PDA

צפייה בגרסה מלאה : שטיפה בגרניק - מה לחץ /BAR רצוי כדי לנקות/לשטוף רכב ולהשאר עם צבע .. ?

גניסלב רונן
17-02-12, 09:06
בשטיפה בגרניק - מה לחץ /BAR רצוי כדי לנקות/לשטוף רכב ולהשאר עם צבע .......;)?

שטיפת הרכב והגחון אחרי טיול בוץ ?

רונן

sos4u
17-02-12, 09:12
רונן, כשאתה רואה שנהיה חור , תנמיך ...

shlomomos1
17-02-12, 10:31
מעל 100 באר - מיותר. מקלף צבע וחותך אצבעות (מנסיון).

שימוש לא מבוקר ומודע עלול לגרום נזק ! הרבה מעבר לנזק שגורם הלכלוך.
על עוצמת הזרם שולטים בשינוי המרחק בין הפיה לאזור הנשטף.
חזק: על חלקי מתכת: שלדה, מיגונים, ג'אנטים (לא באזור החיבור לצמיג), קפיצים, חלקי נירוסטה וניקל - אין בעיה לעבור מקרוב.
בינוני: מכלולים (סטרטר, משאבת מים, צינורות ורצועות בתא המנוע, משטחים חיצוניים צבועים, לרסס ממרחק של כ 30-20 ס"מ.
אסור להתקרב: רדיאטורים ואינטרקולרים, ליד מחזירי שמן, פיות גירוז, גרמושקות בדריישפט ובולמים.

Bernard
17-02-12, 11:40
ולא להתקרב למדבקות ה- JEEP, GRAND CHEROKEE וכו'.
וגם הפלסטיקים שבתחתית הדלתות והכנפיים, אם יש.
אצלי, הריינג' איבד את הזהות שלו מאחור - כמעט כל האותיות עפו, ברגע קצרצר של חוסר תשומת לב.

גניסלב רונן
17-02-12, 12:09
תודה לעונים .
אבצע בדיקת כלים אחרי הסערה ....

boaz avrahami
17-02-12, 12:20
זה תלוי בסוג הפיה.
יש מכונות של 130-150 באר עם פיה רחבה ושאינה גורמת נזק ממרחק של 30 ס״מ.
בכך מקרה מדובר על שטיפה אלימה שלאורך זמן פוגעת בברק של הצבע.

sos4u
17-02-12, 17:04
ולא להתקרב למדבקות ה- JEEP, GRAND CHEROKEE וכו'.
וגם הפלסטיקים שבתחתית הדלתות והכנפיים, אם יש.
אצלי, הריינג' איבד את הזהות שלו מאחור - כמעט כל האותיות עפו, ברגע קצרצר של חוסר תשומת לב.

יקירי, מה קורה בפורום הכרכרות ? אתה נתפש פה יותר ויותר ...
השמועות מספרות שכבר הכנת מודעה לריינג' ...

Bernard
17-02-12, 17:58
אין, אין, על הצליל של מנוע V8 אמריקאי.
אני לא יכול לעמוד בפני הגירגור הזה.
כמו שאמרתי, חיפשתי (בנרות) גראנד וזה אפילו מתועד בפורומים של ג'יפולוג, והורדתי ספרים ובדקתי מחירים של חלקים ושיפורים וכו' וכו'.
כמו, שעוד, אמרתי, חבר שלי בדיוק קנה (חיפשנו ביחד וראינו כמה וכמה גראנדים) אחד שנראה יפה מאוד ונשמע אפילו יותר.

אבל.
או כמו שאומרים ב"מצב האומה": כן, אבל...!!!
אבל הריינג' שלי ...
בעצם, אני לא מתכוון להגיד כלום.
בפעם האחרונה, שאמרתי לחבר, שהריינג' נוסע מעולה, הלך ראש מנוע, שעתיים אחרי..

וברצינות.
אני באמת חושב שהגראנד צ'ירוקי הוא "ה" רכב לשיפורים, לצרכים ולרצונות שלי אבל אחרי שהשקעתי כ"כ הרבה זמן/מאמץ/כסף על שיפורים ושינויים לריינג' הקודם (שבניגוד לגראנד, אין לו מוצרי מדף לכל צורך/רצון/שיגעון), החלטתי, בסופו של דבר, להעביר הכל (ולשפר מהניסיון) לריינג' "החדש" ואין שום סכנה שאני אמכור אותו בקרוב...

אני פה, לגמרי בשביל החבר - ללמוד ולהשכיל.
והאמת, אכן זהו הפורום היצירתי ביותר ולו בשל העובדה שמספר השיפורים והחברות שעוסקות בזה הוא ממש אינסופי ואני לא מתבייש לומר, שאני לוקח גם רעיונות שניתן, בהתאמות הנדרשות, ליישם בריינג'.
כמו, למשל, רעיון להחליף את המתלה האחורי בסוג של זרוע A, כמו שרונן הרכיב בגראנד שלו - מסובך מאוד בריינג'.

אבל מכאן, ועד להגיד/לרמוז שהגראנד טוב יותר מהריינג' (או אפילו עומד באותה קטיגוריה..), זו כבר כפירה ונרקסיזם...;)

sos4u
17-02-12, 23:07
אין, אין, על הצליל של מנוע V8 אמריקאי.

אני פה, לגמרי בשביל החבר - ללמוד ולהשכיל.
והאמת, אכן זהו הפורום היצירתי ביותר ולו בשל העובדה שמספר השיפורים והחברות שעוסקות בזה הוא ממש אינסופי ואני לא מתבייש לומר, שאני לוקח גם רעיונות שניתן, בהתאמות הנדרשות, ליישם בריינג'.
כמו, למשל, רעיון להחליף את המתלה האחורי בסוג של זרוע A, כמו שרונן הרכיב בגראנד שלו - מסובך מאוד בריינג'.

אבל מכאן, ועד להגיד/לרמוז שהגראנד טוב יותר מהריינג' (או אפילו עומד באותה קטיגוריה..), זו כבר כפירה ונרקסיזם...;)

חס וחלילה, אני חייב לתקן את המעוות וכנראה שדבריי הוצאו מהקשרם מכל וכל, בכלל תפשת אותי ברגע של זחיחות וגם הייתי שתוי ועוד בגילופין. בשום פנים ואופן לא רמזתי, ואם חס ושלום, נשמע כאילו אני רומז, אני מתקן מייד.

אני לא רומז, אני צועק ... גרנד יותר טוב מריינג' ... ואת הסיבות נתת בעצמך ...

אין ספור שיפורים, אין ספור אפשרויות לשיפורים, הגבהה עם אוקולון, קיט זרועות קצרות, קיט מתכווננות, קיט LA, 3 נק' קיט LA 4 נק' , פגוש קדמי , פגוש אחורי, שיפורי מנוע מפה ועד להודו , צמיגים מ 30-37 ועוד היד נטויה.
כל זה אומר משהו... אומר שיש אין סוף של יצרנים שמייצרים עבור אנשים שמשפרים.
אז ברור שגרנד שיוצא מהמפעל הוא SUV בסיסי, עם נוחות ועבירות סבירה. לא יותר. אבל הפוטנציאל ... אין סופי.

עכשו, ריינג' הוא מלך הג'יפים. כבודו במקומו מונח, ואני בהחלט מוציא אותו מכלל ה"לנדרוברים " האחרים. גם כשהוא במצבו המקורי וללא שיפורים כלל וכלל.
ואני יכול בהחלט להתחבר למה שכתבת: "אבל אחרי שהשקעתי כ"כ הרבה זמן/מאמץ/כסף על שיפורים ושינויים לריינג' ", ומבין לחלוטין.
ואם להתוודות פה קבל עם ועדה , לפני שקניתי את הגרנד, החלופה האחרת הייתה בהחלט - ריינג' .

אבל, אחרי שאתה מרכיב, בונה, מפרק, מרכיב שוב, מחליף, מפרק.... נוצרת מין מע' יחסים עם אוסף הברגים, פח והצבע אדום הזה ...

בקיצור, אין תחליף לגרנד. אבל אין לדעת, אם הרכב הבא, יהיה ריינג' או פטרול, או גרנד אחר ...
לילה טוב. נתראה בשלג ...

eysham
17-02-12, 23:38
בקיצור, אין תחליף לגרנד. אבל אין לדעת, אם הרכב הבא, יהיה ריינג' או פטרול, או גרנד אחר ...
לילה טוב. נתראה בשלג ...

יוסי?? חשבתי שסגרנו מה הג'יפ (הכסוף) הבא שלך.....

Bernard
18-02-12, 00:57
חס וחלילה, אני חייב לתקן את המעוות וכנראה שדבריי הוצאו מהקשרם מכל וכל, בכלל תפשת אותי ברגע של זחיחות וגם הייתי שתוי ועוד בגילופין. בשום פנים ואופן לא רמזתי, ואם חס ושלום, נשמע כאילו אני רומז, אני מתקן מייד.

אני לא רומז, אני צועק ... גרנד יותר טוב מריינג' ... ואת הסיבות נתת בעצמך ...
נו טוף.
יש אימרה אפריקאית: "גם האמא של המארבו, אוהבת את הגוזל שלה" - וצריך לראות גוזל של מארבו, על מנת להבין ולהעריך את המשפט...

אין ספור שיפורים, אין ספור אפשרויות לשיפורים, הגבהה עם אוקולון, קיט זרועות קצרות, קיט מתכווננות, קיט LA, 3 נק' קיט LA 4 נק' , פגוש קדמי , פגוש אחורי, שיפורי מנוע מפה ועד להודו , צמיגים מ 30-37 ועוד היד נטויה.
כל זה אומר משהו... אומר שיש אין סוף של יצרנים שמייצרים עבור אנשים שמשפרים.
אז ברור שגרנד שיוצא מהמפעל הוא SUV בסיסי, עם נוחות ועבירות סבירה. לא יותר. אבל הפוטנציאל ... אין סופי.

עכשו, ריינג' הוא מלך הג'יפים. כבודו במקומו מונח, ואני בהחלט מוציא אותו מכלל ה"לנדרוברים " האחרים. גם כשהוא במצבו המקורי וללא שיפורים כלל וכלל.
ואני יכול בהחלט להתחבר למה שכתבת: "אבל אחרי שהשקעתי כ"כ הרבה זמן/מאמץ/כסף על שיפורים ושינויים לריינג' ", ומבין לחלוטין.
ואם להתוודות פה קבל עם ועדה , לפני שקניתי את הגרנד, החלופה האחרת הייתה בהחלט - ריינג' .
זה ההבדל, בין צריך לרוצה: בגראנד - צריך. בריינג' - רוצה.
זו הסיבה, שלגראנד יש אינספור שיפורים - פשוט חייבים אותם, אם רוצים משהו בעל עבירות ונוחות בסיסיים.
לריינג' אין, משום שלא צריך.
זה שאני "דביל ורוצה מפלצת עבירות" (כמו שארז כתב לפני כמה שנים), הוא עניין של בחירה.
וגם אז, לא צריך להחליף את כל העולם ואישתו, על מנת להשיג שיפורים. השינויים הנדרשים הם מינוריים בהחלט (למרות שאני, לצערי, עברתי את התחום המינורי.. הייתי אפילו מעלה לפה מאמר אבל חושש מכל מיני "לשונות רעות"...)

אבל, אחרי שאתה מרכיב, בונה, מפרק, מרכיב שוב, מחליף, מפרק.... נוצרת מין מע' יחסים עם אוסף הברגים, פח והצבע אדום הזה ...
ניסחת את זה יפה.
יש לי אוסף ברגים וחלקים/חלפים במחסן, שמשום מה אני מסתיר מזוגתי, שרוצה לזרוק אותם. אין לי מושג מה יש לעשות איתם אבל הקשר... הקשר...

לילה טוב. נתראה בשלג ...

פטרול?
שלא תעיז.
בהמה כבדה וחלשה, שחוץ מהצד האמוציונלי, שמשום מה תופס חלק מהבעלים (החלק האחר פשוט ממהר להפטר), אין בה כלום.
כמו הילד המגר במשפחה, שכולם מתלהבים, מכל שטות, שילדים אחרים הגיעו אליה שנים קודם...
מנוע דיזל מיושן וחלש (130 כ"ס, ביום טוב), עם המון בעיות והשאר סטנדרתי לחלוטין.
הדיפנדר לפחות נראה שונה/משונה - זה, עם ביצועים של דיפנדר אבל מראה משעמם כמו טויוטה קורולה.
יש לי חבר (מתחיל להשמע נדוש, אפילו לי:confused:) עם פטרול שני כבר. שנים אני מנסה לשכנע אותו להחליף ל-V8 אמריקאי (יש קיט התאמה לזה).

יוסי, אם לא ריינג' (2005 ומעלה, ולהגביה "2.5 ולהרכיב "33), במקומך, אני הייתי הולך על גראנד 2004 - אדום (ומסב לקפיצי אויר :):))

sos4u
18-02-12, 22:02
יוסי, אם לא ריינג' (2005 ומעלה, ולהגביה "2.5 ולהרכיב "33), במקומך, אני הייתי הולך על גראנד 2004 - אדום (ומסב לקפיצי אויר :):))

האמת שכרגע טוב לי עם ה ZJ. מפנק במידה, עושה את מה שאני צריך בקלילות רבה. אבל, אני חייב להודות שמדי פעם, אני מסתכל פה ושם לראות אם יש WJ אדום, כרגע - אין בנמצא ...
ד"א , אלמלא סמואל היה מגיע עם ה"כריות" שלו אחרי שכבר הגעתי למצב הרצוי שלי, אני בטוח שהיום כבר הייתי על כריות במקום קפיצים.
אני חושב שזה באמת אחד השדרוגים הנכונים ביותר לרכבי שטח, ולא חשוב כ"כ לאיזה.
אין ספק שברכב הבא, זה יכנס לתכנון ומראש.

sos4u
18-02-12, 22:07
יוסי?? חשבתי שסגרנו מה הג'יפ (הכסוף) הבא שלך.....

אחרי שעשית לי חורים בכנף ? התחלתי לחשוב שוב ...
אני כיום, על חור בשבורד חושב 70 פעם אם באמת זו חובת המציאות, או שיש פתרון אחר ...
איך אני יכול לנסוע עם מסננת ??!

-->