PDA

צפייה בגרסה מלאה : שלום ברצוני לקנות ג'יפ סופה\סי ג'יי

matan90
13-02-12, 10:40
אני עוד מעט משתחרר מהצבא ועם הכסף שאני יקבל בשחרור אני רוצה לקנות ג'יפ
לשטח בלבד: טיולים ולהתפרק..
המחיר שאני מוכן להשקיע: 25-30 אלף..
השאלה עם כדאי לקנות ג'יפ ב-4 אלף ולהשקיע עליו?
ברצוני לקנות ג'יפ סופה\סי ג'יי.

תודה מראש. מתן

מוני אורבך
13-02-12, 10:50
קנה טרקטורון, יותר זול לתיקון אחרי שתפרק אותו מה"התפרקות" שלך

lizard
13-02-12, 10:52
לא, תקנה את הג'יפ הכי טוב שאתה יכול להרשות לעצמך. משנתון הכי גבוה ומטופל הכי טוב. רצוי מאוד שתלך לבדיקות הראשוניות עם מישהו שמבין טוב ברכבים האלה (מישהו שנותן לך גב בהתמקחויות עם המוכר זה דבר מאוד חשוב ומאוד עוזר) וכמובן שלעולם לא לקנות לפני בדיקת מכון או מוסך שמבינים ברכבים האלה.

matan90
13-02-12, 10:54
התפרקות הכוונה להוציא עצבים וטרקטורון יש לי אבל בלי ביטוח ורישיונות אז אני לא יכול לנסוע איתו רחוק..
ועם אתה נוסע על טרקטורון אתה בטוח מבין תסיפוק שיש מזה ולזה התכוונתי..

matan90
13-02-12, 10:56
אני רוצה ג'יפ לא יקר ושוב הוא רק לשטח יש לי רכב פרטי בנוסף שאיתו אני נוסע לכל מה שאני צריך..

matan90
13-02-12, 10:57
לא, תקנה את הג'יפ הכי טוב שאתה יכול להרשות לעצמך. משנתון הכי גבוה ומטופל הכי טוב. רצוי מאוד שתלך לבדיקות הראשוניות עם מישהו שמבין טוב ברכבים האלה (מישהו שנותן לך גב בהתמקחויות עם המוכר זה דבר מאוד חשוב ומאוד עוזר) וכמובן שלעולם לא לקנות לפני בדיקת מכון או מוסך שמבינים ברכבים האלה.

אני רוצה ג'יפ לא יקר ושוב הוא רק לשטח יש לי רכב פרטי בנוסף שאיתו אני נוסע לכל מה שאני צריך..

ש01
13-02-12, 11:09
בגילך, ועם התקציב שלך, חפש סמוראי (אישית - רצוי קצר ופתוח).
תגלה שלמרות ההבדלים, יכולות השטח לא נופלות ולעיתים אף עולות על סופה.
אבל, יותר זול בקניה (בד"כ) ויותר פשוט לתחזוקה.

matan90
13-02-12, 11:59
בגילך, ועם התקציב שלך, חפש סמוראי (אישית - רצוי קצר ופתוח).
תגלה שלמרות ההבדלים, יכולות השטח לא נופלות ולעיתים אף עולות על סופה.
אבל, יותר זול בקניה (בד"כ) ויותר פשוט לתחזוקה.

סמוראי הוא אוטו חלש גבוה וצר( מה שרוב הפעמים גורם להתהפכות )

שגיא S
13-02-12, 12:35
סמוראי הוא אוטו חלש גבוה וצר( מה שרוב הפעמים גורם להתהפכות )

מה שגורם להתהפכות זה הנהג שלא מודע לאוטו שהוא נוהג בו.
סמוראי שבנוי נכון - וננהג נכון - אין סיבה שיתהפך.

כל רכב שתגביה אותו לשמיים ולא תתן את הדעת לשאר הדברים יהיה פחות יציב...

matan90
13-02-12, 12:45
מה שגורם להתהפכות זה הנהג שלא מודע לאוטו שהוא נוהג בו.
סמוראי שבנוי נכון - וננהג נכון - אין סיבה שיתהפך.

כל רכב שתגביה אותו לשמיים ולא תתן את הדעת לשאר הדברים יהיה פחות יציב...

אני מניח שיש לך סמוראי..
מה הצריכת דלק שלו ?

שגיא S
13-02-12, 12:48
זה תלוי ברכב,בשיפורים שלו, במצב המכני שלו, במשקל של הציוד שיש עליו, וברגל ימין של הנהג.

סמוראי סטנדרטי לגמרי עם נהג רגוע - יעשה בכביש בין עירוני 1 ל12-10 ובעיר ובשטח 1 ל8-7
סמוראי שלי הוא ממש לא סטנדרטי, צמיגים גדולים, יחסי העברה, סוחב משקל לא קטן(נוסע רק לטיולים) ובכביש אני עושה 1ל9-10 ובשטח 1ל5-6
אבל שוב פעם - זה ממש תלוי במצב של האוטו. ובשיפורים שלו...אצלי טפו טפו טפו חמסה חמסה חמסה אין בעיות..הבעיה היחידה היא אני שלא נוסע בו מספיק ;)

matan90
13-02-12, 13:05
תודה..

kobiarava
13-02-12, 16:03
קח בחשבון, שעל ג'יפ שתקנה ב-4K, תשקיע בהמשך לפחות עוד 30K כדי להביא אותו למצב טוב, אם תשרוד את הדרך. עדיף יהיה לך להוציא מראש 30-40K על כלי מוכן לשטח, ולא להשקיע את השנה הראשונה שלך איתו רק בתיקונים ותקלות. למי שלא ערוך לזה זה עשוי להיות מתסכל ומייאש

קובי

kfir s
03-03-12, 12:26
רק ליקנות ב4 5 אלף ולבנות תגיע לתוצאות הרבה יותר טובות

kobiarava
03-03-12, 18:44
רק ליקנות ב4 5 אלף ולבנות תגיע לתוצאות הרבה יותר טובות

אולי, במידה ומדובר במישהו שיש לו הרבה ניסיון, במכונאות, במסגרות, בפחחות, בחשמל, וגם בראיה לרחוק ובדחיית סיפוקים. אחרת, הניסיון יסתיים מהר מאוד, במפח נפש, באכזבה עמוקה, בהפסד כספי ובטריקת דלת, כזו שעלולה להוציא את החשק לג'יפאות. בניית ג'יפ חלומות מאפס זה בד"כ לא פרוייקט לחייל לפני שחרור, לא מבחינת אמצעים טכנים, לא מבחינת אמצעים כספיים, לא מבחינה מקצועית ולא מבחינת לו"ז, ועוד כמה דברים שעלולים לדפוק את זה. יש מצבים שכן, יש חבר'ה לפני שחרור שטחנו שטח ומכונאות מילדות, עם ידי זהב ומחסן גדול ומאובזר מאחורי הבית, אולי עם אבא או דוד מפרגנים, והרבה מוטיבציה, שיעשו, עושים ועשו את זה, אבל זה בהחלט לא משימה שמתאימה לכל אחד.
ובכ"ז, הסיפוק מפרוייקט כזה הוא אדיר, ובסוף יש הרבה ערך מוסף לתוצאה, בזה שאתה מכיר כל בורג בג'יפ באופן כמעט אינטימי, אין מצב שתיתקע עם תקלות שאתה לא יודע לצאת מהן, והכלי שאתה נוסע עליו בנוי בדיוק לצרכים ולהעדפות שלך, ולא לפי הקפריזות של הבעלים הקודמים. תסתכל בקישור אצלי בחתימה ותבין למה אפשר להגיע עם קצת רצון וקצת יכולת...

בהצלחה-קובי

itay1
16-03-12, 16:02
יש לי להציע לך סיקס אספנות שנת שמונים מושקע ומסודר . 050-6564721 חיימון.

-->