PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפשוף של הצמיג עם התושבת של הקפיץ

drorbo
29-02-12, 00:47
ביקרה שמתי לב אחריי בילויי בבוץ לסימניי שיפשוף על התושבת של הקפיץ האחורי הימני (הכל מכוסה בוץ ורק חלק מהתושבת מבריק) במצב רגיל של עמידה או נסיעה ישרה הצמיג אפילו לא קרוב
אז אני מניח שזה קורה בזמן שהרכב בשיפוע
יש רעיונות איך לפתור את הבעיה לפניי שייגמר הצמיג?

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
04-03-12, 13:17
תסתכל אם יש גם סימני שחיקה על הצמיג עצמו.
יכול להיות שמה שנוגע זה רק הבוץ?
אם לא, מאד סביר שהדבר נובע מצמיגים גדולים מדי (למשל 285). ואז כשהמתלה סגור (הצלבה) הצמיג נוגע.
בעיה אחרונה (ופחות סבירה) היא עיקום או חופש כלשהו במערכת המתלים אבל אז היית מרגיש שינוי בהתנהגות.
אם מדובר בצמיג גדול מהסטנדרט אני ממליץ להקטין (235/85/16 היא אחלה מידה). אם אתה מתעקש על צמיגים גדולים בכל זאת (משתתף בליגת עבירות או משהו:D ), אתה צריך ללכת לפתרונות יותר יקרים כמו אופסטים או שינוים במתלים (מיותר ופוגע באמינות).

drorbo
04-03-12, 21:04
איל המון תודה בול פגיעה
באמת יש לי צמיגיי 285 הם הגיעו עם הג'נטים ובגלל הקוטר הקטן הם גם מפעילים פחות עומס על המנועה וגם הם צמיגיי כביש אז סה"כ אני חוסך בדלק וגם בנקודות(הספידומטר מזייף למעלה) כאשר הם יגמרו אני אחליף חזרה ל235/85/16 אם אני ימצא פנצריה שתסכים להעביר לי צמיג משומש מג'נט לג'נט.
כל הכבוד על המקצוענות
ושוב תודה
דרור

Bernard
04-03-12, 21:11
איל המון תודה בול פגיעה
באמת יש לי צמיגיי 285 הם הגיעו עם הג'נטים ובגלל הקוטר הקטן הם גם מפעילים פחות עומס על המנועה וגם הם צמיגיי כביש אז סה"כ אני חוסך בדלק וגם בנקודות(הספידומטר מזייף למעלה) כאשר הם יגמרו אני אחליף חזרה ל235/85/16 אם אני ימצא פנצריה שתסכים להעביר לי צמיג משומש מג'נט לג'נט.
כל הכבוד על המקצוענות
ושוב תודה
דרור

מה הגודל?
אני מחפש תחליף ל-255/85/16, למשהו זמין יותר וקצת גדול יותר.

gp1
06-03-12, 21:51
דיפנדר לוקח חוקית גם 265/75/16

נמרוד
06-03-12, 21:55
לפי מה שאתה מתאר ספייסרים של כמה מ"מ בכל גלגל יפתרו את הבעייה בלי הוצאות נוספות. בשביל 4-5 מ"מ לא צריך ספייסר אקזוטי, אלא פשוט פלדה שטוחה חתוכה בלייזר. יש כאלו בפאנצ'ריות למעגלי חלוקה של טנדרים יפאניים וג'יפים, לא יודע אם יש גם ללנדרובר, אם לא אין בעייה לייצר.

drorbo
07-03-12, 10:50
אני אשקול את ייצור הספיסר (יש לי כרסומתCNC) לא חייב חיתוך לייזר אבל בינתיים החזרתי את גלגליי השטח לקראת טיול ביום חמישי.

-->