PDA

צפייה בגרסה מלאה : מספר הילוכים בגיר אטומט בויטרה 94

KenVeLoBoy
03-02-12, 12:23
היי שלום אני חדש פה ומקווה להישתלב מהר... :)
יש לי שאלה שאולי תישמע מצחיקה אבל זה עדיין מוזר לי ..
קניתי לפני כשבוע ויטרה 94 אוטומט 8 שסתומים קרבורטור לאחר הורדת טורים (היו ב 1500 קבוע והיום ירדו לכיוון ה900) והחלפת כבלי הצתה (שהיו סדוקים כניראה) המנוע הישתתק ועכשיו הנסיעה יותר נעימה ורגועה...
השאלה היא שאמרו לי שכניראה יש בדגם הזה בגיר אוטומט רק 3 הילוכים ... כי כשאני נוסע איתו על 90 הטורים ב 3000 ב 100 הטורים מגיעים ל 3500 וב110 (מהירות נסיעה נורמאלית בכבישים המהירים של ישראל) הטורים מגיעים כבר ל 4 ולדעתי זה מוזר טיפה שלמנוע 1600 כזה יש 3 הילוכים ולגיר ידני יש 5 ....
האם מישהו מוכן להסביר לי האם זה יכול להיות והאם זה תקין???

raanan
03-02-12, 15:16
אכן זה המצב .
גיר אוטומטי לא ממוחשב בעל 3 הילוכים.
ליתר בטחון, חפש לחצן O/D על ידית ההילוכים . ב-99.9% לא תמצא. אם מצאת זה יהיה הפתעה.

רענן

KenVeLoBoy
03-02-12, 17:45
נכון צודק אין את זה ... אז זה תקין שרכב יהיה במהירות 100 קמ"ש והסל"ד יעמוד על 3500-4000 סל"ד??? מה הצריכת דלק של הויטרה 94 8 שסתומים במצב כזה ?? מן הסתם הוא יצרוך יותר בנסיעה בין עירונית מאשר בעירונית לא ?? אמרו8 לי שזה בכלל לא טוב למנוע מהירות כזו של סל"ד קבוע
האם אתם ממליצים להתקין קולר נוסף לגיר? אמרו לי שאני חייב את זה אם אני ארצה להיכנס איתה לשטח אפילו שטח קל....

OhadM
04-02-12, 16:50
זה הרכב, לטוב ולרע. צריכת הדלק שלו במהירויות כאלו די גבוהה (1:6 לערך). אם אתה מתכוון לסוע במהירויות כאלה (כלומר מעל 90), אולי כדאי שתחליף רכב. הוא לא בנוי לזה. סתם תגרום לבלאי מואץ ובזבוז דלק.
אני נוסע עם הרכב שלי (ויטארה 91 אוט') בכבישים בין-עירוניים בבמהירות של 70-80, נהנה מצריכת דלק סבירה ומנסיעה רגועה.
ולגבי קולר לגיר, אם הרדיאטור שלך, שבו הקולר של הגיר, תקין, אין שום צורך בקולר נוסף.
אגב, הרכב שלי לא מוגבה/משופר/משופצר וכו', פשוט מתוחזק.

KenVeLoBoy
04-02-12, 19:39
זה הרכב, לטוב ולרע. צריכת הדלק שלו במהירויות כאלו די גבוהה (1:6 לערך). אם אתה מתכוון לסוע במהירויות כאלה (כלומר מעל 90), אולי כדאי שתחליף רכב. הוא לא בנוי לזה. סתם תגרום לבלאי מואץ ובזבוז דלק.
אני נוסע עם הרכב שלי (ויטארה 91 אוט') בכבישים בין-עירוניים בבמהירות של 70-80, נהנה מצריכת דלק סבירה ומנסיעה רגועה.
ולגבי קולר לגיר, אם הרדיאטור שלך, שבו הקולר של הגיר, תקין, אין שום צורך בקולר נוסף.
אגב, הרכב שלי לא מוגבה/משופר/משופצר וכו', פשוט מתוחזק.

אוקי לקחתי לתשומת ליבי ... :)
ובנוגע לרדיאטור... החלפתי לרדיאטור חדש ביום שקניתי אותו כי הרדיאטור הקודם היה סדוק... אז המערכת קירור עובדת טוב לדעתי .... .
ועוד דבר נוסף... שמתי לב שהכבל קיק-דאון שלי קרוע ... עם כמה זה ישפיע בביצועים של הרכב והאם זה בסדר לנסוע עדיין עם הרכב עם כבל קיק-דאון קרוע?? והאם למישהו יש כיוון לכמה עולה כבל כזה מה עלות ההחלפה ואיפה אפשר להשיג אותו כי בדקתי בחנויות חלפים באיזור תעשיה ברחובות (זנדני ודומיו..) והם אמרו לי שהם לא מחזיקים כבל כזה ....

OhadM
05-02-12, 20:18
גם הכבל שלי קרוע. באיזה צד הכבל שלך קרוע? בין "קופסת הקיק-דאון" (ליד המצבר) הגיר או בין הקופסה לדוושת הגז? אצלי זה בין הקופסה לדוושה, כך שלמעשה צריך להחליף את כבר הגז. ולצערי, אני מודה שאני כל הזמן דוחה את ההחלפה... סתם עצלות.
המומחים אומרים, שנסיעה עם כבל קרוע, לא בריאה לגיר. אני לא חולק עליהם.
מה שכן, במהלך הנסיעה, אני משתדל מאוד (וגם מצליח) לסוע ללא האצות ביניים מיותרות, הדורשות קיק-דאון. את הורדת ההילוך הגיר יבצע בכל מקרה, אך לפי המומחים, הכבל משמש כחיישן לעומס על המנוע ותורם לניהול נכון של הגיר.

ובשורה התחתונה, מדובר ברכב בן 20 (לפחות אצלי). אני נוהג בו בעדינות ובזהירות (אין בו את מערכות הבטיחות שיש ברכבים חדשים, מערכת הבלמים פחות יעילה וכו').

-->