PDA

צפייה בגרסה מלאה : שטר מכר לצרכי החלפת מנוע

סמוראי92
12-02-12, 13:37
שלום לכולם,
היה לי רכב שעבר תאונה והושבת. קניתי רכב חדש ואני מעוניין להעביר את המנוע מהרכב הישן לרכב החדש. יש לציין שדגם הרכב והמנוע זהים. יש לי טופס השבתה של הרכב,אך דיברתי עם משרד הרישוי והם אומרים שעם טופס השבתה צריך לעבור את כל הפרוצדורה בדוכן 1,בעוד שעם שטר מכר אני פשוט נכנס למסלול של הטסט והם משנים את הרישום במקום. האם מישהו יכול לשפוך אור על איך אני משיג שטר מכר? האם זה אפשרי בכלל,לאור זה ששני הרכבים בבעלותי?

על כל תגובה ותובנה חדשה אודה מקרב לב!
יש לציין שהטסט בסוף החודש אז אודה אפילו יותר על תשובות מהירות :)

תודה מראש ושבוע טוב!

טל חסיד
12-02-12, 19:30
טופס שטר מכר אפשר לקבל במשרד הרישוי או במוסך מורשה משרד התחבורה אם יש להם. אתה אמור למלא את כל הפרטים בשטר המכר ולחתום איפה שצריך, מה מספר הרכב ממנו פורק המנוע ולאיזה רכב אתה מעביר אותו. לא אמור להיות בעיה בזה שאתה הבעלים של שניהם אבל תהיה בעיה באישור ההתקנה כי רק מוסך מורשה משרד התחבורה יכול לבצע עבודה כזה ולחתום בשביל לעדכן את מיספר המנוע החדש בטסט אתה לבד לא תוכל אלא אם אתה בעל מוסך מורשה.

טל

shmil
12-02-12, 20:53
נראה לי שהטעו אותך קצת, או שלא הבנת:
הרכבת מנוע מפירוק מקומי דורשת עמדה 1, בעוד הרכבת מנוע מייבוא יכולה להעשות במכון הטסטים.
כך שגם אם יהיה לך שטר מכר, המקור שלו בשטר יהיה מפירוק מקומי, ולכן תזדקק עדיין לעמדה 1.

סמוראי92
12-02-12, 21:43
תודה על התגובות..
אני כנראה מפספס משהו במהות של שטר המכר..האם הוא בא להעיד על מקור המנוע?או על ה"בעלים" הנוכחי של אותו מנוע?או על המקום בו התבצעה ההחלפה?

תודה מראש

shmil
12-02-12, 22:30
שטר המכר בא להעיד על מקור המנוע ועל זהות המוכר, ככל הידוע לי

tooshey
12-02-12, 23:18
כל הנכתב כאן הינו מנסיון אישי בתהליך שבוצע לפני כשנה וחצי.

בשנת 2007 שונה הנוהל לרישום מנוע מפירוק מקומי.
הנוהל החדש , הקל ונוח יותר , כאן : http://www.iga.org.il/assets/hozrim/07-337.pdf

כל מה שצריך זה אישור בעלות על הרכב התורם ועל הרכב המקבל את המנוע (רישיון רכב או אישור השבתה לצורך העינין)
מוסך מורשה שיבצע את פירוק המנוע מהרכב התורם והתקנה ברכב המקבל.
הבעיה היא שלא לכל מוסך יש את הפנקסים המיוחדים.
שינוי הרישום של המנוע ברישיון מתבצע בכל מכון רישוי, כמו רישום מנוע יבוא, למשל.

בברכה, טושי

de fox
15-02-12, 11:57
כלומר, אני לא יכול לעשות את העבודה בעצמי? אני חייב אישור מוסך על ההתקנה?

טל חסיד
15-02-12, 14:26
הבנת נכון, טכנית אולי אתה יכול אם יש לך ידע אבל בלי אישור מוסך לא תוכל לרשום את המנוע החדש ברשיון הרכב.

טל

-->