PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה דינו של רכב שלא עבר טסט שנתיים(פעמיים) ?

דרור99
04-02-05, 20:31
שלום לכולם

רציתי לדעת מה דינו של רכב שלא עבר טסט שנתיים(פעמיים) ?
האם הוא צריך מכון התקנים ?
הרכב מודל 88 ,האגרה לא שולמה .

תודה
דרור

חנן א.
04-02-05, 23:54
כל עוד הוא לא מעל גיל 19 אין צורך בבדיקת מעבדה.

AvigdorAharon
05-02-05, 00:03

אתה יכול להצביע על ביסוס חוקי לעניין?
אני שמעתי שכל רכב שלא היה במבחן רשמי מעל שנה, חייב בדיקת מעבדה.
אולי אני טועה?

אביגדור

חנן א.
05-02-05, 00:24
ביסוס רשמי? כן. הג'יפ שלי (שנה וחודש השבתה) והטרקטורון (כמעט ארבע שנים ללא טסט) .

אם תחפש טוב גם תמצא שרשור בCARSFORUM שמדבר על זה .

חנן א.
05-02-05, 00:28
הנה: אפילו עם ציטוט ממקור רשמי, בשאלה הראשונה בשרשור:

http://carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=56929&highlight=%EE%F2% E1%E3%E4

לסוגי רכב מיושן כלהלן - אופנוע, רכב נוסעים פרטי, רכב פרטי דו-שימושי ורכב מסחרי שמשקלו הכולל המותר עד 6 טון - יחודש הרשיון אם חלפה שנה ומעלה מיום שפג תוקפו - לאחר אישור מעבדה מוסמכת, מוסך מורשה ומכון רישוי

ועוד:

http://carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=55860&highlight=%EE%F2% E1%E3%E4

אז ככה זה הסיפור בשנת 1999 הפקדתי רשיונות של רכב מודל 1985 עם טסט. שלא יצבור חובות של אגרות . אני מסתכל על רשיון הרכב הכתום שקיבלתי אז .ורשום מאחור שאם עברו 19 שנה צריך מעבדה מוסמכת.ואני שואל היתכן .? האם מישהו יכול לתת הסבר תודה ושבת שלום דודו

AvigdorAharon
05-02-05, 09:49

ציטוט:
לסוגי רכב מיושן כלהלן - אופנוע, רכב נוסעים פרטי, רכב פרטי דו-שימושי ורכב מסחרי שמשקלו הכולל המותר עד 6 טון - יחודש הרשיון אם חלפה שנה ומעלה מיום שפג תוקפו - לאחר אישור מעבדה מוסמכת, מוסך מורשה ומכון רישוי

ז"א, לרכב מיושן יש צורך בבדיקת מעבדה, ולרכב לא מיושן אין?
האם הציטוט מתייחס למקרה בו הופקדו רשיונות, או מקרה שהאגרות לא שולמו והרכב לא ביקר במכון רישוי?

אביגדור

חנן א.
05-02-05, 10:31
ז"א, לרכב מיושן יש צורך בבדיקת מעבדה, ולרכב לא מיושן אין?

נכון.

האם הציטוט מתייחס למקרה בו הופקדו רשיונות, או מקרה שהאגרות לא שולמו והרכב לא ביקר במכון רישוי?

זה לא משנה עם הסתייגות קטנה:

יש שם טענה, בפורום הנ"ל, לא רשמית, שמנסיון של חברים שם מסתבר שאם הרשיונות הוקפאו בזמן שהטסט עוד היה בתוקף אז כשמפשירים את הרכב הוא לא חייב במעבדה מוסמכת. על פניו זה נשמע תמוה מבחינה הגיונית, אבל לך תדע, אולי זה סתם באג במחשב שלהם, ואף אחד מהליצנים שם לא שם לב.

-->