PDA

צפייה בגרסה מלאה : גרמושקה לדרייבשאפט?

סופת המדבר
20-02-12, 20:19
בזמנו שקניתי דרייבשאפט קידמי משופץ לסופה רציתי לשמור עליו קצת מחולות
שמתי על הסליפ יוק גרמושקה של מסרק הגה עם שתי בנדים
לאחר תקופה הדרייב' נהרס כתוצאה של פיתול השיניים
כשהלכתי לברר על החלפה של הסליפ יוק הבחור במכון דרייב' אמר לי ''מה זה למה אתה צריך את זה''
בסוף לא שיפצתי את הדרייב' אבל בקרוב אני יצטרך לשפץ אחד אחר
השאלה אם אין איזה גרמושקה יעודית לשים על הסליפ יוק שימנע מחולות ומשאר חומרים שוחקים להגיע לסליפ יוק?
ואולי אתם שמתם שמשהו אחר?

טל חסיד
21-02-12, 20:27
אני יסביר לך למה לדעתי מיותר הגרמושקה, כאשר היא אטומה לחלוטין היא תיקרע די מהר מלחץ או משחיקה, במידה ותרכיב גרמושוקה אם חורים כמו של בולמים של ראנצו לדוגמא, הבעיה היא שכל העסק יאסוף בוץ אבק ומים שהם התערבות ה"כי טובה" לשחיקה של שיני ההזחה וילכד שם ויגרום לבלאי די מהיר. יש שיטות אחרות לאטימה אם
Oרינג או מחזיר שמן ברכבים יפנים+ פיתמת גירוז זה עובד טוב, הכלל הוא גירוז בתדירות גבוה לרכבים אם מהלכי מתלה ארוכים.

טל

ד ו ר ו ן
21-02-12, 20:47
איזה שחיקה?
הגרמושקה עובדת כמו אקורדיון, מתכווצת ומתארכת עם הגל-הינע ומסתובבת יחד איתו.

טל חסיד
21-02-12, 21:31
שחיקה? כמו של גומי על גבי ציריה רק דק ממנו ונימצא באיזור פגיעה מאד. כמו באוטו שלך.

טל

ד ו ר ו ן
21-02-12, 21:49
אם הגרמושקה מסתובבת עם הגל הינע, איפה יש שחיקה?

טל חסיד
21-02-12, 22:17
דרישפט, שיני הזחה נפתח ניסגר, נפתח ניסגר.

לילה טוב

טל

hitoy
21-02-12, 22:49
מה שצריך זה להקפיד על גירוז וכמה שיותר (בתכיפות לא בכמות), כשאתה מגרז אתה בעצם מכניס גריז נקי דרך הפיטמה והגריז הישן יוצא עם הליכלוך.
אני מגרז כמו בשריון, את כל הצלבים / תפוחים ואחרי כל טיול. כמובן שצריך לשים לב שאתה לא מפוצץ גומיות וכו!.

יובל48
21-02-12, 22:56
נראה משהו מיותר לחלוטין,סליפ יוק אינו החוליה החלשה במערכת העברת התנועה.
נתב את הדמיון היצירתי שלך לשיפצורים אחרים.

ד ו ר ו ן
22-02-12, 15:47
דרישפט, שיני הזחה נפתח ניסגר, נפתח ניסגר.
טל
אם הגרמושקה בקוטר החיצוני של השרוול, אז אין מגע בין הגומי לשיני הזחה בזמן התנועה של שיני ההזחה פנימה והחוצה.

אני משתדל לגרז לפני ואחרי טיולים, אבל בכל זאת, בפועל, האבק נדבק לשיני הזחה שבחוץ, וחוזר פנימה עם התנועה של הגל-הינע.
יכול להיות שאולי יש שפצור פשוט שמשפר משמעותית את השמירה על המערכת?
יש רכבים שמגיעים כך מקוריים מהיצרן.

tooshey
22-02-12, 16:30
ההתאמה בין שיני ההזחה אמורה להיות כל כך מדוייקת ששום לכלוך לא יכנס.
אם יש חופש ונכנס לכלוך, סימן שהשיניים שחוקות וגל ההינע לא תקין.

בכל מקרה השיניים אינן אמורות להיות חשופות, בטויוטה למשל יש שרוול הגנה ממתכת על החלק הזחיח.
אם בוצעה הגבהה של הרכב ולא תוקן אורך גל ההינע, השיניים יחשפו, וזה מצב לא רצוי כי בעצם אין חפיפה מלאה בחלק הזחיח.

בגלי הינע מסויימים יש כובע הברגה על הנקבה הזחיחה, ומתחת לכובע יש טבעת לבד המשמשת כמנגב.

אני לא אוהב את רעיון הגרמושקה, יותר נזק מתועלת.

הפתרון האמיתי הינו גירוז תדיר, כמו שנכתב מעלי.

בברכה,טושי

-->