יודע שלמדתי תאוריה קלילה בנעילות וסרנים :)
איזה ציריות יש לך שם מאחורה (נשברה לך נעילה אחורית לפי מה שכתבת בתחילת השרשור) ?
זה שכתבת שאתה נשאר אך ורק בדנה 44 כולם פה ראו .. , אבל יש לי שאלה, ושוב , רק כי אני פה על תקן מתלמד ,
420סוסים לדנה 44 זה לא קצת גבולי ?

BackDoorMan
03-02-12, 13:35
דנה לא מושפעת מהספק אלא מקג"מים.

שחר דורון
03-02-12, 13:43
ואולי היא מושפעת מהמומנט? ( כוח המופעל על ציר סיבובי ). ;)

tal-jk
03-02-12, 13:54
ברור שיהיו לך הרבה קגמים;) עם הרבה כחות סוס יש הרבה קגמים...או כמו שדמות מפורסמת אמרה ״עם הרבה כוח , באה הרבה אחריות״ ...;)אבל לא בהכרח ספציפית לעניין/בעייה של יריב,כשיש רכב עם כך וכך כוח/מומנט/קג״מ,לא מן הנדרש שהסרן האחורי יהיה מחוזק בהתאם ?אין טבלה שמגדירה במדוייק סטנדרט מינימלי של שילוב סרן/ציריות/שיניים וכולי ?עד כמה עומס יכול לסבול כל שילוב?אנחנו יודעים במדוייק שדנה44 מחוזק יכול לסבול גלגל 37״ , ועד כמה כוח?

יריב קלר ברוך
03-02-12, 15:01
נשברה לי בעבר גם הקדמית גם דנה 44.
וצר לי עם זה מתפרש כפרסומת כי נהיה עירבוב אולי באשמתי !
העירבוב היה ביין אכזבה משרות של יבואן ומחוזק המוצר שנחשב בעני רבים כבילתי שביר .
וכנגד היה פרגון למוצר שניבחר ולאחריות
תפרידו ביין הדברים המוצר שניבחר והנזק זה שני דברים שונים
ואני ממש לא רוצה לפתוח את זה לכיוון של ראייה כוללת כנגד הנפלד כי טוב מזה לא היה לא לי ולא להנפלד
שוב הכול נכתב נטו כגיפאי ולא כבעל סדנה והכול עובדות ולא סיפורים .
תודה על התגובות לכן או לכן אני מכבד את זה וממש לא היה כוונה שמישהו יראה בזה הכפשה או פרסומת
שבת שלום

יריב קלר ברוך
03-02-12, 15:04
יריב ,מתוך התעניינות נטו (אתה יודע שלמדתי תאוריה קלילה בנעילות וסרנים :)
איזה ציריות יש לך שם מאחורה (נשברה לך נעילה אחורית לפי מה שכתבת בתחילת השרשור) ?
זה שכתבת שאתה נשאר אך ורק בדנה 44 כולם פה ראו .. , אבל יש לי שאלה, ושוב , רק כי אני פה על תקן מתלמד ,
420סוסים לדנה 44 זה לא קצת גבולי ?

ציריות רגילות של סיקס וזה אכן גבולי אבל לא שברתי עד היום צירייה אבל שברתי קורונה פיניון מספר פעמים
וגי קי עם מנוע SRT גם עם דנה 44 לא כולם משדרגים לדנה 60!

סופת המדבר
03-02-12, 18:47
יריב למה אתה לא עובר לדנה60
יהיה לך קייס יותר גדול וכתוצאה מזה גם הנעילה תהיה יותר גדולה וחזקה לא?

נימי
03-02-12, 19:36
מהכירות אישית עם יריב הבנאדם ישר ומפרגן ברמות שאני לא ניתקל בהן הרבה, הוא אולי לא (על מי אני עובד, הוא בטוח לא) פוליטקלי קורקט אבל הוא אומר את כל האמת בפנים.
אני בטוח במאה אחוז שליפני שהוא כתב את מה שהוא כתב הוא לא חשב לרגע איך זה יראה או למי זה יעשה שירות טוב או שירות דוב, אולי כבעל סדנה היה עדיף שהוא יעצור ויחשוב ליפני שהוא מדבר אבל הבחור קודם כל ג'יפאי והוא רצה לשתף\להוציא קיטור על בעיה שהוא ניתקל בא ויותר מפעם אחת במוצר, חוץ מזה לחשוב ליפני שאתה מדבר זה לא דבר שיכול לתאר את יריב :D
לפי דעתי צריכים לעשות את ההפרדה בינו כבעל סדנה לג'יפאי שהוא, אני יודע שזה בעייתי ולמי שלא מכיר אותו זה גם נישמע לא הגיוני, לפי דעתי הוא עושה את ההפרדה הזאת באופן מלא.

גילוי נאות (כי זה נישמע מאוד רציני): אני מכיר את יריב עוד מליפני שהיה שותף בסדנה וגם קניתי ממנו מספר חלקים אחרי שהיה שותף בסדנה, גם שאני קונה חלקים (שיש אצלו בסדנה) אצל מישהו אחר יריב תמיד מפרגן ומכל הלב, באמת שאין הרבה אנשים כאלה.

יריב קלר ברוך
03-02-12, 22:43
תודה נימי אני שמח לקבל דעה ממי שמכיר אותי ומבין שאני בגישה קצת שונה .
ואצלי אתה תמיד תהיה הלוחש לגחלים
דרך אגב הרבה זמן לא יצאנו לטיול יחד

ואני לא עובר לדנה 60 כי זה גם דרישפט קצר גם אני צריך לבנות צריות כי הרכב שלי 6 בורג וגם הסרן הקידמי ברוחב סיקס ודנה 60 ברוחב סופה מה שמצריך או ספיסרים או החלפת סרן קדמי על הדרך

lizard
03-02-12, 23:23
איך 6 בורג? איזה ציריות יש לך? או סרנים?

יריב קלר ברוך
04-02-12, 21:26
החלפתי את הנקלים הקדמיים לבליזר ושיניתי את המעגל בציריות מאחור לשש בורג

-->