PDA

צפייה בגרסה מלאה : שטיפת מנוע חיצונית

rainbow6
10-02-12, 14:31
שלום לכולם, יש לי פראדו 2002, ואחרי טיול מדהים ובוצי במיוחד כל תא המנוע התמלא לי בבוץ.
רציתי לדעת האם ניתן לבצע שטיפה במים ללא חשש מקצרים של חיבורי מחשב, חיישנים או רכיבים אחרים?

צביקה קרבורטור
10-02-12, 15:33
שלום לכולם, יש לי פראדו 2002, ואחרי טיול מדהים ובוצי במיוחד כל תא המנוע התמלא לי בבוץ.
רציתי לדעת האם ניתן לבצע שטיפה במים ללא חשש מקצרים של חיבורי מחשב, חיישנים או רכיבים אחרים?
שלום רב !
התשובה נמצאת בשאלה, ומודגשת באדום !
האם אתה מסוגל להתקלח מ מבלי להרטב !
הסיכון במגע של מיים , ברכיבי מחשב במגעים חיבורי קונקטרים חיישנים , מערכת
חשמל וכדומה ,גבוה , והנזק יכול להיות גדול , עד בלתי הפיך ויקר.
המנע מכך בכל לשון של בקשה.
כמובן שתקבל כאן שלל עצות וחוות דעת שונות בנושא כיצד ניתן לכסות בנילון רכיבי חשמל מחשב וחיישנים, אני לא הייתי לוקח את הסיכונים.
לשיקולך בלבד.
בברכה
צביקה

asafk
10-02-12, 16:02
ככל שמדובר במכוניות חדישות, אני חולק על צביקה.
תא המנוע בכל מכונית מודרנית נועד לסבול רמה מסויימת של הרטבה. החיבורים, למשל, אמורים להיות אטומים מפני מים שיכנסו כשאתה עובר בשלולית והם משפריצים כלפי מעלה. (רוב המחברים של טויוטה אטומים עם טבעת סיליקון, ואמורים להיות ברמת אטימות נגד טבילה קצרה). כמובן שכאשר הרכב מתיישן ומזדקן, גם המחברים מתייבשים ונסדקים, ויותר גרוע - נוספים אילתורים שונים שאינם אטומים ברמת המפעל.
לכן, שטיפה זהירה וקצרה עם מעט מים מצינור גינה ובלי לחץ - אפשרית ולא תגרום נזק ברוב המכוניות המודרניות. כמובן - כשהמנוע כבוי, הסוויץ' סגור, והמפתח מחוץ לסוויץ'. אם יש אילתורי חשמל - זה כבר אינדיבידואלי.
שטיפה בלחץ - מסוכנת. שטיפה בקיטור - כנ"ל. הנזק הוא כפול - גם למחברים החשמליים שלא יעמדו בזה, אבל גם לציפוי שיש על רוב תא המנוע - ציפוי שאתה לא רואה אבל שומר על רוב החלקים המתכתיים, וקיטור יסיר אותו (זה ציפוי שמיישמים בהתזה כשהרכב מורכב לפני היציאה מקו הייצור ברוב המכוניות המודרניות).

אסף.

ד ו ר ו ן
10-02-12, 20:32
אחת השיטות היעילות להסרת בוץ יבש היא להרטיב את האזור המלוכלך בבוץ, רק מספיק כדי שבוץ יספח את המים ויתרכך, לחכות רבע שעה עד שהעסק מתרכך מהמים ואז לשטוף.

בצורה הזו צריך הרבה פחות מים ולחץ מים נמוך בהרבה כדי לנקות.

Orang
11-02-12, 09:19
בשביל מה ? הבוץ מפריע לך שם ?
הרי שבוע לאחר מכן הוא יתמלא שוב בבוץ אחרי עוד טיול מדהים, לא ?
בידידות, אורן

-->