PDA

צפייה בגרסה מלאה : באגי עם מנוע וגיר פונטיאק גרנד פרי

hcohen10
22-02-12, 16:00
חברים יש לי באגי סנד ראיל בניה עצמית עם מנוע וגיר של פונטיאק גראנד פרי. המנוע חזק ועצמתי (3100 V6) אך בתחילת הנסיעה הוא פחות חזק מנסיעה של פונטיאק. חקרתי את הנושא וגילתי שבגרנד יש מערכת שנועדה למנוע פרפור והחלקה (בארצות מושלגות) שמופעלת על ידי כפתור (שנמצא משמאל לנהג), בקיצור מערכת זו גורמת לגיר להתחיל נסיעה מהילוך 2!!!! וכנראה בזמן פירוק המנוע והגיר מהרכב מערכת זו פעלה... אני צריך עזרה כדי למצוא את הנקודה שהכפתור מתחבר למערכת הזו ולבטל את הפעולה של המערכת(מחשב גיר צמה) אם מישהו יוכל להדריך אותי או לעזור לי עם איזה תרשים או משהו כזה... וכמובן שאם יידרש יהיה תשלום

kobiarava
22-02-12, 16:29
אני לא שולל את הרעיון שלך על הסף, אבל הייתי מתחיל מיחסי ההעברה, שהם הגורם הבעייתי כמעט בכל באגי שנבנתה על בסיס גיר שירד מרכב סידרתי. מה מידת הגלגלים שקיימת אצלך בבאגי? מה היתה המידה המקורית? סביר להניח שיש לפחות 15-20% הבדל, מה שגורם להתחלת נסיעה כבדה וחלשה. למרבה הצער, אין ממש מה לעשות בעניין...

קובי

hcohen10
22-02-12, 20:06
קובי לקחתי בחשבון את מה שהעלתה פה על המידה. אבל לפי רוב הסימנים שהמנוע והגיר נותנים לי אז זה תוצאה של הכפתור (טוב נו אני מקווה לפחות) אני אופטימי. ברגע שאגיע לפיתרון אעדכן אותך איזה מבין התאוריות נכונה... נ.ב- בתמונה זאת הבאגי שלך?

kobiarava
22-02-12, 22:02
מבלי לזלזל, אילו סימנים אתה מקבל מהמנוע והגיר? ספרת העברות הילוכים? מי בנה את הרכב? ההיגיון אומר, שאם היה כפתור כזה, וחתכו את החיווט שלו מהצמה, הוא לא היה נשאר נעול אלא אם היו מגשרים את 2 החוטים.

קובי

hcohen10
22-02-12, 22:42
קצת אחרי תחילת הנסיעה התגובה שהמנוע מספק לגלגלים היא הרבה יותר חזקה ומהירה. קניתי את הכלי הזה ואני מתכנן בקרוב (הכל בהתאם לתקציב) לשנות ולשפר כמה מהמיכלולים שלו וזה אחד הדברים שאני רוצה גם לעבוד עליהם. אני לא מבין גדול זאת הבאגי הראשונה שלי. אני מקווה שזאת הבעיה שיהיה אפשרי לפתור אותה מתישהו...

hcohen10
22-02-12, 22:52
ועוד משהו ששכחתי, היחס החזק מאוד, ואפילו כמעט מפחיד שהמנוע והגיר מספקים בהילוך רוורס. זה אחד הדברים העיקריים שגורמים לי לחשוב כך...
אני לא בטוח שחתכו את החוטים מהצמה יכול להיות שניתקו פשוט את הכפתור והשאירו את החוטים מחוברים.... בשביל זה אני רוצה את המידע הזה איפה אני יכול למצוא את השקע, חיבור, חוטים מה שזה לא יהיה.... ושוב כמו שאמרתי אני לא המבין הכי גדול אבל אני משוכנע ומקווה שזאת באמת הבעיה והיא ניתנת לפיתרון....
עזרה תתקבל בברכה0546621315 חיים כהן

arnonshoshani
23-02-12, 05:53
חיים שלום

אחת הבעיות הקשות ביותר של באגים היא שהם עם מנועים שהוציאו אותם מסביבתם הטיבעית.
יש צורך בכל מיני מערכות מכניות וחשמליות בשביל "לעבוד" עליו בכדי שירגיש בבית.
אחת הבעיות היותר נפוצות בשימוש במערכות שהם אלקטרוניות וממוחשבות הן העברת ההילוכים.
מערכות שיש להן אלקטרוניקה מלאה ולהערכתי יש בפונטיאק הזו כולל גיר ממוחשב. עם לא כל המחשבים והחיישנים שלהן מחוברים הם חושבים שיש תקלה ומכניסים את הגיר למצב "שוב הביתה" כלומר זהו מצב שבו הגיר נכנס להילוך אמצעי כלשהוא בגיפים זהו שלישי למשל. (אצלך אתה אומר שני)
המצב הזה לא יתוקן וההילוכים לא יעברו או ירדו לראשון גם לא באמצעים ידניים (בידיות שאפשר לעשות זאת)
הדרך לתקן את זה היא על ידי איפוס המחשב מתקלות וכמובן לתקן את התקלה שנגרמה.

ארנון שושני

tzagi
23-02-12, 07:04
ארנון כרגיל כמו כלב ציד שתפס לו את שביל הריח.
יש מצב שאצלך בכלל ביטלו את מנורת התקלה והתקווה ששמרו את החיבור לסורק.
אצא מנקודת הנחה שאתה לא מומחה בקריאת סכמות חשמליות ולכן אמליץ שתפנה לאדם שיש לו את היכולת, ידע וסבלנות לפענח מה עוללו שם
במקרה שאני טועה ואתה מעוניין לנסות....אין בעיה לכוון אותך, רק אזהרה, זה עבודת נמלים, לא מתאים לחסרי סבלנות או למתחילים.

hcohen10
23-02-12, 08:52
ארנון וג'ו תודה נתתם לי 2 כיוונים חדשים.. ונכון יש לה גיר ממוחשב. ואין לי ידע אבל יש לי המון סבלנות.... אז יאללה למוסך
!

GodsFather
23-02-12, 09:02
זה לא צחי, זה ג'ו :)

-->