PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בזיהויי כתובת על בורג ישן

kuper02
13-02-12, 14:31
שלום לכולם!
לפני כמה חודשים מצאתי במחסן של סבא שלי מלחציים ישנים של "החורט" במצב מחפיר.
כיוון שסבי גבר שבגברים הוא נתן לי אותם בלי לחשוב פעמיים (בלי קשר לזה שלו כבר אין מה לעשות איתם כמובן). התחלתי בעבודת השיפוץ.
5583555836
המלחציים הגיעו עם שלושה ברגים (בצד ימין למטה בתמונת "לפני") אשר שימשו לחיבורם לשולחן העבודה. כיוון שהמלחציים והברגים היו מאוד חלודים, לצערי באותו זמן לא מצאתי לנכון לנסות ולשפץ גם את הברגים האלה ופשוט ניסרתי אותם לחופשי..
לשמחתי אני מהטיפוסים שלא אוהבים לזרוק דברים, לכן שמתי את הברגים החלודים באיזו פינה לשימוש עתידי.
כפי שוודאי ראיתם בתמונה, למלחציים חסרה הידית, על זה התגברתי דיי בקלות בעזרת ברזל בניין שהשחזתי לקוטר המתאים, הבעיה היתה שחסרים לו הסטופרים בקצוות. מה עושים? שמים אום ומרתכים. איזה אום? נו, בשביל מה אני שומר את כל הג'אנק הזה? : ]
בכל אופן, התחלתי לנקות את הברגים ואז פתאום ראיתי משהו שהיה מאוד קשה להבחין בו בהתחלה כאשר הבורג היה מכוסה בחלודה, על הראשים של הברגים יש כיתוב.. מצרף תמונה:
55834
אז השאלה שלי היא האם מישהו יודע מה המקור של הכיתוב הזה? אני רגיל שיש על ברגים כיתוב שמציין על גודלם ו/או סוגם אבל לא אותיות בעברית..
ברור לי שהברגים יוצרו כנראה במפעל "החורט" שייצר את המלחציים אבל לא ברור לי למה "א" ולמה "ל" ולמה הם שונים זה מזה (למרות שהם זהים בגודלם ובפסיעתם).
מקווה שלא חפרתי יותר מידיי.. (אשמח אם תחפרו לי גם כן בתשובה : ] ) תודה מראש!

אגב,
אני מתכנן לסיים לנקות את הראשים הייטב משאריות החלודה ולרתך אותם בקצוות הידית, שישאר מהם איזשהו זכר..

talw
13-02-12, 14:51
בדקת אם הם היו גם שווים באורך, לאחר ניסור הראש ?

כי יכול להיות שאחד "א"רוך

והשני "ל"א ארוך.

eysham
13-02-12, 15:12
בן כמה סבא שלך?
יכול להיות שזה אחד "לפני" הספירה ואחד "אחרי"?

איל

-->