PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרייבשאפט קדמי

אריק זמר
31-01-05, 10:58
אהלן,
אני אנסה להסביר את כוונותי בשלב הראשון ללא הוספת שרטוט ואם נצטרך - אוסיף אותו אח"כ.

מבחינתי, אני מנסה להבין שההגיון הקלוקל שלי עובד נכון.

הסרנים בשתיימוביל מותקנים, כמו כן הדרייבשאפטים הותאמו. הנקודה היא שלדרייבשאפט הקדמי יש יכולת סגירה של כ2.5 ס"מ ואני חושש מצד אחד שזה לא מספיק כלל.

מצד שני, עם הבנה של מע' המתלים זה קצת משתנה.

שאר הנתונים היבשים (ואני מדבר על הסרן הקדמי בלבד):

1. השאקלים באים בתצורת שאקל רוורס - הנדנדותנמצאות בחלק האחורי של הקפיץ.
2. SPOA (לא חייב להיות קשור לעניין)
3. העלים הקדמיים ישרים (שטוחים)

זה כמובן הבסיס להנחות הבאות והן:

מכיוון והקיבוע של הקפיץ לשלדה הינו ע"י העין הקדמית, הקפיץ, גם בתיקול באמפ בנסיעה מהירה - אינו יכול להמתח או "לשקוע" אחורה. על אחת כמה וכמה כאשר המצב הסטטי של הקפיץ הינו כשהוא שטוח (ולכן כל פתיחה או סגירת מתלה, תיצור תמיד תנועת פתיחה בדרייבשאפט מכיוון וגם פתיחה וגם סגירה של הקפיץ - משמעותה שהמרחק בין עין לעין מתקצר)

* לצורך העניין, עלה אליפטי יכול להתיישר בסגירה וכך לתת אורך גבוה יותר בין עין לעין, אבל עלה שטוח - "מתקצר" גם בפתיחה וגם בסגירה...

האם אני צודק או שצריך בכל זאת לקצר את הדרייבשאפט כדי שתהיה לו יכולת סגירה "טובה יותר" ?

** בדיקת פתיחה וסגירת מתלה סטטי העלו כמובן חרס ועפ"י הם נראה שהמצב הקיים הינו טוב אולם הדאגה היא מפני תיקול באמפ בנסיעה מהירה או סגירה פתאומית של המתלה.

דעות ?

נמרוד
31-01-05, 11:41
כתבת שיש 25 מ"מ לסגירה. מה אורך הדרישפט? מה טווח הזויות שאתה חושב שהוא ישתנה?

החישוב הגס הוא כזה -

(dX=R*sina*tan (a/2

כאשר:
R אורך הדרישפט
a הזוית
dX השינוי באורך הדרישפט.

ולדוגמא - אם במצב מנוחה הדרישפט אופקי, ואורכו 1 מטר. אז כשהוא מתרומם לזוית של 10 מעלות, הוא מתקצר ב 15 מ"מ.

* זה עבור מצב שהקפיץ אכן מחובר לשלדה קדימה, SPOA, והקפיץ והדרישפט פחות או יותר ממשיכים אחד את השני במצב מנוחה (אולי לא רק, אבל זה הציור שהתחלתי ממנו ואני לא רוצה להתחייב למשהו כללי יותר)

(למי שיש כוח מוזמן לבדוק את החישובים שלי, אולי אני מטעה את אריק... לא שזה אסון גדול :twisted: )

polar bear
31-01-05, 19:03
לדעתי אתה צודק. { לעולם לא תסגור את הסנטימטרים האלה }
אני חושב על המיקרה שברח לי הדרישפט - היתה סגירה של צד ימין - לכאורה - ולפי מה שניראה בתמונות { לא, אל תחפשו תמונות בהודעה } - הגלגל נוגע בחלק האחורי של הכנף - המרחק היה צריל להתקצר, בפועל ההפך הגמור הוא מה שקרה.
הסרן פשוט זז קדימה. כך שחישוב שעוסק במיקרה של תנועה "מעגלית" של הסרן לא שיך.
לגבי סגירה כתוצאה מבמפ - קשה לי לראות מצב כזה שיסגר לך המיתלה, אתה יכול לבדוק את זה ע"י סגירה של המיתלים במצב אופקי - נניח - לחבר את החלק הקדמי לליפט - ןלהוריד או משהו בסיגנון. אני היתי עושה את זה אבל...........

לדעתי אין לך מה לדאוג.

לדעתי קפיצים שטוחים וארוכים מעל הסרן זה הכי טוב שיש.

eran4x4
01-02-05, 09:08
עוד אופציה,

תמתח את הסרן אחורה בעזרת רצ'ט \ כננת ידנית ותראה לאן הוא יכול להגיע...

-->