PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך אני מטעין את המצבר שיחזור לחיים?

סופת המדבר
24-02-12, 17:56
ליפני שנה וחצי \שנתיים קניתי לסופה מצבר של וורטה 74 אמפר
בתקופה האחרונה (ליפני כמה חודשים) היתה לי בעיה שהמצבר היה מתרוקן במשך השבוע שהגיפ עומד
ואם הייתי בא בסופ'ש להניע ההיתי צריך כבלים ת'אמת זה קרה כמה פעמים וזילזלתי בזה חשבתי שאולי כל פעם שכחתי משהו דולק
אחרי תקופה חשדתי בכריזה שהיא גונבת זרם וחיברתי אותה דרך הסוויטצ' והבעיה נפתרה לזמן מה..
בחודש האחרון זה שוב קורה אבל ליפני שלושה שבועות בערך הלוואתי מחבר מטען וחיברתי אותו
אבל בגלל שלא נסעתי בגיפ 3 שבועות אז כל פעם הייתי מחבר את המטען ואחרי כמה ימים מנתק מחבר מנתק...
כי לא יודעתי מתי הוא מלא
היום באתי להניע את הגיפ והוא הניע יפה כאילו המצבר מלא (אין לי איך לדעת אם הוא היה מלא פול או פחות אבל הניע יפה)
נסעתי איתו איזה 20 דקות ושעצרתי וכיבתי את הגיפ השארתי את הרדיו דולק + מגבר וסאב לא על פול ווליום
ואחרי 20 דקות שוב אין מצבר
כנראה שמכל הפעמים שהוא נגמר הוא ''נגמר'' והשאלה אם יש דרך ל''חדש'' אותו
על המטען יש מיני' ומקסי' על מיני' זה בערך 2-2.5 אמפר ועל מקסי' זה בערך 4.5)

(שהמערכת הזאת הייתה פעם בויטרה שהייתה לי הייתי יושב על חוף הים איזה 3-4 שעות עם מוסיקה והיתה מניעה בנגיעה
אז ככה שמצבר 74 אמפר לא אמור להרגיש אותה)

boazya
24-02-12, 22:13
כנראה שיש לך קורוזיה על הלוחות במצבר וזה מה שמקשה להחזיר אותו מעט לחיים.
היה לי אותו סיפור לפני חצי שנה על מצבר של 3 שנים בשימוש כבר לא הייתה דרך להחיות אותו זו הייתה ריזיקה שהרכב יניע בחזרה. קניתי מצבר חדש

chevy-man
24-02-12, 22:37
מטען שנפרק זה לא טוב..

יכול להיות גם שהתייבשו המים תפתח את הפקקים ותבדוק.. כי אם אין מים גם אם המצבר תקין הוא לא יכול לאגור חשמל..

אם זה לא מים תנסה טעינה ארוכה..

למרות שע"פ כל התיאורים של הפריקה וטעינה כנראה המצבר כבר סיים את תפקידו... נקווה שעוד אפשר להצילו

ובכללי רכב שעומד עדיף לנתק את המצבר.

meir alony
24-02-12, 22:44
מצבר שלא "עובד" ביום יומי חייו מתקצרים, אם יש עדיין אחריות פנה לספק.

לי יש בעייה דומה, אני מטעין עם מטען איטי למשך 24 שעות והמצבר מחזיק מעמד שבועיים.

סופת המדבר
24-02-12, 23:20
בעיקרון אני חושב שהמצברים האלה הם ''ללא טיפול'' אז ככה שלא אמורים לבדוק להם מים ולמלא
אבל אני ינסה לראות בכל מקרה אם יש דרך בלי להרוס.
האם חשמלאי רכב יכול לבדוק מה עוד נשאר מהמצבר? ואם יש לו סיכוי

omri_t
24-02-12, 23:25
אם יש אחריות, כפי שיעצו לך, גש לממש אותה.

מעבר לזה וחשוב לא פחות- גש ותקן את התקלה שיש לך בסופה. לא תקין לאחר זמן כזה שהמצבר ימות.
אם אתה לא מוצא איך, ניתן להתקין מפסק ייעודי למצבר כך שכאשר הרכב עומד בחנייה שבוע שבועיים המצבר מנותק.

לגבי המצבר הספציפי, חבר אותו למטען שיודע לתת גם מתח תחזוקה. או לחלופי למטען חכם עם תוכנית לשמירה על המצבר.
כמה ימים עם מטען מסוג זה ואולי המצב ישתפר (לי זה עבד עם מצבר וורטה שגסס בפרייוט וחזר לכשירות)

יש מכשיר לבדיקת המצבר תחת עומס. יכול לתת אינדיקציה למצבו.

סופת המדבר
25-02-12, 12:12
היום ניסתי לפתוח את הפקקים וזה לא כלכך הולך בלי להרוס את המכסה שעל הפקקים
אז לא פתחתי בשביל לא להרוס ואולי זה יבטל את האחריות
אבל מה שראיתי כתוב על המצבר תאריך 10/11/09 זתומרת שכבר עברו יותר משנתיים אבל מצד שני שקניתי את המצבר המוכר לא חרט את זה במקום
אז מה זה התאריך הזה? תאריך ייצור? תאריך שהמוכר קיבל את המצבר?
אני לא יודע איפה החשבונית אז ככה שאין לי תאריך קניה

meir alony
25-02-12, 12:45
תאריך הייצור מודפס בקוד בצד.

תאריך המכירה מוטבע בחום ע"י המוכר או הספק משהו כמו חותמת עגולה 2 שורות למעלה חודשים לדוגמא 10-11 ולמטה שנה (ייתכן גם קוד המוכר) לדוגמא Z10

סופת המדבר
25-02-12, 16:24
אבל מתי המוכר מטביע את התאריך?
שאני קניתי הוא ישר הביא לי את המצבר מהמדף
לדעתי לא עברו שנתיים אבל הזמן עובר כ'כ מהר שאי אפשר לדעת

idanw
25-02-12, 18:45
התאריך שאתה רואה אומר שקנית אותו באוקטובר או נובמבר 2009.
החותמת מוחתמת על ידי היבואן בזמן האספקה לחנות - והמצבר אמור להמכר תוך חודשיים (לכן מופיע גם אוקטובר וגם נובמבר)
בקיצור - אין לך אחריות יותר.

עידן

סופת המדבר
25-02-12, 20:37
נשמע הגיוני
באמת מטבע 09\10-11 (יענו חודש עשירי- אחד עשרה שנת 09)
טוב אז אחריות כנראה אין
ואם כבר ליפני כמה חודשים הוא התחיל לעשות בעיות אז זה חוק מרפי
שאם האחריות לשנתיים אז אחרי זה כל יום שהוא מניע זה נס
מה שנשאר עכשיו לעשות הוא לקנות מטען של CTEK שינסה להחיות אותו ומקסימום נשארתי עם מטען למצבר הבא
או שיש אחר מומלץ וזול? כמה אמפר טעינה עדיף שיהיה?

omri_t
25-02-12, 21:42
וורטה לדעתי הוא המצבר היותר משתלם שישנם בשוק.
בסופה 74 זה מספק את הסחורה, אלא אם יש לך כננת או משהו שצורך הרבה חשמל.
אםן אתה נוהג להשאיר את הרכב על המערכת דולקת ללא מנוע ויש בה מגבר וכו'- מצבר גדול יותר יכול לעשות טוב.
החסרון הוא שתצטרך לבנות מתקן למצבר- שכן הוא פיזית יהיה גדול יותר.
או לחלופין להתקין מצבר נוסף לגיבוי.

אם המצבר שלך גמר סופית , מטען זה לא מה שיחזיר אותו להיות חדש- אולי רק לכמה שבועות \ ימים \ חודשים.

בכל מקרה, כפי שכבר כתבתי לך- פתור את בעיית התרוקנות המצבר לפני הכל.
כי גם אם תשקיע במטען, המצבר שוב יתרוקן וימות.

gp1
26-02-12, 01:14
ac delco יותר משתלם . אתה משלם בערך 300 שקלים יותר אבל האחריות היא 40 חודש לעומת ורטה שדיזל זה 18 חודש ובנזין 20 חודש

-->