PDA

צפייה בגרסה מלאה : קומפרסור ל.כ האדום בתא המנוע?

liron_al
03-03-12, 22:29
שלום,
לאחרונה רכשתי את הקומפרסור האדום מל.כ (בדיוק כמו TMAX הצהוב)
המוכר אמר שאין אחריות אם יותקן בתא המנוע.
למרות זאת, האם יש למישהו נסיון עם בקומפרסור הנ"ל בתא המנוע?

omri_t
03-03-12, 22:38
ראיתי כמה שהתקינו את הקומפרסור ה"פושט" של ל.כ בתא המנוע, וגם מפעילים איתו את הנעילה וכו'- והוא שורד.
מכאן שהנ"ל שאמור להיות קצת יותר איכותי כנראה ישרוד.

עם זאת, לדעתי, עדיף להתקין בתא המטען או משהו ולא בחלל המנוע. כי גם אם ישרוד- זה יקצר את חייו.
סומך עליך שתדע לעשות את זה כמו שצריך.

liron_al
03-03-12, 22:40
מה זאת אומרת?! ככה אתה מכיר אותי?
הוא כבר מותקן בתא המטען, אבל הרעש... יכול להעיר מתים!
כמו מסוק בכסא האחורי.. בתא המנוע הרעש מורגש הרבה פחות...

zviki
03-03-12, 22:48
אין לי נסיון עם המדחס המדובר בהתקנה בתא המנוע, גדול פיזי מדי לרוב סוגי הרכבים.יש לי נסיון רב עם המדחס הנ"ל ושיפורו [הוספת מיכל צובר אוויר דחוס,פרסוסטט ועוד מס אלמנטים משפרים] אבל גם במקרה הזה הספק מתנער מהאחריות. בכל אופן- מעולם לא התקלקל לי המדחס בשנה הראשונה לאחריות [בשימוש שפוי, רק לשטח]

six 4 life
03-03-12, 23:46
1. אף קומפרסור לא אוהב סביבה חמה, אלא בדיוק להיפך
2. הלחץ במיכל עולה בגלל החום בתא המנוע, מה שגורם לגומיות להיפרץ וכן הלאה
3. הרעש שהוא עושה לך ברכב לא רלוונטי אלא אם כן אתה יושב בתוך הרכב בזמן שאתה מנפח צמיגים...

לסיכום אם אתה רוצה שהקומפרסור שלך יאריך חיים לא מומלץ לשים אותו בתא המנוע, וזה תקף לכל קומפרסור עם מיכל (גם של ARB אבל מעטים האנשים שטורחים להתקין אותו בתוך הרכב).

בהצלחה.

liron_al
04-03-12, 06:55
איפה ראית שיש לו מיכל?
הוא משמש גם לנעילה וגם לניפוח צמיגים כשאני ברכב, לכן מאוד רלוונטי

six 4 life
04-03-12, 09:54
אם תחפש תמצא מיכל.

liron_al
04-03-12, 14:24
אין מיכל, ישנו צינור באורך של כ20 ס"מ (לכל חלל אפשר לקרא מיכל)
אצלי המיכל יושב על השלדה בצד ימין אחורי, עכשיו צריך למצא דרך להעביר את כל הצנרת...

zviki
04-03-12, 15:29
לירון,אפשר לבנות למדחס שקנית מיכל צובר אוויר- לחץ רציף חזק מאד וכמות רבה של אוויר דחוס בעלות נמוכה. גורם למדחס להיות מסוגל אפילו -לפתוח גוזונים בתוף הגלגל ושלא נדבר על מהירות ניפוח צמיג מכל גודל שהוא. צינור אוויר גם אם הוא ארוך מאד- אינו תחליף למיכל.
אני יכול לשלוח אותך לפורום באתר ע"מ לראות ולהתרשם מתמונות של מדחסים עם מיכל אשר בניתי [אם אתה מעוניין]

liron_al
04-03-12, 16:35
נראה לי שלא הבנתם אותי...
יש לי מיכל, לא צינור. לא הגיע עם המדחס, אני בניתי ממטף, 15 ליטר.
יש פרסוסטט, פורק לחץ, וסט והקודות לחיבור מהיר מסביב לרכב
יש לי נקודות לחיבור צינורות ניפוח ויכולת לנפח בו זמנית את ארבעת הגלגלים,
כך שתודה, אבל זה המיקצוע שלי (מהדס מכונות בתעשיית הדפוס)

השאלה היתה בסך הכל האם ישנה מניעה למתקן אותו בחלל המנוע מלבד לאחריות...

six 4 life
04-03-12, 18:01
כמו שכתבת, הצינור הוא מיכל.
אותו צינור/ מיכל/ מה שבא לך לקרוא לו, אטום עם גומיות (או-רינגים). בנוסף, צילינדר המדחס מתחמם מאוד בזמן עבודה וצריך סביבה כמה שיותר קרה מסיבות ברורות, מעבר ללחץ שעולה במיכל עצמו ועלול לפגוע באטימה שלו.
בעיניי אלו אחלה מניעות, אולי בעיניי אחר לא.
בהצלחה.

liron_al
04-03-12, 19:11
אתה מדבר על מדחס אחר, אצלי אין שום ORING, הכל מוברג ואטום עם סרט טפלון.
כנראה שנאלץ לנסות.

dodojeep
04-03-12, 20:26
אולי אפשר מתחת לבודי ליצור כיסוי שלא התפוס בוץ ואבק עם צינור ליניקת האוויר?

zviki
04-03-12, 21:39
נראה לי שלא הבנתם אותי...
יש לי מיכל, לא צינור. לא הגיע עם המדחס, אני בניתי ממטף, 15 ליטר.
יש פרסוסטט, פורק לחץ, וסט והקודות לחיבור מהיר מסביב לרכב
יש לי נקודות לחיבור צינורות ניפוח ויכולת לנפח בו זמנית את ארבעת הגלגלים,
כך שתודה, אבל זה המיקצוע שלי (מהדס מכונות בתעשיית הדפוס)

השאלה היתה בסך הכל האם ישנה מניעה למתקן אותו בחלל המנוע מלבד לאחריות...

אוקיי,עכשיו אחרי שהסברת את תצורת המדחס שלך על חלקיו:
המדחסים הניידים זקוקים למקסימום איוורור, קרור ,פליטת חום עצמי,כניסת אוויר נקי מהפילטר. גם בתנאים האלה הם נוטים להתחמם מאד בעיקר כבר בתחילת הצינור שמחובר למדחס. ביולי אוגוסט זו כבר בעיה כפולה גם מחוץ לרכב ובתנאים אידיאלים[ הכל מנסיון אישי רב] תא המנוע החם הוא סביבה רעה להתקנת מדחס נייד מהסיבות הנ"ל . משך פעולת המדחס לצורך נעילת דיפרנציאל הוא קצר,אבל לצורך ניפוח 4 צמיגים הוא ארוך ודורש מינימום הרמת מכסה מנוע , גם כך הוא יתחמם מאד מפליטת החום של המנוע. קבל את עצתו של SIX 4 ושלי, לא להתקין בתא המנוע.

liron_al
05-03-12, 07:46
אוקיי,
המערכת תישאר בתצורה הנוכחית של מדחס בתא המטען ומיכל צמוד לשלדה.
מה שנשאר זה לבנות קופסא שתשתיק את הרעש של המדחס, כנראה מעץ כפול עם ספוג בין השכבות.
להפעלה של הנעילות לא אמורה להיות בעיה של התחממות מישום שהמדחס עובד למספר שניות בלבד.
בניפוח, הוקופסא תישלף ממקומה לצורך איוורור. כך אוכל להשתמש במקום בחלל המנוע לצורך מצבר שני..

צביקה, האם למדחסים האלו יש פילטר בכניסה?

תודה לכולם!

סופת המדבר
05-03-12, 16:19
אם אתה כבר בונה קופסא אז תבנה אותה משאריות של קירות פנל

liron_al
05-03-12, 16:21
יש לך לתרום?

zviki
06-03-12, 01:45
אוקיי,
המערכת תישאר בתצורה הנוכחית של מדחס בתא המטען ומיכל צמוד לשלדה.
מה שנשאר זה לבנות קופסא שתשתיק את הרעש של המדחס, כנראה מעץ כפול עם ספוג בין השכבות.
להפעלה של הנעילות לא אמורה להיות בעיה של התחממות מישום שהמדחס עובד למספר שניות בלבד.
בניפוח, הוקופסא תישלף ממקומה לצורך איוורור. כך אוכל להשתמש במקום בחלל המנוע לצורך מצבר שני..

צביקה, האם למדחסים האלו יש פילטר בכניסה?

תודה לכולם!

בכנות- אני לא מבין למה הרעש מפריע לך כל כך, אכן מטרד, אבל כשאתה מנפח צמיגים אתה ממילא מחוץ לרכב, שיקול שלך -לבריאות. במדחס ה- T-MAX דגם - 8016601 הפילטר נמצא מתחת לדיסקה בצבע ניקל בראש המדחס בהמשך לידית האחיזה.
מאחר ואני "משקיען"- הייתה לי פעם סופה עם המדחס ה"נל בקידמת הג'יפ, בניתי כונס אוויר מהמזגן וצינור שרשורי 60 מ"מ לכיוון המדחס לא קבוע ,זרוק מאחור[גרושים] המדחס התקרר מאד משך כל זמן פעולתו, לא חשב בכלל להתחמם.
הייתי מוסיף למערכת שבנית שסתום אל חוזר בכניסה למיכל או מייד ביציאת האוויר מהמדחס.
מיכל של 15 ליטר למדחס נייד הוא עצום בגודלו.מצד אחד אתה מקבל כמות ולחץ להרבה זמן, מצד שני -משך פעולת המדחס הוא ארוך עד להפסקתו ע"י הפרסוסטט ,דבר שגם גורם להתחממות המדחס. מיכל בנפח 5 ליטר - די והותר

liron_al
06-03-12, 07:24
תודה, אבדוק מתחת לדיסקה.
הרעש מפריע כי כשהנעילות מופעלות והקומפרסור עובד, הרעש ברכב חזק.
אני נוהג לטייל עם כל המשפחה והילד מתעורר מהרעש..,
כשאני מנפח צמיגים אני בתוך הרכב. יש מערכת ניפוח ל4 גלגלים. מפונק.
חוץ מזה - איכות חיים היא לא מילה גסה :)
לגבי ה15 ליטר, סליחה, הכוונה הייתה 5 ליטר (סטייה קטנה של פי 3 :) ), המדחס עובד כ30 שניות אולי פחות ממצב ריק לחלוטין עד ל6.5 באר, לא ממש נורא...

סופת המדבר
06-03-12, 07:32
יכול ליהיות שיש לי כמה חתיכות זרוקות של פנל תגיד איזה גודל אתה רוצה ואולי אני ימצא

liron_al
06-03-12, 07:37
4 חתיכות של 50X30 יספיקו.. תודה!!!!

zviki
06-03-12, 13:36
תודה, אבדוק מתחת לדיסקה.
הרעש מפריע כי כשהנעילות מופעלות והקומפרסור עובד, הרעש ברכב חזק.
אני נוהג לטייל עם כל המשפחה והילד מתעורר מהרעש..,
כשאני מנפח צמיגים אני בתוך הרכב. יש מערכת ניפוח ל4 גלגלים. מפונק.
חוץ מזה - איכות חיים היא לא מילה גסה :)
לגבי ה15 ליטר, סליחה, הכוונה הייתה 5 ליטר (סטייה קטנה של פי 3 :) ), המדחס עובד כ30 שניות אולי פחות ממצב ריק לחלוטין עד ל6.5 באר, לא ממש נורא...
אם אני מבין מדבריך נכון - בנית מערכת לניפוח אוויר עצמאית, כלומר שליטה פיקוד ובקרה מתא הנהג. פשוט בראבו, מזכיר לי את הזילים הישנים. הייתי מגדיל קצת את הלחץ דרך הפרסוסטט ל- 8 באר, כ-116 PSI -לחץ סטנדרטי במדחסים, עד קצת לפני הגיזרה האדומה שבשעון [תלוי גם באיכות הצינורות] . בקיצור הלכת רחוק ויפה. מההתחלה נראה לי ש 15 ליטר נפח זו טעות הקלדה.
אם שסתום הביטחון שלך מתכוונן [יש שפורקים קבוע ב-8 באר ולא מתכווננים,יש שאפשר לכוון עם קונטרה מוטרה לכל לחץ רצוי] הייתי מכוון אותו ל-120 PSI . שוב- תלוי באיכות הצינורות, אצלי הם משוריינים, גומי קשיח שחור, דאבל באנד.
לגבי הרעש- אין לי מה להציע לך, קח בחשבון שאם אתה כולא אותו בסגירה אקוסטית עדיין הוא צריך לפעול על ארבעת בולמי הזעזועים שלו , מגומי.
אגב - איך פועלת אצלך מערכת ניקוז המיים ממיכל מהמדחס?

סופת המדבר
06-03-12, 16:23
החיבור בין הצינורות לגלגלים קבוע או שאתה כל פעם מחבר 4 צינורות לגלגלים?

landY
06-03-12, 16:48
הקומפרסור הזה לא ממש צריך מיכל. יש לו קצב ניפוח מדהים.

liron_al
06-03-12, 18:54
צביקה,
הפורק מכוון על 10 באר. המיכל מחזיק גם 12 (היה ממש מפחיד לבדוק) :)
הבקר דיגיטאלי ומספר לחץ מירבי עד ל3 PSI מהיעד. כשהגיע ל3PSI, הוא מעביר את המילוי דרך שסתום אחר קטן הרבה יותר עם מעבר צר מאוד,
שתפקידו להוריד את הספיקה משמעותית, כך מתקבל ניפוח מהיר, ואיטי לפי הקרבה ללחץ המבוקש.
השליטה אכן מכיסא הנהג. החיבור גלגל מתבצע בכל פעם שרוצים לנפח, למרות שיש לי נאבה ללחץ אויר כמו במשאיות של תחבורה, אבל לא נראה לי שזה ישים בשטח..
בקיצור, ניתן לקבוע לחץ ניפוח לכל גלגל בנפרד או לכולם יחד.
את הבקר בניתי בעצמי, כנ"ל את התכנה, כשהפרוייקט יסתיים אשמח לפרסם פרטים מלאים.

landY, היתרון במיכל הוא יכולת אספקת אויר חזקה מאוד בפרק זמן מאוד קצר.
כמו כן, אם גדול מספיק, אין צורך להמתין לאחר הפעלת הנעילה שהקומפרסור יחזיר את הלחץ לנדרש, הנפח של המיכל מונע מהלחץ לרדת כמו עם מיכל קטנטן.
כמובן שבניפוח התועלת יורדת מעט, אלא אם מנפחים גלגל בודד, שם רואים ניפוח מהיר מאוד עד שהלחץ במיכל יורד, מה גם שהקומפרסור עובד פחות...

zviki
06-03-12, 22:28
הקומפרסור הזה לא ממש צריך מיכל. יש לו קצב ניפוח מדהים.

נכון ,יש לו קצב ניפוח מדהים,נחשב כיום למדחס הטוב ביותר כמוצר מדף ולא יקר יחסית. אבל עם תוספת מיכל צובר אתה מקבל לחץ חזק יותר בהרבה לשימושים נוספים.ייבוש מגעים, מפלג,שטיפת פילטר אוויר,צביעה, ניפוח סירות גדולות, ניקוי אבק כללי, קירור כננת ועוד הרבה יישומים. עם מיכל של רק 5 ליטר נפח ,115 PSI - לפי קריאת השעון שמחובר למיכל הצלחתי לפתוח 3 גוזונים של סופה [בעזרת פטיש אוויר כמובן] במכה אחת, מדהים

עידו לוריה
06-03-12, 22:38
נכון ,יש לו קצב ניפוח מדהים,נחשב כיום למדחס הטוב ביותר כמוצר מדף ולא יקר יחסית. אבל עם תוספת מיכל צובר אתה מקבל לחץ חזק יותר בהרבה לשימושים נוספים.ייבוש מגעים, מפלג,שטיפת פילטר אוויר,צביעה, ניפוח סירות גדולות, ניקוי אבק כללי, קירור כננת ועוד הרבה יישומים. עם מיכל של רק 5 ליטר נפח הצלחתי לפתוח 3 גוזונים של סופה [בעזרת פטיש אוויר כמובן] במכה אחת, מדהים

צביקי אתה מבלבל בין לחץ לספיקה , מיכל מעלה את הספיקה לא את הלחץ .

עידו

liron_al
06-03-12, 22:48
בגדול שניכם צודקים, הקומפרסור מגיע לאותו הלחץ של המיכל, אבל אם תחבר אותו לפטיש אויר לעולם לא יגיע ללחץ הנדרש.
הפונקציה היא לחץ כנגד זמן, המיכל מאפשר "צבירת" לחץ.

zviki
06-03-12, 23:11
צביקי אתה מבלבל בין לחץ לספיקה , מיכל מעלה את הספיקה לא את הלחץ .

עידו

עידו אני לא מבלבל, ספיקה -L.M [ליטר פר מיניט] ה- T-MAX מחולל 160 L.M , נתוני יצרן.
לחץ- PSI או BAR , מה שתרצה. אם לא הובנתי אז עם המיכל יש לך הרבה אוויר דחוס למכת אוויר חזקה ומהירה ולא זרזיף איטי ישירות ממדחס ללא מיכל.אם למשל תפעיל את המדחס המדובר במערכת סגורה, כמו לקפל את צינור היציאה[דבר שאסור לעשות, הוא יתחמם וישבית את עצמו ,חייב לפלוט אוויר קבוע] גם תקבל 150 PSI [נתוני יצרן] אבל דרדלה, איטי, מתאים לניפוח צמיגים ,אבל לא ליותר מזה.

עידו לוריה
07-03-12, 15:37
בגדול שניכם צודקים, הקומפרסור מגיע לאותו הלחץ של המיכל, אבל אם תחבר אותו לפטיש אויר לעולם לא יגיע ללחץ הנדרש.
הפונקציה היא לחץ כנגד זמן, המיכל מאפשר "צבירת" לחץ.

לירון , אין מושג כזה " לחץ כנגד זמן " יש לחץ ויש ספיקה .
מיכל צבירה למדחס מעלה את הספיקה , לא את הלחץ .
עם ניקח דוגמה מדחס שמספק 150 PSI ו- 160 ליטר/ דקה לא יכול להפעיל פטיש אוויר , וזה לא בגלל הלחץ אלה בגלל הספיקה ולכן חיבור מיכל צבירה יכול לפתור את הבעיה , כי מיכל צבירה מעלה את הספיקה , עדין בכול נקודת זמן במערכת אוויר היה הלחץ 150 PSI .

עידו

עידו לוריה
07-03-12, 15:41
נכון ,יש לו קצב ניפוח מדהים,נחשב כיום למדחס הטוב ביותר כמוצר מדף ולא יקר יחסית. אבל עם תוספת מיכל צובר אתה מקבל לחץ חזק יותר בהרבה לשימושים נוספים.ייבוש מגעים, מפלג,שטיפת פילטר אוויר,צביעה, ניפוח סירות גדולות, ניקוי אבק כללי, קירור כננת ועוד הרבה יישומים. עם מיכל של רק 5 ליטר נפח ,115 PSI - לפי קריאת השעון שמחובר למיכל הצלחתי לפתוח 3 גוזונים של סופה [בעזרת פטיש אוויר כמובן] במכה אחת, מדהים

צביקי זה לא כזה נורא לטעות , אני תמיד אומר שזה אפילו די נחמד לטעות זה מזכיר לי שאני אנושי ;)

עידו

zviki
07-03-12, 17:46
צביקי זה לא כזה נורא לטעות , אני תמיד אומר שזה אפילו די נחמד לטעות זה מזכיר לי שאני אנושי ;)

עידו

עידו,;) אני כל החיים טועה ותוהה, משלם על טעויות וממשיך הלאה. כהוכחה- ראה את תחילת שרשור האידיוטים שפתחתי. אין לאף אחד מאיתנו מונופול על השכל. "טועים טעינו טעיתם" או -ט. ל. ח. ואני כבר לא מתבייש להוציא את המילה הקשה הזו מהפה -מצטער, טעיתי. עם הזמן שמתי לב שלא קורה לי שום דבר רע אחרי שאני אומר את זה.
בעניין המדחס - לחץ וספיקה , שנינו מסתובבים סביב הזנב שלנו.אי הבנה אולי בגלל ניסוח שלי שלא ברור לך.
יחד עם זאת, הייתי מעוניין להראות לך פה באחד הפורומים באתר, תמונות של טי- מקסים אשר שיפרתי.תותחים. [רק אם אתה מעוניין] רק בריאות.

liron_al
07-03-12, 18:26
למה לא? תחשוב, עם מיכל אתה מסוגל לספק לחץ X למשך זמן ארוך יותר.

עידו לוריה
07-03-12, 18:53
זה לא אני שצריך לחשוב ;)
במערך עבודה של מדחס עם מיכל צבירה יש גם פרסוסטט ולכן נניח שהקומפרסור נותן 150 PSI ובמיכל יש גם את אותו לחץ והפרסוסטט מכוון להכניס את המדחס לעבודה ב 145 PSI אז תמיד תעבוד על לחץ של בין 150 ל- 145 PSI .
מה שתשיג זו ספיקה יותר גבוהה .

עידו

zviki
07-03-12, 19:05
טוחנים אוויר, נכון ועוד- מיכל צובר גורם למכת אוויר חזקה מאד לשימושים מעבר לניפוח צמיגים. ושלא תקבל מזרימת אוויר שוטפת ממדחס ללא מיכל. זה כל העניין.

סופת המדבר
07-03-12, 21:12
4 חתיכות של 50X30 יספיקו.. תודה!!!!

יש, אם אתה באזור (מאיפה אתה?) תעבור תיקח
ואם יהיה לי קצת זמן פנוי אני גם יעזור לך לבנות

liron_al
08-03-12, 07:52
פתח תקווה, אשמח אם תוכל לעזור..

itamar1980
08-03-12, 17:53
מישהו יכול לעשות סדר בבלאגן ולהסביר בצורה פשוטה את הדברים הבאים:

1. מה זה היחס בין לחץ לבין ספיקה? מה זה כל אחד ומה ההשלכות שלהם?

2. פרקטית, לאיזה שימוש מספיק מיכל אוויר בנפח 5 ליטר ?

3. כמה ליטר אוויר צריך בשביל למלא 4 גלגלים מאפס ל-30 PSI ?

liron_al
08-03-12, 20:21
לחץ זה יחידת מידה של כח כפול שטח. PSI זה פאונד לאינצ' מרובע pund squere inch
אם נשתמש בשאלה שלך, כדי לנפח צמיג ל30 PSI עם קומפרסור שמסוגל לתת רק 20, לא נגיע ללחץ הנדרש.
ספיקה זו יחידת מידה של כמות. ניקח לדוגמא 2 קומפרסורים, שניהם מסוגלים לתת 30 PSI, ההבדל בספיקה שלהם יקבע את משך הזמן של הניפוח.
ולגבי השאלה הספציפית שלך, תלוי. במה? בגודל הצמיג ובספיקת הקומפרסור

אני מקווה שעכשיו יותר ברור.

צביקה, לא שמתי לב לשאלה שלך,
לגבי ניקוז המים - בדיוק כמו מגדולים, שסתום על טיימר שפותח לשניה אחת את היציאה בתחתית המיכל לאיור דרך צינור.
השסתום מופעל אוטומטית פעם ב30 דקות כאשר מאופשר (ניתן לביטול ונשלט ע"י הבקר)

עידו לוריה
08-03-12, 20:22
מישהו יכול לעשות סדר בבלאגן ולהסביר בצורה פשוטה את הדברים הבאים:

1. מה זה היחס בין לחץ לבין ספיקה? מה זה כל אחד ומה ההשלכות שלהם?

2. פרקטית, לאיזה שימוש מספיק מיכל אוויר בנפח 5 ליטר ?

1. לא בהכרח יש קשר ,הסבר על לחץ (http://he.wikipedia.org/wiki/לחץ)הסבר על ספיקה (http://he.wikipedia.org/wiki/ספיקה).
2. תלוי בלחץ שהוא ממולא , וכאן נכנס הקשר בין לחץ לספיקה , כי מיכל של 5 ליטר בלחץ 1 אטמוספרה מכיל 5 ליטר אבל עם תעלה את הלחץ הוא יכיל יותר ( וזה נכון רק לגזים לא לנוזלים שאין להם יכולת להדחס ) .
3. מודל הנפח (http://he.wikipedia.org/wiki/מודול_הנפח).

עידו

חנן-ג'יפולוג
08-03-12, 20:40

ברכב שלי המדחס ממלא בזמנו החופשי (לוקח לו כרבע שעה) מיכל של 25 ליטר ל16 באר.

המיכל מספיק, בלי להפעיל את המדחס, לניפוח של ארבעה צמיגים 31X10.5X15 מ11 ל25 PSI בכ3-4 שניות לצמיג.

לא ניסיתי למלא עוד גלגלים חוץ משלי על אותו מיכל אבל לפי התחושה שלי אחרי הגלגל הרביעי הוא כבר מתחיל להתרוקן.

zviki
09-03-12, 00:14
חנן, 25 ליטר,16 באר, [כ-230 PSI ]זה חתיכת מיפלץ. כבר נראה כמעט כמו מדחס תעשייתי. איזה מדחס יש לך ? של מזגן? מובנה? איזה מיכל? אין פלא שהוא מנפח תוך שניות בודדות. אפשר לקבל תאור יותר מפורט?
======================================== =
איתמר- לשאלתך כמה ליטר אוויר צריך.........אפשר למדוד את זה, לא בעיה בתנאי מעבדה כל עוד יש לך מיכל עם מד קריאת כמות האוויר שבמיכל [כמו במיכל אציטלן למשל] ונתון נוסף: מה נפח חלל הצמיג? עזוב את זה.
אבל,אם תיתן לי תאור של מדחס X ללא מיכל צובר וגודל צמיג, אתן לך תשובה לגבי מהירות הניפוח+- [היו לי כבר כמעט את כל הסוגים וחקרתי את הנושא היטב ,עם סטופר]

סופת המדבר
09-03-12, 07:46
בקשר ללחץ מול ספיקה אפשר לדמות את זה
לעבודה עם פטיש אויר
אם יש לך מיכל של 50 ליטר והוא מלא ב10 באר אז בעיקרון אתה יכול לעבוד עם פטיש אויר
אבל אם הצינור בין המיכל לפטיש יהיה עם צינור של 6מ'מ אז יהיה לך לחץ אבל לא תיהיה לך מספיק ספיקה (כמות) אויר אז הפטיש יהיה יותר איטי
ז'תומרת שבשניה הראשונה הוא יתן מכה טובה ואח'כ יהיה לו פחות אויר אז הוא יחלש
מצד שני גם אם יהיה לך מיכל של 200 ליטר ותחבר צינור אויר לפטיש בקוטר של 10 -12 מ'מ אבל יהיה בו לחץ של 2-3-4 באר זה לא יוזיז לפטיש
(ספיקה גבוה אבל לחץ נמוך)

zviki
09-03-12, 16:55
רעיון למי שיש מדחס טוב ללא מיכל, או שלא רוצה להתקין מיכל,.חיבור צינור עם אל חוזר מהמדחס לוונטיל הגלגל החלופי [חיבור בהברגה] מנפחים ללחץ גבוה מאד את הגלגל החלופי.במקום כלשהו באמצע מחברים לצינור הזה נקבה פנואמטית סטנדרטית. אל הנקבה מחברים צינור ניפוח לשאר הגלגלים. אפשר לחבר לפני הנקבה ברז כדורי קטן, אני חיברתי.לא חייבים.. חשוב להתקין אל חוזר ביציאת האוויר מהמדחס.

סופת המדבר
09-03-12, 18:29
רעיון טוב השאלה כמה אויר ''מותר'' להשאיר בגלגל באופן קבוע? 8באר? 10 באר?
למרות שאתמול ניפחתי אצלי את הגלגל בסופה 31'' עם קומפרסור ביתי
חיברתי את הצינור עם הברגה לונטיל פתחתי את הברז ושכחתי ממנו
באתי אחרי איזה חצי שעה שניזכרתי והיה בגלגל כמעט 9 באר
למזלי הוא לא היתפוצץ

סולי
09-03-12, 18:52
לא נגרם נזק לצמיג שמנופח ללחץ גבוה מידי?

אגב כמה עולה ה"שיפור" של תוספת מיכל 5 ליטר לקומפרסור של ל.כ?

liron_al
09-03-12, 20:04
המיכל בנוי ממטף. הבעיה היא כשמורידים את.הפיה והידית,
נשארים עם הברגה לא סטנדרטית.
אני חרטתי הברגה פנימית ומתאם מברזל להברגה סטנדרטית.
עבודה כזאת אצל חרט תעלה כ200 שח, אני חרטתי לבד בבית.
יש להוסיף פתח ניקוז למים בתחתית, רוב המטפים הם מאלומיניום ודקים מידי מכדי לבצע הברזה בתחתית,
לכן יש לרתך פלח אלומיניום בכדי לעבות את הדופן ואז להבריז.

zviki
09-03-12, 20:32
לא נגרם נזק לצמיג שמנופח ללחץ גבוה מידי?

אגב כמה עולה ה"שיפור" של תוספת מיכל 5 ליטר לקומפרסור של ל.כ?
הלחץ הגבוה הוא זמני.
על דופן הצמיג רשום הלחץ המקסימלי שניתן למלאו במצב קר. אצלי למשל- צמיגים מקסיס ביג הורן רשום 35 PSI .אם ניקח בחשבון שיקולי בלאי , היצמדות הצמיג לתוף, אי משקל הרכב על הגלגל,מצב נייח שבו הגלגל החלופי לא מתחמם, אני בשקט יכול למלא אותו לפחות עד 45 PSI ואפילו יותר אבל לא כדאי להתעסק במילוי [בכל אופן מבחינתי] יותר מזה. די והותר למילוי גלגלים חצי ריקים והמדחס ממשיך להזין את החלופי במצב שאתה מפסיק זמנית עם הניפוח.
אני כבר מזמן הפסקתי עם השיטה הזו,יש לי מדחס מזגן מובנה בתא המנוע. סוף הדרך.
אני מציע לך להמחשה- כנס לפורום מכירה ,קניה ציוד שטח ,חפש 2 הודעות מטעמי על מכירת מדחסי טי מקס משופרים עם מיכל. שיפור אחד [זה עם המיכל המרובע] בעלות של 200 שקל. שיפור שני [עם מיכל מטף כיבוי, הרבה יותר מושקע - כמה מאות טובות של שקלים]
ב-ל.כ. מוצע למכירה מדחס עם מיכל מובנה, 10 ליטר,מאלומיניום [חסר עכשיו במלאי] בעלות של- 1250 שח.

סופת המדבר
10-03-12, 19:38
גם אצלי הקומפרסור הוא מדחס מזגן הכי טוב שיש למי שיש אפשרות

למי שמאזור חיפה פעם ראיתי אצל ''אלמוג'' אספקה טכנית במפרץ
קומפרסור 12V עם מיכל נראה לי גם בסביבות ה1000 ש'ח

zviki
11-03-12, 01:24
גם אצלי הקומפרסור הוא מדחס מזגן הכי טוב שיש למי שיש אפשרות

למי שמאזור חיפה פעם ראיתי אצל ''אלמוג'' אספקה טכנית במפרץ
קומפרסור 12V עם מיכל נראה לי גם בסביבות ה1000 ש'ח

אני עוד לא התאוששתי מזה שניפחת צמיג ל- כמעט 9 באר ולא קרה כלום לבניין שאתה גר בו. כשאתה היית בבית הפרסוסטט ניתק זרם בתחום ה-8 באר ולא ראית ,אחרת .... ג'יפ שהיד.

סופת המדבר
11-03-12, 15:56
א-כל אני גר במושב לא בבניין אז ככה שאולי הסככה הייתה מזדעזעת קצת
דבר שני כמו שאמרתי ניפחתי עם קומפ' ביתי ולא מה שמורכב על הגיפ (שתיהם עוצרים בערך ב9 באר)
גם אם לא היה עוצר אז יש פורק לחץ
אחרי שנזכרתי רצתי מהר ונתתי מכה על הצמיג באמת הרגיש שהוא עוד שניה היה מתפוצץ
יכול להיות אולי בגלל שזה גודייר MTR הוא הצליח לשרוד את זה
ואלי הוא נמתח קצת ועכשיו הוא הפך ל32'' חחחחחח

zviki
11-03-12, 17:43
המיכל בנוי ממטף. הבעיה היא כשמורידים את.הפיה והידית,
נשארים עם הברגה לא סטנדרטית.
אני חרטתי הברגה פנימית ומתאם מברזל להברגה סטנדרטית.
עבודה כזאת אצל חרט תעלה כ200 שח, אני חרטתי לבד בבית.
יש להוסיף פתח ניקוז למים בתחתית, רוב המטפים הם מאלומיניום ודקים מידי מכדי לבצע הברזה בתחתית,
לכן יש לרתך פלח אלומיניום בכדי לעבות את הדופן ואז להבריז.
גם אני בניתי מיכלים ממטף ברזל ונכון שההברגה לא סטנדרטית. מעיף את כל התושבת ומרתך 2 מופות אינסטלצית מים חצי צול סטנדרטיות משני הצדדים, קודח בצד הסגור [מספיק 10 מ"מ] ומקבל הברגות שמתאימות לכל. עבודה של 20 דקות ועלות - גרושים.למה כל ההתעסקות עם האלומיניום? ...לא שאני מבקר חלילה, רק רוצה להבין . ואגב-כל מטף ריק שאני רואה זרוק בצד ומצבו טוב- אוסף אותו.

omri_t
11-03-12, 21:17
גם אני בניתי מיכלים ממטף ברזל ונכון שההברגה לא סטנדרטית. מעיף את כל התושבת ומרתך 2 מופות אינסטלצית מים חצי צול סטנדרטיות משני הצדדים, קודח בצד הסגור [מספיק 10 מ"מ] ומקבל הברגות שמתאימות לכל. עבודה של 20 דקות ועלות - גרושים.למה כל ההתעסקות עם האלומיניום? ...לא שאני מבקר חלילה, רק רוצה להבין . ואגב-כל מטף ריק שאני רואה זרוק בצד ומצבו טוב- אוסף אותו.

צביקי, אין תחליף לניסיון- אתה אלוף! תודה על הטיפ!!
יש לי מקום למטף גדול, עכשיו גם נתת לי את הפתרון. נישאר רק למצוא אחד בג'אנק ולמצוא זמן פנוי...

zviki
11-03-12, 21:39
צביקי, אין תחליף לניסיון- אתה אלוף! תודה על הטיפ!!
יש לי מקום למטף גדול, עכשיו גם נתת לי את הפתרון. נישאר רק למצוא אחד בג'אנק ולמצוא זמן פנוי...
תודה, לא אלוף ולא נעליים,אלמנטרי. רק להזכיר- צריך להשחיז את המופה בקצה סביב מהאבץ כהכנה לתפר. אבץ זה קקי. אפשר לעשות הכל גם עם הלחמה בחוטי כסף,אטימה מוחלטת.

liron_al
12-03-12, 13:16
אצלי המטף מאלומיניום, לכן ההתעסקות.
לא רציתי מטף מברזל עקב משקל גבוה יותר. סה"כ אותה התוצאה

itamar1980
12-03-12, 14:05
סדרה של סרטונים בנושא קומפרסור ומיכל אוויר ברכב.
שימו לב, הקישורים הם רק של סרטונים מספר10 ו-3 . יש עוד הרבה סרטוני המשך (אני ראיתי עד 11).

החלקים שצריך להתקנה קבועה
http://www.youtube.com/watch?v=aA2QjeC7dEk&feature=related

בחירת סוג הקומפרסור
http://www.youtube.com/watch?v=df-mZ-JOXhU&feature=related

ועוד ועוד.....

עוזי5555
15-03-12, 17:18
אצלי כרגע מחובר מדחס מזגן שמשמש לקומפרסור אוויר עם מיכל של 5 ליטר !
המדחס לא מחובר עם הרצועת מנוע אלא עם רצועה נפרדת!

אני רוצה להרכיב מזגן בסופה ,ולכן אני נמצא בהתלבטות ,של אולי לקנות קומפרסור מל.כ ולמקם אותו בתוך חלל הרכב(לא במנוע) ולעשות חיבור למיכל והמדחס הקיים כיום ללא שום שינוי פשוט להפוך אותו לשימוש במזגן ,או אולי אופציה שניה להוסיף עוד מדחס מיכני לחלל המנוע?
עצות יתקבלו בברכה

סופת המדבר
16-03-12, 18:52
עוזי אם זה אפשרי תוסיף עוד מדחס מיכני
אני לא יודע איך הקומפ' של ל.כ מנפח
אבל אחרי שיגמר לך האויר במיכל תצטרך לנפח על פי הלחץ \ספיקה של המדחס בלבד
ופה לדעתי היתרון הגדול של מדחס כזה

עוזי5555
16-03-12, 20:03
עוזי אם זה אפשרי תוסיף עוד מדחס מיכני
אני לא יודע איך הקומפ' של ל.כ מנפח
אבל אחרי שיגמר לך האויר במיכל תצטרך לנפח על פי הלחץ \ספיקה של המדחס בלבד
ופה לדעתי היתרון הגדול של מדחס כזה
היום נקנה מל.כ מדחס הווי דיוטי האדום ,עושה רושם קטלני ! מנפח יותר מהיר אפילו מתחנת דלק ,ללא שום מיכל אגירה ! בתיכנון קיבוע בתוך הרכב, מתג הפעלה מהדשבורד חיבור למיכל אגירה של 8 ליטר בערך עם פריקה באיזור ה 8 באר.
המדחס הממוקם כיום יעבור הסבה למדחס מזגן...

-->