PDA

צפייה בגרסה מלאה : ריינג 93 2.5 דיזל או גראנד 93 4.0 בנזין

danny_aaron
23-02-12, 21:52
שלום .
האם ההרפתקאה של אחד משני אלה היא הרפתקאה מוטרפת ?
הריינג עם 400000 על השעון באיזור אשדוד 20K ש"ח
הגראנד משופר עם הגבהות וחיזוקים .45K שח
המחירים לפני דיונים .
רכב שישמש לטיולים בלבד ,
דברו איתי ושתפו אותי מה דעתכם ,
תודות

asafk
23-02-12, 23:35
על פניו, ריינג' Tdi300 במחיר כזה - עסקה לא רעה בכלל. קח בחשבון "דיסקברי דיזל בתחפושת" , אבל במשקל נמוך יותר (כלומר מעט פחות איטי), ומעט קטן יותר מבפנים. יש עוד ענייני חשמל פנים (דשבורד והאזור הזה) ששונים ולכן תהיה קצת יותר התעסקות במציאת חלפים (לייבא מחו"ל) - אבל כיוון שזה אמור להיות רכב טיולים בלבד - לא ממהרים.
מה שחשוב מאוד לשני הכלים שהם כבר ישנים - מה מצבם הספציפי - הקילומטרז' לא אומר כלום, רכב יכול להיות נבלה עם 100 אלף ויכול להיות שמור ומסודר עם 800 אלף.

אסף.

Bernard
24-02-12, 00:02
דני?!?
זה אתה?

אני לא הייתי נוגע, לא בזה ולא בזה.
להלן הסבר/תירוץ/נימוק:
מנסיון על עשרות ריינג'ים ממודלים 1989-2002 (כשאני בעלים של שניים), בהתחשב באיכות גימור/ייצור, אין שום טעם לקנות ריינג' (מכל שנתון שהוא), אם הוא לא מצוייד במתלי אויר.
לבד ממתלי האויר (ולא אכנס לעניין האמינות והבעייתיות, שיש או אין במתלי האויר - אני בעד מתלי האויר), אין כל יתרון בריינג' רובר המדובר ובודאי שלא על הדיסקברי (שמבחינת מכלולים ומבנה מכני) הוא ממש העתק של הריינג' 1993-95.
יש פה למכירה דיסקברי 1995 (לא שלי ולא קשור אלי), באותו מחיר...
מנוע ה-4.0L, שישה צילינדרים בטור, של הגראנד, נחשב משום מה לאייקון "חסין כדורים". אולי.
בסופו של דבר מדובר במנוע גדול (פיזית), ישן ומיושן, כבד, רועש וחלש יחסית. נכון יש כל מיני "קומבינות" שאמורות להוציא עוד אי-אילו סוסונים, ע"י הגדלת נפח, שינויי קראנק וטלטלים, החלפת חלקים ותוספות עם מנועי ה-CJ וכו' (הסטרוקר המפורסם), הכל בנסיון להוציא עוד "משהו" מהבהמה.
חלק מבעלי הסופות ניסה לבצע את הניתוחים האלה בהצלחה פחותה ופחותה יותר (אתה יכול לחפש שירשורים בנושא..).
בכל מקרה, מדובר בדגם נדיר יחסית (הזול ביותר במשפחת הגראנד) שהיתרון היחידי שלו על דגמי ה-V8, היה מחיר נמוך ורמת גימור נמוכה.
אם כבר גראנד, רק V8. ההפרש פשוט לא שווה את הירידה הענקית בביצועים ובגימור/פאר.

דרור ברלי
24-02-12, 00:16
מנוע ה-4.0 ליטר שש בטור ה"חלש" הזה של Jeep הוא אחד ממנועי הבנזין הטובים שבנמצא. חלש?... הצחקת אותי. הוא לועס ויורק את ה-V8 בנזין המקביל של לנדרובר.
על האמינות אתה לא רוצה להתחיל לדבר, נכון?... בטח לא על TDI200-300 בדיסקברי ובריינג' עם ראשי המנוע המעופפים...

יש הרבה קסם בריינג' קלאסי, אבל מדובר באוטו שגם כשיצא מהסוכנות עם הניילונים עדיין על מושבי העור שלו, כבר אז נחשב ללא אמין ולבעייתי.
עכשיו, כשהוא בן 20 תיכף ולמעט חלק מהמכניקה (של דיסקברי דור 1) אין לו חלפים זמינים תחת היד (רק בחו"ל) אתה בטוח שאתה רוצה להתעסק בזה?... כשהיה חדש ועלה מעל חצי מיליון שקלים הוא היה אוטו לעשירים, וגם היום כשהוא שווה 20K שקלים בקושי ונדמה שכל תפרן יכול סוף-סוף לקנות לעצמו אחד כזה, הוא עדיין נשאר אוטו לעשירים. אני לא הייתי מתפתה.

גם הגרנד הזה לא נשמע מציאה. מחיר גבוה עבור מודל ישן. במחיר כזה אפשר למצוא כלים יפים ושמורים, חדשים יותר ועם מנוע V8.

Bernard
24-02-12, 00:41
מנוע ה-4.0 ליטר שש בטור ה"חלש" הזה של Jeep הוא אחד ממנועי הבנזין הטובים שבנמצא. חלש?... הצחקת אותי. הוא לועס ויורק את ה-V8 בנזין המקביל של לנדרובר.
על האמינות אתה לא רוצה להתחיל לדבר, נכון?... בטח לא על TDI200-300 בדיסקברי ובריינג' עם ראשי המנוע המעופפים...
...

אני אתעלם לרגע, שאתה, למעשה, מסכים איתי, דרור:cool:..

אני לא מתכוון להכנס לויכוח המטופש הזה, של "מי יותר גיבור לנד רובר או ג'יפ" (ברור שלנ.. נעזוב את זה.) - נשמור את זה למפגשים עם בירה וים ובריזה (לוויות, פחות עושות לי את זה)...
אבל למה אתה מבלבל מישהו "חדש" בכל מיני דברים לא רלוונטיים לשאלה שלו?

המנוע הנהדר הזה, היה נהדר לזמנו.
כך גם הדיזל 6 בטור (הלא-מוגדש) של טויוטה וכך גם ה-5.7 דור ראשון (קרבורטור/הזרקה חד נקודתית) של ג'נרל מוטורס וכו'.
מנועים ענקיים בגודל הפיזי, כבדים, בזבזניים וחלשים יחסית שעובדים גם עם 30% ממספר הבוכנות וניתן לשפץ אינספור פעמים.
כל זה נכון - ל"אז".
היום לא עושים כאלה ולא משתמשים בהם, מהסיבות שמניתי.
אתה גם לא יכול להתעלם מהעובדה שזהו הנמוך בהיצא של הגראנד - הזול ביותר, החלש ביותר, הקטן ביותר, בעל רמת הגימור והמכניקה הירודה ביותר - לארדו.
למה? כי הוא כזה.
היה להיט וחדשני ב-CJ, ב-YJ ובצ'ירוקי - היה.
עכשיו (גראנד 1993) יש דגם טוב יותר, גם מבחינת המנוע - V8.
אין כל טעם לקנות את ההיסטוריה (שלא עומדת במבחן הזמן. לא עושים אותו יותר) כשיש אלטרנטיבה הרבה יותר טובה.

ומה הקשר בינו לבין מנוע דיזל 300/200, של לנד רובר?
זה נבלה וזה טריפה - אני לא מתכוון באמת, רק מסביר שאת שניהם אני לא מעריץ. במיוחד את הדיזל. כל דיזל..
ההשוואה הנכונה היא בין ג'יפ 4.0L שישה בטור לבין לנד-רובר 3.9L V8.
ה-V8 יותר חזק (נדמה לי בשלושה סוסים), מומנט דומה (קצת יותר ל-6. בכל זאת בוכנות גדולות יותר..), ה-V8 יותר קל, יותר קטן, יותר זריז, יותר חסכוני בסופו של דבר.
וזה רק לגבי המנוע.
זו הסיבה שהפנתי את תשומת ליבו של דני, לדיסקברי בנזין שיש למכירה.
וזה לא שאני אומר שדיסקברי יותר טוב מגראנד - הוא פשוט יותר טוב מגראנד 4.0L שישה בטור..:).

עכשיו.
למי שמחפש נוסטלגיה - אחלה. יש לך פיסת היסטוריה (רועשת וכבדה) שאתה יכול להתגאות בה ולנסות לשפר.

דרור ברלי
24-02-12, 10:18
בוא'נה, כבר מזמן לא היה לנו איזה ויכוח בריא ואינטילגנטי עד זוב שמן בנוסח עדות הג'יפטריפ, של מי יותר גדול ויותר טוב!.............
לשנ יהמנועי םהאלה יש כמה דגמים, יחסי דחיסה שונים, ובהתאם גם כמה גרסאות הספק רשמיות. אם אאתהמ דבר על הנתונים שמקובל לצטט בארץ - אז כן, ל-V8 הבריטי יש יתרו ןשל 2 כ"ס על מנוע ה-4.0 הרגיל. הדגם שמותקן בגרנד צ'רוקי ובסופות ממודלים גבוהים דווקא חזק יותר ב-8 כ"ס מה-V8 של לנדרובר...
2 כ"ס לפה או 8 כ"ס לשם לא מספרים את כל הסיפור - בפועל, מנוע ג'יפ 4.0 באמת לועס ויורק בכל השוואת תאוצה את ה-V8 אלומיניום של לנדרובר שאפשר לקרוא לו בכל שם שתרצה, פרט ל"זריז" ו"חסכוני"...
למה לדבר? תביא דיסקברי בנזין, מצידי אפילו ידני, מול ג'יפ. סופה. יודע מה? סופה ארוכה. סגורה. הכי כבדה. יודע מה? גם מול גרנד 4.0... על YJ מקורי קטן וקל או על XJ אני כבר לא מדבר, כי התוצאה תהיה משפילה. סתם התעללות... מה נעשה? תאוצה מהמקום לרבע מייל, או לקילומטר, מה שתבחר. כן, זה סגנון חוב"תי לגמרי - אבל זו הדרך היחידה לסיים כל ויכוח.
אם הפער שהג'יפ יפתח יהיה קטן יותר מ-50 מטרים, נכריז שהלנדרובר ניצח?...........:)
מכיוון שאנחנו מדברים על כוח מנוע ותגובת דוושה נטו - אפשר לעשות את זה גם בדיונה, בנוסח מלך הגבעה... אלא ששם הפער עלול להיות עוד יותר משמעותי לטובת הג'יפים.... עצתי - תישאר על הכביש ותתענג על הסאונד - לפחות את זה אי אפשר לקחת מה-V8 של לנדרובר שבאמת נשמע נפלא. בעצם, ככה זה עם כל V8.

אף אחד לא מתווכח שמנוע ג'יפ-4.0 הוא מנוע מיושן ושהטכנולוגיה של היום התקדמה מאוד. היום מנועים בנפח כזה מספקים עוד 100 כ"ס בלי למצמץ. אבל המנועים המודרניים הם גם יקרים ומורכבים, וגם לא יכולים לסבול תחזוקה עצמית, ולא ישרדו לאורך זמן בסביבה ובתנאים שהמנועים של פעם מרגישים בהם כמו בבית.
אם כבר מדברים על מנועים מיושנים, הרי שגם ה-V8 של לנדרובר נולד עוד בתחילת שנות השישים, כאשר ביואיק הבינו שמהדרעק הזה כבר לא ייצא שום דבר טוב ומכרו אותו ללנדרובר. בתכל'ס, המבנה שלו לא שונה בהרבה מהסמול-בלוק האלמותי של GM, למעט עובדת היותו עשוי מאלומיניום, ועובדת היותו הרבה פחות חזק והרבה-הרבה פחות אמין....

שני המנועים האלה מיושנים ונמצאים בתוך שתי מכוניות מיושנות. שתיהן בנות כמעט 20, עם מאות אלפי ק"מ בתחת. הגיל לכשעצמו פחות בעייתי בעיני, אבל מכיוון שאלה SUV עתירי אבזרים חשמליים ושאר קישקושים שנוטים לייצר תקלות יש מאין, הסבירות שכל המכלולים שלהם נשארו תקינים פיקס בכל מאת האחוזים די נמוכה - ואתה, כל זה לא מספיק לך, גם את התקלות שמייצרות כריות האוויר אתה רוצה? ברכב בן 20 שעולה 20K שקל?... (ויעלה עוד 20K רק כדי ליישר קו, ואחר כך עוד 20K בשנה על תיקונים, כל שנה)
הריינג' הזה לפחות מתומחר בהתאם מול הגרנד שמתחיל גבוה מעל לפופיק. לא הייתי אומר נבלה וטריפה, אבל כן הייתי מחפש משהו אחר, קצת פחות זקן משניהם, ואם זה ששאל את השאלה הוא גם חבר, אכפת לך ממנו וחשוב לך שיישאר חבר שלך גם בעתיד - אני לא הייתי ממליץ לו על דיסקברי דור 1. לא דיזל ולא בנזין, אלא על גרנד V8 חדש יותר או על אחד היפנים עם מנוע בנזין - פג'רו או טרופר.

grand
24-02-12, 10:44
איזה כיף..... באמת התגעגעתי.

אולי הסיבה לגעגועים היא שכמעט ולא נשארו אקזמפלרים כאלה נוסעים ( ל"ר כן?)

danny_aaron
24-02-12, 11:26
שלום לכל המשיבים .
לא תיארתי שאצליח להצית פה את השאלה האם JEEP או LANDROVER .

לגבי הריינג זה פשוט מצחיק ראיתי אותי בנסיעה במקום שבו אני גר ולמחרת ראיתי אותו למכירה ביד 2 .
שאלתי דבר ראשון האם הוא עם כריות אויר , אז זהו שהוא לא ,הוא מוסב
הוא יד שישית והבחור מחזיק אותו שנה וחצי , רואים שהרכב עבר לא מעט ,
יש לו פגוש ברזל עם חלל של מה שהיה פעם כננת .
אני לא יודע למה אבל לריינג יש עדיין איזה שהוא קסם למרות שאני ממש מתחמם על צירוקי או גראנד .
המחיר פשוט גרם לי "לחשוב" שאולי זה מעניין .
אני ארד ממנו ואחפש משהו שכתוב עליו JEEP ,
ו-Bernard לא נראה לי שאנו מכירים - אולי ?
אתה מוזמן לשלוח ה"פ ולברר ,
ולכל החברים פה אם אתם מכירים / שומעים על גראנד או צירוקי שווה אנא עדכנו אותי
תודה ושב"ש

tomerz
24-02-12, 12:18
בתור אחד שהיה לו לנדרובר דיסקברי 6 שנים ודיפנדר שנתיים והיום נוסע על גיפ רנגלר
אל אבל אל תיתקרב ללנדרובר זה מחלה כמו סרטו ולא רכב שטח

Bernard
24-02-12, 14:38
ראשית, זה לא ויכוח למי יש .. יותר וכו', מהסיבה הפשוטה שאין לי דיסקברי.

אבל.

אבל היתה לי סופה 95 במשך כמה שנים ומאוד אהבתי את הרכב ומאוד שיפרתי את הרכב.
נכון, 180 כ"ס לפחון כמו סופה, זה די והותר, במיוחד לגיר הידני הקצרצר , עד הילוך שלישי.

ברור גם שדיסקברי, למרות כל בעיות האמינות, האמיתיות והלג'נדריות, הוא אוטו, שזה קצת יותר מרכב.
יענו, כבד יותר, מרופד יותר, שקט יותר, הילוכים "מסודרים" יותר וכו'.

עוד ברור, שסופה עם מנוע מתוחזק "תיקח" בתאוצות כל דיסקברי עם מנוע מתוחזק (אם ימצא כזה..) - לא חוכמה גדולה. כם כל באגי יקח את שניהם.
אני גם מהמר שאם תפשיט דיסקברי מכל מלבושיו ותהפוך אותו מאוטו לרכב, תתקין לו גיר ידני בעל יחסי העברה של סופה, לא יתקשה "לקחת" סופה, לאחר גיהוק ראשוני - אי אפשר להתעלם ממומנט ראשוני עדיף, של מנוע 6 לעומת 8, על אותו נפח..

איזה רכב/אוטו משיג ואו "לוקח" לא אומר דבר וחצי דבר על המנוע.

אני גם לא ממעריציו של מנועי V8 של לנד רובר ותאמין לי, אני יודע עליהם דבר או שניים (לא סתם ייבאתי מנוע קמארו SS, להתקין בריינג' הקודם שלי זצ"ל).
אבל גם אותו/אותם יש בנפחים שונים מעט, ויחסי דחיסה והספקים (עד 500) וכו' וכו'.
וכן, הוא וריאציה לא ממש מעולה של ה-SB משנות השישים, שזה בערך הדור של ה-6 בטור של ה-CJ.

ועדיין.
ועדיין ה-V8 הוא מנוע יותר מתוחכם ויותר מעודן ויותר שקט ויותר פוטנציאלי ויותר הכל (חוץ מפשוט וסלחן להזנחה, אבל כך גם המנוע של המודל T..) מ-6 בטור.

לעניין.
אני מכיר מישהו, מאוד נחמד, שלפני כמה חודשים קנה דיסקברי V8 1996 שנראה ונשמע מ ע ו ל ה.
תיקח אותו ותיקח את הסופה (אפילו שלך, דרור) ונראה במי יבחרו לשימוש יומיומי.

ואתה לא דוגמא, דרור.
חבר שלי, מניו יורק, נוסע ביומיום, כבר שלוש שנים, בריינג' רובר 2002 - חדש לגמרי וללא כל בעיות "אופייניות" ולא מוכן להחליפו.
בארץ הוא מחפש רק CJ. לא מוכן לשמוע על רכב אחר. רק CJ עם מנוע הזרקה.
למה? ככה.
אבל אני לא חושב שתשמע אותו אומר שה-CJ (או סופה) יותר טובים מדיסקברי.
זה פשוט הבדל בין רכב לאוטו...

לעניין הגראנד.
אמרתי דבר פשוט לגמרי: למה להסתפק ב-6 בטור (ורמת גימור נמוכה) עם באותו מחיר כמעט, יש לך V8 מפואר - וזה בלי להכנס לטרנספר/סרנים/וכו'.

לעניין הריינג', אמרתי שאם לא אויר, אז למה בעצם.
כל הייחוד שלו זה המתלים אחרת הוא סתם דיסקברי, שנראה קצת אחרת (ועוד פחות אמין..).

Bernard
24-02-12, 15:04
שלום לכל המשיבים .
לא תיארתי שאצליח להצית פה את השאלה האם JEEP או LANDROVER לא הצתת כלום. זה על אש קטנה מזה מספר עשורים. כל כמה זמן יש התפרצות קטנה ואז JEEP מעתיקים עוד איזו טכנולוגיה ומוציאים דגם חדש וחוזר חלילה...

לגבי הריינג זה פשוט מצחיק ראיתי אותי בנסיעה במקום שבו אני גר ולמחרת ראיתי אותו למכירה ביד 2 .
שאלתי דבר ראשון האם הוא עם כריות אויר , אז זהו שהוא לא ,הוא מוסב 93, לא חייב להית מוסב. עד אמצע השנה, לא היו מתלי אויר.
הוא יד שישית והבחור מחזיק אותו שנה וחצי , רואים שהרכב עבר לא מעט ,
יש לו פגוש ברזל עם חלל של מה שהיה פעם כננת .
אני לא יודע למה אבל לריינג יש עדיין איזה שהוא קסם למרות שאני ממש מתחמם על צירוקי או גראנד .
המחיר פשוט גרם לי "לחשוב" שאולי זה מעניין .
אני ארד ממנו ואחפש משהו שכתוב עליו JEEP ,
ו-Bernard לא נראה לי שאנו מכירים - אולי ?
אתה מוזמן לשלוח ה"פ ולברר אם "לא נראה", אז כנראה שלא..
ולכל החברים פה אם אתם מכירים / שומעים על גראנד או צירוקי שווה אנא עדכנו אותי
עזוב אותך מצ'ירוקי: קטן, מיושן, ספרטני ויקר (כן, יקר. מאוד) מהגראנד.
מיותר לגמרי.
אם הכיוון הוא JEEP, לך רק על גראנד.
תודה ושב"ש
...

בני
25-02-12, 00:09
אני לא הייתי ממהר לקנות גראנד v8, המנועים הללו נוטים להתחמם באקלים שיש לנו בארץ
ואילו ה 4.0 לא. והכי חשוב גראנד אם המנוע הקטן ניתן להסב בקלות יחסית לידני
לאדם כמוני שרכב שטח = גיר ידני בלבד היתרון של ה 4.0 הוא מוחץ, לדעתי.
לגבי הגראנד המדובר, אם הוא בגרסה הפחות מאובזרת רווח נקי של הבעלים והקונה העתידי, פחות דברים שיתקלקלו.
כן תיקח בחשבון משהו שכמעט לא מדברים עליו כאן, לגראנד אין שילדה...

ori abr
25-02-12, 00:32
אני הייתי הולך על הגרנד....סליחה כבר הלכתי על אחד שנת 98 מנוע 4.0 ולא מצטער לרגע שלא קניתי דיסקברי במחיר דומה....

ziv1805
25-02-12, 01:33
שלום חברים,
השרשור הזה מתלבש לי כמו כפפה. מזה כחודשיים אני מתלבט האם ללכת לכיוונו של הגראנד המפנק (רכב שטח נטו לסופ"שים) ואם אכן כן, אז מה עדיף V8 או I6 ... חפרתי את השרשורים הרבים בנושא, אך לא הגעתי אל הנחלה עדיין. אבל בתור בעלים של לנד רובר בעבר - היו ימים ששקלתי לקבור אותו באדמה בעודו מונע, משמע לברוח כמו מאש !
אז אודה לכם את תמשיכו בשפיכת הידע הרב שאתם מפגינים בנושא הגראנד המדובר, אתם בהחלט שופכים קצת אור...:)

בני
25-02-12, 04:16
יש לך ים של מידע בפורום הרלוונטי, הפורום הזה מתנהל כמו משפחה
תתחיל לקרוא, זה ייקח לך כמה שעות בגדול הפורום הזה מכסה כמעט הכל.

אני כן הייתי שמח אם החברים יוכלו לספר מה קורה אם גראנד zj שמטייל בשטח? מה קורה אם האין שילדה?
סדקים? נקודות בעייתיות ידועות? איך מתקנים?

zik5
25-02-12, 06:04
הגראנד 4 ליטר לא חייב להיות פחות מפואר....שלי היה דגם הורביס (95)עם כל הפנוקים ויותר מהלימטד.
הרכב היה מצוין ,נוח,אמין,חלקים זולים ברובם כמו של סופה.
אני ממליץ בחום.

נ"ב שאחרי הגראנד קניתי......גראנד 4.7

בהצלחה.

Bernard
25-02-12, 10:17
הגראנד 4 ליטר לא חייב להיות פחות מפואר....שלי היה דגם הורביס (95)עם כל הפנוקים ויותר מהלימטד.
הרכב היה מצוין ,נוח,אמין,חלקים זולים ברובם כמו של סופה.
אני ממליץ בחום.

נ"ב שאחרי הגראנד קניתי......גראנד 4.7

בהצלחה.

כן.
כמו שאמרתי, מתקדמים...

talw
25-02-12, 11:01
יש לך ים של מידע בפורום הרלוונטי, הפורום הזה מתנהל כמו משפחה
תתחיל לקרוא, זה ייקח לך כמה שעות בגדול הפורום הזה מכסה כמעט הכל.

אני כן הייתי שמח אם החברים יוכלו לספר מה קורה אם גראנד zj שמטייל בשטח? מה קורה אם האין שילדה?
סדקים? נקודות בעייתיות ידועות? איך מתקנים?

אכן לגראנד יש נקודות תורפה כמו תושבות מוטות הרדיוס שמחוברות ברוק לאין שילדה.
זה מאוד תלוי בסיגנון הנהיגה.
גראנד לא בנוי לזחילת סלעים ללא שיפצור טוטלי של כל המערכות.
מצד שני זה אחד הרכבים הטובים ביותר אם אדם מחפס נוחות, תאוצה ,עבירות טובה ואמינות יחסית.
את בעיית התושבות אפשר לפתור באחת הסדנאות,בצורת תושבות חדשות רחבות יותר בכדי לאחוז יותר שטח באין שילדה.

אני מחזיק רכב כזה v8 כבר 8 שנים.
להגיד את האמת,זו פעם ראשונה בחיי שלא נמאס לי מכלי רכב .הוא מספק את הסחורה לה הוא נועד.טיולים נטו.
בד״כ אני מחליף כל סוג רכב לאחר שנתיים...
בקיצור רכב טיולים אולטימטיבי .
מי שמחפש רכב לכבישת מעלות על בסיס שבועי,זה לא!!!
למרות שהוא כובש לא קטן....
טל

דרור ברלי
26-02-12, 11:22
ועדיין.
ועדיין ה-V8 הוא מנוע יותר מתוחכם ויותר מעודן ויותר שקט ויותר פוטנציאלי ויותר הכל (חוץ מפשוט וסלחן להזנחה, אבל כך גם המנוע של המודל T..) מ-6 בטור.

"מתוחכם", "מעודן" - אלה התפלספויו תשמתאימות לנו, כתבי הרכב, כשאנחנו בוחנים אוטו חדש. כזה שאנחנו מקבלים ליומיים-שלושה. מה קורה איתו אחרי עשר שנים?... תשאל כל מ ישהיה לו לנדרובר ויספר לך. בעצם יש כמה כאלה כאן בשרשור.

לעניין.
אני מכיר מישהו, מאוד נחמד, שלפני כמה חודשים קנה דיסקברי V8 1996 שנראה ונשמע מ ע ו ל ה.
תיקח אותו ותיקח את הסופה (אפילו שלך, דרור) ונראה במי יבחרו לשימוש יומיומי.

ואתה לא דוגמא, דרור.
חבר שלי, מניו יורק, נוסע ביומיום, כבר שלוש שנים, בריינג' רובר 2002 - חדש לגמרי וללא כל בעיות "אופייניות" ולא מוכן להחליפו.
בארץ הוא מחפש רק CJ. לא מוכן לשמוע על רכב אחר. רק CJ עם מנוע הזרקה.
למה? ככה.
אבל אני לא חושב שתשמע אותו אומר שה-CJ (או סופה) יותר טובים מדיסקברי.
זה פשוט הבדל בין רכב לאוטו...

במה דיסקברי טוב יותר? בפינוקים? באבזרים חשמליים? בעידון? כן, נכון. באיכות החיים.
אבל איכות חיים באוטו קצת שונה מאיכות חיים של בית
איכות החיים הזו בדיסקברי עולה המון כסף. לא בקניה אלא בתחזוקה ובתיקונים. רוצה להחליף אינפורמציה מועילה עם חברה ממש טובה שלי שלרוע מזלה היה לה ולבעלה אחד כזה? שתספר לכל הפורום איזה כיף זה להשקיע ב"אוטו" את מלוא ערכו מדי שנה, בתיקונים? "אוטו" נוח ומופלא שאתה לא סומך עליו בנסיעה למכולת שלא לדבר על טיול, כי הוא לא מסוגל לסיים שום נסיעה בלי מכלול שבור/מבושל/שרוף ועם חשבונות של ארבע וחמש ספרות? החל מריפוד תקרה שנושר לך על הראש דרך דלתות שאתה סוגר ולא יכול לפתוח יותר, וקצרים ושריפות בכל אבזר חשמלי, דרך גיר שהתבשל וראשי מנוע (בבנזין דווקא) שעפו כי הוא מתחמם כרוני (עד שכל המנוע הוחלף, וזה לא הפריע גם למנוע ה"חדש" להמשיך לעשות צרות) וציריות שמתפוררות לאבק ברזל?........ לא, זו לא סופה לעוסה ממכרז של מג"ב. זה דיסקברי בנזין פרטי מפואר ומפנק. "אוטו" שאחרי שכל חלק ומכלול אפשרי מלבד שילדה ומרכב הוחלפו בו פשוט כי התקלקלו/נשרו/נשברו/נשרפו - רוקן להם את חשבון העו"ש לגמרי לטובת ניפוח חשבון העו"ש של בעל מוסך לנדרובר כלשהו ושיפור איכות חייו, עד שנמאס, והמציאה נמכרה בהפסד כספי עצום, שלא לדבר על עוגמת הנפש, וההוצאות על מוניות (כשהנבלה התנחלה למשך ימים ושבועות ברציפות במוסך).
האוטו ההוא נמצא היום (עומד במוסך בדרך כלל, כך אני מהמר, כי אין מצב שהוא נוסע שעתיים ברציפות בלי להתקלקל) אצל מישהו אחר שנדמה לי שהוא נמצא בפורום הזה.
והיא לא היחידה שאכלה את סיפורי איכות החיים האלה. זה סיסטמטי בדגם הזה. וכשזה קורה לכל כך הרבה אנשים, סימן שאין עשן בלי אש - כשיותר משניים אומרים לך שאתה שיכור, לך לישון ומהר, לפני שמישהו שעוד לא בעניינים, יאמין לסיפורי איכו תהחיים ויתפתה לקנות אחד כזה גם. למר ת שהיום זה כבר זול, עדיין חבל על הכסף. "אוטו טוב" עאלק.
הרבה חברים שלי נוסעים בלנדרוברים לא חדשים. הם אוהבים אותם, אבל משפריצים עליהם כספים ללא הכרה. מין תסמונת שטוקהולם שכזו. הם ניסו פעם לשכנע גם אותי לעבור לנבלה שכזו - על משקל צרת רבים כנראה... אבל אחד מהם, שבסופו של דבר גם נפטר מהצרעת הזו לטובת SUV יפני הרבה פחות מיוחד אבל כנראה הרבה יותר אמין, הזהיר אותי לא להתפתות.

כי בסוף הכל נמדד רק בכסף - האם אתה יכול לסמוך על האוטו, וכמה זה עולה לך. וכשהאוטו עולה לך ביומיום כל כך הרבה רק כדי לשמור עליו במצב מניע ונוסע, וכשאתה לא סומך עליו כי הוא תמיד מתקלקל - סימן שזה חרא של אוטו, ושאולי כדאי "להסתפק" ב"רכב" - פשוט וספרטני ולא מפנק, אבל חיה רעה, ואמין, כזה שסומכים עליו, וגם שהוא מתקלקל, כל תיקון שלו הרבה יותר פשוט ועולה עשירית המחיר.

ואהה, נזכרתי בעוד משהו - אתה לגלגת על "סחיטת כמה סוסונים" לא מוצלחת ממנועי 4.0 של ג'יפ. אתמול נסעתי קצת על אחד כזה.
הדבר הזה הוא יצר הרע בהתגלמותו. ואני נוסע לפעמים על מכוניות חזקות?... יש לי קנה מידה להשוואה. מי שרגיל לעגלות האנגליות יתקשה לעכל ולהבין את הדחיפה האלימה בגב בכל פעם שהוא מלטף את המצערת.

ניר ל
26-02-12, 12:47
שלום .
האם ההרפתקאה של אחד משני אלה היא הרפתקאה מוטרפת ?
הריינג עם 400000 על השעון באיזור אשדוד 20K ש"ח
הגראנד משופר עם הגבהות וחיזוקים .45K שח
המחירים לפני דיונים .
רכב שישמש לטיולים בלבד ,
דברו איתי ושתפו אותי מה דעתכם ,
תודות

אני מבין את השאלה שלך , כי גם לי יש שריטה של להתחבר למכוניות עם אופי...

אני יכול להבין למה ניתן להעדיף ריינג' קלאסיק ללא מתלי אוויר עפנ"י דיסקברי צעיר יותר , למרות שזה פחות נכון מבחינה רציונאלית. אני באופן אישי קניתי לפני כמה שנים דיסקברי בנזין שהיה במצב יחסי מאד טוב ולא מצאתי סיבה להמשיך להחזיק אותו . הוא לא היה נוח באופן יוצא דופן, לא היה חזק, לא היה עביר (במצבו הסטנדרטי) ביחס לכלים סטנדרטיים אחרים. היה לו פוטנציאל , אבל אני שמח שלא ניסיתי לממש אותו . היה לי שכן , קברניט באלעל , שהצליח לתחזק ניו-ריינג' עם כריות אוויר , בצורה לא רעה , הרבה בעזרת העובדה שיכל לייבא בקלות חלפים בכל עת שרצה. אני לא לקחתי את הצ'אנס הזה...
לגבי גראנד - הV-8 פשוט הנאה צרופה , כמו שטל מספר - לא נמאס ממנו. הגבוהים מושכים תשומת לב מיותרת לדעתי , אבל ההגבהה נדרשת כדי לטייל איתו בשטח ולא לחטוף .

אם כל הנושא של אופי לא מדבר אליך וכל מה שאתה צריך זה רכב פונקצינלי לטיולים מזדמנים , לך על טראנו / פאג'רו /איסוזו עפ"י התקציב שלך .

Bernard
26-02-12, 14:25
וואללה. שכחתי כמה אתה מצחיק, דרור.

אכן.
בסופה לא נופל הריפוד - אין.
בסופה לא ננעלות הדלתות - גם לא כשאתה רוצה.
בסופה לא מתקלקל מנגנון החלון - גם כשהוא עובד, איש לא יודע את זה.
בסופה אין בעייה של רעש - יש לה הרבה מזה.
ולא להזכיר (חלילה) את בעיית חדירת המים (אני עוד זוכר את שירשורים, לפני שנולד האתר הנוכחי) ואת המסלול שמצאתי מפינת החלון הקדמי, דרף קיר האש הפנימי, לתוך לוח השעוים ולבריכה, המכונה "ריצפה" בסופה.
ונכון, בדיסקברי אין את חורי הניקוז החביבים של הסופה - איזו בעייה תיכנונית של האנגלים השיכורים.
והדלת האחורית שלעולם, אבל לעולם, גם בדגמי 2012, אינה נסגרת/אוטמת (אה. בעצם לך אין את הבעייה הזו-או כל בעיית איטום/רעש/מים).
ו... ו... ו...!

בטח שלסופה אין את כל ההוצאות האלה על התיקונים האלה - פשוט אין אותם בסופה. רכב, לא אוטו.
וגברים אמיתיים צריכים/אוהבים לסבול בשטח ולא צריכים "נוחיות כמו בסלון" - אני מסכים עם זה. קוראים לזה מילואים - לא תודה.

הכי חשוב זה מנוע, שמכסה על הכל - קח קרטיניג עם V8 LONG BLOCK וצא לקבל מכות תאוצה בגב.

וכל אחד עם המזל שלו.
גם אני מכיר/לי יש מישהו/חבר שהוציא ימבה על הדיסקברי שלו ובסופו של דבר מכר בעצבין ויש לו טרופר והוא מרוצה ו...
וגם יש לי אותו הדבר, רק הפוך.
לאחותי יש (כבר יותר מעשר שנים) דיסקברי דיזל 1997 עם 450K ק"מ שלא שבר כלום! לא ציריה (יש לו ARB מאחור), לא דיפרנציאל ולא אמה!
היא כן החליפה ריפוד גג ורמי מתקן כל 1/2 שנה קצר בפנס האחורי והגיר כבר שנתיים רומז שהוא לא מרגיש כ"כ נוח ואולי נעשה למנוע אוברול בעוד 100K קצרצרים.
אה, כן. יש לי גם חבר שנסע כל שבועיים לאנגליה והביא חלפים ל-TD5 שלו (נקנה עם 250K על השעון, במצב חדש לגמרי) והוא מוגבה מאוד (על כריות אויר) ומנוע משופר (מאוד) וקנה שני מוטות מייצבים אחוריים (אחד נשבר אז כבר מחליפים שניים) ושני סנסורי גובה (ככנ"ל) והביא שלושה קיטים לטיפול ו..זהו.
ויש חבר של אחי, עם דיזל 1996, עם שתי נעילות וכריות אויר מאחור ומידי פעם שובר משהו (לא קריטי, באמת) על איזה מעלה.
ולאחי היו ארבעה לנד רוברים, אחד (1996) המשיך ליסוע כשכמעט כל נקודות החיבור בין הגוף לשילדה מנותקות/שבורות (כמו סופות, אלא ששם הן חלודות..) והמנוע סרב למות, אפילו שהוא הרכיב לו טורבו ענק וישר הריץ אותו ל-500000 סל"ד. והיה לו גם TD5, ש10 קמ' אחרי הכניסה לשטח, ליד ימ המלח, בחר להיפרד מהצינור שמחבר בין הגיר למצנן שלו.
ולי יש ריינג', ששונה מאוד מהתיכנון המקורי (מתלים) ולמרות "האגדות" (שאני מסכים עם רובן, מנסיון), הבעייה היחידה (טוב. העיקרית) שלו הוא איזה גרמלין שכל כמה חודשים משנה קודים בין המחשבים שם ומונע הנעה - זהוא (הנה. פתחתי את הפה - והכל בגללך, דרור!!!)
וכולם נוסעים ב"גרוטאה" יומיום.

ואני מכיר וההוא מכיר.
ויש סיפורים לכאון ולכאן.
ושלא תבין/תבינו לא נכון - אני לא סובל את האוטו המכוער והדבשתי הזה ובטח לא טוען שיש לו אמינות מופלגת ובטוח שיש כמה שיכורים שטוענים כך או אחרת...
אבל לעשות מסופה איזו יצירה להשוואה עם אוטו?!
לא הגזמת בכלל.

סופה זה לא אוטו.
זה רכב ל-FUN, כמאמר "הליידי".
הוא לא תחליף לשום אוטו.
בסוף היום, עם אוטו (לא סופה), לא צריך לנקות את האבק מהגמדים שיושבים מאחור, כדי לזהותם ואין צילולצים באוזניים, אחרי כיבויי המנוע, וכשיוצאים מהאוטו הידיים לא רועדות מאחיזה בהגה, ויש תחושה בשני הישבנים, וברך ימין (כן, ימין?!) לא רטובה בחורף ולא רואים את הכביש מתחתית הדלת, בנסיעה, כשהדלת "סגורה", ו...

מכה בגב, עאלק.
איך בכלל אתה מרגיש משהו בגב, אחרי הכסאות "המקוריים" האלה, בסופה שלך?

ואפרופו כיסא..
ראיתי פה שמישהו מוכר כיסא מתכוונן (פניאומטי או הידראולי, לא זוכר), שיכול להתאים מול ההגה שלך.

Bernard
26-02-12, 14:31
ושוב אני אומר.

דני, אל תיקח אף אחד מהשניים.
רוצה לשחק קצת עם האוטו - לך על גראנד V8.
יותר עדיף.

fuksi7
26-02-12, 17:39
איזה כיף..... באמת התגעגעתי.

אולי הסיבה לגעגועים היא שכמעט ולא נשארו אקזמפלרים כאלה נוסעים ( ל"ר כן?)

כן רמי נשארו
עדיין (8 שנים) עם הדיסקו בנזין 94 קשישא מבלי לנגוע במנוע/קלאצ'/ת.הילוכים ,נוסע יום יום כ50 קילומטר...ומעולם לא הוצאתי במוסך יותר מ5K בשנה!
ולמכירה...(-:

Bernard
26-02-12, 17:49
כן רמי נשארו
עדיין (8 שנים) עם הדיסקו בנזין 94 קשישא מבלי לנגוע במנוע/קלאצ'/ת.הילוכים ,נוסע יום יום כ50 קילומטר...ומעולם לא הוצאתי במוסך יותר מ5K בשנה!
ולמכירה...(-:

ויש כאלו, סקפטים, שיגידו שהשם משתמש שלך אומר הכל...:)

דרור ברלי
26-02-12, 22:09
וואללה. שכחתי כמה אתה מצחיק, דרור.

אכן.
בסופה לא נופל הריפוד - אין.
בסופה לא ננעלות הדלתות - גם לא כשאתה רוצה.
בסופה לא מתקלקל מנגנון החלון - גם כשהוא עובד, איש לא יודע את זה.
בסופה אין בעייה של רעש - יש לה הרבה מזה.
ולא להזכיר (חלילה) את בעיית חדירת המים (אני עוד זוכר את שירשורים, לפני שנולד האתר הנוכחי) ואת המסלול שמצאתי מפינת החלון הקדמי, דרף קיר האש הפנימי, לתוך לוח השעוים ולבריכה, המכונה "ריצפה" בסופה.
ונכון, בדיסקברי אין את חורי הניקוז החביבים של הסופה - איזו בעייה תיכנונית של האנגלים השיכורים.
והדלת האחורית שלעולם, אבל לעולם, גם בדגמי 2012, אינה נסגרת/אוטמת (אה. בעצם לך אין את הבעייה הזו-או כל בעיית איטום/רעש/מים).
ו... ו... ו...!

הצחקת אותי. בדיפנדר חדש מהניילון שקיבלתי מחברת המזרח לפני שלוש שנים, נפלה לי דלת אחורית וכל הציוד של הצלם התפזר באבק של מדבר יהודה. איכות לנדרובר.

בטח שלסופה אין את כל ההוצאות האלה על התיקונים האלה - פשוט אין אותם בסופה. רכב, לא אוטו.
בדיוק - מה שאין, פשוט לא מתקלקל. ומה שיש ומתקלקל לפעמים, מתקנים לבד בכמה דקות.

וגברים אמיתיים צריכים/אוהבים לסבול בשטח ולא צריכים "נוחיות כמו בסלון" - אני מסכים עם זה. קוראים לזה מילואים - לא תודה.
לא יודע, אבל אני ממש נהנה, בייחדו כשהמסלול נהיה ממש קשה וצפוף ואני מרגיש שהאוטו (סליחה, "רכב") משדר לי שקטן עליו. הוא מרגיש בבית. זו מין תחושת ביטחון שקשה להסביר. אני מרשה לעצמי לצטט כותב מוכשר אחד שהתייחס לסופה - איפה שהצעצועים הנוחים עם ריפודי העור ובקרות האקלים ואיכות החיים מתחילים להילחץ ולהיגמר, סופה רק מתחילה.

הכי חשוב זה מנוע, שמכסה על הכל - קח קרטיניג עם V8 LONG BLOCK וצא לקבל מכות תאוצה בגב.
אתה מכיר אותי. אתה יודע שאני מוכן לנסות...

וכל אחד עם המזל שלו.
גם אני מכיר/לי יש מישהו/חבר שהוציא ימבה על הדיסקברי שלו ובסופו של דבר מכר בעצבין ויש לו טרופר והוא מרוצה ו...
וגם יש לי אותו הדבר, רק הפוך.
לאחותי יש (כבר יותר מעשר שנים) דיסקברי דיזל 1997 עם 450K ק"מ שלא שבר כלום! לא ציריה (יש לו ARB מאחור), לא דיפרנציאל ולא אמה!
היא כן החליפה ריפוד גג ורמי מתקן כל 1/2 שנה קצר בפנס האחורי והגיר כבר שנתיים רומז שהוא לא מרגיש כ"כ נוח ואולי נעשה למנוע אוברול בעוד 100K קצרצרים.
אה, כן. יש לי גם חבר שנסע כל שבועיים לאנגליה והביא חלפים ל-TD5 שלו (נקנה עם 250K על השעון, במצב חדש לגמרי) והוא מוגבה מאוד (על כריות אויר) ומנוע משופר (מאוד) וקנה שני מוטות מייצבים אחוריים (אחד נשבר אז כבר מחליפים שניים) ושני סנסורי גובה (ככנ"ל) והביא שלושה קיטים לטיפול ו..זהו.
ויש חבר של אחי, עם דיזל 1996, עם שתי נעילות וכריות אויר מאחור ומידי פעם שובר משהו (לא קריטי, באמת) על איזה מעלה.
ולאחי היו ארבעה לנד רוברים, אחד (1996) המשיך ליסוע כשכמעט כל נקודות החיבור בין הגוף לשילדה מנותקות/שבורות (כמו סופות, אלא ששם הן חלודות..) והמנוע סרב למות, אפילו שהוא הרכיב לו טורבו ענק וישר הריץ אותו ל-500000 סל"ד. והיה לו גם TD5, ש10 קמ' אחרי הכניסה לשטח, ליד ימ המלח, בחר להיפרד מהצינור שמחבר בין הגיר למצנן שלו.
ולי יש ריינג', ששונה מאוד מהתיכנון המקורי (מתלים) ולמרות "האגדות" (שאני מסכים עם רובן, מנסיון), הבעייה היחידה (טוב. העיקרית) שלו הוא איזה גרמלין שכל כמה חודשים משנה קודים בין המחשבים שם ומונע הנעה - זהוא (הנה. פתחתי את הפה - והכל בגללך, דרור!!!)

ואני מכיר וההוא מכיר.
ויש סיפורים לכאון ולכאן.
ושלא תבין/תבינו לא נכון - אני לא סובל את האוטו המכוער והדבשתי הזה ובטח לא טוען שיש לו אמינות מופלגת ובטוח שיש כמה שיכורים שטוענים כך או אחרת...
אבל לעשות מסופה איזו יצירה להשוואה עם אוטו?!
לא הגזמת בכלל.

יצירה? הצחקת אותי. ערימת פחים. אבל זה ג'יפ. אמיתי. לטוב ולרע.

סופה זה לא אוטו.
זה רכב ל-FUN, כמאמר "הליידי".
הוא לא תחליף לשום אוטו.
בדיוק. הגדרת נכון. זה רכב לפאן. ואת זה הוא עושה הכי טוב. גם אתה תיארת לי את זה - עכשיו בטח תכחיש כל קשר - איך יורדים מהסופה, עם האבק וכאבי הגב והכל - אבל עם חיוך דבילי. כשזה מיועד רק לטיולים, ויש עוד פרייבט ליומיום? אין ויכוח בכלל - רק ג'יפ אמיתי. ורצוי פתוח.

בסוף היום, עם אוטו (לא סופה), לא צריך לנקות את האבק מהגמדים שיושבים מאחור, כדי לזהותם ואין צילולצים באוזניים, אחרי כיבויי המנוע, וכשיוצאים מהאוטו הידיים לא רועדות מאחיזה בהגה, ויש תחושה בשני הישבנים, וברך ימין (כן, ימין?!) לא רטובה בחורף ולא רואים את הכביש מתחתית הדלת, בנסיעה, כשהדלת "סגורה", ו...

בילדים אני דווקא מבין... :) תשאל את הגמדים במה הם מעדיפים לנסוע. בג'יפ אמיתי או באקווריום שלך. ילדים אומרים תמיד את האמת, אתה יודע, והתשובה שלהם עלולה לבאס אותך... :)

מכה בגב, עאלק.
איך בכלל אתה מרגיש משהו בגב, אחרי הכסאות "המקוריים" האלה, בסופה שלך?
מה אתה מבין - המכה בגב עוזרת ליישר אותו... הכסאות המקוריים זה זוועה, בנאדם. אבל מחליפים אותם ואז העולם נראה אחרת.

ואפרופו כיסא..
ראיתי פה שמישהו מוכר כיסא מתכוונן (פניאומטי או הידראולי, לא זוכר), שיכול להתאים מול ההגה שלך.
עזוב, בדיוק עכשיו זה בטיפול. עוד מעט יהיה לי כסא טוב יותר ממה שיש לך בריינג'. לא שזה ישנה משהו, מסביב לכסא זו תישאר סופה... אבל בכל זאת.......

ולסיום:
כשאתה קונה לנדרובר חדש במאות אלפים ומוצא את עצמך רוב הזמן נוסע ברכב חלופי צנוע (אבל מניע ומקרר ומגיע) כמו ניסאן טידה זה מבאס... אבל לקנות לנדרובר ישן זו דרך בדוקה למצוא את עצמך נוסע רוב הזמן דווקא במרצדס. ולא סתם מרצדס - אלא אחת חדשה יחסית ועם נהג!
נכון, היא לבנה ויש לה כובע צהוב של מונית... אבל זו עדיין מרצדס. וגם אם דפקו אותך ובמקום מרצדס הגיעה דווקא סקודה, עדיין זה שידרוג.

Bernard
26-02-12, 23:55
מי שקונה דיפנדר חדש - מגיע לו כל מה שקורה לו (חוץ מצה"ל. שיהיה ברור).
"... מתחילים להילחץ ולהיגמר, סופה רק מתחיל" כן, כן. שמענו על זה. פשוט סופה, לא איכפת לשבור.
זה לא ג'יפ אמיתי. במקרה הטוב ביותר, זה חיקוי, שמורכב גרוע, עם חלקי פח שנשארו, אחרי שמישהו רציני גמר איתם - ונדמה לי שזה משהו בסגנון שאתה אמרת, אחרי ביקור בנצרת.
הגמדים הקטנים גם מעדיפים (בשלב מסויים ויש על שמו אפילו מושג פסיכולוגי רשמי..) לשחק בקקי שלהם.. בידיים אז מה?
הלוואי עלי צרות כאלה, של לקנות רכב במאות אלפי שקלים וליסוע... בעצם, אפשר, מצידי לעצור פה...:)

ולסיכום.
זה בכלל לא ויכוח רציונאלי, איתכם - הדוגלים ב"ג'יפ אמיתי".
לא משנה כמה תקבלו בראש מהגרוטאה שלכם, אתם מסתפקים בזה שתעלה איזה מעלה ותניע במכת פטיש מעודדת אחת - ואני יכול להבין את זה.
בשבילי,שאין לי כסף להחזיק צעצוע ספרטני ואוטו מפנק, בנוסף ושאת התקופה ה"מסוקסת" שלי (אם היתה אי פעם) השארתי מאחור (עם 40% פחות, שלקח הצבא)..
בשבילי תן אחד מפנק כמו סלון, ממוזג כמו קניון בארה"ב, עביר כמו.. אתה יודע מה? כמו סופה וכזה, שאחרי הטיול אני לא צריך לנער ולשחרר ולהתפלל שהכאב ההוא, זה לא מהתאבנות הפרקים.
בקיצור תן לי רכב שהוא גם אוטו.

זה מזכיר לי את החבר שלי בניו יורק.
המון זמן נסע בצ'ירוקי 2001 (זול שם בטירוף), עם כסעות גמורים ופטיש בהיכון, לתת בראש לסטרטר, וג'ריקן שמן מנוע ופחית שמן לגיר ולהגה והיה מבסוט עד גג האמפייר סטייט.
אחרי שאיתרע מזלי והריינג' 2001 שקניתי שם (סיפור ארוך..) נשאר ברשותו, התחיל להתלונן שהמושבים בריינג' עקומים לגמרי ושהם עושים לו כאבי גב איומים.
לקח לו כמעט חודש, ליישר את הגב, שהתרגל לכסאות הגמורים של הצ'ירוקי...
עכשיו הוא לא מוכן לשמוע על רכב אחר, מהריינג' (טוב, נפל בחלקו אקזמפלר נדיר, שלא סובל מבעיות - בכלל).
ועדיין הסריטה קיימת - בארץ הוא רוצה CJ..פתוח, ידני.

גם אתה.
תעבור לאוטו אמיתי (עביר, לא איזה קישקוש) ואחרי כמה חודשים לא תחזור לרכב:cool:

ולא.
נסיעות מבחן עם כלים מפוארים, לא נחשב...

בוזי
01-03-12, 21:37
איך אפשר בכלל להשוות רכב (בעצם ג'יפ) פתוח לרכב (או אפילו אוטו) סגור?
פעם לקחתי את בתי הקטנה (שבזמנו היתה בת סביב 4) לטיול שטח, עם חברים. היה חורף וכאלה, אז רציתי לחסוך ממנה את הסבל, ונסענו באיזה SUV חביב.
שאלתי אותה: נו רותם, נהנית מהטיול ג'יפים?
ענתה לי: הטיול ממש כיף, אבל זה לא טיול ג'יפים!
למה? שאלתי, קצת נעלב.... דווקא השקעתי במסלול מעניין....
כי אין פה שום ג'יפ! ענתה לי נחרצות.

מאז יש לי ווטו מוחלט על מכירת ה-CJ. לפחות עד שיגיע TJ.

Bernard
02-03-12, 13:13
איך אפשר בכלל להשוות רכב (בעצם ג'יפ) פתוח לרכב (או אפילו אוטו) סגור?
פעם לקחתי את בתי הקטנה (שבזמנו היתה בת סביב 4) לטיול שטח, עם חברים. היה חורף וכאלה, אז רציתי לחסוך ממנה את הסבל, ונסענו באיזה SUV חביב.
שאלתי אותה: נו רותם, נהנית מהטיול ג'יפים?
ענתה לי: הטיול ממש כיף, אבל זה לא טיול ג'יפים!
למה? שאלתי, קצת נעלב.... דווקא השקעתי במסלול מעניין....
כי אין פה שום ג'יפ! ענתה לי נחרצות.

מאז יש לי ווטו מוחלט על מכירת ה-CJ. לפחות עד שיגיע TJ.

ילדים. כן.
אני מפנה אותך לסעיף 4 במה שכתבתי מעליך.
זה שהם אומרים וחושבים שיש להם דיעה משלהם על כל דבר (וזה הולך ומחמיר עם הגיל שלהם.. ושלנו), לא אומר כלום וחצי כלום.

הנה דוגמא, אבסורדית לחלוטין ואני מעלה אותה בתנאי שלא יבואו כל החכמולוגים ויקשקשו קישקושים...
גם הגמדה הקטנה שלי (3.5) קוראת לריינג' רובר האצילי והסנובי שלי - ג'יפ... אתה מאמין.
לא משנה כמה אני חוזר איתה על "ריינג' רובר" ו-"ריינג'", אי אפשר לבלבל אותה. היא בשלה "כן, אבל זה ג'יפ".
והיא גם מביאה דוגמאות ומצביעה על כל מיני מכוניות בשכונה ואומרת "זה אוטו. זה אוטו זה אוטו וזה ג'יפ (מצביעה על TJ מאפן שיש לשכן) וזה ג'יפ (מצביעה על טראנו ישן של שכן אחר) וזה ג'יפ (מצביעה על הריינג', לא עלינו..:().
והכל בנשימה אחת - אצולה ופשוטי העם...
כמובן שאני לא מחזיק נגדה אמירות כפירה שכאלה - בנתיים...

ילדים...

דרור ברלי
02-03-12, 18:07
שמענו, שמענו.

ילדים?
היום עצרתי בתחנת דלק כדי למלא קצת אויר (צמיג אחד מאבד קצת, כבר ישן). עצרו לידי אבא ובנו בלנדקרוזר קצר לבן מבריק ומצוחצח שהיו צריכים גם למלא אוויר. הילד שישב בלנדקרוזר (כנראה לא כל כך קטן, הוא נראה בן 10 לפחות) הסתכל בסופה המג'וייפת בבוץ בעיניים כלות ונוצצות. לפעמים אתה לא צריך שילדים יגידו לך כלום - העיניים שלהם אומרות הכל...

בכל זאת שאלתי אותו אם מוצא חן בעיניו. ומה הוא אמר? "כזה ג'יפ אני רוצה". שאלתי אותו מה לא טוב בלנדקרוזר היפה והנקי של אבא שלו, והוא צחק. ואז האבא אמר לי בשקט שאם האשה היתה מרשה לו, הוא לא היה חושב פעמיים.

asafk
02-03-12, 18:11
זה התירוץ של כולם.

אסף.

Bernard
02-03-12, 19:29
ילדים. כן דרור, ילדים.

אז פגשת שניים ונראה ששניהם מאשימים את אמא (המבוגר האחראי, כמו בכל משפחה..) שהם לא יכולים לשחק בבוץ ולהתלכלך...

ארז
02-03-12, 20:16
אני חייב לציין שאני כבר די הרבה זמן עם סוג של SUV יפני והילד עדיין מעדיף דיפנדר פתוח...

לעניין עצמו, אתם עושים תחרות מי יותר נבלה? דיסקו או גראנד?אממ... תחרות צמודה, לדעתי בסופו של יום הדיסקו יתפרק יותר, אבל תכלס בישראל לדיסקו יש רק יתרונות על הגראנד(חוץ מכוח מנוע)

בני
05-03-12, 22:36
ארז, בהנחה שהתגובה שלך היתה ללא ציניות
אני ועוד רבים אחרים נשמח לשמוע מה יש לך להגיד על שתי הנבלות הללו

ארז
06-03-12, 10:11
אהלן בני... אני אף פעם לא ציני, זו אחת מהבעיות שלי בחיים, הרצינות יתר( זו וזה שבגלל שאני כלכך נאה אנשים לא תופסים אותי ברצינות)

לגבי הגראנד, אני עם ברנרד כאן, אם כבר אז ללכת על הV8, פשוט כי הוא יותר כייף.
מבחינת אמינות יש כאן תחרות ריצה בין קטוע רגליים לעיוור... 2 המכונות האלו מאוד רחוקות מההגדרה של אמינות, אני יכול למלא דפים שלמים על כל אחת מהם מבחינת בעיות, אם הייתי חייב לתת שורה סופית אז ללא ספק הדיסקברי פחות אמין, אבל שוב ברמת חוסר האמינות של שניהם זה לא ממש משנה בעיני.

2 הרכבים כבר ישנים ומאוד חשוב על הרכב הספציפי שנפלת עליו, האם טופל נכון? האם יצא ביום הנכון מהמפעל?( נכון במיוחד לדיסקו), אם שופר,איך ומה? וכו'...

החסרונות של 2 הרכבים ידועים ורשומים על גבי הפורום הזה , בגראנד זה בעיקר חוסר בשילדה( ויש עם זה בעיות לח'ברה שעושים הרבה שטח), סרן קדמי חלש וסרן אחורי חלש ובעיתי, יש פתרונות, בארץ פחות זמינים ולא זולים.
צמיגים 31" זה המקסימום שהסרנים האלו יקבלו בהבנה, משם ומעלה זה עניין של כמה הנהג עדין ובעל רגישות לרכב.
חשמל, איכות הרכבה בלה בלה בלה ... בקיצור רכב אמרקאי מהדור הישן(חרא)

בדיסקברי הסרנים גם חלשים וגם להם יש פתרון לא זול, אבל הוא יותר זמין בארץ.
להפוך את הדיסקו לרכב שטח יעלה הרבה פחות מהגראנד, מערכת מתלים שתתן לך 31" ואולי גם קצת יותר עולה פחות מחצי להערכתי מהגראנד, למרות שזה לא שהחלקים של הגראנד נדירים בארץ יש הרבה יותר חלקים ללנדרובר, והמחירים של חדשים ברוב המקרים זולים יותר( תחלופיים).
גם הדיסקברי לא מזדקן בכבוד ורובם מתפרקים מבפנים ממש כמו הגראנד, אבל לטעמי הדיסקברי נוח יותר בשטח, מרווח יותר( אני בקושי נכנס לגראנד), יש לו יתרון משמעותי בנסיעה מהירה בשטח, מבחינת עבירות הם דומים בהנחה ששניהם משופרים דומה.

בקיצור לגראנד יש יותר כוח, הוא יותר אמין (שכמו שכתבתי ,זה לא אומר כלום), הדיסקברי נוח יותר לדעתי יהיה זול יותר לבנות ממנו רכב טיולים או מכונת עבירות(תלוי מה אתה אוהב), אבל הוא לא אמין ולא יהיה יום שבו לא תהיה לך בעיה איתו...(מרובם בעלי דיסקברי מאוד מהר לומדים להתעלם).

ב2 המכונות האלו בולטת אהבת הבעלים אליהם, אני קורא לזה סינדרום האישה המוכה, דרור קורא לזה רכבים עם אופי...

ניר ל
06-03-12, 10:22
ארז, בהנחה שהתגובה שלך היתה ללא ציניות
אני ועוד רבים אחרים נשמח לשמוע מה יש לך להגיד על שתי הנבלות הללו

ארז יכול לספר לך שמבחינת שלדה, לדיסקו פשוט יש אחת... הגראנד נקרע פשוטו כמשמעו,

איכות החומר של הדיסקו זוועתית (הכל, מתכת ,פלסטיקה , חשמל, גומי) של הגראנד לא מדהימה אבל הוא לוקח בהרבה נקודות.

לדיסקו מנוע בנזין חלש ופרמיטיבי יותר, יש לו הזרקה לכל אחת מחטיבות הצילינדרים ולא נקודתית לכל צילינדר, הוא גם צורך יותר דלק באופן מורגש .

הדיסקו כבד משמעותית וזה מורגש .

הדיסקו מרווח משמעותית וזה יתרון אם אתה לא גמד כחוש .

לדיסקו זרועות רדיוס ארוכות יותר.

על פניו לדיסקו יש פוטנציאל שיפור גבוה יותר לעבירות מבחינת מתלים, אם נתעלם מהעובדה שניתן לרכוש קיט זרועות ארוכות עם תת שלדה לגראנד. זמינות חלפים גבוהה לשניהם .

לא נראה לי שפספסתי משהו מהותי , אם אתה לא גבוה מאד או כבד מאד תהנה יותר מגראנד משופר מאשר מדיסקו משופר, זו כבר דעה אישית סובייקטיבית.

מוני אורבך
06-03-12, 10:45
נראה לי ש"קצת" נסחפו בו עם מאבקי עדת גיפ ועדת לנד רובר...
אם נחזור לשאלה הראשונה שפתחה את הדיון...
הרינג לא משפר הגרנד כן..
הרינג עולה חצי מהגרנד.
עכשיו השאלה היא היכן להכניס את הכסף, וזה משהוא מאוד אינדוודואלי.
אולי בכלל הקונה לא צריך בכלל את כל השיפורים?
במידה וכן, לעניות דעתי עדיף ללכת על רכב שכבר שופר ולחסוך את כל כאבי הראש.

אשר למלחמת גיפ מול מלנדרובר.. זו מלחמה ישנה והאמת די חסרת טעם.
פעם כשהרכבים היו חדשים, אולי היה ענין של מי יותר אמין.
היום ברכבים בני 20 הכול תלוי במצב האקזמפלר.

אשר למה עדיף, ענין של טעם אישי.

Bernard
06-03-12, 11:40
ארז יכול לספר לך שמבחינת שלדה, לדיסקו פשוט יש אחת... הגראנד נקרע פשוטו כמשמעו,

איכות החומר של הדיסקו זוועתית (הכל, מתכת ,פלסטיקה , חשמל, גומי) של הגראנד לא מדהימה אבל הוא לוקח בהרבה נקודות.
לוקח - כנראה.
בהרבה נקודות - לא ממש.

לדיסקו מנוע בנזין חלש ופרמיטיבי יותר, יש לו הזרקה לכל אחת מחטיבות הצילינדרים ולא נקודתית לכל צילינדר, הוא גם צורך יותר דלק באופן מורגש עובדתית, בכלל לא נכון.
שני המנועים מאותו דור, פחות או יותר. כנ"ל צריכת הדלק והזרקה רב נקודתית.
לגראנד מנוע גדול יותר, משמעותית עם בעיות התחממות.
לדיסקברי אין בעיות התחממות. כשיש החתממות, זו לא הבעייה. זה הסימפטום של יציקות אלומיניום מאכזבות..

הדיסקו כבד משמעותית וזה מורגש
גם כן, עובדתית, לא ממש נכון - אותו סדר גודל של משקל.

הדיסקו מרווח משמעותית וזה יתרון אם אתה לא גמד כחוש .

לדיסקו זרועות רדיוס ארוכות יותר.

על פניו לדיסקו יש פוטנציאל שיפור גבוה יותר לעבירות מבחינת מתלים, אם נתעלם מהעובדה שניתן לרכוש קיט זרועות ארוכות עם תת שלדה לגראנד. זמינות חלפים גבוהה לשניהם .

לא נראה לי שפספסתי משהו מהותי , אם אתה לא גבוה מאד או כבד מאד תהנה יותר מגראנד משופר מאשר מדיסקו משופר, זו כבר דעה אישית סובייקטיבית.

בכלל, נראה לי שכל הדיון/שירשור הזה כבר לא רלוונטי, לדני...

והגודל של ארז, הוא לא דוגמא לכלום...:)

ניר ל
06-03-12, 13:23
היה לי דיסקברי 98 ואחריו בפיגור של חצי שנה גראנד 98 , שניהם V-8 בנזין, שניהם עם כ 150 אלף ק"מ , שניהם הגיעו אלי סטנדרטיים ושמורים ללא שטח ,ברמת הגימור הגבוהה ביותר.
מבחינה מכאנית - מתלים גמורים בשניהם , סרנים בעייתיים בשניהם . המנוע הגיר וכל מה שמסביב להם היו במצב מושלם בגראנד, ככה גם במשך כל שלוש השנים שהחזקתי אותו הכל היה מקורי. ABS התקלקל כתוצאה מהתייבשות צמת החוטים של המחשב בתוך תא המנוע.

אצל הדיסקברי לעומת זאת - שפע של חפשים ודפיקות, חיישנים יקרים שדרשו החלפה, מערכת קירור שקרסה -רדיאטור התפוצץ במאמץ המטורף שדרשה איזו גבעונת בחולות פלמחים , צנרת גומי גם של הקירור וגם של ה"כ שהלכה , נזילות בשפע כמובן , רדיאטור חימום פנימי שדלף ובוטל, על הדרך הוא חורר לחלוטין את רצפת הרכב, מפלג שהלך , ממירים קטליטיים הלכו (יש שם שניים ) .

מבחינת אבזור וכו' - גג נושר בשני כלי הרכב, המיזוג האחורי בדיסקו גרם לריקבון סביב חלונות הצד בגג. כל המתגים , החלונות , הגאג'טים בגראנד היו שלמים ועבדו ללא דופי, בדיסקברי הכל התפרק (מתגים, פלסטיקה, מנגנוני חלונות ומושבים חשמליים, חלונות בגג) . מושבי העור בגאנד היו עמידים הרבה יותר .

למען הסר ספק - כשיש ברירה, אני את המכוניות המשומשות שלי קונה רק לאחר סלקציה קפדנית - ק"מ נמוך, הסטורייה מתועדת ומוכחת, שמורים ביותר. זה היה הדיסקאברי הכי שמור ויפה שראיתי אי פעם. לקחתי איתי את ארז לבדיקה וגם הוא ראה איזה דיסקו אחד או שניים בחייו.... בדקתי עשרות דיסקו בנזין לפניו, זה היה יוצא דופן לטובה וסגרתי עסקה במקום.
את כל העניינים שתיארתי למעלה חוויתי בתקופה של חצי שנה בלבד. הרכב הזה נמכר בהרבה מעל מחיר הקנייה שלו , אחרי בדיקה יסודית שביצע גרשון במשך חצי יום , הוא אמר לקונה שהיה בעל דיסקברי וותיק בעצמו, שזה הדיסקו השמור והתקין ביותר שיוכל להשיג... אני אגב מסכים איתו לחלוטין.
הדיסקברי שהיה מטופל ומכוייל, צרך כ 1 ליטר לארבעה ק"מ . במצב סטנדרטי , כל המערכות תקינות . בלחץ הוא גירד 1 ל 5 .

גראנד צ'רוקי מוגבה מאד, צמיגי שטח - צרך כ 1 ליטר ל 5 עד 6 ק"מ . יכל גם לגרד 8 בנסיעה רגועה וחסכונית של נהג מסורס.

מנוע המאגנום 5.2 יצא לשוק ב 92 , אז מה אם הבלוק של אביו הרוחני תוכנן באמצע שנות השישים, הוא מפיק 225 כ"ס מורגשים ביותר.

ביואיק 215 אלומיניום שנמכר לבריטים ב 65 , בתצורת 3.9 הוא זהה לחלוטין ל3.5 העתיק רק מוגדל, גרסת ההזרקה של הדיסקו 1 היא סוג של TBI שתי נקודות ולא רב נקודתית עם מע' הצתה נפרדת . היא עלתה על הריינג' ב 89 ועברה לדיסקברי 1. הוא מפיק כ 182 כ"ס שחצי מהם ערקו כנראה.

על מערכת ההזרקה ניתן ללמוד מהקובץ הזה :
http://www.tvrwedgepages.co.uk/maint_fuel_injection.pdf

אפשר להבין גם די מהר למה התצורה הזו היא לא חסכונית...

ברנרד, אולי אתה מתייחס למנוע שהוצג ב 95 יחד עם הניו-ריינג' , בעל נפח זהה אמנם, אבל שונה מאד במבנה הפנימי ובמערכת ההזרקה וניהול המנוע שהיא אכן רב נקודתית , זה נקרא 4L , היה קיים גם בדיסקו 2 מוציא כ 190 כ"ס.

הדיסקו בעל משקל ריק של 2025 ק"ג והגראנד 8 1770 ק"ג , הI6 שוקל 1620 ק"ג.

על איזה עוד עובדות אתה רוצה להתווכח ?

Bernard
06-03-12, 14:29
וואי, וואי, ועוד פעם וואי.
לא התכוונתי לפגוע ולא להעליב.

היה לי דיסקברי 98 ואחריו בפיגור של חצי שנה גראנד 98 , שניהם V-8 בנזין, שניהם עם כ 150 אלף ק"מ , שניהם הגיעו אלי סטנדרטיים ושמורים ללא שטח ,ברמת הגימור הגבוהה ביותר.
מבחינה מכאנית - מתלים גמורים בשניהם קצת לא מסתדר עם מצב יואצ דופן לטובה , סרנים בעייתיים בשניהם . המנוע הגיר וכל מה שמסביב להם היו במצב מושלם בגראנד, ככה גם במשך כל שלוש השנים שהחזקתי אותו הכל היה מקורי. ABS התקלקל כתוצאה מהתייבשות צמת החוטים של המחשב בתוך תא המנוע.

אצל הדיסקברי לעומת זאת - שפע של חפשים ודפיקות, חיישנים יקרים שדרשו החלפה, מערכת קירור שקרסה -רדיאטור התפוצץ במאמץ המטורף שדרשה איזו גבעונת בחולות פלמחים , צנרת גומי גם של הקירור וגם של ה"כ שהלכה , נזילות בשפע כמובן , רדיאטור חימום פנימי שדלף ובוטל, על הדרך הוא חורר לחלוטין את רצפת הרכב, מפלג שהלך , ממירים קטליטיים הלכו (יש שם שניים ) וגם זה לא מעיד יותר מידי על מצב טוב של הרכב.

מבחינת אבזור וכו' - גג נושר בשני כלי הרכב, המיזוג האחורי בדיסקו גרם לריקבון סביב חלונות הצד בגג. כל המתגים , החלונות , הגאג'טים בגראנד היו שלמים ועבדו ללא דופי, בדיסקברי הכל התפרק (מתגים, פלסטיקה, מנגנוני חלונות ומושבים חשמליים, חלונות בגג) . מושבי העור בגאנד היו עמידים הרבה יותר .

למען הסר ספק - כשיש ברירה, אני את המכוניות המשומשות שלי קונה רק לאחר סלקציה קפדנית - ק"מ נמוך, הסטורייה מתועדת ומוכחת, שמורים ביותר. זה היה הדיסקאברי הכי שמור ויפה שראיתי אי פעם. לקחתי איתי את ארז לבדיקה וגם הוא ראה איזה דיסקו אחד או שניים בחייו.... בדקתי עשרות דיסקו בנזין לפניו, זה היה יוצא דופן לטובה וסגרתי עסקה במקום.
את כל העניינים שתיארתי למעלה חוויתי בתקופה של חצי שנה בלבד. הרכב הזה נמכר בהרבה מעל מחיר הקנייה שלו , אחרי בדיקה יסודית שביצע גרשון במשך חצי יום , הוא אמר לקונה שהיה בעל דיסקברי וותיק בעצמו, שזה הדיסקו השמור והתקין ביותר שיוכל להשיג... אני אגב מסכים איתו לחלוטין.
הדיסקברי שהיה מטופל ומכוייל, צרך כ 1 ליטר לארבעה ק"מ . במצב סטנדרטי , כל המערכות תקינות . בלחץ הוא גירד 1 ל 5 לא טוב ולא אמור להיות כך.

גראנד צ'רוקי מוגבה מאד, צמיגי שטח - צרך כ 1 ליטר ל 5 עד 6 ק"מ . יכל גם לגרד 8 בנסיעה רגועה וחסכונית של נהג מסורס כך גם אמור להיות בדיסקברי.

מנוע המאגנום 5.2 יצא לשוק ב 92 , אז מה אם הבלוק של אביו הרוחני תוכנן באמצע שנות השישים, הוא מפיק 225 כ"ס מורגשים ביותר נו באמת. כך גם בדיסקברי (למעט ההספק - שוב, כמעט 1.5 ליטר פחות בנפח..) תוכנן ויצא לאור בשנות השישים (ואל תספר לי על יציקת הברזל הראשונה) ועבר שינויים כאלה ואחרים, עד 2004 - אם תרצה, אוכל להשאיל לך ספר על המנוע הזה. וזה שהוא לא שיא התיחכום והאמינות, אין בכלל על מה להתווכח. זו הסיבה שרציתי להתקין SB בריינג' הקודם שלי..

ביואיק 215 אלומיניום שנמכר לבריטים ב 65 , בתצורת 3.9 הוא זהה לחלוטין ל3.5 העתיק רק מוגדל, גרסת ההזרקה של הדיסקו 1 היא סוג של TBI שתי נקודות ולא רב נקודתית עם מע' הצתה נפרדת . היא עלתה על הריינג' ב 89 ועברה לדיסקברי 1. הוא מפיק כ 182 כ"ס שחצי מהם ערקו כנראה.
שוב, ממש לא מדוייק.
לגבי ההספק, התייחסתי למעלה.
לגבי ההזרקה - עד כמה שאני יודע ומבין, מזרק לכל צילינדר = הזרקה רב נקודתית...

על מערכת ההזרקה ניתן ללמוד מהקובץ הזה :
http://www.tvrwedgepages.co.uk/maint_fuel_injection.pdf

אפשר להבין גם די מהר למה התצורה הזו היא לא חסכונית...

ברנרד, אולי אתה מתייחס למנוע שהוצג ב 95 יחד עם הניו-ריינג' , בעל נפח זהה אמנם, אבל שונה מאד במבנה הפנימי ובמערכת ההזרקה וניהול המנוע שהיא אכן רב נקודתית , זה נקרא 4L , היה קיים גם בדיסקו 2 מוציא כ 190 כ"ס לא. אני לא. למרות שההבדל הוא לא גדול, בין המנועים.

הדיסקו בעל משקל ריק של 2025 ק"ג והגראנד 8 1770 ק"ג , הI6 שוקל 1620 ק"ג - אולי אני גמיש מידי אבל 1770-2025, בנתוני מפעל, נראה לי אותו סדר גודל. 1620, כבר נחשב בעיני קטגוריה שונה קצת.

על איזה עוד עובדות אתה רוצה להתווכח ?
על דברים סובייקטיביים, אין לי על מה להתווכח - כל אחד צודק.
לך היה מזל לא כ"כ טוב עם הדיסקברי - קורה ובדיסקברי, קורה הרבה.
היה לך מזל מצויין, כנראה, עם הגראנד - גם זה קורה ואני מאחל לכולם ככה.
אני שוב מספר על הרכב של אחותי 1997 EDC, יד שלישית (אני חושב) 450000 קמ', סרנים מקוריים, גלגים 245/70 כבר 10 שנים, כננת, שנורקל (שניהם בארבע השנים האחרונות) קצת מוגבה, גגון כבד וכו' - רק טיפולים וכל ה"גאדג'טים" עובדים (רק נורת ABS דולקת כבר 7 שנים - ה-ABS עובד).
חבר קנה לפני 4 חודשים 1996, בנזין, החליף מודול MAF ומפלג, פה ושם דברים קטנים (יזומים) והרכב נראה חדש לגמרי (עכשיו הוסיף צ'יפ והרכב טס, אבל גם לפני כן, על כורכר ולחיצה בריאה על הדוושה, 4 גלגלים מפרפרים).
ויש לי עוד איזו דוגמא או שתיים, מהיכרות אישית, לא שמועה.
ריינג' 2002, יד שנייה 190000 מייל, ללא כל בעייה (אופייני? לא. אבל יש).
ריינג' 2001, יד שישית (אני) 190000קמ', לבד מכל מיני "קיצורי דרך" של הבעלים הקודמים, עובד ונוסע מעולה (למרות כל מיני "שיפורים" ושינויים "מינוריים":rolleyes:) והכל עובד (אופייני? לא ושישאר כך, הלוואי...)
כל אחד והמקרה שלו

ולעניין, שממנו התחיל הכל - לא ריינג' 93 ולא גראנד 4L - אם כבר, גראנד V8.

ניר ל
06-03-12, 15:21
מתלים גמורים ב 150 אלף ק"מ אחרי 10 שנים זה לא נדיר , גם לא לרכב יפאני . קפיצים מתעייפים, בולמים נוזלים, גומיות מתפוררות .

לא סבלתי מריבוי תקלות בדיסקברי באופן יחסי , אני פשוט בדקתי מה לא בסדר ותיקנתי . הדיוט לא ידע שהמפלג אצלו לא תקין, שהקריאות של חיישן זרימת אוויר מעידות על סיום חייו , שחיישני החמצן חלשים וכו' - אם לא יבדוק את המכלולים האלו באמצעים המתאימים עפ"י ספרות היצרן. כשישבר לו משהו ויעצור את הרכב , הוא יתקן . אני מכיר לא מעט אנשים שמשוכנעים שהרכב שלהם פרפקט , למרות שרק מלהסתכל עליו מק"מ אני מקבל פריחה...
הרדיאטור שהתפוצץ בנסיעה וה"כ שהשפריץ את נשמתו על המדרגה במעלה דקלים זה כבר סיפור אחר, איכות ייצור ירודה , שלא לדבר על מיכל העיבוי המפורסם...
כן זה היה דיסקברי יוצא דופן לטובה ! מדובר במושגים יחסיים , תיכף תגיד שנזילת שמן על רצפת אולם התצוגה גם מעידה על רכב לא שמור. ..

אם אני לא מדייק, תקן אותי בעובדות , לא בנפנופי ידיים.
אתה לא באמת חושב שהמנועים האלו לא עברו שינויים מהותיים במהלך 40 שנה.
הזרקת לוקאס אלקטרונית , עובדת בשני פולסים לכל צד של ה V בכל מחזור עבודה - כל פולס מפעיל 4 מזרקים באותו צד בו זמנית ,כאשר רק שניים מתוך 4 צילנדרים נושמים בכל פעם, אתה יכול גם לשים שם 80 מרססים וזה לא משנה. העניין הוא שההזרקה היא לא ישירה לתוך חלל השריפה של כל צילינדר בנפרד במהלך היניקה שלו . ריבוי המרססים ומבנה הצ'יימבר הבולט מעל המנוע נועדו לייצר תערובת דלק אוויר הומוגנית ככל האפשר, זה עדיין לא משנה את העובדה שזה בסה"כ קרבורטור משוכלל ומבוקר יותר.

ההבדל בין ה 3.9 ל 4 הוא ענק , זה כמו להשוות בין מנוע של 258 של סיקס עם TBI לבין מנוע 242 של סופה, יודע מה - אפילו יותר שינויים במבנה הבלוק ומייסבי הקראנק.
נתתי לך סולם, למה לא השתמשת בו ?

כן אתה כנראה גמיש מדי, זה כמו ארז והלהקה אצלך במושב האחורי או בלעדיהם.

לצריכת הדלק התייחסתי כאשר מדובר באותו נהג ואותו סגנון נהיגה, כלי הרכב היו תקינים.

ניר ל
06-03-12, 15:27
ואם לחזור לנושא המקורי -

לדעתי לא ריינג' דיזל , לא גראנד 4L ולא גראנד V8 משנת 93 . עבר זמנן של המכוניות האלו , זה לחובבי קלאסיקות ולמחפשי צרות בלבד . ההרפתקאות שלי עם כלים כאלו התרחשו לפני אי אלו שנים כשהיו סביב גיל 10 ולא 20 .

אני לא נעלב , סתם משועמם.

Bernard
06-03-12, 17:52
מתלים גמורים ב 150 אלף ק"מ אחרי 10 שנים זה לא נדיר , גם לא לרכב יפאני . קפיצים מתעייפים, בולמים נוזלים, גומיות מתפוררות .

לא סבלתי מריבוי תקלות בדיסקברי באופן יחסי , אני פשוט בדקתי מה לא בסדר ותיקנתי . הדיוט לא ידע שהמפלג אצלו לא תקין, שהקריאות של חיישן זרימת אוויר מעידות על סיום חייו , שחיישני החמצן חלשים וכו' - אם לא יבדוק את המכלולים האלו באמצעים המתאימים עפ"י ספרות היצרן. כשישבר לו משהו ויעצור את הרכב , הוא יתקן . אני מכיר לא מעט אנשים שמשוכנעים שהרכב שלהם פרפקט , למרות שרק מלהסתכל עליו מק"מ אני מקבל פריחה...
הרדיאטור שהתפוצץ בנסיעה וה"כ שהשפריץ את נשמתו על המדרגה במעלה דקלים זה כבר סיפור אחר, איכות ייצור ירודה , שלא לדבר על מיכל העיבוי המפורסם...
כן זה היה דיסקברי יוצא דופן לטובה ! מדובר במושגים יחסיים , תיכף תגיד שנזילת שמן על רצפת אולם התצוגה גם מעידה על רכב לא שמור. ..

אם אני לא מדייק, תקן אותי בעובדות , לא בנפנופי ידיים.
אתה לא באמת חושב שהמנועים האלו לא עברו שינויים מהותיים במהלך 40 שנה.
הזרקת לוקאס אלקטרונית , עובדת בשני פולסים לכל צד של ה V בכל מחזור עבודה - כל פולס מפעיל 4 מזרקים באותו צד בו זמנית ,כאשר רק שניים מתוך 4 צילנדרים נושמים בכל פעם, אתה יכול גם לשים שם 80 מרססים וזה לא משנה. העניין הוא שההזרקה היא לא ישירה לתוך חלל השריפה של כל צילינדר בנפרד במהלך היניקה שלו . ריבוי המרססים ומבנה הצ'יימבר הבולט מעל המנוע נועדו לייצר תערובת דלק אוויר הומוגנית ככל האפשר, זה עדיין לא משנה את העובדה שזה בסה"כ קרבורטור משוכלל ומבוקר יותר.

ההבדל בין ה 3.9 ל 4 הוא ענק , זה כמו להשוות בין מנוע של 258 של סיקס עם TBI לבין מנוע 242 של סופה, יודע מה - אפילו יותר שינויים במבנה הבלוק ומייסבי הקראנק.
נתתי לך סולם, למה לא השתמשת בו ?

כן אתה כנראה גמיש מדי, זה כמו ארז והלהקה אצלך במושב האחורי או בלעדיהם.

לצריכת הדלק התייחסתי כאשר מדובר באותו נהג ואותו סגנון נהיגה, כלי הרכב היו תקינים.

נמאס לי, כל פעם לשנות את הצבע.

אז ככה.
לגבי שיטת ההזרקה, תגיד...
זה שהמערכת לא מזריקה לכל צילינדר ביחס למהלכו אלא כל שניים נגדיים, זה עדיין לא TBI.
ההבדלים הם לא גדולים ובטח לא כמו בין המנועים שהזכרת.
החלפת מייסבים ושינויי מינורי של הקראנק, הוא לא שינויי מהותי.
הבעייה העיקרית במנועים האלה (לנד רובר) היא לא החלקים הנעים אלא יציקות האלומיניום של הבלוקים והסליבים והשידוך בניהם. לבד מזאת, המנועים האלה לא יותר מיושנים מהממוצע.
השינויי המהותי היה בשנת 2001-2. אז החלו בדיקות איכות אולטרסוניות ליציקות (ובקשר למערכת הניהול, ב-1999, עם הכנסת BOSCH להנהלת המנוע).

וכן. יש הבדל אם שמים 80 מרססים.
פה כל צילינדר מקבל רסס דלק ישירות לתא ההצתה ואפילו כמה שהוא צריך.
נכון שזה בזבזני (אבל אז זה היה מקובל) שיש עוד שני צילינדרים שמקבלים דלק בלי לעשות עבודה אבל שניים מקבלים מה שהם צריכים ישר לגרון, בלי תלות בסעפת יניקה מתוחכמת/מסובכת.
והמבנה הזה לא מיועד לתערובת, רק לאויר.

או שאנחנו באמת לא מדברים על אותו מנוע...

וכן.
אני חושב שאחרי 150000 קמ', מי שלא החליף/תיחזק את המתלים וכל הקומפוננתים שלהם, לא תיחזק טוב את הרכב ואני לא הייתי קורא לו שמור באופן יוצא דופן אלא מוזנח, ללא נזקים משמעותיים.

החלפה יזומה, במיוחד של רכיבים אלקטרוניים (שמתים ללא אזהרה - בכל המכוניות) ,היא תמיד דבר מבורך.
להחליף את הרכיבים שציינת, אחרי 150000 קמ' ועוד ללא כל בעייה גלוייה לעין, אלא כצעדי מנע - תעודת כבוד ליצרן המכוניות.
צריכת דלק וגימגומים למינהם מהווים רמז טוב לבלאי של רכיב כזה או אחר (הריינג' 2002, שהיה מצויין, קיבל זריקת מרץ, לפני חודש, אחרי החלפת פלגים), במיוחד אחרי 150K.
ובכלל, אם כך, מה היה לא בסדר בדיסקברי שלך, שקבלת כזו רתיעה ממנו?

משקל.
הבדל של 200 קג' אולי משמעותי לאוטו משפחתי בינוני פלוס, לא לבהמה שסוחבת לפחות עוד 300 ב"שיפורים" ובטח לא בין דיסקברי לבין גראנד משופר מתלים.
לכן המרתי משקל "מפעל".
שיפור מתלים לדיסקברי (ניקח את "31 שהזכיר ארז) לא מוסיף דבר למשקל המקורי.
שיפור דומה של הגראנד, במיוחד עם תת השילדה הנדרש במקרה של LONG ARM, מוסיף כמעט 100 קג' - ואני לא מדבר על פגושים ומתלה גלגל, שכבר גבולי למיקומו בתא המטען...
כך שמשקל מקורי קטן יותר, כמו פה, לא מדבר אלי יותר מידי.

שלא לדבר על זה שטעית לחלוטין בקשר לארז והכלבים - זה רק ארז. בלי הכלבים (טוב אולי צ'יוואווה).

ואצלי ואצל הריינג' 2002 לא נוזל שמן בכלל וגם לא נזל בקודם (1996) וגם אצל אחותי לא נוזל.
אני אשאל את החבר עם הדיסקברי בנזין מה קורה אצלו.

ובעצם, בקשר לסדר ההזרקה, אני חושב שזה עובד על כל שני צילינדרים ביחד ובכלל לא לפי צד A וצד B. כל שניים "מקבילים" מקבלים הזרקה והצתה ביחד - כך אני זוכר מהריינג' 1996 שלי..
תפסת אותי בדרך למחסן, באמצע ריתוך. אני אגמור אותו ואבדוק.

וזה גם אמור ל"ניפנופי הידיים" והעץ - תמיד מוכן ללמוד ולהודות בטעות.

Bernard
06-03-12, 17:53
...
אני לא נעלב , סתם משועמם.

וזה הכי החשוב - לא השיעמום. השני..:)

ניר ל
06-03-12, 18:21
מכרתי את הדיסקברי בעיקר כי מישהו היה מוכן לשלם לי עליו 10% מעל מחיר הקנייה , כעבור חצי שנה של שימוש , בזמן שהמחירון נשחק ב 10% , הטסט התקרב וכל העניין הזה קרה בטיימינג טוב - למעט תיקונים שלא עלו לי יותר מדי, לא התחלתי להשקיע בשידרוג הרכב והייתי בספק רב לגבי רצוני בכך. לא התחברתי לרכב , לא נהנתי מהנהיגה בו, הפחידה אותי איכות החומרים שלו. אני משוכנע עדיין שזה רכב שבחיים לא גומרים לתקן.

ניצן40
06-03-12, 18:23
בבקשה תמשיכו:D מזמן לא נהניתי כך ודוקא אני מעדיף טיוטה!!!!

ניר ל
06-03-12, 18:27
ושלא תבינו לא נכון, כל רכב מגיע למצב כזה בסופו של דבר, אבל לא בכזו מהירות. אני משוכנע שאת הפאג׳רו 98 שיש לי כבר שנתיים אני אחזיק לפחות עוד 3 שנים בהוצאות תחזוקה וmtbf סבירות וזה בלשון המעטה. מבחינתי שילך אח״כ לגריטה- את השווי שלו בספרים אני מוחק כבר כעבור שלוש שנים.

Bernard
06-03-12, 18:33
טויוטה.
מיצובישי.
כופרים!

אני משחית זמני לריק.

איפה ההנהלה, איפה.
וזו לא שאלה!

(בדרך מהמחסן, לגג. להמשך הריתוך..)

ניר ל
06-03-12, 18:46
בבקשה תמשיכו:D מזמן לא נהניתי כך ודוקא אני מעדיף טיוטה!!!!

טויוטה עד 2000 זה כמו פאג׳רו Q, רק עדין יותר, פריך יותר ויקר הרבה יותר. יודע מה - ניתן לו קרדיט על הקוילאובר הקדמי ומהלך מתלה אחורי עדיף, גם מרגיש קצת יותר זריז למיטב זכרוני.... בשנתיים האחרונות כמעט סגרתי פעמיים על קניית לנדקרוזר 80 מאמצע שנות ה 90. אגדה של רכב, לנדקרוזר אורגינל ולא רק רוכב על השם ועושה כאילו. שני הכלים האלו עברו בין 250 ל 300 אלף ק״מ, הם היו במצב סטנדרטי ללא שטח, שניהם באותו צבע אפילו..., שימשו כרכב יומיומי למעשה , הרבה שנים אצל הבעלים המוכר. שתי ערימות של חרא אחת אחת. לראשון הצעתי 100 אלף ש״ח וסירב בתוקף, בתוך שנה הוציא על הרכב עשרות אלפי ₪ בהחלפת גיר, סרן קדמי , שיפוץ מכלולי מנוע ומה לא. בסוף מכר אותו לאחרונה ב-85. השני רוצה 80 על ערימת חרא גדולה לא פחות, 270 אלף ק״מ , נוזל כמו מסננת, גיר לא תקין, מנוע לא תקין, חפשים ורעשים שהיו מביישים פורד מודל T , קרוע ולעוס מבפנים, אין מתלים. אבל אני חייב להודות שאחרי החלפת כל החלקים בערך , כנראה שאפשר יהיה להנות ממנו מאד, אם ישאר כסף לתדלק 1 ל 3 ....

איתמר_DRZ
06-03-12, 19:30
מנסיוני הדל למדתי שההבדל בין היפנים לאמריקאים\אנגלים הוא שבעוד בגיל 20 כולם מקרקשים ומתפרקים אחרי כ"כ הרבה שנים של שטח, הוא שהיפנים נוסעים ובאמת שלא משנה כמה מזניחים אותם, אני רואה רכבים של בדואים(הם קונים כמעט ורק יפני) פשוט מתפוררים אבל נוסעים בלי סוף, בניגוד לאמריקאים(אנגלי עוד לא היה לי) שצריכים טיפול מונע והשגחה כל הזמן, כי אם לא, תתקע.
ד"א, למרות כל זה, ביום מן הימים אולי אני עוד יקנה איזה גראנד V8...

grand
06-03-12, 20:01
הו כןן... תמשיכו, תמשיכו..

ברנרד יקירי.
צר לי להגיד אך אתה חי בסרט, המנועים בגראנד, גם ה V8 וגם ה 6 טורי לועסים ויורקים כל דיסקברי V8 ולו רק בגלל גיר הZF האוטומטי הנורא והמסרס ששתלו בל.ר.
למרות הדעות הקדומות, מערכות החשמל והגדג'טים שבאמת חשובים לחיי היום-יום בגראנד שורדים את השנים בכבוד וללא תקלות מהותיות,
מאוד נדיר שגראנד, גם אחד שאינו מתוחזק כלל וגם אחד שלא מטופל בתחזוקה מונעת יתקע את בעליו באמצע הדרך בהמתנה לגרר. מהבחינה הזו הוא יותר דומה לסופה ולסיקס, רוב הבעיות ניתנות לתיקון במקום, מה שאי אפשר לומר על הרכבים היפניים למשל....
מלבד זאת מדובר כאן על רכבים שלטוב ולרע משאירים חותם עמוק בנפש בעליהם, אצל חלקם צלקת כואבת ואצל האחרים געגועים עזים לימים מאושרים.
דבר אחד בטוח לגבי הגראנד, אין אחד שלא מתגעגע אליו, פשוט זה רכב שיש לו את זה..( נכון ניר?)

talw
06-03-12, 20:18
רמי ,נראה לי שגם אתה מתגעגע לקודם:p

ניר ל
06-03-12, 20:24
אשתי מתגעגעת, טוענת שלא הייתי צריך להחליף ולא שהייתה משתמשת בו - היא רק נהגה קצת בטיולים ובבור..., הצטרכתי 7 מקומות והחלפתי. היום הייתי קונה או בונה רכב חדש יותר , נניחwj , אני לא בעניין של יישור קו מכאני לרכב ישן.

Bernard
06-03-12, 21:09
טוב, זה מצריך חזרה לצבע...
וגםף החושך הגיע ואי אפשר לרתך והגמדים באמבטיה, אז...

קודם כל ולפני הכל, שירשם בפרוטוקול ושיהיה ברור: אני לא "מחזיק" מהמנועים של לנדרובר ובפרט מנועי ה-V8 שלהם. נקודה. סימן קריאה!
לא ברור לי מדוע מישהו קיבל את הרושם הזה.
אני אומר כאן בפרוש ובאופן שאינו נתון לפרשנות, לגבי הכוונה/דיעה שלי - המנועים האמריקאיים עדיפים וטובים יותר מכל מה שהמטומטמים האנגלים שתלו בלנד רובר.

ואני שוב אומר, השש בטור האמריקאי הוא דינוזאור מוכחד שמלבד פשטות ושרידות, שמאפיינת (כמעט) את כל מנועי הברזל של הדור ההוא, אין בו כלום.
לא הספק ביחס לנפח. לא מומנט ביחס לנפח/מס' הצילינדרים. לא נצילות/חיסכון. לא שקט ולא כלום.
אגדה - כן.
אייקון - כן.
מורה דרך - נגיד.
היה טוב לזמנו אבל עכשיו הוא מת/לא מיוצר ועם סיבות טובות.
זהו.

ואחרי שעברנו את השלב הזה:

הו כןן... תמשיכו, תמשיכו..

ברנרד יקירי.
צר לי להגיד אך אתה חי בסרט, המנועים בגראנד, גם ה V8 וגם ה 6 טורי לועסים ויורקים כל דיסקברי V8 ולו רק בגלל גיר הZF האוטומטי הנורא והמסרס ששתלו בל.ר.
רמי, רמי. תקרא מה שכתבת ותנסח מחדש ואם אפשר להפריד את הנושאים.
מנוע לחוד וגיר לחוד.
ושלא יהיו אי הבנות, אני לא אומר שעם גיר אחר, המנוע של לנד רובר יהיה טוב יותר מאשר היה...
אבל בו לא נעשה מהשש בטור, מה שהוא לא.
יורק-אולי. לועס-לא בטוח. אבל הוא לא עושה את שניהם.
תראה את כל המתוסכלים (בצדק או שלא, אני לא נכנס לזה. כל אחד רוצה יותר ממה שיש לו... פה באתר) שמנסים לשדך את הראש של הסופה עם הבלוק של הסיקס ומנסים קראנק כזה בבלוק ההוא והזרקה כזו בבלוק הזה - סטרוקר עאלק..
כמו שאמרתי, פעם הוא "היה". היום הוא ... "היה". בכל מקרה הוא "לא עוד".
למרות הדעות הקדומות, מערכות החשמל והגדג'טים שבאמת חשובים לחיי היום-יום בגראנד שורדים את השנים בכבוד וללא תקלות מהותיות,
מאוד נדיר שגראנד, גם אחד שאינו מתוחזק כלל וגם אחד שלא מטופל בתחזוקה מונעת יתקע את בעליו באמצע הדרך בהמתנה לגרר. מהבחינה הזו הוא יותר דומה לסופה ולסיקס, רוב הבעיות ניתנות לתיקון במקום, מה שאי אפשר לומר על הרכבים היפניים למשל....
ברור.
איפה היית כשנתקעתי עם הסופה באמצע הטיול ואחי גרר אותי עם הטראנו שלו (!!) בכל הכרמל, עד לדליה. והכל בגלל קראנק סנסור. או שבגלל MAP סנסור, הסופה קירטעה והשתעלה כמו חולת שחפת סופנית, שלא לדבר על הסרן הקדמי המצחיק.
והסיקס שחבר (זה מניו יורק) שלי קנה (מוזנח לגמרי) והיה בטוח שהוא שם סטרטר ומצבר ונוסע לשקיע, כי ה-CJ הוא "ה"רכב...
והצ'ירוקי שלו (בניו יורק) שנסע על 4 צילינדרים, חרק וקירטע ועישן ואכל 1 ל-2 אבל נסע (עאלק, נסע)..
וכל הסיפורים שלכם עם ההתחממות של ה-5.2, שבמודעות המכירה טורחים לציין "לא מתחמם", בנסיון להרגיע.
והקישקוש ההוא של חלק הפלסטיק במזגן של ה-4.7.
והפלסטיקים הפריכים של ה-WJ (כמעט בכל אלה שראיתי/בדקתי עם החבר שלי, זה של הסירקולציה הפנימית של המזגן, שבור במרכז.
ומצאה חן בעיני ההפרדה שלך, לגדג'טים חשובים וחשובים פחות. תן לי לנחש, מה שעובד - חשוב ומה שלא - לא... ברור לגמרי.
והתחממות היא לא מהותית...אם תופסים אותה בזמן. ואז, כולה קפה בצד, עד שיתקרר. לא קריטי. לא נתקעים.
והמזגן תקוע על חימום - לא קרה כלום. העיקר שהחלונות (החשובים) עובדים ונכנסת רוח... אה, רגע. היה פה מישהו עם גראנד שהחלונות נתקעים לו על בסיס קבוע. טוב, אצלו חלונות זה לא מהותי/קריטי.
ו...
עזוב. כל רכב עם הסיפורים שלו.

ורק שתדע/ו. הריינג' הקודם שלי,1996, נסע שנתיים על 6.5 צילינדרים, אכל 1 ל-4 עם "33, טופל אחת ל"כשבא לי" ולא היה חלק אחד שלא שיניתי/הרסתי, הגיר מעולם לא התחמם ולא נשבר בו כלום, למרות שניסתי (אה, כן. התעקמו שני מוטות היגויי... שבניתי לבד) ומת רק לאחר שאיזה ריליי סורר, העלה באש את תא המנוע (שבוע לפני שהגיע לארץ 5.7 שקניתי בארה"ב)- אז מה, אז ריינג' "לא עוצר/נתקע"? - מזל.
ושיהיה ברור (שוב). אני ממש, אבל ממש, לא ממליץ לקנות כזה.

יותר מזה.
אם תנוחת הישיבה WJ לא היתה כמו בסטיישן והיה קצת יותר מקום מאחור, מזמן היה לי כזה.

מלבד זאת מדובר כאן על רכבים שלטוב ולרע משאירים חותם עמוק בנפש בעליהם, אצל חלקם צלקת כואבת ואצל האחרים געגועים עזים לימים מאושרים.
דבר אחד בטוח לגבי הגראנד, אין אחד שלא מתגעגע אליו, פשוט זה רכב שיש לו את זה..( נכון ניר?)

עכשיו, יפני.
טוב, יפני זה סיפור אחר לגמרי, ניר ואיתמר וניצן:rolleyes:.
זה כמו לקנות אייפון ולא איזה אנדרואיד.
זה סגור ותלויי לחלוטין ביצרן - הרבה לא ניתן לעשות וגם מי רוצה בכלל. חבילה סגורה. מקסימום איזה קייס מצוייר ואפליקציה יבשושית שאישר הבוס. אין שיפורים ואין זהות.
כולם אותו הדבר.
קצת קוסמטיקה של מגינים ופגושים.
סה"כ עושים את העבודה אבל כך גם הסיריון..

אנדרואיד- אין אחד שדומה לאחר.
מערכות הפעלה, מסכים, שפות, מודמים, הכל. הכל אפשר לשנות/לשפר א י ך ש א ת ה ר ו צ ה.
אז ברור, שמי שמחליף מערכת הפעלה כל יומיים (כדי להתאי את קוצו של היוד למשתמש) צריך לצפות לאיזו קריסה, מדי פעם אבל אתה לא FUCKING תלוי במה שהיפני הקטן בטויוטה/מיצובישי (והחיקויים הקוראנים) החליט בשבילך - בד"כ חיקוי של האצולה האנגלית...

כשמתעייפים ומזדקנים, קונים משהו יפני, שגם אם רוצים, אין הרבה מה לשנות ובסה"כ נוסע לא רע -ומקנאים בכל הצעירים עם האנדרואידים שכל הזמן משנים ל"בדיוק איך שהם רוצים את זה, כי ככה החלטתי..אני":cool::cool:

אה, כן.
והחבר'ה האלה, לא בדיוק קונים את היפנים שלהם ויש להם גם הרבה חדשים, חדשים - גם לא בדיוק שלהם.
וגם החלפים בזול, מאותו מקור..:(

איתמר_DRZ
06-03-12, 21:27
נכון מאוד ברנרד יש לי אייפון, ולא הייתי מחליף אותו באף מכשיר אחר כמו שלא הייתי מחליף את הדימקס שלי, כנראה יש כאלה שמתאים להם להיות כבולים ליצרן(התרגלתי) וכאלה שלא :)

Bernard
06-03-12, 21:38
איתמר.
הכל בסדר.
לכמה מחברי הטובים ביותר יש אייפון.
לכמה אני עצמי המלצתי על אייפון - אלה הדרישות שלהם וזה מה שהתאים להם.

או כמו שאני אוהב לצטט, את הארי קלהאן (לא. לא הציטוט הזה. האחר): A good man always knows his limitations.:):)

ori abr
06-03-12, 21:45
ניר בתור בעלים של פראדו שנת 2000. אני מטייל עם חברים עם פגרו...הטויוטה שלי עם 320 אלף ק"מ. השבוע נשבר לנו קורונה. בסרן האחורי. מעבר לזה הוחלף ברכב מיסב ימני קדמי ומשאבת הגה....וזהו. ( שימוש ברכב ביום יום וטיולי עבירות ברמה טכנית קשה)
חברים שלי עם פגרו שנת 98/2000 ושניהם בהפרש של שעות גמרו מנוע ב 270 אלף ק"מ. להגיד שהטויוטה פריך? עדין יותר? צרי לי, אני חולק על דעתך. מנסיוני עם הטויוטה האמינות עושה את שלה. ההוצאות שיש לנו על הטויוטה מצחיקות לעומת מה שחברים שלי עברו עם הפגרואים שלהם...בעוונותי אני מחזיק גם גרנד שנת 98 עם מנוע 4.0 ( הטויטה של הזקן שלי ואצלו כבר 5 שנים ואין כוונה למכור אותה) אין בכלל ספק שאני לא לוקח פגרו או טויוטה על פני הגרנד שלי.. כמו שכתבו פה זו שריטה...

ניר ל
06-03-12, 22:20
לא נפתח כאן עוד חזית בין פראדו לפאג׳רו q , זה מיותר ולא מעניין. מה גם שאני מסכים לחלוטין שהיפנים הם כלים גנריים שאי אפשר למצוא בהם ייחוד ובטח שאין לי עניין להגן על כבודו של יפני כזה או אחר. את הפאג׳רו מצאתי במקרה לחלוטין אגב שוטטות ביד2 ותוך שעתיים בערך הוא היה בבעלותי. כלי עם 150 אלף ק״מ , יד ראשונה , מטופל לפי הספר, מזגן כפול, נעילה אחורית, פלטות גחון וסף, צמיגים 31״. כל זה ב 45 אלף.... מה יש לחשוב בכלל. תמורה לכסף . חרשתי בחיפוש אחרי טויוטות 120 צעירות אמנם אך לפחות עם אותו ק״מ ואפילו כפול, במחיר גבוה פי 3 עד 5... טירוף. אני היום עם 175 אלף וגומע כ 15k בשנה , לא רואה שום סיבה שהמנוע לא יעשה פי 3 מזה באופן שבו אני מטפל בו . מוכן גם להתערב על כך, אבל כנראה שעד שאגיע ל 270 אמות משיעמום. לא צריך לנסות לשכנע אותי שעם רכב בן מעל 10 שנים ומאות אלפי ק״מ סביר שתאכל חרא בדליים - אני משוכנע.

grand
06-03-12, 22:29
טל..
תאמין לי שאתגעגע לWJ יותר.
ואם יש געגועים לישן זה בשני דברים בלבד.
1. הגמישות המופלאה של הרוביקון אקספרס בשטח, תענוג.
2. רעש המנוע.. אין על השילוב של מנוע V8 ואגזוז פתוח.
בכל השאר WJ בליגה אחרת.

ori abr
06-03-12, 22:40
חח...בהחלט לא. הפראדו שלנו נקנה לפני 5 שנים. יד ראשונה מחברים שלנו שלא ירדו איתו לשטח. קנינו אותו עם 150 אלף והים הוא עם 320 אלף. אצלנו הוא עושה שטח כי אצלנו בבית מאמינים שרכב 4X4 נועד לטיולים לא למדרכות...שלנו עדין מטופל לפי הספר ולכן למרות היותו בן 12 הוא מפגין אמינות טובה. כן, למרות שהקורונה נשברה שבוע שעבר. ( אבל בינינו רכב עם 320 אלף שעושה שטח ומטופל כמו שעון אין מה לעשות גם זה קורה. לגבי לנדקרוזר 120....אישית לא הייתי מחליף את הפראדו באחד כזה. הוא פחות אמין, פחות קשוח, לא מה שאני מחפש. לגבי הגרנד. שלי נקנה עם 64 אלף ק"מ לפני כמעט שנה. הוא עמד משנת 2004 עד כמעט 2010 עם התליית רשיונות. הייתי צריך להחליף צנרת וגומיות ולבצע יישור קו. הכיסא עור קרוע בצד הנהג וההגה קצת דהוי. מעבר לזה השקעתי בשתי נעילות והגבהה 2.5 אינץ. הכל קניתי יד שניה כך שהעלות הייתה יחסית נמוכה בערך רבע ממה שהיו עולות לי שתי נעילות והגבהות חדשות.
אז כן אני נוהג ע רכב בן 14 שנה אבל שנראה ונוסע כמו חדש. אבל הכי חשוב ברמזור ג םהמנוע 4.0 ליטר המיושן הזה מעלה לי את אותו חיוך דבילי ע הפרצוף... אני גם יכול להגיד שתבתור ילד בן 35 רווק הוא בהחלט מסובב ראשים יותר מהיפנים...
בנוגע לעבירות תשמע אני עם צמיגי 245.70.16 ולא 31 ועם שתי נעילות והגבהה של 2.5 הוא פשוט בלתי עציר....( מנסה לא לבדוק את זה יותר מדי...)
אם הפגרו שלך ידני ומנוע 2800 יש לי חבר עם 400 אלף על אותו מנוע...האוטומטים פשוט גמרו מנוע באמת בהפרש של שעות...
בכל מקרה אני רואה שאתה כמוני וכמו הזקן שלי...בהחלט יודע איך לבחור מה לקנות. אם אתה עובר בעמק יזרעאל אתה מוזמן לקפה.

Bernard
06-03-12, 22:42
ואני, אחרי הסופה, רוצה רק שקט.

באגזוז בסופה התקנתי מפצל עם פרפר, לפני המשתיק - משיכה בידית ויש Free Flow. לגמרי.
דווקא הוסיף המון כוח, בסל"ד בינוני-גבוהה. והרעש.. תענוג.
עכשיו.. שקט. ועוד אומרים שיש איזה חור באגזוז, איפשהו..

חוצה מהעייסק הזה.

מה אתם אומרים על הדני הזה?
רק נרשם וכבר עשה כזה בלאגן..
ויכוחים.
ונוסטלגיה.
וגעגועים.
פרובוקטור!!

danny_aaron
07-03-12, 22:15
שלום חברים .
שלא תחשבו שלא קראתי כל משפט כמה פעמים ,
עברתי על התגובות על כולן ,
ולא הצלחתי להגיע להחלטה חד משמעית פרט לזה שאני חייב לחוש בבטן מה בא לי .
אני אעלה את המסקנות וההחלטות בהמשך .
תודה לכל המשיבים ,
דני

Bernard
07-03-12, 22:41
שלום חברים .
שלא תחשבו שלא קראתי כל משפט כמה פעמים ,
עברתי על התגובות על כולן ,
ולא הצלחתי להגיע להחלטה חד משמעית פרט לזה שאני חייב לחוש בבטן מה בא לי .
אני אעלה את המסקנות וההחלטות בהמשך .
תודה לכל המשיבים ,
דני

ואני חשבתי שעשית בלאגן, עוררת שדים ונעלמת...:)

Bernard
12-03-12, 17:08
ולי יש ריינג', ששונה מאוד מהתיכנון המקורי (מתלים) ולמרות "האגדות" (שאני מסכים עם רובן, מנסיון), הבעייה היחידה (טוב. העיקרית) שלו הוא איזה גרמלין שכל כמה חודשים משנה קודים בין המחשבים שם ומונע הנעה - זהו (הנה. פתחתי את הפה - והכל בגללך, דרור!!!)
.

ידעתי! ידעתי שאסור לי לפתוח את פה הגדול שלי...
הנה, הלך , כנראה, ה-DRIVER של מערכת קפיצי האויר וספינת הדגל של לנד רובר, כיאה לשמה, מתנדנדת מעלה ומטה כמו... ספינה בים סוער.
ואחרי זמן מה - אורגן אורות של המערכת ותקלה שמצביעה על איזה סולנואיד תקול...
מזל (:() שעם הנסיון שלי (:mad:) אני כבר לא מבזבז זמן בלנסות להחליף את הסולנואיד החף מפשע.
עכשיו רק צריך למצוא את החלק בזול (נאיבי מצידי).
וזה חלק שהחלפתי רק לפני שנה-שנה וחצי:confused:.
והכל בגללך דרור.:mad:
אני מקווה שאתה מאוד מרוצה מהמנחוס שהבאת עלי:mad::mad:.

-->