PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעידות ג'מני נושא טחון - אבל......

eran_f
08-02-12, 21:36
במשפחתנו 2 ג'מנים אחד שנת 2007 - 98000 ק"מ, השני שנת 2009 12000 ק"מ. - לא ביקר בשטח לחלוטין.
על ה 2007 - אני נוהג כ-3 שנים נקנה עם 45000 ק"מ - צמיגים מקוריים - לא היו רעידות
החלפתי ב ג'מני 2007 לברידסטון 50/50 ( מאד מרוצה דרך אגב ) - לא היו רעידות ( נסעתי כ - 15000 ק"מ )

לפני שבועיים החלטנו למכור את 2007 - וה 2009 עובר אלי ומכאן מתחיל החלק המעניין.

הוחלפו הגלגלים בין הרכבים כולל הגנטים ( שניהם מסוג מגנזיום ) ומאז התחילו רעידות ב - 2 הרכבים !!!!!!!!
לפני שהחלפנו 2 הרכבים נסעו ללא שום רעידות.....
ברכב שנת 2007 בוצע איזון גלגלים רגיל פעמיים ללא פתרון הבעיה

פניתי למוסך סוזוקי מורשה "הצבי - ברמת השרון " כשבידי SERVICE BULLETIN שהודפס מהאתר על מנת לפתור את הבעיה ברכב 2007 ( כבר ללא אחריות )
מנהל העבודה מכיר את הנושא אך טוען שניסו זאת על רכבים מספר פעמים ושזה לא פתר את הבעיה ( "ניתן להזמין את הקיט במידה ואתה רוצה....")
המליץ לבצע איזון דינמי כשהגלגלים מותקנים על הרכב ושזה פותר את הבעיה.

לגבי 2009 - שעדיין באחריות ברגע שיהיה ברשותי אפנה למוסך הנ"ל שיפתרו את הבעיה כשהקיט על חשבונם כמובן .

מדוע התופעה החלה ב 2 הרכבים לאחר החלפת הגלגלים !!!!

מתנצל על הסיפור הארוך

ערן.

ישי.פ
08-02-12, 22:30
הגא'נטים זהים?

איציק - 4X6ZH
09-02-12, 08:44
לפני שאתה מתחיל להתחפר לפרק ולהחליף את כל העולם
במידה ובוצע איזון גלגלים והכל תקין ובכל זאת יש רעידה

פרק את הדרישאפט האחורי ( הגדול הארוך )
ןסע עם הרכב במצב של 4X4 HI בדוק את מצב הרעידות

בהצלחה ....
רק תחזור לספר לנו את הממשך

איציק

eran_f
09-02-12, 09:38
זהים, מה עוד שלא פרקתי צמיגים מהגלגלים ההחלפה בוצעה קומפלט גלגל + גאנט,
פורק מגן טרנספר מה 2007 אך עדיין לא הורכב ב 2009

oferbr5
10-02-12, 17:12
הנושא טחון ומטריד הרבה בעלי ג'ימני, אני אתן לך תשובה מנסיוני האישי לפני שמנהל הפורם ינעל לך את ההודעה כמו שעשה לי, ויענה לך בזה הלשון.
"ענו לך - חיפוש יתן לך את התשובה. יש גם הודעה רשמית בראש פורום סוזוקי על הבעיה המדוברת.
אנא המשך בשרשורים אחרים בהתאם"

ג'מני בהחלט לא טחון, 2006 עם 50K,היו לי רעידות ב 80, צמיגי קופר יבשים ומשומשים שעברו רק 20K, הרכבתי את הקיט (לא במוסך סוזוקי,אצל מורי הד''ר מראשון) הבעיה כמעט נפתרה אבל הרעידות פחתו משמעותית!
הצמיגים הוחלפו לבריג'סטון 50/50 duler 694 והרעידות נעלמו לחלוטין! הבעיה נפתרה לרגע זה.
עלות התקנת קיט שימסים בקינג פינים ממש לא גבוהה, שווה לנסות, זה בטוח משפר, הדלק הלוך וחזור למוסך שטוען שזה לא פותר את הבעיה יעלה יותר כי הם כנראה לא יודעים לעשות את זה כמו שצריך.

בהחלט יש בעיה כרונית במערכת ההיגוי של הג'ימני! הפיתרון הנפוץ בכל העולם הוא שימסים,תחפור ותראה כמה חומר יש בנושא jimny steering wobble

One of the Jimny issues is that it suffers from steering wobble

oferbr5
10-02-12, 17:19
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=62559

שגיא S
10-02-12, 18:51
אולי זה קשור לזה שהחלפת את הכיוונים של הצמיגים? אני יודע שיש כאלה שזה משנה להם...לא יודע לגבי מה שיש אצלך.

סופת המדבר
10-02-12, 19:45
מה השימסים האלה אמורים לעשות? ללחוץ יותר על המיסב של הקינג פין?
(ואז לגמור אותו יותר מהר?)
אני בד'כ מסדר הכל לבד אבל כמה יעלה תיקון כזה אצל מורי וכו'...?
ומאיפה אני יכול להשיג בושינגים אקצנטריים?

Ranster
10-02-12, 21:29
תפתחו Toe Out של כ-3 מ"מ. זה ידאג להרגיע את הסרן הקידמי.
בעזרת משקל דיגיטלי פשוט אפשר למדוד את התנגדות הנאבה לסיבוב - נתון שאמור לעמוד סביב ה-4 ק"ג כח משיכה.
אם הנתון המתקבל הינו פחות מ-2 ק"ג זה לא מבשר טובות ווקיימות 2 סיבות עיקריות לזה - מיסבי קינגפין שדורשים החלפה או כיוון preload בעזרת השימסים במידה והמיסבים נמצאו תקינים.

איזון גלגלים, צמיגים תקינים ותושבות מוטות רדיוס תקינות כבר נאמרו בעבר ועל כולם צריך לתת דגש כמובן.

לגבי בושינגים אקצנטרים. הקיזוז בזוית הקסטר זניח ולא הייתי טורח ובונה על זה יותר מידי.
במידה וקיימת הגבהה משמעותית ברכב זה שווה ערך לכוסות רוח למת.

רן

סופת המדבר
14-02-12, 21:36
הגיפ בעיקרון של אמא שלי היא נוסעת בו יום יום
הוא לא מוגבה ולא משופר
לא הבנתי את השורה הראשונה.. מצטער

maple
21-02-12, 20:27
גש למוסך נשר בת"א, שם יודעים לטפל בבעיה. לפני שנה בדיוק סידרו אצלי ברכב שנת 2008 ומאז הכל תקין

GodsFather
22-02-12, 04:22
דווקא מההודעות הקודמות שלך בפורום, נראה שהם לא ממש פתרו את התקלה באופן מוחלט... (אין לי משהו נגדם, נהפוכו, זה אתה שמעלה פה את החשד).

maple
26-02-12, 20:42
יכול להיות שראית הודעה ראשונה לאחר ניסיון ראשון שאכן לא צלח, למיטב זכרוני היתה הודעת המשך בה עדכנתי שלבסוף הכל נפתר, במעורבות של המוסך המרכזי.
(אגב, מוסך הגה לדוגמה טענו שאינם מכירים כלל בעיית רעידות בג'ימני, ובהיותי חדש בתחום האמנתי שהבעיה רק אצלי עד שנתקלתי בהודעות כאן באתר)

-->