PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך רעיונות איך להתקין דוד מתחת לקולטים

refa_l
29-02-12, 01:28
אמנם זה לא קשור לג'יפים (בעצם אולי עם החשמל שאני אחסוך אני אוכל לחסוך לצמיגים חדשים לסיקס) אבל מה שקורה זה שאני עובר לגור ביח' דיור שנמצאת במרתף.
אני צריך להתקין שם דוד חשמל יש כבר הכנה להכל.
אבל אני רוצה להוסיף גם קולטים לחיסכון בחשמל (גם בגלל שצריך לחשוב ירוק) הבעיה שאי אפשר להתקין את הדוד בתצורה המסורתית, אלא הוא צריך לשבת בתוך המרתף והקולטים בחוץ (אילוצים של אסתטיקה)
האם יש אפשרות כזו? כי אני הבנתי שכדי שהמים יסתחררו מעצמם בין הדוד לקולטים הדוד חייב להיות מעל גובה הקולטים.
אולי משאבת סחרור?
אולי משאבת סחרור + מחליף חום כמו במערכות סולאריות של רבי קומות.
אולי אופציה אחרת שלא חשבתי עליה?
בגדול יש לי כיוון אבל הייתי שמח לשמוע עוד דעות לפני שאני מתחיל להשקיע זמן, מרץ וכסף.

בברכה ותודה מראש
רפאל

pinister
29-02-12, 12:15
הי רפאל.
כפי שציינת, הדרך ה"טבעית" לזרימת המים בין הדוד והקולטים אפשרית כאשר הדוד מעל הקולטים וקרוב אליהם.
כאשר זה בלתי אפשרי, יש צורך במשאבת סחרור היושבת על צנרת במעגל סגור ודוחפת את המים החמים מהקולטים לדוד, כאשר אלה דוחפים את המים (הקרים יותר) מהדוד למשאבה ובהמשך לקולטים.
דרוש גם מיכל מים עם מצוף המקבל מים מצנרת הבית (להשלמת חוסרים), וממסר, שבעזרת חיישני חום מפסיק את פעולת המשאבה כאשר חום המים בקולטים נמוך יותר מחום המים שבדוד (בלילה או בימים ללא שמש).
רצוי גם להתקין אלמנט לשחרור אויר מהמערכת, אותו מתקינים בנקודה הגבוהה ביותר (או יותר מאחד, אם יש מספר נקודות כאלו בגלל צנרת שעולה ויורדת. ההגיון אומר שהם יורכבו על הקולטים).
נראה לי שאפשר לרכוש רכיבים כאלה, ואפילו מערכות שלמות (בחלקים) כולל הדרכה.
בברכה.
פיני.

refa_l
04-03-12, 22:13
פיני שלום

האם אתה מדבר על מע' שהמים של שמסתחררים ומחממים את המים שבדוד ע"י החלפת חום או שאני יכול לקחת דוד שמש רגיל ורק להוסיף משאבת סחרור וחיישנים?

רפאל

pinister
05-03-12, 08:00
הי רפאל.
עד כמה שזכור לי (עבדתי בשטח הזה לפני הרבה שנים, ופה ושם אני "עובר" על הדוד שלי ושל אמא שלי...), במערכת עם משאבה הדוד הוא דוד שמש "רגיל" (עם ארבעה צינורות כניסה/יציאה: שניים למים מהבית ואליו, ושניים למי מערכת החימום המופרדים מהמים ה"רגילים" ונמצאים במעטפת או בסליל פנימי).
לפיכך, ניתן לבנות "מעגל" עם הרכיבים שציינתי עם דוד שמש רגיל.
קח בחשבון שיש דוודים בשכיבה ויש בעמידה, וחשוב להתקין אותם במצב בו הם תוכננו להיות, וזאת כדי שכניסות ויציאות המים החמים תישארנה למעלה ואלו של המים הקרים תישארנה למטה (בדוד עומד לפחות שלושה מארבעת צינורות הכניסה/יציאה נמצאים בתחתית כאשר זה של יציאת המים החמים לבית נמשך בתוך הדוד עד החלק העליון), ולהקפיד להתחבר ליציאות המתאימות (זה אמור להיות כתוב על הדוד).
וצריך גם לדעת לבחור צנרת בקוטר הנכון, מסלול נכון לצנרת ולבודד את הצנורות.
בכל מקרה, נראה לי שבחברה שתקנה אצלה את הרכיבים תוכל לקבל הדרכה, ובכלל, בדוק כמה תעלה לך המערכת כולל עבודה (יתכן שעדיף לשלם מאשר להסתכן בהתקנה שגויה).
בהצלחה.
פיני.

refa_l
05-03-12, 20:07
אחלה תודה רבה

-->