PDA

צפייה בגרסה מלאה : שבוע במדבר. לבד. כדי להרגיע ולהירגע

דרור ברלי
19-02-12, 21:26
"עת השתחררתי, הרופאים המליצו לי על ביקור חודשי בנמל התעופה".
מאיר אריאל, אללה ירחמו, היה נרגע ממטוס גדול שממריא דרך דמעה שקופה (וגם מאיזה צינגלה טוב, סיפור אחר כנראה). אני, מה שמרגיע אותי זה רק מדבר.

ובשביל להירגע באמת, להוריד טורים, אני צריך להתנחל כמה ימים במדבר. לבד. בטן גב. להתמסטל מהנוף ומהאויר.
הרעיון לא ממש מקורי, אני מודה, למרות שהוא מתבשל אצלי כבר לא מעט זמן. אבל לאחרונה נודע לי שגם סופר אחד שאני חושב שהוא ענק, עושה את זה מדי פעם. אם זה טוב לו, זה כנראה טוב גם לי.

בג'יפ יש מספיק מקום לכל מה שאני צריך: ערימת קרשים למדורה קטנה, אוהל, מזרונים, מצעים, כרית ושמיכת פוך ענקית, צידנית עם קרח יבש ומספיק בירות וקצת אוכל יבש (אני לא אוכל הרבה, ומתכוון לבשל), בקבוק ויסקי אחד או שניים, שלושה ג'ריקנים של 20 ליטר שישמרו עלי נקי ועוד כמה שמיניות מים בשביל שבין כוסות הויסקי אני לא אהיה צמא, ערימה של ספרים, מחצלת 4.5 על 4.5, כורסא מתקפלת וכמובן ציליה ענקית למתוח מעל להכל כדי שזה יהיה מושלם (מה שאומר שליד/מתחת לאחד מעצי שיטה הקלאסיים זה בהחלט נחמד, אבל לא ממש חובה).
שאלת השאלות היא איפה לעשות את זה - ודווקא בגלל שהג'יפ הזה כבר לקח אותי לכל פינה בנגב הזה, קצת קשה לי ולו להחליט. כי הפעם זה לא בדיוק טיול, אלא משהו אחר. לג'יפ כמעט ואין תפקיד כאן, חוץ מלהגיע לשם, לעמוד בשקט כמה ימים תחת הציליה ולהחזיר אותי הביתה כשאני ארגיש שזהו, מיציתי.

מכירים מין מקום מופלא שכזה?...
- שההוד וההדר של המדבר יהיה בו במיטבם ולא יימאס לי לראות אותם שוב ושוב 3-4 ימים ברציפות
- לא מוכה רוחות
- לא קרוב מדי לכביש, אבל גם לא רחוק מדי ממנו (לא רוצה לראות ולשמוע שום סוג של תנועה מהכביש, מצד שני תמיד טוב לדעת שהוא לא רחוק ושאפשר לעשות גיחה מהירה ולהצטייד מחדש בדברים שצריך)
- לא קרוב מדי לצירים המטויילים הראשיים (כי ממש לא בא לי על השיירות של הג'יפים שיציקו לי עם האבק והרעש והשאלות שלהם)
- לא מורכב מדי להגעה מבחינת העבירות - כי הפעם אני ממש-ממש לא מחפש את זה - ואני בכל זאת מתכנן לנסוע לבד.

מי שיש לו רעיונות מוזמן לשתף.

lizard
19-02-12, 21:50
לבד לבד או לבד עם מישהי/הו? לא קצת מסוכן לבד לבד?

דרור ברלי
19-02-12, 22:02
עוד לא סגור על זה. התכנון הראשוני הוא לבד לבד.
מסוכן? גם לחצות את הכביש כאן זה מסוכן. אבא שלי הלך בגיל 70 את שביל ישראל לבד, ולא קרה לו שום דבר רע.
אני מאמין שהדבר הכי מסוכן מבחינתי יהיה הנסיעה בכביש עד לשם. אחרי שכבר הגעתי - להשתדל לא להתחרפן מהשקט, ואחר כך - לחזור על כביש הביתה.

asafk
19-02-12, 22:07
רעיונות כאלו לא כותבים באינטרנט...
אני יודע לאן אני הייתי נוסע מדי פעם לנפוש...

נדבר.

אסף.

MR BIG
19-02-12, 22:25
אני הייתי ממליץ לשנות "קצת" את המתכונת.
כן להתנחל במדבר , אבל לא כל הזמן באותו מקום אלא לדלג כל יום למקום אחר. 24 שעות בכל זולה.

רעיון אחד כבר יש לי....
כמובן , המשך בפרטי....
אייל.

zviki
19-02-12, 22:38
דרור יקירי, אני מגשים את זה מדי שנה, זו כבר מסורת אצלי, [בשנתיים האחרונות פשוט לא יצא לי] הצורך להיות רובינזון קרוזו מפעם בי כל העת. אני לא נעול דווקא על הדרום ,גם בצפון אפשר להתבודד ואתה יודע את זה לא פחות טוב ממני. תמיד יש את אותה ההתלבטות- איפה לעשות את זה? אני יוצא לכיוון כללי, לא משהו מוגדר ספציפית. מסייר,מטייל,מתרשם. חושיי כבר מנחים אותי היכן אתקע יתד. גם השנה אני אצא לבד,באביב, הפעם מתוכנן,לשמורת הנחלים הגדולים.
עריכה: הדבר היחידי שאני חושש ממנו וזה משבית קצת מהשלווה- שהנבלה לא תאכזב, צא לדרך

דרור ברלי
19-02-12, 22:43
למה לא כותבים באינטרנט?... אני לא מתכוון לשתף בכל הפרטים.
בינתיים זה הכל ברמת הרעיונות, ואחר כך אני כבר אבחר. מתי זה יהיה ואיפה - זה כבר יישאר אצלי בלבד... מקסימום תקראו על זה אחר כך, בסיפור שיעלה כאן.

דרור ברלי
20-02-12, 00:40
עריכה: הדבר היחידי שאני חושש ממנו וזה משבית קצת מהשלווה- שהנבלה לא תאכזב, צא לדרך

"נבלה" תקרא ל...נבלה שלך.
הנבלה שלי, במיטב המסורת של הנבלה הקודמת שהיתה לי, לא אמורה לאכזב. מין הסתם היא גם לא הולכת לעבוד קשה, ובכל זאת...
בגלל זה אני לא אצא סתם ככה. אני אכין אותה היטב לימי הסטלבט הללו. כל עוד אפשר לנסוע בה, לפני שהדלק יעלה 20 שקלים לליטר ואז היא הולכת להקפאה במחסן.
והאמת? הרעיון של זולה חדשה בכל יום קורץ לי.

zviki
20-02-12, 01:00
חאן שחרות,זולה זולה, מקום מופלא כבקשתך, אבל לא תהיה לבד בערב, אז תלון עם הגמלים. ואיזה סלט ירקות ערבי קצוץ דק דק הם מכינים על הבוקר, ממ'מיה

yoni 110
20-02-12, 01:00
אתה צריך לששנות מיקום כל יום או יומיים- זו דעתי לפחות
אתה צריך וחייב לברוח מצירים ראשיים, בעיקר בסופש
כשתחליט שאתה נוסע בוא קח מקרר 50 ליטר, עזוב אותך מקרח יבש :)

לך על זה, זו חוייה מסוג אחר.
לי עדין אין את ה"אומץ" לנסוע לבד שבוע שלם אבל כבר יצא לי ל 3 ימים

יוני

asafk
20-02-12, 01:15
מומלץ, יוני. מומלץ. לוקח בערך 3 ימים להיכנס לקצב ולראש.

אסף.

RONI
20-02-12, 02:05
שלום לך פאקיר.
רעיון מצויין.
אתה לא חייב להרחיק עד הנחלים הגדולים ,אתה יכול להתחיל באזור מצפה רמון ,ימינה לכוון הר חריף,אבל עוד לפני זה להכנס באחד הנחלים הפחות מטויילים.
ולצאת בצד השני לכוון עזוז.
לדעתי תמצא שם מרגוע לנפש. קרוב ,אבל רחוק ,ללא בעיה מיוחדת של שטחי אש,חוץ מבאזים על הראש ..[גם וגם].
ואם בכל זאת ,אז אני מכיר שרינק אחד ,,אתה יודע כזה שמלפפים על משטחים..
בכל זאת קח עמך את אחד הדיסקים שלו [מומלץ ,שירי חג מועד ונופל..]מלך.כן גם אתה!

מוני אורבך
20-02-12, 08:10
אני יכול לחשוב על כמה וכמה מקומות אידיאלים גם בצפון וגם בדרום.
בצפון יותר בעיתי להיות לבד בגלל שהוא הרבה יותר צפוף, אבל בכל זאת יש כמה מקומות.
לדוגמה כמה חורים מוחבאים היטב בכרמל.
או כמה חורים ברמת הגולן (בריכת הקצינים ביום חול היא די מבודדת, אבל צפה לאיזה מבקר פעם ביום לפחות.
בגליל העליון יש כמה איזורים לא רעים.
אבל בכל המקומות הללו אל תצפה שלא תשמע איזה מכונית מרוחקת פה ושם..

בדרום הרבה פחות צפוף ולכן יש הרבה יותר מקומות כאלו.
לאורך המצוק במדבר יהודה יש עשרות אם לא מאות מקומות התבודדות (ואני לא ממש הראשון עם הרעיון הזה (-: )
מקום מאוד נחמד הוא המצפה מעל עין גדי. מאוד קרוב לצלבזציה, ועם זאת מאוד מרוחק.
נמשיך דרומה..
מקום אהוב עלי הנחש הצמא (אבל יש מצב שפתאום יקיפו אותך קבוצת גיפים נלהבת שעלתה את זיק)
על המצוק, ליד מצפה רמון. גם קרוב לצלבזציה ועם זאת גם רחוק ממנה, עם המון נוף.
לכל אורך נחל נקרות בואך למואה יש עשרות מקומות להתבודדות, פחות נוף אבל הרבה יותר אווירה.
הר כיפה וסביבותיו גם יכול לספק מקומות התבודדות נאים.
בנחל עשוש יש כמה קניונים מאוד נחמדים להתבודדות.
ולבסוף באיזור אילת יש גם כמה מקומות (אם כי אני לא מניח שתגיע עד לשם כדי להתבודד).

המלצה שלי, מדבר יהודה, נוף מטמטם ורחוק מהבלי החיים.
ועם זאת לא מאוד מרוחק מהצלבזציה (20 קילומטר נסיעה, או 3 קילומטר הליכה בירידה)

התבודדות נעימה (-:

יונתןמצפה
20-02-12, 08:44
דרור שני דברים:
1. בדוק שוב את פרשנות השיר שציטטת בפתיחה. אני חושש שתופתע... רמז- לשיר קוראים טרמינל לומינלט. יודע מה זה לומינלט? (מטוס גדול ממריא דרך דמעה שקופה... אח"כ יותר קל הלחץ על העין הטופה...). תפעיל את הדמיון.
2. בגדול, אני בדעה של אסף לגבי פרסום מקומות כאלו. למרות זאת זרקו לך כאן לא מעט רעיונות לאזורים. לדעתי, פתח מפה וחפש אזור שהוא לא שמורה והוא לא שטח אש, עדיין יש כמה כאלו. סע לשם מבלי לתכנן (גם ככה יש לך הכל על הרכב) ותתחיל לשוטט. כנס עם הרכב לתוך כל מיני ערוצים שלא נראה שהם מובילים לאנשהו. בסוף אתה תמצא את המקום שיעשה לך את זה. חבל לתכנן מראש- אתה מוריד מהחוויה! (כמובן אל תישן בתוך ערוץ כזה אם יש חשש לשטפונות!)
בשנים האחרונות זו הדרך הכמעט יחידה שאני מטייל.

אלי ספרן
20-02-12, 08:45
התצפית ממעלה נח.
הוד והדר יופי המדבר
שקט ושלווה.

GodsFather
20-02-12, 09:03
דרור שני דברים:
בדוק שוב את פרשנות השיר שציטטת בפתיחה. אני חושש שתופתע... רמז- לשיר קוראים טרמינל לומינלט. יודע מה זה לומינלט? (מטוס גדול ממריא דרך דמעה שקופה... אח"כ יותר קל הלחץ על העין הטופה...). תפעיל את הדמיון.

אולי באמת לומינלט זה מה שירגיע את דרור ועדיף שיעשה את זה במקום מרוחק במדבר :)

שגיא S
20-02-12, 09:28
דרור אני הייתי הולך לכיוון של הכניסה לערבה...

בחוצה ישראל ישנו באיזה מקום, תשמע רק לראות את הזריחה שם גרם לי לחייך ב5 וחצי בבוקר..

זה תמונות מהשקיעה שם: (צלמת איריס עיני)

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/311980_10150372104399769_807279768_77346 08_35823515_n.jpg

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/308542_10150372104534769_807279768_77346 11_147255223_n.jpg

avziv
20-02-12, 10:51
חניון הלילה בנחל צבירה
חניון הר משא (מתחת לחרבת קצרה)
שניהם חניונים בקצה שביל ללא מוצא, מה שמקטין את הסיכוי לשיירות ג'יפים מעלות אבק, ואם לא בסופ"ש - לא נראה לי שיהיו לך שותפים.
בכל בחירה שתבחר - מקווה שתהנה, ותשתף אחרי - כי גם אני מנדנד בבית שזה מה שאני צריך....

יונתןמצפה
20-02-12, 11:03
בחניון בצבירה בעונה הזו אתה עשוי למצוא את עצמך מוקף במאות תלמידים של בתי ספר שעושים את מסלול מזרח הרמון מהמכתש לספיר. לא מומלץ...
נחל נמיה יכול להתאים.

avziv
20-02-12, 11:44
בחניון בצבירה בעונה הזו אתה עשוי למצוא את עצמך מוקף במאות תלמידים של בתי ספר שעושים את מסלול מזרח הרמון מהמכתש לספיר. לא מומלץ...
נחל נמיה יכול להתאים.

למדתי - תודה
זיו

ד ו ר ו ן
20-02-12, 11:46
מוני,
חלק מהאתרים שהצעת נמצאים בשטחי אש, ומהרועשים יותר הקיימים.

מוני אורבך
20-02-12, 12:01
האתרים שנמצאים בשטח אש (מיעוט) אפשר לתאם מול הצבא.
סך הכול לא מרבים להתאמן בהם.
לרועשים אני מבין שאתה מתכוון לצפונים, וכאן אין מה לעשות.
הצפון הרבה יותר צפוף.
עם זאת אתה טיפה סוטה מהשביל הראשי, או נוסע בשבילי טיול לא פופולרים, ופתאום הרבה יותר שקט.
יש לי כמה דוגמאות, אבל אני מעדיף שישארו שקטות (-:
הכלל הזה עוד יותר נכון לדרומיים, ולא, לא צריך לרדת מהשבלים כדי למצוא מקום שקט.

בכלל ההמלצה שלי, היא ללכת בדרכי המאסטר השמשוני בכבודו ובעצמו.
תופסים פינה, נחים יום יומים. מגיעה קבוצה, יופי יש עם מי לדבר וממי לשנרר.
לא מתאים, הופה לגיפ ונוסעים לאן שהגלגלים לוקחים.
דרור חלק מההנאה זה פשוט לזרוק את המפות וה GPS ולנוע עם השביל.
אסור אסור להתחיל לנווט, הכול לפי הזכרון !
ואם הלכת לאיבוד ?? יופי הגעת לאן שרצית להגיע ((-:
אני מאמין שיש לך מספיק ניסיון וידע לא להגיע לשטחי אש גם ללא עזרת מפות...

elro
20-02-12, 12:18
יצא לי להיות לבד בלילה במדבר בשביל צילום.
אני חייב לציין שהחוויה של להיות לבד בלילה, גרמה לי להזדקן בכמה שנים על כל לילה, כמה שהייתי מוכן, לא הצלחתי להדוף את הפחד שהלך ונבנה במשך הלילה עד עלות השחר...

דרור ברלי
20-02-12, 15:10
פחד ממה?
בדואים?

הלכת לישון או שישבת ער עם עצמך כל הלילה לכבוד הצילומים, והחושך שיגע אותך?

ואם אתה ישן עם בת זוגך במדבר אתה רגוע יותר?

ואם אתם שניים-שלושה ג'יפים, ואין לכם נשק, אתה רגוע יותר?

אני נוטה להאמין שאלה מבין הבדואים שמשוטטים בלילות כדי לגנוב, עושים את זה במקומות בהם הסיכוי למצוא משהו הוא הגדול והטוב ביותר - להבנתי המקומות הללו הם חניוני הלילה המוכרים, ואני מקווה שאני לא טועה. כדי לשפר את תחושת הבטחון מין הסתם אצטרך להתארגן על נשק כלשהו שיהיה צמוד אלי כל הזמן. גם זו לא בעיה.

אני או כל אחד אחר שמבקש להתנחל באיזה מקום, גם אם מתייעץ כאן, מין הסתם לא מודיע בפורום ביום שהוא יוצא, ובטח לא לאן. אני נוטה לכיוון של התנחלות מדי יום בזולה חדשה, אבל דווקא לא מחפש לנסוע עשרות קילומטרים בין זולה לזולה. אם אמצא זולה שתעשה ל יאת זה, אישאר בה עוד יום או יומיים. הקטע כאן זו הרביצה במקום, ולא הנהיגה/נסיעה.

elro
20-02-12, 15:25
לא הבנת אותי נכון או שלא הסברתי את עצמי נכון... :)

לא פחדתי ממישהו שיבוא, כי בודאות ידעתי שאף אחד לא יגיע, מה גם שבחושך מוחלט ובשקט מוחלט הייתי רואה/שומע כל אחד ממרחק של קילומטר...
לא היתה לי שום סיבה לפחד במקומות שהייתי בהם בודאות.
כל עוד שהיה אור הייתי גיבור, איך שהאור הסתלק לו התחילו החששות שהלכו והתעצמו.
אפרופו נשק, לי יש נשק וזה נוסך הרגשת בטחון מסוימת גם בטיולים סטנדרטים.

זה עניין של הרגשה, פחד פנימי שהולך ומתגבר, משהו פסיכולוגי, יכול להיות שזה רק אצלי...

דרור ברלי
20-02-12, 15:38
אבל פחד מפני מה?
סתם ככה?

למרות שכבר יצא לי הרבה מאוד פעמים לטייל לבד, כולל בעומק הדרום הרחוק וכולל גם תקיעה אחת רצינית (בגלל שהתפתיתי לשחק בעבירויות, נגרם שבר במכלול חשוב שעקרונית אמור להשבית את האוטו, בהברקה של רגע אילתרתי תיקון ויצאתי החוצה לכביש, ואחר כך גם נהגתי ככה הביתה, אבל זה באמת היה הרבה יותר מזל משכל, ורק מכוניות בסגנון של אלה שלנו מסוגלות לשרוד תעלולים כאלה) בדרך כלל זה היה חד יומי. רק פעם אחת הקמתי אוהל בחורשה שצמודה לתחנת הדלק במצפה רמון והלכתי לישון עד הבוקר פשוט כי הייתי עייף ברמה כזו שלא היה לי כוח לנהוג. אבל לישון שם זה ממש לא נקרא להיות לבד. לכן אני צריך לדעת בפני מה אני עומד.

בזמנו חיים רכס כתב כאן הרבה מאוד על ההתנהלות בטיולים לבד. אז היו כאן רבים שהיו בטוחים שהוא מגזים ומה שהוא כתב שיעשע אותם - אבל כששהייה של כמה ימים לבד בשטח עולה על הפרק - מסתבר שזה חומר כתוב שהוא פרי נסיון של הרבה שנים שערכו לא יסולא בפז. לפחות חלק מהתובנות שלו אני מתכוון ליישם ולאמץ, לא כולל לצבוע את הג'יפ בשחור מט...

טלטולי
20-02-12, 15:46
"יש לו דרכים משונות לומר לך שהוא אוהב"
דרור דרך משונה יש לך להיכנס לפוליטיקה לא יותר פשוט ליפתוח דף בפייסבוק:p;)

מאיר רוטברג
20-02-12, 16:16
אתן לך מקום מדהים רק תבדוק שזה לא נופל באיזה שטח אש , בנחל עקרב , עשינו שם חניון לילה באחד ימי הכיפור עם בינדר,
מוגן רוח,שזה מאוד חשוב. שטח חלקו חולי שזה תענוג, כלב מת לא פגשנו שם

רמי גלבוע
20-02-12, 18:50
היי, דרור
בזמנו עשיתי כמה גיחות כאלה עם דורית והדיפנדר, בגישה של "בוא נתגלגל ונמצא עץ יפה". בילינו יומיים באיזה ערוצון היוצא מנחל אמציהו (תתפלא לשמוע, אבל לא עוברים שם בכלל באמצע השבוע, ובכל מקרה אתה לא מתמקם בקרבת השביל) , אחר כך ירדנו דרומה לאיזור נקרות, ממש לא יודע איפה היינו. יצאנו לקנות מוצרים ולעשות כביסה במצפה רמון, מדליק. העיקר למצוא משהו שאינו שמורה, ולא שטח אש. הייתי מחפש מקום עם קליטה, ומכבה את הסלולארי.

השמשוני יחיעם
20-02-12, 19:09
דרור ערב טוב,,,
ישנם מספר מקומות שעונים בדיוק על מה שאתה מחפש,,,,חלקם בשטחי אש,,,וחלקם "נושקים" לשטחים האלו. בלי מטיילים,,בלי בדואים,,

מניסיון אישי (אולי בעיה אישית) לשבת במקום אחד לעיתים "מעצבן". ולכן בפעם האחרונה שעשיתי דבר דומה,,הסתובבתי ברחבי הדרום ממקום למקום מרבית הזמן חניתי בכל מיני "חורים" וגם שדילגתי ממקום למקום זה הייה בהילוך ראשון בלי גז,,,,ככה במעין חלום.

יונתןמצפה
20-02-12, 19:14
דרור- כל עוד אתה ישן בקרבת שביל רכב ראשי אתה יכול להיות מופתע בכל שעה שהיא מעובר אורח כזה או אחר. כולל מבריחים על שלל סוגיהם.
קרא את ההמלצה שכתבתי למעלה, היא עובדת. מצא לך איזה ערוץ שלא מוביל לשום מקום, זחל עם הג'יפ פנימה ותטמע בו. עדיין יש סיכוי שתפגוש רועים באמצע הלילה (וגם זה כבר קרה באחד הערוצים שנשפכים לחימר באזור המפגש עם הקינה...), אבל יהיה לך שקט מאד.
כשאתה ישן בקרבת שביל ראשי אתה לא יכול להיות שקט...
יצא לי לישון לבד בנחל עקרב מחוץ לשמורה כמה עשרות מטרים מהדרך הראשית ובגלל זה היה לי קצת קשה לישון לגמרי בשקט. לדעתי לא מקום טוב למה שאתה מחפש.
יש לי בשבילך עוד המלצה למקום טוב עם סיכוי נמוך לפגוש רוכבי אופניים. שולח בפרטי...

יובל48
20-02-12, 19:33
לדעתי:
1.קרוב לכביש שומם,חניון הר קנאים. במרחק קצר,מעט מזרחה על שפת המצוק,נפרש נוף ים המלח וההרים.
2.רחוק מהעיין,בקצה שביל ללא מוצא,חניון נחל משמר,גם שם מעט מזרחה נפרש נוף דומה.
הבונוס,מעט צפונה משם קניון נחל משמר,טיול רגלי משחרר.
אגב בשניהם אין עצים.ציליה קטנה תשדרג לך את הזולה.

דרור ברלי
20-02-12, 19:39
לא, לא לא. אני לא מתכוון להיות בקרבת שביל ראשי. התכנון שלי ל"זולה" זה קפל קרקע/ערוצון עמוק שאני זוחל אליו, מתמקם, מצמיד את הג'יפ לסלע גדול או לקיר, מכסה אותו ואת האוהל ביריעת הצללה ענקית ומותח אותה ככה שלפחות בחושך זה ייראה טבעי לגמרי, כלומר לא ייראה בכלל. לפחות לא מרחוק. הבעיה זה הדלקת אש, שעלולה למשוך אורחים לא קרואים...

elro
20-02-12, 20:34
אבל פחד מפני מה?
סתם ככה?

למרות שכבר יצא לי הרבה מאוד פעמים לטייל לבד, כולל בעומק הדרום הרחוק וכולל גם תקיעה אחת רצינית (בגלל שהתפתיתי לשחק בעבירויות, נגרם שבר במכלול חשוב שעקרונית אמור להשבית את האוטו, בהברקה של רגע אילתרתי תיקון ויצאתי החוצה לכביש, ואחר כך גם נהגתי ככה הביתה, אבל זה באמת היה הרבה יותר מזל משכל, ורק מכוניות בסגנון של אלה שלנו מסוגלות לשרוד תעלולים כאלה) בדרך כלל זה היה חד יומי. רק פעם אחת הקמתי אוהל בחורשה שצמודה לתחנת הדלק במצפה רמון והלכתי לישון עד הבוקר פשוט כי הייתי עייף ברמה כזו שלא היה לי כוח לנהוג. אבל לישון שם זה ממש לא נקרא להיות לבד. לכן אני צריך לדעת בפני מה אני עומד.

כן, סתם ככה.
כשנמצאים לבד, אבל ממש לבד בעומק השטח בדרום, לא עם בת זוג ובטח לא עם עוד רכב, אלא אתה עם הרכב שלך לבד, יש כנראה "כוחות" שפועלים עליך (לפחות עלי).
כל פעם, שהייתי מנסה מחדש, הייתי מגיע בדיוק לאותה נקודה, מן פחד לא ברור, אני ממש לא יודע להסביר את זה כי זה ממש שטותי, אבל זה השפיע עלי.
ייתכן מאוד וזה רק אני, אבל סתם רציתי לשתף, כי זו הרגשה שלא שוכחים בחיים...

מה שכן חשוב, זה להיות בקשר עם מישהו בציוויליזציה (שלפחות ידעו איפה לחפש... :) :) :) סתאאאם) על כל מקרה שלא יקרה, לוחות זמנים ומיקום.

zviki
20-02-12, 20:42
דרור,אתה בטוח שתחזיק מעמד שבוע ימים? לבד? בודד? מנסיוני- אחרי 3 ימים כבר רציתי לדבר עם מישהו,לשתות קפה ביחד ולשוחח. ואחרי שעה שעתיים -שלום שלום. דווקא כן הייתי מדליק מדורה בלילה. אלרו כן ,זה קצת מפחיד,יותר נכון מלחיץ מהסיבה הנורמלית והאנושית כל כך- המדבר הוא לא המקום הטבעי שלך,לא סביבת החיים הרגילה שלך ואין מה להתבייש להודות בזאת. עקרב פה, עקרבוט שם, איזו קוברה מסרית קטנה בוהה בך ובלילה- דרקולה, פרנקנשטיין. גודזילה. עם כל הצניעות- אני חושב שיש לי את הזכות לכתוב את מה שאני כותב,רבצתי באהלי סיירים בסביבות מכתש רמון 6 חודשים בשנה משך 27 שנים במסגרת מקום עבודתי.
בדואים: לא כולם קניבלים,אירחו אותי יפה מאד,תפאדאל תפאדאל וואלה אכבר סובה

ד ו ר ו ן
20-02-12, 20:47
אלרועי,
אם זה מה שהמדבר עושה בחושך, אל תחשוב אפילו על צלילות לילה בים תיכון.. זה באמת מחרפן אנשים.

talw
20-02-12, 21:23
דרור,קח אתך קוביה הונגרית,מיטת מסמרים ומגאפון.

מומלץ ביותר

zviki
20-02-12, 22:26
דרור,קח אתך קוביה הונגרית,מיטת מסמרים ומגאפון.

מומלץ ביותר

ו....למפה

ד ו ר ו ן
20-02-12, 22:43
מוני,
אני דוקא מדבר על הדרומיים, דוקא בצפוניים לא מכיר מספיק- כל דבר שם מבחינתי הוא רועש מידי או קרוב מיד לכביש או שרואים בהלילה אורות של ישוב כשלהו.
הכוונה ברועשים זה שטחי אש שמרעישים בהם..
במצוק העתקים יש לא מעט תנועה של בני-מיעוטים מהשטחים שמסתובבים, וכנ"ל מדבר יהודה.
הנקרות עובר במסדרון בין 2 שטחי אש די פעילים, במיוחד הדרומי שבהם.
הר כיפה- אם-אימא של פעיל, במיוחד באמצע השבוע.
דוקא אזור עשוש-נשפה יכול להיות רעיון מעניין.

מאיר,
עקרב-דורבן באמת מקום יפה, אבל אלו צירי בט"ש, ומטווחי חי"א (תעלה למעלה, על השלוחות ותראה את המטרות), בטח שלא ראית אף אחד ביום כיפור.. אבל ביום רגיל נוסעים ם לא מעט, צבא ומקומיים.

היו כאן כמה רעיונות מעניינים- אבל כמו אחרים, גם אני חושב שההמלצות האמיתיות צריכות להיות בצורה פרטית.
גב זרחן היה פנינה של מקום כל עוד הסיפור דרך עבר מפה לאוזן, בשנה שהסיפור דרך עלה לאינטרנט נהיה שם בית-שימוש, תרתי משמע- ניירות טואלט וזבל זרוק בשטח.
מה שלא מפורסם לכל העולם וראוי לשמור עליו, כדאי שלא יעלה לרשת.

yoni 110
20-02-12, 23:27
דרור, את ההמלצות שאתה מקבל בפרטי אשמח לקבל גם אחרי שתחזור מהמסע הארוך

יוני

ש01
21-02-12, 09:52
דרור,
רחוק מהרעש וההמולה אבל עדין קרוב במידה וצריך,
סע לחצבה, כנס לנחל שחק לכוון מזרח לאחר מס' מאות מטרים אתה מתנתק מהשטחים החקלאיים, ממשיך עוד מעט ומוצא את הזולה הרצויה ומתנחל.
ללא שטח אש, ללא שמורת טבע (או בעיית חניון לילה) עם הרבה זנבנים (ביום), אם יהיה לך מזל גם ארנבות, צבאים ו..זאב אחד או שניים.
גם מנחל אמציה לכוון מזרח ניתן למצא ערוצונים.
תהנה.

sgill
21-02-12, 11:51
כשתגיע לאן שתגיע, שלח SMS לאחד ממקורביך עם הנ.צ שלך (בהנחה שיש עוד קליטה) או צא כמה ק"מ אחורה כדי לשלוח וחזור לשטח. הבטיחות מעל לכל. (גם מעל לנפש).
ועוד הצעה, אמנם קצת מפריע לבדידות וצורך מים ואוכל, אבל כלב כשותף יכול להיות נחמד.....

דיננוזאור שטח
21-02-12, 14:29
מבחינתי כאחד שהוא בוגר הכחות המזוינים בתקופה שניווט היה לנוע לבד בלילה בשטח בלי מכשיר קשר בלי מפה פתוחה בלי GPS רק מצפן משובצר לאפוד ושתי מימיות לכל המסלול שנלמד בעלפה ובחורף בלי סוודר או מעיל רק מחסנית נוותבים אז לשבת בלילה לבד בשטח רק אני והגיפ שלי מורידה ממני כמה שנים טובות לכל לילה ומחזירה אותי לצעירותי

רק עצה אחת לי לבנות אוהל ליד הגיפ אבל לא לישון בו החושך הוא הסמיכה הטובה ביותר והמבין יבין

(מפה
יצא לי להיות לבד בלילה במדבר בשביל צילום.
אני חייב לציין שהחוויה של להיות לבד בלילה, גרמה לי להזדקן בכמה שנים על כל לילה, כמה שהייתי מוכן, לא הצלחתי להדוף את הפחד שהלך ונבנה במשך הלילה עד עלות השחר...

דיננוזאור שטח
21-02-12, 15:02
אני מאוד אוהב טיולי בדד ועושה זאת מדי פעם, אבל מניסיוני שלי אחרי יומיים שלשה שלא פגשתי נפש חייה מלבד חיות השדה אני מתחיל לדבר ליוחנן הטרופר שלי וזו ממש לא מכניס אותי למצוקה באמת. הבעיה מתחילה שיוחנן הגיפ עונה לי ואפילו בדברי טעם אז אני מתחיל להלחץ ולהבין שמשהוא אצלי בראש לא בסדר, פעם אחרי כמה ימים עליתי למצוקי דרגות להתקלח ולישון בשקט ולדבר קצת עם אנשים.. ובפעם האחרונה ליד חצבה לכיוון מזרח אחרי כמה ימים לבד פתאום הגיח גיפ האמר צבאי שעצר כמאה מטרים מהמיקום שלי זה היה סיור מדברי מאוד שמחתי להזדמנות להחזיר לעצמי את כושר הדיבור. פתאום גיליתי שיש בנות לוחמות כוסיות בצבא (במדבר כל דרדר פרח לא?) וגם כלי הנשק שלהם היו חדשים כאלו שאני לא יודע לפרק ולהרכיב הרגשתי מה זה זקן מתושלח. הם עצרו לארוחת בוקר ואני הצטרפתי לקפה שלהם מאוד שימח אותי לדבר למשהוא שהוא לא הגיפ שלי

שבוע אין מצב שאני אחזיק לבד! אולי יש? אבל אחר כך אצטרך חופשת אחלמה בשלוותה או בגהה

דרור,אתה בטוח שתחזיק מעמד שבוע ימים? לבד? בודד? מנסיוני- אחרי 3 ימים כבר רציתי לדבר עם מישהו,לשתות קפה ביחד ולשוחח. ואחרי שעה שעתיים -שלום שלום. דווקא כן הייתי מדליק מדורה בלילה. אלרו כן ,זה קצת מפחיד,יותר נכון מלחיץ מהסיבה הנורמלית והאנושית כל כך- המדבר הוא לא המקום הטבעי שלך,לא סביבת החיים הרגילה שלך ואין מה להתבייש להודות בזאת. עקרב פה, עקרבוט שם, איזו קוברה מסרית קטנה בוהה בך ובלילה- דרקולה, פרנקנשטיין. גודזילה. עם כל הצניעות- אני חושב שיש לי את הזכות לכתוב את מה שאני כותב,רבצתי באהלי סיירים בסביבות מכתש רמון 6 חודשים בשנה משך 27 שנים במסגרת מקום עבודתי.
בדואים: לא כולם קניבלים,אירחו אותי יפה מאד,תפאדאל תפאדאל וואלה אכבר סובה

דיננוזאור שטח
21-02-12, 15:47
הפחד הזה שאתה מתאר הוא מחסום ידוע שהרבה ניתקלים בו, אם היית יודע כמה אנשים לא גמרו בזמנו מסלולים בצבא או אפילו בה"ד 1 בגלל החרדה הזאת? באותה תקופה שעוד ניווטו בדד. אין אחד שלא נאבק בזה בהתחלה אצל מרבית הבריות ברגע שעברת את המחסום הפחד מהלבד מחוץ לציוליזציה בחושך החרדה נעלמת, ואצל מיעוט זה פחד משתק שלא עוזב והם לא מתגברים עליו לעולם.
יש לי ספקות לגבי מסלולי ההכשרת הלוחמים היום שאינם מכילים יותר ניווטי בדד במרבית היחידות הלוחמות הרגילות והלא מיוחדות כולל בה"ד 1 (בגלל תאונות אימונים של אנשים שנפלו לבורות וממצוקים ונהרגו) אבל מי אני שיעביר ביקורת על הצעירים תרח זקן עובר בטל כדאי לי שאשב בשקט על הספסל בגינה הציבורית בשמש ואסתום תפה!

כן, סתם ככה.
כשנמצאים לבד, אבל ממש לבד בעומק השטח בדרום, לא עם בת זוג ובטח לא עם עוד רכב, אלא אתה עם הרכב שלך לבד, יש כנראה "כוחות" שפועלים עליך (לפחות עלי).
כל פעם, שהייתי מנסה מחדש, הייתי מגיע בדיוק לאותה נקודה, מן פחד לא ברור, אני ממש לא יודע להסביר את זה כי זה ממש שטותי, אבל זה השפיע עלי.
ייתכן מאוד וזה רק אני, אבל סתם רציתי לשתף, כי זו הרגשה שלא שוכחים בחיים...

מה שכן חשוב, זה להיות בקשר עם מישהו בציוויליזציה (שלפחות ידעו איפה לחפש... :) :) :) סתאאאם) על כל מקרה שלא יקרה, לוחות זמנים ומיקום.

אומי5
21-02-12, 15:54
הרבה שנים לא עשיתי את זה וכשעשיתי זה היה עם תיק וברגל.
בדרך כלל עם חבר עורף שיודע לאן אני הולך ומקבל 4 סמס קבועים ביום, התעוררתי, הגעתי לסיאסטה, יצאתי מהסיאסטה, הגעתי לנק' לינה.
כיוון התקדמות היה בסמס, ורוג'ומים השארו בשטח.
בנוסף מידי פעם הייתי חובר לאזורים מטויילים מאוד (כמו עין עבדת לדוגמא), כדי לשנורר אוכל ומים.
מנסיוני, אחרי יום יומיים באותו מקום, עם ספר או בלי אתה חייב להמשיך לנדוד.
באותה מידה השינוי פאזה הכי מענג זה לנוע לא לפי תוכנית אלא לפי המצב רוח.
פשוט תיסע, תשתדל לא בשמורות כדי שאם פתאום תראה איזו אבן שתאהב, תהפוך אותה לבית ליום יומיים.

ואל תשכח לבחור חבר עורף, שלא מחזיר סמס.

דרור ברלי
21-02-12, 16:00
מי התחייב לשבוע?...

אני לא מתכוון לסבול אלא להירגע.
אם יבוא לי לדלג ממקום למקום - זה מה שאעשה. בשביל זה יש ג'יפ.
אני מצטייד לשלושה-ארבעה ימים ונראה מה הלאה. בהחלט ייתכן שיימאס לי ואתקפל הביתה, אבל באותה מידה יש מצב שזה יהיה כל כך מוצלח עד שאצא לכביש עד תחנת דלק/ישוב קרובים כדי להצטייד ולהמשיך עוד יומיים-שלושה במקום אחר.
לגבי הקמת אוהל אבל שינה במקום אחר - נקודה למחשבה, למרות שאני פחות בהיסטריה ממשוטטי לילה למיניהם, כי אני משוכנע שאפשר למצוא חורים נסתרים שאף אחד לא מטייל בהם בלילות. בנוסף, אני שוקל ברצינות לשפצר לעצמי אפשרות לישון בנוחות בתוך הג'יפ עצמו.

מוני אורבך
21-02-12, 16:06
דרור, אתה בטוח שאתה מוכן לכל השקט הזה?
אתה מגיע מעיר סואנת מוקף באנשים, ופתאום אתה חותך הכול ועובר למדבר, בלי אנשים בכלל, לשבוע?!
נשמע מאוד רומנטי ומלהיב, אבל אולי אתה בכלל לא מוכן לכול הלבד הזה.
אני אומר, מה רע בעוד חבר?
סע עם עוד חבר (אפשר גם חברה, אבל זה מכניס מיד לחצים רומנטים) שגם הוא מחפש שקט.
כמובן כל אחד עם הרכב שלו.
תפסו זולה במרחק 100 מטר אחד מהשני.
משעמם? לבד? אפשר לחבור.
רוצים יותר שקט, הוא תופס גבעה אחת, אתה את השניה.
כך תוכל לראות אם בכלל כל השקט הזה מתאים לך.
ואם כן, תפדל תפרידו כוחות וכל אחד יסע לכוון שלו.
אני עשיתי זאת במשך מספר שנים, יצא לא רע בכלל.

מאיר רוטברג
21-02-12, 16:15
אז ככה שתסע ל״ לבד״ תגיד אחרי יומיים איפה אתה אני אתנקם שניים שלושה ק״מ ממך שלא יהיה רעש. אדליק את המנגל עם גושון אנטריקוט אפתח בקבוק לסנטה. רק מהארוחה תזחל בשקט בשקט לנשנש. אני אכין לך מנה בצד שלא נראה ולא נדע. שהיא תעלם אדע שאכלת לשובע.

נ.ב. יישן נהדר בשטח שהאקדח שלי מתחת למעיל ככרית , וכן. לעיתים השקט מלחיץ. אז נרגעים עם איזה בארי ווייט.

דרור ברלי
21-02-12, 16:22
זה בדיוק כל העניין. העיר הסואנת ומסריחה הזו עלתה לי עד כאן (היד על קצה הראש) והעבודה עם הלחצים שלה, והטלפונים, ובני האדם שמקיפים ומציקים ודורשים צומי 24/7 גורמים לי לחפש כמה ימים של שקט מוחלט. לא חברים ולא חברות ולא ילדים ולא נשים ולא נעליים. שקט.
מצד שני, שום דבר לא קשיח. כל תכנית היא רק בסיס לשינויים.

JeePoint
21-02-12, 16:56
לפותח השרשור:<o:p></o:p>

השאלה הנכונה שצריך לשאול היא מדוע אתה לא רגוע? יכול להיות שאם תמצא את התשובה לכך לא תצטרך לחפש אותה רחוק בחוץ (הטבע לא נמצא רק בחוץ, הוא נמצא גם בך). <o:p></o:p>
למה יש צורך להתמסטל עם אלכוהול וסמים כאשר נמצאים בטבע? הטבע לא מספיק ממסטל?!
הפחד הנובע מרובם של התגובות קצת מוגזם והמרחק בינו לבין המציאות גדול (אם לא היית רגוע מקודם עכשיו זה בלתי אפשרי להיות רגוע).
אתה לעולם לא תוכל להיות רגוע כל עוד אתה משתמש באותו כלי - שיצר לך את המהומה, שממנה אתה רוצה לברוח – כדי להיות רגוע.

דרור ברלי
22-02-12, 09:14
הו, הנה פסיכולוג השטח התורן.
בטח תיכף תנסה למכור לי איזו סדנא למודעות עצמית?

GodsFather
22-02-12, 09:20
תן לו/ה להתבטא, אולי יהפוך את השרשור הזה לקצת יותר גברי...

דרור ברלי
22-02-12, 11:08
שיתבטא חופשי, זה לא משהו אישי נגד מישהו שאני בכלל לא מכיר - אלא משהו שיש לי נגד סדנאות השרלטנות האלה שמילא אם הן מרוקנות לאנשים מבולבלים וחלשי אופי את הארנקים... אבל חמור מזה - הן בוחשות להם בראש ומפרקות להם את המשפחות. הצורה שהוא פנה אלי הזכירה לי אותם, ואם הוא לא קשור לזה - אני מתנצל.

למה אני לא רגוע? לחצי העבודה והחיים בכלל. זה התפתח לבעיה רפואית.
חוץ מהשינויים באורח החיים (הפסקת עישון, פעילות גופנית אינטנסיבית וכו') אני חושב שאני יודע מה עוד יעשה לי טוב, ואני מתכוון לעשות את זה. אם זה יהיה טוב כמו שאני חושב, אני אהפוך את הגיחות האלה לכמה ימי שקט במדבר למשהו שאני אעשה כמה פעמים בשנה.

GodsFather
22-02-12, 11:33
אתה רוצה פתרון שירגיע אותך ? תקפוץ לתאילנד או למנילה. שבוע עד 10 ימים, הרפיה ברמה שאף עץ שיטה לא יכול לספק ;)

השמשוני יחיעם
22-02-12, 11:56
דרור !!!

,,"למה אני לא רגוע? הפסקת עישון, פעילות גופנית אינטנסיבית וכו'"......

אוו,,הגענו למהות הבעייה (:,,,

מידבר
22-02-12, 11:56
אתה רוצה פתרון שירגיע אותך ? תקפוץ לתאילנד או למנילה. שבוע עד 10 ימים, הרפיה ברמה שאף עץ שיטה לא יכול לספק ;)
פעם פעם מנזמן כשיוסי ביילין (כן, היה אחד כזה) היה סגן שר החוץ הוא ביקר בניו-דלהי ואחרי איזה ערב רשמי "קפץ" לבקר תרמילאים ישראלים באיזה ROOF. תו"כ העברת באנג בין החבר'ה במעגל, החליפה השחורה והעניבה האדומה שאלו "אבל מה יש לכם כאן שאתם לא יכולים למצוא בארץ...". התשובה היתה צחוק מתגלגל והעניבה החווירה.
דרור, בוודאי תסכים שביילין איש חכם. עזוב אותך משטויות. את מה שאתה יכול למצוא בתאילנד/מנילה אתה יכול למצוא בשטח ואת מה שתמצא בשטח תמצא גם בחולון. ספר לכולם שאתה נוסע לחופשה בחו'ל, הכן מלאי מזון, ספרים וסרטים, אל תצא מהבית שבוע ותזכה ביופי של מנוחה+חסכון בדלק. זכור-אתה יכול ללעוס חוט,אבל אתה לא יכול לקשור מסטיק (שאולי/ארץ נהדרת בסדנת ויפאסאנה. האומר דבר בשם אומרו כאילו הביא גאולה לעולם).
צא בהצלחה.

talw
22-02-12, 12:01
דרור ,גם אני טחנתי כמויות של סיגריות עד לפני שנה ורבע.אני מרגיש שאני נעשה מטורף מיום ליום כולל תופעות פיזיולוגיות מאד משונות,אני לא צוחק.
נראה לי קצת משונה החיפוש העצמי לבד הזה שלך.
לי יש נוהל קבוע של פעם בכמה שבועות טיול חברים קרובים מאד (לא כולל נשים),סוף שבוע שני לילות ,אוכל טוב,שתיה טובה והמון אבל המון צחוקים ,ששרירי הבטן והפנים כואבים גם שבוע אחרי.
להגיד לך שזה עוזר,לא יודע.
אני לא יודע מה היה קורה לי בלי זה.

דרור ברלי
22-02-12, 12:15
עכשיו מנסים לשכנע אותי לא לצאת?

תשכחו מזה. זה מתבשל הרבה זמן, וההחלטה כבר נפלה.
זה כבר לא "אם" ואפילו לא "מתי, (עוד מעט, כשיהיה קצת יותר חמים ביום והרבה פחות קפוא בלילה) אלא רק "לאן".

אנשים שולחים לי ה"פ עם רעיונות ואני מרכיב לי מהם וואחד פאזל. ללא ספק יהיה לי לאן לדלג.

שגיא S
22-02-12, 12:28
דרור דירבאלאק אתה לא יוצא!!
אתה לא רוצה שאני אגרור אותך ואת הסופה שלך עם הסמוראי שלי...למען האמת שנינו לא רוצים את זה...

אל תקשיב לאף אחד בקטע הזה. תצא, רק תוודא שאנשים יודעים איפה לחפש אותך, ושיש לך מספיק מהכל, ואנשים בדקת קריאה אם קורה לך משהו.

אתה גם יכול בכיף להשתמש בי אם תצטרך...

מידבר
22-02-12, 12:52
עכשיו מנסים לשכנע אותי לא לצאת?

תשכחו מזה. זה מתבשל הרבה זמן, וההחלטה כבר נפלה.
זה כבר לא "אם" ואפילו לא "מתי, (עוד מעט, כשיהיה קצת יותר חמים ביום והרבה פחות קפוא בלילה) אלא רק "לאן".

אנשים שולחים לי ה"פ עם רעיונות ואני מרכיב לי מהם וואחד פאזל. ללא ספק יהיה לי לאן לדלג.

לא לא, הכל בצחוק. צא והרגע.

עכשיו ברצינות. נקודה אחת קטנה-עשיתי את זה בעבר, אמנם פחות משבוע אבל עדיין. לא ממש נעים לישון לבד בשטח. איכות השינה לא משהו. אם לא תשן טוב איך תרגע ? אחרי שני לילות כאלה תתחיל לרקוד צ'רקסיה מרוב עצבים.

GodsFather
22-02-12, 12:57
סמוך על דרור שידע לישון היטב. ועוד יחשבו שפתחו נגרייה באמצע שום מקום.

הנסיעה למדבר אינה פוסלת נסיעת רגיעה למזרח. בלי סמים, רק שירותים אחרים. כאלה שהיום כבר לא חוקי בארץ.

מיטב המוחות כבר ביקרו וזה הוכח מדעית ;)

talw
22-02-12, 12:59
לא לא, הכל בצחוק. צא והרגע.

אם לא תשן טוב איך תרגע ? אחרי שני לילות כאלה תתחיל לרקוד צ'רקסיה מרוב עצבים.

בשביל זה הצעתי לו לפני שני עמודים לקחת מגאפון ,הריקוד הולך טוב גם עם הלמפה של צביקי.:D :D :D

מידבר
22-02-12, 13:06
"חזרתי לבלומה עייף, או אז בדמעות באה תקווה, ביקשה שאגיש לה כתף, וזה לנו לילה שלישי כבר, תתארו לכם"

שרשור ענק, אני קורא שוב ושוב ולא מפסיק לצחוק.

אוהבים אותך דרור.

zviki
22-02-12, 13:19
השרשור הזה כבר עושה לי חשק לצאת לחור נידח. אבל -אני אעשה את זה בתקופה יותר מאוחרת של העונה.טפו,טפו,טפו, בלי נדר.
דרור, כך עשיתי את זה בשנים האחרונות [גם אני סבלתי פעם מיאפיות, רובוטים -"זמנים מודרנים"] להלן השילוב המנצח מבחינתי. דורש הוצאה כספית מסויימת,לא בשמיים, בכלל לא,
אבל .וס אמ' אמ' אמ' אמא של הכסף,אתה הולך להשקיע פה בעצמך וזה מה שחשוב באמת, הזמן נוזל לנו מבין האצבעות.
התנחלות בחניון מסודר, משתנה אם תרצה, בסיס אם לגיחות, לחניית הלילה בלבד [הלוגיסטיקה כבר יצאה לי מכל החורים] אפשרות לכלכלה עצמית או בתשלום,מקלחות חמות, מזרונים, תה קפה חופשי על הבר, קניית מצרכים,לא מגלה לך שום אמריקה חדשה.
כמובן שזה אינדיבידואלי,לא מתאים לכל אחד. הידיעה שיש לי משכן נוח לחזור אליו לאחר ההתבודדות בשעות האור,אפעס- קצת פינוק.
======================================== =================
גיל, אין ספק, לא ציינתי את זה, זה ברור מאליו. השהות עם כלב מעצימה,מעשירה את החוויה.

אומי5
22-02-12, 16:36
אני לא מבין את אלו שמתלבטים, זה החלום, זו המטרה, בשביל מה אתם מחזיקים רכבי שטח אם לא בשביל לברוח למדבר כשכולם מטריפים אתכם?

דרור, עזוב תכנונים, אתה מכיר את השטח מספיק טוב, פשוט תיסע.
לך לך למדבר הדרכים יובילו ....

gp1
22-02-12, 17:20
[QUOTE=יונתןמצפה;435590]דרור שני דברים:
1. בדוק שוב את פרשנות השיר שציטטת בפתיחה. אני חושש שתופתע... רמז- לשיר קוראים טרמינל לומינלט. יודע מה זה לומינלט? (מטוס גדול ממריא דרך דמעה שקופה... אח"כ יותר קל הלחץ על העין הטופה...). תפעיל את הדמיון.

שניכם לקחתם את המילה ופירשתם את השיר מאוד לא בכיוון .

"לומינלט" - הוא נר שהחדירו אל פי הטבעת של תינוקות על מנת להרגיעם . היה בשימוש בשנות החמישים והשישים העירונים בינינו לא יזכרו , כי פשוט נעצו בהם וזהו. לעומתם מאיר אריאל גדל בקיבוץ בלינה המשותפת . ובכל בית ילדים היה ארון תרופות ושם הם היו , כל מטפלת או הורה יכל לקחת ולהשתמש עבור ילד שלא מרגיש טוב .

הקישור לשיר הוא שהטרמינל זה הנר לומינט של מאיר.
אבל אם מישהו כאן מעדיף את הנר . נחפש אולי נשאר בארכיון הקיבוץ . :rolleyes: למרות שיש היום תחליפים מגוונים .

omri_t
22-02-12, 19:54
GP , הגדולה של מאיר- (שללא ספק היה אחרון המשוררים) שהשירים שלו הרבה יותר עמוקים ומורכבים.
השיר הספציפי הזה... יכול להתפרש למקום הרבה הרבה יותר מפתיע .
בפעם הבאה שתצאו להתבודד ויהיה לכם הזמן והנחת- תקראו טוב טוב את המילים, תופתעו מהמשמעות...

דרור, הבריחה הזו שלך עושה המון חשק.
אישית אני חושב שזו לא ממש העונה- הקור והרוח לא עושה נעים.
אבל אי אפשר לתאם לוז ללחץ שנבנה בפנים ביומיום.
יש לי כמה נ.צ מיוחדים שבעבר אספתי למטרת לינה, אעביר לך כשאמצא את הרשימה.

דרור ברלי
22-02-12, 20:24
תעביר, אני אוסף את החומר... זה לא ספונטני, אלא מתוכנן טוב טוב... ואני לא אצא למדבר עכשיו אלא במהלך החודש הבא או זה שאחריו. כפי שכתבתי כבר - יותר חמים ביום, פחות קר בלילה.

riko
22-02-12, 21:12
דרור לאן שתיסע שתהיה דרך צלחה ומנוחה טובה - זה אחלה רעיון , וכל אחד מתי שהוא צריך את זה לנשמה .
זכור לקחת מעשנת קטנה וחמודה , יהיה לך הרבה זמן להתפנק עליה ואיתה , ולהנות מטעמים משובחים . מה גם שלאחר העישון , הבשר/עוף/דג , יחזיק יופי מעמד
בשמש המדברית
תהנה !

talilim
26-02-12, 09:07
אני הייתי מלווה כלב ממישהו.
יש לך עוד יצור איתך, אבל אחד שלא מזיין לך ת'שכל, אלא רק נמצא שם.

דרור ברלי
26-02-12, 10:14
להלוות כלב?....
מי ילווה לי את הכלב שלו?...

מה הלו"ז של אדון סוכי? הוא פנוי בסוף מרץ - תחילת אפריל?

talilim
26-02-12, 10:37
הייתי מלווה לך את סוכריה, אבל לא נראה לי שיש לך את השרירים המתאימים.
האמת שגם לו מתאים איזה שבוע במדבר.(בתקווה שאיזה בדואי יתאהב בו)

דרור ברלי
26-02-12, 11:25
תגידי לי, אני צריך לאמץ שרירים אחרי האירוע לב?
קושרים את התפלץ הסוכרי הזה לסופה. הוא יכול לעזור למשוך אותה ולחסוך קצת דלק.

מאיר רוטברג
26-02-12, 15:02
הפסקת לעשן, הפסקת לשתות , גם לזיין כבר כלום , בקיצור אתה מת או חי??

zviki
26-02-12, 15:07
כלב אין לי בשבילך, אבל - יש לי מבחר אין סופי של בובות מתנפחות , אני רק צריך ממך את המידה הנכונה.
במחשבה שניה..... אחרי האירוע - לא בטוח שזה כדאי כל כך, חוץ מזה שלעץ השיטה יש ימבה קוצים נשירים. כל העסק עוד עלול להתפנצ'ר לך.

דרור ברלי
26-02-12, 15:43
הפסקת לעשן, הפסקת לשתות , גם לזיין כבר כלום , בקיצור אתה מת או חי??

פעם אחרונה שהיתי ככה, זוכר מתי? אוקטובר-נובמבר 2004? סביב מדורה בנחל עקרב? איזה הרצאה דפקת לי שם?
אפשר לומר שהפנמתי טוב טוב את דברי החוכמה, ומה קרה כמה ימים אחרי?.......

talw
26-02-12, 16:52
עזר כנגדו

שתי מילים עם כלכך הרבה חוכמה כאילו ספר שלם.

talilim
26-02-12, 17:08
תגידי לי, אני צריך לאמץ שרירים אחרי האירוע לב?
קושרים את התפלץ הסוכרי הזה לסופה. הוא יכול לעזור למשוך אותה ולחסוך קצת דלק.

לא.
בוודאי שלא.לא ידעתי...
סוכי (התשובה בגוף התיפלוץ ) טוב בהרבה דברים...
אחד מהם הוא לפזר את הסוכר שהוא עשוי ממנו.
אתה חייב אותו עכשיו.

אור .ס.
26-02-12, 21:15
כלב אין לי בשבילך, אבל - יש לי מבחר אין סופי של בובות מתנפחות , אני רק צריך ממך את המידה הנכונה.
במחשבה שניה..... אחרי האירוע - לא בטוח שזה כדאי כל כך, חוץ מזה שלעץ השיטה יש ימבה קוצים נשירים. כל העסק עוד עלול להתפנצ'ר לך.

צביקי כשאתה משאיל לו בובה מתנפחת, אל תשכח להזהיר, לא מעשנים ולא נושכים את הציצי

-->